skip to Main Content

راهنمای ماکروفر پاناسونیک، بدون شک می‌تواند بهترین راهکار ممکن برای استفاده از این دستگاه با کیفیت و پرقابلیت باشد. با این وجود اگر به تازگی اقدام به خریداری مایکروویو پاناسونیک کرده اید، باید این نکات را مطالعه کنید و بهترین منبع این نکات نیز دفترچه راهنمای ماکروفر پاناسونیک می‌باشد؛ در غیر اینصورت باید خودتان را آماده تعمیرات ماکروفر پاناسونیک نمایید. از این رو در این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما را با راهنمای استفاده از ماکروفر پاناسونیک آشنا سازیم. همراه ما باشید.

آموزش نصب ماکروفر پاناسونیک

اگر ماکروفر را به تازگی خریداری کرده اید، هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا از طریق نمایندگی به محل مدنظر شما تکنسینی را اعزام نمایند و تکنسین دستگاه را در محل شما آنباکسینگ و سپس نصب نماید؛ این اصولی ترین روشی است که از این طریق می‌توانید گارانتی دستگاه را نیز تضمین کنید و در صورت خرابی، برای تعمیر ماکروفر نیازی به پرداخت هزینه تعمیرات نداشته باشید.

به هر حال پس از نصب اولیه ماکروفر پاناسونیک، باید یکسری نکات را برای جاگذاری مایکروفر رعایت کنید تا آسیبی از نظر موقعیت مکانی به دستگاه وارد نشود. در ادامه این بخش با نکاتی که باید برای مکان ماکروفر پاناونسیک رعایت کنید را آورده ایم و می‌بایست آنها را رعایت نمایید:

 1. ماکروفر را به دور از وسایل گرمازا در آشپزخانه قرار دهید.
 2. از قرار دادن ماکروفر در کنار سینک و گاز خودداری کنید.
 3. سینی را به آرامی بر روی کوپلینگ ماکروفر پاناسونیک قرار دهید.
 4. ماکروفر پاناسونیک را در لبه و ارتفاع قرار ندهید.
 5. کابل برق ماکروفر پاناسونیک را در صورت استفاده از آن به برق متصل کنید.

آموزش نصب ماکروفر پاناسونیک

راهنمای ماکروفر پاناسونیک؛ معنی دکمه‌های ماکروفر پاناسونیک

به منظور استفاده درست از مایکروفر پاناسونیک لازم است تا با تک‌تک دکمه‌ها و معنای هر یک از آنها به خوبی آشنا شوید؛ بدین معنا که مایکروفر شما هر چند دارای قابلیت‌های مختلفی است، اما در صورت آگاهی از معنای دکمه‌ها طبیعتا نمی‌توانید از این قابلیت‌ها بهترین استفاده را ببرید. با این وجود در ادامه این بخش قصد داریم شما را با معانی دکمه‌های ماکروفر پاناسونیک (Panasonic) آشنا سازیم تا با آشنایی بیشتری بتوانید از دستگاه استفاده کنید.

دکمه‌های مایکروفر پاناسونیکمعرفی قابلیت دکمه ها
Startدکمه شروع به کار ماکروفر
Stop/Resetمتوقف سازی برنامه در حال اجرا
Melt and Softenگزینه نرم‌کننده مواد غذایی
Turbo Defrostدکمه یخ زدایی مواد غذایی
Keep Warmقابلیت گرم ماندن مواد غذایی
Grillگزینه گریل مواد غذایی در ماکروفر پاناسونیک
Fanتنظیم و تغییر دمای محفظه داخلی مایکروفر
Clockدکمه مخصوص تنظیم زمان

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوش

برنامه‌های پخت ماکروفر پاناسونیک

برخلاف ماکروفرهای نسل قدیم پاناسونیک، ماکروفرهای نسل جدید دارای برنامه‌های از پیش تعیین شده هستند که شما با استفاده از این برنامه‌ها صرفا مواد غذایی را درون مایکروفر قرار می‌دهید و از طریق دو الی سه گزینه، ماکروفر را روشن کنید و طبق غذای مورد نیاز شما، فرایند پخت و پز شروع و در زمان از پیش تعیین شده نیز به اتمام برسد. با این وجود پیش از آنکه در تلاش باشید تا از طریق گزینه‌های دستی اقدام به پخت نمایید، توصیه می‌کنیم از این برنامه‌ها استفاده کنید.

