skip to Main Content
تعمیر پکیج دیواری بوتان (BUTANE)
شماره تماس نمایندگی تعمیر پکیج بوتان

مدتی است که پکیج های گرمایشی جایگزین آبگرم کن و موتورخانه های مرکزی شدند و یکی از رایج ترین وسیله های گرمایشی در کل دنیا محسوب میشوند. پکیج دیواری بوتان نیز یکی از بهترین انواع پکیج است که مورد استفاده خیلی ها قرار گرفته و تعمیرات پکیج دیواری بوتان به این دلیل که انواع مختلفی دارند مانند Verona، Perla pro، Calda venizia، Parma و … اکثرا کار تخصصی است و باید توسط تعمیرکار خبره و متخصص در این زمنیه انجام شود.

آریابهکار نمایندگی تعمیر پکیج دیواری بوتان و لوازم خانگی در تهران دارای بهترین متخصصان و مهندسان در این زمینه است و بیش از 30 سال است که در زمینه تعمیر لوازم خانگی مشغول است.

تعمیر پکیج بوتان در مجموعه آریابهکار با ارائه ضمانت نامه 90 روزه تعمیرات در کوتاه ترین زمان انجام می گردد. در برخی موارد ارورهایی در پکیج شما به وجود می‌آید که باید در این شرایط ابتدا عیب یابی و سپس تعمیر پکیج دیواری انجام شود و همچنین تعمیر پکیج دیواری بوتان از تخصصی ترین حرفه های تعمیرات است. آریابهکار با سابقه طولانی و دارای تایید اتحادیه با ارائه فاکتور رسمی و هزینه های منصفانه و ضمانت تعمیرات به دنبال جلب رضایت و اعتماد مشتریان عزیز است.

فهرست

نمایندگی تعمیرات تخصصی پکیج بوتان در تهران

ما در مجموعه آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر بوتان، تمام محصولات برند بوتان را به‌صورت تخصصی به همراه کادری جواب و مجرب تعمیر می کنیم تا مشکل دستگاه شما به نحوی برطرف شود که نیازی به تعویض قطعات و… نداشته باشید. بنابراین اگر مایل به تعمیر پکیج بوتان خود در نمایندگی تعمیرات بوتان هستید، می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا بررسی های لازم صورت گیرد.

نمایندگی تعمیرات تخصصی پکیج بوتان در تهران

لازم به ذکر است که برای انجام هماهنگی های لازم باید مشکل دستگاه خود را به‌صورت دقیق بفرمایید تا درخواست شما ثبت گردد. همچنین اگر مایل به پیگیری سریعتر خرابی دستگاه خود هستید، می توانید از طریق واتساپ و تلگرام شماره 09190111214 با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید تا بررسی های لازم صورت گیرد.

نحوه برقراری ارتباط با نمایندگی مرکزی و معتبر تعمیر پکیج بوتان

برای برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر پکیج بوتان در آریابهکار می توانید از طریق روش های مختلف اقدام کنید. اولین روش برای برقراری ارتباط با آریابهکار تماس با شماره های مندرج در قسمت بالا می باشد که از این طریق می توانید درخواست خود را ثبت کنید تا خدمات لازم و کافی به شما ارائه گردد. دومین روش برای تعمیر پکیج بوتان در آریابهکار این است که با هماهنگی قبلی پکیج بوتان خود را به شعب تعمیراتی آریابهکار منتقل کنید تا پروسه عیب یابی و تعمیر آن در حضور شما انجام شود.

نکته: لازم به ذکر است که برای مراجعه حضوری به شعب تعمیراتی، حتما هماهنگی های لازم را با تیم پشتیبانی انجام دهید.

سومین روش نیز برای برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر پکیج بوتان این است که از طریق واتساپ و تلگرام مجموعه آریابهکار به شماره 09190111214 تصویر و ویدیو 30 ثانیه ای از خرابی پکیج بوتان خود را ارسال تا بررسی های لازم صورت گیرد و توسط تکنسین های ما راهنمایی شوید.

شماره تماس نمایندگی تعمیرات تخصصی پکیج بوتان در تهران

در صورتی که مایل به تعمیر پکیج بوتان در نمایندگی آریابهکار به همراه تکنسین های باتجربه و متخصص هستید، می توانید از طریق شماره های مندرج در قسمت ذیل با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را ثبت کنید.

تعمیر پکیج بوتان با قطعات 100% اورجینال

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که ممکن است در صورت تعمیر پکیج بوتان داشته باشید این است فردی که مدعی تعمیرات می باشد، برای تعمیر پکیج بوتان سعی می کند تا از قطعات درجه 2 و بی کیفیت استفاده کند تا هم هزینه بیشتری دریافت کند و هم اینکه مشکل دستگاه شما را به نحوی بر طرف کند! به عبارتی اگر دستگاه تعمیر شده شما پس از یک روز، یک هفته و یا یک ماه خراب شود، فرد تعمیرکار هیچ مسئولیتی در خصوص آن نخواهد پذیرفت و باید مجددا اقدام به تعمیرات پکیج بوتان کنید.

اما ما در آریابهکار با استفاده از قطعات کاملا شرکتی و اورجینال پروسه تعمیر پکیج بوتان را انجام می دهیم تا یکبار برای همیشه مشکل دستگاه شما رفع شود و نیازی به تعمیرات مجدد نداشته باشید. همچنین تمام خدمات ما از جمله تعویض قطعات نیز شامل گارانتی ارائه شده خواهد شد و از این طریق با خیالی آسوده می توانید پروسه تعمیرات پکیج بوتان را به بهترین شکل ممکن سپری کنید تا مشکل دستگاه شما رفع گردد و نیازی به تعویض قطعات با هزینه جداگانه نداشته باشید.

بنابراین اگر قطعه ای در میان قطعات پکیج بوتان شما آسیب دیده است، تکنسین های تعمیرکار ما در ابتدا تلاش خود را خواهند کرد تا مشکل شما بصورت تخصصی رفع گردد و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید و صرفا از طریق تعمیرات تخصصی مشکل رفع گردد. اما اگر میزان خرابی پکیج بوتان شما بقدری است که کارشناس نمی تواند مشکل را رفع کند، ما پروسه تعویض قطعه معیوب را با قطعه 100% اورجینال انجام خواهیم داد تا مشکل شما به بهترین شکل ممکن رفع گردد.

مقالات مرتبط: تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج بوتان با 90 روز ضمانت نامه بی قید و شرط

ما در نمایندگی آریابهکار با توجه به اینکه تمام پروسه عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان را توسط کارشناسان مجرب و متخصص انجام می دهیم، به شما تضمین می دهیم که دستگاه شما بصورت تخصصی در مجموعه ما تعمیر خواهد شد و نیازی به تعمیرات مجدد نخواهید داشت. با این وجود چگونه؟ ما برای خدمات ارائه شده هر چند ساده و هر چند تخصصی، گارانتی به شما می دهیم تا با خیالی آسوده دستگاه خود را به ما بسپارید. توجه داشته باشید که بازه زمانی گارانتی پکیج بوتان در آریابهکار 90 روزه است و اگر در این بازه زمانی با خرابی قبلی روبرو شدید، ما آنرا بصورت رایگان تعمیر خواهیم کرد.

تعمیرکار پکیج بوتان

اگر مایل به اطلاع از ویژگی ها و مشخصات تعمیرکار باتجربه پکیج بوتان هستید باید به اطلاع شما برسانیم که تعمیرکار پکیج بوتان باید حداقل 5 سال سابقه تعمیرات تخصصی پکیج بوتان در مدل های متنوع را داشته باشد تا بتوانید با خیالی آسوده دستگاه خود را به آن بسپارید تا این پروسه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و مشکل شما یکبار برای همیشه رفع گردد. از این رو به یاد داشته باشید که تعمیرکار پکیج بوتان باید به نحوی دستگاه شما را تعمیر کند که هم نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید و هم مشکل شما بصورت تخصصی رفع گردد.

