skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

تعمیر ماکروفر ال جی (LG) و خرابی هایی که ممکن است برای آن در طول زمان بصورت خواه ناخواه رخ دهند، طبیعتا یکی از دغدغه‌های مصرف کنندگان این دستگاه می‌باشد. اما نکته کلیدی که اکثرا آنرا فراموش می‌کنیم این می‌باشد که به هیچ وجه حتی یکبار هم دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر ال جی را باز نمی‌کنیم و صرفا براساس دانش قبلی خود از این دستگاه پرقابلیت استفاده می‌کنیم و انتظار هم داریم که هیچ خرابی و آسیبی به مایکروفر ال جی وارد نشود؛ چرا که یکی از برترین برندهای جهانی است!

با این وجود باید به اطلاع شما برسانیم که ماکروفر ال جی (LG) هم مانند سایر مایکروفرهای موجود در بازار کشور، دارای یکسری محدودیت هایی می‌باشد که اگر این محدودیت‌ها را رعایت نکنیم، ممکن است خرابی بسزایی برای دستگاه شما رخ دهد و دیگر نتوانید حتی از یکی از قابلیت‌های آن همانند گذشته استفاده کنید و صرفا نیاز به تعمیرات ماکروفر پیدا کنید. از این رو در ادمه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما را با مشکلات رایج و راهکارهای آن آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی

بدون شک تمامی محصولات ال جی که در بازار کشور وجود دارند، دارای گارانتی رسمی هستند که اگر پس از گذشت یک بازه زمانی دستگاه دچار خرابی شد و قابلیت‌های آن عملکرد خود را از دست دادند، بتوانید از طریق کارت گارانتی بصورت رایگان این مشکل را برطرف کنید. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که صرفا از فروشگاه‌های مجاز و معتبر سطح شهر اقدام به خرید ماکروفر ال جی کنید چرا که بتوانید از گارانتی و خدمات پس از فروش ماکروفر ال جی استفاده نمایید.

با این وجود اگر ماکروفر ال جی خریده اید و پس از گذشت یک بازه زمانی دچار خرابی شده است، در ابتدا توصیه می‌کنیم کارت گارانتی ماکروفر ال جی را مطالعه کنید و در صورت داشتن اعتبار کافی به نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی (LG) مراجعه کنید تا مشکل پیش آمده برای دستگاه شما بصورت مستقیم و بدون پرداخت هر گونه هزینه جانبی برطرف گردد؛ تاکید می‌کنیم که این گزینه صرفا بستگی به اعتبار کارت گارانتی دارد و در صورت اتمام گارانتی دستگاه نمی‌توانید اقدام به تعمیر دستگاه در نمایندگی‌ها کنید.

نمایندگی تعمیر مایکروفر ال جی
نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران

اما اگر با بررسی دقیق کارت گارانتی متوجه این شدید که اعتبار کارت گارانتی حتی برای یک روز هم گذشته است، دیگر نمی‌توانید از گارانتی ماکروفر ال جی استفاده کنید و باید صرفا به مرکز تعمیر ماکروفر ال جی در تهران و سایر استان‌های کشور مراجعه کنید تا مشکل پیش آمده برای دستگاه شما توسط تکنسین‌های مجرب و قطعات کاملا وارداتی، رفع گردد.

آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر ماکروفر ال جی، با بیش از 30 سال سابقه درخشان و تیم کاملا مجرب آماده ارائه خدمات تعمیر ماکروفر شما با بروزترین ابزارهای تعمیراتی جهانی، یک هفته تست رایگان، 90 روز گارانتی شرکتی و کمترین هزینه ممکن (براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه) با استفاده از قطعات ماکروفر ال جی (LG) که تماما وارداتی هستند، می‌باشد. جهت انجام هماهنگی‌های لازم می‌توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید تا بصورت کامل راهنمایی شوید.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر بوش

روشن نشدن ماکروفر ال جی

به طور کلی عوامل و دلایل متعددی در روشن نشدن ماکروفر ال جی نقش دارند که در این مواقع ماکروفر علنا تبدیل به یک دستگاه بی مصرف می‌شود؛ چرا که هیچ یک از قابلیت‌های آن عملکرد بخصوصی از خود نشان نخواهند داد و شما با یک دستگاه معیوب روبرو هستید! اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است روشن نشدن مایکروفر به منزله خراب شدن همیشگی آن نیست و صرفا با یک عیب یابی صحیح و تعمیر دقیق حتی می‌تواند از روز اول هم بهتر کار کند.

