skip to Main Content
تعمیر ماکروفر میدیا
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا

ماکروفر میدیا (Midea) یا همان مایکروفر مدیا یکی از ماکروفرهای محبوب کشورمان می‌باشد که در چندین مدل متنوع در بازار وجود دارد و شما می‌توانید با هزینه کاملا مقرون به صرفه یکی از این ماکروفرها را خریداری کنید. با این وجود اگر شما بهترین ماکروفر را نیز خریداری کرده باشید، اما استفاده مناسبی از آن نکنید، باید منتظر خرابی‌هایی باشید که صرفا از طریق تعمیر ماکروفر قابل حل می‌باشد. از این رو کیفیت عالی، به معنای عدم خراب شدن نیست! در ادامه این گزارش با مشکلات و نحوه تعمیر ماکروفر میدیا یا تعمیر مایکروفر مدیا از آریابهکار آشنا خواهید شد.

فهرست

نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا

اگر در حین استفاده از ماکروفر میدیا با مشکلاتی روبرو شدید، در ابتدا توصیه می‌کنیم آرامش خودتان را حفظ کنید و فورا ماکروفر را از برق بکشید. با این وجود اگر به خاطر داشته باشید در حین خرید ماکروفر میدیا، فروشنده به شما کارت گارانتی با اعتبار چند ماهه اهدا کرده که با داشتن این کارت گارانتی می‌توانید به نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا مراجعه کنید تا از طریق خدمات پس از فروش ماکروفر میدیا، بدون هر گونه هزینه‌ای اقدام به تعمیر ماکروفر معیوب خود نمایید؛ این در حالی خواهد بود که کارت گارانتی شما اعتبار داشته باشد.

نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا

اما اگر اعتبار کارت گارانتی ماکروفر میدیا شما به اتمام رسیده است، نمی‌توانید از خدمات پس از فروش میدیا استفاده کنید و صرفا باید به مرکز تعمیر ماکروفر میدیا (Midea) مراجعه نمایید تا مشکل شما توسط تیم تکنسین و کاملا مجرب با استفاده قطعات وارداتی برند میدیا در اسرع وقت با بروزترین ابزار تعمیراتی رفع و تعمیر شود.

خدمات نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا

یکی از مهمترین جنبه های تعمیر ماکروفر میدیا در نمایندگی آن، استفاده از خدمات و سرویس های ارزشمند آن می باشد. نمایندگی آریابهکار نیز در راستای ارائه خدمات هرچه تمام تر به کاربران و مخاطبان خود خدماتی را ارائه می کند که در نوبه خود دارای ارش و اعتبار بسیاری می باشند.

یکی از مهمترین جنبه های طراحی خدمات تعمیر مایکروفر مدیا در آریابهکار، کاربر پسند بودن تمامی آنها می باشد. این بدان معنا می باشد که خدمات و سرویس های ارائه شده در این نمایندگی به گونه ای برنامه ریزی شده اند که کاربران می توانند بالاترین میزان استفاده از آن را داشته باشند و تمامی نیاز های و درخواست های خود را برطرف نمایند.

از جمله مهمترین خدمات و سرویس های نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا به شرح زیر می باشد:

 • بکارگیری قوی ترین تعمیرکاران ماکروفر میدیا
 • اعزام نیرو های تعمیرات در کوتاه ترین زمان ممکن
 • تعمیر ماکروفر میدیا در محل مورد نظر کاربران
 • ضمانت تمامی اقدامات صورت گرفته
 • استفاده از قطعات اورجینال
 • پشتیبانی از متقاضیان
 • پاسخگویی کامل و جامع به سوالات مطرح شده
 • عیب یابی تخصصی از دستگاه
 • چکاپ گیری از تمامی قطعات اصلی

این موارد که در بالا به معرفی آنها پرداخته شد، تنها اشاره ای به برخی از خدمات و قابلیت های آریابهکار به عنوان نمایندگی مرکزی تعمیر ماکروفر میدیا می باشد که در اختیار کاربران قرار داده می شود. فراموش نکنید که تمامی هزینه های تعمیرات در آریابهکار، بر اساس نرخ اتحادیه تعیین می شود و همواره جنبه های حمایتی از متقاضیان در اولویت قرار می گیرد. همچینی فاکتور رسمی قیمت نهایی انجام کار با کد رهگیری معتبر به متقاضی تحویل داده می شود تا در صورت لزوم به سادگی از آن استفاده نماید.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا در تهران

برای برقراری تماس با نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا و استفاده از خدمات ارزشمند آن می توانید به دو روش برقراری ارتباط مستقیم و برقراری ارتباط غیر مستقیم استفاده نمود. در هر یک از حالات گفته شده در نهایت شما به کارشناسان پاسخگو متصل می شوید و که تمامی روال ثبت درخواست و اعزام تعمیرکار با هماهنگی آنان صورت می پذیرد.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا در تهران

در روش برقراری ارتباط مستقیم با نمایندگی، باید به صفحه اصلی آن مراجعه نمایید و با شماره های قرار داده شده در داخل صفحه تماس حاصل نمایید. این شماره ها به صورت مستقیم شما را به کارشناسان پاسخگو متصل می نمایند که در این بخش می توانید درخواست تعمیر ماکروفر میدیا را ثبت نمایید و در نهایت در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد حضور تعمیرکار در محل مورد نظر خود باشید.