سرویسکار پکیج بوتان

برای تعمیر پکیج بوتان شما می توانید در محل سکونت خود ده ها نفر را پیدا کنید و پروسه تعمیرات را سپری کنید. اما چگونه ممکن است که پروسه عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان به بهترین شکل ممکن انجام شود و همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنیم؟ برای اینکه پروسه تعمیر پکیج بوتان به بهترین شکل ممکن صورت گیرد شما نیاز به سرویسکار پکیج بوتان دارید تا سرویسکار پکیج بوتان بتواند بهترین خدمات ممکن را برای شما انجام دهد و بتوانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید و نیازی به تعمیرات مجدد نداشته باشید.

خدمات نمایندگی معتبر تعمیر پکیج دیواری بوتان در تهران

در نمایندگی معتبر تعمیر پکیج دیواری بوتان در تهران تمام خدماتی که می توانند باعث شوند که از این دستگاه کار آمد همانند روز اول استفاده کنید به شما ارائه خواهد شد تا بتوانید از پکیج بوتان خود همانند روز اول و بدون هر گونه خرابی استفاده کنید تا مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن تعمیر شود و نیازی به خدمات مجدد نداشته باشید. از این رو برای تعمیر پکیج بوتان، بهترین راهکار ممکن پیش روی شما مراجعه به نمایندگی تعمیر پکیج دیواری بوتان در تهران است تا مشکل شما بصورت تخصصی عیب یابی و تعمیر شود.

بهترین زمان برای تعمیر پکیج بوتان

اگر پکیج بوتان دارید و به دنبال بهترین زمان برای تعمیر پکیج بوتان هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که شما باید در بازه های زمانی مختلف اقدام به تعمیر پکیج بوتان کنید! به عبارتی اگر در زمانیکه باید اقدام به تعمیر پکیج بوتان کنید و اما آنرا نادیده می گیرید، مطمئنا خرابی پکیج بوتان شما بیشتر خواهد شد و نمی توانید از این دستگاه همانند گذشته استفاده کنید و در نتیجه با خرابی قابل توجهی روبرو خواهید شد.

بهترین زمان برای تعمیر پکیج بوتان

از این رو بهترین زمان برای تعمیر پکیج بوتان، زمانی می باشد که با جزئی ترین خرابی در این دستگاه روبرو می شوید که مانع استفاده شما از این دستگاه می شود.

سرویس و تعمیر پکیج بوتان در نمایندگی اصلی تعمیرات پکیج آریابهکار

ما تمام خدمات عیب یابی، سرویس و تعمیر پکیج بوتان را در آریابهکار به عنوان بهترین نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان بدون هر گونه محدودیتی انجام می دهیم تا مشکل شما از این طریق برطرف شود و بتوانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید.

سرویس های دوره ای پکیج بوتان

سرویس دوره ای پکیج بوتان یکی از بهترین و صحیح ترین تصمیماتی می باشد که اگر از پکیج بوتان استفاده می کنید، باید حداقل هر 6 ماه یکبار اقدام به اجرا و اعمال آن نمایید. از این رو سرویس دوره ای پکیج بوتان چیست؟ منظور این است که دستگاه شما توسط تکنسین های مجرب مورد بررسی قرار می گیرد و اگر خرابی ای در حال شکل گیری می باشد، توسط تکنسین ها بررسی و رفع خواهد شد. به همین دلیل اگر سرویس دوره ای پکیج بوتان بصورت مرتب صورت گیرد، عمر مفید پکیج بوتان بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر می باشد که یکی از خدمات تخصصی ما در زمینه تعمیر پکیج بوتان، سرویس دوره ای پکیج بوتان می باشد که می توانید از این طریق از خدمات ما استفاده کنید.

چرا برای تعمیر پکیج بوتان به آریابهکار مراجعه کنیم؟

آریابهکار یکی از قدیمی ترین مجموعه های تعمیراتی در تهران با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات تخصصی می باشد که همواره سعی بر این داشته تا بتواند مشکل دستگاه شما را بصورت تخصصی و با کمترین هزینه تعمیراتی ممکن تعمیر کند. اما یکی از مزایای تعمیر پکیج بوتان در آریابهکار برخلاف سایر مراکز تعمیراتی این است که ما تمام خدمات تعمیری که در مجموعه انجام می دهیم را به مدت 90 روز گارانتی می کنیم و گارانتی نیز بصورت کتبی و رسمی به شما ارائه خواهد شد.

از این رو ما علیرغم خدمات تخصصی که به شما ارائه می دهیم، آنها را نیز به مدت 90 روز گارانتی خواهیم کرد تا خیال شما از بابت تعمیراتی که ما انجام می دهیم راحت باشد.

خدمات نمایندگی مرکزی و معتبر پکیج دیواری بوتان

مجموعه آریابهکار سالهاست که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی مشغول است، و تعمیرات برند های زیادی از جمله برند های خارجی و ایرانی را انجام میدهد.
تعمیر پکیج دیواری بوتان یکی از خدماتی است که در آریابهکار توسط تعمیرکاران متخصص و مهندسان این مجموعه انجام میشود. و خدماتی مانند تعمیر و تعویض قطعات انجام میشود. اما در آریابهکار تعمیر در اولویت است و فقط در صورت نیاز تعویض با استفاده از قطعات اورجینال انجام میشود.

خدمات نمایندگی مرکزی و معتبر پکیج دیواری بوتان

فرایند تعمیر پکیج دیواری بوتان توسط تعمیرکاران متخصص آریابهکار به صورت زیر میباشد:

 1. ابتدا درخواست خود را از طریق قسمت درخواست خدمات یا تماس با شرکت ثبت کنید.
 2. هماهنگی های لازم را جهت اعزام تکنیسین انجام دهید.
 3. سپس تکنسین در روز و ساعت هماهنگ شده به محل مورد نظر شما اعزام میشود.
 4. در ابتدا تکنسین عیب یابی قطعه به قطعه دستگاه را انجام میدهد.
 5. سپس مشکل دستگاه به شما اعلام میشود و در صورت تایید شما پروسه تعمیرات شروع میشود.

مقالات مرتبط: تعمیر پکیج ال جی

عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان (BUTANE)

برای عیب یابی پکیج بوتان ابتدا باید مدل آن را شناسایی کرده و سپس عیب یابی آن را انجام داد چرا که با توجه به مدل پکیج ارورهای آن را می‌توان برطرف کرد. این کار باید توسط کارشناسان متخصص در این زمینه انجام گیرد.

شناسایی نوع پکیج در تعمیر و عیب یابی آن بسیار مهم می باشد. در برخی موارد پکیج شما با مشکلاتی از جمله گرم نشدن آب، خاموش و روشن شدن مداوم، روشن شدن به صورت انفجاری و … رو به رو می‌شود که در این حالت باید عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری بوتان توسط متخصصین انجام شود.

آموزش عیب یابی پکیج بوتان

در صورتیکه پکیج بوتان شما عزیزان در فصول سرد سال خراب شود، عملا مشکلات زیادی برای شما رخ خواهد داد و به همین دلیل تمایل زیادی خواهید داشت تا این خرابی را تعمیر کنید. اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد که باید از آن مطلع شوید و آن هم تخصصی بودن پکیج های بوتان نسل جدید نسبت به مدل های قدیمی می باشد که صرفا باید توسط تکنسین هایی مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد که دانش کافی در این زمینه دارند و می توانند مشکل را در ابتدا شناسایی و سپس تعمیر کنند.

با این وجود اگر دانش کافی در این زمینه ندارید، توصیه ای که ما برای شما داریم این است که به هیچ وجه اقدام به باز کردن پکیج بوتان نکنید؛ چرا که به احتمال زیاد ممکن است مشکل را بیشتر کنید. از این رو ما در آریابهکار به همراه تکنسین های تعمیرکار پکیج بوتان آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان هستیم و می توانید پروسه عیب یابی و تعمیر تخصصی این دستگاه را به ما بسپارید.