بطور کل عوامل متعددی در این زمینه وجود دارند که در ادامه قصد داریم تا اصلی ترین موارد را برای شما بررسی کنیم تا در صورت مواجه شدن با این خرابی بتوانید خیلی ساده ریشه یابی کنید. این موارد عبارتند از:

1. خرابی قفل درب

قفل درب ماکروفر ال جی دارای تعدادی قلاب از جنس پلاستیک است که در هنگام بسته شدن با میکروسوئیچ درگیر شده و فرمان بسته شدن کامل درب را به برد مایکروویو ال جی ارسال می‌کنند و سپس برد دستور روشن شدن دستگاه را صادر خواهد کرد. همانگونه که گفته شد، این قلاب‌ها از جنس پلاستیک هستند و اگر ضربه شدیدی به آنها وارد شود، باید انتظار شکستن آنها را داشته باشید! بنابراین توصیه می‌شود درب مایکروفر ال جی را به آرامی ببندید و به آرامی هم باز کنید.

از این رو اگر قفل درب ماکروفر ال جی به هر دلیلی شکسته و آسیب دیده است، امکان تعمیر آن از طریق چسب و…. وجود ندارد و صرفا باید قفل درب جدیدی توسط تکنسین تعمیر ماکروفر ال جی جایگزین آن شود. توصیه‌ای که برای شما داریم این است که به مرکز تعمیر ماکروفر ال جی (LG) مراجعه کنید تا این مشکل بسیار دقیق تر انجام شود و مجددا نیاز به تعویض قفل درب نداشته باشید.

2. خرابی میکروسوئیچ

ماکروفر ال جی برحسب مدل‌های مختلف دارای 3 الی 4 میکروسوئیچ است که در قفل درب چفت می‌شوند و در ادامه پس از اطمینان کامل از بسته شدن، فرمان روشن شدن به برد صادر می‌شود و برد نیز اقدام به روشن کردن ماکروفر ال جی (LG) می‌کند. اما اگر این قطعه بنابر دلایل متنوعی اعم از وارد شدن ضربه و افتادن از ارتفاع معیوب شده باشد، درب با میکروسوئیچ‌ها درگیر نشده و در نتیجه فرمان لازمه به برد اررسال نمی‌شود و علنا دستگاه هیچ عملکرد صحیحی از خود ارائه نخواهد داد.

تعمیر میکروسوئیچ ماکروفر ال جی

از این رو توصیه می‌شود که از طریق مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی، اقدام به تعویض میکروسوئیچ ماکروفر ال جی نمایید. توجه داشته باشید که میکروسوئیچ دارای انواع مختلفی می‌باشد که اگر به مراکز غیرمجاز مراجعه کنید، نوع ضعیف آن را جایگزین خواهند کرد که خیلی ساده و سریع می‌تواند آسیب ببیند.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک

میکروسوئیچ هایی که در مجموعه ما استفاده می‌شوند، متعلق به کمپانی ال جی و وارداتی هستند.

3. مشکل در سیستم برق رسانی

ابتدایی‌ترین مشکلی که در روشن نشدن ماکروفر ال جی دخیل است، مشکل در سیستم برق رسانی محل سکونت یا محل کار شما می‌باشد! اما چگونه؟ اگر در کلانشهرها مانند استان تهران ساکن هستید، باید بگوییم که روزانه به تعداد دفعات زیادی تحت نوسان برق قرار می‌گیرید که این نوسان برق بصورت مستقیم می‌تواند سلامت تمام لوازم الکتریکی متصل به برق را تحت الشعاع خود قرار دهد! از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما از محافظ برق استاندارد سر راه ماکروفر ال جی استفاده کنید.

