skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

در دنیای پر مشغله امروزی، ماکروفرها بنابر قابلیت‌هایی که دارند به عنوان یکی از وسایل مهم در هر خانه‌ای به شمار می‌روند. در این میان، مایکروفر فلر یکی از برندهای معتبر و پرطرفدار کشور است که در قیاس با سایر برندهای موجود در کشور، دارای کیفیت و قابلیت‌های مناسبی می‌باشد. اما ماکروفرها همانند سایر وسایل برقی دارای عمر مفید است و پس از گذشت مدتی، قابلیت‌های اصلی خود را از دست می‌دهد. این موضوع در ماکروفر فلر نیز صادق است و در صورت خرابی آن باید اقدام به تعمیر ماکروفر فلر نمایید.

تمامی وسایل برقی دارای دفترچه راهنمای کاربر هستند که علیرغم نحوه استفاده، نکات نگهداری از دستگاه را نیز ثبت کرده اند تا کاربر با نهایت آگاهی از دستگاه استفاده نماید. در غیر اینصورت، مشکلاتی در طول زمان برای ماکروفر فلر شما رخ خواهد داد که عملکرد آنرا مختل خواهند نمود. در ادامه این گزارش از آریابهکار با این مشکلات و نحوه تعمیر ماکروفر فلر آشنا خواهید شد.

مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر

اگر از فروشگاه‌های مجاز اقدام به خرید ماکروفر فلر نمایید، پس از خرید دستگاه به شما کارت گارانتی تعلق می‌گیرد که این کارت گارانتی تعدادی از خرابی‌ها و مشکلات را در بر می‌گیرد. از این رو اگر ماکروفر شما به هر دلیلی آسیب دیده است، توصیه می‌کنیم که در صورت داشتن کارت گارانتی به نمایندگی تعمیر ماکروفر فلر یا خدمات پس از فروش فلر مراجعه کنید تا مشکل شما بدون هر گونه هزینه‌ای برطرف شود. اما اگر مشکل شما از موارد موجود در گارانتی دستگاه محسوب نمی‌شود یا حتی اعتبار گارانتی دستگاه شما به اتمام رسیده است، می‌بایست به تعمیرگاه مجاز ماکروفر فلر مراجعه نمایید تا مشکل شما برطرف گردد.

خدمات پس از فروش تعمیر ماکروفر فلر
تعمیر ماکروفر فلر در تهران

مشکلات رایج ماکروفر فلر

همانگونه که گفته شد، مشکلاتی ممکن است در طول زمان به‌صورت خواسته یا ناخواسته برای ماکروفر فلر شما رخ دهند که معمولا به دلیل استفاده نادرست و اشتباه از دستگاه ایجاد می‌شود. خوشبختانه، تعدادی از این مشکلات به سادگی توسط شما در خانه قابل رفع می‌باشند و نیازی به تعمیر ندارید. اما برخی دیگر از این مشکلات وجود دارند که صرفا باید توسط تکنسین برطرف شود. از این رو پیش از مطالعه موارد ذیل، توصیه می‌شود در صورت نداشتن دانش کافی جهت تعمیر ماکروفر فلر، به هیچ وجه اقدام به تعمیر دستگاه نکنید. در ادامه تعدادی از مشکلات رایج ماکروفر فلر را آورده ایم:

نچرخیدن سینی ماکروفر فلر

از عمده ترین مشکلاتی که امکان دارد با آن مواجهه شوید، نچرخیدن سینی ماکروفر می‌باشد. در واقع سینی مایکروفر فلر با چرخشی که دارد، وظیفه گرم کردن غذا به طور یکنواخت را برعهده دارد و اگر سینی به درستی وظیفه خود را انجام ندهد، یا غذا می‌سوزد یا گرم نخواهد شد! بنابراین این یک مشکل جدی و بسیار مهمی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید. اما چرا سینی ماکروفر نمی‌چرخد؟ در ادامه کلیدی ترین دلایل نچرخیدن سینی را مطرح نموده ایم:

