skip to Main Content
تعمیر یخچال ایندزیت Indesit
شماره تماس نمایندگی تعمیر یخچال ایندزیت

تعمیر یخچال ایندزیت Indesit در شرکت آریابهکار توسط تعمیرکار یخچال فنی و باتجربه انجام می شود. تعمیر یخچال فریزر یکی از خدماتی است که در کل سال با تقاضای زیاد مشتریان مواجه می شود. شرکت آریابهکار به عنوان تعمیرگاه مجاز یخچال ایندزیت با سابقه طولانی در زمینه سرویس و عیب یابی یخچال آماده ارائه خدمات می باشد.

فهرست

تعمیرات یخچال ایندزیت

یخچال ایندزیت همانند سایر هم نوعان خود در دیگر برند های موجود در بازار، به صورت دوره ای نیاز به سرویس و رسیدگی دارند که در صورت عدم توجه به این موضوع، کارایی و عملکرد دستگاه کاهش یافته و در نهایت نیاز به تعمیرات خواهد داشت.تعمیر یخچال ایندزیت یکی از چالش های پیش روی بسیاری از مصرف کنندگان این برند می باشد که در این بخش قصد داریم به صورت کلی به رویه تعمیرات آن و اقداماتی که برای برطرف سازی مشکلات آن صورت گیرد بپردازیم.

تعمیرات یخچال ایندزیت باید از چند گام مهم برخوردار باشد تا تمامی نواقص ایجاد شده در دستگاه به صورت کامل شناسایی و برطرف گردد. رعایت اصول گفته شده در این بخش به شما کمک خواهد کرد تا تمامی مشکلات را به صورت قطعی و بدون بازگشت برطرف نمایید و به راحتی برای مدت زمان طولانی از آن استفاده نمایید.

تعمیرات یخچال ایندزیت

گام اول که مهمترین گام در تعمیر یخچال ایندزیت می باشد، استفاده از تعمیرکار متخصص و آشنا با تمامی بخش های یخچال های ایندزیت می باشد. این دسته از تعمیرکاران در هنگام بازدید از یخچال، به خوبی به علائم ظاهری آن توجه می کنند تا هر یک از مشاهدات خود را ثبت و در نهایت بخش های مرتبط با آن را بررسی می نماید.

بررسی های تخصصی موجب شناسایی دقیق مشکلات پیش آمده در دستگاه در نهایت تشخیص دقیق بخش آسیب دیده می شود. این اقدام سبب راحتی کار و انجام باکیفیت تعمیر یخچال ایندزیت می شود.

گام بعدی که باید به صورت جدید به آن توجه داشته باشید، استفاده از قطعات باکیفیت و اورجینال می باشد. در برخی از موارد قطعه ای که نیاز به تعویض دارد در بازار موجود نمی باشد پس در این حالت باید از قطعات برند با کیفیت بسیار بالا به جای قطعات اورجینال خود برند استفاده شود.

گام بعدی که مکمل تمامی گام های گفته شده در تعمیرات یخچال ایندزیت می باشد، مراجعه به یک نمایندگی معتبر با سابقه کاری بسیار بالا می باشد. اگر این مورد را به صورت دقیق انجام دهید، دو گام اول گفته شده را به صورت کامل پوشش می دهد چرا که این دسته از نمایندگی ها از تعمیرکاران مجرب و متخصص استفاده می نماید و قطعاتی که در رویه تعمیرات از آن استفاده می کنند، دارای گواهی سلامت و اصالت کالا می باشد.

نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال ایندزیت در تهران

وجود یک نمایندگی معتبر در زمینه تعمیر یخچال ایندزیت در تهران به ما کمک می کند تا به سادگی تمامی گام های تعمیرات یخچال خود را پشت سر بگذاریم و دغدغه ای بابت این چنین موضوعاتی نداشته باشیم.

باید بدانید که در زمینه تعمیرات یخچال ایندزیت، تعمیرگاه ها و مراکز متعددی در سطح استان تهران دایر گشته اند که هریک از آنها به نحوی در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد، نداشتن تخصص بسیاری از این تعمیرگاه ها می باشد به این صورت که تنها برخی از اقدامات جزئی را انجام می دهند و تعمیرات تخصصی را به جای دیگری ارجاع می دهند.

نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال ایندزیت در تهران

برای جلوگیری از چنین مشکل و موانعی، بهتر است در همان گام اول به نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال ایندزیت مراجعه نمایید چرا که این نمایندگی به صورت کاملا تخصصی تمامی مشکلات موجود در دستگاه همانند تعمیرات برد و موتور یخچال های ایندزیت را انجام می دهد و در قبال اقدامات صورت گرفته یک برگ ضمانت نامه معتبر به متقاضی تحویل می دهد.

نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال ایندزیت که با نام آریابهکار در سطح استان تهران در حال فعالیت می باشد، به عنوان تخصصی ترین مرکز در زمینه تعمیرات یخچال های ساید و فریزر ایندزیت شناخته می شود و از پیشرفته ترین ابزار های عیب یابی برخوردار می باشد. این مورد سبب می شود که تا در اولین بررسی، تمامی آسیب های ایجاد شده در دستگاه را شناسایی نماید و با بهترین و کن هزینه ترین راهکارها، اقدام به برطرف سازی تمامی آنها نماید.

شماره تماس نمایندگی تعمیر یخچال ایندزیت در تهران

نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال ایندزیت در تهران جهت پوشش کامل تمامی مناطق و محله های استان تهران اقدام به ایجاد شعب مختلفی نموده است تا یک پوشش کامل و جامع از تمامی ساکنین تهران داشته باشد. با وجود شعبه های مختلف در سطح تهران، دیگری نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی نیست چراکه تنها با یک تماس به سادگی می توانید در کوتاه ترین بازه زمانی تعمیرکار متخصص را در منزل و یا محل مورد نظر خود داشته باشید.

نمایندگی تعمیر یخچال ایندزیت در تهران برای پوشش کامل مخاطبان و متقاضیان خود، شماره هایی را برای پوشش هر منطقه در نظر گرفته است که می توانید به راحتی با نزدیک ترین نمایندگی محدوده خود در ارتباط باشید. شماره نمایندگی مرکزی و مجاز تعمیرات یخچال ایندزیت به شرج زیر می باشد:

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیر یخچال ایندزیت

کدام یک از مناطق تهران شامل خدمات تعمیر یخچال ایندزیت آریابهکار قرار می گیرند؟ تمام مناطق 22 گانه تهران تحت پوشش خدمات نمایندگی تعمیر یخچال ایندزیت در آریابهکار قرار می گیرند. از این رو اگر با هر خرابی در یخچال ایندزیت روبرو شده اید، توصیه می کنیم اگر دانش فنی لازم و کافی در این زمینه ندارید، به هیچ وجه اقدام به عیب یابی و تعمیر این دستگاه نکنید و اجازه دهید تکنسین های تعمیرکار یخچال ایندزیت به محل شما اعزام شوند و از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

با این وجود پس از انجام هماهنگی های لازم، تکنسین های تعمیرکار یخچال ایندزیت به محل شما اعزام می شوند و پروسه عیب یابی و تعمیر این دستگاه آغاز می شود.

خدمات قابل ارائه برای تعمیر یخچال ایندزیت Indesit

 1. عوض کردن و یا تعمیر موتور یخچال
 2. عوض کردن سنسورهای دمایی
 3. تعویض المنت یخچال
 4. تعویض فن کندانسور یخچال
 5. تعویض فن داخلی یخچال
 6. تعویض لاستیک در یخچال و رگلاژ در
 7. تعویض و تعمیر قطعات یخچال مانند ترموستات، کمپرسور، فیلتر و دیگر قطعات
 8. تعویض و تعمیر برد الکترونیکی
 9. رفع نشتی گاز و شارژ گاز یخچال

هزینه تعمیر یخچال ایندزیت Indesit

هزینه تعمیر یخچال ایندزیت بستگی به نوع خرابی و نقص فنی آن دارد و به همین دلیل یک قیمت ثابت را نمی‌توان برای آن اعلام نمود. اما به طور کلی می‌توان گفت که این هزینه شامل هزینه ایاب و ذهاب برای حضور در محل و جمع‌آوری دستگاه، اجرت تعمیر و هزینه تعویض قطعات جانبی در صورت نیاز است.
ما در آریابهکار این اطمینان خاطر را به شما می دهیم که هزینه اعلام شده برای تعمیر یخچال ایندزیت کاملا مورد تایید نهادهای نظارتی بوده و با فاکتور رسمی به شما عزیزان ارائه می شود.

رایجترین مشکلات یخچال ایندزیت Indesit

رایجترین مشکلات یخچال ایندزیت Indesit

1. تعمیرات یخچال ایندزیت که صدا می دهد

ابتدا، پروانه فن تبخیر کننده در فریزر واقع در پشت پنل عقبی را چک کنید. سعی کنید با دست آن را بچرخانید. اگر پروانه ی فن آزادانه نمی چرخد. چک کنید که پروانه به چیزی ساییده نمی شود یا چیزی در پروانه گیر نکرده باشد. علاوه بر این، پروانه ی فن کندانسور دستگاه را در گوشه زیرین پشت یخچال چک کنید تا مشخص شود که مانعی وجود دارد یا خیر.

