skip to Main Content
تعمیر لباسشویی بوش
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش

تعمیر لباسشویی بوش توسط تعمیرکاران متخصص و با تجربه آریابهکار در سراسر تهران (غرب، شرق، شمال و جنوب) انجام می گردد. بهتر است در ابتدا جهت تعمیر ماشین لباسشویی به نمایندگی مجاز ماشین لباسشویی بوش مراجعه کنید. در غیر این صورت می توانید از خدمات شرکت آریابهکار به همراه 90 روز گارانتی شرکتی بهره ببرید. اگر طی مدت زمان گارانتی مشکلی برای دستگاه شما به وجود بیاید، به صورت رایگان تعمیر خواهد شد.

فهرست

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش

از نظر اکثر ما زمانیکه ماشین لباسشویی بوش خراب می شود، به دنبال فردی هستیم تا بتواند با ابزارهای روتین و عادی که حتی شما این ابزارهای تعمیراتی را در خانه دارید تعمیر کند! اما اینگونه نیست چرا که ماشین لباسشویی بوش برخلاف نسخه های چندین ساله اخیر خود بسیار آپدیت شده است و تفاوت 100 درصدی وجود دارد و به همین دلیل امکان تعمیر این دستگاه توسط هر فردی که توانایی گرفتن پیچ گوشتی در دست دارد، ممکن نیست و فقط و فقط باید توسط تکنسینی مورد عیب یابی قرار گیرد که تجربه تخصصی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش دارد و حداقل 5 سال سابقه تخصصی با بیش از صدها بار آزمون و خطا را در رزومه خود دارد.

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش

اما یک اصل اساسی جهت تعمیر ماشین لباسشویی بوش وجود دارد و آن هم عیب یابی تخصصی ماشین لباسشویی بوش می باشد که باید به‌صورت اصولی صورت گیرد تا مشکل دستگاه بدون هر گونه حدس و گمانی به‌صورت دقیق شناسایی شود! این در حالی است که پروسه عیب یابی ماشین لباسشویی بوش در آریابهکار به‌صورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب و باتجربه به‌صورت تخصصی و با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما عزیزان انجام می شود.

نمایندگی مجاز و مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی بوش

جهت تعمیر ماشین لباسشویی بوش در نمایندگی مجاز و مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی بوش در شرق و غرب تهران می توانید تمام این پروسه تعمیر را به آریابهکار بسپارید تا به‌صورت کاملا تخصصی مشکل دستگاه شما شناسایی و سپس تعمیرات اصولی شود.

از این رو ما همواره تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش را توسط تکنسین های مجرب و باتجربه به‌صورت اختصاصی با بروزترین ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می دهیم تا مشکل دستگاه شما برطرف شود و بتوانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید. توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی بوش یک دستگاه گران‌قیمت می باشد که فقط و فقط باید توسط تعمیرکاران مجاز و معتبر تعمیر شود و نباید دستگاه را بدست هر شخصی که ادعای تعمیرکار بودن دارد بسپارید!

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی بوش در تهران

تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی بوش در آریابهکار توسط تکنسین های مجرب و دوره دیده که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در انواع مدل های مختلف را دارند انجام می شود. با این وجود چگونه می توان به آریابهکار اعتماد کرد؟ برای اعتماد به آریابهکار ما گارانتی 90 روزه خدمات برای شما در نظر گرفته ایم و این بدین معناست که ما 0 تا 100 خدماتی که به شما ارائه می دهیم را بصورت تضمیمی انجام می دهیم تا خیال شما از این بابت آسوده باشد.

همچنین اگر قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد، ما قطعه معیوب را با استفاده از قطعات اورجینال و وارداتی ماشین لباسشویی بوش تعویض خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی سامسونگ

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در نمایندگی آریابهکار

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات لوازم برقی خانگی در تهران به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران می باشد که شما می توانید از طریق تماس با شماره های آریابهکار درخواست خود را ثبت کنید. پس از آنکه شما درخواست خود را در مجموعه ما ثبت کردید، ما در کمترین زمان ممکن تکنسین های مجموعه را براساس مدل و برند به محل شما اعزام خواهیم کرد تا پروسه عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش صورت گیرد. برای تماس با آریابهکار می توانید از شماره های ذیل استفاده کنید:

خدمات ارزشمند نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی بوش

از 0 تا 100 خدماتی که مرتبط با ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان می باشد، توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص آریابهکار به‌صورت تخصصی و با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا تعمیر می شود که هم مشکل شما رفع شود و هم اینکه نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید و هزینه تعمیرات شما، کمترین هزینه ممکن باشد!

با این وجود ما تمامی مشکلاتی که مرتبط با ماشین لباسشویی بوش می باشد را تعمیر می کنیم تا نیازی به خرید دستگاه جدید نداشته باشید. خدماتی که ما به شما ارائه می دهیم به‌صورت مختصر عبارتند از:

خدمات ارزشمند نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی بوش

 • تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیر موتور ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیرات خرطومی دیگ ماشین لباسشویی بوش.
 • عیب یابی تخصصی ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیرات شیر برقی ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیر کمک فنر ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیر پنل ماشین لباسشویی بوش.
 • تعمیرات تایمر ماشین لباسشویی بوش و…

سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی بوش

برای سرویس دوره ای ماشین لباسشویی بوش می توانید از تکنسین های مجرب آریابهکار درخواست کمک کنید؛ برای ثبت درخواست خود می توانید از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و هماهنگی های لازم را برای اعزام تکنسین تعمیرکار به محل خود انجام دهید. منظور از سرویس دوره ای ماشین لباسشویی بوش این است که شما پیش از آنکه هر خرابی در ماشین لباسشویی بوش رخ دهد، اقدام به جلوگیری از آنها می کنید که از این طریق عمر مفید دستگاه شما افزایش خواهد یافت و نیازی به تعمیرات جداگانه نخواهید داشت.

همچنین بهتر است سالانه حداقل 2 دفعه اقدام به سرویس دوره ای ماشین لباسشویی بوش نمایید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش توسط تکنیسین مجرب آریابهکار

در مجموعه های غیر مجاز تعمیراتی که بر روی ماشین لباسشویی بوش صورت می گیرد، توسط افرادی صورت می گیرد که حداکثر یک سال سابقه تعمیرات دارند و در طی این یکسال نیز به تعداد انگشت شمار تعمیرات انجام داده اند. با این وجود اگر قرار است دستگاه شما بدین شکل تعمیر شود، بهتر است پروسه تعمیرات را رها کنید و به فکر دستگاه جدید باشید!

چرا که هم هزینه نجومی از شما دریافت خواهد شد و هم اینکه هزینه هنگفتی باید بابت قطعات سالمی که دستگاه شما دارند و باید به تصمیم تعمیرکار بی تجربه تعویض شوند را در نظر بگیرید که حدودا با این هزینه می توانید یک دستگاه ماشین لباسشویی بوش جدید خریداری کنید.