1. خرابی موتور گردان:

موتور گردان ماکروفر فلر به وسیله شفت و کوپلینگ به سینی متصل است و وظیفه آن هم تامین نیروی کافی برای به گردش درآوردن سینی ماکروفر می‌باشد. با این وجود، رایج ترین علت نچرخیدن سینی ماکروفر، خرابی موتور گردان است؛ بنابراین اگر این قطعه به هر دلیلی آسیب ببیند، به هیچ وجه سینی دستگاه نمی‌چرخد. لازم به ذکر است که در برخی مواقع این قطعه تبدیل به یک قطعه نیم سوز می‌شود که در اینصورت سینی ماکروفر بسیار آهسته و با صدای گوش خراش به چرخش در می‌آید.

تعمیر موتور گردان ماکروفر فلر

2. خرابی کوپلینگ:

کوپلینگ ماکروفر فلر، قطعه‌ای از جنس پلاستیک است که در واقع اتصال دهنده موتور به سینی می‌باشد و هنگامی که موتور گردان نیروی لازمه را تولید کرده و به کوپلینگ منتقل می‌کند، سبب چرخش سینی می‌شود،

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید ماکروفر توسط فروشنده به شما اعلام شد، این بود که نباید تحت هیچ شرایطی ظروف سنگین و حجیم را روی سینی قرار دهید. اما این در حالی می‌باشد که ما معمولا ظروف سنگین و حجیم را روی سینی دستگاه قرار می‌دهیم و به همین علت، کوپلینگ دستگاه که از جنس پلاستیک است به سادگی آسیب می‌بیند.

همچنین پس از هر بار خارج کردن سینی از درون ماکروفر، آنرا بصورت دقیق بر روی کوپلینگ دستگاه قرار دهید تا به این قطعه آسیب وارد نشود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

3. خرابی غلتک زیر سینی:

غلتک زیر سینی در واقع به وسیله چرخ‌هایی که دارد، سینی را به آرامی و با حفظ تعادل به چرخش در می‌آورد. به همین دلیل غلتک زیر سینی باید سالم باشد تا بتواند به شیوه صحیح اقدام به چرخاندن سینی نماید. اما اگر به هر دلیلی این قطعه تبدیل به یک قطعه معیوب شده باشد، فرایند چرخش سینی مختل خواهد شد.

4. خرابی سینی ماکروفر فلر:

از نادر ترین اتفاقات ممکن می‌توان به خرابی یا شکستن شیارهای زیرین سینی اشاره نمود که معمولا به دلیل ضربه به سینی رخ می‌دهد. از این رو اگر شیارهای زیرینی سینی آسیب ببینند، به درستی نمی‌توانند بر روی کوپلینگ دستگاه چفت شوند. در این اصورت امکان تعمیر ماکروفر فلر وجود ندارد و صرفا باید اقدام به تعویض سینی ماکروفر فلر نمایید.

جرقه زدن مایکروفر فلر

جرقه زدن ماکروفر از ابتدایی‌ترین مشکلات به وجود آمده برای دستگاه می‌باشد که برای اکثر دارندگان ماکروفر رخ می‌دهد. اصلا نگران نباشید! معمولا این مشکل بنابر دلایل متعددی رخ می‌دهد که جدای از مشکلات فنی، می‌توانید به سادگی آنرا بدون مراجعه به مراکز تعمیر ماکروفر فلر، در محیط خانه برطرف کنید.

