skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷-۰۲۱

۹۰ روز گارانتی - حمل رایگان - عیب یابی رایگان

تعمیر ماکروفر فلر
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر

در دنیای پر مشغله امروزی، ماکروفرها بنابر قابلیت‌هایی که دارند به عنوان یکی از وسایل مهم در هر خانه‌ای به شمار می‌روند. در این میان، مایکروفر فلر یکی از برندهای معتبر و پرطرفدار کشور است که در قیاس با سایر برندهای موجود در کشور، دارای کیفیت و قابلیت‌های مناسبی می‌باشد. اما ماکروفرها همانند سایر وسایل برقی دارای عمر مفید است و پس از گذشت مدتی، قابلیت‌های اصلی خود را از دست می‌دهد. این موضوع در ماکروفر فلر نیز صادق است و در صورت خرابی آن باید اقدام به تعمیر ماکروفر فلر نمایید.

تمامی وسایل برقی دارای دفترچه راهنمای کاربر هستند که علیرغم نحوه استفاده، نکات نگهداری از دستگاه را نیز ثبت کرده اند تا کاربر با نهایت آگاهی از دستگاه استفاده نماید. در غیر اینصورت، مشکلاتی در طول زمان برای ماکروفر فلر شما رخ خواهد داد که عملکرد آنرا مختل خواهند نمود. در ادامه این گزارش از آریابهکار با این مشکلات و نحوه تعمیر ماکروفر برند فلر آشنا خواهید شد.

فهرست

تعمیرات ماکروفر فلر

ماکروفر فلر یکی دیگر از محصولات کمپانی شناخته شده فلر می باشد که دارای کیفیت و کارایی قابل توجهی است که قطعات بکار رفته در این دستگاه دارای کیفیت و طول عمر بالایی هستند. اما اگر استفاده نادرست از این دستگاه داشته باشید، قطعا دچار خرابی خواهد شد و کارایی خود را از دست می دهد. از این رو دستگاه کارایی خود را از دست خواهد داد و دیگر همانند سابق قادر به عملکرد صحیح نخواهد بود. اما خرابی ماکروفر فلر بدین معنا نیست که باید دستگاه جدید خریداری کنید و به هیچ وجه امکان تعمیر این دستگاه وجود ندارد!

تعمیرات ماکروفر فلر

ما در آریابهکار تمامی خدمات تعمیر ماکروفر فلر را به‌صورت تخصصی انجام می دهیم تا نیازی به تعویض قطعات و یا خرید دستگاه جدید نداشته باشید. لازم به ذکر است که ماکروفر فلر یکی از گران‌قیمت ترین ماکروفرهای موجود در بازار کشورمان می باشد و حداقل قیمت آن 15 میلیون تومان است! بنابراین خرید دستگاه جدید برای شما صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

نمایندگی مرکزی و مجاز تعمیر ماکروفر فلر

آریابهکار به عنوان نمایندگی مرکزی و مجاز تعمیر ماکروفر فلر، به همراه تکنسین های تعمیرکار ماکروفر فلر همواره آماده ارائه خدمات تخصصی برای تعمیرات ماکروفر فلر شما عزیزان می باشد تا مشکل دستگاه شما به‌صورت تخصصی و بدون هر گونه مشکلی تعمیر شود و نیازی به خرید مایکروویو جدید نداشته باشد. از این رو اگر مشکل بخصوصی برای دستگاه شما پیش آمده است و مایل هستید تا توسط مجموعه ای تعمیر شود که در ازای ساده‌ترین خدمات نیز 3 ماه گارانتی به شما دهد، می توانید به شعب تعمیراتی ما مراجعه کنید.

نمایندگی مرکزی و مجاز تعمیر ماکروفر فلر

تعمیر ماکروفر فلر با ضمانت طولانی مدت

برای تضمین خدمات ارائه شده در جهت تعمیر ماکروفر فلر باید بگوییم که ما گارانتی 90 روزه برای تمامی خدمات ارائه شده در نظر گرفته ایم که این گارانتی شامل ساده‌ترین و پیچیده‌ترین خدمات ما می شود و هیچ تفاوتی در میان خدمات ما وجود نخواهد داشت. اما این در حالی است که تعمیرات ماکروفر فلر در مراکز غیرمجاز معمولا در اکثر مواقع شامل گارانتی نمی شود. بنابراین اگر دستگاه تعمیر شده شما یک یا دو هفته پس از تعمیرات دچار خرابی شد، باید مجددا هزینه تعمرات بپردازید که برای شما عزیزان ارزش اقتصادی نخواهد داشت؛ چرا که خرید دستگاه جدید برای شما ارزش اقتصادی بیشتری خواهد داشت.

همچنین منظور از گارانتی 90 روز در آریابهکار این است که اگر قطعه تعمیر شده پس از تعمیرات دچار خرابی شد، نیازی به پرداخت حتی یک ریال هم نیست و تمام خدمات مجددا به‌صورت رایگان برای شما تعمیر خواهند شد. بنابراین اگر مایل هستید تا علیرغم تعمیرات تخصصی با کمترین هزینه ممکن گارانتی نیز به شما تعلق پیدا کند، می توانید از خدمات ما در آریابهکار استفاده کنید؛ گارانتی ارائه شده به شما بصورت کتبی به همراه مهر و امضا شرکت آریابهکار تحویل داده خواهد شد.

