skip to Main Content
تعمیر ماکروفر نف
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر نف

ماکروفر نف یکی از برندهایی می باشد که هر چند همانند سایر برندهای خارجی شناخته شده نیست، اما دارای قابلیت های متعدد و کیفیت قابل توجهی می باشد که با خرید این دستگاه می توانید به بهترین نتیجه ممکن برسید.

از این رو اگر استفاده مناسب و درستی از این دستگاه داشته باشید، مطمئنا می توانید از این دستگاه برای چندین سال بدون هر گونه خرابی استفاده کنید و هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نیاید؛ که برای چنین استفاده صحیحی باید دفترچه راهنمای ماکروفر نف را مطالعه نمایید. اما اگر دفترچه راهنمای ماکروفر نف را مطالعه نکنید، با خرابی این دستگاه روبرو خواهید شد و باید اقدام به تعمیر ماکروفر نف توسط کارشناسان متخصص نمایید! چرا که تعمیر ماکروفر کاری تخصصی است و توسط شخصی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارد، نباید تعمیر شود.

از این رو توصیه مهم و کلیدی که برای شما عزیزان داریم این است که حتما به‌درستی از این دستگاه استفاده کنید و هر گونه خرابی در این دستگاه به معنای عدم تعمیر آن نیست؛ چرا که ما در آریابهکار به‌صورت فنی و تخصصی مشکل ماکروفر نف را برای شما عزیزان به‌صورت کاملا تجربی و مهندسی رفع می کنیم تا برای چندین سال بدون هر گونه خرابی از این دستگاه استفاده کنید.

با این وجود اگر ماکروفر نف شما عزیزان خراب شده است و مایل هستید تا به اطلاعات بیشتری در این خصوص برسید، می توانید در ادامه این گزارش از آریابهکار با تمام جوانب این موضوع به‌صورت کامل آشنا شوید. همراه ما باشید.

فهرست

تعمیر و عیب یابی ماکروفر نف

اگر ماکروفر نف شما عزیزان خراب شده است و نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید، باید به تعمیرگاه مجاز و معتبری مراجعه کنید که توانایی های لازم و کافی برای تعمیر ماکروفر نف را به‌صورت تخصصی داشته باشد.

تعمیر و عیب یابی ماکروفر نف

اما چرا توانایی لازم و کافی؟ ماکروفر نف یک دستگاه کاملا فنی و مهندسی می باشد که برای تعمیر این دستگاه شخص تعمیرکار در ابتدا مشکل پیش آمده برای دستگاه را به‌صورت اصولی تشخیص دهد که برای تشخیص این خرابی باید عیب یابی فنی و تخصصی صورت گیرد تا مشکل دستگاه به‌صورت دقیق ریشه یابی و سپس تعمیر شود. از این رو توصیه مهمی که برای شما عزیزان داریم این است حتما دستگاه در ابتدا توسط تکنسین عیب یابی شود. اما چگونه؟

عیب یابی ماکروفر نف یک پروسه کاملا فنی و مهندسی می باشد که باید توسط تعمیرکار ماکروفر نف به‌صورت تخصصی با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا صورت گیرد تا مشکل دستگاه بدون هر گونه حدس و گمانی شناسایی شود و صرفا با تعمیر یک یا دو قطعه آسیب دیده، مشکل برطرف شود و نیازی به تعویض قطعات گران‌قیمت این دستگاه نداشته باشید.

با این وجود بخاطر داشته باشید که پروسه عیب یابی ماکروفر نف باید توسط تکنسین با تجربه به‌صورت اصولی صورت گیرد تا مشکل یکبار برای همیشه شناسایی شود و دیگر با این مشکل روبرو نشوید.

لازم بذکر است که تکنسین های تعمیرکار ماکروفر نف آریابهکار در ابتدا بدون آنکه هر گونه تعمیراتی در دستگاه شما انجام دهند، دستگاه را با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا به‌صورت اصولی عیب یابی می کنند تا مشکل شما به‌صورت کاملا فنی و مهندسی ریشه یابی شود و سپس تعمیرات صورت گیرد؛ این در حالی است که اکثر تعمیرگاه ها بدون آنکه هر گونه عیب یابی در این دستگاه انجام دهند، اقدام به تعمیر آن می کنند که این پروسه تخصصی نیست و صرفا مشکلات دستگاه بیشتر و بیشتر خواهد شد!

نمایندگی تعمیر ماکروفر نف

آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر نف در شرق و غرب تهران تمام خدمات تعمیر ماکروفر نف را به همراه تیم تکنسین و مجرب با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می دهد تا مشکل دستگاه شما عزیزان بدون نیاز به تعویض قطعات تعمیر شود و بتوانید یکبار برای همیشه دستگاه را تعمیر کنید و تا چندین سال دیگر بدون هر گونه خرابی از آن استفاده کنید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر نف

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است حتما ساده‌ترین خرابی های ماکروفر نف را نیز جدی بگیرید چرا که در صورت عدم توجه به این موضوع ممکن است برای تعمیرات هزینه گران قیمتی را متحمل شوید. جهت تعمیر ماکروفر نف به‌صورت اصولی به همراه عیب یابی تخصصی می توانید از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت فرمایید.