در ابتدا با دیدن این مشکل باید دستگاه را از برق بکشید و پس از گذشت چند دقیقه، موارد ذیل را مطالعه نمایید:

1. قرار دادن ظروف فلزی:

از اساسی ترین نکات استفاده از ماکروفرها (بدون در نظر گرفتن برند و کشور تولید کننده ماکروفر)، استفاده از ظروف مناسب داخل ماکروفر می‌باشد و به هیچ وجه نباید از ظروف فلزی درون دستگاه استفاده نمایید. اما این مشکلی است که ما گاهی اوقات بنابر مشغله ذهنی آنرا انجام می‌دهیم و با بروز جرقه داخل ماکروفر، احساس خراب شدن قطعه‌ای در ماکروفر درون ما شکل می‌گیرد. اما این گونه نیست! سعی کنید غذا را درون ظروف شیشه‌ای داخل ماکروفر گرم کنید تا این مشکل به هیچ وجه برای شما رخ ندهد.

استفاده از ظروف فلزی از دلایل جرقه زدن مایکروفر

2. خرابی کاور هدایت کننده:

خرابی یا کثیف شدن کاور هدایت کننده (ورقه میکا ماکروفر فلر) هم می‌تواند باعث ایجاد جرقه درون دستگاه شود. کاور هدایت کننده ماکروفر کجاست؟ پس از باز کردن درب ماکروفر، قطعه مستطیلی شکل کوچکی را در قسمت بالایی مگنترون مشاهده خواهید کرد که این قطعه مستطیلی شکل، همان کاور هدایت کننده است که وظیفه اصلی آن نیز هدایت امواج گرم‌کننده غذا به تمامی نواحی مرکزی ظرف موجود بر روی سینی است.

3. خرابی دیود:

دیود ماکروفر فلر به کمک خازن و ترانس، ولتاژ بالایی را درون ماکروفر ایجاد می‌کند و این ولتاژ بالا به مگنترون انتقال داده می‌شود تا امواج لازم برای گرم شدن غذا تولید شود. بنابراین سوختن یا اتصالی کردن دیود ولتاژ بالا، می‌تواند باعث ایجاد جرقه در داخل مایکروفر شود. از طرفی دیگر، این قطعه بسیار حساس بوده و در صورت هر گونه خرابی، عملکرد دستگاه شما مختل خواهد شد. با این وجود در صورت برخورد با این مشکل، باید اقدام به تعویض دیود ماکروفر فلر نمایید.

4. کثیفی داخل محفظه:

کثیفی داخل محفظه یکی دیگر از رایج ترین دلایل جرقه زدن ماکروفر فلر می‌باشد؛ چرا که تجمع مواد غذایی و انواع چربی‌ها در دستگاه باعث می‌شود هنگامی که دستگاه را روشن می‌کنید، مواد باقی مانده از پخت قبلی به مرور می‌سوزند و باعث بروز جرقه در داخل محفظه ماکروفر می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده از دستگاه، آنرا به وسیله یک دستمال مرطوب بصورت کامل تمیز کنید تا عاری از هر گونه ذرات ریز و درشت باشد.

روشن نشدن ماکروفر فلر

روشن نشدن مایکروفر فلر، لزوما خرابی دستگاه و از کارافتادگی آن نیست و دلایل زیادی می‌ توانند در این موضوع دخیل باشند. این مشکل معمولا به دلیل نوسان برق و همچنین آسیب دیدن قطعات داخلی ماکروفر رخ می‌دهد که به سادگی قابل حل نیستند. در ادامه به اصلی ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر فلر خواهیم پرداخت:

1. خرابی سوئییچ درب:

در واقع میکروسوئیچ درب ماکروفر فلر اجازه روشن شدن دستگاه را به دیگر قطعات صادر می‌کند و اگر درب به درستی بسته نشده باشد، دستگاه هیچ عملکردی نخواهد داشت؛ هر چند تمامی قطعات دستگاه شما سالم و بدون ایراد باشند، به هیچ وجه ماکروفر روشن نخواهد شد. در صورت خرابی این قطعه نیز امکان تعمیر وجود ندارد و صرفا باید اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب ماکروفر فلر نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بکو

2. خرابی فیوز حرارتی:

فیوزهای حرارتی ماکروفر فلر، اغلب در محفظه داخلی و نزدیک به مگنترون قرار دارند و وظیفه آنها نیز جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ماکروفر است. بنابراین زمانیکه فیوز دچار مشکل شود، ممکن است با انجام هر ترفندی موفق به روشن کردن دستگاه نشوید.

