skip to Main Content

یکی از سوالات رایج درباره ماشین لباسشویی “چگونه آب ماشین لباسشویی را تخلیه کنیم؟” است. در این مقاله از آریابهکار به بررسی جواب و راه حل های این سوال میپردازیم.

با توجه به اینکه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم برقی در خانه اکثر ما وجود دارد، اما در اکثر مواقع به دلیل استفاده نادرست می تواند دچار خرابی شود! اما چرا؟ اصولا برای استفاده از هر دستگاه شما عزیزان باید دفترچه راهنمای قرار داده شده در جعبه دستگاه را در طی 4 الی 5 دقیقه مطالعه کنید تا نکات مهمی که توسط کمپانی سازنده در حین استفاده از این دستگاه الزام است را مطالعه و اجرایی نمایید.

از این رو اگر این نکات را رعایت نکنید، مطمئن باشید دیر یا زود خرابی بخصوصی برای دستگاه شما رخ خواهد داد و باید اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نمایید که یکی از این خرابی ها، تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می باشد!

از این رو اولین توصیه ای که ما برای شما داریم این است که حتما چند دقیقه وقت بگذارید و با استفاده از ابزارهای مترجم اقدام به مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود نمایید تا با تمامی نکات مهم آشنا شوید و مشکل بخصوصی برای شما عزیزان رخ ندهد.

اما اگر آب ماشین لباسشویی تخلیه نشد، چگونه آنرا رفع کنیم؟ می تواند آسیب زیادی به دستگاه وارد کند؟ آیا آب خارج نشده به بیرون از ماشین لباسشویی منتشر خواهد شد؟ بدون شک تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به این معناست که دستگاه شما خراب شده است و حتما باید بررسی و تعمیر شود.

اما این بدین معنا نیست که شما عزیزان نمی توانید اقدام به تخلیه آب ماشین لباسشویی کنید. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با نحوه تخلیه آب ماشین لباسشویی و نکات جانبی آن آشنا سازیم تا این پروسه را با دقت بالا انجام دهید. همراه ما باشید.

چگونگی خالی کردنِ آب ماشین لباسشویی

خالی کردن آب ماشین لباسشویی در مواقعی که ماشین لباسشویی آب موجود درون دیگ را تخلیه نمی کند، یک اتفاق عادی نیست و نشان از خرابی دستگاه می باشد و شما عزیزان باید این خرابی را جدی بگیرید و اگر بیش از یکبار برای شما در یک بازه زمانی کوتاهی رخ داد، با استفاده از شماره مرکزی 02145437 اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نمایید.

چگونگی خالی کردنِ آب ماشین لباسشویی

از این رو در ادامه قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه تخلیه آب ماشین لباسشویی آشنا سازیم و توصیه می کنیم حتما به‌صورت قدم به قدم پیش بروید:

  1. با نگاه کردن ماشین لباسشویی از روبرو متوجه این خواهید شد که در قسمت پایین دستگاه یک درب کوچک درج شده است که این درب کوچک دو حالت دارد؛ یا پیچ شده است یا خیلی ساده می توانید باز کنید.
  2. اگر درب پائینی پیچ شده، می توانید خیلی ساده با استفاده از پیچ گوشتی آنرا باز کنید و اگر درب یک ضامن پلاستیک دارد، با یک فشار جزئی باز خواهد شد.
  3. اینک باید این بخش را با دقت مشاهده کنید.
  4. چند ظرف با ارتفاع 2 الی 2.5 سانتی‌متر (برحسب ارتفاع ماشین لباسشویی) انتخاب کنید و بررسی نمایید که آیا این ظرف در قسمت زیرین ماشین لباسشویی جای داده می شود یا خیر؟ اگر توانستید این ظرف را به اندازه 2 الی 3 سانتی‌متر به زیر ماشین لباسشویی هول دهید، مرحله بعدی را بخوانید و اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، سعی کنید ظرف با ارتفاع کمتری انتخاب کنید.
  5. اینک در قسمت وسطی، یک فیلتر وجود دارد با چرخاندن آن برخلاف عقربه های ساعت، می توانید آب ماشین لباسشویی را تخلیه کنید. اما چگونه؟
  6. به هیچ وجه نباید تمام این فیلتر را باز کنید؛ باید کم‌کم باز کنید و با هر بار پر شدن ظرف قرار داده شده زیر ماشین لباسشویی، آنرا ببندید.
  7. این پروسه را باید به تعداد دفعات زیادی انجام دهید تا آب ماشین لباسشویی تخلیه شود.
  8. پس از تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی، می توانید فیلتر را به‌صورت کامل باز کنید تا تمام آب موجود تخلیه شود.
  9. در نهایت درب فیلتنر را ببندید و اقدام بستن درپوش پلاستیکی جلوی ماشین لباسشویی نمایید.
  10. هم اکنون شما موفق به تخلیه آب ماشین لباسشویی شدید.