خدمات ویژه نمایندگی مرکزی تعمیر ماکروفر فلر

تمام خدماتی که در آریابهکار برای تعمیر ماکروفر فلر ارائه می شوند، خدمات ویژه هستند؛ چرا که تمام خدمات ما به‌صورت تخصصی توسط تعمیرکاران مجرب انجام می شود و همچنین پیش از آنکه هر گونه تعمیری بر روی دستگاه صورت گیرد، در ابتدا عیب یابی دستگاه بصورت اختصاصی توسط تعمیرکاران ماکروفر فلر صورت می گیرد تا مشکل دستگاه بصورت دقیق شناسایی شود و مشکل اصلی بدون هر گونه حدس و گمانی تشخیص داده شده و سپس به شما اعلام گردد. با این وجود خدماتی که در آریابهکار جهت تعمیر ماکروفر فلر انجام می شوند، شامل تمام خدمات شده که در ادامه به برخی از این خدمات اشاره خواهیم کرد:

 1. تعمیر ترانس ماکروفر فلر.
 2. تعمیر مگنترون ماکروفر فلر.
 3. رفع مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر فلر.
 4. تعمیر داغ نشدن ماکروفر فلر.
 5. تعمیر جرقه زدن ماکروفر فلر.
 6. تعمیرات برد ماکروفر فلر.
 7. تعمیر فن ماکروفر فلر و…

رویه تعمیر ماکروفر فلر در آریابهکار

رویه تعمیر ماکروفر فلر در آریابهکار، یک رویه کاملا اصولی و رایج در سرتاسر دنیا می باشد تا مشکل دستگاه شما عزیزان با دقت تعمیر شود و هزینه مقرون به صرفه ای بابت خدمات انجام شده پرداخت کنید؛ این در حالی است که هدف شما از مراجعه به شعب تعمیراتی ماکروفر فلر این است که هم مشکل دستگاه برطرف شود و هم اینکه هزینه مناسبی را برای تعمیرات بپردازید. از این رو در ادامه رویه تعمیرات ماکروفر فلر در آریابهکار را بصورت مختصر نام برده ایم:

رویه تعمیر ماکروفر فلر در آریابهکار

 1. در ابتدا دستگاه باید توسط تعمیرکار ماکروفر فلر بصورت تخصصی عیب یابی قطعه به قطعه شود.
 2. پس از عیب یابی، گزارشی به شما از خرابی اعلام خواهد شد.
 3. سپس براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه هزینه تعمیر ماکروفر فلر به شما اعلام خواهد گردید.
 4. در صورت تائید هزینه، تعمیرات تخصصی اغاز می شوند.
 5. در کمترین بازه زمانی مشکل تعمیر و سپس بارها تست خواهد شد.
 6. پس از تائید واحد کنترل کیفیت، دستگاه به شما به همراه گارانتی 90 روزه تحویل داده خواهد شد.

اصلی ترین نکات در تعمیر ماکروفر فلر

از اصلی ترین نکات در تعمیر ماکروفر فلر که باید توسط شما عزیزان رعایت شود، می توان به موارد متعددی اشاره کرد که در این بخش قصد داریم برخی از مهم ترین عوامل را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. یکی از این موارد این است که حتما پیش از آنکه دستگاه ماکروفر فلر را به یک تعمیرگاه بسپارید، از اصالت و تجربه کاری آن اطمینان خاطر را کسب کنید و سپس دستگاه را جهت تعمیرات بسپارید؛ از آنجاییکه ماکروفر فلر یک دستگاه نسبتا گران قیمت است و قطعات آن گران قیمت هستند، توسط هر تکنسینی قابل تعمیر نیست و فقط و فقط باید توسط تعمیرکار ماکروفر فلر که 5 سال تخصص در تعمیرات این دستگاه دارد صورت گیرد.

همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که تعمیر ماکروفر فلر تنها باید با ارائه گارانتی و تضمین خدمات کتبی توسط مرکز تعمیراتی صورت گیرد تا اگر این دستگاه پس از مدت کوتاهی خراب شد، بتوانید بدون پرداخت هر گونه هزینه جانبی مشکل پیش آمده را برطرف کنید.

