skip to Main Content

یکی از قابلیت های جدید که چندین سال است در انواع ماشین لباسشویی درج و نصب شده است، قفل کودک ماشین لباسشویی می باشد که یکی از قابلیت های کاملا کاربردی در جهت امنیت کودکان شما می باشد؛ چرا که کودکان کنجکاو ممکن است در صورت روشن بودن ماشین لباسشویی به سراغ آن بیایند و اقدام به باز کردن درب ماشین لباسشویی کنند که این اشتباه می تواند سلامت آنها را به خطر بیندازد. از این رو بدون شک این قابلیت یکی از بهترین و مهم ترین قابلیت هایی است که در کنار ده ها قابلیت این دستگاه وجود دارند و شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

به همین دلیل می توان اعلام کرد که قفل کودک به عنوان یکی از بهترین قابلیت ها در ماشین لباسشویی می باشد که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با این قابلیت و نحوه فعال غیرفعال کردن آن به‌صورت قدم به قدم آشنا سازیم. همراه ما باشید.

فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

زمانیکه شما در خانه نیستید و کودک کنجکاو شما در خانه تنها می باشد، احتمال اینکه دست به کارهای مختلفی بزنند و بازیگوشی کنند، بسیار زیاد می باشد. به همین دلیل یکی از کنجکاوی هایی که ممکن است انجام دهند این است که در زمان هایی که تنها هستند، علاقه دارند تا همانند شما ماشین لباسشویی را روشن کنند و لباس های کثیف را به تقلید از شما درون دیگ ماشین لباسشویی بریزند تا پروسه شستشو صورت گیرد و این در حالی است که شاید از هیچ یک از قابلیت های این دستگاه حتی ذره ای اطلاعات نداشته باشند و بدون شک تبعاتی در پی این کنجکاوی وجود خواهد داشت.

فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

به همین دلیل مهندسان طراح ماشین لباسشویی در طی سال های اخیر به این فکر رسیدند تا با استفاده از قفل کودک، اقدام به محافظت از جان فرزندان شما در برابر دستگاهی به نام ماشین لباسشویی کنند تا این دستگاه ذره ای آسیب به آنها وارد نکند. اما چگونه؟ برای فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی توصیه مهمی که برای شما عزیزان داریم این است که به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید چرا که دفترچه راهنمای شما به عنوان اصلی ترین منبع و مرجع در این زمینه می باشد و می تواند پاسخگوی سؤال شما عزیزان باشد.

اما اگر به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود دسترسی ندارید و یا آنرا به همراه جعبه دستگاه بیرون انداخته اید، در ادامه ما قصد داریم تا روش های مختلف را در این زمینه به شما معرفی کنیم.

نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی

برای فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی شما عزیزان باید چند روش مختلف را که در ادامه ما برای شما نام برده ایم را انجام دهید. از این رو تمام راهکارهایی که ما در ادامه به شما معرفی کرده ایم را باید بین 3 الی 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک ماشین لباسشویی شما عزیزان فعال شود. این موارد عبارتند از:

  1. نگه داشتن همزمان دکمه های Rinse + Temp
  2. نگه داشتن همزمان دکمه های Spine + Temp
  3. نگهداشتن دکمه Child lock
  4. نگه داشتن همزمان دکمه های Options + Temp

پس از آنکه یکی از موارد مذکور بر روی مدل و برند ماشین لباسشویی شما عزیزان جواب داد، نماد قفل یا CL که مخفف Child Lock است بر روی پنل دستگاه شما ظاهر خواهد شد و با استفاده از این نماد می توانید متوجه فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی خود شوید.

نحوه باز کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی

اما اگر کار شما با استفاده از این دستگاه به اتمام رسیده است و مایلید تا اقدام به خاموش کردن ماشین لباسشویی کنید، می توانید خیلی ساده اقدام به خاموش کردن قابلیت قفل کودک ماشین لباسشویی خود نمایید. لازم به ذکر است که اگر کودک شما در صورت روشن بودن ماشین لباسشویی به سمت دستگاه بیاید و قبل از آنکه کودک به دستگاه نزدیک شود شما برنامه قفل کودک را فعال کرده باشید، تمام دکمه های دستگاه بجز دکمه Power از کار خواهند افتاد و باید برای خاموش کردن دستگاه اقدام به غیرفعال کردن ماشین لباسشویی نمایید.

نحوه باز کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی

از این رو برای غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی باید به دفترچه دستگاه خود مراجعه نمایید. همچنین اگر یکی از روش های مذکور در قسمت بالا توانستند قفل کودک ماشین لباسشویی شما را فعال کنند، لازم به ذکر است که باید مجددا مورد مدنظر را 3 الی 5 ثانیه نگه دارید قفل کودک ماشین لباسشویی خاموش شود.

نکته: مهم ترین و اصلی ترین منبع برای اطلاع از نحوه باز کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی، دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی شما عزیزان می باشد که توسط کمپانی سازنده دستگاه تهیه و عرضه شده است. از این رو اگر به این دفترچه دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از یک جستجوی ساده در بستر اینترنت اقدام به پیدا کردن دفترچه ماشین لباسشویی خود براساس مدل و برند نمایید. از این رو توصیه می کنیم در این پروسه به راهنمایی افرادی که تخصص کافی در این زمینه ندارند، توجه نکنید.

تعمرات ماشین لباسشویی در نمایندگی مرکزی آریابهکار

آریابهکار به عنوان نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات تخصصی، تمام تعمیرات ماشین لباسشویی شما عزیزان را توسط تعمیرکاران و متخصصانی انجام می دهد که چندین سال تجربه ناشی از فعالیت فنی و مهندسی در این زمینه دارند و می توانند مشکل شما را بدون نیاز به تعویض قطعات و صرفا از طریق تعمیرات تخصصی قطعات معیوب به نحوی تعمیر کنند که حتی بهتر از روز اول بتوانید از این دستگاه استفاده نمایید.

با این وجود اگر ماشین لباسشویی شما عزیزان به هر دلیلی خراب شده است و نمی توانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید، جای نگرانی نیست چرا که تکنسین های آریابهکار آماده ارائه خدمات فنی و تخصصی به شما عزیزان هستند تا بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی در آریابهکار نیز براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه می باشد که کمترین هزینه تعمیرات ممکن می باشد و برخلاف سایر تعمیرگاه های غیرمجاز، هزینه نامتعارفی از شما دریافت نخواهد شد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214