3. خرابی مگنترون:

از کلیدی ترین علل روشن نشدن ماکروفر می‌توان به خرابی مگنترون ماکروفر فلر اشاره نمود. مگنترون قطعه‌ای است که انرژی برق را از مدار دریافت کرده و امواج مورد نیاز ماکروفر را جهت گرم کردن غذا، تولید و ساطع می‌کند. بنابراین این یک قطعه مهم است که در صورت روشن نشدن ماکروفر، احتمال می‌رود که مگنترون دچار خرابی شده است.

مگنترون ماکروفر فلر
مگنترون ماکروفر فلر

4. خرابی پنل ماکروفر:

پنل و دکمه‌‌هایی که به کمک آنها دستورات لازم را به دستگاه می‌‌دهید، نقش کلیدی و بسیار مهمی را در عملکرد ماکروفر برعهده دارد. بنابراین اگر این بخش مهم از ماکروفر به دلایلی اعم از ضربه شدید و… آسیب دیده باشدف با مشکل روشن نشدن ماکروفر روبرو خواهید شد که صرفا باید توسط تکنسین رفع مشکل شود.

سر و صدای زیاد ماکروفر فلر

صدای زیاد و غیر طبیعی ماکروفر، صرفا مختص به یک برند یا مدل خاصی نمی‌باشد و معمولا ممکن است به دلیل استفاده نادرست و غیر اصولی رخ دهد. اما منظور از سر و صدای زیاد چیست؟ بطور کل زمانیکه شما ماکروفر را روشن می‌کنید، صدای بخصوصی تولید می‌شود اما این صدا گوش خراش نیست. اما گاهی اوقات صداهایی را خواهید شنید که واقعا گوش خراش هستند. در صورت بروز چنین مسائلی، توصیه می‌شود که حتما ماکروفر را خاموش کنید.

معمولا سر و صدای زیاد ماکروفر فلر ممکن است به دلیل خرابی فن رخ دهد؛ فن ماکروفر وظیفه خنک کردن مگنترون را برعهده دارد و در زمان کار کردن ماکروفر، برای اینکه حرارت این قطعه پایین بیاید از فن استفاده می‌شود. بنابراین اگر به هر دلیلی فن ماکروفر فلر خراب شده باشد، صداهای گوش خراشی خواهید شنید که قطعا شما را اذیت خواهند نمود.

نکات نگهداری از مایکروفر فلر

در طی این گزارش با تمام مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای ماکروفر فلر شما رخ دهند، آشنا شدید. با مطالعه متن بالا قطعا متوجه این خواهید شد که مشکلات رایج معمولا به دلیل استفاده اشتباه و نادرست رخ می‌دهند. بنابراین اگر طبق اصول اساسی از ماکروفر استفاده کنید، به هیچ وجه این مشکلات برای شما رخ نمی‌دهند و نیازی به تعمیر ماکروفر فلر نخواهید داشت. از این رو توصیه می‌شود که حتما اصول نگهداری از ماکروفر را رعایت کنید.

تعدادی نکته بسیار مهم و اساسی در زمینه نگهداری از ماکروفر وجود دارند که کارشناسان ما معمولا این نکات را برای تمام مشتریان مطرح می‌کنند. در ادامه این نکات را بصورت کامل توضیح داده ایم:

 1. مایکروفر را در محلی مناسب و به دور از رطوبت نصب کنید.
 2. از تمیز کردن منظم ماکروفر غافل نشوید.
 3. قبل از روشن کردن دستگاه از بسته شدن درب آن مطمئن شوید.
 4. از وارد شدن هر گونه ضربه به دستگاه، جدا خودداری فرمایید.
 5. مایکروفر را به هیچ وجه خالی روشن نکنید.
 6. برای محافظت از مایکروفر در برابر نوسان برق، از محافظ استاندارد استفاده نمایید.
 7. برای از بین بردن لکه‌‌های دستگاه از محلول آب و صابون استفاده کنید.
 8. از فشردن دکمه‌های پنل با دست خیس و اجسام تیز بپرهیزید.

