skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

تعمیر ماکروفر سامسونگ یکی از تخصص‌های مهم و کلیدی مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان و قطعات کاملا وارداتی برند سامسونگ می‌باشد که اگر هر گونه خرابی برای دستگاه شما رخ داده است می‌توانید بصورت حضوری به شعب شرق و غرب ما مراجعه کنید تا اختلالات پیش آمده خیلی ساده و سریع رفع گردد. اما آیا ماکروفر سامسونگ هم دچار خرابی می‌شود؟ بله! با استفاده نادرست از این دستگاه می‌توانید سخت‌ترین مشکلات را برای آن ایجاد کنید که نیاز به تعمیرات مایکروویو پیدا خواهید کرد.

با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم شما را با مشکلات رایج ماکروفر سامسونگ و راهکارهای کلیدی جهت رفع آنها آشنا سازیم که حتی گاهی اوقات بدون مراجعه به شعب تعمیراتی می‌توانید مشکل را خیلی ساده و بدون هر گونه ابزارهای تعمیراتی رفع کنید. همراه ما باشید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ

در هنگام بروز هرگونه اختلال در عملکرد ماکروفر سامسونگ، اولین راهکاری که کارشناسان ما به شما عزیزان توصیه می‌کنند، این است که با همراه داشتن برگه گارانتی به نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه نمایید تا به راحتی از خدمات پس از فروش ماکروفر سامسونگ استفاده نمایید تا بدون پرداخت هزینه ای، متخصصین مشکل پیش آمده را حل و فصل کنند. با این وجود مجددا تاکید می‌کنیم که این راهکار صرفا زمانی انجام شدنی است که کارت گارانتی شما اعتبار کافی را داشته باشد.

اگر اقدام به باز کردن ماکروفر سامسونگ در خانه کنید، دستگاه شما از گارانتی خارج خواهد شد و نمی‌توانید به نمایندگی ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید.

اما با بررسی دقیق کارت گارانتی متوجه این شدید که اعتبار آن چند سال پیش به اتمام رسیده است و یا حتی کارت گارانتی را به همراه کارتن دستگاه بیرون انداخته اید، طبیعتا نمی‌توانید از گارانتی ماکروفر سامسونگ جهت تعمیرات آن استفاده نمایید و باید به مراکز تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید تا این مشکل توسط تکنسین‌های مجرب و ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا رفع گردد. با این وجود توصیه می‌کنیم صرفا به مراکز تعمیراتی مجار در تهران و یا سایر استان‌های کشور مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیر مایکروفر سامسونگ

مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در حوزه تعمیرات ماکروفر، آماده ارائه خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران با بهترین کیفیت ممکن و بروزترین ابزارهای تعمیراتی و قطعات کاملا وارداتی توسط تکنسین‌های مجرب و ماهر می‌باشد. از این رو اگر هر گونه خرابی برای مایکروفر سامسونگ شما رخ داده است، جای نگرانی نیست چرا که ما بدون هر گونه محدودیتی آماده ارائه خدمات تعمیرات و تعویض قطعات ماکروفر سامسونگ با گارانتی 90 روزه هستیم.

جهت ارتباط با کارشناسان آریابهکار می‌توانید از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس حاصل نمایید.

بخوانیم: نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک در تهران

بخوانیم: نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران

علت جرقه زدن ماکروفر سامسونگ

از جمله شایع‌ترین مشکلاتی که امکان دارد برای هر برند یا مدلی از ماکروفرهای موجود در بازار جهان رخ دهد، جرقه زدن ماکروفر سامسونگ در حین استفاده است که بسیار شوکه کننده می‌باشد؛ چرا که همراه با صدای خطرناکی ظاهر می‌شود و می‌تواند باعث ترس شما شود. با این وجود لازم به ذکر است که در صورت مواجه شدن با این صدا، آرامش خودتان را حفظ کنید و فورا ماکروفر را از طریق دکمه قرمز رنگ Stop متوقف کنید یا آنرا از برق بکشید تا این مشکل صدمه جدی به قطعات ماکروفر سامسونگ وارد نکند.