روش دوم برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا، استفاده ار فرم درخواست تعمیرات می باشد. این فرم در انتهای هر یک از صفحات آریابهکار قرار داده شده است تا کاربران به سادگی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. در داخل فرم ثبت درخواست تعمیر مایکروفر مدیا، اطلاعاتی قرار داده شده است که باید به صورت صحیح توسط متقاضی تکمیل گردد.

پس از تکمیل فرم و ارسال آن، کارشناسان آریابهکار با شخص تماس گرفته و مراحل ثبت درخواست را با آنان پیش می برند. در این بخش اگر سوال و یا ابهامی هم وجود داشته باشد، به صورت کامل به آن پاسخ داده خواهد شد.

شماره های تماس با نمایندگی تعمیر مایکروفر مدیا:

جرقه زدن ماکروفر میدیا

اولین و رایج ترین مشکلی که ممکن است در حین استفاده نادرست از ماکروفر با آن روبرو شوید، جرقه زدن ماکروفر میدیا (Midea) می‌باشد که هنگام بروز آن، قطعا شوکه خواهیم شد! با این وجود در صورت دیدن چنین مشکلی، ماکروفر را از طریق دکمه Stop متوقف کنید و علت بروز چنین مسئله‌ای را بررسی نمایید. اما چرا ماکروفر جرقه می‌زند؟ در ادامه به دلایل متداولی که می‌توانند منجر به جرقه زدن مایکروفر شوند پرداخته ایم.

1. کثیفی سقف یا دیواره ماکروفر

از مهم ترین نکات استفاده از ماکروفر میدیا، تمیز کردن آن پس از هر بار استفاده است! این نکته هر چند ساده می‌باشد، اما معمولا آنرا رعایت نمی‌کنیم؛ چرا که محدودیت زمانی داریم و به دلیل همین محدودیت زمانی از ماکروفرها استفاده می‌کنیم. اما پس از گذشت یک مدت، ذراتی که در استفاده‌های قبلی درون ماکروفر جای مانده اند می‌سوزند و علیرغم بلند شدن دود از ماکروفر میدیا، باعث جرقه زدن ماکروفر هم خواهند شد.

بنابراین توصیه می‌کنیم پس از هر بار استفاده از ماکروفر با استفاده از دستمال مناسب، اقدام به پاکسازی درون مایکروفر میدیا نمایید. در غیر اینصورت عمر مفید ماکروفر شما کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر دلونگی

2. استفاده از ظروف فلزی

در هنگام استفاده از ماکروفرها نباید از ظروف فلزی استفاده کنید! این نکته‌ای است که باید به آن توجه نمایید و تحت هیچ شرایطی آنرا فراموش نکنید. از این رو اگر یک ظرف فلزی یا حتی یک تکه فلز درون ماکروفر میدیا قرار داشته باشد، باید منتظر جرقه‌هایی باشید که می‌توانند شما را شوکه کنند. با این وجود توصیه می‌کنیم حتما از ظروف مناسب ماکروفر استفاده کنید تا چنین مشکلاتی برای شما پیش نیاید.

جرقه زدن ماکروفر میدیا

اما اگر با قرار دادن ظروف مناسب درون ماکروفر باز هم مشکل شما برطرف نشد، نشان دهنده خرابی می‌باشد که باید از طریق مراجعه به مراکز تعمیر مایکروفر مدیا (Midea) اقدام به رفع آن نمایید.

3. خرابی غلتک زیر سینی

غلتک زیر سینی ماکروفر میدیا، به عنوان یک محرک در قسمت زیرین سینی قرار دارد که با استفاده از نیروی موتور گردان و کوپلینگ به حرکت در می‌آید. در واقع وظیفه این قطعه این است که سینی با دقت بیشتری بچرخد و تعادل بیشری داشته باشد. اما این در حالی می‌باشد که در حین پخت غذا ممکن است ذرات غذا به سمت چرخ‌های سینی پرتاب شود و به دلیل عدم تمیز کردن صحیح این چرخ ها، این ذرات می‌سوزند و باعث جرقه زدن ماکروفر میدیا خواهند شد.

از این رو توصیه می‌کنیم غلتک‌های زیر سینی ماکروفر میدیا را با دقت بیشتری بشویید و اجازه ندهید ذرات غذا به آن بچسبند.

4. خرابی کاور میکا یا هدایت

درون محفظه داخلی ماکروفر، یک پوشش مستطیلی شکلی وجود دارد که به آن کاور هدایت یا کاور میکا ماکروفر میدیا گفته می‌شود که وظیفه این قطعه این است که انرژی گرمایی تولید شده را به قسمت مرکزی ماکروفر، دقیقا در مکانی که مواد غذایی قرار گرفته است هدایت کند. همچنین در بعضی مواقع امکان دارد ذرات غذا بر رو روی کاور میکا باقی مانده و مگنترون پس از استفاده مجدد از دستگاه، این ذرات را سوزانده و سبب جرقه زدن ماکروفر میدیا خواهد شد.