معرفی پکیج دیواری بوتان

شرکت بوتان از سال 1360 در زمینه تولید لوازم گرمایشی مانند پکیج دیواری، آبگرمکن، رادیاتور و … مشغول است. پکیج دیواری یکی از لوازم گرمایشی ضروری هر خانه است. پکیج دیواری بوتان یکی از با کیفیت ترین پکیج های تولید داخل است و انواع مختلفی دارد، که با توجه منزل خود باید بتوانید بهترین مدل آن را انتخاب کنید.

قطعات پکیج دیواری بوتان به دو قسمت قطعات الکتریکی و مکانیکی تقسیم میشوند. که از نظر عملکرد قطعات الکتریکی خود به سه دسته تقسیم میشوند:

 1. برد : که مانند مغز عمل میکند و وظیفه رسیدگی و انجام دستوراتی که به آن داده شده را دارد.
 2. قطعاتی که از برد فرمان میگیرند : معمولا از برق 110 و220 ولت تغذیه میکنند.
 3. قطعاتی که تغییرات را به برد گزارش میدهند : که برد به نسبت این تغییرات به قطعات دستور میدهد.

انواع مدل های پکیج بوتان (BUTANE)

پکیج‌های بوتان دارای پسوندهایی هستند که این پسوندها برای این استفاده می‌شوند که به شما بگویند که پکیج فن دار یا بدون فن است. در صورتی که پسوند مدل پکیج شما از کلمه (S) استفاده شد باید بدانید که پکیج فن دار است و اگر پسوند (i) باشد پکیج بدون فن است.

انواع مدل های پکیج بوتان (BUTANE)

پکیج ها وظیفه سرمایش و گرمایش محیط را بر عهده دارند. با توجه به نوع سیستم آنها به انواع مختلفی تقسیم میشوند که برای عیب یابی و تعمیر، شناخت آنها تاثیرگذار است.

 1. پکیج مدل Verona
 2. پکیج مدل Perla pro
 3. پکیج مدل Optima
 4. پکیج مدل Calda venizia
 5. پکیج مدل benessere pro
 6. پکیج مدل Parma
 7. پکیج مدل Nuova acqua
 8. پکیج مدل CV 424

مزایا و معایب پکیج دیواری بوتان

پکیج بوتان نیز مانند تمام لوازم خانگی دیگر دوچار مزایا و معایبی است که شناختن آنها برای عیب یابی مشکلات و تعمیر پکیج دیواری بوتان نیاز است.

مزایا:

 • در کمترین زمان ممکن آب گرم تامین میشود.
 • در مصرف انرژی مانند آب و برق و گاز صرفه جویی میکند.
 • راندمان کارایی بالایی دارد.
 • فضای کمی اشغال میکند.
 • نصب سریع و آسانی دارد.
 • به دلیل راحت در دسترس بودن تعمیر و سرویس آن آسان است.
 • به لوله کشی کمتری نیاز دارد.
 • هر واحد از ساختمان به صورت جداگانه پکیج خود را دارد.
 • هزینه نصب کمتری دارد.
 • و…

معایب:

 • دارای خطراتی مانند گازگرفتگی است.
 • صدای زیادی دارد که در محیط های کوچک باعث سلب آسایش است.
 • نسبت به چیلر و مینی چیلر مصرف برق بالاتری دارد.
 • فضای داخلی منزل شما را اشغال میکند.

مشکلات رایج پکیج دیواری بوتان

ممکن است مشکلات زیادی برای پکیج دیواری بوتان شما اتفاق بیوفتد که به دلیل نگه داری نامناسب و یا مشکلات فنی باشد.

مشکلات رایج پکیج دیواری بوتان

در ادامه به بررسی تعدادی از این مشکلات میپردازیم:

1) خاموش شدن پکیج

زمانی که پکیج شما خاموش میشود، میتواند دلایل زیادی داشته باشد که برخی از آنها باید فقط به دست تعمیرکاران متخصص بررسی شوند. یکی از دلایل خاموش شدن پکیج میتواند کم بودن فشار آب یا گاز باشد.

2) صدای زیاد

صدای زیاد نیز یکی از عیوبی است که باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود. از علت های آن میتواند هواگرفتن و یا رسوب گرفتن پکیج باشد.

3) انفجاری روشن شدن پکیج

این موضوع میتواند دلایل مختلفی داشته باشد مانند تنظیم نبودن میزان گاز پکیج، تنظیم نبودن فاصله بین مشعل و جرقه زن الکتریکی، مسدود بودن دودکش، خرابی سوراخ های اطراف جرقه و …

4) بالا رفتن دمای آب خروجی

در صورتی که دمای آب خروجی بیش از حد بالا برود، باید چند نکته را در نظر داشت. اول اینکه مقدار گاز ورودی بیش از اندازه نباشد. سپس توجه به این موضوع که فشار آب کم نباشد. و در نهایت باید چک شود که مسیر ورودی و خروجی آب دوچار گرفتگی نشده باشد.

5) روشن نشدن پکیج دیواری بوتان

در صورت روشن نشدن پکیج باید ابتدا گاز ورودی چک شود، چرا که در این حالت مشکل گاز ورودی است و باید هرچه زودتر برطرف شود. سپس ممکن است هوادرون لوله گاز باشد. در برخی مواقع نیز ممکن است به دلیل فشار زیاد گاز باشد که در این صورت باید با اداره گاز تماس بگیرید.

6) قرمز شدن چراغ پکیج

قرمز شدن چراغ پکیج ممکن است به دلایل زیادی اتفاق بیوفتد. برخی از این موارد شامل قطع بودن برق پکیج، قطع گاز ورودی به پکیج، خرابی برد پکیج دیواری و … باشد. که باید هرچه زودتر بررسی شود و به تعمیکار متخصص نیاز داشته باشد.

7) افت فشار پکیچ

افت یا افزایش فشار پکیج در یک ماه اول امری طبیعی است. اما اگر مدت زیادی اتفاق بیوفتد با مشکل افت فشار مواجه هستید و ایرادی در دستگاه وجود دارد که باید توسط یک متخصص بررسی شود.از دلایل آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نشتی گاز
 • خرابی شیر پرکن
 • سوراخ بودن منبع انبساط
 • مبدل حرارتی
 • نشتی در رادیاتور

8) گرم نشدن آب

دلایلی که میتواند باعث شود آب پکیج گرم نشود میتواند شامل خرابی سنسور جرقه زن مشعل، کمبود میزان سطح آب، تنظیم نبودن دمای پکیج و … میشوند.

9) کم شدن فشار مدار بسته در حالت زمستان

از دلایل آن میتواند نشتی بیرونی از مبدل اصلی و فرعی، نشتی از مدار لوله کشی و رادیاتور و نشتی از اتصالات باشد.

مقالات مرتبط: تعمیر پکیج اخگر

چرا رادیاتور پکیج بوتان گرم نمیشود؟

یکی از مشکلات رایج در پکیج بوتان، گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان می باشد که اصولا یک مشکل اساسی در استفاده از این پکیج است و نمی توان به سادگی از کنار این خرابی گذشت. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر با انجام روش های مختلفی موفق به برطرف کردن این خرابی نشدید، به نمایندگی تعمیر پکیج بوتان مراجعه کنید تا این مشکل برطرف گردد. همچنین در ادامه با رایج ترین دلایل گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان آشنا خواهید شد:

 1. رخ دادن کد خطا در نمایشگر پکیج بوتان.
 2. هوا داشتن رادیاتورها.
 3. بسته بودن شیرهای رفت و برگشت.
 4. خرابی پمپ سیرکولاتور پکیج بوتان.
 5. کثیفی صافی برگشت پکیج بوتان.
 6. سوختن شیر موتور پکیج بوتان.
 7. ایراد در فنر بای پس پکیج بوتان.

