skip to Main Content

یکی از مشکلاتی که ممکن است به ندرت برای مایکروفر شما رخ دهد، مشکل باز نشدن درب مایکروفر و یا بسته نشدن درب مایکروفر پس از پخت کامل غذا می‌باشد که می‌تواند یک مشکل اساسی برای شما محسوب شود و طبیعتا در این صورت یا غذای شما طبخ نخواهد شد و یا غذای گرم شده را نمی‌توانید از مایکروفر جهت میل کردن خارج کنید! با این وجود ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که علت باز نشدن درب مایکروفر و یا علت بسته نشدن درب مایکروویو چیست؟

ما در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا به دلایل باز یا بسته نشدن درب مایکروویو بپردازیم تا با استفاده از ارائه راهکارهایی که شما می‌دهیم بتوانید این مشکل را در ابتدا ریشه یابی و سپس در صورت امکان رفع کنید. همراه ما باشید.

1. خرابی درب مایکروفر

درب مایکروفر ببرخلاف تصور هر یک از ما یک واحد کل نیست و از تعدادی قطعه ریز و درشت تشکیل شده است که حضور تمامی این قطعات در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا درب به درستی چفت شود و بتوانید غذای خود را درون مایکروفر گرم یا طبخ کنید. با این وجود اصلی ترین عاملی که می‌توانیم در صورت باز یا بسته نشدن درب مایکروفر به آن اشاره کنیم، خرابی درب است که بهتر است این خرابی توسط تکنسین مجرب با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد.

به‌طور کل خرابی‌هایی که می‌توانند برای این قطعه رخ دهند، بیشتر فنی هستند و باید با استفاده از قطعه جایگزین توسط تکنسین تعمیر شود؛ به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم این خرابی حتما و حتما توسط تکنسین مجرب مورد تعمیر قرار گیرد.

خراب شدن درب مایکروفر

توجه: ما در آریابهکار این خرابی را با استفاده از قطعه جایگزین کاملا وارداتی بصورت تخصصی انجام می‌دهیم.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو سامسونگ

2. خرابی فنر درب مایکروویو

برای باز یا بسته شدن درب مایکروفر قطعه‌ای به نام فنر طراحی شده است که وظیفه این قطعه باز و بسته شدن نرم درب می‌باشد (لازم به ذکر است که پرش یکباره درب با فشردن کلید درب، به دلیل فنر می‌باشد). بنابراین زمانیکه فشار قابل توجهی به درب وارد شود، درب به درستی باز و بسته نخواهد شد و نمی‌توانید از آن استفاده کنید! تنها راهکار این خرابی، تعویض فنر درب مایکروفر می‌باشد که ما این خدمات را انجام می‌دهیم.

3. ایراد کلید درب مایکروفر

در اکثر مایکروویوها برای آنکه درب را باز کنید، یک دکمه یا اهرم طراحی شده است که با فشردن آن ه سمت داخل، درب باز خواهد شد و بالعکس زمانیکه درب مایکروویو را می‌بندید، این اهرم مجددا درب را به خود چفت می‌کند تا بدون علت باز نشود! با این وجود گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست از مایکروفر، میکروسوئیچ پشتی این قطعه می‌تواند خیلی ساده خراب شود.

در نتیجه باعث باز یا بسته نشدن درب مایکروفر خواهد شد و هیچ راهکار تعمیراتی برای این قطعه وجود ندارد؛ صرفا میکروسوئیچ باید تعویض شود. از این رو اگر با فشردن این کلید متوجه عدم پایداری آن شدید، توصیه می‌کنیم مایکروویو را به نزدیک ترین شعبه تعمیراتی منتقل کنید تا توسط تکنسین‌های مجرب مورد بازبینی قرار گیرد.

