skip to Main Content

مهمترین و کلیدی‌ترین وظیفه مایکروفرها که در زندگی نوین و امروزی بسیار پرکاربردی می‌باشد، گرم کردن غذا می‌باشد که طبق روال معمول غذا را درون ظرف میریزیم و با قرار دادن آن درون ماکروفر، صرفا در طی بازه زمانی 1 الی 2 دقیقه‌ای (برحسب میزان غذا) غذای ما گرم خواهد شد و دیگر نیازی به گاز و هر وسیله سنتی نداریم. اما تصور کنید که با قرار دادن غذا درون دستگاه، متوجه گرم نکردن غذا در مایکروفر شوید و طبیعتا ابتکاراتی را برای این خرابی در نظر خواهید گرفت که هیچ نتیجه مثبتی برای شما نخواهند داشت.

معمولا در 90 درصد مواقع بروز این خرابی نشان دهنده یک مشکل فنی در تعدادی از قطعات مایکروویو می‌باشد که حتما باید توسط تکنسین تعمیرات مایکروویو بررسی و سپس تعمیر شود. اما 10 درصد مابقی، به عواملی مربوط می‌شود که در خانه صرفا با یکسری تغییرات جزئی می‌توانید مشکل گرم نکردن غذا در مایکروویو را برطرف نمایید. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا این مشکل را ریشه یابی کنیم و سریعتر به علت بروز این خرابی برسید. همراه ما باشید.

1. سوختن مگنترون

مگنترون ماکروفر به عنوان یک قطعه کلیدی و بسیار مهم می‌باشد که دارای وظیفه قابل توجهی به منظور ایجاد گرمای لازم جهت گرم کردن و طبخ غذای شما است. با این وجود تمام گرما و اشعه‌های تولیدی درون مایکروفر توسط مگنترون تولید می‌شود که به خودی خود یک قطعه حساس ولی با مقاومت نسبی می‌باشد که در طول استفاده نادرست ممکن است دچار خرابی‌هایی شود و قابلیت اصلی و کلیدی خود را از دست دهد.

با این وجود اگر مگنترون به هر دلیلی دچار خرابی شود، قطعا پروسه تولید گرما در مایکروفر دیگر وجود نخواهد داشت و نمی‌توانید همانند سابق از دستگاه استفاده کنید. این در حالی می‌باشد که ماکروفر روشن می‌شود اما پس از گذشت حتی 30 دقیقه از روشن بودن مایکروفر، باز هم غذای شما سرد خواهد بود و هیچ مقدار گرما درون آن وجود نخواهد داشت.

مگنتران مایکروفر

اصولا مگنترون در اکثر تعمیرگاه‌ها در صورت خرابی، تعویض می‌شود؛ اما ما در آریابهکار به همراه تیم متخصص و مجرب، سعی می‌کنیم تا با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مشکل را به‌صورت جزئی ریشه یابی کنیم و پس از آنکه اطمینان 100 درصدی مبنی بر عدم امکان تعمیر مگنترون، آنرا با قطعه جایگزین وارداتی مطابق با برند دستگاه شما، تعویض خواهیم کرد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر اسنوا

2. خرابی خازن

برای گرم شدن یکنواخت غذا در مایکروفر، قطعه‌ای به نام خازن، طراحی و درون مایکروفر تعبیه شده است که این وظیفه را برعهده دارد. اما اگر این قطعه به هر دلیلی خرابی جزئی شود، غذای شما به‌صورت یکنجواخت گرم نخواهد شد و پس از سوختن کامل خازن، با مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر روبرو خواهید شد که حتما باید توسط تکنسین مجرب مورد بازبینی و عیب یابی قرار بگیرد. با این وجود این قطعه قابل تعمیر نیست و به دلیل قیمت پایینی که دارد، تعویض آن به شما توصیه می‌شود.

3. سوختن دیود

دیود مایکروفر یکی از قطعات مرتبط با ترانس می‌باشد که وظیفه یکسان‌سازی ولتاژ ورودی را برعهده دارد و معمولا به دلیل استفاده طولانی و نوسان برق می‌تواند دچار خرابی گسترده شود و عملکرد خود را از دست دهد. با این وجود اگر این قطعه به هر دلیلی خراب شود، ولتاژی به مایکروفر شما جهت گرم کردن غذا وارد نخواهد شد و در نتیجه نمی‌توانید غذای مدنظر خود را طبخ و گرم کنید و در نتیجه مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر برای شما به وجود خواهد آمد.