اما در آریابهکار اینگونه نیست؛ چرا که ما تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش را توسط تعمیرکاران مجرب و متخصصی انجام می دهیم که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات تخصصی در سابقه و رزومه خود دارا هستند و تمام نکات طلایی در تعمیرات ماشین لباسشویی بوش را آشنا هستند. همچنین تعمیرکاران ماشین لباسشویی بوش آریابهکار به همراه ابزارهای تعمیراتی روز دنیا به محل شما جهت تعمیرات اعزام خواهند شد تا مشکل دستگاه را به‌صورت فنی و مهندسی تعمیر کنند.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با مهمترین نکات

مهم ترین نکات جهت تعمیر ماشین لباسشویی بوش، نکاتی هستند که یک تکنسین تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش در طی چندین سال اخیر با انجام تعمیرات تخصصی آنها را کسب کرده است و با طراحی تمامی مدل های ماشین لباسشویی بوش آشنا می باشد و وقتی که می خواهد دستگاه را عیب یابی و تعمیر کند، برخی قطعات برای آن تازگی نداشته باشند و به دلیل عدم آشنایی با این قطعات به شما اعلام تعویض قطعات کند!

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با مهمترین نکات

از این رو مهم ترین نکته ای که باید توسط شما عزیزان بابت تعمیر ماشین لباسشویی بوش رعایت و اجرا شود این است که فقط و فقط دستگاه را به تعمیرکاری بسپارید که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات تخصصی را داراست.

همچنین بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات

مزیت های تعمیر ماشین لباسشویی بوش در آریابهکار

ما در آریابهکار بابت تعمیر ماشین لباسشویی بوش شما به بهترین حالت ممکن مزایایی را در نظر گرفته ایم که نشان دهنده تضمین و همچنین سهولت شما عزیزان در این زمینه است. اولین مزیتی که ما در نظر گرفته این است که با انجام هماهنگی های لازم جهت تعمیر ماشین لباسشویی بوش توسط تعمیرکاران مجرب آریابهکار، در کمترین زمان ممکن به محل سکونت شما به همراه قبض شرکتی اعزام می شوند تا مشکل دستگاه را بصورت تخصصی و بدون هر گونه محدودیتی تعمیر کنند.

دومین میزیتی که ما برای شما در نظر داریم این است که پیش از عیب یابی قطعه به قطعه و تخصصی ماشین لباسشویی بوش، هیچ گونه خدماتی توسط تعمیرکاران ما به شما صورت نخواهد گرفت؛ هدف از این پروسه این می باشد که هم هزینه تعمیرات شما کنترل شود و هم اینکه در سریعترین حالت ممکن دستگاه بصورت تخصصی و مهندسی تعمیر شود.

لازم به ذکر است که ما گارانتی کتبی 90 روزه بابت تمامی خدمات ارائه شده بابت تعمیر ماشین لباسشویی بوش در نظر گرفته ایم که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با گارانتی 3 ماهه

با توجه به اینکه تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان توسط تعمیرکاران ماشین لباسشویی بوش باتجربه و متخصص آریابهکار تعمیر می شوند، برخلاف سایر مجموعه های تعمیراتی ما 90 روز گارانتی در نظر گرفته ایم که تضمین کننده خدمات تخصصی ما به شما عزیزان می باشد.

بدین معنا که اگر پس از تعمیرات تخصصی دستگاه باز هم این مشکل برای دستگاه شما رخ داد، مجددا بدون پرداخت هر گونه هزینه جانبی و بصورت رایگان ماشین لباسشویی بوش شما تعمیر خواهد شد تا یک دستگاه سالم داشته باشید.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با گارانتی 3 ماهه

توجه داشته باشید که گارانتی 3 ماهه ماشین لباسشویی بوش آریابهکار بصورت کتبی و به همراه مهر و امضای شرکتی خواهد بود.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با قطعات اورجینال و دارای اصالت

قیمت ماشین لباسشویی بوش در بازار کشور حداقل 25 میلیون تومان می باشد و به همین دلیل قطعات این دستگاه به نسبت گران قیمت هستند؛ اما ما در آریابهکار تلاش می کنیم تا با در نظر گرفتن تعمیرات فنی و تخصصی قطعات آسیب دیده، مشکل دستگاه شما را عیب یابی و سپس تعمیر کنیم.

اما این به شرطی می باشد که امکان تعمیر قطعات وجود داشته باشد و میزان آسیب وارد شده به ماشین لباسشویی بوش قابل قبول باشد! در غیر اینصورت، احتمالا خرابی ایجاد شده، غیر قابل تعمیر خواهد بود و صرفا باید با قطعات جایگزین و وارداتی آنها را تعویض نمود.

لازم به ذکر است که تمامی قطعات تعویضی ماشین لباسشویی بوش در آریابهکار بصورت اختصاصی و وارداتی هستند و ما هیچ محدودیتی از نظر قطعات نداریم.

تعمیر برد الکتریکی ماشین لباسشویی بوش

اگر برد ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان به هر دلیلی خراب شده است و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید، بدون شک توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه عیب یابی برد ماشین لباسشویی بوش توسط تکنسین مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا صورت گیرد و پس از انجام عیب یابی تخصصی، پروسه تعمیر این قطعه کلیدی صورت گیرد.

برای تعمیر برد ماشین لباسشویی بوش توسط تکنسین های متخصص آریابهکار می توانید با شماره 02145437 تماس بگیرید تا بدون نیاز به تعویض این قطعه بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

تعمیر تخصصی موتور لباسشویی بوش

موتور ماشین لباسشویی بوش با دریافت انرژی کافی می تواند مخزن یا همان دیگ ماشین لباسشویی بوش را براساس برنامه انتخابی شما بچرخاند و سرعت آنرا به بهترین شکل ممکن کنترل کند. از این رو اگر موتور ماشین لباسشویی بوش خراب شود، مخزن این دستگاه دیگر نخواهد چرخید و عملا پروسه شستشوی البسه در این دستگاه صورت نخواهد گرفت. با این وجود باید موتور ماشین لباسشویی بوش توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی و سپس تعمیرات تخصصی قرار گیرد تا بتوانید از آن استفاده کنید.

اقدامات مهم در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش

بدون شک اقدامات مهمی وجود دارند که حتما و حتما باید در تعمیر ماشین لباسشویی بوش توسط تعمیرکار دستگاه مورد توجه قرار گیرند تا مشکل بصورت تخصصی و اختصاصی تعمیر شود! این اقدامات مهم، بصورت حفظی نیستند و صرفا ناشی از چندین سال تجربه تخصصی هستند که بر روی دستگاه شما اعمال می شوند.

از این رو اگر مایل هستید تا بصورت کاملا تخصصی مشکل دستگاه شما تعمیر گردد، در وهله اول باید به دنبال مرکز تخصصی و مجرب با بروزترین تجهیزات بگردید تا بتوانید مشکلات پیش آمده را رفع کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش چه موقع لازم است؟

بهترین بازه زمانی برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش، زمانی نیست که دستگاه بصورت کامل از کار بیافتد؛ بلکه بهترین بازه زمانی، زمانی می باشد که شما ساده ترین خرابی و اختلال را در این دستگاه مشاهده می کنید!