اما چرا ماکروفر سامسونگ جرقه می‌زند؟ دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارند که برخی از دلایل این مشکل خیلی ساده هستند و برخی دیگر از دلایل این مشکل کاملا تخصصی هستند که صرفا باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر سامسونگ مجرب عیب یابی و تعمیر شوند. از این رو در ادامه این بخش قصد داریم تا جدی‌ترین دلایل این مشکل اساسی را مورد بررسی قرار دهیم تا بدون هر گونه ابزارهای تعمیراتی بتوانید علت جرقه زدن مایکروفر را ریشه یابی کنید. این موارد عبارتند از:

1. خرابی کاور میکا یا هدایت

کاور هدایت یا همان کاور میکا ماکروفر سامسونگ، در محفظه داخلی ماکروفر به شکل مستطیل وجود دارد که به طور کلی محل قرار گیری آن بر روی دیواره سمت راست ماکروفر قابل مشاهده است. به طور کلی وظیفه اصلی کاور میکا، پخش امواج گرما در تمامی نقاط غذای درون ماکروفر به گونه‌ای می‌باشد که غذای موجود بر روی سینی به بهترین حالت ممکن گرم شود! با این وجود اگر این قطعه دچار خرابی شود، یک مشکل اساسی برای شما پیش خواهد آمد!

بطور کلی زمانی که غذا را جهت گرم کردن یا طبخ بر روی سینی قرار می‌دهید، صرفا قسمتی از آن گرم می‌شود و قسمت دیگر سرد خواهد بود که مورد تایید شما نخواهد بود. در صورت بروز چنین مشکلی توصیه می‌کنیم به مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید تا توسط تکنسین‌های مجرب عیب یابی و تعویض شود.

تعویض کاور میکا ماکروفر سامسونگ

2. خرابی سه پایه فلزی

در حین خرید ماکروفر سامسونگ، تعداد زیادی از مدل‌ها دارای ابزارهای جانبی مانند سه پایه فلزی هستند که جهت پخت بهتر مواد غذایی قرار گرفته اند که شما می‌توانید بدون هر گونه مشکلی از این سه پایه‌ها استفاده کنید. اما نکته مهمی که باید در مورد این سه پایه‌ها بگوییم این است که دارای عمر مفید هستند! بدین معنا که شما از سه پایه‌های فلزی نمی‌توانید به مدت 5 سال پشت سر هم استفاده کنید! چرا که لایه پوششی آن می‌تواند در طول زمان دچار آسیب شود و سه پایه شما تبدیل به یک قطعه فلزی درون ماکروفر شود!

معمولا از بین رفتن لایه پوششی به دلیل ضربه شدید، شستن بیش از حد و… رخ می‌دهد که در این صورت اگر سه پایه را بر روی سینی قرار دهید، باعث جرقه زدن مایکروفر سامسونگ خواهد شد. از این رو اگر متوجه پریدن قسمتی از پوشش سه پایه فلزی ماکروفر سامسونگ شدید، توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه از آن جهت پخت و طبخ غذاهای مورد نظر خود استفاده نکنید و از مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ در غرب تهران و سایر نقاط استان تهران اقدام به خرید سه پایه جدید کنید.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر بوش

3. استفاده از ظروف فلزی

اصلی‌ترین دلیلی که خیلی ساده می‌تواند باعث جرقه زدن مایکروفر سامسونگ شود، استفاده از ظروف فلزی می‌باشد که این مشکل معمولا توسط اکثر ما رخ می‌دهد! چرا که فروشنده ماکروفر سامسونگ در هنگام فروش این محصول، به ما از پیش اطلاع داده بود که نباید هر گونه ظروف و حتی فویل فلزی را درون ماکروفر قرار دهیم. اما چگونه چنین فرآیندی رخ می‌دهد؟ زمانیکه امواج ماکروفر شروع به پرتاب سمت غذای موجود در سینی می‌شوند، نمی‌توانند از ظرف فلزی عبور کنند و در نهایت جرقه زدن شکل خواهد گرفت.

با این وجود اگر به دلیل عجله یا هواس پرتی اقدام به استفاده از ظروف فلزی کردید، با دیدن جرقه‌های متعدد با صدای مهیب، نترسید و صرفا در همان لحظه اقدام به متوقف کردن مایکروفر نمایید تا آسیبی به قطعات آن وارد نگردد. از این رو توصیه می‌کنیم صرفا از ظروف مناسب ماکروفر سامسونگ اعم از ظروف شیشه ای، سفالی و همچنین پلاستیک مناسب مایکروفر استفاده کنید تا این مشکل رخ ندهد.