توجه: دیود نیز همانند خازن به دلیل قیمت پائینی که دارد، تعمیر آن برای شما صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است تعویض شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر شارپ

4. خرابی برد

تمام قطعات برای شروع به کار به یک راهبر مسیر نیاز دارند که این راهبر برد الکترونیک می‌باشد؛ بنابراین تمامی قطعات مایکروفر شما تحت نظر برد عمل می‌کنند. اما زمانیکه برد دچار خرابی می‌شود، تمام عملکرد مایکروفر شما مختل خواهد شد و هیچ یک از قطعات نمی‌توانند به این دلیل فعالیتی از خود نشان دهند. از این رو برد یک قطعه راهبردی و بسیار حساسی می‌باشد که در مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر می‌تواند تاثیر 100 درصدی بگذارد.

خدمات تعمیر برد مایکروفر در تهران

اما چگونه بفهمیم برد مایکروفر خراب شده است؟ برای پاسخ به این سؤال باید به اطلاع شما برسانیم که برد برخلاف سایر قطعات مایکروفر، یک قطعه کاملا کلیدی است و به هیچ وجه نباید در صورت نداشتن دانش فنی تعمیرات، آنرا باز و یا تعمیر کنید. از این رو توصیه می‌کنیم در صورت بروز هر گونه خرابی برای برد مایکروفر، آنرا به تعمیرگاه‌های مجاز و معتبر منتقل کنید تا توسط تیم تکنسنین مجرب، مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد.

تمام خدمات تعمیر برد مایکروفر در مجموعه آریابهکار توسط تکنسین‌های مجرب بصورت دقیق و جزئی انجام می‌شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر بوتان

5. خرابی میکروسوئیچ درب مایکروفر

میکروسوئیچ به یک قطعه نسبتا کوچک درون مایکروفر گفته می‌شود که وظیفه آن حفظ امنیت جسمانی شما در برابر اشعه‌های تولیدی مایکروویو می‌باشد! بدین معنا که این قطعه به دلیلی درون مایکروفر به کار رفته است که اشعه تولیدی ماکروفر در حین پخت غذا به بیرون از دستگاه منتقل نشود؛ این اشعه برای شما مضر است. با این وجود زمانیکه این قطعه به هر دلیلی خراب شود، اجازه روشن شدن مایکروفر توسط این قطعه صادر نخواهد شد!

بنابراین اگر در طی روزهای اخیر با شدت زیاد اقدام به بستن و یا باز کردن درب دستگاه کرده اید، توصیه می‌کنیم دستگاه را به نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی منتقل کنید تا به‌صورت دقیق مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد؛ در غیر اینصورت با مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر روبرو خواهید شد.

میکروسوئیچ درب مایکروفر قابل تعمیر است؛ اما تعمیر آن برای شما عزیزان صرفه اقتصادی ندارد.

6. ایراد ترانس های‌ولتاژ

ترانس های‌ولتاژ (High Voltage) به عنوان یک قطعه کلیدی و بسیار مهم درون مایکروفر می‌باشد که تمام برق ورودی دستگاه شما باید از طریق این قطعه به دستگاه و سایر قطعات زیر مجموعه برسد. اما معمولا به دلیل نوسان زیاد برق و استفاده طولانی مدت از مایکروفر، باید منتظر خرابی‌های این چنینی باشید که می‌توانند تمام عملکرد دستگاه را مختل سازند. بنابراین در صورت خرابی ترانس، ولتاژی به مگنترون جهت تولید گرما نخواهد رسید و مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر برای شما به وجود خواهد آمد.

ترانس مایکروویو به دلیل قابلیت مهم و دقیقی که دارد، یک قطعه نسبتا گران‌قیمت می‌باشد و راهکاری که ما برای شما در قبال این قطعه ارائه می‌کنیم، تعمیر آن به‌جای خرید یک قطعه جایگزین می‌باشد؛ البته این مورد زمانی قابل انجام است که مشکل پیش آمده قابل تعمیر باشد.

توجه: پروسه عیب یابی مایکروفر در حضور مشتریان با استفاده از کادر مجرب و ابزارهای تعمیراتی انجام می‌شود.

