skip to Main Content

روشن نشدن آبسردکن یکی از مشکلات این دستگاه است. در این مقاله سعی شده است علل آن را بررسی کنیم.

روشن نشدن آبسردکن می تواند شما را دچار دردسر کند. زیرا آبسردکن علاوه بر فراهم کردن آب خنک، آب گرم را نیز برای تهیه قهوه و چای فراهم می کند.

البته بیشتر استفاده از آبسردکن در ادارات و مکان های عمومی و پر رفت و آمد است. وسیله برقی که در روزهای گرم تابستان و سرد زمستان بسیار کارگشا است.

این وسیله برقی مانند سایر لوازم ممکن است نیاز به تعمیر آبسردکن پیدا کنید. روشن نشدن آبسردکن یکی از مشکلات این دستگاه است. که در این مقاله سعی شده است علل آن را بررسی کنیم.

روشن نشدن آبسردکن

بررسی دلایل روشن نشدن آبسردکن

•روشن نشدن آبسردکن ممکن است مربوط به درست وصل نشدن اتصالات باشد. مانند کابل برق و یا سوکت پشت دستگاه باشد.

• کلید های پشت دستگاه که برای روشن و خاموش کردن آبسردکن هستند، باید روشن باشند. پس در مرحله اول باید پشت دستگاه را نگاه کنید تا از اتصالات و سوکت های برقش اطمینان پیدا کرد.

• اگر اتصالات و کلیدهای پشت دستگاه را بررسی کردید و باز هم مشکل حل نشد. بهتر است خود دو شاخه و سیم کشی ها را بررسی کنید.

•یکی دیگر از علت های روشن نشدن آبسردکن تنظیم نبودن درجه ترموستات و یا ضعیف بودن برق شهری است که باید از سیستم تقویت ولتاژ استفاده کرد.

• آبسردکن زیر ولتاژ 200 ولت کار نمی کند، اگر مدت زمان کارکرد موتور دستگاه کم است و بیش تر زمان ها خاموش است، در این موقع روشن نشدن به علت تنظیم نبودن و یا خرابی ترموستات است.

نکات مهم در مورد آبسردکن
• آبسردکن ها اغلب بی سر و صدا هستند ولی گاهی اوقات ممکن است صدایی مثل یخچال می دهند که این مورد جای نگرانی ندارد.

•دستگاه آبسردکن نباید در جلوی نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد زیرا بعد از مدتی عمرش کم می شود و منبع آب آن سبز رنگ می شود پس باید دستگاه را در سایه و در مکانی مناسب قرار دهیم.

•گاهی اوقات آبی که از این دستگاه می گیریم مزه و طعم خاصی دارد که این به دلیل این است که در زمان شست و شوی دستگاه موادی در لوله هایش باقی مانده است.

به طور خلاصه در هنگام روشن نشدن آبسردکن، تعمیرکاران آبسردکن مواردی مانند تنظیم دوباره ترموستات، بالانس کردن جای دستگاه، سنجش ولتاژ وردی و چک کردن سوئیچ های پشت را انجام می دهند.

بهترین مکان برای قرار دادن آبسردکن کدام قسمت است؟

•دستگاه آبسردکن نباید در جلوی نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد زیرا بعد از مدتی عمرش کم می شود و منبع آب آن سبز رنگ می شود پس باید دستگاه را در سایه و با فاصله از دیوار قرار دهیم.

علت طعم و بوی نامطبوع آب آبسردکن چیست؟

علت طعم و بوی نامطبوع آب به این دلیل است که اب مخزن برای مدت طولانی تعویض نشده است و به دلیل راکد بود بستر مناسبی برای رشد کپک ها و میکروب ها فراهم گشته است.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214