تعمیر برد الکتریکی پکیج بوتان در نمایندگی تهران

مغز متفکر پکیج بوتان، برد الکتریکی پکیج بوتان می باشد؛ چرا که برد الکتریکی این دستگاه وظیفه قابل توجهی در رهبری و هدایت قطعات پکیج را داراست و اگر هر گونه خرابی در این قطعه رخ دهد، به هیچ وجه نمی توانید از پکیج بوتان استفاده کنید. با این وجود معمولا تعمیرکاران اقدام به تعویض برد پکیج بوتان می کنند و این در حالی می باشد که برد این دستگاه سالم می باشد و با تعمیرات بسیار جزئی مشکل آن برطرف خواهد شد!

تعمیر برد الکتریکی پکیج بوتان در نمایندگی تهران

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است در صورت خرابی برد پکیج بوتان، این قطعه را به تکنسین های مجرب و متخصص آریابهکار بسپارید تا پروسه عیب یابی و تعمیر آن به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و نیازی به خرید برد جدید نداشته باشید.

تعمیرات پمپ پکیج بوتان

پمپ پکیج بوتان که یک قطعه حیاتی در این دستگاه می باشد، دارای نقش بسیار مهمی است. وظیفه اصلی پمپ پکیج بوتان این است که آب گرمی که توسط پکیج بوتان تولید شده را وارد مدار می کند و از طرفی این آب وارد شده به مدار و رادیاتورها، به مراتب گرمای خود را از دست می دهد و وظیفه پمپ پکیج بوتان این است که این آب را مجددا وارد پکیج کند تا به گرمای مناسب و مطلوب برسد. با این وجود اگر پمپ پکیج بوتان خراب شود، به هیچ وجه نمی توانید از قابلیت های این دستگاه استفاده کنید.

از این رو ما به عنوان نمایندگی تعمیر پکیج بوتان، آماده عیب یابی و تعمیر تخصصی پمپ پکیج بوتان هستیم تا نیازی به تعویض این قطعه نداشته باشید و مشکل شما صرفا از طریق تعمیرات تخصصی برطرف شود؛ لازم به ذکر است که پمپ پکیج بوتان حتما باید بصورت تخصصی توسط تکنسین های باتجربه تعمیر گردد.

آموزش نحوه ی نصب سنسور حرارتی پکیج دیواری

اگر سنسور حرارتی پکیج بوتان شما عزیزان خراب شده است و با ارور این خرابی روبرو شده اید، باید اقدام به تعویض سنسور حرارتی پکیج بوتان نمایید تا مشکل شما برطرف گردد. با این وجود ما در ادامه این مقاله از آریابهکار قصد داریم تا آموزش نصب سنسور حرارتی پکیج بوتان را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

 1. در ابتدا پکیج بوتان را از برق بکشید.
 2. شیر آب سرد ورودی را ببندید و با باز کردن شیر آب، اقدام به تخلیه پکیج بوتان نمایید.
 3. اینک باید روکش سنسور حرارتی پکیج بوتان را خارج کنید.
 4. با استفاده از آچار اقدام به باز کردن سنسور نمایید.
 5. سنسور جدید را به همراه واشر ببندید و روکش را روی آن قرار دهید.

فلوسوئیچ در حالت آبگرم پکیج بوتان چگونه عمل می کند؟

فلوسوئیچ ها همان کلید خاموش و روشن پکیج بوتان می باشند که باید از خاموش و روشن کردن متعدد آنها خودداری کنید. به عبارتی فلوسوئیچ ها منجر به فعال شدن مدار آب گرم پکیج بوتان از جانب برد می شوند.

آموزش نحوه ی باز کردن فلوسوئیچ پکیج بوتان

اگر مایل به باز کردن فلوسوئیچ پکیج بوتان هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که این پروسه بهتر است توسط تکنسین های مجرب و متخصص صورت گیرد تا مشکلی در این زمینه رخ ندهد.

محفظه احتراق پکیج دیواری بوتان

محفظه احتراق پکیج بوتان به دو دسته باز و بسته تقسیم می شود که براساس نیاز خود می توانید گزینه مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

محفظه احتراق پکیج دیواری بوتان

اما محفظه احتراق پکیج بوتان از بخش های ذیل تشکیل شده است:

 • فن.
 • مشعل.
 • پرشرسوئیچ دود.
 • هدایت کننده دود.

آموزش هواگیری پکیج بوتان

در صورتی که شوفاژهای شما عزیزان در فصل سرد زمستان به‌صورت یکنواخت گرم نمی شوند و با برخی مشکلات در شوفاژها اعم از گرم بودن پایین و سرد بودن بالای شوفاژ و… روبرو شدید، باید اقدام به هواگیری پکیج بوتان نمایید تا مشکل دستگاه شما از این طریق برطرف گردد. اما چگونه پکیج بوتان را هواگیری کنیم؟ در ادامه این گزارش با آموزش هواگیری پکیج بوتان آشنا خواهید شد و توصیه می کنیم به‌صورت مرحله به مرحله پیش بروید:

 1. پکیج بوتان را بر روی حالت زمستان قرار دهید.
 2. در قسمت بالا پکیج بوتان، شیر هواگیری رادیاتور وجود دارد که باید به همراه آچار به آرامی باز کنید.
 3. اینک مقداری هوا به همراه آب از پکیج بوتان خارج خواهد شد.
 4. در صورتی که هوا به مقدار کافی خارج شد و صدایی از پکیج بوتان به گوش شما نرسید، شیر را به‌صورت کامل ببندید.
 5. هم اکنون موفق به هواگیری پکیج بوتان شدید.

توجه: در صورتی که حین هواگیری پکیج بوتان با مشکلات مختلفی اعم از افت فشار زیاد روبرو شدید، شیر مشکی رنگ در قسمت زیرین پکیج بوتان را باز کنید تا فشار این دستگاه به آرامی بالا برود.

ارور ها و کد خطای پکیج بوتان

کد خطا و اروری که ممکن است برای پکیج بوتان شما عزیزان رخ دهد، نسبت به سایر مدل هایی که از این دستگاه در بازار کشور موجود است، متفاوت می باشد. به عبارتی کد خطای پکیج بوتان مدل A با کد خطای پکیج بوتان مدل B متفاوت می باشد و به همین دلیل ما نمی توانیم صرفا یکسری کد خطا نام ببریم که در تمام مدل های این دستگاه مشترک هستند. اما در خصوص کد خطای پکیج بوتان باید به اطلاع شما برسانیم که نشان دهنده یک خرابی در این دستگاه است و حتما باید توسط تکنسین عیب یابی صورت گیرد.

لازم به ذکر می باشد که برای اطلاع و تعمیر این کدهای خطا، باید به دفترچه راهنمای پکیج بوتان خود مراجعه کنید.

هزینه تعمیرات در نمایندگی تعمیر پکیج بوتان چگونه تعیین می‌شود؟

مبنا و معیار اعلام هزینه تعمیر پکیج بوتان براساس خرابی و میزان خرابی رخ داده در این دستگاه می باشد. به عبارتی می توانیم بگوییم که پیش از باز کردن و عیب یابی قطعه به قطعه پکیج بوتان به هیچ وجه نمی توان هزینه تعمیرات این دستگاه را اعلام نمود؛ چرا که هزینه اعلامی باید براساس علت خرابی و میزان خرابی پکیج بوتان باشد. از این رو ما در آریابهکار به اتفاق تکنسین های مجرب در ابتدا پکیج بوتان را عیب یابی دقیق می کنیم تا مشکل ریشه یابی شود.

پس از آنکه مشکل ریشه یابی شد، هزینه تعمیر براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی ریشه یابی می شود.

