skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : 91006676-۰۲۱

مدتی است که پکیج های گرمایشی جایگزین آبگرم کن و موتورخانه های مرکزی شدند و یکی از رایج ترین وسیله های گرمایشی در کل دنیا محسوب میشوند. پکیج دیواری بوتان نیز یکی از بهترین انواع پکیج است که مورد استفاده خیلی ها قرار گرفته و تعمیر پکیج دیواری بوتان به این دلیل که انواع مختلفی دارند مانند Verona، Perla pro، Calda venizia، Parma و … اکثرا کار تخصصی است و باید توسط تعمیرکار خبره و متخصص در این زمنیه انجام شود.

آریابهکار نمایندگی تعمیر پکیج دیواری بوتان و لوازم خانگی در تهران دارای بهترین متخصصان و مهندسان در این زمینه است و بیش از 30 سال است که در زمینه تعمیر لوازم خانگی مشغول است.

تعمیر پکیج بوتان در مجموعه آریابهکار با ارائه ضمانت نامه 90 روزه تعمیرات در کوتاه ترین زمان انجام می گردد. در برخی موارد ارورهایی در پکیج شما به وجود می‌آید که باید در این شرایط ابتدا عیب یابی و سپس تعمیر پکیج دیواری انجام شود و همچنین تعمیر پکیج دیواری بوتان از تخصصی ترین حرفه های تعمیرات است. آریابهکار با سابقه طولانی و دارای تایید اتحادیه با ارائه فاکتور رسمی و هزینه های منصفانه و ضمانت تعمیرات به دنبال جلب رضایت و اعتماد مشتریان عزیز است.

معرفی پکیج دیواری بوتان

شرکت بوتان از سال 1360 در زمینه تولید لوازم گرمایشی مانند پکیج دیواری، آبگرمکن، رادیاتور و … مشغول است. پکیج دیواری یکی از لوازم گرمایشی ضروری هر خانه است. پکیج دیواری بوتان یکی از با کیفیت ترین پکیج های تولید داخل است و انواع مختلفی دارد، که با توجه منزل خود باید بتوانید بهترین مدل آن را انتخاب کنید.

معرفی پکیج دیواری بوتانقطعات پکیج دیواری بوتان به دو قسمت قطعات الکتریکی و مکانیکی تقسیم میشوند. که از نظر عملکرد قطعات الکتریکی خود به سه دسته تقسیم میشوند:
1. برد : که مانند مغز عمل میکند و وظیفه رسیدگی و انجام دستوراتی که به آن داده شده را دارد.
2. قطعاتی که از برد فرمان میگیرند : معمولا از برق 110 و220 ولت تغذیه میکنند.
3. قطعاتی که تغییرات را به برد گزارش میدهند : که برد به نسبت این تغییرات به قطعات دستور میدهد.

انواع مدل های پکیج بوتان (BUTANE)

پکیج‌های بوتان دارای پسوندهایی هستند که این پسوندها برای این استفاده می‌شوند که به شما بگویند که پکیج فن دار یا بدون فن است. در صورتی که پسوند مدل پکیج شما از کلمه (S) استفاده شد باید بدانید که پکیج فن دار است و اگر پسوند (i) باشد پکیج بدون فن است.

انواع مدل های پکیج بوتان (BUTANE)

پکیج ها وظیفه سرمایش و گرمایش محیط را بر عهده دارند. با توجه به نوع سیستم آنها به انواع مختلفی تقسیم میشوند که برای عیب یابی و تعمیر، شناخت آنها تاثیرگذار است.
1. پکیج مدل Verona
2. پکیج مدل Perla pro
3. پکیج مدل Optima
4. پکیج مدل Calda venizia
5. پکیج مدل benessere pro
6. پکیج مدل Parma
7. پکیج مدل Nuova acqua
8. پکیج مدل CV 424

مزایا و معایب پکیج دیواری بوتان

پکیج بوتان نیز مانند تمام لوازم خانگی دیگر دوچار مزایا و معایبی است که شناختن آنها برای عیب یابی مشکلات و تعمیر پکیج دیواری بوتان نیاز است.