چگونگی ارتباط با نمایندگی تعمیر ماکروفر نف در آریابهکار

برای ارتباط با نمایندگی تعمیر ماکروفر نف در آریابهکار می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید تا هماهنگی های لازم جهت تعمیر ماکروفر نف توسط تعمیرکاران آریابهکار صورت گیرد. از این رو برای تماس با شعب تعمیراتی آریابهکار می توانید از شماره های ذیل اقدام کنید:

 • مرکز سراسری ارتباط مشتریان: ۰۲۱۹۱۰۰۶۶۷۶
 • شعبه مرکز تهران: ۸۶۰۷۱۷۵۱-۰۲۱
 • شعبه شرق تهران: ۷۷۹۰۲۲۲۰–۰۲۱
 • شعبه شمال تهران: ۲۶۱۲۴۶۹۶–۰۲۱

همچنین اگر امکان مراجعه حضوری به شعب تعمیراتی آریابهکار در شرق و غرب تهران را دارید، می توانید با هماهنگی قبلی دستگاه خود را به شعب تعمیراتی ما جهت عیب یابی و تعمیرات تخصصی منتقل کنید تا دستگاه در حضور شما عیب یابی و سپس اعلام هزینه تعمیرات صورت گیرد. در ادامه نیز آدرس شعب تعمیراتی آریابهکار را برای شما عزیزان درج نموده ایم تا در صورت امکان به همراه دستگاه مراجعه نمایید:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیر ماکروفر نف

برای استفاده از خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیر ماکروفر نف و استفاده از کارت گارانتی دستگاه می توانید به نمایندگی تعمیر ماکروفر نف در تهران مراجعه نمایید تا مشکل دستگاه شما توسط نمایندگی تعمیر ماکروفر نف رفع گردد.

لازم به ذکر است پیش از مراجعه به نمایندگی تعمیر این دستگاه باید میزان اعتبار کارت گارانتی را بررسی کنید. همچنین برای استفاده از این خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیر ماکروفر نف نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر نف در تهران

با خرید ماکروفر نف از فروشگاه های مجاز و معتبر در تهران و یا استان محل سکونت خود، بدون شک با خرید دستگاه به شما کارت گارانتی چندین ماهه تعلق خواهد گرفت که این کارت گارانتی هم گویای واردات قانونی این دستگاه می باشد و هم اینکه اگر هر گونه خرابی برای این دستگاه رخ داد، در بازه زمانی گارانتی می توانید به نمایندگی تعمیر ماکروفر نف مراجعه نمایید تا مشکل دستگاه شما عزیزان به‌صورت اصولی توسط تعمیرکاران باتجربه در نمایندگی به‌صورت رایگان تعمیر شود و نیازی هم به پرداخت هزینه تعمیرات نداشته باشید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر نف در تهران

از این رو برای تعمیر رایگان ماکروفر نف باید کارت گارانتی دستگاه را بررسی کنید تا در صورت داشتن اعتبار اقدام به استفاده از این خدمات نمایید. لازم بذکر است که برای استفاده از کارت گارانتی ماکروفر نف، باید کارت گارانتی اعتبار کافی داشته باشد تا این خدمات به شما عزیزان تعلق گیرد.

از این رو اگر کارت گارانتی ماکروفر نف شما اعتبار نداشته باشد، این خدمات به شما تعلق نخواهند گرفت. اما جای نگرانی نیست چرا که تمام مشکلات دستگاه شما عزیزان در آریابهکار به‌صورت فنی و مهندسی تعمیر می شود و می توانید با استفاده از خدمات فنی و مهندسی مجموعه آریابهکار، مشکل دستگاه خود را به‌صورت اصولی تعمیر کنید و نیازی به تعویض قطعات گران‌قیمت نداشته باشید. از این رو برای انجام هماهنگی های لازم می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید.

سرویس ماکروفر نف چگونه از خرابی های آن جلوگیری میکند؟

منظور از سرویس ماکروفر نف این است خرابی هایی که در حال شکل گیری هستند توسط تکنسین مجرب و متخصص ماکروفر نف مورد شناسایی و سپس تعمیرات قرار گیرند. از این رو زمانیکه شما اقدام به سرویس ماکروفر نف می کنید، باید از این موضوع مطلع باشید که عمر مفید این دستگاه در طی سرویس تخصصی افزایش خواهد یافت. با این وجود برای سرویس دوره ای ماکروفر نف می توانید دستگاه خود را به تکنسین های ما بسپارید.

تعمیرکاران متخصص ماکروفر نف

برای آنکه ماکروفر نف بصورت تخصصی مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد، نیاز به یک فرد کارشناس و متخصص دارد که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات تخصصی در این زمینه داشته باشد و بتواند مشکلات این دستگاه را مورد نقد و بررسی قرار دهد. از این رو توصیه کلیدی که برای شما داریم این است که ماکروفر نف را نباید به هر تعمیرکاری که مدعی تعمیرکار و متخصص ماکروفر نف است بسپارید! در غیر اینصورت نه تنها مشکل دستگاه شما تعمیر نخواهد شد، بلکه هزینه تعمیرات و تعویض قطعات قابل توجهی باید بپردازید.

