skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

تعمیر سولاردام ال جی و مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای آن رخ دهد، قطعا یکی از مشکلات دارندگان سولاردام‌های این برند می‌باشد. به طور معمول، سولاردام LG همانند دیگر وسایل برقی پس از مدتی دچار مشکلاتی می‌شود که در صورت توجه نکردن به مشکلات پیش آمده، دستگاه رفته‌رفته کارایی خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما در صورت بروز هرگونه مشکل، اقدام به تعمیر آن نمایید. در ادامه این گزارش از آریابهکار سعی داریم تا مشکلات و نحوه تعمیر سولاردام ال جی را مورد بررسی قرار دهیم.

مراجعه به مراکز تعمیر سولاردام ال جی

پس از استفاده طولانی مدت و گاها نادرست از سولاردام ال جی، ممکن است مشکلاتی بروز داده شوند. در این مواقع با داشتن کارت گارانتی از طریق مراجعه به مراکز تعمیر سولاردام ال جی می‌توانید مشکلات پیش آمده را برطرف نمایید. اما در صورت نداشتن کارت گارانتی یا به اتمام رسیدن دوره گارانتی، می‌توانید از شرکت آریابهکار با کادری مجرب و ماهر در زمینه تعمیر سولاردام ال جی کمک بگیرید. لازم به ذکر است تمامی مشکلات سولاردوم ال جی شما، با قطعات وارداتی و قیمت مناسب به همراه گارانتی رسمی 90 روزه انجام می‌شود.

 • ارائه فاکتور پس از اتمام کار.
 • استفاد از قطعات وارداتی و شرکتی.
 • ارتباط با کارشناسان از طریق واتساپ، تلگرام، ایمو.

مراجعه به نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی

مشکلات رایج سولاردام ال جی

امکان دارد بر اثر استفاده اشتباه از سولاردام الجی، دستگاه دچار مشکلاتی شود که علت آن را ندانید. این در حالی است که برخی از خرابی‌ها می‌توانند عملکرد سولاردام را مختل سازند و دستگاه دیگر هیچ عملکردی نخواهد داشت. در این مواقع توصیه می‌شود که در صورت نداشتن تخصص، به هیچ وجه اقدام به تعمیر سولاردام نکنید. در ادامه برخی از مشکلات رایج سولاردام ال جی را آورده‌ایم:

گرم نکردن غذا در سولاردام ال جی

اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلیلی که سولاردام شما غذا را گرم نمی‌کند، به خاطر خرابی مگنترون می‌باشد. مگنترون اصل‌ترین قطعه ماکروفر می‌باشد که وظیفه آن ایجاد میدان الکترومغناطیسی است و در نهایت باعث گرم شدن غذا می‌شود. معمولا مگنترون سولاردام ال جی قابل تعمیر نمی‌باشد و در صورت خرابی حتما باید تعویض شود.

جلوگیری از خرابی مگنترون سولاردام

جهت جلوگیری از خرابی مگنترون از گذاشتن هرگونه ظروف یا قطعات فلزی داخل سولاردام ال جی، جدا خودداری فرمایید.

 • عدم استفاده از ظروف لب پر و نایلون در سولاردام.
 • هرگونه ترک خوردگی روی مگنترون نشانه خرابی مگنترون می‌باشد.

خرابی خازن سولاردام ال جی

خازن وظیفه تبدیل کردن جریان متناوب به مستقیم را برعهده دارد و این جریان مستقیم وارد ترانس‌ های‌ولتاژ می‌شود. در صورت خرابی خازن، انرژی کافی به لامپ مگنترون برای گرم کردن غذا انتقال داده نمی‌شود.

 • برنامه درست را با توجه به نیاز انتخاب کنید.
 • از بسته شدن کامل درب اطمینان حاصل نمایید.
 • فقط از ظروف مخصوص در سولاردام ال جی استفاده شود.
 • زمانی که به دستگاه نیازی ندارید، دو شاخه را از برق بکشید.

روشن نشدن لامپ سولاردام

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای دستگاه سولاردام شما رخ دهد، روشن نشدن لامپ سولاردام ال جی است. این مشکل می‌تواند بنابر دو دلیل رخ دهد که عبارتند از:

روشن نشدن لامپ سولاردام ال جی
دلایل روشن نشدن لامپ سولاردام

خرابی اتصالات برقی

در ابتدا بهتر است از سلامت و عدم قطع و وصلی دو شاخه برق سولاردام مطمئن شوید. توجه داشته باشید سولاردام ال جی را به صورت مستقیم به برق متصل کنید؛ به هیچ وجه از سه راهی به دلیل نوسان برق استفاده نکنید.