همچنین نکته دیگری که باید در این بخش به آن اشاره کنیم این است که مراقب دوشاخه برق ماکروفر ال جی باشید! آنرا با فشار به پریز برق متصل نکنید؛ در صورت کشیدن بیش از حد کابل برق دستگاه باعث بروز قطع و وصلی در سری سیم خواهید شد که این اتفاق می‌تواند حتی در صورت نبود نوسان برق، باعث سوختن و از کار افتادن قطعات کلیدی ماکروفر شما شود.

4. خرابی پنل ماکروفر ال جی

پنل ماکروفر ال جی اولین و کلیشه‌ای ترین عامل در روشن و خاموش شدن ماکروفر ال جی (LG) است و به دلیل حساسیت بالایی که دارد، می‌تواند تحت ضربه‌های مختلفی آسیب ببیند و کارایی خود را بصورت کامل از دست دهد. از این رو اگر پنل مایکروفر شما آسیب ببیند، علنا با مشکل روشن نشدن ماکروفر ال جی روبرو خواهید شد که باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر ال جی مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد و در صورت تعمیر آن توسط افراد غیرمتخصص، مشکل دستگاه شما برطرف نخواهد شد!

تعویض پنل ماکروفر ال جی

توصیه می‌شود به هیچ وجه با دستان خیس و همچنین اشیاء تیز اقدام به فشردن دکمه‌های ماکروفر ال جی نکنید.

نچرخیدن سینی ماکروفر ال جی

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند در طول زمان برای ماکروفر ال جی رخ دهد، نچرخیدن سینی ماکروفر ال جی می‌باشد! اما با مشاهده این مشکل شاید به این نتیجه برسید که سینی هیچ کاربردی ندارد و صرفا می‌چرخد! این صرفا یک تفکر اشتباه می‌باشد چرا که سینی ماکروفر دارای عملکرد بسیار مهمی است و اگر به هر دلیلی دچار خرابی شود، قسمتی از غذا بصورت کامل گرم خواهد شد و قسمتی دیگر بصورت کامل یخ خواهد بود! از این رو این بخش نیز نقش مهمی ایفا می‌کند!

از این رو اگر سینی ماکروفر شما به هر دلیلی نچرخید، باید آنرا جدی بگیرید و فورا اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات مرتبط به آن نمایید. اما چگونه این مشکل را ریشه یابی کنیم؟ در ادامه این گزارش قصد داریم شما را با دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر آشنا سازیم.

1. خرابی موتورگردان

موتور گردان ماکروفر ال جی به عنوان یکی از مهم ترین قطعات در قسمت زیرین سینی قرار دارد که 70 درصد چرخیدن سینی ماکروفر بر عهده این قطعه کلیدی می‌باشد. موتور گردان در اصل به کوپلینگ و شفت متصل است و نیرویی که تولید می‌کند از طریق شفت و کوپلینگ به سینی منتقل می‌گردد و در نتیجه باعث بچرخش در آمدن آن می‌شود. اما موتور گردان به دلیل استفاده‌های مداوم، نادرست، عدم رعایت محدودیت وزنی سینی و وارد شدن فشار بیش از حد می‌تواند کارایی خود را از دست دهد.

لازم به ذکر است که موتور گردان یک قطعه قابل تعمیر می‌باشد و تعمیر شدن آن بستگی به میزان خرابی پیش آمده دارد؛ در غیر اینصورت باید اقدام به تعویض موتور گردان ماکروفر ال جی نمایید.

ما در مجموعه آریابهکار خدمات تعمیر و تعویض موتور گردان ماکروفر ال جی (LG) را با قطعات کاملا وارداتی انجام می‌دهیم.

2. خرابی خود سینی

در ابتدا باید بگوییم که بروز این مشکل خیلی نادر است و با این وجود قصد داریم این مورد را نیز مورد بررسی قرار دهیم. همانگونه که در جریان هستید، باید پس از هر بار استفاده برای تمیز ماندن ماکروفر اقدام به شستن سینی آن نمایید تا به مرور زمان باعث بروز مشکلات جدی برای دستگاه شما نشود. اما گاهی اوقات در حین شستن سینی ممکن است از ارتفاع پرتاب شود و شیارهای زیرین آن آسیب ببینند و بشکنند! در این صورت با قرار دادن سینی بر روی شیارهای کوپلینگ متوجه عدم چفت شدن آنها خواهید شد.