سرویس و نگهداری مناسب از ماکروفر فلر

هزینه تعمیر ماکروفر فلر

در دنیای امروز هزینه‌ها تعین کننده تصمیمات ما می‌باشند. به همین منظور، منطقی می‌باشد که قبل از تعمیر ماکروفر فلر، بررسی نمایید که آیا خرید دستگاه جدید مقرون به صرفه است یا تعمیر آن؟ طبیعتا تعمیر دستگاه در این نوسانات ارزی، تصمیم منطقی می‌باشد. البته لازم به ذکر است که با تعمیر ماکروفر در مراکز معتبر تعمیر ماکروفر، دستگاه شما احیا خواهد شد و مشکل بخصوصی برای آن رخ نخواهد داد.

ما در مجموعه آریابهکار قبل از اعلام هزینه تعمیر ماکروفر فلر، در ابتدا دستگاه را عیب یابی می‌کنیم تا در صورت امکان قطعه آسیب دیده را تعمیر کنیم و نیازی به تعویض قطعات به همراه هزینه بالا نداشته باشید. از این رو تکنسین‌های مجرب ما قبل از انجام خدمات تعمیر، در ابتدا دستگاه را بصورت کامل عیب یابی می‌کنند تا از پرداخت هرگونه هزینه اضافی توسط شما جلوگیری شود. اما برخی از مراکز غیرمجاز تعمیر ماکروفر، بدون داشتن دانش عیب یابی، اقدام به تعویض قطعات سالم با هزینه‌های هنگفت می‌کنند و در نهایت حتی مشکل شما رفع نمی‌شود.

تعمیر ماکروفر فلر در تهران

مجموعه آریابهکار با دارا بودن دو شعبه در شرق و غرب تهران، دسترسی شما را جهت تعمیر ماکروفر فلر آسان نموده است. تمامی تعمیرات توسط تیم تکنسین مجرب با 90 روز گارانتی برای تمامی خدمات انجام می‌شوند. لازم به ذکر است که قطعات تعویضی صرفا وارداتی و شرکتی برند فلر هستند. برای استفاده از خدمات تعمیر ماکروفر ما می‌توانید بصورت حضوری به یکی از دو شعب ما مراجعه کنید تا دستگاه در حضوری شما عیب یابی و اعلام هزینه شود. اما اگر به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری ندارید، می‌توانید از پیک رفت و برگشت رایگان ما استفاده نمایید؛ پس از دریافت دستگاه توسط پیک، قبض به شما تعلق خواهد گرفت.

 • با پر کردن فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.
 • راه‌های ارتباطی از طریق واتساپ، تلگرام و ایمو.
 • خدمات ویژه با سرعت بالا، ظرف مدت 7 روز کاری پس از پذیرش دستگاه.
 • پس از اتمام کار فاکتور صادر می‌شود.

خدمات تعمیر ماکروفر فلر در تهران

برای برقراری تماس با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 اقدام نمایید.