تعمیر ماکروفر نف با قطعات 100% اورجینال

ما در آریابهکار مفتخریم که به دلیل همکاری با تکنسین های مجرب و متخصص، می توانیم قطعات معیوب و از کار افتاده را با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا احیا کنیم و شما عزیزان نیازی به تعویض قطعات گران قیمت ماکروفر نف نداشته باشد. از این رو اگر قطعه ای از قطعات ماکروفر نف شما عزیزان خراب شده است و تمایل به تعمیر آن دارید، می توانید از طریق شماره های مندرج اقدام به تعمیر این قطعه در آریابهکار نمایید.

تعمیر ماکروفر نف با قطعات 100% اورجینال

لازم به ذکر است که ما در آریابهکار اگر بصورت 100% متوجه عدم تعمیر یک قطعه نشویم، پروسه تعویض قطعه را انجام نخواهیم داد. همچنین قطعات مورد استفاده در آریابهکار کاملا وارداتی و براساس برند و مدل دستگاه شما می باشد.

مزایای استفاده از نمایندگی تعمیر ماکروفر نف

با استفاده از خدمات تعمیر ماکروفر نف آریابهکار مزایایی به شما عزیزان تعلق می گیرد که با استفاده از این مزایا، می توانید دستگاه خود به‌صورت تضمینی تحویل بگیرید و همانند روز اول از آن استفاده نمایید.

اولین مزیتی که به شما تعلق می گیرد، عیب یابی کاملا رایگان ماکروفر نف توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص آریابهکار به‌صورت اصولی با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا می باشد که از این طریق مشکل دستگاه شما به‌صورت دقیق شناسایی می شود.

از این رو ما در ابتدا با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا و تکنسین های مجرب، مشکل دستگاه را عیب یابی دقیق می کنیم تا مشکل آن به بهترین حالت ممکن شناسایی شود و با تعمیرات اصولی برطرف گردد.

دومین مزیتی که به شما تعلق می گیرد این است که ما در آریابهکار به ازای ساده‌ترین و پیچیده‌ترین خدماتی که به شما عزیزان ارائه می کنیم، گارانتی می دهیم تا با خیالی آسوده دستگاه ماکروفر نف خود را به تکنسین های متخصص آریابهکار بسپارید تا مشکل آن برطرف گردد.

از این رو اگر مایل به تعمیر ماکروفر نف در آریابهکار هستید، بهتر است مطلع باشید ما دستگاه شما عزیزان را با 90 روز گارانتی رسمی آریابهکار به‌صورت کتبی و تضمینی تعمیر می کنیم تا خیال شما از بابت خدمات ما راحت باشد.

سومین مزیتی که از طریق ما به شما تعلق می گیرد، این است که 0 تا 100 پروسه تعمیر ماکروفر نف در آریابهکار فقط و فقط توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص ماکروفر نف در آریابهکار تعمیر می شوند تا مشکل شما هم به‌صورت دقیق شناسایی و هم به‌صورت اصولی تعمیر شود.

لازم به ذکر است که تعمیرکاران آریابهکار با استفاده از دانش فنی تعمیراتی که دارند، می توانند مشکل ماکروفر نف را یکبار برای همیشه و با کمترین هزینه تعمیراتی، تعمیر کنند.

تعمیر ماکروفر نف در محل

با توجه به اینکه ماکروفر نف یک وسیله کاملا کاربردی و مصرفی می باشد، با خراب شدن این دستگاه سعی خواهیم کرد تا از طریق روش های مختلفی در اسرع زمان آنرا تعمیر کنیم تا همانند روز اول قابل استفاده باشد.

از این رو بهترین راهکار ممکن این است که از طریق تعمیرات در محل، اقدام به تعمیر ماکروفر نف نماییم تا از طریق این روش تعمیرکار ماکروفر نف در روز و زمان از پیش تعیین شده به محل شما مراجعه نماید و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مشکل شما عزیزان را برطرف کند.

تعمیر ماکروفر نف در محل

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است جهت تعمیر ماکروفر نف عجولان تصمیم نگیرید و دستگاه را به افراد غیرمتخصص جهت تعمیرات نسپارید!

لازم به ذکر است که یکی از خدمات آریابهکار به شما مشتریان عزیز، تعمیر ماکروفر نف در محل می باشد که برای استفاده از این خدمات می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید تا با شرح خرابی دستگاه، هماهنگی های لازم را جهت اعزام تکنسین تعمیرکار ماکروفر نف آریابهکار به محل خود را در روز و زمان معین شده انجام دهید. از این رو تکنسین های آریابهکار در روز و زمان از پیش تعیین شده به محل شما جهت تعمیرات اعزام خواهند شد.

توجه: در حال حاضر به دلیل تعداد ورودی بالای دستگاه های تعمیراتی، امکان اعزام تکنسین تعمیرکار ماکروفر نف در محل وجود ندارد و تمام تعمیرات صرفا در شعب تعمیراتی آریابهکار انجام می شوند.