با این وجود اگر متوجه چنین خرابی شدید، توصیه می‌کنیم به هیچ وجه از سینی معیوب استفاده نکنید و صرفا سینی جدیدی را تهیه و جایگزین آن نمایید. برای خرید سینی جدید هم می‌توانید به مرکز تعمیر ماکروفر ال جی مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر زیمنس

3. خرابی کوپلینگ یا کوپلار

کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر ال جی از جنس پلاستیک بوده و رابط بین سینی و موتورگردان است. در واقع کوپلینگ نیروی تولیده شده از سمت موتورگردان را به سینی ماکروفر منتقل می‌کند. از این رو اگر این قطعه بنابر هر دلیلی آسیب ببیند، نیروی موتور به سینی منتقل نشده و سینی به هیچ عنوان به چرخش در نخواهد آمد. لازم به ذکر است که کوپلینگ به دلیل استفاده‌های طولانی مدت و نادرست می‌تواند آب شود و یا دچار شکستگی و فرسودگی گردد.

خرابی کوپلینگ ماکروفر ال جی

برای تعویض کوپلینگ نیازی به تکنسین تعمیر ماکروفر ال جی ندارید چرا که می‌توانید این قطعه را خریداری کنید و سپس بصورت دستی آنرا جایگزین کوپلینگ آسیب دیده کنید.

4. خرابی غلتک زیر سینی

غلتک زیر سینی ماکروفر ال جی از جنس پلاستیک فشرده شده است که تعدادی چرخ به منظور کمک در حرکت و حفظ تعادل سینی ماکروفر ال جی (LG) جای گرفته اند و در حین چرخیدن سینی به چرخش در می‌آیند. با این وجود امکان دارد غلتک زیر سینی هم به مرور زمان به دلیل عدم رعایت محدودیت وزنی دچار شکستگی شود و یا حتی به دلیل عدم شستشوی به موقع، ذرات به آن بچسبند و مانع چرخیدن چرخ‌های آن گردند.

از این رو توصیه می‌شود این چرخ‌ها را با دقت کافی بشویید و اگر با انجام فرآیند شستشو این مشکل برطرف نشد، می‌بایست اقدام به خرید زیر سینی جدید کنید.

گرم نشدن غذا در ماکروفر ال جی

مشکل گرم نشدن غذا در ماکروفر ال جی از جمله مشکلات رایج در مایکروویو شما می‌باشد که هر چند میزان زمان پخت را افزایش دهید، اما باز هم متوجه این خواهید شد که حتی قسمتی از غذای شما هم گرم نشده است! طبیعتا این یک مشکل جدی می‌باشد و در صورت بروز این خرابی، تمام عملکرد ماکروفر مختل خواهد شد و باید آنرا ریشه یابی و تعمیر کنید. با این وجود دلایلی برای بروز این خرابی وجود دارند که در ادامه آنها را برای شما تشریح کرده ایم تا ساده تر بتوانید مشکل را ریشه یابی کنید.

در صورت نداشتن دانش کافی، توصیه می‌کنیم به شعب تعمیرات ماکروفر ال جی در تهران مراجعه کنید.

1. خرابی برد الکترونیکی

برد ماکروفر ال جی یکی از حساس ترین و اصلی ترین قطعات می‌باشد که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید! برای مثال ساده ترین اتفاقات مانند نوسان برق باعث از کار افتادن برد شوند. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه اقدام به باز کردن و تعمیر این قطعه حساس نکنید! چرا که خیلی ساده می‌تواند از کار بیافتد. برای عیب یابی و تعمیر برد توصیه می‌شود به مرکز معتبر تعمیر ماکروفر ال جی در تهران مراجعه نمایید.

