skip to Main Content

تعمیر شیر آبسردکن و یا تعویض شیر آبسردکن بدون شک یکی از سوالات و مشکلاتی می‌باشد که ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان آبسردکن رخ دهد. اما خرابی شیر آبسردکن نشان دهنده یک خرابی جدی می‌باشد که به هیچ وجه نمی‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. بنابراین باید اقدام به تعمیرات شیر آبسردکن در شعب شرق و غرب اریابهکار نمایید تا این مشکل رفع گردد و نیازی به تعویض شیر نداشته باشید. با این وجود در این گزارش شما را با جوانب مختلف شیر آبسردکن آشنا خواهیم کرد.

تعمیر شیر آبسردکن

پس از گذشت چند سال استفاده از آبسردکن، ممکن است خرابی‌هایی برای قطعات مختلف آن رخ دهد که بروز هر گونه خرابی در آبسردکن برابر با از کار افتادن دستگاه شما می‌باشد و نمی‌توانید از قابلیت‌هایی که یک آبسردکن می‌تواند به شما ارائه دهد استفاده کنید. یکی از این خرابی‌ها که مستقیما منجر به کار نکردن آبسردکن خواهد شد، خرابی شیر آبسردکن است که تعمیر آن به سادگی انجام نمی‌شود.

اما این در حالی است که شاید در نگاه اول تصور کنید تعمیر شیر آبسردکن کار ساده‌ای می‌باشد و نیاز به تخصص ندارد! با این وجود اگر شیر آبسردکن شما به هر دلیلی دچار خرابی شده است، توصیه می‌کنیم آنرا از برق بکشید و سپس با تیم مجرب آریابهکار به شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم برای شما صورت گیرد؛ چرا که در صورت خرابی شیر آبسردکن نیاز حتمی به تعویض آن ندارید و صرفا با تعمیرات تخصصی می‌توان این مشکل را رفع نمود.

نمایندگی تعمیر شیر آبسردکن

توجه داشته باشید که عیب یابی آبسردکن در آریابهکار به‌صورت کاملا رایگان توسط تکنسین‌های مجرب و باتجربه در حضور شما با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می‌شود تا مشکل به‌صورت دقیق و جزئی شناسایی و سپس رفع گردد.

نکته: تعمیر شیر آبسردکن باید توسط تکنسین تعمیرات آبسردکن بصورت کاملا تخصصی انجام شود تا مجددا این مشکل برای دستگاه شما رخ ندهد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر آبسردکن مجیک

شیر آبسردکن چیست؟

شیر آبسردکن به قطعه کلیدی در دستگاه آبسردکن گفته می‌شود که نتیجه تمام عملیات انجام شده در آبسردکن از این قطعه خارج می‌شود. به عبارتی دیگر شیر آبسردکن متصل به مخزن خنک‌کننده آبسردکن می‌باشد که با فشردن آن می‌توانید از آب خنک تولید شده در آبسردکن استفاده کنید. اما علیرغم جنس پلاستیکی که تمامی شیرهای آبسردکن دارند، یک قطعه حساس می‌باشند که در برابر ضربه می‌توانند آسیب ببینند و به تبع اختلالاتی را در دستگاه آبسردکن ایجاد نمایند.

لازم به ذکر است که آبسردکن‌های خانگی و ادارای دارای دو عدد شیر آب سرد و آب گرم هستند که هر دو شیر در صورتی که فعال باشند (از طریق دکمه‌های آب گرم و سرد پشت آبسردکن)، در حالت عادی باید عملکرد عادی داشته باشند و بدون هر گونه خرابی عمل کنند.

انواع آبسردکن

اگر بخواهیم آبسردکن‌های خانگی و اداری را از یکدیگر تفکیک کنیم، به دو دسته مختلف خواهیم رسید که در ادامه این گزارش به معرفی و بررسی انواع آبسردکن خواهیم پرداخت:

1. آبسردن مخزن دار

یکی از محبوب ترین مدل‌های آبسردکن که از گذشته تا به امروز از محبوبیت بالایی برخوردار بوده، ابسردکن‌های مخزن دار هستند که طراحی آنها به گونه‌ای است که مخزن بر روی دستگاه قرار می‌گیرد و از این طریق آب مورد نیاز شما به دستگاه منتقل می‌شود.