تعمیر ماشین لباسشویی بوش چه موقع لازم است

در این مواقع اگر در اسرع وقت تصمیم به تعمیر ماشین لباسشویی بوش بگیرید، علیرغم کنترل هزینه های تعمیراتی، می توانید مشکل پیش آمده را بصورت تخصصی در کمترین بازه زمانی تعمیر کنید! لازم به ذکر است که اگر سالانه یک یا دو دفعه هم اقدام به سرویس ماشین لباسشویی بوش، عمر مفید دستگاه افزایش خواهد یافت و در بلند مدت آسیب بخصوصی به آن وارد نخواهد شد.

همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی ایندزیت

چرا تعمیر ماشین لباسشویی بوش را به مجموعه آریابهکار بسپاریم؟

یکی از دلایلی که می توانید دستگاه خود را به مجموعه آریابهکار جهت تعمیرات ماشین لباسشویی بوش بسپارید این است که ما در آریابهکار پیش از آنکه دستگاه را عیب یابی نکنیم، هیچ گونه خدماتی به شما ارائه نمی دهیم؛ چرا که خدمات زمانی به شما ارائه خواهند شد که مشکل به‌صورت دقیق شناسایی شود!

در غیر اینصورت کدام خدمات به شما ارائه خواهند شد؟ بدون شک تمامی خدمات این چنینی، چیزی بجز هزینه تراشی برای شما نیستند و نتیجه مطلوبی هم بجز پرداخت هزینه های هنگفت برای شما نخواهد داشت. بنابراین ما پیش از آنکه مشکل دستگاه شما توسط تعمیرکاران مجموعه آریابهکار عیب یابی تخصصی نشود، اعلام هزینه تعمیر نخواهیم کرد.

آیا مشکل ماشین لباسشویی بوش شما بدون عیب یابی قطعه به قطعه قابل تشخیص است؟ به هیچ وجه چنین چیزی ممکن نیست. یکی دیگر از مزایایی که برخلاف مجموعه های تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در آریابهکار به شما تعلق می گیرد این است که هزینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش بر اساس تصمیماتی ناگهانی ذهنی نخواهد بود و صرفا براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی برای شما برآورد و اعلام می شوند. بنابراین اگر مایل به تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی بوش با کمترین هزینه تعمیراتی هستید، می توانید به تکنسین های ما اعتماد کنید.

مراحل ثبت درخواست تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش در مجموعه آریابهکار

برای تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی بوش توسط تکنسین ها و تعمیرکاران با تجربه آریابهکار، می توانید از طریق روش های مختلف اقدام به ثبت درخواست خود نمایید. اولین روشی که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است که در ابتدا تعدادی تصویر به همراه ویدیو 30 ثانیه ای واضح از ماشین لباسشویی بوش تهیه کنید و تمام مشکلات را به‌صورت دقیق شرح دهید و از طریق واتساپ و تلگرام شماره 09190111214 برای کارشناسان ما ارسال کنید تا بازبینی ابتدایی و کلی دستگاه صورت گیرد و راهنمایی های لازم به شما انجام شوند.

توجه داشته باشید که تا پیش از آنکه دستگاه به‌صورت تخصصی توسط تکنسین مجرب عیب یابی نشود، امکان اعلام علت خرابی و همچنین هزینه تعمیرات وجود ندارد!

همچنین یکی دیگر از روش هایی که می توانید با استفاده از آن درخواست خود را ثبت کنید این است که از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد و تکنسین مجرب و متخصص ماشین لباسشویی بوش به محل شما در روز و زمان از پیش تعیین شده اعزام گردد. درضمن اگر سوالی در این خصوص دارید می توانید از تیم پشتیبانی آریابهکار بپرسید.

نحوه برقراری ارتباط با نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی بوش را از مرکز مجاز و معتبر در تهران و یا استان محل سکونت خود خریداری کرده اید و اینک پس از مدتی استفاده دچار خرابی شده است و مایل به برقراری ارتباط با نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی بوش هستید، می توانید به کارت گارانتی دستگاه مراجعه کنید؛ بدین معنا که اگر کارت گارانتی به شما تعلق گرفته است، به معنای اصالت دستگاه شما می باشد که به‌صورت قانونی دستگاه وارد کشور شده و اگر هم خراب شده می توانید از طریق خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی بوش، تمامی این خرابی های رخ داده را به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت حتی یک ریال برطرف کنید! از این رو برای مشاهده شماره تماس نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش می توانید به کارت گارانتی دستگاه مراجعه کنید.

نحوه برقراری ارتباط با نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی بوش

لازم به ذکر است که برای استفاده از این خدمات رایگان، کارت گارانتی دستگاه شما باید اعتبار داشته باشد؛ در غیر اینصورت این خدمات به شما تعلق نخواهد گرفت. همچنین اگر گارانتی دستگاه شما به اتمام رسیده است، می توانید با شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم توسط تیم پشتیبانی آریابهکار به شما عزیزان صورت گیرد.

دلیل اینکه باید برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش حتما از تعمیرکار متخصص کمک بگیریم چیست؟

علت اصلی این است که ماشین لباسشویی بوش یک دستگاه گران قیمت و حساس می باشد که اگر یک اشتباه در حین تعمیرات این دستگاه صورت گیرد، ممکن است هزینه زیادی به شما تحمیل شود. به همین دلیل توصیه می کنیم پروسه تعمیر ماشین لباسشویی بوش را به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید.

اشکالات رایج لباسشویی بوش

1. روشن نشدن

عیب یابی دستگاه لباسشویی که روشن نمی شود، بسیار مشکل است.

زیرا عوامل متعددی در این امر دخالت دارند.

اما به طور کل معمولا مشکل روشن نشدن دستگاه به دلیل مشکلات الکتریکی و نرسیدن برق به دستگاه است.\

2. هیچ برنامه ای در دستگاه شروع نمی شود

این مشکل معمولا به دلایل زیر رخ می دهد:

 • فعال بودن قفل کودک
 • بسته نبودن صحیح درب
 • فشار دادن دکمه استارت به مدت خیلی کوتاه یا خیلی طولانی

3. قفل شدن درب

باز نشدن درب ممکن است به دلایل بسیاری رخ دهد.

عمده ترین دلیل آن مربوط به خرابی میکروسوئیچ درب است که در این حالت باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

4. نچرخیدن لباسشویی بوش

عمده ترین دلایل رخ دادن این اتفاق، به شرح زیر است:

 1. نامتعادل بودن بار داخلی دستگاه
 2. پاره شدن تسمه درام
 3. ساییده شدن و تمام شدن زغال موتور
 4. خرابی کوپلینگ موتور، کلاچ، یاتاقان، قفل درب و …

همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی کندی

اشتباهات رایج در استفاده از لباسشویی

استفاده بیش از حد از مواد شوینده موجب می شود صابون به سختی از روی لباس ‌ها پاک شود و مقدار کم مواد شوینده هم نمی ‌تواند آلودگی را از روی لباس ‌ها پاک کند.