خرابی کاور میکا یا هدایت

خاموش شدن ماکروفر هنگام کار

ترموستات ماکروفر میدیا، به قطعه‌ای بسیار مهم و موثر گفته می‌شود که اگر آسیبی نبیند و سالم باشد، در صورت داغ شدن بیش از حد ماکروفر و استفاده بسیار زیاد از آن، بصورت خودکا بدون آنکه از شما دستور بگیرید اقدام به خاموش کردن ماکروفر می‌کند! این اقدام صرفا برای محافظت از سلامت ماکروفر شما می‌باشد. اما اگر به هر دلیلی این قطعه آسیب ببیند، در صورت داغ شدن ماکروفر، هیچ کنترلی روی آن وجود نخواهد داشت و می‌تواند دچار خرابی‌های مختلفی شود.

با این وجود اگر احساس کردید که ماکروفر داغ شده است و این میزان دما دائما در حال افزایش می‌باشد، توصیه می‌کنیم فورا ماکروفر را خاموش کنید و اجازه ندهید که روشن باقی بماند! لازم به ذکر است که ترموستات یک قطعه کاملا حساس می‌باشد و شما نمی‌توانید آنرا با استفاده از ابزارهای ساده تعمیراتی عیب یابی و یا تعمیر کنید و به همین دلیل بهتر است به مراکز تعمیر ماکروفر میدیا (Midea) مراجعه کنید تا این مشکل از نزدیک توسط تکنسین مایکروویو میدیا رفع گردد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر دوو

گرم نشدن غذا در ماکروفر

گرم نشدن غذا در ماکروفر میدیا، یکی از اساسی ترین و اصلی ترین مشکلات ماکروفر به حساب می‌آید و بروز این مشکل نشان دهنده خرابی در دستگاه است که علنا ماکروفر شما تبدیل به یک وسیله معیوب خواهد کرد! در صورت وجود این مشکل، هر چند ساعت غذا را داخل دستگاه قرار دهید متوجه این می‌شوید که حتی ذره‌ای گرما به غذای شما منتقل نشده است و تلا شما کاملا بیهوده است. بنابراین این یک مشکل کلیدی می‌باشد و باید علت آنرا ریشه یابی کنید.

این در حالی می‌باشد که گرم نشدن غذا در ماکروفر میدیا دارای دلایل مختلفی است که ما در ادامه بصورت کامل به آنها پرداخته ایم.

1. خرابی مگنترون ماکروفر میدیا

مگنترون ماکروفر میدیا، از مهم ترین قطعات موجود در این دستگاه است که گرمای مورد نیاز برای گرم کردن غذا را در ماکروفر تولید و سپس ساطع می‌کند. بنابراین این قطعه به عنوان یک قطعه کلیدی در ماکروفر عمل می‌کند و خرابی آن نیز به معنای عدم تولید گرما در مایکروویو می‌باشد! مگنترون ماکروفر برخلاف باوری که داریم دارای عمر مفید است و در طول استفاده‌های مکرر از مایکروفر می‌تواند دچار خرابی‌هایی شود که این خرابی‌ها معمولا قابل تعمیر نیستند و باید اقدام به تعویض مگنترون ماکروفر میدیا (Midea) کنید.

از این رو در صورت خرابی مگنترون و عدم تولید گرمای کافی، به معنای خرابی همیشگی مایکروفر نیست و نیازی به خرید دستگاه جدید ندارید! صرفا کافی است از طریق مراجعه به مراکز تعمیر ماکروفر میدیا این مشکل را رفع کنید.

گرم نشدن غذا در ماکروفر

2. خرابی ترانس

ترانس ماکروفر میدیا (Midea) وظیفه تامین برق مورد نیاز برای فعال شدن مگنترون را برعهده دارد و معمولا به دلیل فرسودگی یا استفاده نادرست از مایکروفر، دچار اختلالاتی می‌شود که نتیجه متقابل آن نیز گرم نشدن غذا است! با این حال توصیه می‌شود خرابی این قطعه را جدی گرفته و سریعا جهت تعمیر آن به مراکز معتبر تعمیر ماکروفر میدیا مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوش

3. خرابی خازن

خازن ماکروفر میدیا در واقع وظیفه گرم شدن درست و یکنواخت غذا در ماکروفر میدیا را برعهده دارد و اگر به هر دلیلی این قطعه دچار خرابی شود، متوجه گرم نشدن غذا خواهید شد. با این وجود تشخیص سالم بودن یا خرابی این قطعه کار ساده‌ای نیست و بهتر است مستقیما به مراکز تعمیر ماکروفر میدیا مراجعه کنید تا تکنسین مربوطه این قطعه را مورد بررسی قرار دهد تا اگر نیاز به تعمیر داشت، بدون تعویض قطعه‌ای آنرا تعمیر کند.

4. خرابی برد ماکروفر

معمولا در هر وسیله الکتریکی ما یک برد هستیم که وظیفه رهبری تمام دستگاه را بر عهده دارد. برد ماکروفر میدیا نیز به عنوان مغز و رهبر ماکروفر شما می‌باشد که به دلیل نوسان برق و همچنین استفاده نادرست از ماکروفر می‌تواند کارایی و قابلیت‌های خود را از دست بدهد و در صورت خرابی این قطعه نیز هیچ یک از دستورات شما به دستگاه منتقل نمی‌شود و عملا دستگاه شما تبدیل به یک دستگاه معیوب می‌شود.

