skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

در این مقاله از مجله آریابهکار قصد داریم 5 علت دود کردن ماکروفر را شرح دهیم. دود کردن یکی از مشکلات رایج این دستگاه است که با یک عیب یابی دقیق و تعمیر اصولی قابل برطرف شدن است. لذا نگرانی از بابت رخداد این اتفاق وجود ندارد.

البته بایستی خاطر نشان سازیم که به محض مشاهده علائم دود کردن ماکروفر سریعا آن را از برق بیرون کشید و برای خدمات تعمیر ماکروفر اقدام کنید.

بیشتر بدانید: بررسی ۴ علت سوختن فیوز ماکروفر

5. علت دود کردن ماکروفر

5 علت دود کردن ماکروفر

  1. اتصالی کردن دستگاه
  2. استفاده از ظروف نامناسب
  3. کثیف بودن کابین دستگاه
  4. استفاده از برنامه های پخت با زمان های طولانی
  5. چسبیدن چربی و ذرات غذای روی المنت گریل

1. دود کردن ماکروفر به دلیل اتصالی کردن دستگاه

اگر عایق سیم پیچ داخلی دستگاه از بین رفته باشد، درون ماکروفر جرقه های کوچک و بزرگی ایجاد می شود و در این حالت ماکروفر کاملا از کار می افتد. در چنین شرایطی حتما دستگاه را خاموش کرده و از یک سرویس کار ماهر کمک بگیرید تا سیم پیچ های ترانس را بررسی نماید.

2. استفاده از ظروف نامناسب

یکی از علل اصلی دود کردن ماکروفر استفاده از ظروف فلزی و چینی دور طلایی است. همچنین اگر که غذا را با درپوش فویل آلومینیومی گرم کنید شاهد جرقه زدن ماکروفر خواهید بود. لذا اکیدا توصیه می شود تا از کاربرد ظروف متفرقه خودداری کرده و صرفا از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید.

3. دود کردن ماکروفر به دلیل کثیف بودن کابین دستگاه

دود کردن ماکروفر به دلیل کثیف بودن کابین دستگاه

از آنجایی که مکانیسم حرارت زایی در ماکروفر به گونه ای است که گرما از داخل ماده غذایی تولید می شود، برای جلوگیری از پاشیدن و پرتاب ذرات غذا حتما از درپوش مخصوص استفاده کنید. این اتفاق به خصوص در مورد مواد غذایی چرب اهمیت بیشتری پیدا می کند. زیرا بدون استفاده از درپوش، کثیف شدن محیط داخلی کابین ناگزیر است. استفاده از دستگاه با چنین شرایطی باعث می شود تا امواج تولید شده باعث سوختن و دود کردن بقایای موادغذایی شود. اگر هم چنین اتفاقی افتاده است حتما فضای داخل کابین را بطور منظم و دوره ای با آب و سرکه تمیز نمایید.

4. استفاده از برنامه های پخت با زمان های طولانی

استفاده از زمان های پخت طولانی مدت و غفلت کردن از کافی بودن عملیات پخت باعث می شود تا غذای شما شروع به سوختن کرده و ماکروفر دود کند. لذا از مناسب بودن عملیات پخت با نوع ماده غذایی اطمینان حاصل کنید.

5. چسبیدن چربی و ذرات غذای روی المنت گریل

معمولا برای گریل کردن، ظرف حاوی ماده غذایی بایستی روی سه پایه مخصوص قرار بگیرد. بنابراین چون گریل با فاصله کمی از ماده غذایی قرار می گیرد، به همین دلیل در هر بار استفاده المنت ها آغشته به چربی و ذرات غذا می شوند. حتما باید این لایه های چربی و غذا از روی گریل پاک شوند. در غیر این صورت در استفاده بعدی این ذرات سوخته و دود می کند.

بیشتر بدانید: ۸ علت جرقه زدن ماکروفر و راه حل آن

مرکز تخصصی رفع مشکل دود کردن ماکروفر

مرکز تخصصی رفع مشکل دود کردن ماکروفر در تهران

دقت داشته باشید که جرقه زدن در مواردی بقدری شدید است که می تواند باعث ایجاد حرارت بسیار بالا و آب شدن بدنه شود. لذا توجه به نکات مراقبتی و استفاده صحیح از ماکروفر بسیار اهمیت دارد.

همچنین در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید از دستکاری دستگاه توسط خود و یا افراد آماتور خودداری کرده و از یک استادکار با تجربه کمک بگیرید.
آریابهکار مرکز تخصصی رفع مشکل دود کردن ماکروفر در تهران است. این مرکز با در اختیار داشتن باتجربه ترین استادکاران قادر به رفع تضمینی ماکروفر شما از هر برند و با هر تکنولوژی است.

خدمات این مرکز اعم از تعمیر و یا تعویض قطعات یدکی ماکروفر دارای 90 روز گارانتی رسمی شرکتی است. بنابراین هیچ نگرانی از بابت تعمیرات ناقص و غیر اصولی دستگاه وجود ندارد.

چنانچه خود قادر به مراجعه حضوری و تحویل دستگاه خراب شده نیستید این کار توسط پرسنل شرکت انجام می شود.

آریابهکار برای رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود کد های تخفیف دوره ای در نظر گرفته است. این کد ها پس از دریافت اولین خدمات تعمیر به مشتریان ارائه می شود.

همچنین در صورتی که نیاز سریع به تعمیر دستگاه خود را دارید می توانید با از سرویس های ویژه تعمیر 48 ساعته بهره مند شوید.

هزینه های تعمیر در آریابهکار کاملا منصفانه و مطابق با نرخ اعلام شده از سوی اتحادیه لحاظ شده است. لذا هیچ نگرانی از بابت اخذ هزینه های اضافه وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در وب سایت تماس گرفته و یا فرم آنلاین موجود در سایت را پر کنید تا کارشناسان بخش پذیرش با شما تماس بگیرند.

چرا ماکروفر دود می کند؟

اتصالی کردن دستگاه، استفاده از ظروف نامناسب، کثیف بودن کابین دستگاه، استفاده از برنامه های پخت با زمان های طولانی و چسبیدن چربی و ذرات غذای روی المنت گریل از دلایل دود کردن ماکروفر است.

برای جلوگیری از پاشش ذرات غذا در داخل مواد غذایی چه باید کرد؟

برای جلوگیری از پاشیدن و پرتاب ذرات غذا حتما از درپوش مخصوص استفاده کنید. این اتفاق به خصوص در مورد مواد غذایی چرب اهمیت بیشتری پیدا می کند.

استفاده از چه ظروفی باعث جرقه زدن و دود کردن ماکروفر می شود؟

یکی از علل اصلی دود کردن ماکروفر استفاده از ظروف فلزی و چینی دور طلایی است. همچنین اگر که غذا را با درپوش فویل آلومینیومی گرم کنید شاهد جرقه زدن ماکروفر خواهید بود.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top