ممکن است کمپرسور از داخل آسیب دیده باشد. قطعات داخلی کمپرسور ممکن است با گذشت زمان ایراد پیدا کنند و سر و صدای غیر معمول زیادی ایجاد کنند.

2. تعمیر یخچالی که در آن فریزر سرد است ولی یخچال گرم

اگر ذوب کننده برفک ها ایراد داشته باشد. یخ زدگی ها بر روی لوله های تبخیر کننده ایجاد می شوند. در این حالت جریان هوا از طریق این لوله ها محدود خواهد شد، و باعث می شود یخچال خنک نشود.

موتور فن تبخیر کننده هوای سرد را از لوله های تبخیر کننده بیرون می کشد و در سراسر فریزر به گردش در می آورد. اگر فن تبخیر کننده کار نمی کند، فریزر یا یخچال به اندازه ی کافی سرد نخواهد شد.

3. یخچال ایندزیت که کار نمی کند

چک کنید که سیم برق به طور کامل به برق متصل شده باشد.

سیم رابط یا سه راهی را جدا کنید. سیم رابط احتمالا خراب شده است. دوشاخه یخچال را مستقیما به پریز بزنید. اگر با این کار مشکل برطرف شد، سیم رابط یا سه راهی را تعویض کنید.

پریز برق دیگری را امتحان کنید. اگر این مورد مشکل را برطرف می کند، پس مشکل از پریز برق است.

برای مدتی آن را از برق بکشید، سپس دوباره به برق بزنید. این کار ممکن است مدار الکتریکی را دوباره تنظیم کند.

4. عیب یابی یخچال ایندزیت که به اندازه کافی سرد نمی شود

دریچه های بین فریزر و یخچال و لوله تخلیه را برای وجود گرفتگی ای توسط ذرات یا یخ چک کنید. درز پلاستیکی درب دستگاه را امتحان کنید. ورقه ای کاغذ بین درز پلاستیکی و دستگاه خود قرار دهید. درب را ببندید و کاغذ را بکشید. اگر درز پلاستیکی به درستی عمل کند. باید هنگام کشیدن کاغذ فشاری احساس کنید.

5. تعمیر یخچال برند ایندزیت که مدام کار می کند

اگر ذرات روی لوله های کندانسور جمع شده باشد، این لوله ها به طور موثر گرما را از بین نخواهند برد. و یخچال ایندزیت به طور مداوم کار خواهد کرد.

نکات نگهداری و پیشگیری از تعمیر یخچال ایندزیت Indesit

توجه به نکات نگهداری و استفاده صحیح است یخچال ایندزیت باعث افزایش طول عمر آن می شود بنابراین توجه به نکاتی از قبیل موارد زیر ضروری است:

نکات نگهداری و پیشگیری از تعمیر یخچال ایندزیت Indesit

 1. قبل از هر کاری ابتدا به دفترچه راهنمایی یخچال ایندزیت خود مراجعه کرده و از نکات نگهداری و استفاده صحیح از آن مطلع شوید.
 2. بهترین دمای یخچال بین سه تا هفت درجه و برای فریزر بین ۱۷ تا ۱۹ درجه زیر صفر است.
 3. درب یخچال را به مدت طولانی باز نگذارید.
 4. در صورت نیاز به جابجایی یخچال آن را تنها به صورت ایستاده و مستقیم جابجا کنید.
 5. هیچ وقت یخچال را به بغل نخوابانید. زیرا باعث نشت روغن از کمپرسور به سمت فیلتر و خشک کن می شود.
 6. اگر یخچال شما از مدلهای قدیمی است و برفک میزند بطور دوره‌ای نسبت به برفک زدایی آن اقدام کنید.
 7. به طور مداوم گرد و غبار و پرز های نشسته روی کویل های اواپراتور در پشت یخچال را با جاروبرقی تمیز کنید.
 8. حداقل فاصله ۱۰ سانتی متر تا دیوار و ۱۴ سانتیمتر تا سقف را برای گردش آزادانه هوا در اطراف یخچال را رعایت کنیم.

بهترین مرکز تعمیر یخچال ایندزیت Indesit

چنانچه یخچال ایندزیت شما دچار نقص فنی شده و به دنبال مرکز خدمات تعمیر معتبر و مطمئن می گردید، ما به شما آریابهکار را پیشنهاد می کنیم. آریابهکار دارای سابقه فعالیت در حوزه تعمیر انواع لوازم خانگی از برندهای مختلف بزرگ و کوچک دنیا است. تعمیرکاران آریابهکار از تجربه و سابقه فعالیت بالا در این حوزه برخوردار هستند و به طور مداوم در حال بروزرسانی دانش فنی خود می باشند.

