skip to Main Content

یکی از معیارها و شاخصه های مهم در خرید لوازم خانگی این است که میزان توان مصرفی دستگاه خریداری شده مقرون به صرفه باشد. به عبارتی منظور میزان توان مصرفی لوازم خانگی این است که دستگاه شما برق کمتری مصرف کند و در مقابل کارایی یک دستگاه را به شما ارائه دهد. با این وجود اگر تاکنون از میزان مصرف برق لوازم خانگی خود اطلاع نداشتید و اینک مایل به اطلاع از میزان مصرف برق آنها هستید، در ادامه این گزارش از تعمیر لوازم خانگی آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با این موضوع آشنا سازیم.

به همین ترتیب در ادامه میزان مصرف برق لوازم خانگی که در خانه هر یک از ما هستند را درج کرده ایم.

جدول میزان مصرف برق هریک از لوازم خانگی

فهرست لوازم خانگیمتوسط توان مصرفی لحظه ای (وات)برق مصرفی در 20 ساعت کار (وات ساعت)
یخچال1002000
آب میوه گیری3006000
یچال فریزر1503000
چرخ گوشت50010000
کولر آبی50010000
پلوپز80016000
ماکروفر100020000
جاروبرقی120024000
ماشین لباسشویی150030000
ماشین ظرفشویی200040000
آبگرمکن برقی200040000
کولر گازی200040000
پنکه701400
لامپ ال ای دی 20 وات20400
چرخ خیاطی1002000
تلویزیون ال ای دی 40 اینچ1302600
سشوار120024000
بخاری برقی200040000
کامپیوتر4008000

توان مصرفی لوازم خانگی چیست؟

هر دستگاه الکتریکی که این روزها در خانه و محل کار هر یک از ما وجود دارند، در هر لحظه مقدار معینی انرژی الکتریکی را دریافت و مصرف می‌کنند که به این مقدار مصرف انرژی، توان مصرفی یا نرخ مصرف انرژی گفته می‌شود. انواع مختلف لوازم الکتریکی خانگی، چه کوچک و چه بزرگ، دارای توان مصرفی متفاوتی هستند. به عنوان مثال، یخچال‌ها که به طور دائم در حال کار هستند، برق کمتری نسبت به ماکروفرها مصرف می‌کنند؛ این در حالی می باشد که میزان استفاده از ماکروفرها بسیار کم و کوتاه مدت است.

توان مصرفی لوازم خانگی چیست

با این وجود اگر شما به فکر بهینه سازی میزان مصرف انرژی در لوازم برقی و خانگی هستید، باید همواره از میزان مصرف انرژی یا همان توان مصرفی دستگاه خود مطلع باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از دستگاه خود استفاده نمایید و نگرانی به خصوصی نیز در خصوص توان مصرفی و فیش برق نداشته باشید. از این رو توصیه می کنیم پیش از خرید لوازم برقی، حتما از توان مصرفی آن مطلع شوید.

نحوه کاهش میزان مصرف برق لوازم خانگی

برای آنکه میزان مصرف برق لوازم خانگی را کاهش دهید، نیازمند رعایت نکات مختلفی هستید تا بتوانید میزان مصرف برق لوازم خانگی را کاهش دهید. لازم به ذکر است که برق یکی از اساسی ترین نیازهای جامعه امروزی در سرتاسر دنیا می باشد که باید در میزان مصرف آن صرفه جویی کرد تا در طی روزهای مختلف علی الخصوص روزهایی گرم سال با مشکل قطعی برق روبرو نشویم. با این وجود اگر به فکر کاهش میزان مصرف برق لوازم خانگی هستید، ما در ادامه قصد داریم تا نکات مهمی را در این زمینه برای شما معرفی کنیم که عبارتند از:

1. از برق کشیدن لوازم خانگی بی مصرف

اولین و مهم ترین عاملی که می توانیم در خصوص کاهش میزان مصرف برق لوازم خانگی به شما اطلاع دهیم این است که اگر لوازم خانگی مانند ماکروفر، زودپز، مانیتور، تلویزیون و… که ممکن است در ساعات خاصی در طول روز به آنها نیاز داشته باشید را از برق بکشید! به عبارتی توصیه می شود تنها در مواقعی که نیاز به آنها دارید اقدام به وصل کردن به جریان برق نمایید تا از این طریق میزان مصرف انرژی شما کاهش یابد.

2. برنامه ریزی مشخص برای ماشین لباسشویی و ظرفشویی

در خصوص ماشین لباسشویی می توان گفت که هر یک از ما معمولا در طی هفته شاید 1 یا دو دفعه نیاز به ماشین لباسشویی داشته باشیم؛ در صورتی که در خانواده های بالای 4 نفر زندگی می کنید، معمولا نیاز به تعداد دفعات بیشتری خواهید داشت. با این وجود توصیه می کنیم مشخص کنید که در طول هفته صرفا یک یا دو روز اقدام به استفاده از ماشین لباسشویی خواهید کرد. برای مثال اگر تعداد لباس های شما زیاد است، می توانید یکبار در روز شنبه و یکبار هم در روز 4شنبه هر هفته اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی کنید.

اما اگر شما تعداد دفعات را افزایش دهید و در هر بار استفاده از ماشین لباسشویی صرفا میزان کمی لباس را درون مخزن دستگاه قرار دهید، مطمئنا میزان مصرف برق خانه شما افزایش خواهد یافت.

همچنین برای استفاده از ماشین ظرفشویی که یکی از لوازم خانگی مهم در دنیای امروزی می باشد، نیازی نیست که یکبار صبح و یکبار شب از آن استفاده کنید! از این رو بهتر است شما سبد ماشین ظرفشویی را پر کنید و در ساعات غیر اوج مصرف اقدام به روشن کردن این دستگاه کنید تا ظروف شما شسته شوند. با این وجود اگر روزانه یکبار اقدام به روشن کردن ماشین ظرفشویی کنید، هم ظروف شما به خوبی شسته خواهند شد و هم اینکه به دستگاه فشار وارد نخواهد شد و در نهایت میزان مصرف برق ماشین ظرفشویی کاهش خواهد شد.

تغییر نگرش در خرید لوازم خانگی

اگر مایل به خرید لوازم خانگی هستید، ممکن است صرفا برند برای شما مهم باشد و اما این در حالی می باشد که برای خرید هر لوازم خانگی باید معیارهای مختلفی را مدنظر خود داشته باشید تا بتوانید خرید منطقی را تجربه کنید. یکی از این معیارها که باید در حین خرید هر لوازم خانگی به آن اهمیت دهید این است که میزان مصرف برق دستگاه مدنظر را بررسی کنید! در صورتی که شما میزان مصرف برق دستگاه خریداری شده را بررسی کنید، می توانید انتخاب و خرید بهتری را تجربه کنید و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنید.

تغییر نگرش در خرید لوازم خانگی

با این وجود توصیه می کنیم که یکی از معیارهای مهم و اصلی شما در خرید هر گونه لوازم خانگی حتما میزان مصرف برق دستگاه و گرید مصرف برق آن باشد. از این رو شما خریدی موفق خواهید داشت. توجه داشته باشید که دستگاه های امروزی اکثرا کم مصرف هستند و بهتر است صرفا از نمایندگی های مجاز اقدام به خرید آنها کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214