4. خرابی دیود

دیوید ماکروفر سامسونگ قطعه‌ای است که ولتاژ کافی و مناسب برای مگنترون را تولید و فراهم می‌کند و اگر این قطعه به هر دلیلی معیوب شود، بدون شک با مشکل جرقه زدن ماکروفر سامسونگ مواجه خواهید شد. با این وجود تشخیص خراب یا سالم بودن این قطعه مهم و کلیدی باید توسط ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا و تکنسین‌های مجرب انجام شود. از این رو در صورت نداشتن دانش کافی، توصیه می‌کنیم به هیچ وجه اقدام به باز کردن ماکروفر نکنید.

تعویض دیود مایکروفر سامسونگ

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

از جمله مشکلاتی که اکثر مصرف کنندگان مایکروفر با آن مواجه خواهند شد، نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می‌باشد که بلاشک به دلایل زیادی اتفاق افتاده و لازم است تا در اسرع وقت این مشکل را حل کنید. لازم به ذکر است متذکر شویم نچرخیدن سینی صرفا به معنای خرابی کلی دستگاه نبوده و این مشکل به سادگی قابل حل می‌باشد. در ادامه نیز شما را با دلایل نچرخیدن سینی مایکروویو آشنا خواهیم کرد:

1. عدم قرار گیری صحیح سینی

اغلب این مشکل به دلیل عدم توجه لازم و کافی اتفاق می‌افتد؛ بدین شکل اگر شیارهای زیر سینی به درستی در جای خود (بر روی کوپلینگ) چفت نشده باشند، سبب عدم کارکرد درست سینی و همچنین باعث تولید صدای فراوانی نیز می‌شود. از این رو در هنگام جای گذاری سینی، دقت لازم را به خرج دهید که سینی در جای خود چفت شود و با جای گذاری درست دیگر نیازی به تعمیر ماکروفر سامسونگ نخواهید داشت.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر زیمنس

2. خرابی کوپلار ماکروفر سامسونگ

کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر سامسونگ، جزء قطعات مهم و اساسی در ماکروفر است که جنس آن پلاستیک مستحکم می‌باشد که در صورت وارد شدن ضربه، استفاده بیش از حد و همچنین قرار دادن ظروف سنگین به سرعت آسیب می‌بیند. به طور کلی وظیفه کوپلینگ، انتقال نیروی تولید شده از سوی موتورگردان به سینی می‌باشد. با این وجود اگر کوپلینگ آسیب دید و متوجه شکستگی آن شده اید، نیازی به تکنسین تعمیراتی ندارید؛ چرا که از طریق خرید کوپلینگ جدید می‌توانید این مشکل را بدون هر گونه دانش تعمیراتی رفع کنید.

تعویض کوپلینگ ماکروفر سامسونگ

برای خرید کوپلینگ جدید می‌توانید به مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران و سایر استان‌های کشور مراجعه کنید.

3. خرابی موتور گردان ماکروفر سامسونگ

موتورگردان ماکروفر سامسونگ از جمله قطعات تاثیرگذار ماکروفر است که دقیقا زیر کوپلار قرار دارد و وظیفه آن عموما چرخاندن کوپلینگ و سینی ماکروفر است. با این حال لازم است تا متذکر شویم این قطعه نقش مهمی در به چرخش در آوردن سینی ماکروفر دارد و در صورت استفاده نادرست و غیر اصولی، به طور کلی کارایی خود را از دست داده و غالبا با مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ روبه رو خواهید شد که باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر سامسونگ مورد عیب یابی و بازبینی قرار گیرد.

4. خرابی غلتک زیر سینی

غلتک زیر سینی ماکروفر سامسونگ از تعدادی چرخ تشکیل شده است که غالبا نقش نگهدارنده، حفظ کننده تعادل و همچنین کمک کننده در حرکت سینی را برعهده دارد. از این رو در صورتی که این قطعه آسیب دیده باشد، سینی تعادل خود را از دست داده و به درستی به چرخش در نخواهد آمد و باعث تولید سر و صدای فراوان و آزار دهنده‌ای نیز خواهد شد. از این رو در هنگام خرابی این قطعه، باید در اسرع وقت اقدام به خرید سینی جدید از مراکز تعمیر ماکروفر سامسونگ کنید.