7. شکستن زبانه درب

زمانیکه شما درب مایکروفر را می‌بندید، مسئولیت بسته شدن درب و چفت شدن آن با بدنه بر عهده زبانه می‌باشد که یک قطعه از جنس پلاستیک نسبتا مستحکم است. اما زمانیکه درب را با شدت و قدرت بیشتری می‌بندید، طبیعتا توانایی مقابله با آنرا ندارد و به مرور زمان توانایی خود را از دست می‌دهد و در دفعات بعدی احتمال شکستن آن وجود خواهد داشت! با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما درب را به آرامی ببندید تا با مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر روبرو نشوید!

زبانه درب مایکروفر

8. از کار افتادن ترموستات

دستگاه‌هایی مانند ماکروفر که با دما و حرارت سر و کار دارند، معمولا قطعه‌ای به نام ترموستات درون آنها به کار رفته است که وظیفه اصلی این قطعه، کنترل دمای دستگاه می‌باشد. با این وجود زمانیکه دمای دستگاه چند درجه از حالت مطلوب افزایش پیدا کند، فورا دستگاه توسط هشدار ترموستات خاموش می‌شود و در این مواقع با خاموش شدن مایکروفر روبرو خواهید شد. اما گاهی اوقات ممکن است قطعه‌ای با این وظیفه بسیار مهم، دچار خرابی گسترده و وسیعی شود…!

طبیعتا نتیجه این خرابی یک اتفاق ناهنجاری است که می‌تواند شما را شوکه کند. لازم به ذکر است که معمولا ترموستات به دلیل استفاده نادرست، اتمام طول عمر مفید و استفاده طولانی مدت از مایکروویو دچار خرابی می‌شود و یکی از مشکلات ناشی از خرابی این قطعه، گرم نکردن غذا در مایکروویو می‌باشد که برای تشخیص سالم بودن یا خرابی این قطعه، توصیه می‌شود ترموستات توسط تکنسین مجرب و کاربلد مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر دلونگی

9. اتصال داخلی قطعات

گاهی اوقات با اعمال فشار بیش از حد به دستگاهی مانند مایکروفر، ممکن است مشکلی برای قطعات کلیدی مانند ترموستات، مگنترون و… به دلیلی کیفیت بالای آنها رخ ندهد؛ اما ممکن است مشکل جدی در قطعات داخلی اعم از اتصالی رخ دهد که این اتصالی به مرور می‌تواند عملکرد کلی مایکروویو را مختل سازد. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که اگر با نزدیک کردن خود به مایکروفر متوجه صدای اتصالی شدید، فورا دستگاه را از برق بکشید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید!

در صورت استفاده از ماکروفر، نه تنها به قطعات کلیدی آسیب وارد خواهد شد بلکه با روشن کردن ماکروفر با مشکل پریدن فیوز روبرو می‌شوید که در این مواقع سلامت تمام دستگاه‌های الکترونیکی موجود در محل سکونت شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد. ما در مجموعه آریابهکار مشکل اتصالی قطعات ماکروفر را در ابتدا به‌صورت دقیق بازبینی می‌کنیم و سپس تعمیرات تخصصی لازم را برای رفع این مشکل انجام می‌دهیم تا مجددا مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر برای شما رخ ندهد.

10. خرابی فیوز سرامیکی

یکی دیگر از قطعات کوچک و البته کاربردی در ماکروفر، فیوز سرامیکی می‌باشد که برای مقابله با نوسان برق و وارد شدن جریان‌های بیش از حد به دستگاه طراحی شده است که یکی از قطعه‌های همسو با ترانس مایکروفر است و اگر به هر دلیلی دچار خرابی شود، طبیعتا میزان ولتاژ ورودی دستگاه متعادل نخواهد بود و این مشکل اصلی می‌تواند تبدیل به یک مشکل گسترده در دستگاه شما شود. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که در اسرع وقت به نمایندگی تعمیر ماکروفر دلونگی مراجعه کنید.

تعویض فیوز سرامیکی مایکروفر

فیوز سرامیکی یک قطعه به نسبت کوچک است و به دلیل قیمت بسیار پایینی که دارد، تعمیر آن برای شما بصرفه نخواهد بود. بنابراین این قطعه از آن دسته از قطعات می‌باشد که در مجموعه آریابهکار با هزینه بسیار پایین با استفاده از قطعه وارداتی جایگزین، تعویض می‌شود تا مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر شما برطرف گردد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر زیمنس

11. نوسان برق

شاید تصور کنید که محل سکونت شما در طول روز دچار مشکل نوسان برق نمی‌شود و از این بابت خیالتان کاملا راحت است. اما اینگونه نیست و در طول روز درد کلانشهرها به تعداد دفعات زیادی ما شاهد نوسان برق هستیم و این یک حقیقت است و باید آنرا پذیرفت. نکته‌ای که بباید به شما عرض کنیم این است که این نوسان برق در ساعات اوج مصرف می‌تواند بیشتر و بیشتر شود که در صورت استفاده از ماکروفر در ساعات اوج مصرف، نوسان برق می‌تواند باعث خاموش شدن و سپس گرم نکردن غذا در مایکروفر شود.

