skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

دلایل مختلفی برای باز نشدن درب ماکروفر وجود دارد که در این مقاله تصمیم گرفتیم تا 7 مورد از مهمترین عوامل را بازگو کنیم.

توجه داشته باشید که عملکرد صحیح دستگاه مایکروفر تا حد زیادی به باز شدن و بسته شدن کامل درب آن بستگی دارد. پس چنانچه با چنین مشکلی مواجه شده اید آن را جدی بگیرید و در اثر وقت از تعمیرگاه معتبر برای تعمیر ماکروفر خود کمک بگیرید.

بیشتر بدانید: بررسی علت روشن نشدن ماکروفر

7 علت باز نشدن درب ماکروفر

رفع تضمینی مشکل باز نشدن درب ماکروفر

  1. خراب شدن دکمه ها
  2. خراب شدن چفت درب
  3. پیچ خوردگی فنر
  4. خرابی دستگیره متحرک
  5. خراب شدن قلاب درب
  6. شکستگی اهرم درب
  7. چسبیدن بقایای مواد غذایی به درب ماکروفر

1. خراب شدن دکمه ها

مکانیسم باز شدن درب مایکروفر در برخی از مدل ها بدین صورت است که یک دکمه خاص برای آن طراحی شده است. چنانچه با فشردن این دکمه درب ماکروفر باز نمی شود، در درجه اول احتمال خرابی این دکمه وجود دارد.

2. خراب شدن چفت درب

خرذاب شدن چفت درب ماکروفر

چنانچه چفت های تعبیه شده در درب ماکروفر به درستی عمل کنند و بسته شدن درب توسط میکرو سوئیچ ها تایید شود، جریان برق نیز وصل می شود و ماکروفر شروع بکار می کند. به همین دلیل است که تا زمانیکه درب مایکروفر بسته نشود دستگاه نیز روشن نمی شود.

3. پیچ خوردگی فنر

در ساختار چفت درب مایکروفر دو فنر تعبیه شده است که منجر به باز و بسته شدن آسان تر درب می شوند. چنانچه این فنرها اصطلاحاً دچار پیچ خوردگی شوند، درب ماکروفر نیز به درستی بسته نمی شود. همچنین ممکن است این فنر ها شل شده و یا آسیب دیده باشند. در هر صورت این مشکل جدی تلقی نشده و با تعویض قلاب درب به راحتی قابل برطرف شدن است.

4. خرابی دستگیره متحرک

دستگیره متحرک قطعه ای است که بین کلید باز کردن درب مایکروفر و ضامن آن تعبیه شده است. جنس این قطعه از پلاستیک است و به مرور زمان در اثر سایش ممکن است دچار شکستگی شود. پس درصورتیکه دستگیره شکسته باشد، زمان تعویض آن است.

5. خراب شدن قلاب درب

جنس قلاب درب پلاستیکی است و در اثر فشار زیاد و یا ضربه خوردن درب ماکروفر به راحتی شکسته می شود. این قطعه به درب ماکروفر وصل شده است تا عملیات باز و بسته شدن درب به راحتی انجام شود. زمانی که این قطعه بشکند، نمی‌تواند آزادانه رها شود. لذا از باز شدن درب ماکروفر ممانعت می کند. در این صورت لازم است تا قلاب درب ماکروفر تعویض شود.

6. شکستگی اهرم درب

اهرم قطعه ای پلاستیکی است که به قسمت‌ چفت درب ماکروفر وصل شده است. وظیفه اهرم بسته نگه داشتن درب ماکروفر است. این قطعه زمانی که درب ماکروفر باز میشود کشیده می شود. در صورتی که اهرم بشکند به دلیل گیر کردن اهرم از باز شدن درب ماکروفر جلوگیری می کند.

7. چسبیدن بقایای مواد غذایی به درب ماکروفر

ساده ترین علت برای باز نشدن درب ماکروفر، چسبیدن بقایای مواد غذایی بین محفظه و درب است. لذا با حرارت دیدن و افزایش چسبندگی مواد غذایی، ممکن است درب باز نشود.

بیشتر بدانید: نکات مهم در استفاده از ماکروفر و پیشگیری از خرابی و تعمیر مایکروفر

بهترین مرکز برای رفع مشکل باز نشدن درب ماکروفر

تعمیر تخصصی مشکل باز نشدن ردب ماکروفر در تهران

با بررسی دلایلی که منجر به باز نشدن درب ماکروفر می‌شوند به این نتیجه می رسیم که در اغلب موارد نیاز به تعویض قطعات یدکی ماکروفر است. در این صورت بسیار مهم است تا قطعه تعویضی هم از نوع اصل و اورجینال شرکتی باشد تا به دلیل داشتن استانداردهای لازم، عملکرد سریع و اولیه دستگاه را احیا سازد.

اما در صورتی که از قطعه تقلبی و یا کهنه استفاده شود، نه تنها مشکل دستگاه رفع نمی‌شود بلکه در دراز مدت می تواند منجر به ایجاد مشکلات جدیدتر و یا حتی از کار افتادگی همیشه دستگاه شما گردد.

اگر به دنبال بهترین مرکز برای تعمیر ماکروفر و مشکلاتی از قبیل باز نشدن درب آن می گردید ما به شما آریابهکار را پیشنهاد می‌کنیم.

در این مرکز از تجهیزات پیشرفته و همچنین تعمیرکاران با دانش فنی و مهارت بالا برای رفع کلیه مشکلات شایع ماکروفر استفاده می شود.

قابل توجه است که این تعمیرکاران به طور منظم و دوره ای تحت آموزش های لازم و متناسب با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در لوازم خانگی قرار می‌گیرند. بنابراین هیچ نگرانی از بابت مهارت و تسلط آنها برای عیب یابی و تعمیر دستگاه ماکروفر وجود ندارد.

همچنین هزینه های تعمیر و سرویس مایکروفر در آریابهکار کاملا مورد تایید نهادهای نظارتی است و با فاکتور رسمی به مشتریان ارائه می شود.

امکان تعمیر در محل ماکروفر وجود دارد، تنها کافیست تا با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. سرویسکار آریابهکار در اسرع وقت در محل کار و یا منزل شما حاضر می‌گردد.

سرویسهای ویژه تعمیر ۴۸ ساعته در موارد اضطراری برای مشترکین وجود دارد و همچنین در مراجعه های بعدی کد های تخفیف ویژه به آنها تعلق می گیرد.

4/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top