مشکلات رایج ماکروفر فلر در یک نگاه

مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر فلر در طول زمان رخ دهند، صرفا به دلیل استفاده نادرست و اشتباه از دستگاه بروز پیدا می‌کنند. در این گزارش از آریابهکار نیز سعی کردیم تا تمام این مشکلات را به همراه دلایل و راه حل‌های آنها بررسی نماییم. در ادامه قصد داریم صرفا این موارد را بصورت مختصر شرح دهیم:

روشن نشدن ماکروفر فلر معمولا به دلیل خرابی مگنترون و پنل ماکروفر رخ می‌دهد؛ اما صرفا باید توسط تکنسین عیب یابی دقیق صورت گیرد.
خرابی مگنترون مایکروفر استفاده زیاد و طولانی مدت از دستگاه باعث خرابی مگنترون می‌شود که قابل تعمیر یا تعویض است.
از کار افتادن موتور گردان ماکروفر فلر وارد شدن فشار بیش از حد (فشار وزنی) بر روی موتور گردان، باعث از کار افتادن موتور گردان ماکروفر فلر می‌شود.
کار نکردن پنل ماکروفر ضربه شدید و استفاده نادرست باعث خرابی پنل ماکروفر می‌شود.
جرقه زدن ماکروفر فلر معمولا بنابر قرار دادن ظروف فلزی درون محفظه ماکروفر رخ می‌دهد.
نچرخیدن سینی ماکروفر خرابی موتور گردان، آسیب دیدن کوپلینگ و خرابی غلتک زیر سینی می‌تواند مانع نچرخیدن سینی ماکروفر شود.
خرابی کوپلینگ ماکروفر فلر استفاده طولانی مدت و قرار دادن نادرست سینی بر روی کوپلینگ، می‌تواند باعث آسیب دیدن کوپلینگ شود.
سر و صدای زیادی ماکروفر معمولا به دلیل خرابی کوپلینگ، موتور گردان و غلتک رخ می‌دهد.
بسته نشدن درب ماکروفر فلر خرابی میکروسوئیچ است که امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد و صرفا باید اقدام به تعویض آن نمایید.
خرابی برد ماکروفر نوسان برق و استفاده نادرست از ماکروفر، می‌تواند باعث خرابی برد شوند و بسته به میزان آسیب، قابل تعمیر یا تعویض است.

چرا ماکروفر فلر جرقه می زند؟

دلایل متعددی باعث می شوند که ماکروفر فلر جرقه بزند. از مهم ترین دلایل می توان به استفاده از ظروف فلزی و همچنین وجود ذرات غذا در ماکروفر فلر اشاره نمود.

چرا درب ماکروفر فلر باز نمی شود؟

خراب شدن میکروسوئیچ‌های درب ماکروفر، مهم ترین علت باز نشدن آن است.

چرا سینی ماکروفر فلر نمی چرخد؟

نچرخیدن سینی می تواند بنابر دلایل متعددی رخ دهد که مهم ترین آن نیز خرابی کوپلینگ یا از کار افتادن موتورگردان می باشد.

چرا ماکروفر فلر بصورت ناگهانی خاموش می شود؟

به احتمال زیاد خرابی ناشی از برد الکترونیک ماکروفر است و باید اقدام به تعویض آن نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام، 10 ساله که ماکروفر برند دوو رو دارم که جدیدا موقع روشن شدن صدای زیادی میده، ممنون میشم راهنمایی کنید علتش چیه

  1. باسلام
   دوست عزیز خراب شدن موتور گردان، مگنترون، شکستن کوپل و غلتگ های زیر سینی و خرابی دیود ولتاژ بالا و فن خنک کننده از دلایل صدای غیر عادی ماکروفر است.

   در هر صورت لازم است تا توسط تعمیرکار بررسی شود.

 2. سلام خسته نباشید
  ماکروفر من چند ثانیه روشن میشه و بعدش خودکار خاموش میکنه، برندش ناسیونال هست، چرا این اتفاق می افته؟

  1. باسلام

   دوست عزیز خراب شدن فن، چفت نشدن درب ماکروفر، خراب شدن فیوز داخلی، مشکلات مدار برق، دیود معیوب، یا مگنترون نا کارآمد باعث خاموشی ماکروفر می شود.

   ماکروفر شما باید توسط سرویسکار بررسی شود تا علت دقیق آن مشخص شود.

   اگر ساکن تهران هستید با شماره 02145437 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top