skip to Main Content
تعمیر ماکروفر بیم
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر بیم

ماکروفر بیم یکی از بهترین و با کیفیت ترین ماکروفرهای موجود در کشور می‌باشد که این محصول با قابلیت‌های متعددی که دارد، توانسته است معروفیت خود را به حداکثر برساند؛ همچنین خریداران این دستگاه از آن رضایت کامل دارند. اما این دستگاه همانند دیگر دستگاه‌های برقی در طی استفاده نادرست و طولانی مدت دچار مشکلات و ایراداتی می‌شود که بهتر است به موقع برای رفع مشکلات پیش آمده اقدام نمایید تا آسیب بیشتری به ماکروفر بیم وارد نشود. در ادامه این گزارش از آریابهکار به طور کامل به مشکلات رایج و نحوه تعمیر ماکروفر بیم پرداخته ایم.

نمایندگی تعمیر ماکروفر بیم

برند بیم توانسته تمامی خدمات خود را پس از فروش ماکروفر بیم ضمانت کرده و در قبال این موضوع، فروشندگان به خریداران برگه‌ای تحت عنوان برگه ضمانت نامه تحویل می‌دهند. از این رو در صورت خرابی و نیاز به تعمیر ماکروفر بیم بهتر است با مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروفر بیم (Beem) از خدمات پس از فروش بیم استفاده نمایید. اما اگر دستگاه بنابر هر دلیلی دیگر شامل گارانتی نمی‌باشد، می‌توانید به مراکز معتبر تعمیر مایکروفر بیم مراجعه نمایید تا با استفاده از تکنسین‌های مجرب و قطعات اصلی وارداتی، اقدام به تعمیر ماکروفر نمایید. در غیر اینصورت مشکل دستگاه شما نه تنها رفع نخواهد شد، بلکه باید هزینه زیادی را بپردازید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر بیم

مشکلات رایج ماکروفر بیم

بدیهی می‌باشد که با استفاده اشتباه و عدم توجه به نکات نگهداری هر دستگاهی، در طول زمان دچار مشکلات و ایراداتی شود. با این وجود، ماکروفر بیم نیز از این موضوع مستثنا نیست و اگر به شیوه نادرستی از این دستگاه استفاده کنید، طبیعتا دچار مشکلاتی می‌شود که جهت رفع آنها باید هزینه‌ای را بپردازید. بطور کل مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر بیم رخ دهد، در تمام ماکروفرها رایج می‌باشد که در ادامه ما به تعدادی از این مشکلات پرداخته ایم:

جرقه زدن ماکروفر بیم

جرقه زدن مایکروفر از آن دسته مشکلات پیش آمده برای ماکروفر می‌باشد که تا حدودی توسط خود مصرف کنندگان قابل حل می‌باشد! اما توصیه می‌شود در صورت نداشتن دانش کافی به هیچ وجه اقدام به تعمیر مایکروفر بیم نکنید.

معمولا جرقه زدن ماکروفر همراه با تولید صدا و ایجار نور می‌باشد که به دلایل مختلفی برای دستگاه شما رخ می‌دهد. زمانیکه با چنین مشکلی روبرو شدید، سعی کنید از طریق کلید Stop اقدام به قطع عملکرد دستگاه نمایید و سپس آنرا از برق بکشید. در ادامه به رایج ترین مواردی که می‌توانند منجر به جرقه زدن ماکروفر شوند اشاره کرده ایم:

1. وجود قطرات روغن در دستگاه:

از ابتدایی ترین علل جرقه زدن ماکروفر بیم (Beem)، می‌توان به باقی ماندن تکه‌های غذا و روغن اشاره نمود که به علت عدم پاکسازی مرتب دستگاه رخ می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده از دستگاه، حتما محفظه داخلی دستگاه را به وسیله دستمال مرطوب، تماما تمیز نمایید؛ در غیر این صورت، پس از هر بار استفاده از دستگاه متوجه جرقه‌های این چنینی خواهید بود که می‌توانند در طول زمان برای دستگاه دردسر ساز شوند.

