skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

تعمیر جاروبرقی کنوود و مشکلاتی که ممکن است در طول زمان شکل گیرند، قطعا از سوالات اکثر داراندگان این دستگاه می‌باشد. کمپانی ژاپنی کنوود، در طی سال‌های اخیر پس از آنکه وارد کشور شد، با استقبال گسترده‌ایی روبرو گردید و علت اصلی این استقبال نیز، قابلیت‌های بروز و منحصر بفرد کنوود بود. با این وجود، جاروبرقی کنوود از محصولات متنوعی بود که در بازار کشور در مدل‌های متعددی عرضه شد.

جاروبرقی کنوود همانند سایر لوازم برقی خانگی که همه ما در خانه یکی از آنها را داریم، در طی استفاده نادرست ممکن است دچار خرابی‌های متعددی شود. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود که قبل از استفاده از هر دستگاه، حتما دفترچه راهنمای آنرا مطالعه نمایید. در ادامه این گزارش از آریابهکار، با مشکلات رایج و نحوه تعمیر جاروبرقی کنوود آشنا خواهید شد.

مراجعه به نمایندگی کنوود

طبیعتا هنگام خرید هر دستگاهی، فروشنده کارت گارانتی را طی مدت زمان مشخصی به شما خواهد داد که در صورت بروز هر گونه خرابی و مشکل، می‌توانید به نمایندگی جاروبرقی کنوود یا خدمات پس از فروش جاروبرقی کنوود مراجعه نمایید و مشکل پیش آمده را بدون هر گونه هزینه‌ایی برطرف کنید. اما اگر محصول شما از بازه زمانی گارانتی خارج شده است، می‌بایست به مراکز تعمیر جاروبرقی کنوود مراجعه کنید تا مشکل شما را با کمترین هزینه رفع نمایند. مجموعه آریابهکار با داشتن کادری مجرب و ماهر آماده ارائه خدمات تعمیر جاروبرقی کنوود می‌باشد.

 • استفاده از قطعات وارداتی و شرکتی.
 • تعمیر و تعویض تمام قطعات اسیب دیده جاروبرقی کنوود.
 • امکان استفاده از خدمات حضوری و غیر حضوری آریابهکار.
خدمات تعمیر جاروبرقی کنوود
خدمات تعمیر جاروبرقی کنوود

جهت برقراری ارتباط می‌توانید با شماره‌های 09190111214 و 02145437 و 02191006676 تماس حاصل فرمایید.

مشکلات رایج جاروبرقی کنوود

مشکلاتی ممکن است به دلیل عدم سرویس به موقع و استفاده نادرست از جاروبرقی کنوود در طول زمان ایجاد شوند که مشکلات سطحی و ساده را می‌توانید در خانه رفع نمایید. اما برخی مسائل نیز وجود دارند که صرفا باید توسط تکنسین برطرف شود و شما قادر به تعمیر آنها نخواهید بود. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار سعی کرده ایم تا مشکلات رایجی که ممکن است برای جاروبرقی کنوود Kenwood شما رخ دهند را بررسی کنیم:

روشن نشدن جاروبرقی کنوود

در صورت روشن نشدن جارو برقی کنوود، دستگاه عملا عملکرد خود را از دست می‌دهد و به هیچ وجه نمی‌توانید از آن استفاده کنید. با این حال، روشن نشدن جاروبرقی Kenwood از اصلی ترین مشکلات این دستگاه می‌باشد و به دلایل زیادی بستگی دارد. اما چرا جاروبرقی کنوود روشن نمی‌شود؟ در ادامه متوجه این موضوع خواهید شد:

1. خرابی کلید خاموش/روشن:

کلید روشن و خاموش جاروبرقی، عضو ساده اما بسیار مهم دستگاه است چرا که تنها راه استفاده از جارو برقی، همین کلید ساده می‌باشد و امکان دارد در اثر ضربه، استفاده نادرست و یا حتی نفوذ رطوبت از کار بیافتد؛ در این صورت جاروبرقی شما روشن نمی‌شود.

2. خرابی رله جاروبرقی:

رله جاروبرقی کنوود، یک قطعه کوچک می‌باشد که وظیفه قطع و وصل کردن جریان را برعهده دارد و در صورت خرابی این قطعه، جاروبرقی روشن نمی‌شود.

همچنین بخوانید: داغ شدن موتور جاروبرقی

3. خرابی پریز برق و دو شاخه:

گاها ممکن است با روشن نشدن جاروبرقی به این نتیجه برسید که مشکل از دستگاه می‌باشد؛ اما ممکن است خرابی از اتصالات جاروبرقی باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود در صورت روشن نشدن جاروبرقی، اتصالات برقی آنرا بررسی نمایید.