خرابی کلید درب مایکروفر

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو پاناسونیک

4. شکستگی قلاب درب

برای آنکه درب به درستی به بدنه چفت شود، اصولا دو عدد قلاب بر روی درب مایکروفر قرار گرفته اند که با بسته شدن درب، به بدنه مایکروفر قفل می‌شوند تا درب دستگاه به آسانی و با ساده‌ترین حرکات باز نشود. این قلاب‌ها از جنس پلاستیک نسبتا مستحکم هستند و نمی‌توانند سنگین ترین ضربه‌های ممکن را تحمل کنند و در نتیجه دچار شکستگی می‌شوند! بنابراین درب مایکروویو را باز کنید و قلاب‌های موجود بر روی درب را بررسی نمایید.

اگر یکی از این قلاب‌ها به هر دلیلی شکسته باشد، با مشکل بسته نشدن درب مایکروفر روبرو خواهید شد. ساده‌ترین تکنیکی که معمولا تعمیرگاه‌های غیرمجاز برای این مشکل پیاده‌سازی می‌کنند این است که قطعه شکسته شده را با چسب به بدنه می‌چسانند و به شما قول خراب نشدن آنرا نیز می‌دهند! این راهکار صرفا هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت چرا که نهایتا پس از 10 الی 20 بار باز و بسته کردن درب مجددا خراب خواهد شد و به فکر تعویض آن خواهید افتاد.

5. خرابی پنل مایکروفر

تمامی مایکروفرها دارای یک پنل کنترل متشکل از دکمه‌های لمسی و یا عادی هستند که با استفاده از این دکمه‌ها شما می‌توانید درخواست خود را مبنی بر پخت و یا گرم کردن غذای مدنظرتان اعمال کنید. اما همانگونه که مطلع هستید، تمامی قطعات مایکروفر با یکدیگر در ارتباط می‌باشند و خرابی پنل نیز می‌تواند آغازی برای مشکلات و خرابی‌های جدید باشد که یکی از همین خرابی‌ها می‌تواند باز یا بسته نشدن درب مایکروفر باشد؛ چرا که پنل با برد در ارتباط است!

با این وجود علیرغم تمام مواردی که گفته شد، تکنسین تعمیر مایکروویو باید این گزینه را نیز مورد بازبینی قرار دهد.

مشکل پنل مایکروویو

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فیلیپس

6. خرابی دستگیره متحرک درب

دستگیره متحرک مایکروفر از جنس پلاستیک می‌باشد که معمولا به دلیل وارد شدن ضربه‌های سنگین می‌تواند دچار شکستگی شود. در صورت شکستن این دستگیره، لازم به ذکر است که نمی‌توانید درب مایکروفر را باز کنید! برای باز کردن درب مایکروفر در این شرایط باید از روش‌های غیراصولی استفاده نمایید که ما به شما توصیه نمی‌کنیم. بنابراین اگر دستگیره مایکروفر شما دچار شکستگی شده، بهتر است آنرا با دستگیره جایگزین تعویض کنید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات بخارشوی فیشر

7. کثیفی لولای درب

برای آنکه آسیبی برای مایکروفر شما در طول زمان رخ ندهد و بتوانید به‌صورت اصولی از آن استفاده کنید، ملزم به تمیز کردن مدون آن هستید تا ذرات غذا باعث بلند شدن دود از مایکروفر نشوند (همچنین در اکثر مواقع می‌توانند منجر به جرقه زدن مایکروویو شما شوند). اما در صورت تمیز نکردن محفظه داخلی مایکروفر، ذرات غذا می‌توانند در قاب داخلی و حتی لولای درب مایکروفر پرتاب شوند. در اینصورت با مشکل باز نشدن درب روبرو خواهید شد.