چه چیزی آریابهکار را با سایر مراکز تعمیر متفاوت می کند؟

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات تخصصی لوازم برقی خانگی در تهران، یکی از قدیمی ترین مراکز تعمیراتی می باشد که همواره بر این تلاش است تا مشکل شما را بصورت کلی برطرف نماید و تا جای ممکن نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. از این رو یکسری وجه تمایز میان آریابهکار و سایر مراکز تعمیراتی وجود دارد که در ادامه به معرفی این موارد خواهیم پرداخت:

 • عیب یابی رایگان ماکروفر نف.
 • تعمیر ماکروفر نف توسط تعمیرکار ماکروفر نف با بیش از 5 سال سابقه.
 • عدم تعمیر دستگاه پیش از تائید شما.
 • تعمیرات در اسرع زمان.
 • اعلام هزینه براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه.
 • 90 روز گارانتی رسمی و شرکتی.
 • حمل رایگان دستگاه.

کادر حرفه ای آریابهکار با بیش از 5 سال سابقه در عیب یابی مایکروفر نف

تکنسنی های تعمیرکار ماکروفر نف که در آریابهکار حضور دارند، برخلاف سایر مراکز تعمیراتی دارای بیش از 5 سال سابقه تعمیرات در این زمینه هستند و براساس دانش فنی که دارا هستند، می توانند مشکل را بصورت صحیح ریشه یابی و سپس تعمیر کنند. از این رو توصیه می کنیم پروسه عیب یابی و تعمیر ماکروفر نف را حتما به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید تا با نهایت دقت صورت گیرد و نیازی به تعمیرات مجدد این دستگاه نداشته باشید.

ایرادات متداول ماکروفر نف

ماکروفر نف نیز همانند سایر ماکروفرهایی که در بازار ایران و جهان وجود دارند، می تواند در طی استفاده های نادرست دچار خرابی هایی شود که از طریق روش های مختلف و روتین به هیچ وجه نمی توانید این مشکلات را تعمیر کنید؛ از این رو شما نیاز به تعمیرکار ماکروفر نف دارید که چندین سال تجربه تخصصی در این زمینه داشته باشد و بتواند مشکل دستگاه را به‌صورت اصولی و دقیق برطرف کند.

همچنین در ادامه این بخش از این گزارش نیز قصد داریم متداول ترین خرابی های ماکروفر نف را برای شما عزیزان شرح دهیم. این موارد عبارتند از:

 1. روشن نشدن ماکروفر نف.
 2. خاموش شدن ماکروفر نف.
 3. نچرخیدن سینی ماکروفر نف.
 4. جرقه زدن ماکروفر نف.
 5. داغ شدن ماکروفر نف.
 6. بلند شدن دود از ماکروفر نف.
 7. کار نکردن دکمه های ماکروفر نف.
 8. اتصالی قطعات داخلی ماکروفر نف.
 9. گرم نکردن غذا در ماکروفر نف.

علت جرقه زدن ماکروفر نف چیست؟

از مشکلات ابتدایی و رایجی که ممکن است با استفاده از ماکروفر نف با آن روبرو شوید، می توان به جرقه زدن ماکروفر نف اشاره نمود که علیرغم متداول بودن این خرابی، می تواند صدای هولناکی را از خود تولید کند. با این وجود علت جرقه زدن ماکروفر نف چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دلایل متعددی در این زمینه وجود دارند که رایج ترین علت جرقه زدن ماکروفر نف استفاده ظروف فلزی درون این دستگاه می باشد.

علت جرقه زدن ماکروفر نف چیست

چرا سینی ماکروفر نف نمی چرخد؟

در صورت نچرخیدن سینی ماکروفر نف، باید از این موضوع مطلع باشید که غذای قرار گرفته در این دستگاه بصورت یکنواخت گرم نخواهد شد؛ یک قسمت گرم خواهد شد و قسمت دیگر سرد باقی می ماند. از این رو با مشاهده این خرابی باید اقدام به ریشه یابی و رفع این مشکل نمایید تا غذای موجود بر روی سینی به بهترین شکل ممکن طبخ و گرم شود.

لازم به ذکر است که معمولا این خرابی ناشی از خرابی موتور گردان، خرابی کوپلینگ، کثیفی چرخ های سینی و… رخ می دهد که باید مورد عیب یابی قرار گیرند.

علت برق داشتن بدنه ماکروفر نف

یکی از مشکلات ماکروفر نف که ممکن است در طول زمان رخ دهد، برق داشتن بدنه ماکروفر نف می باشد که یک مشکل خطرناک است و نباید آنرا ساده جلوه دهید! اما چرا بدنه ماکروفر نف برق دارد؟ از مهم ترین دلایل برق داشتن بدنه ماکروفر نف می توان به مواردی اعم از متصل نبودن سیم ارت، نوسان برق، اتصال مستقیم ماکروفر نف به جریان برق بدون محافظ برق، پوسیدگی کابل برق، خیس بودن دست ها و… اشاره نمود.

از این رو اگر بارها با این مشکل روبرو شدید، توصیه می کنیم اقدام به عیب یابی ماکروفر نف توسط تکنسین های مجرب و متخصص نمایید تا مشکل خیلی ساده برطرف شود.