تعمیر پکیج بوتان بهتر است یا خرید آن؟

در صورتی می توان به این سؤال پاسخ قطعی داد که مشکل دستگاه شما به‌صورت دقیق مورد عیب یابی تکنسین های مجرب قرار گیرد. به عبارتی پیش از آنکه پکیج بوتان شما عزیزان عیب یابی نشود، نمی توان پاسخ داد که اقدام به تعمیر کنید یا تعویض! اما در اکثر مواقع مشکل پکیج بوتان شما عزیزان با استفاده از تعمیرات برطرف می شود و نیازی به تعویض پکیج بوتان ندارید. به همین دلیل اولین توصیه ای که برای شما داریم این است که پکیج بوتان را به یک مرکز تخصصی و یا نمایندگی آریابهکار منتقل کنید تا به‌صورت دقیق عیب یابی شود.

تعمیر پکیج بوتان بهتر است یا خرید آن

همچنین اگر مدل پکیج بوتان شما برای چندین سال اخیر می باشد و مایلید اقدام به خرید پکیج بوتان جدید نمایید، بستگی به نظر شما دارد.

نکات مهم درباره پکیج دیواری بوتان

پکیج دیواری بوتان نیز مانند هر وسیله دیگر در منزل دارای عمر مفید است و برای اینکه بتواند سالها برایتان کار کند نیاز به نگهداری و مراقبت درست دارد. با رعایت نکات زیر میتوانید از این دستگاه نگهداری کنید و باعث طولانی تر شدن عمر آن شوید.

 • فشار آب: فشار آب مورد نیاز عملکرد پکیج باید بین 1 تا 2 اتمسفر باشد. در فشار کمتر از 0.5 بار از مدار خارج میشود.
 • صافی ها: هر 2 الی 3 ماه یکبار باید صافی های آب یا فیلتر پکیج را بررسی کنید. مخصوصا اوایل استفاده از پکیج چرا که در لوله ها حتما سنگ ریزه وجود دارد.
 • رسوب گیری: رسوب پکیج برای عملکرد آن بسیار مضر است و باعث خرابی آن میشود. برای جلوگیری از این اتفاق باید از رسوبگیر استفاده کرد.
 • دودکش: دودکش جز موارد ایمنی در نگهداری از پکیج به حساب می آید. قبل از شورع فصل سرما باید مسیر دودکش را باز کنید و از کلاهک های استاندارد استفاده کنید.
 • سیستم ضد گیرپاژ پمپ: این سیستم به طور معمول در پکیج های دیواری قرار دارد و کاربرد آن به این صورت است که اگر 24 آب گردش نداشته باشد، پکیج به وسیله پمپ، آب را به گردش در می آورد. در صورتی که عملکرد این پمپ به مشکل بخورد باید هرچه زودتر این مشکل را برطرف کرد و به آن رسیدگی کرد.
 • ضد یخ زدگی: زمانی که آب به دمای 7 درجه میرسد، پمپ هر 2 ساعت 10 الی 15 دقیقه شروع به کار میکند تا زمانی که دمای آب به اندازه کافی بالا برود که از یخ زدگی جلوگیری کند. برای اینکه سیستم ضد یخزدگی کار کند باید پکیج به برق متصل باشد.

مقالات مرتبط: تعمیر پکیج ایساتیس

برخی از اشکالات احتمالی پکیج دیواری

1. سیستم آب گرم ممکن است گرمای ضعیفی ایجاد کند

امکان نشتی وجود دارد، لوله ها ممکن است سر و صدایی زیادی ایجاد کنند و همچنین ممکن است نوسان فشار در پکیج رخ دهد.

برای رفع مشکل نشتی آب نیز امکان دارد مهره و اورینگ خراب شده باشد که با تعویض آن ها مشکل به وجود آمده رفع خواهد شد. تمامی این خدمات باید توسط افراد ماهر در این زمینه انجام گیرد.

2. روشن نشدن شعله پکیج دیواری

این مشکل ممکن است به دلیل نوسان کردن فشار آب و جریان برق یا نقص ورودی گاز یا فشار هوا باشد که می توان با تامین کردن فشار آب نوسان آن را کنترل کرد و با استفاده از محافظ برق، جریان برق را کنترل کرد یا با تعویض شیر ورودی گاز، نقص ورودی گاز را از بین برد و با تعویض کردن سوئیچ فشار هوا، نقص ناشی از فشار هوا را از بین برد.

3. خاموش شدن مدام پکیج دیواری

در عیب یابی پکیج بوتان زمانی که مشکل پکیج شما خاموش شدن مدام پکیج است مشکلات متفاوتی وجود دارد. در برخی موارد مشکل از برد دستگاه است که باید به کمک نیروهای متخصص آن را تعمیر کنید.

خاموش شدن مدام پکیج دیواری

4. سرو صدای پکیج دیواری

سر و صدای پکیج هم یکی از عیب‌هایی است که در اکثر مواقع باید عیب یابی و تعمیر پکیج برای آن انجام شود.

5. نشان ندادن دمای درست آب

این مشکل ممکن است از مواردی از قبیل احتمال خرابی سنسور NTC دستگاه باشد که این مشکل را می توان با بررسی این قطعه و تعویض آن توسط متخصصان برطرف کرد.

آموزش تعویض منبع انبساط پکیج بوتان

منبع انبساط پکیج به گونه ای طراحی شده که شامل دو پوسته فلزی می باشد. در داخل یکی از این پوسته ها، دیافراگمی از جنس لاستیک قرار دارد، در حالی که پوسته دیگر به یک طرف به مدار آب گرمایشی متصل است و از طرف مقابل با گازهای خنثی مانند نیتروژن تحت فشاری معادل ۱ بار پر شده است.

این ساختار دقیق و منحصر به فرد به منظور تضمین استقرار فشار ثابت آب در سیستم گرمایشی طراحی شده است تا به این ترتیب از نوسانات فشاری که ممکن است به اجزای سیستم آسیب برساند، جلوگیری کند. این مکانیزم کمک می کند تا عملکرد کلی سیستم گرمایشی بهبود یابد و طول عمر تجهیزات افزایش پیدا کند.

از این رو اگر با خرابی منبع انبساط پکیج بوتان روبرو شده اید، نیاز به تکنسین های مجرب و متخصص دارید تا بتوانند با استفاده از دانش خود مشکل منبع انبساط پکیج بوتان شما را رفع کنند. همچنین مراحل تعویض منبع انبساط پکیج بوتان را در ادامه نام برده ایم که باید توسط کارشناسان انجام شود.

 1. باز کردن پکیج بوتان و خارج کردن منبع انبساط.
 2. خرید منبع انبساط جدید و نصب آن که باید بصورت تخصصی تنظیم شود.

علت بالا رفتن فشار بار در تعمیر پکیج بوتان

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان با استفاده از پکیج بوتان با آن روبرو شوید، بالا رفتن فشار بار پکیج بوتان در فصول سرد سال می باشد که این مشکل عملا به می تواند به قطعات کلیدی و خاص پکیج بوتان شما فشار وارد کند و آنها را از کار بیاندازد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در صورت بالا رفتن فشار بار پکیج بوتان حتما آنرا جدی بگیرید و اجازه دهید تا توسط تکنسین های مجرب و متخصص عیب یابی و سپس تعمیر شود.