تعمیر برد ماکروفر ال جی

2. ترانس ماکروفر ال جی

ترانس ماکروفر ال جی یک قطعه مکعبی شکل است که انرژی مگنترون را برای تولید و ساطع کردن گرما برای گرم کردن غذا را تامین می‌کند. بنابراین ترانس مستقیما با برق شهری در ارتباط است و می‌تواند در طی نوسان‌های شدید، کارایی خود را از دست بدهد و در نتیجه هیچ گرمایی توسط مگنترون تولید نخواهد شد. با این وجود ترانس نقش بسیار کلیدی را ایفا می‌کند و باید در صورت گرم نشدن غذا در ماکروفر ال جی مورد عیب یابی قرار گیرد.

ما در مجموعه آریابهکار خدمات تعمیر و تعویض ترانس ماکروفر ال جی را با قطعات کاملا وارداتی انجام می‌دهیم.

از محافظ برق استاندارد جهت کنترل نوسان برق و عدم وارد شدن آسیب به ترانس و سایر قطعات ماکروفر ال جی (LG) استفاده کنید.

3. دیود ماکروفر ال جی

دیود ماکروفر ال جی، در واقع وظیفه یکسان‌سازی ولتاژ ترانس را در دستگاه بر عهده دارد و برق متناوب را به برق مستقیم تبدیل می‌کند. از این رو اگر این قطعه آسیب ببیند، ترانس توانایی بالا بردن ولتاژ را نداشته و در نتیجه ماکروفر نمی‌تواند مواد غذایی موجود در ماکروفر را گرم نمایید. با این وجود اگر خرابی ناشی از عملکرد دیود می‌باشد، باید تعویض شود و هیچ راهی برای تعمیر آن وجود ندارد؛ مگر در شرایط کاملا خاص.

4. مگنترون ماکروفر ال جی

مگنترون ماکروفر ال جی از یکی دیگر از حساس ترین و کلیدی ترین قطعات موجود در ماکروفر است که باعث تولید و آزاد شدن اشعه در محفظه داخلی دستگاه و در نهایت گرم شدن مواد غذایی موجود در ماکروفر ال جی می‌شود. با این حال، این قطعه اغلب به دلیل استفاده طولانی مدت یا به پایان رسیدن عمر مفید کارایی خود را به طور کلی از دست می‌دهد و نمی‌تواند گرمای لازم را جهت گرم کردن مواد غذایی تولید و ساطع کند.

با این وجود این قطعه هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد و بهتر است به نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی (LG) مراجعه کنید تا به بهترین شیوه ممکن برطرف گردد.

تعویض مگنترون مایکروفر ال جی

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر ناسیونال

علت صدای زیاد ماکروفر ال جی

طبیعتا هر دستگاهی برای آنکه شروع به کار کند، به میزان قابل توجهی صدا از خود تولید خواهد کرد که این صدا بسیار کم می‌باشد و آزار دهنده نیست. اما گاهی اوقات ممکن است این صدا به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند در صورت افزایش این میزان صدا باید متوجه یک هشدار جدی شوید. با این وجود اگر صدایی از ماکروفر ال جی شنیدید که قبلا حتی ذره‌ای از آن را نشنیده بودید، باید فورا دستگاه را با دکمه قرمر رنگ Stop متوقف کنید تا این آسیب جدی نشود و به سایر قطعات ماکروفر ال جی آسیب وارد نکند!

با این وجود صدای زیاد ماکروفر ال جی می‌تواند ناشی از چندین علت باشد که در ادامه برخی از این دلایل را نام برده ایم:

 1. خرابی مگنترون.
 2. خرابی فن ماکروفر ال جی.
 3. عدم جای گیری صحیح سینی بر روی کوپلینگ.
 4. آسیب دیدن موتور.
 5. خرابی موتور گردان.

مواردی که در قسمت بالا اشاره کردیم، به عنوان کلیدی ترین دلایل در این موضوع هستند که تکنسین تعمیر مایکروفر ال جی باید برای رفع این مشکل، موارد بالا را مورد بررسی قرار دهد. با این وجود توصیه می‌شود در صورت نداشته تجربه و دانش کافی، صرفا به مرکز تعمیر ماکروفر ال جی در غرب تهران یا سایر نقاط استان تهران مراجعه کنید تا این مشکل خیلی ساده برطرف گردد.