بهترین مرکز تعمیر یخچال ایندزیت Indesit

همچنین این شرکت برای مشتریان خود خدمات ویژه ای را در نظر گرفته است، از جمله آنکه کلیه خدمات تعمیرات تا ۹۰ روز گارانتی دارد و در صورت نیاز به تعویض قطعات جانبی صرفا از همتای اصل و اورجینال شرکتی استفاده می‌شود. برای مشترکین کدهای تخفیف دوره ای در نظر گرفته شده است و در موارد اورژانسی سرویس های ویژه تعمیر ۴۸ ساعته وجود دارد.

سرویس های دوره ای یخچال ایندزیت در نمایندگی مرکزی تهران

یکی از ساده ترین و ارزان قیمت ترین راه هایی که از طریق آن می توانید طول عمر مفید یخچال ایندزیت را افزایش دهید، این است که اقدام به سرویس دوره ای یخچال ایندزیت توسط تکنسین های مجرب و متخصص نمایید تا اگر مشکلی در این دستگاه در حال شکل گیری می باشد، بصورت کامل مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد و نیازی به تعویض قطعات و… نداشته باشید. با این وجود از مهم ترین سرویس های دوره ای یخچال ایندزیت می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. بررسی سیستم خنک کننده یخچال ایندزیت.
 2. بررسی دمای یخچال ایندزیت.
 3. سلامت چراغ های داخلی یخچال ایندزیت.
 4. تمیز کردن موتور، کندانسور و فن موتور یخچال ایندزیت.
 5. بررسی فیلتر آب یخچال ایندزیت.
 6. بررسی لاستیک دور درب یخچال ایندزیت.
 7. تراز بودن و نبودن یخچال ایندزیت.
 8. سلامت درب و…

تمامی این سرویس ها در آریابهکار توسط تکنسین های مجرب و متخصص یخچال ایندزیت انجام می شوند.

تعمیر کمپرسور یخچال ایندزیت

اگر کمپرسور یخچال ایندزیت شما عزیزان خراب شده است و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که عملا دستگاه شما توانایی خود را مبنی بر تولید هوای خنک از دست خواهد داد! بنابراین کمپرسور یخچال ایندزیت که همان موتور یخچال ایندزیت می باشد، اگر خراب شود پروسه تولید هوای خنک بصورت کامل در این دستگاه مختل خواهد شد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که اقدام به تعمیر کمپرسور یخچال ایندزیت در تعمیرگاه های معتبر کنید.

در صورتی که کمپرسور یخچال ایندزیت شما از کار افتاده است، می توانید از طریق خدمات تخصصی مجموعه آریابهکار اقدام به تعمیر کمپرسور یخچال ایندزیت نمایید تا همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید.

تعمیر برد الکتریکی یخچال ایندزیت

برد الکتریکی یخچال ایندزیت یک قطعه حساسی می باشد که با توجه به طراحی که داراست، توانایی مدیریت کلی یخچال ایندزیت را دارد و می تواند خیلی ساده تمام قطعات یخچال ایندزیت را مدیریت و کنترل کند. با این وجود قطعات یخچال ایندزیت شما بدون هماهنگی و اجازه برد نمی توانند کوچک ترین عملکرد را از خود نشان دهند. با این وجود برد یخچال ایندزیت می تواند به دلیل استفاده نادرست و اشتباه کارایی خود را از دست بدهد و دیگر کارایی به خصوصی برای شما نداشته باشد.

از این رو در این مواقع توصیه می کنیم فورا تصمیم به تعویض برد یخچال ایندزیت نگیرید؛ چرا که این قطعه در آریابهکار توسط تکنسین های مجرب و متخصص بصورت اصولی تعمیر می شود و نیازی به تعویض برد نخواهید داشت.

عیب یابی یخچال ایندزیت توسط تعمیرکار نمایندگی آریابهکار

عیب یابی یخچال ایندزیت یک پروسه کاملا تخصصی و فنی می باشد که در ابتدا توسط تکنسین تعمیرکار برای 15 الی 20 دقیقه انجام می شود تا از این طریق تکنسین بتواند عیب یابی قطعه به قطعه انجام دهد و مشکل را بصورت تخصصی بر طرف نماید. از این رو پیش از آنکه دستگاه شما تعمیر شود، باید مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد تا از این طریق مشکل ریشه یابی گردد و تعمیرات لازم و کافی برای احیای یخچال ایندزیت صورت گیرد.