لازم به ذکر می باشد که در ادامه ما برخی از دلایل بالا رفتن فشار بار در پکیج بوتان را نام برده ایم و عبارتند از:

 1. اولین عامل خرابی منبع انبساط پکیج بوتان است که می تواند به دو صورت ظاهر شود: خرابی دیافراگم یا کاهش میزان باد موجود در منبع که هر دو مورد نیاز به تعمیرات فوری دارند.
 2. نیمه باز ماندن شیر پرکن یا اختلال در عملکرد آن نیز می تواند باعث بالا رفتن فشار بار در پکیج بوتان شود.
 3. آسیب دیدگی یا سوراخ شدن مبدل پکیج بوتان به طوری که آب مصرفی وارد مدار شوفاژ شود، نیز یکی از عوامل مهم است.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان

همزمان با آغاز فصل سرما، ضروری است که تنظیمات پکیج دیواری خود را از حالت تابستانی به حالت زمستانی تبدیل کنید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه شما بهینه و کارآمد عمل می کند. تمامی پکیج های دیواری بوتان مجهز به این توانایی هستند که بین حالت های تابستانی و زمستانی تعویض شوند. برای این کار، مراحلی وجود دارد که باید به دقت انجام دهید. در ادامه با مراحل تبدیل تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان آشنا خواهید شد و باید بصورت گام به گام پیش بروید.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان

 1. پکیج بوتان را خاموش کنید تا در حین تنظیمات مشکلی رخ ندهد.
 2. اطمینان حاصل کنید که شیرهای ورودی و خروجی آب متصل به پکیج کاملا باز هستند.
 3. شیرهای هوای رادیاتورها را یکی پس از دیگری باز نمایید تا هوای محبوس شده خارج شود.
 4. هواگیری رادیاتورها را با دقیق بالا و کامل انجام دهید تا از حضور هوا جلوگیری شود.
 5. ولوم پکیج را بر روی گزینه ای که نشان دهنده ی حالت زمستانه است، تنظیم کنید.
 6. در نهایت، دمای رادیاتورها را مطابق با دمای مطلوب و دلخواه خود تنظیم کنید تا به یک فضای گرم و راحت دست پیدا کنید.

هم اکنون شما موفق به تبدیل تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان شدید و می توانید با خیالی آسوده از دستگاه خود استفاده کنید.

علت روشن ماندن چراغ زرد پکیج بوتان

اگر چراغ زرد پکیج بوتان به طور پیوسته و ثابت روشن باشد، این امر بیانگر آن است که NTC مصرفی از مدار خارج شده و اتصال آن قطع گردی1ده است. در مقابل، اگر چراغ زرد پکیج بوتان به صورت چشمک زن عمل کند، نشان دهنده این موضوع است که سیستم در حال کار کردن با توانایی حداکثری خود می باشد! لازم به ذکر است که این نشانه ها بخشی از سیستم تشخیص و هشدار پکیج بوتان هستند که به کاربر اجازه می دهند تا عملکرد دستگاه را بهتر درک کرده و در صورت بروز مشکل یا نیاز به تعمیر، در اسرع زمان اقدام کنند و مشکل را از این طریق رفع نمایند.

مقالات مرتبط: تعمیر ماکروفر بوتان

راهنمای تعمیر پکیج بوتان

اگر چندین سال است که پکیج بوتان خریداری کرده اید و در طی ایین چند سال هرگز با خرابی پکیج بوتان روبرو نشده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که راهکارهای متعددی پیش روی شما وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید اقدام به تعمیر پکیج بوتان خود کنید و یکبار برای همیشه مشکل دستگاه خود را بر طرف کنید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که به هر فردی اعتماد نکنید و صرفا پروسه تعمیرات پکیج بوتان را بصورت تخصصی در مراکز مجاز و معتبر همچون آریابهکار انجام دهید تا مشکل یکبار برای همیشه رفع گردد.

روش تنظیم فشار بار جهت تعمیر پکیج بوتان

فشار طبیعی و استاندارد برای پکیج های دیواری بوتان معمولاً بین 1 تا 2.5 بار است. اگر فشار خارج از این محدوده قرار گیرد، نیاز است که فشار دستگاه تنظیم شود. در صورتی که فشار پکیج کمتر از 1 بار باشد، باید اقداماتی انجام دهید تا فشار را به حد استاندارد برگردانید. برای افزایش فشار بار می توانید اقدام به باز کردن شیر پرکن کنید تا فشار مجدداً افزایش یابد. در مقابل، اگر فشار بیش از حد معمول یعنی 2.5 بار باشد، باید با تخلیه مناسب آب از سیستم، فشار را کاهش دهید که بهتر است توسط کارشناس مجرب صورت گیرد.

علت بوی گاز یا دود از پکیج بوتان

یکی از مشکلاتی که در اسرع زمان باید اقدام به بررسی آن کنید این است که شما بصورت ناگهانی متوجه بوی گاز و دود از پکیج بوتان می شوید! با این وجود این مشکل از آن مشکلاتی نیست که شما به راحتی بتوانید از کنار آن بگذرید؛ چرا که اگر به این مشکل رسیدگی نکنید، مطمئن باشید احتمال انفجار وجود دارد. به همین دلیل در ابتدا شیر گاز متصل به پکیج بوتان را ببندید و با نمایندگی تعمیر پکیج بوتان در تهران تماس بگیرید تا تکنسین های مجرب و متخصص پروسه عی بابی و تعمیر این دستگاه را انجام دهند.

علت گرم نشدن آب مصرفی و گرمایشی یا هر دو در پکیج بوتان

ممکن است یکی از دلایل عدم گرم شدن آب در پکیج های بوتان یا خروج آبی که دمای کافی ندارد، مشکلی متفاوت از تغییرات دمای آب باشد! بنابراین پیش از اقدام به هرگونه تعمیر، بهتر است که کد خطا یا ارور نمایش داده شده توسط پکیج بوتان را با دقت بررسی کنید.

علت گرم نشدن آب مصرفی و گرمایشی یا هر دو در پکیج بوتان

کدهای خطا در بین مدل های مختلف پکیج متفاوت هستند و می توانند اطلاعات مفیدی در خصوص علت خرابی ارائه دهند. این کدها به عنوان راهنمایی برای تشخیص سریع تر و دقیق تر عیب های احتمالی طراحی شده اند و می توانند در صرفه جویی زمان و هزینه های تعمیر بسیار مؤثر باشند.

توصیه های مهم در رابطه با پکیج دیواری بوتان

پکیج بوتان علیرغم اینکه یک دستگاه با کیفیت و کارآمد است، اما اگر شما از این دستگاه بصورت نادرست و اشتباه استفاده کنید مطمئن باشید که در طول زمان کارایی خود را از دست خواهد داد و نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. به همین دلیل ما قصد داریم بهترین منبع ممکن برای راهنمایی استفاده از پکیج بوتان را به شما معرفی کنیم و آن هم مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از پکیج بوتان می باشد که در داخل بسته بندی این دستگاه موجود است و می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

با معایب پکیج دیواری بوتان آشنا شوید

پکیج های دیواری بوتان علیرغم اینکه یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارهای مورد استفاده در خانه هر یک از ما می باشد، در تمام فصول سال کاربرد دارد و شما بدون این دستگاه نمی توانید سال را سپری کنید! با این وجود اگر مزایای استفاده از پکیج دیواری بوتان را می دانید، بهتر است با معایب این دستگاه نیز آشنا شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از این دستگاه استفاده نمایید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پیش از خرید پکیج دیواری بوتان از این موارد مطلع باشید:

1. عمر کم پکیج بوتان و عدم پاسخگویی برای متراژهای زیاد

پکیج های دیواری بوتان نسبت به دستگاه های مرکزی که در بازار کشور وجود دارند، طول عمر کمتری دارند و شما نمی توانید از این دستگاه انتظار طول عمر طولانی مدت داشته باشید. با این وجود اگر طول عمر مفید پکیج بوتان برای شما اهمیت دارد، باید به اطلاع شما برسانیم که پکیج دیواری بوتان گزینه ایده آلی برای شما در مصارف طولانی مدت و نادرست نخواهد بود. همچنین این دستگاه در متراژهای زیاد کاربرد ندارد! اما منظور از متراژ بالا چیست؟ منظور از متراژ بالا، بالاتر از 300 متر می باشد که در چنین محیط هایی دستگاه شما طول عمر کمتری خواهد داشت.

