skip to Main Content

ایستادن ماشین لباسشویی یکی از مشکلات این دستگاه می باشد. در این مقاله به شما کمک میکنیم تا با علت های ایستادن ماشین لباسشویی آشنا شوید.

علت های ایستادن ماشین لباسشویی در چرخه شستشو

قفل و سوئیچ درب لباسشویی

قفل درب، درب ماشین لباسشویی را در طول چرخه ی شستشو بسته نگه می دارد. وقتی درب ماشین لباسشویی بسته است، ماشین لباسشویی می تواند کار خود را شروع کند. اگر درب ماشین لباسشویی چفت نشود، سوییچ درب مانع عملکرد ماشین لباسشویی می شود.

اگر قفل درب خراب شده است، ممکن است ماشین لباسشویی در وسط چرخه شستشو متوقف شود. قفل درب هم به صورت مکانیکی و هم الکتریکی امکان خراب شدن دارد.

قفل درب را برای وجود هر نوع آسیب دیدگی چک کنید. اگر قفل درب آسیب دیده یا به درستی چفت نمی شود، آن را تعویض کنید. برای تشخیص اینکه قفل درب مشکل الکتریکی دارد، مدار الکتریکی ماشین لباسشویی خود را چک کنید و با استفاده از یک مولتی متر هر یک از سوییچ های قفل درب را برای تداوم عملکردشان بررسی کنید. اگر یکی از سوییچ ها تداوم عملکرد ندارد، آن سوییچ را تعویض کنید.

علت ایستادن ماشین لباسشویی

ایستادن ماشین لباسشویی به علت خرابی سوئیچ

مجموعه سوییچ درپوش دار وقتی درپوش یا کلاهک سوییچ باز است از چرخش ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. اگر سوییچ درپوش دار خراب شود، ممکن است ماشین لباسشویی در نیمه ی چرخه شستشو متوقف شود.

در تعمیر لباسشویی برای تشخیص اینکه کل سوییچ درپوش دار دستگاه خراب است، با استفاده از یک مولتی متر هر یک از سوییچ های درپوش دار را برای داشتن تداوم عملکرد تست کنید. اگر سوییچ درپوش دار به طور منظم کار نمی کند آن را تعویض کنید.

نقش شیر ورودی آب در ایستادن ماشین لباسشویی

علت ایستادن ماشین لباسشویی

طی چرخه شستشو ،شیر ورودی آب باز می شود تا اجازه دهد آب به درون مخزن شستشوی دستگاه وارد شود. اگر شیر ورودی آب خراب باشد، ماشین لباسشویی برای ورود آب به ماشین لباسشویی صبر خواهد کرد، که باعث توقف ناگهانی در وسط چرخه شستشو می شود.

برای تشخیص اینکه شیر ورودی آب خراب است، با استفاده از یک مولتی متر تداوم عملکرد آن را چک کنید. اگر شیر ورودی آب به طور منظم کار نمی کند آن را تعویض کنید.

شیر-آب-ورودی

برد ماشین لباسشویی

صفحه کنترل اصلی دستگاه ممکن است ایراد داشته باشد. با این حال، خیلی کم پیش می آید که صفحه کنترل اصلی برای این نشانه ایراد داشته باشد. قبل از تعویض صفحه کنترل اصلی دستگاه، ابتدا تمام قطعات مشکوک دیگر را چک کنید.

علت ایستادن ماشین لباسشویی

تایمر لباسشویی

ممکن است ایراد از تایمر باشد. مشکل تایمر معمولا به سختی قابل تشخیص است. قبل از تعویض تایمر ابتدا تمام قطعات مشکوک دیگر را چک کنید. برای تشخیص اینکه تایمر ایراد دارد یا خیر، مدار سیم کشی ماشین لباسشویی خود را چک کنید و با استفاده از یک مولتی متر تداوم عملکرد تایمر را تست کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214