skip to Main Content

یکی از سوالات رایج درمورد ماشین لباسشویی “چگونه زمان ماشین لباسشویی را با تایمر تنظیم کنیم؟” است که در این مقاله به بررسی آن میپردازیم.

با مقایسه ماشین های لباسشویی قدیمی (حداقل 3 سال اخیر) با ماشین های لباسشویی نسل جدید متوجه تغییرات بخصوصی در نسل های قدیمی و جدید خواهید شد. هر چند طراحی، قابلیت و کاربردهای آنها تغییر بخصوصی یافته اند، اما بدون شک قطعاتی که از گذشته تاکنون در این دستگاه ها وجود دارند، پیشرفته‌تر شده اند و با دقت بیشتری عمل می کنند.

برای مثال می توانیم به تایمر ماشین لباسشویی اشاره کرد؛ چرا که این قطعه در طی سالیان اخیر با دقت کمتری در انواع ماشین لباسشویی استفاده می شد و اما امروزه این قطعه تغییر و تحول بخصوصی یافته است و به همین دلیل مشکل آن برطرف شده است و دارای دقت بسیار بالایی می باشد.

به دلیل اینکه تایمر ماشین لباسشویی بسیار کاربردی است در صورتی که حس نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی را در شما ایجاد کند باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر آن کنید. و این کار باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

از این رو باید بگوییم که یک ماشین لباسشویی بدون تایمر، بدون شک هیچ کاربردی ندارد! به همین دلیل حضور فعال این قطعه در ماشین لباسشویی شما عزیزان، نقش تعیین کننده ای دارد.

اما گاهی اوقات بنابر دلایل مختلفی ممکن است به این فکر کنید که چگونه زمان ماشین لباسشویی را با تایمر تنظیم کنیم؟ اما آیا چنین چیزی ممکن است؟ آیا تعیین زمان صرفا براساس برنامه های پیش فرض ماشین لباسشویی می باشد؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که شما عزیزان می توانید پروسه را در صورت نیاز به راحتی انجام دهید.

به همین دلیل در ادامه این گزارش از بلاگ آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با این پروسه آشنا سازیم. همراه ما باشید.

تایمر لباسشویی چیست؟

پیش از آنکه هرگونه آموزشی در خصوص تایمر ماشین لباسشویی به شما دهیم، بهتر است به عملکرد تایمر ماشین لباسشویی بپردازیم که اصلا این قطعه چیست و چرا در ماشین لباسشویی قرار داده شده است؟ و بعد به بررسی جواب سوال “چگونه زمان ماشین لباسشویی را با تایمر تنظیم کنیم؟” بپردازیم.

تایمر لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی از قطعات ریز و درشت تشکیل شده که از کنار هم قرار گرفتن این قطعات در کنار هم، دستگاهی به نام ماشین لباسشویی ایجاد شده که ما می توانیم از این دستگاه برای شستشوی انواع لباس، پارچه، پتو و… استفاده کنیم. یکی از این قطعات بسیار مهم، تایمر ماشین لباسشویی می باشد.

تایمر ماشین لباسشویی دارای وظیفه بسیار مهمی می باشد که نقش یک ناظر را در تمام مراحل شستشوی ماشین لباسشویی دارد! بدین معنا که تایمر می تواند عملکرد کلی دستگاه از زمان انتخاب برنامه شستشو تا اتمام فرآیند شستشو را کنترل نماید.

از این رو می توان گفت که این وظیفه تایمر می باشد که دستور آبکشی، آبگیری، خشک کن و… را صادر می کند و اگر به هر دلیلی این قطعه کلیدی خراب شود، بدون شک دستگاه شما هیچ ناظر و کنترل کننده ای در پروسه شستشو نخواهد داشت و برد الکترونیکی نیز اجازه روشن شدن ماشین لباسشویی را صادر نمی کند.

از این رو تایمر هر چند قیمت نسبتا پائینی دارد، اما قیمت پائین این قطعه به معنای وظیفه ناچیز آن نیست و اگر این قطعه خراب شود، باید اقدام به تعویض آن کنید تا بتوانید از ماشین لباسشویی خود همانند روز اول استفاده نمائید؛ چرا که قطعات به کار رفته در تایمر که عبارتند از موتور، چرخ دنده و کنتاکت بسیار حساس می باشند و با یک خرابی جزئی می توانند عملکرد خود را از دست دهند.