اشتباهات رایج در استفاده از لباسشویی

پس طبق دفترچه‌ راهنما از مقدار مناسب مواد شوینده استفاده کنید.

2. پر نکردن به اندازه ماشین لباسشویی

هرگز بیش از ¾ ام مخزن ماشین لباسشویی را پر نکنید.

اگر بیش از حد لباس‌ ها را در ماشین لباسشویی قرار دهیم هم به دستگاه آسیب می ‌رسد و هم لباس‌ ها به اندازه کافی تمیز نمی ‌شوند.

3. اشتباه در تنظیم دمای دستگاه

برای شستشوی مناسب لباس‌ ها به دمای آب دقت کنید و متناسب با آن لباس ‌ها را داخل دستگاه قرار دهید.

پس از تنظیم دمای آب ماشین لباسشویی رنگ‌ های تیره و روشن لباس‌ ها را از هم جدا کنید و به شستشو بپردازید.

4. استفاده بیش از اندازه از سفید کننده

استفاده بیش از حد از سفیدکننده به دلیل وجود مواد شیمیایی قوی مثل کلر، باعث سایش و پارگی لباس ‌ها می ‌شود.

به ‌جای استفاده مکرر از سفیدکننده برای از بین بردن لکه ‌های روی لباس، در یک ظرف آب گرم چند قطره آب ‌لیمو بریزید و لباس‌ هایتان را درون محلول قرار دهید.

باخاصیت اسیدی ایجاد شده لکه‌ ها به آسانی از روی آن پاک شده و به لباس ‌ها صدمه وارد نمی شود.

مشکلات برق ورودی ماشین لباسشویی بوش

اگر در برق وروردی ماشین لباسشویی بوش شما ایرادی وجود داشته باشد، باید مطلع باشید که این خرابی می تواند مستقیما منجر به خرابی، سوختن و اتصالی قطعات داخلی ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان شود. از این رو توصیه می کنیم حتما و حتما از محافظ برق استاندارد سر راه ماشین لباسشویی بوش استفاده کنید تا نوسان برق و هر گونه مشکل از جانب جریان برق به این دستگاه وارد نشود.

اگر مشکل برق ورودی ماشین لباسشویی بوش از این طریق برطرف نشد، می توانید دستگاه خود را به تکنسین های ما بسپارید تا پروسه تعمیر آن صورت گیرد.

دلیل صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش

از مهم ترین دلایل ایجاد صدای زیادی در ماشین لباسشویی بوش می توان به عدم تعادل البسه در مخزن، عدم تراز بودن، خرابی کمک فنرها، انتخاب برنامه نامناسب و… اشاره کرد که هر یک از این خرابی ها می توانند به تنهایی منجر به خرابی دیگری در ماشین لباسشویی بوش شوند. با این وجود اولین راهکاری که برای شما پیشنهاد می کنیم این است که حتما در ابتدا اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی بوش با استفاده از تراز سنج نمایید.

اما اگر از این طریق مشکل برطرف نشد، توصیه می کنیم پروسه عیب یابی و تعمیر صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش را به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید.

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی بوش

علت اصلی تخلیه نشدن ماشین لباسشویی بوش، بستگی به علت خرابی دارد. برای مثال اگر پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش خراب شده باشد، بدون شک با مشکل تخلیه نشدن آب روبرو خواهید شد و از طرفی ممکن است لوله های پشتی ماشین لباسشویی بوش مسدود شده باشند و منجر به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش شوند. از این رو با بررسی این دو گزینه می توانید مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوش را بررسی و حتی تعمیر کنید.

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی بوش

چرا ماشین لباسشویی بوش لباس ها را تمیز نمی شوید؟

عدم شستشوی صحیح البسه درون ماشین لباسشویی بوش می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد. برای مثال اولین عامل مبنی بر این خرابی می تواند انتخاب برنامه نادرست برای شستشو باشد! و یا حتی ممکن است این مشکل ناشی از خرید شوینده نامرغوب و یا ریختن بیش از حد شوینده در جاپودری ماشین لباسشویی بوش رخ دهد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که به دلیل فنی بودن این خرابی در اکثر مواقع، اجازه دهید تا توسط تکنسین های متخصص و مجرب عیب یابی و سپس تعمیر شود تا بتوانید از این دستگاه همانند گذشته استفاده کنید.

چرا لباسشویی بوش بعد از آبگیری ثابت میماند؟

این مشکل معمولا می تواند به دلیل نوسان برق و یا خرابی برد ماشین لباسشویی بوش رخ دهد که حتما باید توسط تکنسین مجرب و متخصص عیب یابی شود.

دلیل داغ شدن بیش از حد ماشین لباسشویی بوش

مشکل گرم شدن ماشین لباسشویی بوش می تواند به دلیل خرابی المنت و یا خرابی برد ماشین لباسشویی بوش رخ دهد که در صورت بروز چنین مشکلی توصیه می کنیم برنامه شستشوی ماشین لباسشویی بوش را متوقف کنید و از تکنسین های مجرب درخواست تعمیرات نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی ابسال

تعمیر ماشین لباسشویی بوش بهتر است یا تعویض آن؟

بدون شک در صورتی که خرابی ماشین لباسشویی بوش بقدری باشد که صرفا با یک هزینه جزئی تعمیر شود و بتوانید از آن استفاده کنید، بدون شک تعمیرات ماشین لباسشویی بوش یک گزینه مناسب است. اما اگر خرابی بقدری باشد که برای تعمیر آن باید به اندازه یک دستگاه ماشین لباسشویی بوش هزینه کنید، توصیه می کنیم اقدام به تعویض ماشین لباسشویی بوش نمایید.

کدام مشکلات لباسشویی بوش بهتر است توسط تعمیرکار متخصص انجام شود؟

از مهم ترین مشکلات ماشین لباسشویی بوش که نیاز به تعمیرات دارند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

کدام مشکلات لباسشویی بوش بهتر است توسط تعمیرکار متخصص انجام شود

 • روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش.
 • آبریزی ماشین لباسشویی بوش.
 • خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بوش.
 • کار نکردن ماشین لباسشویی بوش.
 • خرابی برد ماشین لباسشویی بوش.
 • خرابی موتور ماشین لباسشویی بوش.
 • صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش.