فعال بودن قفل کودک

قفل کودک، یکی از ویژگی‌های سولاردام ال جی است که در حین استفاده از دستگاه، ممکن است به اشتباه آنرا فعال نموده باشد. در صورت فعال بودن این قابلیت، کلمه L به معنای Lock بر روی پنل دستگاه فعال خواهد شد. برای غیر فعال کردن قفل کودک سولاردام، کافیست که دکمه Stop/Clear را به مدت 5 ثانیه فشار دهید تا از این حالت خارج شود.

 • سولاردام به طور مستقیم به برق متصل شود.
 • از فشردن بی دلیل دکمه‌های سولاردام بپرهیزید.
 • چک کردن سالم بودن کابل سولاردوم.

کار نکردن پنل سولاردام

از مشکلاتی که ممکن است بعد از گذشت چند سال برای دستگاه شما رخ دهد، کار نکردن پنل سولاردام می‌باشد. پنل سولاردوم ال جی به شدت حساس بوده و امکان دارد حتی به دلیل وجود رطوبت، عملکرد خود را به طور کامل از دست بدهد. علت خرابی پنل با توجه به مدل سولاردام (پنل دکمه‌ایی یا لمسی) متفاوت است که رایج‌ترین دلایل خرابی پنل سولارم عبارتند از:

خراب شدن پنل سولاردام ال جی
دلایل کار نکردن پنل سولاردام ال جی

خرابی پدال حرارتی

ساختار دکمه‌ها به صورتی می‌باشد که زیر هر دکمه پدال حرکتی وجود دارد؛ این پدال به سوئیچ غشایی متصل است و فرمان نهایی را به صفحه کنترل منتقل می‌کند. پدال حرارتی، بسیار حساس می‌باشد و باید از طریق بایدها و نبایدها از آن استفاده کنید. در غیر اینصورت با خرابی پدال حرارتی پنل سولاردام روبرو خواهید شد.

 • دستگاه را به دور از هرگونه وسایل گرما زا و رطوبت دور کنید.
 • از فشردن دکمه‌ها با وسیله تیز بپرهیزید.

خرابی سوئیچ غشایی

پس از فشردن دکمه‌های دستگاه، وسیله‌ایی که باعث می‌شود فرمان به صفحه کنترل ارسال شود، سوئیچ غشایی می‌باشد و در اثر استفاده طولانی مدت از دستگاه یا به علت تمام شدن عمر مفید آن، خراب خواهد شد. در صورت خرابی سوئیچ غشایی باید اقدام به تعویض آن نمایید.

خاموش شدن سولاردام ال جی حین کار

خاموش شدن سولاردام حین کار به دلایل زیادی بستگی دارد و صرفا یک مورد را نمی‌توان نام برد. این در حالی است که اکثر این مشکلات را می‌توان در منزل رفع کرد اما اکثر آنها باید توسط متخصص عیب یابی و تعمیر شوند. درضمن، خاموش شدن ناگهانی سولاردوم LG اگر به درستی تشخیص داده نشود و به موقع نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام ندهید، منجر به بروز خرابی‌های بیشتر می‌شود. در ادامه به تعدادی از مهمترین دلایل خاموش شدن سولاردام حین کار می‌پردازیم:

خرابی میکروسوئیچ درب

خراب بودن میکروسوئیچ باعث عدم تشخیص باز و بسته بودن درب می‌شود که از اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی سولاردوم الجی است. تا زمانی که درب به طور کامل بسته نشود، دستگاه به هیچ وجه شروع به کار نمی‌کند. این مشکل قابل تعمیر نیست و باید توسط تکنسین تعویض شود.

خرابی ترانس

ترانس یکی از حساس‌ترین قطعات موجود در سولاردام است. با استفاده مکرر از دستگاه و به پایان رسیدن عمر مفید آن، ترانس خراب یا نیم‌سوز می‌شود. همچنین بعد از روشن شدن دستگاه، تنها با گذشت چند ثانیه دستگاه خاموش شده و دیگر کارایی خود را نخواهد داشت.