مزیت های تعمیر ماکروفر فلر در نمایندگی تخصصی آریابهکار

با عیب یابی و تعمیرات تخصصی ماکروفر فلر در نمایندگی های آریابهکار، مزایایی به شما تعلق خواهد گرفت که به نوعی می توانند تضمین کننده خدمات ما به شما و همچنین آسوده خاطری شما شوند. لازم به ذکر است که ما در آریابهکار به دلیل آنکه تمام خدمات را به وسیله تکنسین های مجرب و باتجربه انجام می دهیم، مزایایی را در نظر گرفته ایم که تمام این موارد در جهت سهولت شما در خصوص تعمیر ماکروفر فلر می باشد. از این رو در ادامه این گزارش قصد داریم شما را با مزایایی آشنا سازیم که از زمان انتقال دستگاه به شعب آریابهکار به شما اختصاص داده می شوند. این موارد عبارتند از:

 1. عیب یابی رایگان ماکروفر فلر توسط تکنسین های تعمیرکار ماکروفر فلر با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا.
 2. تعمیرات تخصصی بجای تعویض قطعات ماکروفر فلر.
 3. تعمیرات تخصصی توسط تکنسین تعمیرکار ماکروفر فلر.
 4. تعویض قطعات سوخته با قطعه وارداتی براساس برند و مدل.
 5. اعلام هزینه براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.
 6. گارانتی 90 روزه بابت تمامی خدمات ارائه شده.

تعمیر ماکروفر فلر با قطعات اصل

پس از آنکه دستگاه شما در آریابهکار به‌صورت تخصصی عیب یابی شد، گزارش کاملی توسط تکنسین تعمیرکار ماکروفر فلر که دستگاه شما را عیب یابی کرده به شما ارجاع داده خواهد شد. از این رو از نظر تکنسین یا یک قطعه قابل تعمیر خواهد بود و یا اگر تکنسین به‌صورت 100% از عدم تعمیر یک قطعه مطمئن باشد، به شما اطلاع خواهد داد که قطعه مدنظر دستگاه شما قابل تعمیر نیست و تنها راهکار شما تعویض قطعه خواهد بود. لازم به ذکر است که تکنسین های آریابهکار توانایی قابل توجهی در تعمیرات تخصصی قطعات معیوب ماکروفر فلر را دارند.

تعمیر ماکروفر فلر با قطعات اصل

از این رو اگر نیاز به تعویض قطعه داشته باشید، جای نگرانی وجود ندارد چرا که تمام قطعات تعویضی در آریابهکار به‌صورت وارداتی براساس برند و مدل دستگاه شما می باشند.

نکات کلیدی تعمیر ماکروفر فلر

برای آنکه ماکروفر فلر به‌صورت اصولی تعمیر شود و پس از تعمیرات و هزینه پرداخت شده، دیگر نیازی به تعمیرات و یا تعویض قطعات نداشته باشید؛ چرا که با مراجعه به مراکز بی تجربه و غیرمجاز، نه تنها مشکل دستگاه شما رفع نخواهد شد بلکه هزینه زیادی برای شما اعمال خواهد شد. با این وجود اگر مایل هستید تا نمام نکات کلیدی تعمیر ماکروفر فلر بر روی دستگاه شما صورت گیرد، می توانید به شعب تعمیراتی آریابهکار در شرق و غرب تهران مراجعه کنید؛ در غیر اینصورت هیچ یک از نکات کلیدی در تعمیرات مایکروویو شما اعمال نخواهد شد.

نکات کلیدی تعمیر ماکروفر فلر

توجه داشته باشید که این نکات ناشی از ده ها بار آزمون و خطا و ناشی از تجربه چندین ساله می باشد که تمام تکنسین های مجرب ما این نکات را در تعمیر ماکروفر فلر شما عزیزان اعمال می کنند.

بهترین زمان برای تعمیر ماکروفر فلر

علیرغم کیفیت بسیار بالایی که ماکروفر فلر داراست، اما بدون شک این دستگاه نیز همانند سایر لوازم برقی خانگی دارای طول عمر مفید می باشد. بدین معنا که اگر استفاده نادرستی از دستگاه داشته باشید، قطعا به مرور زمان خراب خواهد شد و کارایی خود را از دست خواهد داد. از این رو این پروسه به‌صورت ناگهانی رخ نمی دهد و صرفا در یک بازه زمانی رخ می دهد. با این وجود هر خرابی که ممکن است در طول زمان بر روی دستگاه شما ایجاد شود، باید مطلع باشید که این خراب اتفاقی نیست و ناشی از گذر زمان می باشد!

بنابراین بهترین زمان برای تعمیر ماکروفر فلر، زمانی می باشد که شما ساده‌ترین اختلال را در ماکروفر فلر مشاهده می کنید! در این مواقع اگر به موقع به شعب تعمیراتی آریابهکار مراجعه کنید، مشکل شما در کمترین بازه زمانی و کمترین هزینه تعمیرات ممکن رفع خواهد شد و دیگر نیازی به تعویض قطعات و… نخواهید داشت.

چرا انجام تعمیرات ماکروفر فلر را به مجموعه آریابهکار بسپاریم؟

آریابهکار به عنوان مرکز با اصالت و تخصصی تعمیر ماکروفر فلر، تمامی خدمات تعمیر ماکروفر فلر را بدون هر گونه محدودیتی انجام می دهد. اما چرا دستگاه خود را جهت تعمیرات به مجموعه آریابهکار باید بسپارید؟ این سوالی است که حتما برای شما نیز ایجاد خواهد شد. دلایل متعددی وجود دارند که شما براساس این دلایل می توانید دستگاه خود را به تکنسین های آریابهکار جهت تعمیرات تخصصی بسپارید. از اولین دلایلی که می توانیم نام ببریم این است که پیش از پذیرش تعمیر دستگاه شما در آریابهکار، ابتدا در حضور شما توسط تکنسین تعمیرکار ماکروفر فلر به‌صورت تخصصی با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا عیب یابی می شود تا مشکل به‌صورت دقیق شناسایی شود و هیچ حدس و گمانی در کار نباشد.