آشنایی با ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی بوش

در ادامه با رایج ترین کدهای ارور ماشین لباسشویی بوش که ممکن است در طول زمان برای شما نمایش داده شوند، آشنا خواهید شد. توصیه می کنیم جهت اطلاع از علت ارور ماشین لباسشویی بوش خود به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید؛ چرا که ممکن است کدهای خطا در مدل های متنوع از ماشین لباسشویی بوش نشان دهنده یک خرابی دیگر باشند. از این رو بهتر است کدهای خطای ماشین لباسشویی بوش را جدی بگیرید و در ابتدا با مشاهده این کدهای خطا اقدام به ریشه یابی و برطرف کردن آنها کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی بوشعلت کد خطا
F16درب ماشین لباسشویی بوش باز مانده است.
F17مشکل در آب ورودی ماشین لباسشویی بوش وجود دارد.
F18مشکل در تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش.
F19المنت ماشین لباسشویی بوش خراب شده است.
F23آکوا استات ماشین لباسشویی بوش فعال شده است.
F25سنسور آکوا استات خراب شده است.
F32عدم وجود تعادل لباس ها در دیگ ماشین لباسشویی بوش.
F38برد ماشین لباسشویی بوش خراب شده است.
F50موتور ماشین لباسشویی بوش دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر دارد.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی بوش شما به نحوی خراب شده است که کد خطای نمایش داده شده غیر فعال نمی شود، می توانید این مشکل را از طریق ریست کردن ماشین لباسشویی بوش برطرف کنید. اما چگونه؟ برای ریست کردن ماشین لباسشویی بوش می توانید براساس آموزش ذیل پیش بروید:

 1. ماشین لباسشویی بوش را از برق بکشید.
 2. پس از 10 دقیقه، انگشت خود را به مدت 10 ثانیه بر روی کلید Start قرار دهید.
 3. اینک ماشین لباسشویی بوش را به برق متصل کنید و سپس آنرا روشن نمایید.
 4. در این مرحله بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی بوش ریست شده است یا خیر؟!

توجه: برای آشنایی با نحوه دقیق ریست ماشین لباسشویی بوش خود توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید.

انواع مدل ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش دارای مدل های متنوعی است که شما در بازه های قیمتی مختلفی می توانید اقدام به انتخاب و خرید مدل متناسب با نیاز خود کنید. با این وجود در ادامه این گزارش قصد داریم برخی از مدل های متنوع ماشین لباسشویی بوش را برای شما نام ببریم.

انواع مدل ماشین لباسشویی بوش

 • ماشین لباسشویی 9 کیلو بوش سری 8 مدل waw325x0eg
 • ماشین لباسشویی بوش مدل BOSCH WGA254XVME
 • ماشین لباسشویی 8 کیلو 1600 دور بوش WAW32560ME
 • ماشین لباسشویی بوش مدل WAW325X0ME
 • ماشین لباسشویی بوش سری 6 مدل WAT28682IR ظرفیت 9 کیلوگرم
 • ماشین لباسشویی بوش مدل WAX32E90ME
 • ماشین لباسشویی بوش WAV28K90ME
 • ماشین لباسشویی بوش مدل WGA142X0GC ظرفیت 9 کیلوگرم
 • ماشین لباسشویی بوش مدل WAJ2017SGC
 • ماشین لباسشویی بوش WAV28L90ME
 • لباسشویی 7کیلو سفید بوش مدل WAJ20170GC
 • لباسشویی 10 کیلویی سری 8 بوش Bosch washing machine WAX32MX0
 • ماشین لباسشویی بوش مدل BOSCH WAV28MX0ME
 • ماشین لباسشویی بوش مدل BOSCH WAJ20180ME
 • ماشین لباسشویی بوش مدل BOSCH WAV28M80ME

آیا ممکن است خودمان در منزل تعمیرات ماشین لباسشویی بوش را انجام دهیم؟

بله. ما خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش را در منزل شما با هماهنگی قبلی انجام می دهیم و نیازی به انتقال ماشین لباسشویی بوش به شعب تعمیراتی آریابهکار نیست.

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات ماشین لباسشویی بوش

اگر دانش فنی و تعمیرات ماشین لباسشویی بوش را دارید و مایلید خرابی این دستگاه را خودتان شخصا برطرف کنید، بدون شک نیاز به یکسری ابزار کاربردی و دقیق دارید تا بتوانید هم مشکل را عیب یابی کنید و هم تعمیر! با این وجود ابزارهای مهمی که برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش ممکن است برای شما کاربرد داشته باشند عبارتند از:

 • مولتی متر.
 • اهم متر.
 • پیچ گوشتی.
 • آچار فرانسه.
 • هویه.
 • لباس مخصوص کار.
 • محافظ چشم.

اشتباهاتی که در استفاده از لباسشویی بوش رایج است

از مهم ترین اشتباهات رایج در ماشین لباسشویی بوش می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • اتصال مستقیم ماشین لباسشویی بوش به جریان برق.
 • عدم مطالعه دفترچه راهنما ماشین لباسشویی بوش.
 • جابجایی دائم ماشین لباسشویی بوش.
 • بستن محکم درب ماشین لباسشویی بوش.
 • استفاده پشت سر هم و مکرر از ماشین لباسشویی بوش.
 • لمس دکمه های ماشین لباسشویی بوش با دستان خیس.

همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی الکترولوکس

مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی بوش در تهران

شرکت آریابهکار با بیش از 30 سال تجربه در زمینه تعمیر انواع لوازم برقی، به ارائه خدمات مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی در سراسر تهران می پردازد.

مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی بوش در تهرانش

از مهم ترین مزایا و خدمات شرکت آریابهکار در زمینه تعمیر لباسشویی

 1. در ارتباط با هر برند ماشین لباسشویی تکنسین متخصص همان برند به محل جهت خدمات اعزام می شود.
 2. تمامی خدمات ماشین لباسشویی دارای ضمانتنامه رسمی ۹۰ روزه است.
 3. تعمیر لباسشویی در محل انجام می گردد.
 4. تمامی قطعات مورد نیاز جهت تعویض و تعمیر لباسشویی از لوازم اصلی همان برند است.
 5. جهت شفاف سازی کامل و رضایتمندی کامل مشتری تمامی هزینه های تعمیر لباسشویی لحاظ شده است.
 6. تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در همان روز طبق زمانبندی تکنسین مربوطه در محل انجام می شود.

تاریخچه کمپانی بوش

کمپانی بوش برای اولین بار در سال 1886 میلادی در آلمان توسط آقای روبرت بوش تاسیس شد. لازم به ذکر است که این کمپانی یک کمپانی چند ملیتی است که این روزها تمام محصولات این کمپانی بصورت مستقیم به کشورهای مختلف عرضه می شود. این در حالی می باشد که محصولات بوش معمولا به کیفیت بالا و غیر قابل قیاس با سایر برندها مشهور هستند و به همین دلیل محصولات این کمپانی در عرصه جهانی بیشتر دیده شده اند.

همچنین قیمت محصولات بوش علیرغم کیفیتی که دارند، رقابتی است.

جدول هزینه تعمیر لباسشویی بوش در تهران

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش چقدر است؟ آیا هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش برابر با یک دستگاه ماشین لباسشویی بوش می باشد؟ خیر! هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در آریابهکار براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی می باشد و از این رو اگر به هر دلیلی با خرابی ماشین لباسشویی بوش روبرو شدید ما خرابی دستگاه شما را بصورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب و متخصص تعمیر خواهیم کرد تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن پروسه عیب یابی و تعمیر این خرابی را انجام دهیم.