مرکز تعمیر سولاردام ال جی
مرکز تعمیر سولاردام ال جی

خرابی ترموستات

وظیفه ترموستات سولاردام ال جی، کنترل دمای سولاردوم است که در برابر افزایش بیش از حد دما، دستگاه خود به خود خاموش می‌شود. برای اینکه ترموستات سولاردام در طول زمان آسیب نبیند، نیاز به رعایت دو نکته مهم دارید که عبارتند از:

 • جلوگیری از ورود هرگونه ضربه به دستگاه.
 • در زمان معین به دستگاه استراحت لازم را بدهید.

صدا دادن سولاردام ال جی

زمانی که ریل یا شفت به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد، هنگام کار کردن سولاردام صدای زیادی از دستگاه تولید خواهد شد. به همین دلیل حتما توجه داشته باشید که قطعات به درستی سر جای خود قرار بگیرند. توصیه می‌شود که بعد از هر بار استفاده از دستگاه، حتما زیر ریل و شفت را تمیز کنید. همچنین از قرار دادن ظروف سنگین بر روی سینی دستگاه جدا خوداری فرمایید.

 • محل قرار گیری سولاردام را به درستی انتخاب کنید.
 • از ظروف مخصوص سولاردوم استفاده شود.
 • از ریل و شفت سولاردام به درستی استفاده انجام شود.
 • از قرار گرفتن صحیح سینی بر روی کوپلینگ مطمئن شوید.

نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

دلایلی متعددی برای نچرخیدن سینی سولاردام وجود دارند که از مهم‌ترین دلایل آن می‌توان به خرابی موتور گردان سولاردام اشاره کرد. موتور گردان به قطعه الکتریکی گفته می‌شود که در قسمت زیرین سینی قرار گرفته و باعث به چرخش در آمدن سینی می‌شود. اما اگر این قطعه بنابر هر دلیلی آسیب ببیند، بر اساس نظر کارشناس می‌توان آنرا تعمیر یا تعویض نمود. جهت ارتباط با کارشناسان ما می‌توانید از طریق شماره های مندرج بر روی سایت اقدام نمایید.

موتور گردان سینی سولاردام ال جی
تعمیر یا تعویض موتور گردان سولاردام ال جی

عیب یابی مشکلات سولاردام ال جی

عیب یابی سولاردوم ال جی، قبل از اقدام به تعمیر آن بسیار مهم و ضروری می‌باشد؛ به همین دلیل بهتر است بازبینی و عیب یابی دستگاه توسط متخصصین تعمیر سولاردام انجام شود. همچنین در خیلی از مواقع تعمیر به موقع سولاردوم ال جی می‌تواند از پرداخت هزینه بیشتر و بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری کند.

 • بازبینی و عیب یابی کامل دستگاه قبل از اعلام هزینه.
 • اعلام هزینه بر اساس نرخ مصوب اتحادیه خواهد بود.
 • قطعات استفاده شده، وارداتی و اصل شرکتی می‌باشد.

همچنین بخوانید: تعمیر سولاردام سامسونگ

تعمیر سولاردام ال جی در تهران

مجموعه آریابهکار در زمینه تعمیر سولاردام ال جی در تهران، شعب‌هایی را در شرق و غرب تهران را فراهم کرده تا شما مشتریان در سریع‌ترین زمان ممکن به مرکز تعمیر سولاردام الجی دسترسی داشته باشید. همچنین برای راحتی مشتریان، کافی است برای برقرای ارتباط با کارشناسان با شماره‌های شرکت تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم را جهت تعمیر دستگاه انجام دهید.

 • ثبت تعمیرات از طریق راهای ارتباطی واتساپ،تلگرام، ایمو.
 • با پر کردن فرم درخواست تعمیر آریابهکار منتظر تماس از سوی متخصصین ما باشید.
 • پیک رفت و برگشت رایگان در محدوده تهران.
خدمات تعمیر سولاردام ال جی در محل
تعمیر سولاردام ال جی در تهران

هزینه تعمیر سولاردام ال جی

ایرادات متعددی باعث خرابی سولاردوم الجی می‌شوند و با خرابی و از کار افتاده یکی از قابلیت‌های سولاردام، نمی‌توان اعلام هزینه تعمیر نمود. از این رو تا قبل از بازبینی و عیب یابی امکان اعلام هزینه نهایی و تعمیر سولاردام ال جی وجود ندارد. برای جلوگیری از هرگونه خرابی، بهتر است تمامی نکات و نحوه نگهداری از دستگاه را با رعایت اصول مذکور انجام دهید تا دستگاه دچار هیچ گونه اشکالی نشود.

