skip to Main Content

یکی از موضوعاتی که ممکن است برای شما جای سوال باشد این است که آیا یخچال سامسونگ هم امکان ریست کردن دارد؟! بله. یخچال سامسونگ و سایر برندهایی که در این زمینه حضور فعال دارند، دارای امکان ریست کردن هستند. به همین دلیل باید بگوییم که امروزه اکثر دستگاه های الکترونیکی که شما در خانه دارید، دارای امکان ریست کردن هستند؛ برای مثال ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی از دستگاه هایی هستند که می توانید آنها را به حال کارخانه باز گردانید و تمام تنظیمات اعمال شده در آنها به حالت قبلی برگردد.

با این وجود ریست یخچال سامسونگ چیست؟ بهترین زمان برای ریست کردن یخچال سامسونگ چه زمانی است؟ چرا باید یخچال سامسونگ را ریست کنیم؟ این سوالات نیز یکی دیگر از سوالاتی هستند که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ تهران ما قصد داریم آنها را به شما توضیح دهیم. همراه ما باشید.

ریست یخچال سامسونگ چیست؟

منظور از ریست کردن یخچال سامسونگ بازگرداندن تنظیمات یخچال سامسونگ به حالت ابتدایی و کارخانه می باشد تا از این طریق مشکل این دستگاه برطرف شود. با این وجود این یک قابلیت و بیشتر یک ترفند برای دور زدن ارورهای یخچال سامسونگ می باشد تا موانعی که برای شما ایجاد شده اند را کنار بگذارید و بتوانید از یخچال سامسونگ استفاده کنید.

بهترین زمان برای ریست کردن یخچال سامسونگ

بهترین زمان برای ریست کردن یخچال سامسونگ دقیقا زمانی می باشد که شما با برخی ارورها در این دستگاه روبرو شده اید و نمی توانید آنرا برطرف کنید. حتی گاهی اوقات با رفع کردن علت ارور یخچال سامسونگ، باز هم این ارور بر روی نمایشگر یخچال سامسونگ باقی خواهد ماند و در نتیجه مانع استفاده شما از یخچال سامسونگ خواهد شد. به همین دلیل اگر با ارورهایی روبرو شده اید که نمی توانید آنها را برطرف کنید، توصیه می کنیم اقدام به ریست کردن یخچال سامسونگ نمایید.

بهترین زمان برای ریست کردن یخچال سامسونگ

از این رو برای ریس کردن یخچال سامسونگ می توانید از روش های کاربردی که در ادامه ما برای شما توضیح داده ایم استفاده کنید؛ اگر دفترچه راهنمای یخچال سامسونگ در دسترس شماست، می توانید با مطالعه دفترچه دستگاه خود با نحوه ریست کردن آن آشنا شوید.

آموزش نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ

برای ریست کردن یخچال سامسونگ باید یک پروسه نسبتا کوتاه مدتی را سپری کنید تا این پروسه را با موفقیت به اتمام برسانید. با این وجود توصیه ای که ما برای شما داریم این است که برای ریست کردن یخچال سامسونگ در ابتدا به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید تا با نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ براساس مدل دستگاه خودتان که در این دفترچه نوشته شده است، بصورت دقیق و کامل آشنا شوید.

آموزش نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ

با این وجود در ادامه این مقاله از آریابهکار با نحوه ریست یخچال سامسونگ آشنا خواهید شد:

 1. در ابتدا نمایشگر جلویی یخچال سامسونگ را بررسی کنید.
 2. اینک انگشت خود را بصورت همزمان بر روی دو دکمه Lightning و Energy Saver به مدت 8-9 ثانیه نگه دارید.
 3. زمانی باید انگشت خود را از روی دکمه های یخچال سامسونگ بردارید که نور پشتی تمام دکمه ها به مدت 1 ثانیه خاموش شود.
 4. شما موفق به ریست یخچال سامسونگ شدید و تمام تنظیمات به حالت کارخانه بازگشت.
 5. به احتمال زیاد نیز ممکن است نمایشگر یخچال سامسونگ بصورت کامل خاموش شود؛ در این حالت باید یخچال سامسونگ را به مدت 10 دقیقه از برق بکشید و سپس آنرا به برق متصل نمایید تا دستگاه شما روشن شود. توجه داشته باشید که در طی این 10 دقیقه باید درب های یخچال سامسونگ بصورت کامل بسته باشند و در صورت باز ماندن درب، مواد غذایی درون یخچال سامسونگ فاسد خواهند شد.

مقالات مرتبط:نحوه تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ

نحوه ریست یخچال ساید بای ساید سامسونگ

اگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ دارید و به هر دلیلی مایل به ریست کردن این دستگاه هستید، باید بگوییم که اگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ شما دارای دو دکمه گفته شده در قسمت بالا بود می توانید از طریق روش مذکور اقدام به ریست کردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ نمایید.

نحوه ریست یخچال ساید بای ساید سامسونگ

اما اگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ شما عزیزان این دو دکمه را نداشت، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید:

 1. دو دکمه Power Freeze و Power cool بصورت همزمان به مدت 10 ثانیه با دو انگشت خود نگه دارید.
 2. پس از گذشت 10 ثانیه، باید تمام چراغ نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ به مدت یک ثانیه خاموش شود و مجددا روشن خواهد شد.
 3. اگر چراغ پشت دکمه های یخچال ساید بای ساید سامسونگ روشن شدند، به معنای ریست یخچال ساید بای ساید سامسونگ می باشد.
 4. اما اگر چراغ های پشتی دکمه های یخچال ساید بای ساید سامسونگ روشن نشدند، باید دستگاه را در حالتی که درب های آن بسته است، به مدت 15 دقیقه از برق بکشید و سپس آنرا به برق متصل کنید.
 5. هم اکنون دستگاه یخچال ساید بای ساید سامسونگ شما ریست شده است.

آموزش ریست کردن یخچال فریزر سامسونگ

اما اگر مایل به ریست کردن یخچال فریزر سامسونگ هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که برای انجام دقیق این پروسه به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید تا با شیوه اصولی و دقیق آشنا شوید. با این وجود اگر به دفترچه یخچال فریزر سامسونگ دسترسی ندارید، می توانید از طریق مراحل ذیل که بصورت گام به گام به شما توضیح داده شده است اقدام نمایید تا از این طریق نیاز شما بر طرف گردد.

آموزش ریست کردن یخچال فریزر سامسونگ

 1. در ابتدا باید دکمه Power Cool در سمت راست نمایشگر و دکمه Power Freeze در سمت چپ نمایشگر را بصورت همزمان به مدت 8 ثانیه نگه دارید.
 2. اینک چراغ های پشتی دکمه های یخچال فریزر سامسونگ به مدت یک ثانیه بصورت کامل خاموش خواهند شد.
 3. پس از یک ثانیه مجددا این دکمه ها روشن می شوند و با روشن شدن آنها مطلع باشید که دستگاه شما ریست شده است.
 4. اما اگر چراغ پشتی دکمه های یخچال فریزر سامسونگ روشن نشدند، در این مواقع باید دستگاه را به مدت 10 دقیقه در حالتی که درب دستگاه بسته است، از برق بکشید.
 5. سپس دستگاه را به برق متصل نمایید. هم اکنون یخچال فریزر سامسونگ شما ریست شده است.

توجه: در صورتی که نمایشگر یخچال فریزر سامسونگ غیر عادی بود، دو دکمه Power Freeze و Cool Select Turbo را به مدت 10 ثانیه نگه دارید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214