جرقه زدن ماکروفر بیم

2. استفاده از ظروف یا قطعات فلزی:

وجود هر گونه قطعه فلزی و حتی باقی ماندن یک تکه کوچک فویل درون دستگاه، باعث جرقه زدن ماکروفر بیم می‌شود. توجه داشته باشید که اگر از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده نمایید، به هیچ وجه با چنین مشکلی روبرو نخواهید شد. اما چرا ظروف فلزی باعث جرقه زدن دستگاه می‌شوند؟ زمانیکه اشعه توسط ماکروفر تولید می‌شود، به سمت ظرف موجود در دستگاه هدایت خواهد شد. اما این در صورتی است که اشعه تولید شده نمی‌تواند از ظروف فلزی عبور کند و در دستگاه منعکس شده و می‌تواند به مرور زمان به ماکروفر شما آسیب برساند.

3. خرابی کاور هدایت یا میکا:

در محفظه داخلی مایکروفرها، یک قطعه مستطیلی شکل وجود دارد که به آن کاور هدایت کننده یا میکا گفته می‌شود. این قطعه در بالای مگنترون قرار دارد و وظیفه دارد امواج گرم کننده غذا را به نواحی مرکزی مواد غذایی موجود در دستگاه هدایت کند. در واقع نقش کاور میکا ماکروفر بیم جلوگیری از رسیدن مواد غذایی به مگنترون می‌باشد. بنابراین در صورتی که این قطعه آسیب ببیند، با جرقه زدن ماکروفر روبرو خواهید شد.

4. خرابی همزن ماکروفر:

همزن ماکروفر بیم، در واقع گرمای تولید شده توسط مگنترون را به صورت یکنواخت توزیع می‌کند؛ خرابی این قطعه باعث می‌شود گرما در یک نقطه ساطع شود و فقط قسمت بخصوصی از دستگاه گرما را دریافت کند. بنابراین در صورت بروز این مشکل، یا غذا می‌سوزد یا باعث جرقه زدن ماکروفر می‌شود. همچنین برای رفع این مشکل، می بایست به مراکز تعمیر ماکروفر بیم مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر دلونگی

روشن نشدن ماکروفر بیم

روشن نشدن ماکروفر بیم، لزوما دلیل بر خرابی دستگاه و از کار افتادگی آن نیست! این مشکل ممکن است ناشی از خرابی قطعات داخلی ماکروفر و یا حتی نوسان برق رخ دهد که قابل رفع و تعمیر می‌باشد. با این حال، در صورت خرابی کدامیک از قطعات ماکروفر بیم ممکن است دستگاه شما روشن نشود؟ در ادامه با این موارد آشنا خواهید شد:

1. خرابی مگنترون:

مگنترون در حقیقت لامپی است که انرژی برق را از مدار دریافت کرده و امواج را تولید و پخش می‌کند. در صورت خرابی این قطعه، طبیعی است که هیچ گرمایی به مواد غذایی درون دستگاه تابیده نشده و علنا دستگاه هیچ عملکرد مثبتی از خود نخواهد داشت؛ به عبارتی، دیگر ماکروفر روشن نخواهد شد و باید اقدام به تعمیر ماکروفر بیم نمایید.

روشن نشدن ماکروفر بیم

2. خرابی میکروسوئیچ درب:

هنگامی که درب ماکروفر به درستی چفت و بسته نشود، دستگاه هیچ عملکردی از خود نخواهد داشت. چرا که درون درب ماکروفر، تعدادی میکروسوئیچ وجود دارند تا فرمان بسته شدن درب را به برد ارسال کنند. اما اگر میکروسوئیچ درب ماکروفر بیم آسیب دیده باشد، امکان انتقال فرمان به برد وجود نخواهد داشت. همچنین بهتر است هنگام باز و بسته کردن درب، احتیاط لازم را در نظر داشته باشید.

3. نوسانات برقی:

برق شهری از نوسانات زیادی برخوردار است که گاها امکان دارد میزان ولتاژ مورد نیاز را تامین نکند و دستگاه به هیچ وجه روشن نشود. به همین منظور بهتر است در ابتدا از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید تا حتی در صورت قطع و وصلی برق، مشکلی در برد دستگاه به وجود نیاید. با این وجود این مشکل تخصصی می‌باشد و نباید توسط تعمیرگاه‌های غیر مجاز رفع مشکل شود.

4. خرابی فیوز حرارتی:

فیوز حرارتی ماکروفر بیم، در واقع وظیفه کنترل میزان برق ورودی و دمای داخل دستگاه را برعهده دارد و بعضی مواقع ممکن است بر اثر نوسانات شدید برقی، این فیوز‌ها دچار ترکیدگی شوند. به همین دلیل، حرارت دستگاه بیش از حد بالا رفته و ماکروفر خاموش می‌شود.