عیب یابی یخچال ایندزیت توسط تعمیرکار نمایندگی آریابهکار

با این وجود ما در آریابهکار به همراه کادر مجرب و متخصص پیش از آنکه اقدام به تعمیر یخچال ایندزیت کنیم، اقدام به عیب یابی تخصصی یخچال ایندزیت می کنیم تا از این طریق بتوانیم مشکل دستگاه شما را ریشه یابی نماییم.

چرا یخچال فریزر ایندزیت گرم است؟

گرم بودن فریزر یخچال ایندزیت یک مشکل عادی نیست و بیشتر یک مشکل کلیشه ای است که می تواند باعث بروز خرابی در یخچال ایندزیت شما شود! به عبارتی دمای یخچال ایندزیت باید به نحوی باشد که بتواند مواد غذایی درون این دستگاه را به خوبی نگهداری نماید. از این رو اگر فریزر یخچال ایندزیت شما گرم می باشد، به این معناست یک مشکلی در این دستگاه وجود دارد و باید در اسرع زمان این خرابی را توسط تکنسین های مجرب و متخصص عیب یابی کنید.

با این وجود معمولا علت گرم بودن فریزر یخچال ایندزیت خرابی و از کار افتادن کمپرسور یخچال ایندزیت می باشد که در راس سیستم خنک کننده این دستگاه قرار دارد. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که پروسه عیب یابی این خرابی را توسط تکنسین های مجرب یخچال ایندزیت انجام دهید.

چرا موتور یخچال بیش از حد کار میکند؟

کار کردن موتور یخچال ایندزیت باید صورت گیرد تا هوای خنک در این دستگاه جریان یابد و بتواند مواد غذایی موجود در این دستگاه را خنک کند. با این وجود اگر موتور یخچال ایندزیت شما به میزان کافی کار نکند و بصورت دائم کار کند، نشان دهنده خرابی یخچال ایندزیت می باشد که باید مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد. از این رو رایج ترین دلایل کار کردن بیش از حد موتور یخچال ایندزیت این است که درب دستگاه باز مانده است و یا اینکه موتور یخچال ایندزیت خراب شده است!

در این مواقع بهتر است در ابتدا مطمئن شوید که درب یخچال ایندزیت شما به خوبی بسته شده است یا خیر. اگر درب مشکلی نداشت و باز هم این خرابی وجود داشت، نشان از خرابی موتور است که باید مورد عیب یابی قرار گیرد.

چرا یخچال فریزر ایندزیت نشتی دارد؟

نشتی یخچال ایندزیت یکی از مشکلات بدون شک بسیار مهم در این دستگاه است که اگر به آن توجه نکنید می تواند برای شما و اطرافیانتان مشکل ساز شود. با این وجود علت نشتی آب یخچال ایندزیت چیست؟ رایج ترین علتی که می تواند باعث نشتی آب یخچال ایندزیت شود، نشتی شیر یا شلنگ پشتی یخچال ایندزیت می باشد که توصیه می کنیم در مرحله اول اقدام به عیب یابی این گزینه نمایید تا بتوانید مشکل را ریشه یابی و سپس بر طرف کنید.

همچنین گاهی اوقات ممکن است خرابی ناشی از شیر آبسردکن یخچال ایندزیت باشد که باید مورد عیب یابی قرار گیرد.

چرا یخساز یخچال ساید ایندزیت کار نمی کند؟

اولین و مهم ترین عاملی که می تواند منجر به خرابی یخساز یخچال ایندزیت شود این است که از طریق تنظیمات این دستگاه اقدام به خاموش کردن یخساز یخچال ایندزیت کرده اید. با این وجود در ابتدا توصیه می کنیم تنظیمات یخچال ایندزیت خود را مورد بررسی قرار دهید تا از این طریق بتوانید مشکل را بررسی کنید. همچنین یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به اینر خرابی شود، یخ زدن لوله پشتی یخساز یخچال ایندزیت می باشد که برای رفع این خرابی می توانید از سشوار استفاده کنید.

در انتها توصیه می کنیم فیلتر آب یخساز یخچال ایندزیت را نیز مورد بررسی قرار دهید تا اگر مشکل از این بخش بود، اقدام به برطرف کردن آن نمایید.

چرا یخچال ایندزیت سرمای زیادی دارد؟

سرمای زیادی یخچال ایندزیت در ابتدا می تواند بر روی مواد غذایی موجود در این دستگاه تاثیر منفی بگذارد و همچنین در وهله دوم می تواند باعث خرابی موتور یخچال ایندزیت شما عزیزان نیز شود. با این وجود در ابتدا بدون اینکه اقدام به درخواست تعمیرات یخچال ایندزیت نمائید، بررسی کنید که دمای یخچال ایندزیت شما چقدر است؟ اگر دمای این دستگاه به میزان زیادی افزایش یافته است، اینک توصیه می کنیم اقدام به تنظیم دمای مناسب در این دستگاه کنید تا مانع سرمای زیادی شوید.