آبسردکن مخزن دار چیست؟

2. آبسردکن بدون مخزن

همچنین یکی دیگر از آبسردکن‌هایی که برای استفاده خانگی و اداری مناسب است، آبسردکن بدون مخزن می‌باشد که مستقیما به شیر آب شهری متصل می‌شوند و آب از این طریق به محفظه خنک‌کننده دستگاه منتقل می‌شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر آبسردکن نوبل

علت خرابی شیر آبسردکن چیست؟

در صورت خراب شدن شیر ابسردکن ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا شیر ابسردکن خراب می‌شود؟ اگر بخواهیم این پرسش را پاسخ دهیم، می‌توانیم به 2 مورد اشاره کنیم که به‌صورت مستقیم می‌توانند منجر به خراب شدن شیر آبسردکن شما شوند. این دو مورد عبارتند از:

1. وارد کردن ضربه و فشار دادن بیش از حد

شیر آبسردکن به نحوی طراحی شده است که با آرام‌ترین فشار ممکن می‌توانید از آب خنک شده درون مخزن آبسردکن استفاده کنید و نیازی به فشار دادن بیش از حد نیست! اما زمانیکه شما به آرامی شیر آبسردکن را فشار می‌دهید و با مشکل عدم خروج آب روبرو می‌شوید، نشان دهنده خرابی شیر نیست که با فشار دادن بیش از حد آن، آب با فشار قوی خارج شود! در این مواقع شما صرفا فشار زیاد را به شیر وارد می‌کنید و نتیجه این اشتباه نیز شکستن شیر آبسردکن می‌باشد.

توجه: در صورتی که با فشردن شیر آبسردکن متوجه عدم خروج آب از شیر شدید، بهتر است مخزن دستگاه را بررسی کنید.

2. اتمام طول عمر مفید

شیر آبسردکن هر چند از جنس پلاستیک می‌باشد، اما از استقامت کافی برخوردار است و در برابر فشارهای بیش از حد می‌تواند مقاومت نشان دهد. اما متأسفانه این مقاومت همیشگی نیست و احتمال خراب شدن و شکستن شیر آبسردکن در طول زمان به دلیل استفاده نادرست ناشی از اتمام طول عمر مفید آن وجود دارد. در این مواقع تنها راهکاری که برای شما مناسب است، تعویض شیر آبسردکن می‌باشد.

علت خراب شدن شیر آبسردکن
چرا شیر آبسردکن خراب می شود؟

نکته: تمامی خدمات تعویض شیر آبسردکن در آریابهکار با استفاده از قطعات کاملا وارداتی برحسب مدل و برند دستگاه شما توسط تکنسین باتجربه انجام می‌شوند.

بخوانید: نمایندگی تعمیر آبسردکن گوسونیک

هزینه تعمیر و تعویض شیر آبسردکن

یکی از مهم ترین شاخصه‌هایی که در حین یافتن تعمیرگاه مجاز جهت تعمیر شیر ابسردکن برای تمامی ما مهم می‌باشد و به آن اهمیت می‌دهیم، هزینه تعمیر شیر ابسردکن است که یک شاخصه تعیین کننده می‌باشد. اما از آنجاییکه شرکت آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر آبسردکن و عضو اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی می‌باشد، هزینه اعلامی به شما براساس هزینه مصوب اتحادیه است و هزینه اضافی از شما دریافت نخواهد شد!

از این رو اگر مایل هستید تا شیر آبسردکن شما در شعب آریابهکار توسط تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای تعمیر شود، باید در ابتدا دستگاه را به شعب ما منتقل کنید تا در ابتدا عیب یابی دقیق صورت گیرد و سپس براساس خرابی شیر، برآورد هزینه شود. بنابراین هزینه تعمیر شیر آبسردکن و همچنین هزینه تعویض شیر آبسردکن یک عدد ثابت نیست و بستگی به مدل، برند و میزان خرابی شیر دستگاه شما دارد؛ چرا که شاید یک شیر معیوب امکان تعمیرات داشته باشد و نیازی به تعویض شیر نداشته باشید.

  • اعلام هزینه تعمیر شیر آبسردکن براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.
  • گارانتی 90 روزه بابت تمام خدمات انجام شده.
  • تعمیرات شیر ابسردکن به‌صورت تخصصی.
  • تعویض شیر آبسردکن با قطعه جایگزین وارداتی مطابق برند دستگاه شما.
  • امکان استفاده از خدمات ویژه آریابهکار.

نحوه تعویض شیر آبسردکن افترون

اگر شیر آبسردکن افترون شما دچار خرابی شده است و از طریق تعمیرات تخصصی قابل تعمیر نیست، طبیعتا باید آنرا تعویض کنید. جهت تعویض شیر آبسردکن افترون در ابتدا باید شیر جایگزین را براساس برند و مدل دستگاه خود خریداری کنید و سپس با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا آنرا تعویض کنید. لازم به ذکر است که این یک پروسه تخصصی می‌باشد و حتما باید توسط تکنسین مجرب مورد تعویض قرار گیرد.