 • تمامی هزینه‌های تعمیر طبق نرخ مصوب اتحادیه بوده و هیچ قیمت غیر متعارفی اعلام نمی‌شود.
 • بازبینی و عیب یابی سولاردام الجی بدون دریافت هزینه.
 • گارانتی رسمی 90 روزه به همراه یک هفته تست رایگان است.

نکات نگهداری از سولاردام ال جی (LG)

امروزه با توجه به نوسانات اقتصادی و قیمت‌های بالا سولاردام الجی، طبیعتا خرید یک محصول جدید مقرون به صرفه نمی‌باشد. یکی از بهترین راهکارها، رعایت یک سری از نکات مهم برای نگهداری و استفاده از سولاردوم ال جی در جهت جلوگیری از خراب شدن دستگاه لازم و ضروری است. در ادامه این گزارش مهمترین نکات مراقبت از سولاردام الجی را بررسی کرده ایم:

 • به هیچ وجه سولاردام LG را خالی روشن نکنید.
 • برای جوشاندن هیچ گونه مایعات از سولاردوم استفاده نشود.
 • مواد غذایی را در ظروف مخصوص گذاشته و از ظروف فلزی استفاده نشود.
 • توجه داشته باشید برای آب‌پز کردن تخم مرغ به هیچ وجه از سولاردام استفاده نکنید.
 • بعد از هربار استفاده، حتما دستگاه را تمیز کنید.
 • دستگاه را به دور از وسایل گرما زا قرار دهید.
 • سولاردام را در یک سطح صاف قرار دهید.

بررسی مشکلات سولاردام ال جی در یک نگاه

در این گزارش از آریابهکار سعی شد تا شما را با مشکلات سولاردات ال جی و نحوه رفع آنها آشنا سازیم. در ادامه به‌صورت مختصر به برخی از مشکلات رایج سولاردام ال جی پرداخته‌ایم:

از کار افتادن لامپ سولاردام ال جی این مشکل می‌تواند به دلیل خرابی اتصالات برقی یا فعال بودن قفل کودک رخ دهد. در صورت سوختن لامپ سولاردام، باید تعویض شود.
خرابی مگنترون سولاردام اگر مگنترون آسیب دیده باشد، غذا گرم نخواهد شد و به تشخیص تکنسین باید تعمیر یا تعویض شود.
جرقه زدن سولاردام ال جی از مشکلات رایج سولاردام است که می‌تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد و باید در ابتدا توسط تکنسین عیب یابی شود.
نچرخیدن سینی سولاردام این مشکل می‌تواند بنابر خرابی کوپلار، موتور گردان و… رخ دهد.
خاموش شدن ناگهانی سولاردام ال جی خاموش شدن سولاردام می‌تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که قابل رفع است.
داغ شدن دو شاخه برقی سولاردام ال جی استفاده طولانی مدت از سولاردام، از دلایل رایج داغ شدن دو شاخه سولاردام می‌باشد.
خراب شدن ترموستات سولاردام این مشکل بنابر تشخیص تکنسین، قابل تعمیر یا تعویض می‌باشد.
گرم نشدن غذا در سولاردام ال جی گرم نشدن غذا معمولا به دلیل خرابی مگنترون و خازن رخ می‌دهد.

چرا سولاردام ال جی روشن نمی‌شود؟

روشن نشدن سولاردام ال جی به دلایل متعددی بستگی دارد و بهتر است در ابتدا دو شاخه برق را کنترل کنید.

چرا غذا در سولاردام الجی داغ نمی‌شود؟

به احتمال زیاد خرابی مگنترون می‌باشد. جهت اطلاع دقیق، باید توسط تکنسین عیب یابی شود.

چرا سولاردام ال جی جرقه می‌زند؟

از اصلی ترین دلایل جرقه زدن سولاردام، می توان به قرار دادن ظروف فلزی و همچنین قوطی کنسرو اشاره کرد.

نچرخیدن سینی سولاردام قابل تعمیر است؟

بله. این مشکل به احتمال زیاد ناشی از خرابی موتور گردان یا خرابی کوپلینگ رخ می‌دهد.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button