skip to Main Content

ماشین لباسشویی دستگاه پرکاربرد و مصرفی می باشد که از قطعات متعددی طراحی و ساخته شده است. اما این در حالی است که ماشین لباسشویی نیز همانند سایر لوازم برقی خانگی که در خانه دارید، نیازمند نگهداری اصولی و صحیح می باشد؛ این بدین معناست که برای افزایش طول عمر قطعات زیرمجموعه ماشین لباسشویی، باید این قطعات را به بهترین حالت ممکن تمیز کنید تا در طول زمان آسیبی به آنها وارد نگردد. یکی از این قطعات، لاستیک ماشین لباسشویی می باشد که برای تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی باید یکسری نکات مهم را رعایت کنید تا آسیبی به این قطعه در حین تمیز کردن وارد نشود.

از این رو ممکن است برای شما سؤال شود که چگونه لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟ آیا تمیز کردن این قطعه نیازمند محلول ساختگی است؟ آیا تمیز نکردن این قطعه می تواند باعث پوسیدن آن شود؟ در پاسخ به تمام سوالات شما در این زمینه قصد داریم در ادامه این گزارش از بلاگ آریابهکار شما را با نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی و نکات جانبی آن آشنا سازیم تا بتوانید با تمیز کردن اصولی این قطعه، به بهترین نتیجه ممکن برسید و تا چندین سال نیازی به تعویض لاستیک ماشین لباسشویی نداشته باشید.

توجه: اگر تجربه بخصوصی در این زمینه ندارید، توصیه می کنیم این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی را با دقت بخوانید و پس از آنکه به پاسخ سؤال خود رسیدید، اقدام به تمیز کردن اصولی لاستیک ماشین لباسشویی کنید. شما می توایند برای سرویس لباسشویی خود از متخصصان آریابهکار استفاده نمایید و سلامت دستگاه خود را با ضمانت نامه معتبر تخویل بگیرید.

مهمترین دلایل نیاز به تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

همانگونه که گفته شد، ماشین لباسشویی به عنوان یکی از مصرفی ترین و پرکاربردترین لوازم برقی مصرفی در خانه هر یک از ما می باشد که نیاز به نگهداری اصولی دارد تا شما عزیزان بتوانید پس از گذشت یک بازه زمانی طولانی حتی با جزئی ترین خرابی در این دستگاه روبرو نشوید. اما از آنجاییکه ماشین لباسشویی دستگاه است با مواد شوینده، آب، بخار و… در ارتباط است، بدون شک به دلیل رطوبت ایجاد شده می توان به این نتیجه رسید که ماشین لباسشویی می تواند به خودی خود یک مرکز مناسب برای تولید انواع باکتری باشد.

مهمترین دلایل نیاز به تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

برای مثال اگر شما چند ماهی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تمیز نکنید، متوجه این خواهید شد که کپک گسترده ای در آن رشد کرده که حتی با شوینده های مختلف هم به سختی پاکسازی می شود! اما جدای از پاکسازی سخت آنها از روی ماشین لباسشویی، اگر در هنگام خارج کردن البسه شسته شده از ماشین لباسشویی به‌صورت ناخودآگاه البسه با این محیط آلوده برخورد کنند و شما نیز آنها را تن کنید، بدون شک مطمئن باشید می تواند تبدیل به بیماری های پوستی و… شود و سلامت شما عزیزان را تهدید کند.

از این رو توصیه می کنیم حتما تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را جدی بگیرید تا چنین مشکلات بهداشتی برای شما عزیزان و سایر کاربران دستگاه ایجاد نشود؛ این در حالی می باشد که تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی، یک کار بسیار ساده و آسان می باشد و اگر آنرا با دقت کافی انجام دهید، هم عمر مفید لاستیک افزایش خواهد یافت و هم اینکه دچار مشکلات عفونی و بهداشتی نخواهید شد.

مقالات مرتبط: تعمیر برد ماشین لباسشویی

تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی چند وقت یکبار انجام شود؟

این سؤال، یک سؤال کلی می باشد؛ چرا که بازه زمانی مشخصی ندارد و بستگی به میزان و نحوه استفاده شما عزیزان از ماشین لباسشویی دارد! برای مثال برخی از ما در هفته یکبار از ماشین لباسشویی استفاده می کنیم و برخی دیگر نیز حداقل 3 بار در هفته از این دستگاه برای شستشو استفاده می کنند و طبیعتا یک عدد برای این دو حالت استفاده نمی توان تعیین کرد. از این رو اصولی ترین زمانی که می توان برای تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی مشخص کرد، باید میزان استفاده از ماشین لباسشویی را برآورد کنید.

تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی چند وقت یکبار انجام شود؟

همچنین سعی کنید حداقل هر 2 ماه یکبار و حداکثر هر 4 ماه یکبار اقدام به تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نمایید تا آسیبی به این قطعه وارد نشود.

طریقه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ما مراحلی را براساس تجربه برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم که می توانید با استفاده از یک محلول خانگی، اقدام به تمیز کردن این قطعه از ماشین لباسشویی نمایید. از این رو این پروسه توسط تعمیرکاران متخصص ماشین لباسشویی آریابهکار تائید شده است و شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده این روش را انجام دهید. لازم به ذکر است که باید این پروسه را به‌صورت مرحله به مرحله انجام دهید که عبارت است از:

  1. یک ظرف به‌صورت دلخواه انتخاب کنید.
  2. به اندازه یک چهارم ظرف، سرکه سفید بریزید.
  3. سه چهارم باقی مانده را با آب پر کنید.
  4. محلول را هم بزنید تا به‌صورت کامل ترکیب شود.
  5. سپس محلول بدست آمده را درون اسپری بریزید؛ برای اسپری کردن دقت کنید که از فاصله بسیار نزدیک بر روی قسمت کپک زده اسپری کنید و در سایر قطعات اسپری نکنید.
  6. در این مرحله باید با استفاده از یک دستمال پارچه ای مناسب اقدام به تمیز کردن کپک های جدا شده نمایید.
  7. در نهایت یکبار دیگر با استفاده از یک دستمال تمیز اقدام به خشک کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کنید.
  8. هم اکنون شما عزیزان موفق به تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شدید و نیازی به محلول های گران‌قیمت تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی ندارید.

چرا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کپک می زند؟

چرا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کپک می زند؟

همانگونه گفته شد ماشین لباسشویی به دلیل رطوبتی که در حین شستشوی البسه شما تولید می کند، محیط ایده آل برای تولید انواع باکتری، کپک و… می باشد و به همین دلیل در طول زمان این کپک ها می توانند گستردش پیدا کنند و حتی می توانند منجر به تغییر رنگ لاستیک ماشین لباسشویی شما عزیزان شوند. از این رو باید در بازه های زمانی مختلف با مشاهده این کپک ها اقدام به تمیز کردن آنها نمایید.

ممانعت از تجمع کپک و باکتری در لاستیک دور درب لباسشویی

برای ممانعت از تجمع کپک و باکتری در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، باید در طول زمان برای مثال هر یک ماه یکبار 5 دقیقه وقت بگذارید و اقدام به تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بدون آنکه کپک ها گسترش یابند، کنید. از این رو شما جلوگیری به عمل خواهید آورد و چنین مشکلی در طول زمان برای شما ایجاد نخواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214