برای دیدن این برنامه‌های پخت از پیش تعیین شده نیز می‌توانید ماکروفر را از طریق اتصال آن به برق، روشن کنید و سپس از طریق دکمه‌های موجود بر روی غذا و همچنین لیبل روی محفظه داخلی ماکروفر می‌توانید این لیست را مشاهده و بررسی کنید.

نحوه گرم کردن غذا در ماکروفر پاناسونیک

اگر مشغله کاری بالایی دارید و زمان کافی برای گرم کردن غذا با استفاده از گاز ندارید، طبیعتا ماکروفرها ساده‌ترین و بهترین ابزارهایی هستند که می‌توانید از طریق آنها اقدام به گرم کردن غذا کنید. با این وجود نکته قابل توجهی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که برای گرم غذا در ماکروفر پاناسونیک، صرفا 1 الی 2 دقیقه (برحسب میزان غذای مدنظر شما) زمان لازم است. با این حال اگر مایل به گرم کردن غذا در مایکروویو هستید، می‌بایست طبق مراحل ذیل پیش بروید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید:

 1. در ابتدا غذای مدنظرتان را درون ظرف مناسب ماکروفر بریزید.
 2. ماکروفر را به برق متصل کنید.
 3. ظرف را بر روی سینی مایکروفر پاناسونیک قرار دهید.
 4. درب ماکروفر را به آرامی ببندید.
 5. برای گرم کردن مواد غذایی خود می‌توانید از برنامه Micro استفاده کنید.
 6. برحسب میزان غذای موجود بر روی ظرف، بازه زمانی 1 الی دو دقیقه‌ای را انتخاب کنید.
 7. پس از اتمام زمان انتخابی، درب ماکروفر را به آرامی باز کنید و ظرف غذا را از آن خارج نمایید.
 8. با استفاده از قاشق، نقاط مختلف غذا را بررسی کنید و در صورت گرم شدن کامل، درب را ببندید و ماکروفر را از برق بکشید.
 9. در صورت گرم نشدن کافی غذا نیز مجددا غذا را درون ماکروفر قرار دهید و سپس 30 ثانیه دیگر زمان دهید تا غذا به میزان کافی گرم شود.
 10. اینک غذای شما آماده میل می‌باشد.

گرم کردن غذا در مایکروفر

اموزش تصویری پخت کیک در مایکروویو پاناسونیک

اگر مایل به پخت کیک هستید، نیازی به فر گازها ندارید و صرفا از طریق ماکروفر می‌توانید اقدام کنید! اما چگونه؟ برای پخت کیک در مایکروویو پاناسونیک (Panasonic)، صرفا خیلی ساده و سریع می‌توانید اقدام کنید و هیچ گونه فرایند کاری سختی به همراه آن نمی‌باشد و با یکبار پخت، به‌صورت کامل با آن آشنا خواهید شد. با این وجود در ادامه این بخش از این گزارش قصد داریم شما را با آموزش پخت کیک آشنا سازیم.

 1. مواد اولیه کیک دلخواه خود را آماده کنید.
 2. در 5 دقیقه پایانی مراحل پخت کیک، برای گرم کردن فضای داخلی ماکروفر، دکمه Preheat را بفشارید و اجازه دهید حدودا بین 3 الی 5 دقیقه ماکروفر گرم شود.
 3. پس از آنکه فضای داخلی به خوبی گرم شد، قالب کیک را بر روی سه‌پایه فلزی قرار دهید.
 4. اینک پس از انجام مراحل بالا، دکمه Conv را بفشارید و تنظیمات متناسب با پخت کیک را اعمال کنید تا ماکروفر شروع به کار کند.
 5. معمولا ماکروفر بازه زمانی 30 الی 40 دقیقه‌ای را بر حسب وزن مختلف درنظر می‌گیرد که پس از گذشت این بازه زمانی، کیک شما آماده میل می‌باشد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر ناسیونال