نحوه تعویض شیر آبسردکن افترون
تعویض شیر آبسردکن افترون

اما اگر تعویض شیر آبسردکن به‌صورت دقیق انجام نشود، احتمال بروز هر گونه خرابی برای دستگاه شما وجود دارد و به‌جای آنکه هزینه تعویض شیر ابسردکن افترون را بپردازید، باید هزینه خرابی‌های حاصله را نیز بپدازید. با این وجود می‌توانید آبسردکن خود را بدست تکنسین‌های آریابهکار بسپارید تا کاملا تخصصی با گارانتی 90 روزه تعمیرات، خدمات تعویض شیر آبسردکن انجام شود و نیازی به هزینه جانبی هم نداشته باشید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر آبسردکن بیم

توجه: در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس حاصل نمایید تا راهنمایی‌های لازم به شما صورت گیرد.

نحوه تعویض شیر آبسردکن مجیک

پروسه تعویض شیر آبسردکن مجیک یک پروسه کاملا تخصصی می‌باشد که حتما باید توسط تکنسین تعمیر آبسردکن به‌صورت دقیق انجام شود. از این رو اگر به هر دلیلی با خرابی شیر آبسردکن مجیک روبرو شده اید، می‌توانید با استفاده از کادر مجرب آریابهکار این مشکل را با 90 روز گارانتی تعمیرات، رفع نمایید. لازم به ذکر است که شیر جایگزین کاملا وارداتی براساس مدل و برند آبسردکن شما می‌باشد.

تعویض شیر آبسردکن نیکایی

آبسردکن نیکایی یکی دیگر از محبوب ترین آبسردکن‌های موجود در بازار کشورمان می‌باشد که در مدل‌های مختلفی عرضه شده است. اما اگر آبسردکن نیکایی دارید که شیر آن دچار خرابی شده است و تحت هیچ راهکاری قابل تعمیر نیست، ما در آریابهکار خدمات تعویض شیر آبسردکن نیکایی را با استفاده از قطعه جایگزین و وارداتی با تکنسین تعمیرکار و مجرب با گارانتی 90 روزه تعمیرات انجام می‌دهیم تا با خیالی آسوده از خدمات ما استفاده کنید.

نمایندگی تعمیر شیر آبسردکن در تهران

اگر اخیرا دستگاه آبسردکن را خریداری کرده اید و با مشکل خرابی شیر آبسردکن روبرو شده اید، توصیه‌ای که برای شما داریم این است حتما در ابتدا فاکتور و گارانتی آبسردکن را که توسط فروشنده به شما ارائه شده است را ملاحظه کنید تا در صورت داشتن اعتبار کافی به نمایندگی تعمیر آبسردکن تهران و استان محل سکونت خود مراجعه نمایید تا این مشکل بدون پرداخت هر گونه هزینه جانبی و به‌صورت رایگان تعمیر و رفع گردد.

نمایندگی تعمیرات شیر آبسردکن
نمایندگی تعمیر شیر آبسردکن

اما اگر اعتبار کارت گارانتی آبسردکن شما به اتمام رسیده است، طبیعتا نمی‌توانید از خدمات پس از فروش آبسردکن استفاده نمایید. در این مواقع می‌توانید به شعب شرق و غرب آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر آبسردکن مراجعه کنید تا مشکل دستگاه شما به‌صورت تخصصی بازبینی و سپس تعمیر شود. همچنین در ادامه آدرس شعب آریابهکار را درج نموده ایم و می‌توانید به‌صورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید:

  • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

توجه: توصیه می‌کنیم پیش از مراجعه حضوری به شعب، تصویر دستگاه خود را ثبت کنید و به همراه خرابی آن به واتساپ یا تلگرام آریابهکار به شماره 09190111214 ارسال کنید تا استعلامات کافی در این خصوص صورت گیرد و در صورت امکان تعویض و تعمیر شیر آبسردکن شما در آریابهکار، به شعب مراجعه کنید تا در زمان خود صرفه جویی نمایید.

سوالات متداول

هزینه تعمیر شیر آبسردکن چقدر است؟

هزینه تعمیرات شیر آبسردکن بستگی به میزان خرابی به وجود آمده دارد که پس از عیب یابی دقیق توسط تکنسین به شما اعلام خواهد شد.

علت کار نکردن شیر آبسردکن چیست؟

معمولا وارد کردن فشار بیش از حد و اتمام طول عمر مفید شیر آبسردکن، رایج ترین دلایل بروز این خرابی هستند.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214