همچنین یکی دیگر از دلایلی که می توان نام برد این است که دستگاه شما توسط تکنسین تعمیرات ماکروفر فلر تعمیر خواهد شد که حداقل 5 سال سابقه تخصصی در تعمیرات این دستگاه را در رزومه خود دارد؛ بدون شک این گزینه یکی از اصلی ترین گزینه هایی است که در زمینه تعمیر ماکروفر فلر به آن نیاز خواهید داشت!

مراحل درخواست تعمیرکار ماکروفر فلر در آریابهکار

برای درخواست تعمیر ماکروفر فلر در آریابهکار چندین روش وجود دارد که در این بخش قصد داریم تا این روش های مختلف را برای شما شرح دهیم. اولین روش برای این درخواست، مراجعه حضوری به شعب تعمیراتی آریابهکار می باشد که از این طریق می توانید دستگاه خود را بدست تکنسین های ما بسپارید تا در ابتدا عیب یابی شود و سپس در صورت تائید تکنسین ها، پذیرش و تعمیر خواهد شد؛ توجه داشته باشید پیش از مراجعه حضوری به شعب تعمیراتی آریابهکار، بهتر است از طریق شماره 02145437 ساعت کاری شعب مدنظر خود را جویا شوید.

مراحل درخواست تعمیرکار ماکروفر فلر در آریابهکار

همچنین یکی دیگر از روش هایی که وجود دارد این است که تصویر یا ویدیو 30 ثانیه ای از خرابی دستگاه خود تهیه کنید و از طریق شماره واتساپ و تلگرام 09190111214 برای تکنسین های ما ارسال کنید تا بازبینی اولیه صورت گیرد؛ همچنین اگر مشکل شما سطحی باشد، راهنمایی لازم برای رفع خرابی نیز به شما ارائه خواهد شد که می توانید بدون نیاز به تکنسین مشکل را خودتان رفع کنید. آخرین روشی که می توانید از آن استفاده کنید این است که با شماره مرکزی 02145437 آریابهکار تماس حاصل نمایید تا تیم پشتیبانی مجموعه راهنمایی های لازم را به شما انجام دهند.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر

با خرید ماکروفر فلر از مراکز مجاز و معتبر، کارت گارانتی و ضمانت نامه کتبی به شما در کنار فاکتور دستگاه ارائه می شود و این در حالی است که اگر ماکروفر فلر را از فروشگاه های غیرمجاز خریداری کنید، کارت گارانتی به شما تعلق نخواهد گرفت. اما منظور از گارانتی چیست؟ اگر ماکروفر فلر شما عزیزان گارانتی داشته باشد، در صورت بروز هر گونه خرابی در این دستگاه در بازه زمانی گارانتی می توانید به نمایندگی مرکزی ماکروفر فلر در تهران و یا استان محل سکونت خود مراجعه کنید تا از خدماتپس از فروش ماکروفر فلر به‌صورت رایگان استفاده نمایید تا مشکل دستگاه رفع گردد.

لازم به ذکر است که برای استفاده از خدمات پس از فروش ماکروفر فلر باید کارت گارانتی شما منقضی نشده باشد و اعتبار کافی داشته باشد. همچنین برای یافتن شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر می توانید به کارت گارانتی دستگاه مراجعه کنید؛ چرا که تمامی اطلاعات بر روی این کارت نوشته شده است. درضمن اگر گارانتی دستگاه شما به اتمام رسیده است، از طریق تماس با شماره 02145437 می توانید با کارشناسان ما صحبت کنید تا راهکاری برای خرابی دستگاه شما ارائه گردد.

مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر

اگر از فروشگاه‌های مجاز اقدام به خرید ماکروفر فلر نمایید، پس از خرید دستگاه به شما کارت گارانتی تعلق می‌گیرد که این کارت گارانتی تعدادی از خرابی‌ها و مشکلات را در بر می‌گیرد. از این رو اگر ماکروفر شما به هر دلیلی آسیب دیده است، توصیه می‌کنیم که در صورت داشتن کارت گارانتی به نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر یا خدمات پس از فروش فلر مراجعه کنید تا مشکل شما بدون هر گونه هزینه‌ای برطرف شود. اما اگر مشکل شما از موارد موجود در گارانتی دستگاه محسوب نمی‌شود یا حتی اعتبار گارانتی دستگاه شما به اتمام رسیده است، می‌بایست به تعمیرگاه مجاز ماکروفر فلر مراجعه نمایید تا مشکل شما برطرف گردد.

مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر

مشکلات رایج ماکروفر فلر

همانگونه که گفته شد، مشکلاتی ممکن است در طول زمان به‌صورت خواسته یا ناخواسته برای ماکروفر فلر شما رخ دهند که معمولا به دلیل استفاده نادرست و اشتباه از دستگاه ایجاد می‌شود. خوشبختانه، تعدادی از این مشکلات به سادگی توسط شما در خانه قابل رفع می‌باشند و نیازی به تعمیر ندارید. اما برخی دیگر از این مشکلات وجود دارند که صرفا باید توسط تکنسین برطرف شود. از این رو پیش از مطالعه موارد ذیل، توصیه می‌شود در صورت نداشتن دانش کافی جهت تعمیر ماکروفر فلر، به هیچ وجه اقدام به تعمیر دستگاه نکنید.

در ادامه تعدادی از مشکلات رایج ماکروفر فلر را آورده ایم:

نچرخیدن سینی ماکروفر فلر

از عمده ترین مشکلاتی که امکان دارد با آن مواجهه شوید، نچرخیدن سینی ماکروفرمی‌باشد. در واقع سینی مایکروفر فلر با چرخشی که دارد، وظیفه گرم کردن غذا به طور یکنواخت را برعهده دارد و اگر سینی به درستی وظیفه خود را انجام ندهد، یا غذا می‌سوزد یا گرم نخواهد شد! بنابراین این یک مشکل جدی و بسیار مهمی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید. اما چرا سینی ماکروفر نمی‌چرخد؟ در ادامه کلیدی ترین دلایل نچرخیدن سینی را مطرح نموده ایم:

1. خرابی موتور گردان:

موتور گردان ماکروفر فلر به وسیله شفت و کوپلینگ به سینی متصل است و وظیفه آن هم تامین نیروی کافی برای به گردش درآوردن سینی ماکروفر می‌باشد. با این وجود، رایج ترین علت نچرخیدن سینی ماکروفر، خرابی موتور گردان است؛ بنابراین اگر این قطعه به هر دلیلی آسیب ببیند، به هیچ وجه سینی دستگاه نمی‌چرخد. لازم به ذکر است که در برخی مواقع این قطعه تبدیل به یک قطعه نیم سوز می‌شود که در اینصورت سینی ماکروفر بسیار آهسته و با صدای گوش خراش به چرخش در می‌آید.

خرابی موتور گردان

2. خرابی کوپلینگ:

کوپلینگ ماکروفر فلر، قطعه‌ای از جنس پلاستیک است که در واقع اتصال دهنده موتور به سینی می‌باشد و هنگامی که موتور گردان نیروی لازمه را تولید کرده و به کوپلینگ منتقل می‌کند، سبب چرخش سینی می‌شود،

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید ماکروفر توسط فروشنده به شما اعلام شد، این بود که نباید تحت هیچ شرایطی ظروف سنگین و حجیم را روی سینی قرار دهید. اما این در حالی می‌باشد که ما معمولا ظروف سنگین و حجیم را روی سینی دستگاه قرار می‌دهیم و به همین علت، کوپلینگ دستگاه که از جنس پلاستیک است به سادگی آسیب می‌بیند.

همچنین پس از هر بار خارج کردن سینی از درون ماکروفر، آنرا بصورت دقیق بر روی کوپلینگ دستگاه قرار دهید تا به این قطعه آسیب وارد نشود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

3. خرابی غلتک زیر سینی:

غلتک زیر سینی در واقع به وسیله چرخ‌هایی که دارد، سینی را به آرامی و با حفظ تعادل به چرخش در می‌آورد. به همین دلیل غلتک زیر سینی باید سالم باشد تا بتواند به شیوه صحیح اقدام به چرخاندن سینی نماید. اما اگر به هر دلیلی این قطعه تبدیل به یک قطعه معیوب شده باشد، فرایند چرخش سینی مختل خواهد شد.

4. خرابی سینی ماکروفر فلر:

از نادر ترین اتفاقات ممکن می‌توان به خرابی یا شکستن شیارهای زیرین سینی اشاره نمود که معمولا به دلیل ضربه به سینی رخ می‌دهد. از این رو اگر شیارهای زیرینی سینی آسیب ببینند، به درستی نمی‌توانند بر روی کوپلینگ دستگاه چفت شوند. در این اصورت امکان تعمیر ماکروفر فلر وجود ندارد و صرفا باید اقدام به تعویض سینی ماکروفر فلر نمایید.

جرقه زدن مایکروفر فلر

جرقه زدن ماکروفر از ابتدایی‌ترین مشکلات به وجود آمده برای دستگاه می‌باشد که برای اکثر دارندگان ماکروفر رخ می‌دهد. اصلا نگران نباشید! معمولا این مشکل بنابر دلایل متعددی رخ می‌دهد که جدای از مشکلات فنی، می‌توانید به سادگی آنرا بدون مراجعه به مراکز تعمیر ماکروفر فلر، در محیط خانه برطرف کنید.