همچنین بخوانید: هزینه تعمیر سولاردام سامسونگ

روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

روشن نشدن ماکروفر سامسونگ از جمله مشکلات رایج است که در زمان مشاهده این مشکل، ماکروفر علنا هیچگونه کارایی مثبتی نخواهد داشت و به طور کل کارایی خود را از دست می‌دهد. اما روشن نشدن مایکروفر سامسونگ بدین معنا نیبست که دستگاه برای همیشه خراب شده و باید دستگاه جدید خریداری کنید! چرا که اکثر اوقات این مشکل خیلی ساده قابل رفع و تعمیر می‌باشد به شرطی که به درستی عیب یابی شود. در ادامه به ریشه یابی این مشکل پرداخته ایم:

1. مشکل در سیستم برق رسانی

برق شهری از نوسانات شدیدی بر خوردار است و ماکروفر برای شروع کار نیاز به میزان ولتاژ معینی دارد که اگر میزان ولتاژ وارده از سوی برق شهری با ولتاژ دستگاه یکسان نباشد، دستگاه به هیچ عنوان روشن نخواهد شد و از یک دستگاه خاموش نمی‌توان انتظاراتی داشت! از این رو توصیه می‌شود پیش از روشن کردن دستگاه، محافظ برق استانداردی را در سر راه آن قرار دهید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیرات ماکروفر دلونگی

2. خرابی میکروسوئیچ درب

درب ماکروفر سامسونگ از تعدادی میکروسوئیچ تشکیل شده است و هنگامی که درب ماکروفر سامسونگ به درستی بسته نشده باشد، دستگاه هیچ گونه عملکردی از خود ارائه نخواهد کرد؛ چرا که اگر میکروسوئیچ‌ها به درستی با قفل درب درگیر نشوند، فرمان بسته شدن درب به برد ارسال نمی‌شود و در نتیجه با مشکل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ روبرو خواهید شد. برای رفع این مشکل باید اقدام به تعویض میکروسوئیچ آسیب دیده کنید که در مراکز تعمیر ماکروفر سامسونگ انجام می‌شود.

تعویض میکروسوئیچ ماکروفر سامسونگ

3. معیوب بود مگنترون

از جمله مهم‌ترین قطعات، مگنترون ماکروفر سامسونگ است که بلاشک خرابی این قطعه را می‌توان از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر دانست! مگنترون قطعه‌ای است که انرژی برق را از مدار ماکروفر دریافت کرده و امواج مورد نیاز ماکروفر سامسونگ را تولید و در محفظه داخلی ساطع می‌کند تا غذای مدنظر شما طبخ یا گرم شود. با این حال کاملا طبیعی است اگر این قطعه آسیب ببیند، دستگاه کارایی خود را از دست خواهد داد.

آیا مگنترون ماکروفر سامسونگ قابل تعمیر است یا حتما باید تعویض شود؟

در پاسخ سوال شما باید بگوییم که مگنترون هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض است که نتیجه نهایی توسط تکنسین مجرب و ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا، صادر می‌شود تا با کمترین هزینه ممکن، مشکل شما رفع گردد.

تعمیر مگنترون مایکروفر سامسونگ

4. خرابی فیوز حرارتی

فیوز حرارتی ماکروفر سامسونگ وظیفه کنترل میزان دمای داخلی دستگاه را بر عهده دارد و گاها امکان دارد به دلیل نوسانات شدید برقی این قطعه آسیب ببیند و در همین راستا دمای داخلی به درستی تشخیص داده نشود و در نتیجه با مشکل روشن نشدن ماکروفر سامسونگ رو به رو شوید. از این رو برای جلوگیری از آسیب دیدن این قطعه توصیه می‌شود در زمان‌های معین به اندازه کافی به دستگاه استراحت دهید.