با این وجود برای جلوگیری از نوسان برق در طول روز باید چه اقداماتی انجام شود؟ برای جلوگیری از بروز این خرابی باید از محافظ برق استاندارد استفاده کنید. توجه داشته باشید که محافظ برق باید استاندارد باشد و از نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید؛ در غیر اینصورت باید آماده بروز مشکلات جدی باشید.

12. ایراد پنل مایکروفر

پنل مایکروفر یکی از قطعاتی می‌باشد که تمام فعالیت آن وابسته به برد می‌باشد و اگر هر گونه خرابی برای برد رخ دهد، طبیعتا پنل مایکروویو دچار خرابی خواهد شد. اما پنل به خودی خود می‌تواند دچار خرابی شود! برای مثال اگر دکمه‌های پنل را با فشار زیاد بفشارید و یا با دستان خیس از آن استفاده کنید، قطعا می‌تواند دچار خرابی گسترده شود و کارایی خود را از دست بدهد که در این مواقع به‌صورت ناگهانی خاموش و روشن می‌شود که نتیجه این خرابی گرم نکردن غذا در مایکروفر خواهد بود!

با این وجود اگر برای پنل دستگاه شما خرابی رخ داده است، در ابتدا توصیه می‌کنیم که از دستگاه استفاده نکنید چرا که بروز هر گونه قطع و وصلی در پنل می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی مایکروویو شود و این خرابی به تنهایی می‌تواند شروعی مبنی بر خرابی‌های بیشتر باشد!

ما در مجموعه آریابهکار خدمات تعمیر و تعویض پنل ماکروفر را با استفاده از پنل وارداتی برند مایکروفر شما انجام می‌دهیم.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر سامسونگ

جلوگیری از گرم نکردن غذا در مایکروفر

در این گزارش ما سعی کردیم تا تمام عوامل مرتبط با گرم نکردن غذا در مایکروفر را معرفی و بررسی کنیم که با رعایت این موارد می‌توانید خیلی ساده و آسان از بروز چنین مشکلی جلوگیری نمایید. با این وجود توصیه‌ای که ما برای شما داریم این است که در ابتدا پیش از استفاده از مایکروفر، دفترچه راهنمای مایکروویو پاناسونیک را مطالعه کنید و تمام عوامل و مواردی که درون آن در قالب نکته گفته شده است را اجرا نمایید.

در ادامه این گزارش نیز قصد داریم تا نکاتی را جهت جلوگیری از گرم نکردن غذا در مایکروفر بصورت مختصر معرفی کنیم که می‌توانند برای شما مفید واقع شوند. این نکات عبارتند از:

 1. از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.
 2. موقعیت مناسبی را برای ماکروفر در نظر بگیرید.
 3. با دستان خیس از مایکروویو استفاده نکنید.
 4. به تعداد دفعات زیاد از دستگاه استفاده نکنید.
 5. دفترچه راهنمای مایکروویو فلر را مطالعه نمایید.
 6. در صورت احساس هر گونه اتصالی، دستگاه را از برق بکشید.
 7. ماکروفر را در کنار اجاق گاز و سینک قرار ندهید.

منابع: bobvila و glotechrepairs

سوالات متداول

علت گرم نکردن غذا در مایکروفر چیست؟

در این گزارش از آریابهکار به بررسی 12 علت اصلی گرم نکردن غذا در مایکروفر پرداختیم که با مطالعه این موارد می توانید مشکل پیش آمده را ریشه یابی کنید.

آیا مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر قابل تعمیر است؟

بله. ما در مجموعه آریابهکار بدون هر گونه محددیتی آماده تعمیر مایکروفر شما با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت هستیم.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

  1. سلام

   برای درخواست خدمات تعمیر می توانید با شماره 02145437 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

   همچنین می توانید فرم درخواست خدمات تعمیر ماکروفر موجود در وب سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران ما بمانید.

  1. باسلام

   اگر زیر سینی ماکروفر تمیز است و نمی چرخد، به احتمال زیاد موتور گردان دستگاه شما دچار مشکل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214