در ابتدا با دیدن این مشکل باید دستگاه را از برق بکشید و پس از گذشت چند دقیقه، موارد ذیل را مطالعه نمایید:

1. قرار دادن ظروف فلزی:

از اساسی ترین نکات استفاده از ماکروفرها (بدون در نظر گرفتن برند و کشور تولید کننده ماکروفر)، استفاده از ظروف مناسب داخل ماکروفر می‌باشد و به هیچ وجه نباید از ظروف فلزی درون دستگاه استفاده نمایید. اما این مشکلی است که ما گاهی اوقات بنابر مشغله ذهنی آنرا انجام می‌دهیم و با بروز جرقه داخل ماکروفر، احساس خراب شدن قطعه‌ای در ماکروفر درون ما شکل می‌گیرد. اما این گونه نیست! سعی کنید غذا را درون ظروف شیشه‌ای داخل ماکروفر گرم کنید تا این مشکل به هیچ وجه برای شما رخ ندهد.

قرار دادن ظروف فلزی

2. خرابی کاور هدایت کننده:

خرابی یا کثیف شدن کاور هدایت کننده (ورقه میکا ماکروفر فلر) هم می‌تواند باعث ایجاد جرقه درون دستگاه شود. کاور هدایت کننده ماکروفر کجاست؟ پس از باز کردن درب ماکروفر، قطعه مستطیلی شکل کوچکی را در قسمت بالایی مگنترون مشاهده خواهید کرد که این قطعه مستطیلی شکل، همان کاور هدایت کننده است که وظیفه اصلی آن نیز هدایت امواج گرم‌کننده غذا به تمامی نواحی مرکزی ظرف موجود بر روی سینی است.

3. خرابی دیود:

دیود ماکروفر فلر به کمک خازن و ترانس، ولتاژ بالایی را درون ماکروفر ایجاد می‌کند و این ولتاژ بالا به مگنترون انتقال داده می‌شود تا امواج لازم برای گرم شدن غذا تولید شود. بنابراین سوختن یا اتصالی کردن دیود ولتاژ بالا، می‌تواند باعث ایجاد جرقه در داخل مایکروفر شود. از طرفی دیگر، این قطعه بسیار حساس بوده و در صورت هر گونه خرابی، عملکرد دستگاه شما مختل خواهد شد. با این وجود در صورت برخورد با این مشکل، باید اقدام به تعویض دیود ماکروفر فلر نمایید.

4. کثیفی داخل محفظه:

کثیفی داخل محفظه یکی دیگر از رایج ترین دلایل جرقه زدن ماکروفر فلر می‌باشد؛ چرا که تجمع مواد غذایی و انواع چربی‌ها در دستگاه باعث می‌شود هنگامی که دستگاه را روشن می‌کنید، مواد باقی مانده از پخت قبلی به مرور می‌سوزند و باعث بروز جرقه در داخل محفظه ماکروفر می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده از دستگاه، آنرا به وسیله یک دستمال مرطوب بصورت کامل تمیز کنید تا عاری از هر گونه ذرات ریز و درشت باشد.

روشن نشدن ماکروفر فلر

روشن نشدن مایکروفر فلر، لزوما خرابی دستگاه و از کارافتادگی آن نیست و دلایل زیادی می‌ توانند در این موضوع دخیل باشند. این مشکل معمولا به دلیل نوسان برق و همچنین آسیب دیدن قطعات داخلی ماکروفر رخ می‌دهد که به سادگی قابل حل نیستند. در ادامه به اصلی ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر فلر خواهیم پرداخت:

روشن نشدن ماکروفر فلر

1. خرابی سوئییچ درب:

در واقع میکروسوئیچ درب ماکروفر فلر اجازه روشن شدن دستگاه را به دیگر قطعات صادر می‌کند و اگر درب به درستی بسته نشده باشد، دستگاه هیچ عملکردی نخواهد داشت؛ هر چند تمامی قطعات دستگاه شما سالم و بدون ایراد باشند، به هیچ وجه ماکروفر روشن نخواهد شد. در صورت خرابی این قطعه نیز امکان تعمیر وجود ندارد و صرفا باید اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب ماکروفر فلر نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بکو

2. خرابی فیوز حرارتی:

فیوزهای حرارتی ماکروفر فلر، اغلب در محفظه داخلی و نزدیک به مگنترون قرار دارند و وظیفه آنها نیز جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ماکروفر است. بنابراین زمانیکه فیوز دچار مشکل شود، ممکن است با انجام هر ترفندی موفق به روشن کردن دستگاه نشوید.

3. خرابی مگنترون:

از کلیدی ترین علل روشن نشدن ماکروفر می‌توان به خرابی مگنترون ماکروفر فلر اشاره نمود. مگنترون قطعه‌ای است که انرژی برق را از مدار دریافت کرده و امواج مورد نیاز ماکروفر را جهت گرم کردن غذا، تولید و ساطع می‌کند. بنابراین این یک قطعه مهم است که در صورت روشن نشدن ماکروفر، احتمال می‌رود که مگنترون دچار خرابی شده است.