خرابی برد ماکروفر

تعمیر برد الکترونیک ماکروفر میدیا کار ساده‌ای از نظر هر تکنسین محسوب نمی‌شود و اگر به مراکز غیر مجاز تعمیر مایکروفر مدیا (Midea) مراجعه کنید، این برد را تعمیر نمی‌کنند و صرفا راهکار تعویض برد را به شما نشان خواهند داد. اما اگر به دنبال کاهش هزینه‌های خود هستید، توصیه می‌کنیم که به نمایندگی تعمیر ماکروفر میدیا مراجعه کنید تا این مشکل در اسرع وقت با کمترین هزینه رفع شود.

روشن نشدن ماکروفر میدیا

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند برای دستگاه شما رخ دهد، روشن نشدن ماکروفر میدیا می‌باشد که در این صورت علمکرد بخصوصی نخواهد داشت. از این رو دستگاه شما تبدیل به یک دستگاه معیوب خواهد شد که به هیچ عنوان نمی‌توانید از آن استفاده کنید. با این وجود این خرابی به معنای این نیست که باید ماکروفر جدیدی بخرید؛ چرا که قابل تعمیر می‌باشد و باید در ابتدا آنرا ریشه یابی کنید. در ادامه به اصلی ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر پرداخته ایم.

1. خرابی قفل درب ماکروفر میدیا

قفل درب ماکروفر میدیا دارای قلاب‌های پلاستیکی است و هنگامی که درب ماکروفر بسته می‌شود، با میکروسوئیچ درگیر شده و در نتیجه فرمان روشن شدن به برد ارسال می‌شود. بنابراین اگر قلاب‌ها آسیب دیده یا فنرهای آن آسیب دیده باشند، سوئیچ‌ها به درستی فشرده نمی‌شود و با مشکل روشن نشدن ماکروفر میدیا روبرو خواهید شد. تنها راه رفع این مشکل، تعویض قفل درب ماکروفر میدیا در مراکز تعمیر ماکروفر میدیا می‌باشد.

2. خرابی فیوز سرامیکی:

در صورت روشن نشدن ماکروفر میدیا، به احتمال زیاد فیوز حرارتی دچار مشکل شده است که بنابر میزان آسیب، توسط تکنسین با تشخیص درست تعمیر یا تعویض خواهد شد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بایترون

3. مشکل در سیستم برق رسانی:

در بعضی مواقع ممکن است علت روشن نشدن مایکروفر مدیا، به دلیل وجود مشکل در سیستم برق رسانی باشد! این مشکل گاهی اوقات به دلیل بالا بودن نوسانات برقی و بالا پایین شدن میزان ولتاژ نمایان می‌شود. با این وجود توصیه می‌کنیم که سیستم برق رسانی، علی الخصوص دوشاخه برق ماکروفر میدیا (Midea) را مورد بررسی قرار دهید و اگر مشکلی را متوجه شدید، فورا دستگاه را به مراکز تعمیرات ماکروفر میدیا منتقل کنید.

روشن نشدن ماکروفر میدیا

4. خرابی میکروسوئیچ درب:

یکی از رایج ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر میدیا، خرابی میکروسوئیچ درب است. میکروسوئیچ در واقع وظیقه بررسی کردن باز یا بسته بودن درب را بر عهده دارد و در صورت بسته بودن درب، اجازه روشن شدن و کارکرد اجزا به دستگاه داده می‌شود؛ در غیر این صورت ماکروفر هیچ عملکردی از خود نخواهد داشت و تبدیل به یک دستگاه معیوب خواهد شد.

نکات نگهداری از ماکروفر میدیا

زمانیکه ماکروفر میدیا را خریداری می‌کنید، در داخل جعبه دفترچه‌ای به نام دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر میدیا (Midea) وجود دارد که صرفا برای شما مصرف کنندگان تهیه و گردآوری شده است تا بدون هر گونه اشتباهی از این دستگاه در طول چندین سال استفاده کنید. اما معمولا ما به این دفترچه اهمیتی نمی‌دهیم و صرفا به شیوه‌ای که خودمان می‌خواهیم از ماکروفر استفاده می‌کنیم. اما اگر به دنبال این هستید که از ماکروفر تحت شرایط مناسبی استفاده کنید، باید یکسری نکات را رعایت کنید.

با این وجود در ادامه به یکسری بایدها و نبایدها پرداخته ایم که می‌توانند شما را در حین استفاده از ماکروفر میدیا راهنمایی کنند.