پخت ماهی در ماکروفر پاناسونیک

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که ماکروفر پاناسونیک به شما ارائه کرده است، امکان پخت ماهی درون آن می‌باشد که با جستجویی در بستر اینترنت می‌توانید دستور العمل‌های لذیذی را برای آن پیدا کنید. پس از آنکه ماهی را به شیوه دلخواهتان مزه دار کردید، می‌بایست طبق مراحل ذیل آنرا درون ماکروفر پاناسونیک قرار دهید تا آماده میل شود. از این رو برای پخت ماهی در ماکروفر پاناسونیک طبق مراحل ذیل پیش بروید:

 1. در ابتدا ماهی را درون ظرف مخصوص ماکروفر قرار دهید.
 2. ظرف را بر روی سینی قرار دهید.
 3. ماکروفر را به برق متصل کنید و درب دستگاه را ببندید.
 4. از میان لیست برنامه‌های از پیش تعیین شده، گزینه ماهی را انتخاب کنید.
 5. پس از تنظیم وزن و زمان، دکمه Start را بفشارید.
 6. اجازه دهید بازه زمانی مشخص، ماهی شما آماده میل شود.
 7. هم اکنون ماهی شما آماده میل می‌باشد.

راهنمای فارسی ماکروفر پاناسونیک

ظرف مناسب ماکروفر پاناسونیک

آیا هر ظرفی که در خانه داریم برای ماکروفر پاناسونیک قابل استفاده است؟ خیر!

با نگاهی به تمام ظرف‌هایی که دارید، قطعا متوجه این خواهید شد که شما ظروف با جنس‌های مختلفی دارید و این ظروف را می‌توانید درون ماکروفر استفاده کنید! اما این گونه نیست و شما نباید یکسری ظروف را به هیچ وجه درون ماکروفر قرار دهید! علی الخصوص ظروفی مانند ظروف آهنی، فلزی، آلومنیومی و ظروف پلاستیکی. در غیر اینصورت با مشکلات متعددی روبرو خواهید شد که یکی از آنها جرقه زدن ماکروفر می‌باشد. از این رو در ادامه با ظروف مناسب ماکروفر پاناسونیک (Panasonic) آشنا خواهد شد:

 1. ظروف پیرکس
 2. ظروف پلاستیکی مخصوص ماکروفر
 3. ظروف چینی
 4. ظروف سفالی و…

طرز کار مایکروویو پاناسونیک مدل nn st342w

در این گزارش سعی کردیم تا به طور کامل طرز کار مایکروویو پاناسونیک (Panasonic) را برای شما شرح دهیم که تمامی نکاتی که در این گزارش گفته و بررسی شدند، در اکثر مدل‌های جدید قابل استفاده هستند. با این وجود اگر به دنبال طرز کار مایکروویو پاناسونیک مدل nn st342w هستید، می‌توانید با استفاده از تمامی اطلاعاتی که در این گزارش از آریابهکار گفته شد، پاسخ سوالات خودتان را بیابید. اما اگر پاسخ سؤال شما در این گزارش نبود، توصیه‌ای که برای شما داریم این است که دفترچه راهنمای ماکروفر پاناسونیک مدل nn st342w مطالعه کنید.

از این طریق خیلی ساده و سریع می‌توانید به پاسخ تمام سوالاتتان برسید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر کنوود

علت بوی بد ماکروفر پاناسونیک

معمولا علت بوی بد مایکروفر پاناسونیک (Panasonic)، تهیه غذای دریایی از جمله ماهی و میگو درون آن می‌باشد! از این رو شما هیچ گونه منعی برای پخت ماهی درون ماکروفر پاناسونیک ندارید، اما اگر مایل به پخت آن هستید، باید به این نکته هم توجه کنید که باید پس از پخت غذای دریایی اقدام به تمیز کردن درون محفظه داخلی نمایید تا این بوی بد محبوس نشود و درون ماکروفر باقی نماند. با این حال روش‌های گوناگونی برای خلاصی از این بو‌های نامطبوع وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از لیمو ترش است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

 • یک عدد لیمو ترش را درون یک ظرف مخصوص ماکروفر پاناسونیک قرار دهید.
 • سپس آن را درون ماکروفر قرار دهید و دستگاه را به مدت 2 الی 3 دقیقه روشن کنید.
 • پس از گذشت تایم مدنظر، درب ماکروفر را باز نکرده و اجازه دهید تا بوی بد داخل ماکروفر رفع شود.
 • با گذشت حدودا 10 دقیقه می‌توانید درب را باز کنید و لیمو را از آن خارج کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214