برای جلوگیری از آسیب دیدن این قطعه، باید به ماکروفر در بازه‌های زمانی مختلف استراحت بدهید تا به قطعات داخلی آن، علی الخصوص فیوز حرارتی آسیب وارد نشود.

نچرخیدن سینی ماکروفر بیم

یکی از عمده ترین مشکلاتی که مصرف کنندگان ماکروفر با آن مواجه هستند، نچرخیدن سینی ماکروفر است. اما این در حالی می‌باشد که سینی ماکروفر در گرم کردن مواد غذایی نقش کلیدی و بسیار مهمی دارد. در واقع با چرخش سینی، گرمای موجود در دستگاه به تمامی نقاط غذا رسیده و مواد غذایی به طور یکنواخت گرم خواهد شد. اما این قطعه مانند تمامی قطعات نیز ممکن است در اثر استفاده اشتباه با مشکلاتی مواجهه شود که این مشکلات عبارتند از:

1. خرابی کوپلینگ یا کوپلار:

کوپلینگ ماکروفر بیم قطعه‌ای پلاستیکی بوده که به شفت موتور متصل است و وظیفه دارد نیروی موتور را به درستی به سینی ماکروفر منتقل کند تا به درستی بچرخد. در اثر استفاده نادرست از دستگاه، ممکن است به کوپلینگ فشار بیش از حدی وارد شود و در نتیجه دچار شکستگی یا ترک خوردگی شود. اگر متوجه خرابی این قطعه شدید، می‌توانید اقدام به خرید کوپلینگ دستگاه نمایید و سپس آنرا با قطعه معیوب قبلی تعویض کنید. اما اگر مشکل شما رفع نشد، می توانید به مراکز تعمیر ماکروفر بیم مراجعه نمایید.

نچرخیدن سینی ماکروفر بیم

2. خرابی موتورگردان:

اصلی ترین قطعه در به حرکت در آوردن سینی، موتور گردان ماکروفر بیم می‌باشد که از طریق فرمان برد الکترونیکی، شروع به کار کرده و باعث به چرخش در آمدن سینی می‌شود. موتور توسط کوپلار به سینی متصل است و در صورت خرابی این قطعه باید سریعا اقدام به تعمیر ماکروفر بیم توسط کارشناسان متخصص در این زمینه نمایید.

3. خرابی برد الکترونیکی:

خرابی برد ماکروفر بیم از آن دسته از مشکلات می‌باشد که احتمال رخ دادنش بسیار کم است. در واقع برد الکترونیکی مغز دستگاه به حساب می‌آید که وظیفه کنترل و هدایت تمامی دستورات مربوطه را برعهده دارد. در صورت خرابی این قطعه هیچ کدام از اجزای دستگاه از جمله سینی ماکروفر عملکردی از خود نخواهند داشت و صرفا باید اقدام به تعمیر برد مایکروفر بیم نمایید.

4. کثیفی زیر سینی:

ممکن است هنگام استفاده از ماکروویو بیم، مقداری از مواد غذایی بر روی سینی و یا زیر سینی ریخته باشد و به مرور مانع به چرخش در آمدن سینی مایکروفر بیم شود. از این رو پیشنهاد می‌شود حتما پس از هر بار استفاده از دستگاه، تمامی اجزای آن را به خوبی تمیز نمایید تا با مشکلات پیش پا افتاده‌ای همچون این مورد مواجهه نشوید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر فلر

سر و صدای زیاد ماکروفر بیم

چرا ماکروفر سر و صدای زیادی از خود تولید می‌کند؟ در ابتدا بهتر است یادوری شود ماکروفر هنگام کار تا حدودی از خود صدایی تولید می‌کند و اگر میزان صدای تولید شده در این بازه باشد، جای هیچ نگرانی نیست. اما اگر این صدا بیش از حد زیاد و آزار دهنده می‌باشد، باید سریعا دستگاه را خاموش کنید تا این آسیب کمرنگ شود. در ادامه با دلایل سر و صدای مایکروفر بیم آشنا خواهید شد.

1. خرابی دیود:

دیود ماکروفر بیم، یکی از مهم ترین قطعات موجود بر روی برد ماکروفر می‌باشد که وظیفه تولید گرما در ماکروفر را برعهده دارد. از این رو خرابی این قطعه صدایی شبیه به نویز از داخل ماکروفر را ساطع می‌کند که می‌تواند گوش خراش واقع شود.

با این وجود اگر چنین صدایی را از مایکروفر شنیدید، حتما آنرا از برق بکشید و سپس اقدام به تعمیر ماکروفر بیم در مراکز تعمیر ماکروفر بیم نمایید.