همچنین اگر با انجام این کار مشکل دستگاه شما بر طرف نشد، می توانید از تکنسین های مجرب آریابهکار درخواست تعمیرات نمایید.

تعمیر مشکل برق داشتن بدنه یخچال ایندزیت

دلایلی که می توانند منجر به برق داشتن بدنه یخچال ایندزیت شما عزیزان شوند، عبارتند از موارد ذیل:

 1. خرابی دوشاخه برق یخچال ایندزیت.
 2. اتصالی قطعات داخلی یخچال ایندزیت.
 3. فرسودگی سیم های داخلی یخچال ایندزیت.
 4. خرابی ترموستات یخچال ایندزیت.
 5. خرابی موتور یخچال ایندزیت.
 6. اتصالی لامپ داخلی یخچال ایندزیت.
 7. خراب شدن برد یخچال ایندزیت.
 8. رطوبت بالای محیط قرار گیری یخچال ایندزیت.

تعمیر مشکل برق داشتن بدنه یخچال ایندزیت

این موارد می توانند منجر به برق داشتن بدنه یخچال ایندزیت شما عزیزان شوند و به همین دلیل ممکن است با لمس کردن بدنه یخچال ایندزیت متوجه این شوید که دستگاه شما برق دارد. با این وجود توصیه می کنیم در این مواقع از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا از طریق هماهنگی های لازم، تکنسین های ما به محل شما اعزام شوند.

چرا یخچال ایندزیت رطوبت زیادی دارد؟

مشکل رطوبت داشتن یخچال ایندزیت یک مشکل عادی نیست و نشان از یک خرابی در این دستگاه است که باید مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد. با این وجود در ادامه قصد داریم رایج ترین دلایل رطوبت داشتن یخچال ایندزیت را نام ببریم که عبارتند از:

 1. مشکل در لوله تخلیه یخچال ایندزیت.
 2. گرم بودن محیط اطراف یخچال ایندزیت.
 3. باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال ایندزیت.
 4. تنظیم نبودن دمای یخچال ایندزیت.
 5. قرار داشتن یخچال ایندزیت در مقابل نور خورشید.
 6. قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال ایندزیت.

ما سعی کردیم علت اصلی این خرابی در قالب 6 عامل برای شما نام ببریم که اگر توانستید از طریق موارد سطحی اقدام به برطرف کردن این خرابی کنید، لازم به ذکر می باشد که شما موفق به تعمیر این دستگاه شده اید و اما اگر به هیچ وجه موفق به تعمیر این خرابی نشدید، بهتر است از خدمات تخصصی مجموعه آریابهکار استفاده نمایید.

تعمیر یخساز یخچال ایندزیت به دلیل عدم خروج یخ

تنها 3 عامل وجود دارند که می توانند مانع خارج شدن یخ از یخساز یخچال ایندزیت شما عزیزان شود. این 3 عامل عبارتند از:

 1. خرابی سیستم یخساز یخچال ایندزیت.
 2. عدم وصل بودن جریان آب به یخساز یخچال ایندزیت.
 3. خرابی سیستم دیسپنسر یخچال ایندزیت.

این 3 عامل می توانند خیلی ساده منجر به خرابی گسترده در یخساز یخچال ایندزیت شما عزیزان شوند و مانع خروج یخ از یخساز یخچال ایندزیت شما بشوند. با این وجود اگر موفق به رفع این خرابی نشدید، می توانید از تکنسین های تعمیرکار و مجرب آریابهکار درخواست عیب یابی و تعمیرات نمایید.

تعمیر مشکل اتومات نکردن یخچال ایندزیت

اولین گام برای رفع مشکل اتومات نکردن یخچال ایندزیت این است که مطمئن شوید آیا لاستیک دور درب یخچال ایندزیت شما سالم است؟ در صورتی که لاستیک دور درب یخچال ایندزیت شما سالم نباشد، می تواند منجر به نفوذ هوای خنک تولید شده به بیرون یخچال ایندزیت شود و در نتیجه موتور بصورت دائم کار خواهد کرد تا بتواند مواد غذایی درون یخچال ایندزیت را خنک کند.