نکات نگهداری از ماکروفر ال جی

اگر نگران سلامت ماکروفر ال جی خود هستید و می‌خواهید از آن برای چندین سال بدون هر گونه خرابی استفاده کنید، باید از نکات نگهداری آن مطلع باشید. بهترین منبعی که در این زمینه می‌توانیم به شما عزیزان معرفی کنیم، دفترچه فارسی راهنمای استفاده ماکروفر ال جی (LG) می‌باشد که به چندین زبان زنده دنیا ترجمه شده است و در باکس جعبه دستگاه قرار دارد. با این وجود اگر به این دفترچه دسترسی ندارید و یا آنرا گم کرده اید، ما در ادامه نکاتی را جمع آوری کرده ایم که می‌توانند عمر مفید دستگاه را افزایش دهید.

حتی برای یکبار هم توصیه می‌کنیم سری به دفترچه فارسی راهنمای استفاده ماکروفر ال جی بزنید و نکات نوشته شده درون آن را مطالعه کنید.

این نکات نگهداری نه تنها برای ماکروفر ال جی بلکه برای تمامی ماکروفرها قابل استفاده هستند که عبارتند از:

 1. ماکروفر ال جی را در جای مناسب و به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 2. پس از هر چند بار استفاده، حتما با استفاده از دستمال مناسب دستگاه را تمیز کنید.
 3. تحت هیچ شرایطی ماکروفر را خالی روشن نکنید.
 4. از بسته شدن کامل درب ماکروفر ال جی اطمینان حاصل نمایید.
 5. مواد غذایی فریز شده را مدتی در دمای اتاق قرار داده و پس از آب شدن کامل، داخل ماکروفر قرار دهید.
 6. هرگز برای گرم کردن مایعات علی الخصوص شیر و روغن از ماکروفر ال جی استفاده نکنید.
 7. در ساعات اوج مصرف، دستگاه را روشن ننمایید.
 8. در صورت جرقه زدن ماکروفر ال جی، آنرا بلافاصله خاموش نمایید.
 9. جهت از بین بردن لکه‌‌ها از محلول آب و صابون استفاده کنید.
 10. از آب‌پز کردن تخم مرغ داخل ماکروفر ال جی (LG) بپرهیزید.
 11. استفاده از برنامه‌های پخت از پیش تعیین شده ماکروفر.
 12. حتما از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.
 13. در طی بازه زمانی مناسب، اقدام به سرویس ماکروفر نمایید.
 14. ماکروفر ال جی را بدور از دسترس کودکان و وسایل گرمازا مانند اجاق گاز قرار دهید.
 15. به هیچ وجه ماکروفر را در نزدیکی سینک آشپزخانه قرار ندهید.
 16. هر هفته یکبار اقدام به تمیز کردن دستگاه کنید.
 17. در صورت عدم نیاز به ماکروفر ال جی، آنرا از برق بکشید.
 18. در بازه‌های زمانی طولانی مدت از ماکروفر ال جی استفاده نکنید.
 19. با دستان خیس دکمه‌های پنل ماکروفر ال جی را لمس نکنید.
 20. کابل برق ماکروفر ال جی را به نحوی به برق متصل کنید که کابل دچار قطع و وصلی نشود.

نگهداری از ماکروفر ال جی

عیب یابی ماکروفر ال جی

به پروسه‌ای گفته می‌شود که تکنسین مجرب و متخصص تعمیر ماکروفر ال جی (LG) با استفاده از ابزارهای بروز دنیا و دانشی که از پیش دارد، دستگاه شما را بصورت جزئی مورد عیب یابی قرار می‌دهد تا مشکل پیش آمده را بصورت دقیق و جزئی مورد شناسایی قرار دهد و نیازی به تعویض قطعات ماکروفر ال جی که بسیار گران قیمت هستند نداشته باشید و صرفا با یک تعمیر جزئی و کارآمد، مشکل دستگاه شما حل شود و از روز اول هم بهتر کار کند. با این وجود توصیه می‌شود برای عیب یابی ماکروفر ال جی به مراکز معتبر مراجعه کنید.