2. آبریزی و افت ناگهانی فشار آب گرم در پکیج بوتان

یکی از مسائلی که در هنگام بررسی مزایا و معایب پکیج بوتان باید مد نظر قرار گیرد، تمایل به آبریزش در پکیج های دیواری این برند است. این مشکل که در محیط هایی مانند آشپزخانه ظاهری ناخوشایند دارد، می تواند به طور جدی به کابینت های ساخته شده از MDF آسیب بزند و موجب فرسودگی آن ها شود. علاوه بر این، نوسانات ناگهانی فشار آب در ساختمان نیز می تواند نشانه ای از وجود ایراد فنی در دستگاه باشد. کاهش فشار آب گرم یکی دیگر از چالش هایی است که کاربران پکیج بوتان با آن مواجه اند و در لیست معایب این محصول ذکر شده است.

با این وجود اگر مشکل کم شدن فشار آب گرم به طور مداوم ادامه پیدا کند، این می تواند نشان دهنده نیاز به بررسی تخصصی و تعمیرات احتمالی باشد تا از بروز خسارت های بیشتر و اختلال در عملکرد مطلوب پکیج بوتان جلوگیری شود.

نحوه تست سنسور حرارتی پکیج دیواری بوتان

سنسور NTC که به سنسور دما نیز معروف است، یکی از اجزای کلیدی در سیستم پکیج دیواری بوتان به شمار می آید. نصب این سنسور بر روی پکیج با هدف تنظیم و مدیریت دما صورت گرفته است. سنسور NTC که گاهی اوقات به عنوان ترمیستور شناخته می شود، وظیفه دارد تا دما را اندازه گیری کرده و اطلاعات مربوط به دما را به برد کنترلی پکیج دیواری بوتان ارسال نماید.

نحوه تست سنسور حرارتی پکیج دیواری بوتان

در مواقعی که پکیج دیواری بوتان دچار مشکل می شود، بررسی علائم خرابی و انجام تست های تشخیصی سنسور NTC می تواند به عنوان یک استراتژی کارآمد عمل کند. با این وجود در ادامه این بخش از آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با نحوه تست سنسور پکیج دیواری بوتان آشنا سازیم تا بتوانید این پروسه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
 1. در ابتدا باید پکیج دیواری بوتان را از برق بکشید و اجازه دهید تا دمای آن به دمای محیط تغییر کند.
 2. سپس جریان آب محل را باید قطع کنید و از طریق سرویس محل اقدام به باز کردن شیر آب کنید تا آب موجود در لوله ها تخلیه شود.
 3. سنسور NTC پکیج دیواری بوتان را باید از لوله باز کنید.
 4. اینک سنسور را بابد عیب یابی کنید.
 5. با استفاده از اهم متر مناسب که بر روی 10 کیلو اهم تنظیم شده است، باید اقدام به تست سنسور حرارتی پکیج دیواری بوتان کنید.
 6. اینک برای آنکه متوجه شوید سنسور پکیج دیواری بوتان شما سالم است، باید عدد 10 کیلو اهم در اهم متر نمایش داده شود.
 7. اما اگر این عدد بر روی اهم متر شما نمایش داده نشد، نشان دهنده خرابی سنسور حرارتی دستگاه است.
 8. در صورتی که دانش لازم و کافی در این زمینه را ندارید و با نحوه تست و تعویض سنسور پکیج دیواری بوتان آشنا نیستید، راهکاری که پیش روی شما وجود دارد این است که از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا تکنسین تعمیرکار متخصص تعمیر پکیج بوتان به محل شما اعزام شود و این پروسه را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

نحوه تعویض سنسور حرارتی پکیج بوتان

در صورتی که تست سنسور حرارتی پکیج دیواری بوتان نشان داد که این قطعه از دستگاه شما آسیب دیده است، باید اقدام به تعویض سنسور حرارتی پکیج دیواری بوتان کنید تا مشکل دستگاه شما از این طریق رفع گردد و نیازی به خرید دستگاه جدید نداشته باشید. با این وجود در ادامه با نحوه تعویض سنسور حرارتی پکیج دیواری بوتان آشنا خواهید شد.

 1. در این مواقع تنها راهکار شما این است که اقدام به تعویض سنسور کنید تا مشکل رفع شود؛ این سنسور قابل تعمیر نیست و صرفا باید تعویض صورت گیرد.
 2. برای تعویض سنسور NTC پکیج دیواری بوتان نیز توصیه می شود حتما از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام به خرید این قطعه کلیدی کنید.
 3. سپس آنرا بصورت تخصصی نصب کنید تا دستگاه شما رفع مشکل شود.

علت وجود املاح و رسوب داخل رادیاتورهای پکیج بوتان

وجود املاح و رسوب داخل رادیاتورهای پکیج دیواری بوتان یک مشکل عادی می باشد؛ چرا که آب در جریان در لوله های منزل ما از املاح بالایی برخوردار است و بصورت خواه ناخواه به مرور زمان می تواند منجر به خرابی های گسترده ای در این دستگاه شود و رسوب ببندند. از این رو در این مواقع راهکار چیست؟ راهکاری که در این مواقع پیش روی شما است این می باشد که اقدام به شستشوی رایاتورهای پکیج دیواری بوتان نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما رفع گردد. در ادامه با نحوه شستشوی رادیاتور پکیج بوتان آشنا خواهید شد.

رسوبات موجود در لوله ها و رادیاتورها توسط چرخش پمپ به داخل دستگاه جذب می شوند که این امر ممکن است منجر به انسداد مبدل حرارتی، خروجی های پمپ و تمامی اتصالات پکیج دیواری بوتان شما شود و زمان و هزینه قابل توجهی ممکن است برای تعیین محل دقیق این انسدادها مورد نیاز باشد!

علاوه بر این حتی اگر صافی در مسیر برگشت آب شوفاژ که زیر پمپ قرار دارد، نصب شده باشد، رسوبات می توانند مسیر را مسدود کرده و توری صافی را پر کنند که این امر به نوبه خود می تواند جریان آب را مختل کرده و به دستگاه آسیب برساند. با این وجود ایده آل ترین زمان برای انجام رسوب زدایی از رادیاتورها پیش از به کار انداختن پکیج بوتان و یا در اواخر پاییز، قبل از آغاز فصل سرما است.

با این وجود پروسه شستشوی رادیاتورهای پکیج دیواری بوتان یک پروسه ساده می باشد که هم خودتان می توانید آنرا انجام دهید و اینکه می توانید از تیم متخصص در آریابهکار استفاده کنید تا این پروسه به بهترین شکل ممکن تعمیر شود و نیازی به تعویض قطعات کلیدی نداشته باشید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر با این پروسه آشنا نیستید، بهتر است این پروسه توسط تکنسین های مجرب و متخصص صورت گیرد.

چرا آب مصرفی داغ است ولی رادیاتور های پکیج بوتان کامل سرد می باشد؟

چرا آب مصرفی داغ است ولی رادیاتور های پکیج بوتان کامل سرد می باشد؟

این مشکل یکی از مشکلاتی می باشد که احتمالا برای شما عزیزان نیز رخ خواهد داد و رخ دادن این خرابی نیز مصداق سرمای بیش از حد در فصول سرد سال است. با این وجود آیا این خرابی یک مشکل عادی است؟ آیا می توان این خرابی را به سادگی رفع کرد؟ بدون شک خیر! این یک مشکل عادی نیست و شما نباید این مورد را یک مشکل عادی تلقی کنید. از این رو از مهم ترین دلایل این خرابی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 • خرابی پمپ پکیج دیواری بوتان.
 • عدم هواگیری صحیح رادیاتورهای پکیج دیواری بوتان.
 • کم بودن فشار آب پکیج دیواری بوتان.
 • رسوب بستن لوله های رادیاتورها.
 • خرابی ترموستات پکیج دیواری بوتان.

علت کم شدن فشار بار در تعمیر پکیج بوتان

یکی از مشکلاتی که ممکن است با استفاده از پکیج بوتان با آن روبرو شوید، کم شدن فشار بار در این دستگاه می باشد که می تواند برای شما جای سوال باشد که چرا چنین خرابی در این دستگاه ایجاد می شود؟ در پاسخ به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که این مشکل می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که رخ دادن آن نیز نشان دهنده خرابی این دستگاه است.

