skip to Main Content

لوله خرطومی جاروبرقی جزء یکی از قطعات جاروبرقی می‌باشد که از استقامت بالایی برخوردار است و خیلی سخت دچار خرابی می‌شود و پس از بروز این خرابی باید اقدام به تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی کنید! اما منظور از این جمله این نیست که حتما باید تحت شرایط سختی قرار بگیرد تا دچار خرابی شود! برای مثال طبیعتا اگر لوله خرطومی به وسیله تیزی برخورد کند، می‌تواند دچار پارگی شود! بنابراین علیرغم عمر مفید، طرز استفاده صحیح از جاروبرقی هم یک شرط مهم برای نگهداری از لوله خرطومی می‌باشد.

با این وجود اگر لوله خرطومی جاروبرقی شما به هر دلیلی دچار خرابی و پارگی شده است، جای نگرانی نیست چرا که در این گزارش از آریابهکار به همراه تکنسین‌های مجموعه قصد داریم تا شما را با نحوه تعمیر لوله خرطومی آشنا سازیم تا بتوانید به سادگی تمام این موضوع را در خانه با ساده‌ترین ابزارهای تعمیراتی رفع کنید. همراه ما باشید.

بررسی ارزشمند بودن لوله خرطومی

پیش از یادگیری نحوه تعویض و تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی، باید یک نکته مهم را مطلع باشید که ما به عنوان یک همراه همیشگی باید به صراحت اعلام کنیم. این نکته در مورد ارزشمند بودن تعمیر یا تعویض لوله خرطومی می‌باشد که در ادامه به‌صورت قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد:

 1. در ابتدا لوله خرطومی را از جاروبرقی جدا کنید.
 2. لوله خرطومی را در ذهن‌تان به 6 بخش مساوی تقسیم نمایید.
 3. اگر پارگی لوله خرطومی در بخش‌های 1 و 6 (ابتدا و انتهای لوله) باشد، طبیعتا ارزش تعمیر دارد؛ در این صورت توصیه می‌کنیم با استفاده از آموزش زیرین اقدام به تعمیر لوله خرطومی کنید.
 4. اما اگر پارگی لوله خرطومی در بخش‌های 2، 3، 4، 5 می‌باشد، توصیه می‌کنیم که لوله خرطومی را تعویض کنید! چرا که ارتفاع لوله خرطومی کاهش خواهد یافت و در نتیجه در حین استفاده از جاروبرقی با درد کمر و ستون فقرات روبرو خواهید شد که برای سلامت شما بسیار مضر است.

بنابراین شما هم اکنون با ارزشمند بودن لوله خرطومی جاروبرقی آشنا شده اید و می‌ توانید به سادگی تشخیص دهید که آیا لوله خرطومی شما دارای ارزش تعمیر است یا خیر؟ در ادامه با نحوه تعویض و تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی آشنا خواهید شد.

بررسی ارزشمند بودن خرطومی جاروبرقی

بخوانید: تعمیرات جاروبرقی فیلیپس در تهران

علائم خطرناک خرابی لوله خرطومی

همانگونه که در جریان هستید، لوله خرطومی یکی از قطعات مهم جاروبرقی می‌باشد که در میزان مکش جاروبرقی و انتقال ذرات گرد و غبار به داخل مخزن دارای نقش مهمی است و به دلیل اتمام عمر مفید می‌تواند دچار پارگی، فرسودگی و خرابی شود. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر لوله خرطومی آسیب دیده باشد و از آن استفاده کنیم ممکن است چه آسیب جدی وارد لوله خرطومی شود؟ آسیب‌هایی که این قطعه می‌تواند به جاروبرقی شما وارد کند معمولا با هزینه زیادی جبران پذیر خواهند بود.

در ادامه نیز قصد داریم تا عوارض استفاده از لوله خرطومی فروسده را برای شما شرح دهیم که عبارتند از:

 1. وارد شدن فشار به موتور.
 2. کم شدن مکش جاروبرقی.
 3. داغ شدن جاروبرقی.