4. خرابی موتور:

موتور از اصلی ترین و حساس ترین قطعات یک جاروبرقی می‌باشد و ممکن است در اثر اصطکاک زیاد و استفاده نادرست و طولانی مدت، موتور دستگاه آسیب دیده و دستگاه روشن نشود. با این وجود، نسبت به خرابی ایجاد شده، می‌توانید اقدام به تعمیر جاروبرقی کنوود نمایید.

 • قبل از استفاده از جاروبرقی، کابل و پریز از نظر سلامت چک شود.
 • از وارد شدن ضربه به دستگاه جدا خوداری نمایید.
 • دستگاه را به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 • جاروبرقی حداکثر باید 1 الی 2 بار در طول روز استفاده شود.
خرابی موتور جاروبرقی کنوود
تعمیر موتور جاروبرقی کنوود

سر و صدای زیاد جاروبرقی کنوود

جاروبرقی‌های نسل جدید کنوود، صدای بخصوصی در قدرت پایین از خود تولید نمی‌کنند و به همین دلیل هرچند دستگاه روشن باشد، صدایی از آن منتشر نخواهد شد. اما جاروبرقی‌های نسل قبلی کنوود، به نسبت صدای بیشتری نسبت به نسل جدید تولید می‌کنند که این صدا تا حد و حدودی قابل تحمل است و گوش را آزار نمی‌دهد. با این وجود اگر به تازگی متوجه این شده اید که جاروبرقی صدای بیشتری نسبت به اوایل تولید می‌کند، نشان دهنده مشکلی در دستگاه است که می‌توانید آنرا به سادگی در محیط خانه برطرف کنید. از این رو، علت اصلی سر و صدای جاروبرقی کنوود چیست؟ در ادامه آشنا خواهید شد:

1. سر آمدن طول عمر فیلتر جاروبرقی:

جاروبرقی در حالت کلی یک صدای معمولی از خود تولید می‌کند و این صدای معمولی، جای نگرانی ندارد و کاملا طبیعی است. اما اگر صدای آن بیشتر از حد معمول می‌باشد، توصیه می‌شود در ابتدا فیلتر جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهید. لازم به ذکر است که فیلتر جاروبرقی قابل تعمیر نمی‌باشد و باید هر 6 ماه یکبار اقدام به تعویض آن نمایید یا آنرا با آب و صابون بشویید. اما اگر فیلتر جاروبرقی کثیف باشد، دستگاه برای مکش بیشتر تلاش می‌کند و  سر و صدای زیادی تولید خواهد شد.

همچنین بخوانید: دلایل روشن نشدن جاروبرقی

2. پر شدن کیسه جاروبرقی:

توصیه مهمی که اکثرا توسط ما رعایت نمی‌شود، عدم توجه به پر شدن کیسه جاروبرقی است که در صورت عدم توجه به آن، صدای زیادی از دستگاه منتشر خواهد شد. توجه داشته باشید کیسه نباید به طور کامل پر شود. استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف منطقی‌تر است و تا جای ممکن از کیسه‌های دائمی استفاده نکنید. کیسه‌های دائمی دارای پرز‌هایی هستند که گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند و به مرور زمان از بین می‌روند و گرد و غبار وارد موتور دستگاه خواهد شد.

پر شدن کیسه جاروبرقی کنوود

داغ شدن جاروبرقی کنوود

داغ شدن جاروبرقی کنوود، یکی دیگر از مشکلات رایج این دستگاه است که معمولا هر مصرف کننده‌ایی با آن مواجهه می‌شود. در ادامه به دلایل اصلی داغ شدن جاروبرقی پرداخته ایم:

1. خرابی فن جاروبرقی:

فن جاروبرقی کنوود، وظیفه مکش آشغال‌ها را برعهده دارد و اگر این قطعه خراب شود، مکش به درستی انجام نشده و به دستگاه فشار می‌آید و در نتیجه دستگاه داغ خواهد شد.

2. خرابی برد جاروبرقی کنوود:

تمامی فرمان‌های ارسالی از قطعات، توسط برد جاروبرقی ارسال می‌شود و در صورت خرابی این قطعه، دستوراتی که در حین داغ شدن قطعات به برد داده می‌شوند، نمی‌رسند و شاهد داغ شدن افزایشی جاروبرقی خواهید بود.

3. نیم سوز شدن موتور:

بر اثر گرمای زیاد، ممکن است قسمت‌های عایق شده موتور، بیش از حد گرم شوند و سایر قطعات متصل به موتور جاروبرقی، آسیب ببینند.