همانگونه که گفته شده مبنای اعلام هزینه تعمیرات در آریابهکار براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی می باشد و از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش را در نمایندگی ماشین لباسشویی بوش در آریابهکار انجام دهید. اما این در حالی است که اکثر مجموعه ها پیش از آنکه عیب یابی کنند، هزینه تعمیرات را به شما اعلام خواهند کرد که این هزینه خارج از عرف تعمیرات می باشد.

خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوشهزینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش (تومان)
تعمیر برد ماشین لباسشویی بوشعیب یابی دقیق
تعمیر تایمر ماشین لباسشویی بوش۲۲۰.۰۰۰ الی ۵۸۷.۰۰۰
تعمیر هیدروستات ماشین لباسشویی بوش۳۵۰.۰۰۰ الی ۵۶۵.۰۰۰
تعویض سنسور ماشین لباسشویی بوش۴۴۵.۰۰۰ الی ۶۱۲.۰۰۰
تعمیر موتور ماشین لباسشویی بوش۶۰۰.۰۰۰ الی ۸۰۵.۰۰۰
تعمیر پنل ماشین لباسشویی بوش۵۵۰.۰۰۰ الی ۸۰۰.۰۰۰
تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی بوش۴۶۰.۰۰۰ الی ۶۰۰.۰۰۰
تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی بوش۶۹۰.۰۰۰ الی ۸۸۰.۰۰۰
تعویض خرطومی ماشین لباسشویی بوش۴۰.۰۰۰ الی ۸۰.۰۰۰
تعویض دیگ ماشین لباسشویی بوش۹۸۰.۰۰۰ الی ۱.۲۹۵.۰۰۰
تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی بوش۴۰۰.۰۰۰ الی ۶۹۰.۰۰۰

تعمیر لباسشویی بوش به علت روشن نشدن ماشین

اگر ماشین لباسشویی بوش شما به طور کامل روشن نمی شود، دلایل مختلفی ممکن استمنجر به این خرابی شده باشند. با این وجود ما نمی توانیم صرفا یک عامل را در این زمینه نام ببریم. اما در ادامه برخی از مهم ترین دلایل این خرابی را برای شما نام برده ایم که عبارتند از:

ابتدا باید مطمئن شوید که در خانه شما برق قطع نشده باشد. برای این کار، می توانید سایر دستگاه های الکتریکی مانند چراغ ها یا تلویزیون را چک کنید و مطمئن شوید که همه آنها روشن هستند. اگر برق در سایر قسمت های خانه وجود دارد، ممکن است مشکل از خود ماشین لباسشویی بوش باشد.

در صورتی که برق در سایر قسمت های خانه وجود دارد اما ماشین لباسشویی بوش هنوز روشن نمی شود، مشکل ممکن است در پریز برق باشد. اتصال نامناسب یا خرابی در پریز برق می تواند عامل عدم روشن شدن ماشین لباسشویی بوش باشد. در این صورت، برای بررسی می توانید با استفاده از یک ابزار دیگر، مثلاً یک لامپ یا دستگاه دیگر، پریز برق را تست کنید تا مطمئن شوید که آن کار می کند.

اگر هیچ مشکلی در پریز برق وجود ندارد و ماشین لباسشویی بوش هنوز روشن نمی شود، ممکن است خرابی در سیم برق ماشین لباسشویی بوش باشد. بریدگی، خم شدگی یا خرابی در اتصالات بین سیم ها می تواند عامل این مشکل باشد. بهتر است در این صورت به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند.

در برخی مواقع، مشکل در دکمه روشن/خاموش ماشین لباسشویی بوش ممکن است عامل عدم روشن شدن آن باشد. از این رو این موارد از اصلی ترین مواردی هستند که باید توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرند.

چرا هیچ برنامه ای در لباسشویی بوش انجام نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است به سراغ ماشین لباسشویی بوش بیایید و با فشردن دکمه های این دستگاه متوجه این شوید که هیچ برنامه ای در ماشین لباسشویی بوش انجام نمی شود. بدون شک این مشکل عادی نیست و می تواند نشان دهنده خرابی دستگاه شما باشد. به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که اتصال ماشین لباسشویی بوش را به جریان برق بررسی کنید و اگر مشکل از این طریق نبود، باید دستگاه توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد.

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش به دلیل قفل شدن درب

مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش و همچنین قفل شدن در ماشین لباسشویی بوش می تواند به علت های مختلفی رخ داده باشد. اما آیا چنین چیزی ممکن است؟ بدون شک قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش می تواند نشان دهنده خرابی ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان باشد. با این وجود در ادامه به جوانب مختلف این خرابی اشاره کرده ایم.

در برخی از ماشین های لباسشویی بوش، درب قابل قفل شدن است تا در طول عملکرد، درب باز نشود و ایمنی کاربر تامین شود. اگر درب باز نمی شود، ابتدا مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده است. همچنین، در صورت وجود قفل درب، مطمئن شوید که قفل باز است و در صورت لزوم، دکمه باز کردن قفل ماشین لباسشویی بوش را فشار دهید.

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش به دلیل قفل شدن درب

مشکل دیگری که می تواند باز نشدن درب را تحت تأثیر قرار دهد، خرابی یا گیر کردن مکانیزم قفل درب است. در این صورت، بهتر است یک تکنسین مجرب و متخصص اقدام به عیب یابی این خرابی کند.

در برخی از ماشین های لباسشویی هوشمند، خرابی در سیستم الکترونیکی می تواند باعث مشکل باز نشدن درب و همچنین قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش شود. این خرابی می تواند منجر به نقص عملکرد ماشین شود. در این حالت بهتر است به تکنسین مراجعه کرده و سیستم الکترونیکی ماشین لباسشویی بوش را بررسی و تعمیر کنید.

با این وجود اگر هنوز هم مشکل قفل شدن ماشین لباسشویی بوش و باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش باقی مانده است، باید از تکنسین های مجرب و متخصص درخواست تعمیرات نمایید تا مشکل شما بر طرف شود.

همچنین بخوانید: تعمیر لباسشویی آریستون

تعمیر لباسشویی بوش به دلیل نچرخیدن ماشین

در صورتی که دیگ ماشین لباسشویی بوش نچرخد، عملا شما نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید و به همین دلیل نشان دهنده خرابی این دستگاه است. با این وجود اگر چنین خرابی در ماشین لباسشویی بوش شما ایجاد شده است باید به اطلاع شما برسانیم که به هیچ وجه از ماشین لباسشویی بوش استفاده نکنید و اجازه ندهید تا این مشکل در دستگاه شما گسترش پیدا کند. از این رو توصیه می شود این خرابی حتما توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد تا مشکل برطرف شود.