آموزش تعویض لوله خرطومی جاروبرقی

اگر با بررسی دقیق لوله خرطومی متوجه این شدید که لوله ارزش تعمیر ندارد و باید تعویض شود، در ادامه این بخش ما قصد داریم به‌صورت تصویری شما را با نحوه تعویض لوله خرطومی جاروبرقی آشنا سازیم و توصیه می‌کنیم برای تعویض لوله طبق آموزش ذیل پیش بروید:

1. ابتدا از طریق کوپل، لوله خرطومی را از بدنه جاروبرقی جدا کنید.

2. اینک از یک پیچ گوشتی نسبتا کوچک اقدام به خارج کردن زانویی لوله خرطومی کنید.

آموزش تعویض لوله خرطومی جاروبرقی

3. هم اکنون موفق به خارج کردن زانویی جاروبرقی شدید.

خارج کردن زانویی خرطومی

4. لوله خرطومی مناسبی را برحسب کیفیت از فروشگاه‌های مجاز سطح شهر یا محله زندگی خود خریداری کنید.

5. لوله خرطومی جدید را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب به زانویی جاروبرقی متصل کنید.

6. هم اکنون می‌توانید تست کنید که آیا نشتی هوا در لوله خرطومی وجود دارد یا خیر؟ اگر نشتی بخصوصی وجود نداشت، می‌توانید با خیالی آسوده اقدام به استفاده از جاروبرقی برای مصارف روزانه نمایید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی کنوود

تعویض لوله خرطومی جاروبرقی ال جی

اگر لوله خرطومی جاروبرقی ال جی شما به هر دلیلی دچار خرابی و نقص شده است و ارزش تعمیر ندارد، می‌توانید با استفاده از آموزش بالا اقدام به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی ال جی نمایید. آموزش بالا پاسخگوی مشکل شما است و نیازی به آموزش مجزای دیگر ندارید.

تعویض لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر

پروسه تعویض لوله خرطومی جاروبرقی ال جی با پروسه تعویض لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر متفاوت نیست و این پروسه در تمام جاروبرقی‌ها یکسان می‌باشد! چرا که طراحی تمامی جاروبرقی‌ها یکسان می‌باشد و اما صرفا در کیفیت و قدرت دارای تفاوت هستند که این موضوع هم در پروسه تعویض لوله خرطومی تاثیرگذار نیست. با این وجود اگر جاروبرقی پارس خزر دارید، می‌توانید از این طریق اقدام به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی نمایید.

بخوانید: هزینه تعمیر جاروبرقی ال جی

آموزش تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

اما بعضی مواقع ممکن است آسیب وارد شده به لوله خرطومی به نحوی باشد که نیازی به تعویض آن نداشته باشید و صرفا با یک تعمیر اصولی می‌توانید مشکل آنرا برطرف کنید. با این وجود اگر وقت کافی جهت انجام این پروسه ندارید، توصیه می‌کنیم که به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید و از آنها درخواست تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی کنید. اما اگر واقت کافی در این خصوص دارید، در ادامه با آموزش تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی به‌صورت قدم به قدم آشنا خواهید شد:

1. در ابندا لوله خرطومی را از بدنه جاروبرقی جدا کنید.

2. یک عدد کاتر برنده و یک عدد پیچ گوشتی را کنار خود بگذارید تا کار را شروع کنیم.

ابزار تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

3. قسمت پاره شدن لوله خرطومی را شناسایی کنید.

4. اینک با استفاده از پیچ گوشتی، زانویی را از لوله خرطومی باید جدا نمایید.

آموزش تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

5. لوله خرطومی با موفقیت از زانویی خارج شد.

خارج شدن زانویی از خرطومی

6. اینک باید با استفاده از انگشتان دست ورق پلاستیکی موجود در تصویر را از سری لوله خرطومی جدا کنید.

جدا کردن پلاستیک سری خرطومی

7. با استفاده از کاتر برنده، قسمت آسیب دیده را ببرید و قسمت بریده شده را باید با مقداری فشار از سری لوله خرطومی جدا نمایید تا به شرح تصویر ذیل باشد.

برش قسمت خراب لوله خرطومی

8. هم اکنون باید چسب موجود درون سری را به آرامی با استفاده از کاتر یا پیچ گوشتی خارج نمایید.