 • در زمان‌های معین به دستگاه استراحت داده شود.
 • تمامی اتصالات جاروبرقی را از نظر گرفتگی بررسی کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی پارس خزر

ضعیف شدن مکش جاروبرقی کنوود

از آزار دهنده ترین مشکلات، مکش نداشتن یا ضعیف شدن مکش جاروبرقی کنوود می‌باشد. این مشکل از آن دسته از ایراداتی می‌باشد که اکثرا بدون پرداخت هیچ هزینه ای، می‌توانید در منزل رفع کنید. در ادامه یک سری نکات را فراهم کرده ایم که می‌توانید از طریق آن خیلی ساده اقدام به رفع کردن مشکل مکش جاروبرقی نمایید:

 • مطمئن شوید در مسیر لوله خرطومی آشغالی وجود نداشته باشد.
 • پارویی جاروبرقی را از نظر پرز گرفتگی چک کرده و در صورت نیاز تمیز کنید.
 • مطمئن شوید که تمام اتصالات به‌درستی متصل شده اند.
 • سلامت فیلترها را بررسی کنید.
 • ممکن است جاروبرقی هیچ مشکلی نداشته باشد و صرفا تنظیمات آن اشتباه باشد.
 • جایگاه کیسه جاروبرقی کنوود را بررسی کنید.
 • اندازه لوله جارو برقی باید به درستی تنظیم شود.

ضعیف شدن مکش جاروبرقی کنوود

نکات نگهداری از جاروبرقی کنوود

قطعا هر چه به نکات نگهداری و نکات استفاده از جاروبرقی توجه بیشتری کنید، طول عمر دستگاه افزایش پیدا کرده و در نتیجه مجبور به پرداخت هزینه جهت تعمیر جاروبرقی کنوود نخواهید بود. با این وجود، توصیه می‌شود که نکات نگهداری از جاروبرقی را حتما مطالعه و اجرا نمایید. از مهم ترین نکاتی که می‌بایست اقدام به رعایت آنها نمایید، می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • به هیچ وجه از سیم سیار برای جاروبرقی استفاده نکنید.
 • زمانی که استفاده‌ایی از جاروبرقی ندارید، آنرا از برق بکشید.
 • جاروبرقی را از دسترس کودکان به دور نگه دارید.
 • برای حمل جاروبرقی آن را فقط از دستگیره نگه دارید.
 • از جاروبرقی برای جمع‌آوری اشیاع تیز، شن، ماسه و… استفاده نفرمایید.
 • به هیچ وجه بدون کیسه، جاروبرقی را روشن نکنید.
 • حتما به چراغ هشدار مخزن جاروبرقی دقت داشته باشید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی میله

تعمیر قطعات جاروبرقی کنوود

جارو برقی کنوود نیز مانند دیگر وسایل برقی از قطعات مجزایی تشکیل شده است که آشنایی با این قطعات، به شما امکان شناخت بهتر عملکرد دستگاه را می‌دهد. در ادامه این گزارش، به معرفی برخی از قطعات جاروبرقی کنوود و کاربرد هریک از آن می‌پردازیم:

در مجموعه آریابهکار به دلیل نوسانات ارزی، امکان فروش قطعات به صورت جداگانه وجود ندارد و صرفا تعمیر یا تعویض قطعات پذیرفته می‌شود.

موتور جاروبرقی کنوود:

موتور جارو برقی کنوود از اصلی ترین قطعات دستگاه به حساب می‌آید. همچنین عدم عملکرد صحیح این قطعه، باعث از کار افتادن کل دستگاه می‌شود. موتور با ایجاد نیروی لازم برای کارکرد، وظیفه مکش هوا به داخل مخزن و جذب زباله‌ها را برعهده دارد. لازم به ذکر است برای استعلام تعمیر یا تعویض موتور و اطلاع از قیمت موتور جاروبرقی کنوود می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج روی سایت با کارشناسان ما تصمیم بگیرید.

لوله خرطومی جاروبرقی کنوود:

اساسا لوله خرطومی، از جنس لاستیک نرم ساخته شده است و در اصل وظیفه انتقال ذرات گرد و غبار از روی سطح به داخل کیسه جاروبرقی را برعهده دارد. در صورت آسیب دیدن این قطعه، در صورت امکان می‌توانید آنرا برش دهید و تعمیر کنید. اما اگر بقدری آسیب دیده است که قابل برش نیست، می‌بایست اقدام به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی کنوود کنید.

تعویض لوله خرطومی جاروبرقی کنوود
لوله خرطومی جاروبرقی کنوود

سیم جمع کن جاروبرقی کنوود:

سیم جمع کن جاروبرقی، مانند دیگر قطعات دارای عمر مفیدی می‌باشد و همیشه توصیه می‌شود که به هیچ وجه سیم را تا آخر بیرون نکشید؛ در غیر اینصورت این قطعه آسیب خواهد دید و هر چند سایر قطعات جاروبرقی سالم باشد، اما نمی‌توانید از جاروبرقی استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی همیلتون

هزینه تعمیر جاروبرقی کنوود

هزینه تعمیر جاروبرقی کنوود، پس از عیب یابی دقیق توسط تکنسین و کارشناسان ما بررسی و اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است برای اعلام هزینه دقیق، باید دستگاه از نزدیک توسط کارشناسان ما در آریابهکار مورد بازبینی قرار گیرد و با توجه به ایراد پیش آمده، کارشناسان ما از طریق تماس تلفنی اعلام هزینه خواهند نمود.