علت نچرخیدن آبکش دیگ لباسشویی بوش چیست؟

مشکل نچرخیدن آبکش دیگ ماشین لباسشویی بوش یک مشکل جامع و کلی در این دستگاه است که باید توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد. اما علت این خرابی چیست؟ در ادامه به برخی از مهم ترین دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش اشاره کرده ایم که عبارتند از:

1. مشکل در موتور ماشین لباسشویی بوش

دیگ ماشین لباسشویی بوش توسط قدرت تولید شده در موتور به چرخش در می آید. با این وجود اگر موتور ماشین لباسشویی بوش دچار خرابی شده یا عدم عملکرد باشد، ممکن است دیگ نچرخد. بررسی و تعمیر موتور توسط یک تکنسین مجرب می تواند این مشکل را حل کند.

2. مشکل در بلبرینگ های ماشین لباسشویی بوش

بلبرینگ ها یا روانکارهای موجود در دیگ نیز می توانند دچار خرابی شوند و باعث عدم چرخش دیگ شوند. در صورتی که بلبرینگ های ماشین لباسشویی بوش آسیب دیده باشند، باید آنها تعویض شوند تا دیگ بتواند به طور صحیح چرخش کند. برای تعویض بلبرینگ های ماشین لباسشویی بوش می توانید از خدمات تخصصی ما استفاده کنید.

3. مشکل در حرکت پولی ماشین لباسشویی بوش

دیگ ماشین لباسشویی بوش ممکن است به علت وجود جسم خارجی یا لغزشی در مسیر حرکت پولی، نتواند بچرخد. در این صورت، باید مسیر حرکت پولی بررسی و هرگونه مانع یا لغزش برطرف شود که این مورد نیز باید توسط تکنسین مجرب و متخصص صورت گیرد.

4. مشکل در سیستم کنترل ماشین لباسشویی بوش

در برخی ماشین های لباسشویی هوشمند، مشکل در سیستم کنترل می تواند باعث عدم چرخش دیگ شود. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی در سنسورها یا سیستم الکترونیکی ماشین لباسشویی بوش باشد. در این صورت، بهتر است مشکل توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد بازبینی قرار گیرد.

چرا لباسشویی بوش به درستی آبگیری نمی کند؟

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوش یکی از مشکلات اساسی در این دستگاه است که می تواند مانع شستشوی البسه در این دستگاه شود. با این وجود راهکار چیست؟ در صورتی که با این خرابی روبرو شدید در گام اول باید اقدام به بررسی میزان آب ورودی در محل سکونت خود نمایید. همچنین باید از اتصالات پشتی ماشین لباسشویی بوش نیز مطمئن شوید. اگر مشکل از این دو عامل نبود، احتمالا خرابی ناشی از خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی بوش می باشد که باید عیب یابی تخصصی صورت گیرد.

چرا دکمه زمان سنج ماشین لباسشویی بوش کار نمی کند؟

خرابی دکمه زمان سنج ماشین لباسشویی بوش می تواند ناش از خرابی برد، گیر کردن دکمه و یا خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی بوش باشد که در این مواقع باید این خرابی توسط تکنسین های مجرب و متخصص عیب یابی شود.

مشکل در شلنگ تخلیه لباسشویی بوش

در صورتی که ذرات ریز و درشت در البسه را خارج نکنید، به مرور زمان می توانند منجر به مسدودی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بوش شوند. از این رو اگر چنین مشکلی در ماشین لباسشویی بوش شما رخ داده است و آب کثیف درون مخزن ماشین لباسشویی بوش پس از شستشو تخلیه نمی شود، باید شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بوش توسط تکنسین بررسی شود و اگر مسدود بود، باید مسدودی آن رفع شود. اما اگر مشکل هنوز وجود داشت، باید عیب یابی و تعمیرات لازم صورت گیرد و از این طریق مشکل ماشین لباسشویی بوش بر طرف شود.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش به علت ایراد در پمپ تخلیه

تعمیر ماشین لباسشویی بوش به علت ایراد در پمپ تخلیه

اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش آسیب دیده باشد، آب درون مخزن ماشین لباسشویی بوش به فاضلاب منتقل نخواهد شد. از این رو در این مواقع باید مشکل پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش مورد عیب یابی قرار گیرد و تعمیرات لازم و کافی صورت گیرد. اما اگر این مشکل بصورت تخصصی مورد عیب یابی قرار نگیرد، باید اقدام به تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش نمایید.

عواقب استفاده از مواد شوینده نامناسب در لباسشویی بوش

اولین تاثیر استفاده از مواد شوینده نامرغوب در ماشین لباسشویی بوش این است که البسه شما به بدترین شکل ممکن شسته خواهند شد. دومین تاثیر منفی در این زمینه، آسیب دیدن قطعات داخلی ماشین لباسشویی بوش می باشد. به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما از مواد شوینده مرغوب در ماشین لباسشویی بوش استفاده کنید.

تعمیرات لباسشویی بوش در تهران به دلیل وجود مشکل در تسمه

تسمه ماشین لباسشویی بوش یک قطعه مهم است که برای انتقال حرکت از موتور به قسمت های دیگر ماشین استفاده می شود. این تسمه عموماً از جنس لاستیکی یا پلاستیکی ساخته شده است و به صورت یک حلقه بسته شده در اطراف قرقره (pulley) موتور و قرقره های دیگر قرار دارد.

وظیفه تسمه ماشین لباسشویی بوش انتقال حرکت از موتور به قسمت های دیگر ماشین می باشد. به عنوان مثال، تسمه می تواند حرکت موتور را به دیگ ماشین لباسشویی بوش منتقل کرده و در نتیجه دیگ به چرخش بیاید. همچنین، در برخی از ماشین های لباسشویی پیچاننده ها (agitator) و دیگر قطعات اصلی نیز توسط تسمه حرکت می یابند.

تسمه ماشین لباسشویی بوش ممکن است به مرور زمان خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد. در صورتی که تسمه سفت شده، کشیده شده یا پاره شده باشد، ممکن است قادر به انتقال حرکت به درستی نباشد و باعث مشکلاتی مانند عدم چرخش دیگ یا عملکرد ناپایدار ماشین شود. در چنین مواقعی، تعویض تسمه توسط یک تکنسین مجرب توصیه می شود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی aeg در تهران

چرا از لباسشویی بوش آب چکه می کند؟

چکه کردن آب از ماشین لباسشویی بوش می تواند یک مشکل بسیار جدی و مهم باشد که اگر به آن توجه نکنید، می تواند منجر به برق گرفتگی شما عزیزان شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز چنین خرابی در ماشین لباسشویی بوش اقدام به خاموش کردن کامل و از برق کشیدن آن نمایید و به هیچ وجه به این دستگاه دست نزنید. صرفا اجازه دهید تا این خرابی توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد.

