skip to Main Content

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه؟ ماشین لباسشویی از آن دسته لوازم برقی خانگی می باشد که حداقل از این دستگاه در هفته 2 دفعه جهت شستشوی انواع البسه استفاده می کنیم و به همین دلیل ماشین لباسشویی در زندگی روزمره هر یک از ما مهم می باشد و در صورت خرابی آن، روتین زندگی به هم خواهد خورد!

از این رو اگر به‌درستی و با استفاده از چارچوبی که در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی شما مشخص شده از این دستگاه استفاده نکنید، احتمالا با خرابی هایی روبرو می شوید که این خرابی ها می توانند زندگی شما عزیزان را مختل سازند. برای مثال اگر ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه، قطعا تبعاتی به همراه خواهد داشت!

در صورت بروز این خرابی، یک حس عجیبی درون شما ایجاد خواهد شد چرا که با فشردن دکمه Power ماشین لباسشویی، دستگاه روشن می شود و اما با فشردن دکمه Start متوجه کار نکردن این دستگاه خواهید شد! مشکل عجیبی می باشد! اما علت کار نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

برای آنکه موفق به ریشه یابی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی شوید، باید عرض کنیم که این مشکل در اکثر مواقع یک مشکل فنی می باشد و برای تشخیص آن نیاز به ابزارهای تعمراتی روز دنیا دارید. به همین دلیل توصیه می کنیم این مشکل توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد.

از این رو در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی از آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با دلایل کار نکردن ماشین لباسشویی آشنا سازیم تا بتوانید با دلایلی که مستقیما می توانند منجر به چنین خرابی شوند آشنا شوید. همراه ما باشید.

رایج ترین دلایل مشکل ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

در ابتدا پیش از آنکه به هر توضیحات جانبی در خصوص این خرابی بپردازیم، بهتر است با دلایلی که مستقیما می توانند مانع کار نکردن ماشین لباسشویی شوند آشنا شوید که در ادامه ما مهم ترین عوامل و دلایلی که می توانند در این خصوص تاثیرگذار باشند را نام برده ایم و حتما باید توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی شما عزیزان مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد.

رایج ترین دلایل مشکل ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

این دلایل عبارتند از:

  1. نوسان برق در ماشین لباسشویی
  2. خراب شدن موتور ماشین لباسشویی
  3. پر بودن ظرفیت مخزن ماشین لباسشویی
  4. خراب شدن برد ماشین لباسشویی
  5. از کار افتادن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
  6. خرابی کلید استارت ماشین لباسشویی
  7. عدم بستن کامل درب لباسشویی
  8. خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

نوسان برق در ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی دارید و آنرا به‌صورت مستقیم به جریان برق متصل کرده اید باید بگوییم که این یک اشتباه بزرگ می باشد! اصولا باید سر راه ماشین لباسشویی از محافظ برق استاندارد استفاده کنید تا مانع هر گونه نوسان برق و… شود.

چرا که روزانه بارها نوسان برق در محل سکونت شما عزیزان ایجاد می شود و این نوسان برق می تواند منجر به اتصالی قطعات داخلی دستگاه شما عزیزان شود. از این رو توصیه می کنیم محافظ برق استاندارد از مراکز مجاز و معتبر مخصوص ماشین لباسشویی خریداری کنید.

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

زمانیکه موتور ماشین لباسشویی خراب یا نیم سوز می شود، احتمالا عملکرد خود را از دست می دهد. این بدین معناست که شاید بتوانید با استفاده از دکمه پاور اقدام به روشن کردن دستگاه کنید، اما پس از انتخاب برنامه شستشو و فشردن استارت متوجه کار نکردن ماشین لباسشویی خواهید شد.

از این رو توصیه ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما خرابی موتور ماشین لباسشویی را به افراد متخصص و باتجربه ای بسپارید که با دانش فنی تعمیراتی که دارند، به نحوی آنرا تعمیر کنند که نیازی به تعویض موتور نداشته باشید.

پر بودن ظرفیت مخزن ماشین لباسشویی

اکثر ماشین های لباسشویی نسل جدید دارای قابلیت تشخیص وزن هستند که اگر شما وزن بیشتری از ظرفیت ماشین لباسشویی را درون دستگاه قرار دهید، هر چند تمام نکات را رعایت کرده باشید، اما باز هم با مشکل کار نکردن ماشین لباسشویی روبرو خواهید شد.

پر بودن ظرفیت مخزن ماشین لباسشویی

از این رو توصیه می کنیم بیشتر از ظرفیت مخزن ماشین لباسشویی، آنرا پر نکنید تا با مشکل کار نکردن ماشین لباسشویی روبرو نشوید.

خراب شدن برد ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل و عواملی که مستقیما می تواند مانع کار نکردن ماشین لباسشویی شما عزیزان شود، برد الکترونیکی دستگاه می باشد که معمولا به دلیل استفاده نادرست، وارد کردن فشار بیش از حد، نوسان برق و… خراب می شود و کارایی خود را از دست می دهد.

اما اگر برد ماشین لباسشویی شما عزیزان خراب شده است و نمی توانید از آن همانند روز اول استفاده کنید، باید برد را به متخصصان و کارشناسان آریابهکار بسپارید تا پروسه تعمیر آنها صورت گیرد و نیازی به تعویض برد نداشته باشید.

اما اگر بخواهید بدون تعمیر برد اقدام به تعویض آن نمایید، باید حداقل 6 میلیون تومان هزینه براساس برند و مدل دستگاه را مدنظر داشته باشید.

از کار افتادن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی نیز می تواند مستقیما منجر به خرابی و کار نکردن ماشین لباسشویی شما عزیزان شود. از این رو برای اطلاع از خرابی یا سالم بودن این قطعه نیاز به تعمیرکاران متخصص با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا دارید تا بتوانید سلامت این قطعه را تست کنید.

همچنین اگر این قطعه خراب شده است، نیازی به تعویض قطعات ندارید و می توانید آنرا به تعمیرکاران مجرب و متخصص آریابهکار جهت تعمیرات بسپارید.

از کار افتادن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

خرابی کلید استارت ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است به دلیل وارد شدن فشار بیش از حد به دکمه استارت ماشین لباسشویی، این دکمه خراب شود و این در حالی است که هیچ خرابی فنی در دستگاه وجود ندارد و صرفا با تعویض دکمه استارت می توانید مشکلات دستگاه را یکبار برای همیشه برطرف و تعمیر کنید. جهت تعویض دکمه استارت ماشین لباسشویی می توانید درخواست خود را در سامانه آریابهکار ثبت نمایید.

عدم بستن کامل درب لباسشویی

برای آنکه ماشین لباسشویی شروع به کار کند و لباس های شما عزیزان را به‌صورت کامل و دقیق بشوید، باید درب دستگاه به‌صورت کامل بسته باشد تا در ابتدا درب قفل شود و سپس پروسه شستشو صورت گیرد. از این رو توصیه ای که برای شما عزیزان داریم این است حتما درب ماشین لباسشویی را به‌صورت کامل ببندید و مطمئن شوید درب دستگاه بسته شده است.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214