با این وجود احتمال دارد که پکیج بوتان از نظر گرمایشی با مشکل مواجه باشد. این نقص ممکن است ناشی از آسیب دیدگی قطعات داخلی، مسدود شدن مسیرهای لوله کشی گرمایش یا عدم وجود مکانیزم هواگیری درون پکیج باشد که بهتر است تماما توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد تا مشکل رفع گردد.

تعمیر پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا

با توجه به میزان محبوبیت پکیج بوتان، تاکنون مدل های متنوعی از این برند طراحی و تولید شده اند و شما می توانید این مدل ها را انتخاب و خریداری کنید. لازم به ذکر است که ما در آریابهکار بدون هر گونه محدودیتی پروسه تعمیر پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا و سایر مدل را انجام می دهیم تا همانند روز اول برای شما کار کند.

کلام آخر

پکیج یکی از وسایل کاربردی خانه و محل کار است و باید از آن مراقبت خوبی به عمل آید تا در گذر زمان نیاز کمتری به تعمیر پکیج دیواری بوتان داشته باشید. آریابهکار مجموعه ای است که چندین سال در زمینه تعمیر لوازم خانگی فعالیت دارد، و از باتجربه ترین تیم تعمرکار تخصصی برخوردار است. تعمیر پکیج دیواری بوتان یکی از خدمات این شرکت است که با ارائه ضمانت 90 روزه انجام میشود. و در صورت نیاز با استفاده از قطعات اورجینال، قطعات معیوب را تعویض میکند.
برای ارتباط با آریابهکار با شماره زیر تماس بگیرید:

آریابهکار تمامی‌خدمات سیستم گرمایشی و سیستم سرمایشی‌ها از جمله عیبی یابی پکیج بوتان و … را انجام می‌دهد. منظور از خدمات قابل ارائه نصب، تعمیر و سرویس پکیج در انواع مدل های مختلف می‌باشد. برای استفاده از این خدمات می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر خود از این خدمات بهره‌مند شوید.

آریابهکار تمامی خدمات قابل ارائه خود را به مدت 90 روز ضمانت کرده است. یعنی اگر در مدت گارانتی مشکل مشابهی در پکیج شما بروز کند تعمیرات مجددا به صورت رایگان انجام خواهد شد.

سوالات متداول تعمیر پکیج بوتان

1) چرا پکیج بوتان روشن می ‌شود ولی آب را به درستی گرم نمی‌کند؟

اگر پکیج بوتان شما روشن می شود ولی آب گرم ندارید ممکن است پمپ پکیج بوتان خراب باشد، مشعل به درستی کار نکند، سنسور NTC آسیب دیده باشد، شیر پرکن خراب باشد، پرشر سوئیچ خراب باشد و یا برد پکیج بوتان شما دچار آسیب و اختلال شده باشد.

2) چرا پکیج بوتان مرتب روشن و خاموش می ‌شود؟

روشن و خاموش شدن دائمی پکیج بوتان شما می تواند به دلیل مواردی همچون خرابی ترموستات، خرابی سنسور دودکش، خرابی پرشر سوئیچ، خرابی فن و در نهایت خرابی برد الکترونیکی و اتصالات باشد. برای این مورد باید بخش های گفته شده به صورت دقیق مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند.

3) به چه علت از پکیج بوتان صدای جیرجیر یا تق تق شنیده می شود؟

در برخی از موارد به دلیل خرابی های ایجاد شده در پکیج های بوتان شاهد تولید صدا های عجیب از دستگاه می باشیم که این مورد برای مصرف کنندگان ناخوشایند است. تولید صدا های جیر جیر یا تق تق می تواند ناشی از عواملی همچون تشکیل رسوب در مبدل حرارتی، تشکیل رسوب در پمپ و یا لوله‌ ها انتقال آب، فرسوده شدن قطعات و شل شدن اتصالات پکیج بوتان باشد.

4) چرا پکیج دیواری بوتان دچار نشتی آب می شود؟

اگر در پکیج بوتان خود نشتی آب مشاهده کردید این مورد می تواند از عواملی همچون خرابی واشرها و اورینگ‌ها، ترک خوردگی مبدل حرارتی، پوسیدگی لوله‌ها و اتصالات نشأت گرفته باشد.

5) چرا پکیج بوتان بوی دود می ‌دهد؟

اگر در برخی از موارد احساس کردید که پکیج دیواری بوتان شما بوی دود می دهد می توانید مواردی همچون خرابی مشعل، دودکش نامناسب و تهویه نامناسب را مورد بررسی قرار دهید تا مشکل بوی دود را برطرف نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 8 Comments

 1. پکیج ما همش خاموش میشه. چند بار روشنش کردم بازخاموش میشه حتی حرارتش رو هم بردم بالا! جواب نداد میتونم توی خونه تعمیرش کنم؟

  1. با سلام،
   کاربر گرامی خاموش شدن مداوم پکیج ممکن است به دلیل خرابی یا تنظیم نبودن الکترود یون، جمع شدن هوا در تاسیسات پکیج، خراب شدن پرشر سوئیچ هوا، گرفتگی مسیر خروجی، خراب شدن NTC پکیج و … به دلیل تخصصی بودن تعمیر قطعات پکیج بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. در صورت تمایل میتوانید با شماره 02145437 آریابهکار تماس حاصل فرمایید و از خدمات پس از فروش و کمک تعمیرکارام متخصص آریابهکار استفاد کنید.

 2. سلام روزتون بخیر…
  پکیج ما یه مشکلی که داره اینه که خوب آب رو گرم نمیکنه. انگار همش ولرمه. الان که داره زمستون میشه و هوا سردتر میشه این موضوع اذیت میکنه ممنون میشم کمکم کنید.

  1. با سلام،
   کاربر گرامی علت مشکل گرم نشدن آب توسط پکیج میتواند به دلیل مشکلات زیر باشد:

  2. خرابی کلید NTC
  3. خرابی برد
  4. وجود رسوب در مبدل ثانویه
  5. خرابی فلوسوئیچ
  6. خرابی شیر سه راه موتوری
  7. فشار کم آب لوله کشی
  8. کمبود سوخت
  9. به دلیل تخصصی بودن موارد بالا بهتر است برای عیب یابی دقیق تر از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

 3. سلام .پکیجی که ما استفاده میکنیم دچار افت فشار شده. نمیدونم چیکارش کنم. گفتم قبل از اقدام به تعمیرات از شما بپرسم کمکم کنید شاید مشکلم حل شد.

  1. با سلام،
   کاربر گرامی از دلایل افت فشار پکیج بوتان میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
   باز ماندن شیر پرکن
   وجود نشتی در سیستم پکیج
   سوراخ بودن مبدل حرارتی
   سوراخ شدن منبع انبساط
   و موارد دیگر که به دلیل تخصصی بودن بهتر است توسط یک تعمیرکار حرفه ای بررسی شوند. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و درخواست تعمیرکار با شماره 02145437 آریابهکار تماس حاصل فرمایید.

 4. چرا دستگاه من فشارش بالا نمیره چیکارش میتونم بکنم؟
  میتونید راهنماییم کنید؟
  یا حتما باید تعمیرکار بیاد درستش کنه؟

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل بالا نرفتن فشار پکیج به چند دلیل ممکن است اتفاق بیوفتد:

  2. خرابی شیر پرکن
  3. رسوب گرفتن مجرای داخلی شیر پرکن
  4. رسوب گرفتن ورودی سیم مانومتر
  5. کم بودن فشار آب ورودی ساختمان
  6. به دلیل تخصصی بودن مشکلات پکیج بهتر است از کمک تعمیرکار متخصص استفاده کنید اما در صورتی که دانش کافی برای بررسی پکیج را دارید میتوانید دستگاه را عیب یابی کرده و مشکل آن را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214