نکات نگهداری از ماکروفر میدیا

 1. حتما ماکروفر را پس از هربار استفاده تمیز نمایید.
 2. ماکروفر میدیا را به هیچ وجه خالی روشن نکنید.
 3. از داغ کردن انواع مایعات مانند شیر در مایکروویو میدیا، به طور جد بپرهیزید.
 4. در هنگام استفاده از مایکروفر، محدودیت‌های وزنی را در نظر بگیرید.
 5. از برنامه‌های پخت از پیش تعین شده استفاده نمایید.
 6. از بسته بودن درست درب ماکروفر میدیا، اطمینان حاصل نمایید.
 7. از فشردن دکمه‌های ماکروفر با اجسام تیز بپرهیزید.
 8. از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.
 9. روغن را به هیچ وجه داخل دستگاه داغ نکنید.
 10. از آب‌پز کردن تخم مرغ داخل ماکروفر بپرهیزید.
 11. در ساعات اوج مصرف برق به هیچ وجه از ماکروفر میدیا (Midea) استفاده ننمایید.
 12. ماکروفر را در محلی مناسب به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 13. از قرار دادن ماکروفر میدیا در کنار سینک بپرهیزید.
 14. محافظ برق مناسب و استاندارد سر راه ماکروفر میدیا استفاده کنید.

هزینه تعمیر ماکروفر میدیا

هزینه تعمیر ماکروفر میدیا باید یک هزینه کاملا منطقی باشد که شما بتوانید با این هزینه مشکلات پیش آمده برای دستگاه را برطرف کنید. از این رو صرفا زمانی می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید که به مرکز معتبر تعمیر مایکروفر مدیامراجعه کنید و همچنین تکنسینی که قرار است دستگاه شما را تعمیر کند باید شخصی باشد که توانایی کافی برای تعمیر داشته باشد! بدین معنا که در صورت امکان ماکروفر را صرفا از طریق تعمیر قطعات معیوب رفع مشکل کند و نیازی به تعویض قطعات ماکروفر میدیا نداشته باشید.

با این وجود لازم به ذکر است که ترجیح دادن تعمیر به تعویض قطعه، صرفا به میزان خرابی قطعه بستگی دارد. ما در مجموعه آریابهکار در ابتدا با استفاده از کادر تکنسین مجرب مشکلات پیش آمده برای ماکروفر را با استفاده از بروزترین ابزار تعمیراتی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم تا مشکل شما را صرفا از طریق تعمیر رفع کنیم. پس از آنکه دستگاه شما مورد بازبینی قرار گرفت، هزینه تعمیر توسط تیم پشتیبانی به شما اعلام می‌شود.

 • هزینه تعمیر ماکروفر میدیا (Midea) در آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می‌باشد.
 • ارائه فاکتور با مهر شرکت پس از تعمیر دستگاه.
 • امکان عیب یابی ماکروفر میدیا بصورت حضوری در شعب آریابهکار.

عیب یابی ماکروفر میدیا

برای اینکه میزان خرابی قطعات ماکروفر میدیا مورد بررسی جزئی و دقیق تکنسین‌های آریابهکار قرار بگیرند، در ابتدا باید بصورت دقیق عیب یابی شود. از این رو عیب یابی به یک پروسه گفته می‌شود که در آن تکنسین تمام قطعات ماکروفر را بررسی می‌کند تا در سریعترین حالت ممکن به دلیل خرابی ماکروفر شما برسد و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. با این وجود اگر عیب یابی با دقت کافی صورت نگیرد، نه تنها هزینه زیادی باید کنید بلکه مشکل دستگاه شما نیز رفع نخواهد شد و ناچار به خرید دستگاه جدید خواهید بود.

 • عیب یابی ماکروفر میدیا در آریابهکار بصورت رایگان انجام می‌شود.
 • تفکیک و تحلیل مشکلات پیش آمده برای دستگاه شما.
 • رفع و تعمیر خرابی‌های ماکروفر میدیا.

تعمیر ماکروفر میدیا در تهران

آریابهکار با بیش از 30 ساله سابقه درخشان در حوزه تعمیر لوازم برقی خانگی، علی الخصوص تعمیر مایکروفر مدیا (Midea) با کادری مجرب و ماهر آماده ارائه تمامی خدمات تعمیر مایکروفر میدیا می‌باشد. لازم به ذکر است که تمامی خدمات تعمیر ما با استفاده قطعات کاملا وارداتی و ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا انجام می‌شوند و پس از آنکه دستگاه شما تعمیر شد، شامل 90 روز گارانتی شرکتی ما می‌شود؛ بدین معنا که اگر دستگاه پس از تعمیر به هر دلیلی خراب شد، مجددا توسط مجموعه بصورت رایگان تعمیر می‌شود.

تعمیر ماکروفر میدیا در تهران

همچنین پس از تحویل دستگاه به شما، یک هفته فرصت تست رایگان خواهید داشت که این یک هفته جدا از 90 روز گارانتی می‌باشد.

با این وجود ما برای سهولت دسترسی شما به مرکز تعمیر مایکروفر مدیا، دو شعبه در شرق و غرب تهران فراهم کرده ایم تا بصورت حضوری با دستگاه خود مراجعه کنید تا در حضور شما مورد عیب یابی قرار گیرد. در ادامه آدرس شعب را درج کرده ایم:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول

همچنین اگر به هر دلیلی نمی‌توانید بصورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید، ما خدمات پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما در نظر گرفته ایم که می‌توانید از این طریق دستگاه را به راننده پیک شرکت ارائه دهید تا دستگاه به شعب ما منتقل داده شود و مورد عیب یابی قرار گیرد و پس از عیب یابی دقیق نیز اعلام هزینه تعمیر خواهد شد. با این وجود این پیک زمانی رایگان خواهد بود که دستگاه شما در مجموعه ما تعمیر شود. جهت هماهنگی پیک، با شماره‌های مندرج روی سایت تماس بگیرید.