سر و صدای زیاد ماکروفر بیم

2. خرابی ریل زیر سینی:

ریل زسر سینی، از جنس پلاستیک بوده که ممکن است در صورت هر گونه ضربه‌ای آسیب ببیند. وظیفه این قطعه، حفظ تعادل سینی ماکروفر می‌باشد و هنگامی که این قطعه دچار شکستگی شده باشد، سینی ماکروفر علیرغم اینکه نمی‌چرخد، می‌تواند صدای زیادی را از خود منتشر نماید. از این رو اگر با چنین سر و صدایی روبرو شدید، بهتر است سینی را از محفظه داخلی دستگاه خارج کرده و سپس ریل زیر سینی را بررسی نمایید.

اگر مطمئن شدید که سر و صدا از این بخش می‌باشد، بهتر است اقدام به تعویض سینی ماکروفر بیم نمایید.

3. خرابی خازن:

خازن ماکروفر بیم به عنوان نگهدارنده ولتاژ برای راه اندازی مگنترون در ماکروفر استفاده می‌شود و خرابی این قطعه، در واقع با تغییر شکل و روغن زدگی مشخص می‌شود. از این رو با سر و صدای زیادی روبرو خواهید شد که می‌توانند آزار دهنده واقع شوند. همچنین تشخیص خرابی این قطعه، کار ساده‌ای نیست و صرفا باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر بیم بررسی و رفع شود.

4. خرابی فن تهویه:

فن تهویه ماکروفر بیم وظیفه خنک کردن مگنترون را برعهده دارد و از مهم ترین قطعات در خنک سازی دستگاه محسوب می‌شود. این قطعه درون کابین ماکروفر قرار گرفته و ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت، پره‌های فن مسدود یا شل شده باشند و در هنگام کار با اجزای داخلی ماکروفر برخورد کرده و سر و صدای بیش از حدی از خود تولید نمایند. تعمیر این قطعه بستگی به میزان آسیب دارد و اگر آسیب جدی به فن وارد شده باشد، باید اقدام به تعویض فن تهویه مایکروفر بیم نمایید.

همچنین بخوانید: 7 علت صدا دادن ماکروفر

نکات نگهداری از ماکروفر بیم

ماکروفر بیم وسیله‌ای ایمن در جهت گرم یا طبخ غذاهای مورد نظر شما می‌باشد. البته این قابلیت تا زمانی که چند قانون اساسی را رعایت نمایید، برقرار خواهد بود و در غیر اینصورت با مشکلاتی روبرو خواهید شد که به سادگی در خانه قابل حل نیستند.

بطور متوسط​​، مایکروفرها دارای 5 تا 10 سال عمر مفید در شرایط استفاده مختلفی هستند. از این رو برای اینکه مایکروفر بیم سال‌ها بتواند عملکرد درستی از خود داشته باشد، باید روزانه از آن نگهداری کنید. در ادامه به برخی موارد مهم و البته بسیار کاربردی اشاره کرده ایم که می‌توانند عمر دستگاه شما را افزایش دهند.

نکات نگهداری از ماکروفر بیم

 1. ماکروفر را چه از نظر نمای بیرونی و چه از نمای داخلی بصورت کامل تمیز نمایید.
 2. درب را به درستی باز و بسته نمایید و مراقب باشید ضربه‌ای به درب ماکروفر بیم وارد نشود.
 3. هنگام تمیز کردن دستگاه، حتما آن را از برق یکشید.
 4. به هیچ عنوان ماکروفر را هنگامی که خالی است، روشن نکنید.
 5. در زمان استفاده کردن از دستگاه محدودیت‌های وزنی را رعایت نمایید.
 6. از برنامه‌های پخت از پیش تعیین شده استفاده نمایید.
 7. سیم برق را از سطوح داغ مانند اجاق گاز دور نگه دارید.
 8. دستگاه را در محیط مناسب به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 9. به هیچ عنوان برای گرم کردن انواع مایعات از ماکروفر بیم استفاده نکنید.
 10. از ماکروفر برای آب پز کردن تخم مرغ استفاده نشود.
 11. برای محافظت از غذا حتما از درپوش‌های مخصوص ماکروفر استفاده نمایید.
 12. بهترین ظروف برای استفاده در ماکروفر ظروف شیشه‌ای و سرامیکی هستند.
 13. از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.
 14. هنگام کار کردن ماکروفر به هیچ عنوان درب دستگاه را باز نکنید.