مزایا

 •  در کمترین زمان ممکن آب گرم تامین میشود.
 •  در مصرف انرژی مانند آب و برق و گاز صرفه جویی میکند.
 •  راندمان کارایی بالایی دارد.
 •  فضای کمی اشغال میکند.
 •  نصب سریع و آسانی دارد.
 •  به دلیل راحت در دسترس بودن تعمیر و سرویس آن آسان است.
 •  به لوله کشی کمتری نیاز دارد.
 •  هر واحد از ساختمان به صورت جداگانه پکیج خود را دارد.
 •  هزینه نصب کمتری دارد.
 •  و…

معایب

 •  دارای خطراتی مانند گازگرفتگی است.
 • صدای زیادی دارد که در محیط های کوچک باعث سلب آسایش است.
 •  نسبت به چیلر و مینی چیلر مصرف برق بالاتری دارد.
 •  فضای داخلی منزل شما را اشغال میکند.

مشکلات رایج پکیج دیواری بوتان

ممکن است مشکلات زیادی برای پکیج دیواری بوتان شما اتفاق بیوفتد که به دلیل نگه داری نامناسب و یا مشکلات فنی باشد. در ادامه به بررسی تعدادی از این مشکلات میپردازیم:

مشکلات رایج پکیج دیواری بوتان

خاموش شدن پکیج

زمانی که پکیج شما خاموش میشود، میتواند دلایل زیادی داشته باشد که برخی از آنها باید فقط به دست تعمیرکاران متخصص بررسی شوند. یکی از دلایل خاموش شدن پکیج میتواند کم بودن فشار آب یا گاز باشد.

صدای زیاد

صدای زیاد نیز یکی از عیوبی است که باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود. از علت های آن میتواند هواگرفتن و یا رسوب گرفتن پکیج باشد.

انفجاری روشن شدن پکیج

این موضوع میتواند دلایل مختلفی داشته باشد مانند تنظیم نبودن میزان گاز پکیج، تنظیم نبودن فاصله بین مشعل و جرقه زن الکتریکی، مسدود بودن دودکش، خرابی سوراخ های اطراف جرقه و …

بالا رفتن دمای آب خروجی

در صورتی که دمای آب خروجی بیش از حد بالا برود، باید چند نکته را در نظر داشت. اول اینکه مقدار گاز ورودی بیش از اندازه نباشد. سپس توجه به این موضوع که فشار آب کم نباشد. و در نهایت باید چک شود که مسیر ورودی و خروجی آب دوچار گرفتگی نشده باشد.

روشن نشدن پکیج دیواری بوتان

در صورت روشن نشدن پکیج باید ابتدا گاز ورودی چک شود، چرا که در این حالت مشکل گاز ورودی است و باید هرچه زودتر برطرف شود. سپس ممکن است هوادرون لوله گاز باشد. در برخی مواقع نیز ممکن است به دلیل فشار زیاد گاز باشد که در این صورت باید با اداره گاز تماس بگیرید.

قرمز شدن چراغ پکیج

قرمز شدن چراغ پکیج ممکن است به دلایل زیادی اتفاق بیوفتد. برخی از این موارد شامل قطع بودن برق پکیج، قطع گاز ورودی به پکیج، خرابی برد پکیج دیواری و … باشد. که باید هرچه زودتر بررسی شود و به تعمیکار متخصص نیاز داشته باشد.

افت فشار پکیچ

افت یا افزایش فشار پکیج در یک ماه اول امری طبیعی است. اما اگر مدت زیادی اتفاق بیوفتد با مشکل افت فشار مواجه هستید و ایرادی در دستگاه وجود دارد که باید توسط یک متخصص بررسی شود.

افت فشار پکیچ
از دلایل آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نشتی گاز
 •  خرابی شیر پرکن
 •  سوراخ بودن منبع انبساط
 •  مبدل حرارتی
 •  نشتی در رادیاتور

گرم نشدن آب

دلایلی که میتواند باعث شود آب پکیج گرم نشود میتواند شامل خرابی سنسور جرقه زن مشعل، کمبود میزان سطح آب، تنظیم نبودن دمای پکیج و … میشوند.

کم شدن فشار مدار بسته در حالت زمستان

از دلایل آن میتواند نشتی بیرونی از مبدل اصلی و فرعی، نشتی از مدار لوله کشی و رادیاتور و نشتی از اتصالات باشد.