 • خدمات ویژه با سرعت بالا و همین طور ظرف مدت 7 روز کاری بعد از پذیرش دستگاه.
 • انجام تعمیرات 86 برند مطرح روز دنیا.
 • تحویل دستگاه در درب منزل و ارائه قبض دریافت دستگاه توسط راننده پیک.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر زیمنس

مشکلات رایج ماکروفر میدیا در یک نگاه

در این گزارش از آریابهکار تلاش شد تا تمام مشکلاتی که ممکن است بصورت خواسته یا ناخواسته برای ماکروفر میدیا (Midea) شما پیش بیایند را مورد بررسی قرار دهیم. اما در ادامه این بخش می‌خواهیم این مشکلات را بصورت مختصر به همراه دلایل و راهکارهای آن معرفی کنیم.

روشن نشدن ماکروفر میدیامعمولا به دلیل خرابی ترانس و برد این مشکل رخ می‌دهد که برای ریشه یابی دقیق باید توسط تکنسین مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
از کار افتادن ترموستات ماکروفردر اثر استفاده طولانی مدت و نادرست دچار خرابی می‌شود که طبق نظر تکنسین تعمیر یا تعویض خواهد شد.
جرقه زدن ماکروفر میدیامعمولا استفاده از ظروف فلزی می‌تواند باعث جرقه زدن ماکروفر میدیا شود؛ اما اگر مشکل شما با ظروف ماکروفر هم برطرف نشد باید دستگاه مورد عیب یابی قرار گیرد.
تعویض میکروسوئیچ مایکروفربله. میکروسوئیچ ماکروفر میدیا شما در آریابهکار توسط تکنسین‌ها تعویض می‌شود.
خرابی موتور گردان ماکروفر میدیابه دلیل استفاده از ظروف حجیم و سنگین بر روی سینی، دچار خرابی می‌شود که اگر آسیب جزئی باشد توسط تکنسین تعمیر خواهد شد. در غیر اینصورت باید اقدام به تعویض آن نمایید.
تعمیر برد الکترونیک مایکروفرتعمیر برد الکترونیک ماکروفر میدیا (Midea) در مجموعه آریابهکار انجام می‌شود و بیشتر بستگی به میزان خرابی پیش آمده دارد.
شکستن کوپلینگ ماکروفر میدیادر صورت عدم رعایت محدودیت وزن در سینی ماکروفر پیش می‌آید که به دلیل جنس پلاستیکی که دارد، قابل تعمیر نیست و صرفا باید تعویض شود.
گرم نشدن غذا در ماکروفربه دلیل خرابی مگنترون، خازن و دیود رخ می‌دهد که قابل تعمیر می‌باشد.
خرابی مگنترون ماکروفر میدیااستفاده نادرست و بیش از حد از ماکروفر باعث خرابی مگنترون می‌شود که به نسبت خرابی پیش آمده قابل تعمیر یا تعویض می‌باشد.
نچرخیدن سینی ماکروفربنابر دلایل متعددی رخ می‌دهد که اصلی ترین دلایل آن خرابی موتور گردان، خرابی کوپلینگ و غلتک زیر سینی می‌باشد.

تعمیرات ماکروفر میدیا در محل

با توجه به اینکه ماکروفرها امروزه یکی از بهترین و کاربردی ترین لوازم برقی خانگی شده اند، در صورتی که اگر شما نیز از این دستگاه در طول هر روز استفاده می کنید، مطمئن باشید که این دستگاه می تواند در طول زمان بنابر دلایل مختلفی خراب شود و کارایی خود را از دست دهد. با این وجود در صورت خرابی ماکروفر میدیا مایل خواهید بود تا بتوانید این دستگاه را در کمترین بازه زمانی در خانه خود تعمیر کنید و دیگر نیازی به تعمیرات این دستگاه در تعمیرگاه های ماکروفر میدیا نداشته باشید.

تعمیرات ماکروفر میدیا در محل

اما آیا پروسه عیب یابی و تعمیر ماکروفر میدیا در خانه شدنی است؟ بله ما در آریابهکار به درخواست شما عزیزان پروسه عیب یابی و تعمیر ماکروفر میدیا را نیز در خانه انجام می دهیم تا از این طریق مشکل دستگاه شما عزیزان برطرف شود و نیازی به مراجعه حضوری به تعمیرگاه ماکروفر میدیا در تهران نداشته باشید. از این رو ما در آریابهکار همواره همراه شما هستیم تا بتوانیم مشکل ماکروفر میدیا شما را با کمترین هزینه تعمیراتی ممکن یکبار برای همیشه بر طرف کنیم و بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید.

سرویس دوره ای ماکروفر میدیا در نمایندگی مرکزی تهران

آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر مایکروفر مدیا تمام خدمات عیب یابی و تعمیر ماکروفر میدیا را بصورت تخصصی توسط تکنسین هایی انجام خواهد داد که دارای دانش لازم و کافی در این زمینه هستند و می توانند به بهترین شکل ممکن مشکل دستگاه شما را رفع کنند. اما آیا خدمات سرویس دوره ای ماکروفر میدیا در آریابهکار انجام می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تمام خدمات سرویس دوره ای ماکروفر میدیا در آریابهکار بدون هر گونه محدودیتی انجام می شوند و شما می توانید از این طریق نیاز خود را رفع کنید.