هزینه تعمیر ماکروفر بیم

امروزه بیشترین شاخصه‌ای که می‌تواند ما را در تعمیر مایکروویو بیم دچار تردید کند، هزینه تعمیر می‌باشد. اما این در حالی است که عوامل بسیار زیادی بر هزینه تعمیر ماکروفر موثر هستند و نمی‌توان نرخ دقیق برای تعمیر تعیین نمود. اما به چه علت؟ ممکن است تصور کنید قطعه‌ای از ماکروفر بیم شما معیوب شده است و باید آنرا تعویض کنید. اما این در حالی است که آسیب جدی به دستگاه شما وارد نشده و صرفا از طریق تعمیر بخصوصی توسط تکنسین‌های مجرب این مشکل قابل رفع و تعمیر می‌باشد.

به همین دلیل ما در آریابهکار در ابتدا اقدام به عیب یابی مایکروفر بیم می‌کنیم و سپس هزینه تعمیر را مشخص می‌نماییم. همچنین لازم به ذکر است که هزینه‌های اعلامی براساس نرخ‌نامه اتحادیه مصوب می‌باشد و هیچ هزینه غیرمعقولی اعلام نمی‌شود.

 • امکان تعمیر و تعویض تمام قطعات مایکروفر بیم.
 • ارائه فاکتور برای تمامی خدمات انجام شده.
 • اعلام هزینه پس از عیب یابی دقیق دستگاه.
 • استفاده از قطعات وارداتی کمپانی بیم.
 • تحت پوشش قرار دادن بیش از 86 برند روز دنیا جهت تعمیر.

همچنین بخوانید: چرا بدنه ماکروفر برق دارد؟

عیب یابی ماکروفر بیم

اصلی ترین رکن تعمیر، در ابتدا عیب یابی درست و به موقع ماکروفر بیم Beem می‌باشد. ماکروفر بیم از آن دسته وسایل خانگی می‌باشد که بسیار حساس و تخصصی است و در صورت بروز هر مشکلی، بهتر است صرفا توسط تکنسین‌ها و کارشناسان این حوزه تعمیر شوند. در غیر اینصورت، دستگاه ممکن است دچار مشکلات بیشتر و خسارات جبران ناپذیری شود. با این وجود ما در آریابهکار دستگاه شما را بصورت رایگان توسط تکنسین‌های مجرب عیب یابی می‌کنیم تا دستگاه شما بدون پرداخت هزینه‌های متعارفی، در اسرع وقت تعمیر شود.

 • از طریق پر کردن فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

جهت تماس با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 اقدام نمایید.

تعمیر ماکروفر بیم در تهران

ما در آریابهکار دو شعبه در شرق و غرب تهران را در نظر گرفته ایم که می‌توانید جهت تعمیر ماکروفر بیم بصورت حضوری به شعب نزدیک خود مراجعه نمایید. از این رو اگر شرایط برای شما مهیا می‌باشد، می‌توانید بصورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید تا در حضور شما دستگاه عیب یابی دقیق صورت گیرد. اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید بصورت حضوری مراجعه کنید، جای نگرانی نیست. ما جهت سهولت شما مشتریان گرامی، خدمات پیک رفت و برگشت رایگان را در نظر گرفته ایم که از طریق هماهنگی با کارشناسان ما، می‌توانید از این قابلیت استفاده نمایید.

پس از دریافت دستگاه توسط راننده پیک، قبض ارائه می‌شود.

 • پیک رفت و برگشت فقط در صورت تعمیر دستگاه، رایگان می‌باشد.
 • تحت پوشش قرار دادن بیش از 86 برند روز دنیا جهت تعمیر.
 • انجام تست‌های دقیق توسط واحد کنترل کیفیت به منظور اطمینان از عملکرد درست ماکروفر تعمیر شده.
 • هرگونه تعمیرات مایکروفر بیم، شامل گارانتی 90 روزه همراه با یک هفته تست رایگان می‌باشد.
 • قطعات استفاده شده برای ماکروفر بیم تماما وارداتی و شرکتی می‌باشند.
 • جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق اپلیکیشن‌های تلگرام، ایمو و واتساپ اقدام نمایید.

تعمیر ماکروفر بیم در تهران

مشکلات رایج ماکروفر بیم در یک نگاه

در طی این گزارش از آریابهکار تلاش شد تا مشکلات رایج ماکروفر بیم را تحت بررسی قرار داده و آنها را ریشه یابی کنیم. اما با این حال در ادامه این بخش از آریابهکار سعی داریم تا شما را با این مشکلات و علت آنها بصورت مختصر آشنا سازیم.