مگنترون ماکروفر فلر

4. خرابی پنل ماکروفر:

پنل و دکمه‌‌هایی که به کمک آنها دستورات لازم را به دستگاه می‌‌دهید، نقش کلیدی و بسیار مهمی را در عملکرد ماکروفر برعهده دارد. بنابراین اگر این بخش مهم از ماکروفر به دلایلی اعم از ضربه شدید و… آسیب دیده باشدف با مشکل روشن نشدن ماکروفر روبرو خواهید شد که صرفا باید توسط تکنسین رفع مشکل شود.

سر و صدای زیاد ماکروفر فلر

صدای زیاد و غیر طبیعی ماکروفر، صرفا مختص به یک برند یا مدل خاصی نمی‌باشد و معمولا ممکن است به دلیل استفاده نادرست و غیر اصولی رخ دهد. اما منظور از سر و صدای زیاد چیست؟ بطور کل زمانیکه شما ماکروفر را روشن می‌کنید، صدای بخصوصی تولید می‌شود اما این صدا گوش خراش نیست. اما گاهی اوقات صداهایی را خواهید شنید که واقعا گوش خراش هستند. در صورت بروز چنین مسائلی، توصیه می‌شود که حتما ماکروفر را خاموش کنید.

معمولا سر و صدای زیاد ماکروفر فلر ممکن است به دلیل خرابی فن رخ دهد؛ فن ماکروفر وظیفه خنک کردن مگنترون را برعهده دارد و در زمان کار کردن ماکروفر، برای اینکه حرارت این قطعه پایین بیاید از فن استفاده می‌شود. بنابراین اگر به هر دلیلی فن ماکروفر فلر خراب شده باشد، صداهای گوش خراشی خواهید شنید که قطعا شما را اذیت خواهند نمود.

نکات نگهداری از مایکروفر فلر

در طی این گزارش با تمام مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای ماکروفر فلر شما رخ دهند، آشنا شدید. با مطالعه متن بالا قطعا متوجه این خواهید شد که مشکلات رایج معمولا به دلیل استفاده اشتباه و نادرست رخ می‌دهند. بنابراین اگر طبق اصول اساسی از ماکروفر استفاده کنید، به هیچ وجه این مشکلات برای شما رخ نمی‌دهند و نیازی به تعمیر ماکروفر فلر نخواهید داشت. از این رو توصیه می‌شود که حتما اصول نگهداری و راهنمای ماکروفر فلر را رعایت کنید.

نکات نگهداری از مایکروفر فلر

تعدادی نکته بسیار مهم و اساسی در زمینه نگهداری از ماکروفر وجود دارند که کارشناسان ما معمولا این نکات را برای تمام مشتریان مطرح می‌کنند. در ادامه این نکات را بصورت کامل توضیح داده ایم:

 1. مایکروفر را در محلی مناسب و به دور از رطوبت نصب کنید.
 2. از تمیز کردن منظم ماکروفر غافل نشوید.
 3. قبل از روشن کردن دستگاه از بسته شدن درب آن مطمئن شوید.
 4. از وارد شدن هر گونه ضربه به دستگاه، جدا خودداری فرمایید.
 5. مایکروفر را به هیچ وجه خالی روشن نکنید.
 6. برای محافظت از مایکروفر در برابر نوسان برق، از محافظ استاندارد استفاده نمایید.
 7. برای از بین بردن لکه‌‌های دستگاه از محلول آب و صابون استفاده کنید.
 8. از فشردن دکمه‌های پنل با دست خیس و اجسام تیز بپرهیزید.

هزینه تعمیر ماکروفر فلر

در دنیای امروز هزینه‌ها تعین کننده تصمیمات ما می‌باشند. به همین منظور، منطقی می‌باشد که قبل از تعمیر ماکروفر فلر، بررسی نمایید که آیا خرید دستگاه جدید مقرون به صرفه است یا تعمیر آن؟ طبیعتا تعمیر دستگاه در این نوسانات ارزی، تصمیم منطقی می‌باشد. البته لازم به ذکر است که با تعمیر ماکروفر در مراکز معتبر تعمیر ماکروفر، دستگاه شما احیا خواهد شد و مشکل بخصوصی برای آن رخ نخواهد داد.

ما در مجموعه آریابهکار قبل از اعلام هزینه تعمیر ماکروفر فلر، در ابتدا دستگاه را عیب یابی می‌کنیم تا در صورت امکان قطعه آسیب دیده را تعمیر کنیم و نیازی به تعویض قطعات به همراه هزینه بالا نداشته باشید. از این رو تکنسین‌های مجرب ما قبل از انجام خدمات تعمیر، در ابتدا دستگاه را بصورت کامل عیب یابی می‌کنند تا از پرداخت هرگونه هزینه اضافی توسط شما جلوگیری شود.

اما برخی از مراکز غیرمجاز تعمیر ماکروفر، بدون داشتن دانش عیب یابی، اقدام به تعویض قطعات سالم با هزینه‌های هنگفت می‌کنند و در نهایت حتی مشکل شما رفع نمی‌شود.