از این رو برای سرویس دوره ای ماکروفر میدیا در نمایندگی مرکزی تهران می توانید از خدمات تخصصی مجموعه ما استفاده کنید تا از طریق نیاز شما به بهترین شکل ممکن بر طرف شود و بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. توجه داشته باشید که سرویس دوره ای ماکروفر میدیا بصورت تخصصی در مجموعه ما انجام می شود.

جلوگیری از نیاز به تعمیر مایکروفر مدیا با سرویس به موقع

در پروسه سرویس ماکروفر میدیا تکنسین تعمیرکار با استفاده از ابزارهای تعمیراتی مخصوص ماکروفر میدیا اقدام به عیب یابی قطعات این دستگاه خواهد کرد تا بتواند اگر مشکل در حال شکل گیری می باشد را تشخیص دهد و از این طریق مشکل شما را بر طرف کند. با این وجود در سرویس دوره ای ماکروفر میدیا، اگر خرابی ای در این دستگاه در حال شکل گیری می باشد در اسرع زمان تشخیص داده خواهد شد و سپس بر طرف خواهند شد.

به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حداقل هر 6 ماه یکبار اقدام به سرویس دوره ای ماکروفر میدیا نمایید تا اگر خرابی ای در این دستگاه در حال شکل گیری می باشد، رفع گردد. توجه داشته باشید که با سرویس دوره ای ماکروفر میدیا، طول عمر مفید این دستگاه چندین سال افزایش خواهد یافت و این بدین معناست که شما تا چندین سال دیگر نیازی به تعمیرات ماکروفر میدیا نخواهید داشت.

توجه: بازه زمانی سرویس ماکروفر میدیا بستگی به میزان و نحوه استفاده شما از ماکروفر میدیا دارد.

تعمیرات ماکروفر میدیا به علت خرابی گریل

در صورتی که گریل ماکروفر میدیا شما عزیزان بنابر هر دلیلی کار نمی کند، باید به اطلاع شما برسانیم که این یک مشکل عادی نیست و نشان دهنده خرابی قابل توجهی در این دستگاه و نیاز به تعمیرات می باشد که در صورت استفاده از گریل، متوجه این خرابی خواهید شد؛ چرا که دیگر گریل ماکروفر میدیا شما عزیزان کاربردی نخواهد داشت. از این رو علت خرابی گریل ماکروفر میدیا چیست؟

تعمیرات ماکروفر میدیا به علت خرابی گریل

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که رایج ترین دلایل خرابی گریل ماکروفر میدیا عبارتند از:

 • خرابی جوجه گردان ماکروفر میدیا.
 • خرابی المنت ماکروفر میدیا.
 • خراب شدن ترموستات ماکروفر میدیا.
 • خرابی برد ماکروفر میدیا.

این 4 مورد از اصلی ترین عواملی هستند که می توانند به سادگی تمام باعث از کار افتادن گریل ماکروفر میدیا شما عزیزان شوند. به همین ترتیب توصیه می کنیم تکنسین تعمیرکار ماکروفر میدیا در ابتدا این 4 عامل را مورد عیب یابی قرار دهند و اگر خرابی از این 4 مورد بود، اقدام به برطرف کردن خرابی پیش آمده کنند تا بتوانید از گریل ماکروفر میدیا همانند روز اول استفاده کنید.

چرا ظروف در داخل ماکروفر مدیا نمی چرخند؟

تمام ماکروفرهایی که در بازار جهانی وجود دارند، دارای موتور گردان هستند. اما موتور گردان ماکروفر چیست؟ در خصوص موتور گردان ماکروفر میدیا باید بگوییم که این قطعه دقیقا در قسمت زیرین ماکروفر میدیا قرار دارد که از طریق کوپلینگ اقدام به چرخاندن سینی ماکروفر میدیا شما عزیزان می کند. از این رو اگر ماکروفر میدیا شما عزیزان به تازگی با مشکل عدم چرخیدن سینی روبرو شده است، مطمئن باشید که موتور گردان این دستگاه خراب شده است و باید اقدام به تعمیر موتور گردان ماکروفر میدیا کنید.

توجه: موتور گردان ماکروفر میدیا در آریابهکار بر خلاف سایر مراکز تعمیراتی، تعمیر می شود تا با کمترین هزینه ممکن بتوانید از این دستگاه استفاده کنید.

چرا مایکروفر مدیا سریع خاموش می شود؟

اگر مایکروفر میدیا پس از گذشت چند ثانیه از روشن شدن خاموش شد، نشان دهنده یک خرابی بسیار مهم در این دستگاه می باشد که باید توسط تکنسین تعمیرکار مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد. به عبارتی باید به شما بگوییم که دلایل بروز این خرابی در ماکروفر میدیا می تواند خرابی برد، خرابی ترانس، خرابی دیود، نوسان برق، خرابی پریز و… باشد که تمام این عوامل باید بصورت یک به یک توسط تکنسین تعمیرکار مورد عیب یابی قرار گیرند تا مشکل از این طریق بر طرف گردد.