در غیر اینصورت، نه تنها مشکل شما رفع نخواهد شد بلکه با هزینه 10 برابری تعویض قطعاتی که سالم هستند، نهایتا پس از گذشت یک الی دو هفته، مشکل دستگاه مجددا پیدا خواهند شد و نمی‌توانید از دستگاه استفاده کنید. لازم به ذکر است که ما در آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان آماده عیب یابی ماکروفر ال جی (LG) با بروزترین ابزارهای تعمیراتی و متخصصان تعمیراتی بصورت کاملا رایگان در شعب شرق و غرب تهران هستیم.

از این رو اگر دستگاه شما آسیب دیده است و مایل به تعمیر آن هستید، می‌توانید بصورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید تا مشکل دستگاه شما شناسایی شود و نیازی به تعویض قطعات ماکروفر ال جی نداشته باشید.

 • انجام عیب یابی ماکروفر ال جی بصورت کاملا رایگان.

هزینه تعمیر ماکروفر ال جی

بنابر نوسان شدید بازار ارز در طی چند سال اخیر، قیمت ماکروفر ال جی نسبت روزهای ابتدایی که وارد بازار کشور شد، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و این میزان افزایش به نحوی می‌باشد که امکان خرید یک دستگاه جدید بصرفه نیست. با این وجود گزینه دیگری که وجود دارد و می‌توان به آن اکتفا کرد، تعمیر ماکروفر ال جی می‌باشد که وقتی این گزینه به ذهن ما میرسد، فورا به دنبال قیمت نهایی و هزینه پرداختی هستیم و این یک عادت اشتباه می‌باشد!

برای مثال تصور کنید شما یک قطعه دارید و به دنبال هزینه جایگزین و تعویض آن هستید؛ این در حالی می‌باشد که نیازی به تعویض آن ندارید و صرفا با یک تعمیر جزئی می‌توانید مشکل پیش آمده را رفع کنید. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که اجازه دهید پروسه عیب یابی ماکروفر ال جی (LG) بصورت رایگان در مجموعه ما توسط تکنسین‌ها انجام شود تا پس از انجام این پروسه، هزینه نهایی براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه اعلام گردد.

 • اعلام هزینه تعمیر ماکروفر ال جی پس از عیب یابی دقیق.
 • تعیین هزینه اعلامی براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر دلونگی

تعمیر ماکروفر ال جی در تهران

آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر ماکروفر ال جی و سایر لوازم برقی خانگی، آماده ارائه خدمات تعمیر مایکروفر شما با کمترین هزینه با استفاده از قطعات کاملا وارداتی برند ال جی می‌باشد. از این رو جهت سهولت دسترسی شما به مرکز تعمیر مایکروفر ال جی، دو شعبه در شرق و غرب تهران در نظر گرفته ایم که بصورت حضوری می‌توانید به همراه دستگاه به شعب مراجعه نمایید تا تکنسین‌های ما دستگاه شما را بصورت دقیق عیب یابی کنند.

تعمیرات مایکروفر ال جی در تهران

در ادامه آدرس شعب خود را درج کرده ایم:

 • شعبه ونک: میدان ونک، ابتدای گاندی جنوبی، نبش هجدهم، شماره ۱۰۲، واحد هفتم.
 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

اما اگر شاغل هستید و وقت خالی کافی جهت مراجعه حضوری ندارید، ما پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم که می‌توانید از طریق تماس با تیم پشتیبانی، هماهنگی‌های لازم را جهت اعزام تکنسین به محل سکونت یا محل کارتان انجام دهید. توجه داشته باشید که راننده پیک پیش از دریافت دستگاه، قبض شرکتی جهت دریافت دستگاه را در اختیار شما قرار خواهد داد و سپس دستگاه را به شعب تعمیراتی ما جهت عیب یابی و اعلام هزینه منتقل خواهد کرد.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر بکو

مشکلات رایج ماکروفر ال جی در یک نگاه

تمامی مشکلاتی که می‌توانند در طول زمان بنابر دلایل متعددی برای ماکروفر ال جی شما رخ دهند در طی این گزارش بصورت جامع و کامل مورد بررسی قرار گرفتند که برای هر یک از آنها نیز راهکارهایی توصیه شد که از طریق این راهکارها حتی می‌توانستید در خانه و بدون نیاز به تکنسین تعمیراتی، مشکل پیش آمده را رفع نمایید و هزینه بخصوصی هم نکنید. اما در این بخش نیز به تمام این مشکلات و راهکارهای آن پرداخته ایم با این تفاوت که بصورت مختصر به این مشکلات مهم و کلیدی پرداخته ایم.