چرا از داخل ماکروفر نف دود بلند می شود؟

آیا بلند شدن دود از ماکروفر نف یک مشکل عادی است؟ بدون شک باید بگوییم که این یک مشکل عادی نیست و توصیه می کنیم به محض مشاهده این خرابی فورا دستگاه را از برق بکشید؛ در غیر اینصورت می تواند منجر به پریدن فیوز شود. از این رو باید بگوییم که بلند شدن دود از ماکروفر نف می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که از مهم ترین دلایل این خرابی می توان به موارد ذیل اشاره نمود که موارد فنی ذیل باید توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرند.

 • ظرف نامناسب.
 • اتصالی قطعات داخلی.
 • چرب بودن غذا و بدنه داخلی ماکروفر.
 • انتخاب برنامه پخت اشتباه.
 • مدت زمانی طولانی پخت.
 • کثیفی داخل ماکروفر نف.

علت خاموش شدن ناگهانی ماکروفر نف چیست؟

علیرغم اینکه ایرادات رایج ماکروفر نف را در قسمت بالا برای شما عزیزان شرح دادیم، در این بخش نیز قصد داریم تا یکی از مشکلات رایج ماکروفر نف را برای شما عزیزان شرح دهیم. یکی از مشکلات رایج این دستگاه عبارت است از خاموش شدن ناگهانی ماکروفر نف که معمولا به دلیل خرابی برد ماکروفر نف رخ می دهد!

از این رو در این مواقع باید دستگاه به شعب تعمیراتی تخصصی منتقل شود تا مشکل آن شناسایی و سپس با استفاده از تعمیرات تخصصی رفع گردد. لازم به ذکر است که پروسه تعمیر برد ماکروفر نف یک پروسه ساده و عادی نیست و باید توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص بصورت اصولی برطرف گردد تا بتوانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید.

چرا ماکروفر نف به طور ناگهان خاموش می شود؟

مشکل خاموش شدن ماکروفر نف یکی دیگر از مشکلاتی می باشد که ممکن است در طول زمان و چند سال پس از خرید ماکروفر نف برای شما رخ دهد! اما آیا مشکل از دستگاه می باشد؟ خیر. معمولا این مشکل به دلیل استفاده نادرست و اشتباه از ماکروفر نف رخ می دهد و رخ دادن آن نیز نشان از خرابی دستگاه است و حتما باید توسط تکنسین متخصص به‌صورت قطعه به قطعه مورد عیب یابی قرار گیرد. از این رو اگر ماکروفر نف شما به‌صورت ناگهانی در حین روشن بودن خاموش شد باید این موارد مورد بررسی قرار گیرند:

چرا ماکروفر نف به طور ناگهان خاموش می شود

 • نوسان برق.
 • مشکل دوشاخه برق.
 • خرابی برد.
 • خرابی ترانس.

چرا ماکروفر نف سر و صدای زیادی دارد؟

اگر با روشن کردن ماکروفر نف متوجه صدای زیاد در این دستگاه شده اید، باید بگوییم که این مشکل بنابر دلایل مختلفی رخ می دهد و نباید آنرا ساده جلوه دهید؛ در غی راینصورت خرابی ماکروفر نف شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. از این رو در صورت مواجه شدن با این خرابی توصیه می کنیم اقدام به تعمیر این خرابی کنید. در ادامه با رایج ترین دلایل صدای زیاد ماکروفر نف آشنا خواهید شد.

 • خرابی ترانس.
 • خرابی فن.
 • خرابی کوپلینگ.
 • ظرف نامناسب.
 • خرابی خازن.
 • خرابی موتور گردان.
 • خرابی دیود.
 • خرابی مگنترون.

علت گرم نشدن غذا در ماکروفر نف چیست؟

اگر با قرار دادن غذا در ماکروفر نف متوجه این شدید که غذای شما حتی پس از گذشت 5 دقیقه هم گرم نشده است، لازم به ذکر می باشد دستگاه شما خراب شده است و باید مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد. اما علت گرم نشدن غذا در ماکروفر نف چیست؟ لازم به ذکر می باشد که صرفا یک عامل منجر به گرم نشدن غذا در ماکروفر نف نمی شود و دلایل مختلف و متعددی در این زمینه وجود دارند که باید توسط تکنسین تعمیرکار ماکروفر نف مورد بررسی قرار گیرند. این موارد عبارتند از:

 • خرابی مگنترون.
 • خرابی دیود.
 • خرابی خازن.
 • خرابی ترانس.
 • خرابی فیوز.

علت روشن نشدن ماکروفر نف چیست؟

اگر ماکروفر نف شما روشن نمی شود، قطعا دستگاه دچار خرابی شده است و شما عزیزان نمی توانید با انجام کارهای ساده اقدام به تعمیر و رفع این خرابی نمایید. اما علت روشن نشدن ماکروفر نف چیست؟ لازم به ذکر است که علت روشن نشدن ماکروفر نف معمولا ناشی از یک علت نیست؛ چرا که عوامل و دلایل متعددی در این خرابی دخیل هستند. از این رو در ادامه با رایج ترین عوامل و دلایل در روشن نشدن ماکروفر نف آشنا خواهید شد:

 • خرابی دیود ماکروفر نف.
 • خرابی مگنترون ماکروفر نف.
 • خرابی برد ماکروفر نف.
 • نوسان برق.
 • خرابی فیوز سرامیکی.
 • خرابی فیوز حرارتی.