لازم به ذکر است این قطعه قابل تعمیر نبوده و در صورت خرابی می‌بایست به طور کلی تعویض گردد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروفر بوتان

خرابی پنل ماکروفر ماکروفر سامسونگ

پنل ماکروفر سامسونگ از مهم‌ترین قطعات در روشن و خاموش کردن و همچنین اعمال دیگر دستورات مد نظر می‌باشد و اگر بنابر هر دلیلی آسیب ببیند، دستگاه علاوه بر آنکه اصلا روشن نخواهد شد، بلکه هیچ یک از دستورات مد نظر شما نیز اجرا نمی‌شود. با این وجود شاید این سوال در ذهن شما نقش بسته شده باشد که علت خرابی پنل چیست؟ در ادامه این گزارش از آریابهکار دلایل بروز خرابی پنل را مورد بررسی قرار داده ایم:

1. خرابی سوئیچ غشایی

در صورت خرابی سوئیچ غشایی ماکروفر سامسونگ، اغلب پنل ماکروفر به صورت کامل روشن می‌شود اما هیچ یک از دکمه‌های دستگاه عملکردی از خود ارائه نخواهند داد و نمی‌توانید دستورات لازم را به دستگاه صادر کنید. از این رو اگر با این مشکل روبرو شده اید، توصیه می‌کنیم به مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید تا از نزدیک توسط تکنسین‌ها مورد عیب یابی و تعمیر قرار گیرد.

2. خرابی برد ماکروفر سامسونگ

برد در تمامی دستگاه‌ها از جمله ماکروفر سامسونگ، به عنوان مغز متفکر یاد می‌شود که تمامی دستورات را دریافت می‌کند و به سایر بخش‌ها ارسال می‌کند. لازم به ذکز است که برد ماکروفر سامسونگ دقیقا در زیر دکمه‌ها قرار داد که اغلب به دلیل فشار فراروان، نوسان شدید برق، وارد کردن فشار زیاد، استفاده طولانی مدت و وارد شدن ضربه‌های شدید از کار می‌افتد.

تعمیر برد مایکروفر سامسونگ

تعمیر برد ماکروفر سامسونگ صرفا یک کار فنی می‌باشد و هر فردی نمی‌تواند با کمترین میزان دانش تعمیراتی، اقدام به تعمیر آن کند؛ اگر برد قابل تعمیر باشد بهتر است به مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید تا با ابزارهای تعمیراتی دقیق، قطعه شما تعمیر شود.

3. خرابی صفحه کنترل

در هنگام خراب شدن صفحه کنترل ماکروفر سامسونگ هیچ یک از دکمه‌ها عملکردی از خود نداشته و یک ارور غیر مرتبطی بر روی صفحه نمایش نمای می‌شود که به هیچ وجه نمی‌توانید دکمه‌های دستگاه را بفشارید. با این وجود این قطعه قابل تعمیر نیست و باید توسط تکنسین و صفحه کنترل جدید، تعویض شود تا ماکروفر شما همانند روز اول به خوبی کار کند. توجه داشته باشید برای تعویض این قطعه به مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید.

علت ارور مایکروفر سامسونگ

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بصورت ناگهانی ناشی از سهل انگاری در حین استفاده از مایکروویو سامسونگ برای دستگاه شما رخ دهد، ارور مایکروویو سامسونگ می باشد که بدون شک نشان دهنده خرابی یک یا چند قطعه است و معمولا در خانه بدون نیاز به تکنسین تعمیرات قابل تعمیر می باشد!

اما اگر موفق به تعمیر و رفع ارور پیش آمده نشدید، می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید و درخواست خدمات تعمیر ارور پیش آمده را دهید تا کارشناسان ما بتوانند با تخصص بالا و بدون نیاز به تعویض قطعه، این مشکل را برطرف کنند.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروفر اسنوا

نکات نگهداری از ماکروفر سامسونگ

قاعدتا اگر مایل هستید تا از ماکروفر سامسونگ به مدت چندین سال بدون هر گونه خرابی استفاده کنید، باید نکات نگهداری آنرا مطالعه کنید و بصورت قدم به قدم اجرا کنید تا هیچ گونه خرابی درون قطعات آن رخ ندهد و نیازی به تعمیر ماکروفر سامسونگ نداشته باشید. از این رو اصلی‌ترین منبعی که ما می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم، دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر سامسونگ می‌باشد که تمام این نکات مهم را برای شما با جزئیات دقیق نوشته است تا عمر مفید دستگاه را افزایش دهید.