 • بازبینی و عیب یابی دستگاه بدون دریافت هیچ هزینه‌ایی انجام می‌شود.
 • هزینه‌های تعمیر براساس نرخ مصوب اتحادیه تعیین می‌شوند.
 • خدمات ویژه با سرعت بالا و همین طور ظرف مدت 7 روز کاری بعد از پذیرش دستگاه انجام می‌شود.
 • انجام تعمیرات 86 برند مطرح روز دنیا در مجموعه.

تعمیر جاروبرقی کنوود در تهران

جهت تعمیر جاروبرقی کنوود در تهران می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعب شرق و غرب شرکت آریابهکار مراجعه نمایید.جهت رفاه شما، پیک رفت و برگشت رایگان را فراهم کرده است که اگر بنابر هر دلیلی قادر به مراجعه حضوری نیستید، می‌توانید از این خدمات رایگان نیز استفاده نمایید؛ در هر دو صورت، پس از تعمیر جاروبرقی توسط تکنسین‌های ما، گارانتی رسمی 90 روزه به شما تعلق خواهد گرفت.

تعویض فیلتر جاروبرقی کنوود

مشکلات رایج جاروبرقی کنوود در یک نگاه

در طی این گزارش از آریابهکار، سعی شد تا تمام مشکلات رایج جاروبرقی کنوود به همراه نکات رفع آنها بررسی و تشریح شوند. در ادامه قصد داریم تا شما را با این مشکلات به همراه پاسخی کوتاه و مختصر آشنا سازیم:

علت سر و صدای زیاد جاروبرقی کنوود ناشی از سر آمدن عمر فیلتر و پر شدن کیسه جاروبرقی معمولا رخ می‌دهد.
خرابی موتور جاروبرقی معمولا به دلیل استفاده طولانی مدت و نوسان برق ایجاد می‌شود.
قیمت لوله خرطومی جاروبرقی کنوود در حال حاضر امکان فروش جداگانه قطعات جاروبرقی کنوود وجود ندارد.
ضعیف شدن مکش جاروبرقی این مشکل به دلیل خرابی فیلتر، پر شدن کیسه، مسدود شدن مسیر لوله خرطومی و… رخ می‌دهد و به سادگی می‌توانید در خانه رفع نمایید.
روشن نشدن جاروبرقی کنوود ناشی از عوامل متعددی اعم از خرابی رله، خرابی موتور و… رخ می‌دهد.
خرابی سیم جمع کن جاروبرقی به دلیل کشیدن بیش از حد سیم جاروبرقی کنوود رخ می‌دهد و معمولا تعویض می‌شود.
قیمت موتور جاروبرقی کنوود اگر بنابر هر دلیلی موتور جاروبرقی کنوود شما آسیب دیده است، جهت تعمیر/تعویض و استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.
خرابی فن موتور جاروبرقی منجر به داغ شدن جاروبرقی خواهد شد و امکان تعمیر آن وجود ندارد.
خرابی برد جاروبرقی کنوود در صورت خرابی برد جاروبرقی، عملا جاروبرقی قابلیت‌های خود را از دست خواهد داد و باید اقدام به تعویض آن نمایید.
بلند شدن دود از جاروبرقی مسدود شدن فیلتر، معمولا باعث بلند شدن دود از جاروبرقی می‌شود و در این صورت فورا جاروبرقی را از برق بکشید و سپس جهت تعمیر جاروبرقی کنوود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرابی موتور جاروبرقی کنوود قابل تعمیر است؟

بله. البته لازم به ذکر است که موتور جاروبرقی کنوود برحسب میزان آسیب وارد شده، قابل تعمیر می باشد.

علت ضعیف شدن مکش جاروبرقی کنوود چیست؟

دلایل متعددی وجود دارند که به مرور زمان می توانند مکش جاروبرقی کنوود را کاهش دهند. اما مهم ترین دلایل عبارتند از استفاده طولانی مدت، داغ شدن بیش از حد، پر بودن کیسه جاروبرقی و همچنین گرفتگی لوله خرطومی.

چرا برد جاروبرقی کنوود سوخته است؟

معمولا برد جاروبرقی به دلیل استفاده بیش از حد، نوسان برق و همچنین استفاده از جاروبرقی در محیط های گرم دچار سوختگی می شود.

چرا جاروبرقی کنوود روشن نمی شود؟

روشن نشدن جاروبرقی کنوود می تواند ناشی از چندین علت رخ دهد که مهم ترین آن نیز استفاده مداوم و طولانی مدت از جاروبرقی می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button