لرزش لباسشویی بوش به چه خاطر است؟

رایج ترین علت لرزش ماشین لباسشویی بوش، ناشی از عدم تراز بودن ماشین لباسشویی بوش نسبت به سطح زیرین خود است که در این مواقع باید با استفاده از یک تراز سنج اقدام بررسی تراز بودن ماشین لباسشویی بوش نمایید. اگر دستگاه تراز بود و باز هم چنین مشکلی برای شما رخ داد، احتمالا خرابی ناشی از کمک فنرهای ماشین لباسشویی بوش می باشد. از این رو توصیه می شود این خرابی توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرد و از این طریق مشکل بر طرف شود.

علت خروج کف از درب ماشین لباسشویی بوش هنگام کار

علت خروج کف از درب ماشین لباسشویی بوش هنگام کار

در ادامه به برخی از دلایل خروج کف از درب ماشین لباسشویی بوش هنگام کار پرداخته ایم که عبارتند از:

یکی از علل این مشکل می تواند خرابی قفل درب باشد. اگر قفل درب ماشین لباسشویی بوش خراب شده یا درست قفل نشده باشد، هنگام چرخش دیگ، کف به همراه لباس ها ممکن است از داخل دستگاه بیرون بیایند. در این حالت، بهتر است قفل درب ماشین لباسشویی بوش را بررسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض کنید.

همچنین بار زیاد نیز می تواند دلیل دیگری برای خروج کف از ماشین لباسشویی بوش باشد. اگر بار لباس ها در ماشین لباسشویی بوش بسیار زیاد باشد و ظرفیت ماشین را بیش از حد تحمل بار بدهد، ممکن است کف به همراه لباس ها از داخل ماشین بیرون بیاید. در این صورت، توصیه می شود تعداد لباس ها را کاهش داده و بار مناسبی را نسبت به ظرفیت ماشین لباسشویی بوش در آن قرار دهید.

بوی بد و سوختگی در لباسشویی Bosch

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان با استفاده از ماشین لباسشویی بوش با آن به دلیل استفاده نادرست و اشتباه روبرو شوید، بوی سوختگی ماشین لباسشویی بوش می باشد که این مشکل می تواند بنابر دلایل ذیل رخ دهد.

1. ایجاد حرارت زیاد در ماشین لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی بوش در هنگام عملکرد، دمای بسیار بالایی تولید کند، ممکن است باعث بوی سوختگی شود. این می تواند نشانه وجود مشکل در قطعات داخلی ماشین، مانند موتور یا سیستم خشک کننده باشد. در این صورت، بهتر است تکنسین مجرب و متخصص اقدام به عیب یابی تخصصی نماید تا از این طریق مشکل ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

2. عدم خارج کردن البسه از ماشین لباسشویی بوش

اگر لباس هایی که قبلاً در ماشین لباسشویی بوش شسته شده اند، در دستگاه باقی مانده اند، ممکن است باعث بوی سوختگی شوند. در این صورت، باید ماشین را به طور کامل تمیز کرده و لباس ها را به طور منظم و به درستی از دستگاه خارج کنید.

3. مصرف بیش از حد مواد شوینده

استفاده از مقدار بیش از حد مواد شیمیایی مانند مایع شستشو، نرم کننده و ضدعفونی کننده می تواند باعث بوی سوختگی در ماشین لباسشویی بوش شود. در این صورت، توصیه می شود مصرف مقادیر مناسب این مواد را رعایت کنید و دستورالعمل های تولیدکننده را دقیقاً دنبال کنید. همچنین مواد شوینده مرغوب و با کیفیت خریداری کنید.

سوالات متداول تعمیر لباسشویی بوش

1) چرا لباسشویی بوش روشن نمی شود؟

1) فیوز یا پریز برق خراب باشد. 2) برد ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد. 3) میکروسویچ درب دچار نقص شده باشد. 4) کلید ها و دکمه های دسگاه خراب شده باشد. 5) رله موتور آسیب دیده باشد. 6) موتور ماشین لباسشویی با نقص فنی مواجه باشد.

2) چگونه از خرابی ماشین لباسشویی بوش جلوگیری کنیم؟

راهکار ها و روش هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا طول عمر لباسشویی بوش خود را به میزان زیادی افزایش دهید و از خرابی دستگاه خود جلوگیری نمایید. از جمله راهکار هایی که می توانید استفاده کنید به شرج زیر می باشد: 1- از لباس هایی که امکان شستشو آنها با دستگاه وجود ندارد، جلوگیری نمایید. 2- مواد شوینده ای که برای سشتشو مورد استفاده قرار می گیرد، از کیفیت و مرقوبیت بالایی برخوردار باشد. 3- نظافت ماشین لباسشویی بوش بعد از هر بار سشتشو را فراموش نکنید. 4- سروس های دوره ای دستگاه را در برنامه کاری خود قرار دهید و اگر نقصی در لباسشویی بوش خود مشاهده کردید در کوتاه ترین بازه زمانی آن را برطرف نمایید.

3) هزینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش چگونه تعیین می شود؟

موارد مختلفی در تعیین هزینه های تعمیر ماشین لباسشویی بوش دخالت دارند که: 1) بخش آسیب دیده و شدت آسیب وار د شده 2) نوع قطعات مورد نیاز برای برطرف سازی نقص 3) تعمیر یا تعویض قطعات از مهمترین موارد می باشد. به خاطر داشته باشید که تمامی هزینه های تعمیرات لباسشویی بوش در نمایندگی آریابهکار بر اساس نرخ اتحادیه تعیین می شود و عیب یابی و ایاب و ذهاب در این نمایندگی کاملا رایگان می باشد.

4) بهترین روش برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش چیست؟

روش های متنوعی برای رفع ایرادات ایجاد شده و تعمیر لباسشویی بوش وجود دارد که در بین تمامی این روش ها، مراجعه به نمایندگی تخصصی تعمیرات لباسشویی بوش بهترین روش برای برطرف سازی نواقص ایجاد شده در دستگاه می باشد.نمایندگی لباسشویی بوش از بهترین و مجرب ترین تعمیرکاران استفاده می نماید که از دانش فنی بسیار بالایی برخوردار می باشند. این دسته از تعمیرکاران به خوبی با تمامی نواقص و ضعف های لباسشویی های بوش آشنا می باشند و می دانند که بهترین روش برای برطرف سازی این دسته از نواقص کدامین موارد می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 2 Comments

 1. لباسشویی من یه مشکلی داره دقیقا نمیدونم چیه. لباسارو خوب و تمیز نمیشوره فقط می دونم.باید چیکارش کنم؟

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل تمیز شسته نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی می تواند به دلیل این موارد رخ دهد که در این صورت شما نیاز به عیب یابی تخصصی دستگاه خود دارید تا دلیل دقیق تر مشکل را پیدا کنید.

  2. استفاده از مواد شوینده نامرغوب
  3. استفاده ی کم از مواد شوینده
  4. انتخاب برنامه نامناسب و تایم کم برای شستشو
  5. کثیفی محفظه ی جا پودری
  6. کثیفی دیگ
  7. رسوب گرفتن قطعات دستگاه
  8. مشکل در مسیر آب
  9. کثیفی فیلتر دستگاه
  10. وزن بیش از حدلباس ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214