با این وجود به درخواست اکثر مشتریان، ما یکسری نکات مشترک را برای شما گرد هم آورده ایم که می‌توانید از طریق رعایت آنها، عمر مفید دستگاه را افزایش دهید. این نکات مهم عبارتند از:

 1. از محافظ برق استاندارد سر راه ماکروفر سامسونگ استفاده کنید.
 2. ماکروفر را به دور از رطوبت و وسایل گرمازا نگه دارید.
 3. از وارد شدن هر گونه ضربه به ماکروفر سامسونگ بطور جد خودداری فرمایید.
 4. برای آب ‌پز کردن تخم مرغ از ماکروفر استفاده نکنید.
 5. هنگام استفاده از ماکروفر، محدودیت‌‌های وزنی را در نظر داشته باشید.
 6. از فشردن دکمه ‌های پنل ماکروفر سامسونگ با اجسام تیز و دست خیس بپرهیزید.
 7. برای داغ کردن انواع مایعات از جمله شیر در ماکروفر بپرهیزید.
 8. از داغ کردن روغن به تنهایی در داخل ماکروفر سامسونگ جدا خودداری فرمایید.
 9. هنگام گرم کردن مواد غذایی، حتما از درپوش مناسب استفاده کنید.
 10. سینی ماکروفر را به هیچ عنوان با دست نچرخانید.
 11. درب ماکروفر را به آرامی باز و بسته نمایید.
 12. به هیچ عنوان از ظروف لب پر، طلاکوب شده و… در ماکروفر استفاده نکنید.
 13. در ساعات اوج مصرف برق، از ماکروفر استفاده ننمایید.
 14. به هیچ عنوان ماکروفر را خالی روشن نکنید.
 15. هنگامی که کار شما با دستگاه به اتمام رسید، آن را از برق بکشید.
 16. دستگاه را در محیطی مناسب با رعایت فاصله‌‌های مناسب قرار دهید.
 17. محل قرار گیری ماکروفر سامسونگ در ارتفاع مناسب و به دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 18. از قرار دادن ماکروفر کنار سینک بصورت جد خودداری کنید.

آموزش نگهداری ماکروفر سامسونگ

عیب یابی ماکروفر سامسونگ

مهم‌ترین عامل پیش از تعمیر ماکروفر سامسونگ در هر شعبه تعمیراتی، عیب یابی دقیق می‌باشد. اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اصلا عیب یابی چیست؟ چگونه می‌توانیم به عیب یابی اطمینان کنیم؟ بطور کل اگر بخواهیم عیب یابی را برای شما تشریح کنیم این است که اگر به مرکز معتبر تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید، تکنسین تعمیراتی با استفاده از ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا در حضور شما اقدام به عیب یابی و بازبینی تمام قطعات موجود در ماکروفر می‌کند تا هزینه تعمیراتی شما را کاهش دهد. اما چگونه؟

در صورت مراجعه به مرکز تعمیراتی غیر مجاز، تکنسین بصورت چشمی اقدام به بازگویی مشکل پیش آمده شما می‌کند و در انتها نیز اعلام خواهد کرد که چند قطعه کلیدی ماکروفر شما سوخته است و باید آنرا تعویض کنید؛ این در حالی می‌باشد که شما صرفا با یک هزینه جزئی می‌توانید قطعه آسیب دیده را تعمیر کنید و نیازی به تعویض نداشته باشید. از این رو اگر به مرکز تعمیراتی مجاز مراجعه کنید، این مشکل خیلی ساده بازبینی خواهد شد و با هزینه جزئی تعمیر قطعات، این مشکل برطرف خواهد شد.

لازم به ذکر است که در آریابهکار تمام خدمات عیب یابی ماکروفر سامسونگ بصورت رایگان توسط تکنسین‌های مجرب و ابزارهای بروز دنیا در حضور شما در شعب ما انجام می‌شود.

همچنین بخوانید: نمایندگی تعمیر ماکروفر ناسیونال

هزینه تعمیر ماکروفر سامسونگ

کاهی اوقات با بروز هر گونه خرابی برای ماکروفر سامسونگ، بدون اطلاع دقیق از خرابی پیش آمده و قطعات آسیب دیده، ما بدنبال هزینه تعمیر خرابی پیش آمده هستیم و می‌خواهیم فورا این مشکل را بدون اطلاع از خرابی پیش آمده رفع کنیم که چنین چیزی صرفا هزینه زیادی را به شما متحمل خواهد کرد و نهایتا پس از دو هفته مجددا تعداد زیادی خرابی برای شما پیش خواهد آمد.