چرا مایکروفر مدیا سریع خاموش می شود

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که پروسه عیب یابی ماکروفر میدیا را بصورت تخصصی به تکنسین های تعمیرکار ماکروفر میدیا بسپارید تا علت این خرابی ریشه یابی و سپس تعمیر شود و بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید.

تعمیر درب مایکروفر مدیا به علت باز و بسته نشدن آن

در صورتی که درب مایکروفر مدیا باز یا بسته نشود، عملا مشکلاتی در این دستگاه رخ داده اند که باید مورد عیب یابی قرار گیرند. به عبارتی در صورت بسته نشدن درب ماکروفر میدیا، عملا این دستگاه روشن نخواهد شد و به هیچ وجه اجازه روشن شدن ماکروفر میدیا توسط برد صادر نخواهد شد و در نتیجه دستگاه گران قیمت شما با یک دستگاه معیوب تفاوتی نخواهد داشت. از این رو شما می توانید از طریق خدمات مجموعه ما اقدام به عیب یابی و تعمیر درب مایکروفر مدیا نمایید تا مشکل این دستگاه به بهترین شکل ممکن بر طرف شود.

تعمیر مایکروفر مدیا به علت خرابی لامپ مگنترون

در صورتی که مگنترون ماکروفر میدیا شما عزیزان به هر دلیلی خراب شده است و نمی توانید از آن استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که عیب یابی این قطعه به نسبت آسان است و شما می توانید حتی این قطعه بسیار مهم و تخصصی را عیب یابی کنید؛ چرا که در صورت خرابی مگنترون ماکروفر میدیا، به هیچ وجه محتویات قرار داده شده در این دستگاه گرم نخواهند شد و این در حالی می باشد که حتی برای گرم کردن غذا 5 دقیقه اقدام به روشن کردن ماکروفر میدیا کرده اید! از این رو باید پروسه عیب یابی و تعمیر مگنترون انجام شود.

تعمیر مایکروفر مدیا به علت خرابی لامپ مگنترون

سوالات متداول تعمیر ماکروفر میدیا

در ادامه نیز قصد داریم تا به برخی از سوالات رایج شما مشتریان درباره تعمیر ماکروفر میدیا در آریابهکار بپردازیم.

چرا ماکروفر میدیا روشن نمی شود؟

دلایل متعددی برای روشن نشدن ماکروفر میدیا وجود دارند که رایج ترین علت آن استفاده نادرست و بیش از حد مجاز از دستگاه می باشد.

علت جرقه زدن ماکروفر میدیا چیست؟

معمولا استفاده از ظروف فلزی رایج ترین علت جرقه زدن ماکروفر می باشد. اما اگر با تعویض ظرف هنوز متوجه تغییری نشده اید، با مراکز تعمیر ماکروفر میدیا تماس بگیرید.

تعمیر ماکروفر میدیا در آریابهکار شامل گارانتی می شود؟

بله. تمامی خدمات تعمیر ماکروفر میدیا در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی شرکتی می باشد.

خرابی موتور گردان ماکروفر میدیا قابل تعمیر است یا باید تعویض شود؟

این مورد بستگی به میزان خرابی دارد و اگر این خرابی زیاد و وسیع باشد، چاره ای جز تعویض موتور گردان ماکروفر میدیا ندارید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام.وقتتون بخیر
  موقعی که ماکروفر رو روشن میکنم بوی سوختگی ازش میاد و تازه یه وقتاییم موقع کار کردن از داخلش صدای جرقه میشنوم که نگرانم کرد و دیگه ازش استفاده نکردم از اون موقع! چه زمانی باید برای تعمیر بیارمش؟

  1. با سلام،
   احتمال داده میشود که مشکل ماکروفر شما خرابی مگنترون آن باشد و باید هرچه سریع تر تعمیر شود. برای ثبت درخواست تعمیرکار میتوانید از طریق مراجعه به بخش درخواست خدمات و یا تماس با ما اقدام نمایید.

 2. خسته نباشید. من 3 ساله ماکروفر میدیا دارم و ازش راضیم اما جدیدا حس میکنم یه وقتایی خیلی خوب کار نمیکنه. مثلا دکمه هاش اذیت میکنه یکم.
  درمورد سرویس ماکروفر یکم میشه توضیح بدین؟
  ممنون میشم

  1. با سلام،
   سرویس ماکروفر یکی از کارهای واجب برای این دستگاه است چرا که ممکن است در طول استفاده از دستگاه مشکلاتی برای آن به وجود بیاید که به راحتی متوجه آنها نشویم ولی به مرور زمان خرابی های زیادی به بار بیاورند.
   برای سرویس ماکروفر میتوانید هر 1 سال یا بهتر از آن هر 6 ماه برای نگهداری بهتر از دستگاه خود از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا تمام قطعات دستگاه را بررسی کند و مشکلات احتمالی آنها را به شما اطلاع دهد و در صورت نیاز شما آنها را برطرف کند.
   جهت دریافت خدمات سرویس و تعمیر ماکروفر میتوانید با شماره 02145437 آریابهکار تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214