برای رفع این مشکل ناچار هستید تا با فشار نسبتا زیادی درب را باز کنید و با استفاده از یک اسکاچ نسبتا مرطوب اقدام به تمیز کردن لولای درب مایکروویو نمایید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ

جلوگیری از باز یا بسته نشدن درب مایکروویو

برای جلوگیری از باز یا بسته نشدن درب مایکروفر ما در این گزارش به یکسری نکات اشاره کرده کردیم که با رعایت کردن آنها مشکل بخصوصی در این زمینه برای شما رخ نخواهد داد. اما در این بخش نیز قصد داریم تا این نکات را مختصرا برای شما نام ببریم تا بتوانید در سریعترین حالت ممکن به پاسخ سؤال خود برسید. این موارد عبارتند از:

  1. درب مایکروفر را به آرامی باز و بسته نمایید.
  2. محفظه داخلی علی الخصوص لولای درب را به خوبی تمیز کنید.
  3. با دستان خیس دکمه‌های مایکروفر را نفشارید.
  4. دستگیره درب را به آرامی بگیرید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو بوتان

باز یا بسته نشدن درب ماکروفر در یک نگاه

در ادامه نیز قصد داریم تا تمام دلایل بسته یا باز نشدن درب مایکروفر را به‌صورت مختصر به همراه راهکار پیشنهادی مجموعه آریابهکار شرح دهیم.

علت باز و بسته نشدن درب مایکروفرراهکار فوری
فنر درب مایکروویوباید با قطعه جایگزین تعویض شود.
کلید درب مایکروفردر ابتدا پیش از هر گونه تعمیرات و تعویض قطعات باید توسط تکنسین عیب یابی شود.
قلاب درب ماکروفردر صورت شکستن قلاب باید با قطعه جایگزین تعویض گردد.
پنل مایکروویوباید با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا عیب یابی شود.
دستگیره متحرک دربتنها راهکار این موضوع تعویض دستگیره است و اگر با استفاده از چسب بخواهید این مشکل را برطرف کنید، مجددا برای شما رخ خواهد داد.
کثیفی لولای درببا استفاده از اسکاچ نسبتا مرطوب به آرامی با مایع ظرفشویی تمیز کنید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروفر فلر

تعمیر درب مایکروفر در تهران

اگر درب مایکروفر شما تحت هر شرایطی دچار یکسری مشکلات جدی شده است و نمی‌توانید آنرا رفع کنید و مشکل باز یا بسته نشدن درب مایکروفر نیز برای شما رخ داده، تیم مجرب آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات لوازم برقی خانگی آماده ارائه خدمات تعمیر به شما عزیزان هستند. تکنسین‌های حاضر در مجموعه آریابهکار تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا شما عزیزان بدون نیاز به تعویض قطعه، این مشکل را حل نمایید و هزینه زیادی در این زمینه نکنید.

تعمیرات ماکروفر در آریابهکار

با این وجود ما در شرایط اقتصادی فعلی همواره همراه شما عزیزان هستیم و تمام خدمات مرتبط با باز یا بسته نشدن درب مایکروفر را به شما عزیزان ارائه می‌دهیم. جهت اطلاع بیشتر از خدمات ما می‌توانید با شماره مرکزی آریابهکار 02145437 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. توجه داشته باشید تمامی خدمات مجموعه آریابهکار شامل 90 روز گارانتی رسمی می‌شوند و در صورت بروز هر گونه خرابی در قطعه تعمیر شده در طول این بازه زمانی، به‌صورت رایگان مجددا در مجموعه ما تعمیر خواهد شد.

منبع: appliancetec

سوالات متداول

علت باز نشدن درب مایکروفر چیست؟

مشکل باز نشدن درب مایکروفر معمولا به دلیل خرابی کلید درب مایکروفر، خرابی فنر درب، خرابی دستگیره درب و گیر کردن قلاب درب به داخل دستگاه رخ می دهد.

علت بسته نشدن درب مایکروفر چیست؟

بسته نشدن درب مایکروفر معمولا به دلیل خرابی لولای درب، شکستن قلاب درب، خرابی میکروسوئیچ، خرابی پنل، خرابی فنر و همچنین خرابی دکمه درب رخ می دهد.

مشکل باز یا بسته نشدن درب مایکروفر قابل تعمیر است؟

بله. این مشکل در مجموعه آریابهکار قابل تعمیر است و این تعمیرات نیز شامل 90 روز گارانتی تعمیر می شوند.

4.3/5 - (6 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214