تعمیر مشکل اتومات نکردن یخچال ایندزیت

با این وجود اگر مشکل از جانب لاستیک دور درب یخچال ایندزیت نبود، نشان دهنده خرابی موتور یا کمپرسور یخچال ایندزیت می باشد. از این رو توصیه می کنیم این خرابی توسط تکنسین های مجرب ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

تعمیرات یخچال ایندزیت به دلیل صدای چیک چیک موتور

کار نکردن موتور یخچال ایندزیت به معنای این است که شما یک دستگاه بسیار سنگین وزن در خانه خود دارید که صرفا فضای زیادی از آشپزخانه شما را اشغال کرده است و هیچ خدماتی نیز به شما ارائه نمی دهد! با این وجود اگر موتور یخچال ایندزیت کار نکند، می تواند منجر به خرابی گسترده در یخچال ایندزیت شما عزیزان شود و عملا هیچ استفاده ای از یخچال ایندزیت نخواهید داشت. به همین دلیل توصیه می کنیم در ابتدا مواد غذایی درون یخچال ایندزیت را خارج کنید و در یخچال دیگر قرار دهید.

سپس برای عیب یابی تخصصی موتور یخچال ایندزیت می توانید از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

برطرف سازی مشکل کم بودن فشار آب آبریز یخچال ایندزیت

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است با استفاده از آبسردکن یخچال ایندزیت با آن روبرو شوید این است که فشار آب آبسردکن یخچال ایندزیت کاهش پیدا می کند و می تواند منجر به عدم رضایت شما عزیزان شود. با این وجود ممکن است برای شما سوال شود که علت کم شدن فشار آب آبسردکن یخچال ایندزیت چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که علت اصلی این خرابی، عبارتند از:

 • خرابی سوئیچ درب یخچال ایندزیت.
 • خرابی میکروسوئیچ دیسپنسر یخچال ایندزیت.
 • آب سخت متصل به یخچال ایندزیت.
 • خرابی شیر ورودی یخچال ایندزیت.
 • خرابی فیلتر یخچال ایندزیت.

تعمیر یخچال ایندزیت به دلیل بیش از اندازه داغ شدن موتور

اصولا زمانیکه موتور یخچال ایندزیت کار می کند، دمای زیادی از آن به بیرون منتقل می شود که این دمای زیاد از طریق فن متصل به یخچال ایندزیت خارج خواهد شد تا مشکلی متوجه این قطعه گران قیمت در یخچال ایندزیت نشود. از این رو اگر موتور یخچال ایندزیت بیش از حد داغ می شود، باید موتور و قطعات اطراف آن به خوبی عیب یابی شوند.

سوالات متداول تعمیر یخچال ایندزیت

1) یخچال ایندزیت من کار نمی کند، چه مشکلی دارد؟

باید بدانید که دلایل مختلفی می تواند باعث کار نکردن یخچال ایندزیت شما شود. از جمله مهمترین دلایل کار نکردن یخچال ایندزیت شما می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- وجود مشکل در کمپرسور 2- خرابی ترموستات 3- وجود نقص در رله استارت 4- وجود نشتی گاز در دستگاه 5- خرابی فن اواپراتور و عدم کارکرد دقیق آن 6- عدم فعالیت درست و دقیق فن کندانسور 7- وجود مشکل در برد دستگاه برای تشخیص دقیق مشکلات نامبرده، باید یخچال ایندزیت شما توسط تعمیرکاران متخصص آریابهکار مورد بررسی قرار گیرند تا به صورت دقیق غلت کار نکردن دستگاه را گزارش دهند. به خاطر داشته باشید که عیب یابی مشکلات در نمایندگی مرکزی تعمیرات یخچال ایندزیت تهران به صورت کاملا رایگان صورت می گیرد و نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

2) چرا یخچال ایندزیت سرما ندارد؟

یکی از اصلی ترین دلایل سرما نداشتن یخچال ایندزیت، کمبود گاز در دستگاه می باشد. همچنین، خرابی کمپرسور، خرابی ترموستات، خرابی رله استارت، خرابی فن اواپراتور، و خرابی فن کندانسور نیز می توانند باعث سرما نداشتن یخچال شوند که هر یک از این موارد باید توسط کارشناسان آریابهکار مورد بررسی قرار گیرند.

3) چرا یخچال ایندزیت من یکسره کار می کند و متوقف نمی شود؟

اگر یخچال ایندزیت شما یکسره کار می کند و متوقف نمی شود، این مشکل می تواند از خرابی ترموستات دستگاه باشد. همچنین، وجود عیب در کمپرسور، نقص در رله استارت، و خرابی هیتر دیفراست نیز می توانند باعث یکسره کار کردن یخچال ایندزیت شوند.