توجه: اگر این مشکل بیشتر از یکبار رخ داد، باید مطلع باشید که نباید از این دستگاه تا زمانیکه به‌صورت تخصصی شود، استفاده کنید؛ چرا که می توانید ساده‌ترین خرابی را تبدیل به پیچیده‌ترین خرابی ممکن نمایید.

دلایل خالی نشدن آب ماشین لباسشویی

دلایل متعددی برای خالی نشدن آب ماشین لباسشویی وجود دارند که در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با برخی از مهم ترین دلایل در این زمینه آشنا سازیم.

دلایل خالی نشدن آب ماشین لباسشویی

اما بهتر است در همین ابتدا بگوییم که معمولا این خرابی می تواند بنابر دلایل فنی رخ دهد و باید این مسائل فنی توسط تعمیرکار متخصصی تعمیر شود که با این دستگاه آشنا می باشد و اگر شما عزیزان تجربه فنی و تخصصی در این زمینه ندارید، توصیه می کنیم به هیچ وجه اقدام به باز کردن قاب پشتی ماشین لباسشویی نکنید. همراه ما باشید.

1. مسدودی فیلتر ماشین لباسشویی

اولین و رایج ترین علت خالی نشدن آب ماشین لباسشویی، مسدودی فیلتر ماشین لباسشویی می باشد که معمولا این خرابی به دلیل عدم تخلیه یا تعویض فیلتر پس از گذشت چندین سال می باشد؛ لازم به ذکر است فیلتر ماشین لباسشویی تمام ذرات ریز و درشت مانند دکمه شلوار و… را به خود جذب می کند تا باعث مسدودی سایر قطعات ماشین لباسشویی نشود. از این رو توصیه می کنیم در بازه های زمانی مختلف مثلا هر 2 ماه یکبار اقدام به تخلیه فیلتر ماشین لباسشویی نمایید تا دچار مسدودی نشود.

2. مواد شوینده نامرغوب

اگر با قیمت پایین‌تر اقدام به خرید مواد شوینده ماشین لباسشویی از فروشگاه های نامعتبر می کنید، مطمئن باشید که در صورت استفاده از این مواد شوینده می توانند منجر به خرابی و همچنین خالی نشدن آب ماشین لباسشویی شما عزیزان شوند.

از این رو توصیه می کنیم حتما مواد شوینده ماشین لباسشویی را از فروشگاه های مجار و معتبر با قیمت مناسب خریداری کنید. همچنین برای استفاده از مواد شوینده، باید به اندازه بریزید و نباید زیاده روی کنید؛ چرا که هم می تواند باعث مسدودی ماشین لباسشویی و هم کثیف شدن البسه موجود در ماشین لباسشویی شود.

چگونه آب ماشین لباسشویی را در حین کار تخلیه کنیم؟

برای آشنایی با نحوه تخلیه آب ماشین لباسشویی در حین کار، توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید تا از این موضوع مطمئن شوید آیا ماشین لباسشویی شما عزیزان این قابلیت را دارد یا خیر؟ اگر این قابلیت وجود داشته باشد، می توانید از طریق راهنمای ماشین لباسشویی مطالعه و اجرا کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214