چسب را به‌صورت کامل خارج کنید

9. سنباده مناسبی را بردارید و به آرامی داخل سری لوله خرطومی را سنباده کنید تا چسب‌های ریز از آن جدا شوند.

با سنباده سری را پاکسازی کنید

10. اینک به چسب نیاز دارید که هم باید سری لوله خرطومی را طبق تصویر ذیل چسب بزنید و هم قسمت ابتدایی لوله خرطومی. پس از متصل کردن دو طرف، 30 دقیقه الی یک ساعت اجازه دهید تا چسب خشک شود و سپس وارد مرحله جدید شوید.

چسب مناسب لوله خرطومی جاروبرقی

11. پلاستیک سری که در مرحله 6 خارج کردید را مجددا بر روی سری قرار دهید.

تعمیرات لوله خرطومی جاروبرقی

12. در نهایت زانویی را بر روی سری قرار دهید و مطمئن شوید که به‌صورت صحیح اتصال برقرار شده است.

آموزش تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

13. هم اکنون نیز شما موفق به تعمیر لوله خرطومی شدید و مشکل دستگاه شما برطرف شد.

توجه: پس از اتصال لوله خرطومی به جاروبرقی، تست کنید که نشتی هوا در این میان وجود دارد یا خیر؟ اگر وجود نداشت می‌توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید.

بخوانید: هزینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ

تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر

اگر جاروبرقی پارس خزر دارید که لوله خرطومی آن آسیب دیده است و با بررسی آن متوجه این شدید که با استفاده از تعمیرات لوله خرطومی می‌توانید مشکل آنرا برطرف کنید، می‌توانید با استفاده از آموزش قدم به قدم بالا، اقدام به تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر در کمترین زمان ممکن نمایید.

تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ

تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ با تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی ال جی تفاوتی ندارد و پروسه تعمیر لوله خرطومی آنها یکسان می‌باشد که با استفاده از آموزش بالا می‌توانید به سادگی اقدام به تعمیر آن نمایید. توجه داشته باشید که برای تعمیر لوله خرطومی نباید عجولانه عمل کنید و به همین دلیل توصیه می‌کنیم در شرایطی که زمان کافی دارید اقدام به انجام این پروسه نمایید.

بخوانید: علت روشن نشدن جاروبرقی

نتیجه گیری

پروسه تعمیر و تعویض لوله خرطومی جاروبرقی یک پروسه آسان می‌باشد که شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن و با ساده‌ترین ابزارهای تعمیراتی اقدام به رفع آن در خانه کنید. اما توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما وقت کافی برای انجام این پروسه در نظر بگیرید تا پس از انجام مراحل مذکور، مشکلاتی که از قبل داشتید باز هم برای شما رخ ندهد. با این وجود اگر احساس می‌کنید که زمان کافی برای انجام این پروسه ندارید، می‌توانید از تکنسین‌های مجرب درخواست کمک نمایید.

منبع: applianceanalysts

سوالات متداول

چگونه لوله خرطومی جاروبرقی را تعمیر کنیم؟

در این گزارش از آریابهکار با 13 مرحله گام به گام تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی آشنا شدید که باید به‌صورت قدم به قدم به جلو پیش بروید.

آیا تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خرز با سایر برندها متفاوت است؟

خیر. تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر با تعمیر لوله خرطومی سایر برندهای موجود در بازار یکسان است و تفاوت بخصوصی وجود ندارد.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 2 Comments

 1. سلام
  ببخشید من یک جاروبرقی ناسیونال 1300 وات دارم که باید لوله خرطومی آن تعویض شود اما برروی کوپل آن هیچگونه خاری تعبیه نشده و کوپل آن پرسی میباشد لذا از شما تقاضا دارم بنده را راهنمائی بفرمائید چگونه خرطومی را تعویض نمایم.
  با تشکر از لطف شما

  1. با سلام. کاربر گرامی لطقا با شماره 02145437 تماس خاصل نمایید و در بخش مشاوره رایگان آریابهکار شرکت نمایید تا به صورت تلفنی به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود و راهنمایی های لازم در اختیار شما قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214