منظور از هنگ کردن ماکروفر نف چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر نف رخ دهد، هنگ کردن ماکروفر نف می باشد! اما منظور از هنگ کردن ماکروفر نف چیست؟ تصور کنید شما همانند یک روز عادی غذا را درون دستگاه بر روی سینی قرار می دهید و سپس با فشردن دکمه های ماکروفر نف، متوجه این می شوید که پنل ماکروفر نف شما هنگ کرده است و با فشردن دکمه های روی پنل هیچ اتفاقی رخ نمی دهد! این مشکل معمولا به دلیل نوسان برق و خرابی برد رخ می دهد که باید مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد.

منظور از هنگ کردن ماکروفر نف چیست

آشنایی با قطعات ماکروفر نف

ماکروفر نف همانند سایر ماکروفرهای موجود در بازار کشور دارای قطعات متعدد می باشد که به دلیل حضور این قطعات در ماکروفر نف، شما می توانید دستگاهی برای گرم کردن، طبخ و… غذاهای دلخواه خود نمایید. از این رو ماکروفر نف از قطعات مختلفی طراحی و ساخته شده است که هر یک از این قطعات دارای وظیفه مهم خود هستند و اگر تحت هر شرایطی خراب شوند، امکان استفاده از این دستگاه برای شما وجود نخواهد داشت. به همین دلیل در ادامه قصد داریم شما را با برخی از قطعات راهبردی ماکروفر نف آشنا سازیم.

 • برد.
 • خازن.
 • مگنترون.
 • موتور گردان.
 • فیوز سرامیکی.
 • فیوز حرارتی.
 • ترانس.
 • کاور میکا.
 • کوپلینگ.
 • دیود.
 • لامپ و…

تعمیر تخصصی موتور گردان ماکروفر نف

در قسمت زیرین ماکروفر نف یک قطعه بسیار مهم و کاربردی به نام موتور گردان ماکروفر نف درج شده است که با دریافت ولتاژ کافی، می تواند انرژی لازم را جهت چرخاندن سینی ماکروفر نف ایجاد کند. به عبارتی موتور گردان از طریق کوپلینگ که به سینی ماکروفر نف متصل است و با روشن کردن ماکوفر این قطعه می تواند اقدام به چرخاندن سینی این دستگاه کند. از این رو اگر این قطعه خراب شود، سینی ماکروفر نف با مشکل نچرخیدن روبرو خواهد شد و نتیجه این خرابی نیز می تواند گرم شدن یک قسمت از غذا و سرد ماندن قسمت دیگر از غذا باشد.

به همین دلیل در صورت نچرخیدن سینی ماکروفر نف باید موتور گردان این دستگاه مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد تا از طریق روش های اصولی تعمیر یا تعویض گردد.

تعمیرات برد الکتریکی ماکروفر نف

ماکروفر نف همانند سایر لوازم برقی که در خانه خود دارید، دارای یک قطعه راهبردی و بسیار مهم به نام برد می باشد که مهم ترین وظیفه این قطعه، کنترل و مدیریت عملکرد ماکروفر نف است. به عبارتی دیگر برد وظیفه هماهنگی میان قطعات را داراست و اگر قطعه ای در میان قطعات ماکروفر نف شما خراب شده باشد، برد اجازه روشن شدن دستگاه را صادر نخواهد کرد. از این رو در صورت بروز هر گونه خرابی در برد ماکروفر نف، باید در اسرع زمان مورد تعمیر تخصصی قرار گیرد تا اینکه بتوانید از این دستگاه استفاده کنید.

برای عیب یابی تخصصی و تعمیر برد ماکروفر نف می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا پروسه تعمیر این قطعه کلیدی توسط مجموعه آریابهکار صورت گیرد.

دلیل خرابی مگنترون ماکروفر نف چیست؟

مگنترون ماکروفر نف به عنوان یکی از اصلی ترین قطعاتی می باشد که با دریافت ولتاژ کافی، اقدام به تولید گرما در ماکروفر نف می کند و این گرما از طریق کاور میکا بصورت یکنواخت به درون ماکروفر نف منتقل می شود تا غذای مدنظر شما گرم یا طبخ شود. از این رو اگر این قطعه خراب شود، عملا ماکروفر نف یک دستگاه معیوب می باشد و هیچ کاربردی نخواهد داشت. لازم به ذکر می باشد که خرابی مگنترون می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد:

 • خرابی دیود.
 • نوسان برق.
 • استفاده طولانی مدت.
 • استفاده نادرست.
 • متصل بودن دائم ماکروفر نف به برق.

چرا درب ماکروفر نف بسته نمی شود؟

در صورتی که درب ماکروفر نف به هر دلیلی بسته نشود، شما به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید! چرا که ماکروفر نف به نحوی طراحی شده است که برای روشن شدن باید درب دستگاه بصورت کامل بسته شده باشد؛ در غیر اینصورت برد ماکروفر نف اجازه روشن شدن ماکروفر را صادر نخواهد کرد. از این رو در ادامه قصد داریم رایج ترین دلایل خرابی و بسته نشدن درب ماکروفر نف را برای شما نام ببریم:

 • خرابی فنر درب.
 • شکستن زباله قفل درب.
 • گیر کردن زباله.