4) چرا یخچال ایندزیت یخ می زند؟

تنظیم دمای نامناسب یکی از اصلی ترین دلایل یخ زدن یخچال ایندزیت می باشد. خرابی ترموستات یخچال، عدم کارکرد درست رله استارت و خرابی دریچه دمپر از دیگر مواردی می باشند که در یخ زدن یخچال دخیل می باشند.

5) چرا یخچال ایندزیت صدا می دهد؟

موارد مختلفی در ایجاد سروصدا در یخچال های ایندزیت دخیل می باشند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- نقص فنی در کمپرسور 2- نقص فنی در فن اواپراتور 3- کار نکردن درست فن کندانسور 4- خرابی بلبرینگ ها

6) یخچال ایندزیت من برفک می زند. چه مشکلی دارد؟

یکی از دلایل اصلی برفک زدن یخچال ایندزیت، خرابی هیتر دیفراست است. اصلی ترین بخشی که در این خصوص باید مورد بررسی قرار گیرد، هیتر دیفراست دستگاه می باشد. البته برخی دیگر از موارد مانند خرابی ترموستات، خرابی رله استارت، و خرابی دریچه دمپر نیز در برفک زدن یخچال ایندزیت دخالت دارند.

7) چرا یخچال ایندزیت ارور می دهد؟

در گام اول باید بدانید که هر یک از انواع یخچال های تولید شده در کمپانی ایندزیت از کد خطا ها و ارور های مخصوص خود برخوردار می باشند. برای آگاهی کامل می توانید نوع ارور نمایش داده شده را در دفترچه راهنمای آن مطالعه نمایید. به خاطر داشته باشید که برطرف سازی ارور های یخچال ایندزیت یک موضوع کاملا تخصصی می باشد که باید توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

8) چرا یخساز یخچال ایندزیت من کار نمی کند؟

اگر یخساز یخچال شما کار نمی کند و دچار مشکل شده است باید بدانید که یکی از دلایل اصلی کار نکردن این بخش، خرابی هیتر دیفراست می باشد. در کنار این مورد، بروز مشکل در ترموستات، خراب شدن رله استارت، و خرابی شیر برقی یخساز نیز می توانند باعث کار نکردن یخساز یخچال ایندزیت شوند.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 6 Comments

 1. روزتون بخیر یه یخچال ایندزیت دارم که مدتیه زیاد برفک میزنه.
  میگن برفک برای یخچال اصلا خوب نیست. باید چه کارش کنم؟ تعمیر باید بشه؟

  1. با سلام،
   باید برای شناخت دقیق مشکل و عیب یابی دستگاه از یک تعمیرکا رمتخصص کمک بگیرید. زیرا مشکل دستگاه شما میتواند از هر یک از موارد زیر باشد:
   مشکل در ترمودیسک، خرابی درب، خرابی واشر درب یخچال، خرابی تایمر، قرار گرفتن یخچال در محیط بسته و گرم، عدم وجود دیفراست در یخچال و …

 2. سلام من فکر میکنم یخچالم یه چیزیش هست چون خیلی خوب مواد غذایی رو خنک نمیکنه و زود خراب میشن.
  موتورش هم یکسره کار میکنه اصلا نمیبینم خاموش بشه واسه همین خیلی داغ میکنه!

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل سرد نکردن یخچال ممکن است به دلیل موارد زیر باشد:

  2. ممکن است این مشکل به دلیل تنظیمات اشتباه رخ داده باشد.
  3. عدم گردش هوا و وجود مانع
  4. خرابی برد الکتریکی
  5. مقدار زیاد مواد غذایی در یخجال
  6. خرابی درب یخچال
  7. خرابی لاستیک دور درب یخجال
  8. و …
  9. و مشکل یکسره کار کردن کمپرسور یخچال ممکن است به دلیل مواردی مانند قرار گرفتن یخچال در مکان نامناسب، خرابی کمپرسور، کم بودن گاز یخچال، خرابی تایمر دیفراست، کثیف بودن کندانسور و کویل های آن، خرابی لاستیک درب یخچال، خرابی ترموستات و … باشد.
   به دلیل تخصصی بودن این موارد بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید که هرچه بهتر مشکل دستگاه شما را عیب یابی کرده و از بین ببرد. شما می توانید با شماره 02145437 آریابهکار تماس حاصل فرمایید.

  1. با سلام،
   کاربر گرامی یکی از مهم ترین دلایل گرم بودن یخچال این است که از کار افتادن موتور فن تبخیر کننده می باشد. اما این مشکل می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. برای مثال یخ زدن لوله های تبخیر کننده، عمل نکردن کنترل دمپرُ خراب شدن ترمیستور برقی، خرابی صفحه کنترل یخچال و … بهتر است برای عیب یابی این مشکل از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214