علت صدای زیاد ماکروفر ال جی انتشار صدای غیرمعمولی توسط ماکروفر ال جی، یک مشکل نسبتا مهم است که باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر ال جی مورد بررسی قرار گیرد تا بصورت دقیق عیب یابی و رفع گردد.
گرم نشدن غذا در ماکروفر ال جی اصلی ترین قطعه‌ای که وظیفه تولید گرما را بر عهده دارد، مگنترون می‌باشد که در صورت گرم نشدن غذا در دستگاه باید مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد؛ در صورت تعمیر خواهد شد که مشکل آن جزئی باشد.
روشن نشدن ماکروفر ال جی خرابی برد، وارد شدن ضربه شدید به پنل، نوسان شدید و عدم استفاده از محافظ برق مناسب می‌تواند منجر به روشن نشدن ماکروفر شود که علت اصلی آن باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر ال جی (LG) ریشه یابی شود.
جرقه زدن ماکروفر ال جی معمولا استفاده از ظروف فلزی باعث بروز چنین خرابی می‌شود که توصیه می‌کنیم از ظروف غیرفلزی و مناسب ماکروفر استفاده کنید.
بلند شدن دود از ماکروفر ال جی قرار دادن لیوان روغن یا پرت شدن روغن به محفظه داخلی ماکروفر می‌تواند به سادگی باعث بلند شدن دود از ماکروفر  شود.
نچرخیدن ماکروفر ال جی ناشی از خرابی کوپلینگ و موتور گردان رخ می‌دهد که باید توسط تکنسین و دستگاه‌های تعمیراتی بروز دنیا مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.
کوپلینگ ماکروفر ال جی معمولا به دلیل قرار دادن ظروف سنگین بر روی سینی دچار شکستگی می‌شود که در صورت خراب شدن آن می‌توانید کوپلینگ جدید را خریداری و در خانه بدون نیاز به تکنسین تعویض کنید.
مگنترون ماکروفر ال جی به دلیل استفاده نادرست و طولانی مدت از ماکروفر دچار خرابی می‌شود که به تشخیص تکنسین تعمیر ماکروفر ال جی هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد.
موتور گردان ماکروفر ال جی استفاده طولانی مدت از ماکروفر و عدم توجه به محدودیت وزنی سینی، دچار خرابی می‌شود. توجه داشته باشید موتور گردان قطعه‌ای است که در صورت آسیب جزئی، توسط تکنسین تعمیر ماکروفر ال جی قابل تعمیر می‌باشد.
شکستن میکروسوئیچ ماکروفر ال جی معمولا به دلیل بستن درب با ضربه زیاد دچار خرابی می‌شود که صرفا قابل تعویض است و به هیچ وجه قابل تعمیر نیست.

سوالات متداول تعمیر ماکروفر ال جی

در طی این گزارش به اکثر سوالات شما عزیزان در خصوص تعمیر ماکروفر ال جی و تعویض قطعات ماکروفر ال جی (LG) پاسخ داده شد. با این وجود در ادامه این بخش نیز قصد داریم به برخی دیگر از سوالات مهم شما پاسخ دهیم.

تعمیر ماکروفر ال جی در آریابهکار شامل گارانتی می شود؟

بله. تمامی خدمات ما در خصوص تعمیر ماکروفر ال جی شامل 90 روز گارانتی شرکتی می شوند.

موتور گردان ماکروفر ال جی قابل تعمیر است؟

بله. اگر موتور گردان ماکروفر ال جی شما به هر دلیلی از کار افتاده است، در ابتدا باید توسط تکنسین مورد بازبینی قرار گیرد تا در صورت امکان تعمیر، خدمات تعمیر این قطعه صورت گیرد.

چرا از ماکروفر ال جی دود بلند می شود؟

بلند شدن دود از ماکروفر ال جی یک مشکل اساسی و مهم است که معمولا به دلیل وجود روغن در ماکروفر رخ می دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button