به همین دلیل پروسه کاری ما در آریابهکار بدین گونه می‌باشد که در ابتدا مشکل پیش آمده توسط تکنسین‌های مجرب و ابزارهای تعمیراتی مورد عیب یابی قرار می‌گیرد تا عیب و ایراد دستگاه شما بصورت جزئی مشخص شود و نیازی به تعویض قطعات ماکروفر سامسونگ نداشته باشید. پس از انجام دقیق فرآیند بازبینی، هزینه تعمیر دستگاه شما توسط تکنسین‌ها براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه بررسی و سپس اعلام خواهد شد تا صرفا با هزینه متعارف تعمیرات، مشکل شما رفع گردد.

 • هزینه تعمیر ماکروفر سامسونگ در آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه اعلام می‌شود.
 • انجام عیب یابی ماکروفر سامسونگ بصورت رایگان.
 • اعلام هزینه پس از عیب یابی دقیق دستگاه.

تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران

اگر ساکن استان تهران هستید و هنوز موفق به تعمیر ماکروفر سامسونگ خود نشده اید، جای نگرانی نیست چرا که ما در آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات و دو شعبه در شرق و غرب تهران آماده ارائه خدمات تعمیر دستگاه شما در اسرع وقت با قطعات کاملا وارداتی و ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا با تکنسین‌های مجرب دنیا و یک هفته تست رایگان و 90 روز گارانتی رسمی شرکتی هستیم و لازم به ذکر است که بازبینی در حضور شما در شعب تعمیراتی ما انجام می‌شود.

از این رو اگر هر مشکلی برای دستگاه شما رخ داده است، می‌توانید بصورت حضوری به شعب شرق و غرب ما به همراه دستگاه معیوب خود مراجعه کنید تا مشکلات پیش آمده در اسرع وقت عیب یابی و تعمیر شود. با این وجود در ادامه آدرس شعب شرق و غرب آریابهکار را درج نموده ایم:

 • شعبه ونک: میدان ونک، ابتدای گاندی جنوبی، نبش هجدهم، شماره ۱۰۲، واحد هفتم.
 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

تعمیر ماکروفر سامسونگ در شرق تهران

پیک رایگان آریابهکار

اگر شاغل هستید و زمان کافی جهت مراجعه حضوری به شعب آریابهکار را ندارید، ما خدمات پیک رایگان را برای شما در نظر گرفته ایم که می توانید دستگاه را بدون مراجعه حضوری به تعمیرگاه ما منتقل کنید. از این رو برای اعزام پیک به محل سکونت خود در ابتدا باید با تیم پشتیبانی آریابهکار هماهنگی های لازم را انجام دهید تا پیک در روز و زمان از پیش تعیین شده به محل سکونت شما اعزام گردد.

 • تحویل قبض شرکتی دریافت دستگاه پیش از تحویل دستگاه توسط راننده پیک به شما.
 • انجام هماهنگی لازم با تیم پشتیبانی.

مشکلات رایج ماکروفر سامسونگ در یک نگاه

تمام مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای ماکروفر سامسونگ شما رخ دهد، دقیقا همانند سایر ماکروفرهایی می‌باشد که در بازار کشور وجود دارند. اما چه تفاوتی پس میان ماکروفر سامسونگ با سایر ماکروفرها وجود دارد؟ یا ماکروفر 10 میلیون تومانی با ماکروفر 4 میلیون تومانی چه تفاوتی دارد؟ تنها تفاوت فنی را اگر بخواهیم اشاره کنیم، می‌توانیم به میزان کیفیت قطعات اشاره کرد که خرابی را دیرتر بروز می‌دهند که در زمینه کیفیت، طبیعتا کمپانی سامسونگ یکی از برترین‌ها در بازار جهانی می‌باشد.