تعمیر ماکروفر فلر در تهران

مجموعه آریابهکار با دارا بودن دو شعبه در شرق و غرب تهران، دسترسی شما را جهت تعمیر ماکروفر فلر آسان نموده است. تمامی تعمیرات توسط تیم تکنسین مجرب با 90 روز گارانتی برای تمامی خدمات انجام می‌شوند. لازم به ذکر است که قطعات تعویضی صرفا وارداتی و شرکتی برند فلر هستند. برای استفاده از خدمات تعمیر ماکروفر ما می‌توانید بصورت حضوری به یکی از دو شعب ما مراجعه کنید تا دستگاه در حضوری شما عیب یابی و اعلام هزینه شود.

تعمیر ماکروفر فلر در تهران

اما اگر به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری ندارید، می‌توانید از پیک رفت و برگشت رایگان ما استفاده نمایید؛ پس از دریافت دستگاه توسط پیک، قبض به شما تعلق خواهد گرفت.

 • با پر کردن فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.
 • راه‌های ارتباطی از طریق واتساپ، تلگرام و ایمو.
 • خدمات ویژه با سرعت بالا، ظرف مدت 7 روز کاری پس از پذیرش دستگاه.
 • پس از اتمام کار فاکتور صادر می‌شود.

برای برقراری تماس با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 اقدام نمایید.

مشکلات رایج ماکروفر فلر در یک نگاه

مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر فلر در طول زمان رخ دهند، صرفا به دلیل استفاده نادرست و اشتباه از دستگاه بروز پیدا می‌کنند. در این گزارش از آریابهکار نیز سعی کردیم تا تمام این مشکلات را به همراه دلایل و راه حل‌های آنها بررسی نماییم. در ادامه قصد داریم صرفا این موارد را بصورت مختصر شرح دهیم:

روشن نشدن ماکروفر فلرمعمولا به دلیل خرابی مگنترون و پنل ماکروفر رخ می‌دهد؛ اما صرفا باید توسط تکنسین عیب یابی دقیق صورت گیرد.
خرابی مگنترون مایکروفراستفاده زیاد و طولانی مدت از دستگاه باعث خرابی مگنترون می‌شود که قابل تعمیر یا تعویض است.
از کار افتادن موتور گردان ماکروفر فلروارد شدن فشار بیش از حد (فشار وزنی) بر روی موتور گردان، باعث از کار افتادن موتور گردان ماکروفر فلر می‌شود.
کار نکردن پنل ماکروفرضربه شدید و استفاده نادرست باعث خرابی پنل ماکروفر می‌شود.
جرقه زدن ماکروفر فلرمعمولا بنابر قرار دادن ظروف فلزی درون محفظه ماکروفر رخ می‌دهد.
نچرخیدن سینی ماکروفرخرابی موتور گردان، آسیب دیدن کوپلینگ و خرابی غلتک زیر سینی می‌تواند مانع نچرخیدن سینی ماکروفر شود.
خرابی کوپلینگ ماکروفر فلراستفاده طولانی مدت و قرار دادن نادرست سینی بر روی کوپلینگ، می‌تواند باعث آسیب دیدن کوپلینگ شود.
سر و صدای زیادی ماکروفرمعمولا به دلیل خرابی کوپلینگ، موتور گردان و غلتک رخ می‌دهد.
بسته نشدن درب ماکروفر فلرخرابی میکروسوئیچ است که امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد و صرفا باید اقدام به تعویض آن نمایید.
خرابی برد ماکروفرنوسان برق و استفاده نادرست از ماکروفر، می‌تواند باعث خرابی برد شوند و بسته به میزان آسیب، قابل تعمیر یا تعویض است.

چرا ماکروفر فلر جرقه می زند؟

دلایل متعددی باعث می شوند که ماکروفر فلر جرقه بزند. از مهم ترین دلایل می توان به استفاده از ظروف فلزی و همچنین وجود ذرات غذا در ماکروفر فلر اشاره نمود.

چرا درب ماکروفر فلر باز نمی شود؟

خراب شدن میکروسوئیچ‌های درب ماکروفر، مهم ترین علت باز نشدن آن است.

چرا سینی ماکروفر فلر نمی چرخد؟

نچرخیدن سینی می تواند بنابر دلایل متعددی رخ دهد که مهم ترین آن نیز خرابی کوپلینگ یا از کار افتادن موتورگردان می باشد.

چرا ماکروفر فلر بصورت ناگهانی خاموش می شود؟

به احتمال زیاد خرابی ناشی از برد الکترونیک ماکروفر است و باید اقدام به تعویض آن نمایید.

This Post Has 4 Comments

 1. سلام قیمت برد ماکروفر رو میخواستم بدونم؟ الان موجود دارید برای خرید؟

  1. با سلام،
   کاربر عزیز، برای استعلام موجودی و اطلاع از قیمت محصول میتوانید با شماره 02145437 تماس حاصل فرمایید.

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل رایج کار نکردن گریل ماکروفر ممکن است به دلیل خرابی ترموستات یا برد الکتریکی دستگاه باشد. باید سیم کشی المنت و سوکت های این قطعات بررسی شوند.
   ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعات داشته باشید به همین دلیل بهتر است از کمک تعمیرکار متخصص استفاده کنید تا به مشکل جدی تری برخورد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214