دلیل کار نکردن فن ماکروفر نف چیست؟

به محض روشن کردن ماکروفر نف، فن این دستگاه برای اینکه گرمای موجود درون دستگاه را به بیرون منتقل کند، فورا روشن می شود تا این گرمای تولیدی (توسط مگنترون) درون ماکروفر محبوس نشود و منجر به وارد کردن آسیب به قطعات داخلی ماکروفر نف نشود. از این رو اگر این فن دچار خرابی شود، مطمئنا با مشکلاتی روبرو خواهید شد که حتما باید مورد بررسی قرار بگیرند. اما علت کار نکردن فن ماکروفر نف چیست؟ از مهم ترین دلایل کار نکردن این قطعه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

دلیل کار نکردن فن ماکروفر نف چیست

 • مسدود شدن فیلتر چربی ماکروفر نف.
 • خرابی موتور فن ماکروفر نف.
 • خرابی موتور ماکروفر نف.
 • کثیفی فن ماکروفر نف.

کوپلینگ ماکروفر نف چیست و چه موقع تعویض می شود؟

کوپلینگ ماکروفر نف به قطعه پلاستیکی گفته می شود که به عنوان یک رابط بین موتور گردان و سینی ماکروفر نف می باشد! لازم به ذکر است که کوپلینگ ماکروفر نف به سینی این دستگاه چفت می شود و به محض روشن شدن ماکروفر نف، این قطعه به کمک موتور گردان به چرخش در می آید و متقابلا سینی به چرخش در خواهد آمد. از این رو اگر این قطعه ذوب شود و یا به دلیل فرسودگی دچار خرابی شود، با مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر نف روبرو خواهید شد.

تنها راهکار رفع این خرابی، تعویض کوپلینگ ماکروفر نف می باشد.

سوختن فیوز ماکروفر نف و تعویض آن

برای آنکه نوسان برق منجر به خرابی ماکروفر نف نشود، فیوز سرامیکی در این دستگاه درج شده است که در صورت بروز نوسان برق، این فیوزها اقدام به کنترل نوسان برق می کنند. با این وجود زمانیکه این قطعه خراب می شود، قدرت کنترل جریان برق در ماکروفر نف سلب خواهد شد و ساده ترین نوسان های برقی می توانند منجر به از کار افتادن این دستگاه شوند. از این رو توصیه ای که در این زمینه برای شما داریم این است که حتما از ماکروفر نف بصورت اصولی استفاده کنید تا آسیبی به قطعات این دستگاه وارد نشود.

چرا دکمه‌های پنل ماکروفر نف کار نمی کنند؟

اگر دکمه های ماکروفر نف شما عزیزان کار نمی کند، به احتمال زیاد این دکمه ها دچار خرابی شده اند و حتما باید مورد عیب یابی و تعمیر قرار گیرند؛ لازم به ذکر است که معمولا کار نکردن دکمه های ماکروفر نف ناشی از خرابی برد می باشد و خرابی برد نیز یک هشدار جدی برای ماکروفر نف است. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که این دستگاه را در اسرع زمان تعمیر کنید تا مشکل برطرف شود. توجه داشته باشید از رایج ترین دلایل کار نکردن دکمه های پنل ماکروفر نف، عبارتند از:

 • خرابی دکمه ها.
 • خرابی برد.
 • لمس دکمه ها با دستان خیس.
 • گیر کردن ذرات ریز و درشت در میان دکمه ها.

دلیل سوختن لامپ ماکروفر نف چیست؟

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است در طول زمان برای ماکروفر نف رخ دهد، سوختن و خرابی لامپ این دستگاه می باشد که در صورت سوختن لامپ، محتویات درون ماکروفر را در صورت روشن بودن دستگاه نمی توانید نظارت کنید؛ این مشکل می تواند منجر به سوختن غذای درون ماکروفر نف شود. از این رو اگر به دنبال علت سوختن لامپ ماکروفر نف هستید، باید بگوییم که این خرابی معمولا به دلیل موارد ذیل رخ می دهد:

دلیل سوختن لامپ ماکروفر نف چیست

 • خرابی برد.
 • نوسان برق.
 • اتمام طول عمر مفید.
 • سوختن لامپ.
 • خرابی سوکت لامپ.

چگونه خرابی قطعات ماکروفر نف را تشخیص بدهیم؟

پس از آنکه ماکروفر نف بنابر هر دلیلی خراب می شود و کارایی خود را از دست می دهد، تمایل داریم تا شخصا بتوانیم مشکل دستگاه را شناسایی و سپس تعمیر کنیم تا بتوانیم از این دستگاه همانند روز اول استفاده نماییم. اما لازم به ذکر است که برای شناسایی قطعه خراب ماکروفر نف شما باید دانش فنی لازم به همراه ابزارهای تعمیراتی مخصوص تعمیر ماکروفر را داشته باشید تا بتوانید قطعه معیوب را در میان ده ها قطعه ریز و درشت در ماکروفر نف تشخیص دهید.

از این رو پروسه عیب یابی ماکروفر نف یا همان تشخیص قطعه خراب باید توسط تکنسین مجرب و متخصص با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا صورت گیرد.

