skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

در این مقاله از مجله آریابهکار 7 علت صدا دادن ماکروفر بررسی شده است.

اگر پس از روشن کردن ماکروفر با سرو صدای زیاد و غیر معمول آن مواجه شدید، این به معنای بروز نقص فنی در عملکرد بعضی از قطعات داخلی مایکروفر است.

در این حالت بهتر است تا ماکروویو خود را خاموش کرده و در اسرع وقت از یک فنی کار حرفه ای برای خدمات تعمیر ماکروفر کمک بگیرید.

ما نیز در این مطلب تلاش کرده ایم تا تمامی دلایلی که منجر به بروز این اتفاق می شود را بررسی نماییم. در پایان نیز خدمات آریابهکار برای عیب یابی و تعمیر ماکروفر شرح داده شده است.

بیشتر بدانید: 5 علت دود کردن ماکروفر

خراب شدن موتور فن ماکروفر مهمترین دلیل صدای بلند و غیر عادی در این دستگاه است.

7 علت صدا دادن ماکروفر

7 علت صدا دادن ماکروفر

  1. خرابی موتور فن یا پروانه فن
  2. موتور گردان کف
  3. شکستگی کوبل موتور کف
  4. خرابی ترانس ولتاژ بالا
  5. از بین رفتن محافظ اشعه
  6. سوختن دیود
  7. خرابی لامپ اشعه یا مگنترون ماکروفر

1. صدا دادن ماکروفر به دلیل خراب شدن موتور فن

خراب شدن موتور فن ماکروفر مهمترین دلیل صدای بلند و غیر عادی در این دستگاه است. علامت آن این است که از پشت مایکروفر صدای زیادی به گوش می‌رسد. وظیفه موتور فن خنک کردن مگنترون است. اگر موتور فن در اثر خرابی بوش ها، شکستگی پروانه، شکستگی فن و یا خشک شدن کلکتور دچار نقص فنی شود، صدای ناهنجار و غیر عادی را ایجاد می‌کند.

2. خراب شدن موتور گردان کف ماکروفر

اگر موتور گردان کف ماکروفر خراب شده، سینی مایکروفر نمی چرخد و صدای زیادی از آن به گوش می رسد. شکستن چرخ‌دنده‌ موتور گردان عامل خرابی موتور گردان است که در این صورت امکان تعمیر آن وجود ندارد و بایستی آن را تعویض نمود.

3. شکستگی کوبل زیر سینی

صدا دادن ماکروفر به دلیل شکستگی کوبل زیر سینی

کوبل در زیر سینی قرار گرفته و عامل اتصال دهنده موتور به سینی است. شکستگی کوبل زیر سینی باعث می شود تا سینی مایکروویو نچرخد. درنتیجه صدای غیر معمولی از دستگاه بلند شود. با بلند کردن سینی به راحتی می‌توان متوجه شکستگی کوبل شوید.

4. خراب شدن ترانس ولتاژ بالا

در صورتی که ترانس ولتاژ بالا خراب شود، صدای برخورد تکه های فلزی به گوش می‌رسد. نشانه دیگر آن است که ماکروفر غذا را گرم نمی کند. تعویض ترانس بایستی توسط تعمیرکار ماهر و با تجربه انجام شود زیرا با خطر برق گرفتگی و مرگ همراه است.

5. صدا دادن ماکروفر به دلیل خراب شدن فیلتر اشعه

فیلتر اشعه که به آن صفحه نسوز میکا نیز گفته می شود، در مسیر لامپ اشعه یا مگنترون قرار گرفته است. اگر مایکروفر شما جرقه می زند و صدای بلندی تولید می‌کند بدین معنی است که فیلتر اشعه از بین رفته و نیاز به تعویض دارد.

6. خراب شدن دیود

نشانه خراب شدن دیود سر و صدای زیاد همانند اتصال برق است که در این حالت ماکروفر ماده غذایی را گرم نمی‌کند و همچنین ممکن است در پشت دستگاه جرقه مشاهده شود. دیود قابلیت تعمیر ندارد و باید تعویض شود.

7. صدا دادن ماکروفر به دلیل خراب شدن مگنترون

صدا دادن ماکروفر به دلیل خراب شدن مگنترون

اگر مدت زمان لازم برای گرم کردن غذا در مایکروفر شما افزایش یافته است و همچنین صدای نویز مانندی از آن به گوش می رسد، مگنترون یا همان لامپ اشعه دچار خرابی شده است. در این صورت نیاز به تهیه یک مگنترون جدید و تعویض آن است.

علت صدای جرقه در مایکروویو

خرابی فیلتر اشعه در سمت راست ماکروفر

به طور کلی جرقه زدن در مایکروفر تنها به خرابی قطعات برنمی‌گردد. استفاده از ظروف فلزی و یا گرم کردن غذا در ظروف چینی دور طلایی و ظروف دارای درپوش آلومینیومی می‌تواند منجر به جرقه زدن مایکروفر شود. اما در مواقعی که این جرقه زدن همراه با تولید صدا باشد علت آن خرابی فیلتر اشعه و خرابی دیود است. این فیلتر در داخل ماکروفر و در سمت راست قرار گرفته است.

بیشتر بدانید: علت جرقه زدن ماکروفر و راه حل آن

هزینه کلیه خدمات تعمیر و تعویض قطعات در آریابهکار کاملا مورد تایید اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی است و تسویه حساب با ارائه فاکتور رسمی انجام می شود.

مرکز تخصصی رفع مشکل صدا دادن ماکروفر

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در زمینه تعمیر انواع برندهای ماکروفرها، رفع نهایی مشکل صدا دادن ماکروفر را به شما ضمانت می دهد.

در این مرکز انواع مایکروفر با تکنولوژی های مختلف توسط تعمیرکاران حرفه ای و مجرب با ۹۰ روز گارانتی تعمیر می شود.

با توجه به عوامل بررسی شده برای حل مشکل صدا دادن مایکروفر در اغلب موارد نیاز به تعویض قطعات داخلی آن است. آریابهکار تضمین می نماید که برای این منظور صرفاً از لوازم یدکی اصل برند ماکروویو شما استفاده می کند.

هزینه کلیه خدمات تعمیر و تعویض قطعات کاملا مورد تایید اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی است و تسویه حساب با ارائه فاکتور رسمی انجام می شود.

امکان تعمیر در محل مایکروفر به همراه سرویس های ویژه ی تعمیر 7 روزه از دیگر مزایای خدمات آریابهکار به مشتریان خود است.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل فرمایید .همچنین می توان فرم خدمات تعمیر ماکروفر موجود در سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران بخش پذیرش بمانید.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button