روشن نشدن ماکروفر بیمناشی از دلایل متعددی است که از مهم ترین آنها می‌توان به خرابی برد و همچنین مشکلاتی در اتصالات اشاره کرد که باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد.
خرابی دیود مایکروفرتشخیص خرابی این قطعه کار ساده‌ای نیست و بهتر است توسط کارشناسان مورد عیب یابی قرار گیرد. همچنین این قطعه در صورت خرابی معمول تعویض می‌شود.
نیم سوز شدن موتور ماکروفر بیمبه دلیل استفاده نادرست و طولانی مدت از ماکروفر رخ می‌دهد که تعمیر آن بستگی به میزان آسیب وارده دارد.
خرابی ترموستات مایکروویواستفاده مداوم و بدون استراحت از ماکروفر، می‌تواند منجر به خرابی ترموستات شود که در مراکز تعمیر ماکروفر بیم قابل تعمیر و تعویض می باشد.
میکروسوئیچ درب ماکروفر بیممعمولا به دلیل محکم بسته شدن درب دچار خرابی می‌شود و قابل تعمیر نیست و صرفا باید آنرا تعویض نمایید.
خرابی برد الکترونیک مایکروفرخرابی برد الکترونیک ماکروفر بیم، معمولا به علت نوسان برق رخ می‌دهد که تعمیر آن بستگی به میزان آسیب وارد شده دارد.
نچرخیدن سینی ماکروفر بیممی تواند بنابر دلایل متعددی اعم از خرابی موتور گردان، خرابی کوپلینگ و همچنین آسیب شفت رخ دهد و قابل تعمیر می‌باشد.
خرابی کوپلینگ مایکروفراکثرا به علت گذاشت ظروف سنگین و حجیم روی سینی رخ می‌دهد و در صورت آسیب دیدن آن، می‌توانید با کوپلینگ جدید آنرا به سادگی تعویض نمایید.
از کار افتادن مگنتران ماکروفر بیممعمولا به دلیل استفاده مداوم از ماکروفر دچار خرابی و آسیب می‌شود که در صورت خرابی این قطعه، ماکروفر کاربرد بخصوصی نخواهد داشت. به همین دلیل باید اقدام به تعمیر ماکروفر بیم نمایید.
جرقه زدن مایکروفرناشی از مسائل مختلفی است که مهم ترین و رایج ترین آن، استفاده از ظروف فلزی است.

چرا ماکروفر بیم (Beem) غذا را گرم نمی کند؟

سوختن دیود و از کار افتادن مگنترون به همراه خرابی فیوز حرارتی باعث گرم نشدن غذا در ماکروفر می شود.

چرا ماکروفر بیم جرقه می‌زند؟

می تواند بنابر دلایل متعددی این مشکل رخ دهد که اصلی ترین علت آن، استفاده از ظروف فلزی می باشد.

چرا ماکروفر بیم دود می کند؟

پخت و پز و گرم کردن غذاهای چرب باعث سوختن غذا و دود کردن ماکروفر می شود.

آیا مگنتران ماکروفر بیم قابل تعمیر است؟

بله. این خرابی بستگی به میزان آسیب وارد شده به مگنتران دارد و در صورتی که آسیب وارده گسترده باشد، می بایست اقدام به تعویض مگنتران ماکروفر بیم نمایید.

امتیاز page

This Post Has 4 Comments

  1. با سلام،
   یکی از دلایل روشن نشدن ماکروفر خرابی برد دستگاه است. شما میتوانید با مراجعه به بخش تماس با ما راه ارتباطی خود را با مجموعه آریابهکار پیدا کنید.

 1. ماکروفر من بیم هست. چند ئقته غذا توشدرست میکنم یا میذارم گرم بشه از توش دود میاد بیرون. باید چیکار کنم؟ تعمیمر لازم داره؟

  1. با سلام،
   کاربر گرامی ممکن است با پخت و پز های قبلی مقداری روغن یا باقی مانده غذا در ماکروفر ریخته باشد و به همین دلیل هنگامی که دستگاه را روشن میکنید داغ شده و شروع به سوختن میکند و دود تولید میکند.
   بهتر است فضای داخل ماکروفر را با دقت بشویید و تمیز کنید تا دیگر این اتفاق تکرار نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214