هزینه تعمیرات ماکروفر نف در نمایندگی تعمیرات آریابهکار

هزینه تعمیرات ماکروفر نف در نمایندگی تعمیرات آریابهکار برخلاف تعمیرگاه های غیرمجاز و بی تجربه، دارای اساس و معیار می باشد که براساس این اساس و معیار، شما کمترین هزینه تعمیرات ممکن را پرداخت خواهید نمود.

اما اساس و معیار اعلام هزینه تعمیرات آریابهکار برچه اساسی می باشد؟ تمام هزینه های اعلامی در آریابهکار براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی برآورد و سپس اعلام می شوند.

هزینه تعمیرات ماکروفر نف در نمایندگی تعمیرات آریابهکار

از این رو هیچ هزینه نامتعارفی به شما اعلام نخواهد شد و در کنار فاکتور تعمیرات، در صورت نیاز می توانید درخواست فاکتور رسمی نمایید تا تیم آریابهکار فاکتور رسمی را برای شما صادر نماید.

لازم به ذکر می باشد که ما پیش از عیب یابی تخصصی ماکروفر نف، به هیچ وجه اعلام هزینه نمی کنیم! آیا بدون آنکه دستگاه باز شود و قطعات آن عیب یابی شوند، می توان از میزان خرابی و هزینه تعمیر یک قطعه خراب اطلاع داشت؟ بدون شک چنین پروسه ای برای شما هزینه بر خواهد بود و نباید به تعمیرگاه هایی که چنین پروسه ای دارند اعتماد کنید!

بنابراین اصولی ترین روش برای اعلام هزینه تعمیر ماکروفر نف، این است که دستگاه بصورت تخصصی توسط تعمیرکاران باتجربه عیب یابی شود و سپس هزینه تعمیرات آن برآورد گردد.

ارور و خطاهای ماکروفر نف

ماکروفرهای نسل جدید برند نف با توجه به اینکه یک دستگاه هوشمند هستند، می توانند همانند سایر ماکروفرهای نسل جدید در صورت بروز هر گونه خرابی، به شما هشدار دهند. اما چگونه؟ برای مثال زمانیکه درب ماکروفر نف برای مدت طولانی باز می ماند، ارور مخصوص این مشکل در نمایشگر به نمایش در خواهد آمد تا شما عزیزان اقدام به رفع این مشکل کنید. از این رو برای اطلاع از کدهای خطا ماکروفر نف توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای ماکروفر نف خود مراجعه کنید؛ چرا که اصلی ترین منبع برای اطلاع از علت بروز این کدهای خطا می باشد.

تست اشعه مایکروفر نف چیست؟

پروسه تست اشعه ماکروفر نف، یک پروسه بسیار مهم می باشد و اگر شما عزیزان از این دستگاه استفاده می کنید، باید هر سال اقدام به تست اشعه ماکروفر نف نمایید تا استفاده از ماکروفر منجر به سلامتی شما آسیب وارد نکند. از این رو اگر به فکر سلامتی خود هستید، توصیه می کنیم هر سال یکبار اقدام به تست اشعه ماکروفر نف توسط تکنسین های مجرب و متخصص با ابزارهای مخصوص نمایید تا مشکلی برای شما رخ ندهد.

چگونگی تست اشعه ماکروفر نف

اگر مایل به تست اشتعه ماکروفر نف هستید، در ادامه با مراحل تست اشعه ماکروفر نف بصورت گام به گام آشنا خواهید شد:

 1. یک لیوان آب را بر روی سینی ماکروفر نف قرار دهید.
 2. به مدت یک دقیقه دستگاه را روشن نمایید.
 3. دستگاه تست اشعه ماکروفر نف را به آرامی در اطراف ماکروفر با فاصله 5 سانتی متری بچرخانید.
 4. اگر عدد دستگاه بالای 5 میلی وات بود، نشان از نشت اشعه ماکروفر نف می باشد و باید دستگاه تعمیر شود؛ در غیر اینصورت دستگاه شما سالم می باشد.
امتیاز page

This Post Has 4 Comments

 1. سلام و عرض ادب. من از همین صفحه درخواست تعمیرات دادم حالا هم وظیفه خودم دونستم که اینجا یه پیام بزارم. بسیار ممنون بابت خدمات بسیار خوبتون. از صفر تا صد راضیم. مشکلات دستگاهم با بهترین هزینه برطرف شد.

  1. با سلام،
   کاربر گرامی این باعث افتخار ما است که موفق شده ایم به شما خدمات خوبی را ارائه دهیم.

 2. سلام روزتون بخیر ماکروفر نف استفاده می کنم. دیروز متوجه شدم پنلش خوب کار نمیکنه. بعضی دکمه ها رو میزنم اصلا کار نمیکردن. باید چیکارش کنم؟

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل کار نکردن دکمه ها و پنل دستگاه شما ممکن است به دلیل مواردی مانند خرابی پنل، خرابی برد دستگاه، خرابی ترانس برد و موارد این چنین اتفاق افتاده باشد که نیاز به عیب یابی دستگاه به صورت حرفه ای و توسط تعمیرکاران متخصص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214