خدمات نمایندگی مرکزی و معتبر پکیج دیواری بوتان

مجموعه آریابهکار سالهاست که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی مشغول است، و تعمیرات برند های زیادی از جمله برند های خارجی و ایرانی را انجام میدهد.
تعمیر پکیج دیواری بوتان یکی از خدماتی است که در آریابهکار توسط تعمیرکاران متخصص و مهندسان این مجموعه انجام میشود. و خدماتی مانند تعمیر و تعویض قطعات انجام میشود. اما در آریابهکار تعمیر در اولویت است و فقط در صورت نیاز تعویض با استفاده از قطعات اورجینال انجام میشود.

خدمات نمایندگی مرکزی و معتبر پکیج دیواری بوتان
فرایند تعمیر پکیج دیواری بوتان توسط تعمیرکاران متخصص آریابهکار به صورت زیر میباشد:

 • ابتدا درخواست خود را از طریق قسمت درخواست خدمات یا تماس با شرکت ثبت کنید.
 •  هماهنگی های لازم را جهت اعزام تکنیسین انجام دهید.
 •  سپس تکنسین در روز و ساعت هماهنگ شده به محل مورد نظر شما اعزام میشود.
 •  در ابتدا تکنسین عیب یابی قطعه به قطعه دستگاه را انجام میدهد.
 •  سپس مشکل دستگاه به شما اعلام میشود و در صورت تایید شما پروسه تعمیرات شروع میشود.

نحوه برقراری ارتباط با نمایندگی مرکزی پکیج دیواری بوتان

برای برقراری ارتباط با کارشناسان آریابهکار از طریق شماره تماس های زیر میتوانید اقدام کنید:
شماره تماس مرکز سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷ -۰۲۱
شعبه مرکز تهران: ۸۶۰۷۱۷۵۱-۰۲۱
شعبه شرق تهران: ۷۷۹۰۲۲۲۰–۰۲۱
شعبه شمال تهران: ۲۶۱۲۴۶۹۶–۰۲۱

همچنین میتوانید به صورت حضوری با استفاده از آدرس های زیر به یکی از مراکز آریابهکار در تهران مراجعه کنید.
شعبه ونک: میدان ونک، ابتدای گاندی جنوبی، نبش هجدهم، شماره ۱۰۲، واحد ۷
شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد ۱

و در صورت تمایل میتوانید از طریق قسمت درخواست خدمات، درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان آریابهکار در اصرع وقت با شما تماس حاصل فرمایند.

نکات مهم درباره پکیج دیواری بوتان

پکیج دیواری بوتان نیز مانند هر وسیله دیگر در منزل دارای عمر مفید است و برای اینکه بتواند سالها برایتان کار کند نیاز به نگهداری و مراقبت درست دارد. با رعایت نکات زیر میتوانید از این دستگاه نگهداری کنید و باعث طولانی تر شدن عمر آن شوید.

 1. نکات مهم درباره پکیج دیواری بوتانفشار آب
  فشار آب مورد نیاز عملکرد پکیج باید بین 1 تا 2 اتمسفر باشد. در فشار کمتر از 0.5 بار از مدار خارج میشود.
 2.  صافی ها
  هر 2 الی 3 ماه یکبار باید صافی های آب یا فیلتر پکیج را بررسی کنید. مخصوصا اوایل استفاده از پکیج چرا که در لوله ها حتما سنگ ریزه وجود دارد.
 3.  رسوب گیری
  رسوب پکیج برای عملکرد آن بسیار مضر است و باعث خرابی آن میشود. برای جلوگیری از این اتفاق باید از رسوبگیر استفاده کرد.
 4.  دودکش
  دودکش جز موارد ایمنی در نگهداری از پکیج به حساب می آید. قبل از شورع فصل سرما باید مسیر دودکش را باز کنید و از کلاهک های استاندارد استفاده کنید.
 5.  سیستم ضد گیرپاژ پمپ
  این سیستم به طور معمول در پکیج های دیواری قرار دارد و کاربرد آن به این صورت است که اگر 24 آب گردش نداشته باشد، پکیج به وسیله پمپ، آب را به گردش در می آورد. در صورتی که عملکرد این پمپ به مشکل بخورد باید هرچه زودتر این مشکل را برطرف کرد و به آن رسیدگی کرد.
 6.  ضد یخ زدگی
  زمانی که آب به دمای 7 درجه میرسد، پمپ هر 2 ساعت 10 الی 15 دقیقه شروع به کار میکند تا زمانی که دمای آب به اندازه کافی بالا برود که از یخ زدگی جلوگیری کند. برای اینکه سیستم ضد یخزدگی کار کند باید پکیج به برق متصل باشد.

عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان (BUTANE)

برای عیب یابی پکیج بوتان ابتدا باید مدل آن را شناسایی کرده و سپس عیب یابی آن را انجام داد چرا که با توجه به مدل پکیج ارورهای آن را می‌توان برطرف کرد. این کار باید توسط کارشناسان متخصص در این زمینه انجام گیرد.

شناسایی نوع پکیج در تعمیر و عیب یابی آن بسیار مهم می باشد. در برخی موارد پکیج شما با مشکلاتی از جمله گرم نشدن آب، خاموش و روشن شدن مداوم، روشن شدن به صورت انفجاری و … رو به رو می‌شود که در این حالت باید عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری بوتان توسط متخصصین انجام شود.

عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان (BUTANE)

1. سیستم آب گرم ممکن است گرمای ضعیفی ایجاد کند

امکان نشتی وجود دارد، لوله ها ممکن است سر و صدایی زیادی ایجاد کنند و همچنین ممکن است نوسان فشار در پکیج رخ دهد.

برای رفع مشکل نشتی آب نیز امکان دارد مهره و اورینگ خراب شده باشد که با تعویض آن ها مشکل به وجود آمده رفع خواهد شد. تمامی این خدمات باید توسط افراد ماهر در این زمینه انجام گیرد.

2. روشن نشدن شعله پکیج دیواری

این مشکل ممکن است به دلیل نوسان کردن فشار آب و جریان برق یا نقص ورودی گاز یا فشار هوا باشد که می توان با تامین کردن فشار آب نوسان آن را کنترل کرد و با استفاده از محافظ برق، جریان برق را کنترل کرد یا با تعویض شیر ورودی گاز، نقص ورودی گاز را از بین برد و با تعویض کردن سوئیچ فشار هوا، نقص ناشی از فشار هوا را از بین برد.

3. خاموش شدن مدام پکیج دیواری

در عیب یابی پکیج بوتان زمانی که مشکل پکیج شما خاموش شدن مدام پکیج است مشکلات متفاوتی وجود دارد. در برخی موارد مشکل از برد دستگاه است که باید به کمک نیروهای متخصص آن را تعمیر کنید.

4. سرو صدای پکیج دیواری

سر و صدای پکیج هم یکی از عیب‌هایی است که در اکثر مواقع باید عیب یابی و تعمیر پکیج  برای آن انجام شود.

5. نشان ندادن دمای درست آب

این مشکل ممکن است از مواردی از قبیل احتمال خرابی سنسور NTC دستگاه باشد که این مشکل را می توان با بررسی این قطعه و تعویض آن توسط متخصصان برطرف کرد.

برخی از اشکالات احتمالی پکیج دیواری

کلام آخر

پکیج یکی از وسایل کاربردی خانه و محل کار است و باید از آن مراقبت خوبی به عمل آید تا در گذر زمان نیاز کمتری به تعمیر پکیج دیواری بوتان داشته باشید. آریابهکار مجموعه ای است که چندین سال در زمینه تعمیر لوازم خانگی فعالیت دارد، و از باتجربه ترین تیم تعمرکار تخصصی برخوردار است. تعمیر پکیج دیواری بوتان یکی از خدمات این شرکت است که با ارائه ضمانت 90 روزه انجام میشود. و در صورت نیاز با استفاده از قطعات اورجینال، قطعات معیوب را تعویض میکند.
برای ارتباط با آریابهکار با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره تماس مرکز سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷ -۰۲۱

آریابهکار تمامی‌خدمات سیستم گرمایشی و سیستم سرمایشی‌ها از جمله عیبی یابی پکیج بوتان و … را انجام می‌دهد. منظور از خدمات قابل ارائه نصب، تعمیر و سرویس پکیج در انواع مدل های مختلف می‌باشد. برای استفاده از این خدمات می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر خود از این خدمات بهره‌مند شوید.

آریابهکار تمامی خدمات قابل ارائه خود را به مدت 90 روز ضمانت کرده است. یعنی اگر در مدت گارانتی مشکل مشابهی در پکیج شما بروز کند تعمیرات مجددا به صورت رایگان انجام خواهد شد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱
واتساپ آریابهکار
تلگرام