مراحل اولیه تنظیم زمان با تایمر در ماشین لباسشویی

در ادامه مقاله “چگونه زمان ماشین لباسشویی را با تایمر تنظیم کنیم؟” به بررسی مراحل مختلف تنظیمات زمان با تایمر در ماشین لباسشویی میپردازیم.

برای تنظیم زمان با تایمر در ماشین لباسشویی ما قصد داریم این فرایند را در دو بخش مختلف به شما آموزش دهیم که بخش اول، بخش ابتدایی برای کار با ماشین لباسشویی می باشد.

از این رو باید طبق معمول البسه مدنظر را درون دیگ ماشین لباسشویی بریزید و پس از آنکه دیگ را به اندازه کافی و مناسب پر کردید، درب ماشین لباسشویی را ببندید. دکمه Power ماشین لباسشویی را بفشارید تا ماشین لباسشویی شما عزیزان روشن شود. پس از آنکه ماشین لباسشویی روشن شد، به بخش ذیل مراجعه کنید و طبق آموزش داده شده اقدام به تنظیم زمان با تایمر ماشین لباسشویی نمایید.

مراحل پیشرفته برای تنظیم زمان با تایمر در ماشین لباسشویی

پس از آنکه ماشین لباسشویی را روشن کردید، باید برنامه شستشوی مدنظر خود را انتخاب کنید که بستگی به نوع لباس، جنس لباس و… می توانید برنامه دلخواه و مدنظر خود را انتخاب نمایید.

مراحل پیشرفته برای تنظیم زمان با تایمر در ماشین لباسشویی

اما اینک نباید دکمه Start را بفشارید چرا که اگر پنل ماشین لباسشویی را مشاهده کنید، گزینه ای مبنی بر Time یا Time delay را مشاهده خواهید کرد که از طریق فشردن و انتخاب این گزینه از روی پنل می توانید اقدام به تنظیم زمان با تایمر در ماشین لباسشویی خود نمایید.

در نهایت با کم و زیاد کردن بازه زمانی براساس میزان دلخواه خود می توانید دکمه Start را بفشارید تا ماشین لباسشویی روشن شود و در بازه زمانی منتخب شما نیز پروسه شستشو تمام شود.

علائم و نشانه‌های خرابی تایمر در ماشین لباسشویی

اما ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که از کجا بفهمیم تامیر ماشین لباسشویی خراب شده است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که علائم و نشان های زیادی وجود دارند که نشان دهنده خرابی تایمر ماشین لباسشویی می باشند و شما عزیزان بدون هر گونه دانش فنی تعمیرات می توانید این مشکل را شناسایی کنید.

در ادامه نیز قصد داریم تا نشانه های خرابی تایمر ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان شرح دهیم. همراه ما باشید.

 1. عدم اتمام برنامه شستشو در زمان مشخص شده

  یکی از راهکارهای ممکن برای تشخیص خرابی تایمر ماشین لباسشویی این است که برای مثال شما زمان شستشوی 20 دقیقه را انتخاب کرده اید، اما شستشو در بازه زمانی 1 ساعت و 20 دقیقه به اتمام می رسد! بدون شک در این مواقع این خرابی می تواند ناشی از خرابی تایمر رخ داده باشد.

   عدم اتمام برنامه شستشو در زمان مشخص شده

 2. تکرار چندباره یک مرحله شستشو

  گاهی اوقات ممکن است برای مثال چرخه Spine که همان چرخه خشک کن است، چندین بار شروع و به اتمام برسد؛ در این مواقع احتمال خرابی تایمر وجود دارد و تشخیص دقیق این خرابی برعهده تکنسین تعمیرکار با تجربه می باشد.

 3. اتمام سریع برنامه شستشو ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از راهکارهایی که شما عزیزان با استفاده از می توانید تشخیص دهید که تایمر ماشین لباسشویی خراب شده است، این می باشد که برنامه شستشوی ماشین لباسشویی خیلی سریعتر از چیزی که انتخاب کرده اید، به اتمام می رسد و گویا ماشین لباسشویی یک مرحله از مراحل شستشو را رد کرده است! از این رو در این مواقع به احتمال زیاد تایمر ماشین لباسشویی از کار افتاده است.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214