با این وجود در این گزارش سعی کردیم تا تمام مشکلات احتمالی برای ماکروفر سامسونگ را به همراه نکات و راهکارهای آن مورد بررسی قرار دهیم که در قسمت بالا بصورت کامل توضیح دادیم. در ادامه این بخش نیز قصد داریم شما را با مشکلات ماکروفر سامسونگ و راهکارهای آن بصورت مختصر آشنا سازیم تا خیلی ساده بتوانید مشکل را ریشه یابی و شناسایی کنید.

روشن نشدن ماکروفر سامسونگ این مشکل معمولا به دلیل خرابی برد، نیم سوز شدن پنل و اتصالات رخ می‌دهد که باید توسط تکنسین تعمیراتی مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.
جرقه زدن ماکروفر سامسونگ به دلیل قرار دادن ظروف فلزی درون ماکروفر سامسونگ به وجود می‌آید؛ اما اگر در صورت قرار دادن ظروف مناسب با این مشکل مجددا روبرو شدید، باید به مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ مراجعه کنید.
گرم نشدن غذا در ماکروفر سامسونگ معمولا خرابی مگنترون باعث گرم نشدن غذا در ماکروفر می‌شود چرا که وظیفه تولید گرما را برعهده دارد که باید توسط تکنسین متخصص تعمیر ماکروفر سامسونگ، رفع شود.
مگنترون ماکروفر سامسونگ استفاده طولانی مدت و نادرست از ماکروفر باعث خرابی این قطعه کلیدی می‌شود که هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد.
موتور گردان ماکروفر سامسونگ قرار دادن ظروف سنگین و عدم توجه به محدودیتی وزنی باعث خرابی موتور گردان خواهد شد که معمولا تعمیر آن امکان پذیر نیست؛ در صورت امکان تعمیر توسط تکنسین تعمیر ماکروفر سامسونگ، تعمیر خواهد شد.
نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ به دلیل خرابی موتور گردان و کوپلینگ رخ می‌دهد که قابل رفع می‌باشد.
خرابی میکروسوئیچ ماکروفر سامسونگ زمانیکه درب ماکروفر بصورت کامل بسته نشود، نشان دهنده خرابی میکروسوئیچ می‌باشد که اجازه روشن شدن ماکروفر را صادر نمی‌کند.
بسته نشدن درب ماکروفر سامسونگ معمولا شکستن قلاب و زبانه درب ماکروفر سامسونگ باعث بروز این خرابی می‌شود که باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر سامسونگ عیب یابی و تعمیر شود.
کوپلینگ ماکروفر سامسونگ استفاده طولانی مدت و نادرست از سینی ماکروفر، می‌تواند باعث وارد شدن فشار بیش از حد به کوپلینگ شود که باید آنرا تعویض کنید؛ برای تعویض کوپلینگ نیازی به تکنسین تعمیر ماکروفر سامسونگ ندارید.
بلند شدن دود از ماکروفر سامسونگ قرار دادن لیوان روغن یا ریختن روغن زیاد، باعث بلند شدن دود از ماکروفر می‌شود که این خرابی می‌تواند بصورت مستقیم باعث خراب شدن سایر قطعات مایکروفر شود.

سوالات متداول تعمیر ماکروفر سامسونگ

در ادامه نیز قصد داریم به سوالات شما در خصوص تعمیر مایکروفر سامسونگ در مجموعه آریابهکار بپردازیم:

تعمیر ماکروفر سامسونگ در آریابهکار شامل گارنتی می شود؟

بله. تمامی خدمات ما در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی رسمی شرکتی می شوند.

امکان خرید قطعات ماکروفر سامسونگ بصورت جداگانه وجود دارد؟

جهت استعلام موجودی قطعه مورد نظر، می توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس حاصل نمایید.

موتور گردان ماکروفر سامسونگ قابل تعمیر می باشد؟

بله. امکان تعمیر موتور گردان ماکروفر سامسونگ بستگی به میزان خرابی آن دارد.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام وقت شما بخیر
  ماکروفر من برند سامسونگ هست که بعد یه مدت که شروع به کار میکنه فیوز منزل میپره، مشکلش چیه؟

  1. باسلام

   دوست عزیز بایستی برد الکترونیکی و میکرو سوئیچ ماکروفر مورد بررسی قرار گیرد.

  1. باسلام

   دوست عزیز برای اطلاع از موجودی قطعه موردنیاز خود می توانید با شماره ۰۲۱۴۵۴۳۷ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button