skip to Main Content

صدای زیاد مایکروویو به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین مشکلاتی می‌باشد که ممکن است در طول زمان برای شما رخ دهد. با این وجود علت صدای زیاد مایکروفر چیست؟ آیا این مشکل قابل رفع است؟ این سوالات قطعا به عنوان یکی از سوالات شما در صورت بروز این خرابی می‌باشد و امروز ما در این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا تمام جوانب این مشکل را به‌صورت دقیق بررسی کنیم تا بتوانید این مشکل را ریشه یابی و در صورت امکان رفع نمایید. همراه ما باشید.

توجه: معمولا علت صدای زیاد مایکروویو ناشی از یک مشکل فنی می‌باشد و حتما باید توسط تکنسین تعمیرات مایکروویو در تهران با تجربه مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد.

1. خرابی سینی؛ از دلایل صدای زیاد مایکروویو

اولین و رایج ترین علتی که می‌تواند منجر به صدای زیاد مایکروویو شما شود، خرابی سینی ماکروفر است که شاید از نظر شما یک مشکل ساده بنظر برسد. اما چرا سینی ماکروفر صدا می‌دهد؟ معمولا علت صدا دادن سینی ناشی از قرار نگرفتن صحیح آن بر روی کوپلینگ یا همان قطعه پلاستیکی زیر سینی می‌باشد که با روشن کردن مایکروفر، این صدا به‌صورت ناگهانی می‌تواند ایجاد گردد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در حین قرار دادن سینی بر روی کوپلینگ دفت کافی داشته باشید.

توجه: سعی کنید سینی را به‌صورت عمودی از دستگاه خارج و به‌صورت عمودی در جای خود قرار دهید؛ در غیر اینصورت ممکن است کوپلینگ مایکروویو دچار خرابی شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی میدیا

2. سوختن دیود

دیود مایکروفر به عنوان یک قطعه کلیدی جهت منتقل ولتاژ از ترانس به مگنترون می‌باشد که وقتی در آستانه خراب شدن است، می‌تواند صدای زیادی از خود منتشر کند که همین صدای زیاد می‌تواند شما را آزار دهد. اما چرا دیود مایکروویو دچار خرابی می‌شود؟ معمولا دلایل زیادی برای خرابی این قطعه وجود دارند که رایج ترین علت ممکن، استفاده نادرست از دستگاه می‌باشد! با این وجود یکی دیگر از دلایل صدای زیاد مایکروویو می‌تواند خرابی دیود باشد که حتما باید توسط تکنسین مورد بازبینی قرار گیرد.

صدای زیاد مایکروویو به دلیل خرابی دیود

3. خرابی مگنترون

میزان زیادی از ولتاژ ورودی به ماکروفر توسط فیوزها، ترانس و دیود به مگنترون منتقل می‌شود تا این قطعه بتواند گرمای کافی برای گرم کردن غذا تولید کند. اما زمانیکه نوسان برق باعث تغییر ولتاژ ورودی به این قطعه شود و بتواند فرایند کاری آنرا مختل کند، طبیعتا یک صدای عجیبی از خود تولید خواهد کرد که می‌تواند کمی شوکه کننده واقع شود. همچنین لازم به ذکر است که در صورت استفاده از ظروف فلزی، فشار قابل توجهی به مگنترون دستگاه شما وارد خواهد شد که به مرور باعث خرابی آن می‌شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بیم

4. خرابی فن مایکروفر

فن مایکروویو برای آنکه بتواند گرمای تولیدی درون دستگاه را به بیرون منتقل کند، مجهز به یک موتور در قسمت زیرین خود می‌باشد که این موتور انرژی لازم را برای چرخاندن فن را دریافت می‌کند. اما گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست، وارد شدن فشار زیاد به موتور فن و… ممکن است با مشکل خرابی فن مایکروفر روبرو شوید که حتما باید آنرا جدی بگیرید؛ چرا که اگر فن خراب شود، گرمای تولیدی درون مایکروویو، می‌تواند باعث اتصالی در میان قطعات داخلی دستگاه شما شود.

درضمن یکی از خرابی‌هایی که ممکن است ناشی از فن مایکروویو رخ دهد، صدای زیاد مایکروویو در حین روشن کردن می‌باشد که معمولا در این شرایط فن با یک تعمیر تخصصی و بسیار دقیق می‌تواند همانند روز اول خود کار کند. بنابراین توصیه ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما به نمایندگی تعمیر مایکروفر بوتان مراجعه کنید تا این مشکل توسط تکنسین‌های مجرب رفع گردد.

5. خرابی کوپلینگ مایکروفر

کوپلار، کوپل و یا کوپلینگ مایکروفر به عنوان یک قطعه پلاستیکی درون مایکروویو شما می‌باشد که می‌تواند به دلیل استفاده طولانی مدت، عدم رعایت محدودیت وزنی و همچنین وارد کردن فشار بیش از حد، کارایی و توانایی خود را از دست بدهد و منجر به صدای زیادی مایکروویو شود! معمولا زمانیکه این قطعه دچار خرابی می‌شود، کوپلینگ یا تغییر شکل می‌دهد و یا اینکه دچار شکستگی می‌شود که تنها راهکار جلوی روی شما، استفاده از کوپلینگ جدید و جایگزین می‌باشد.

لازم به ذکر است که کوپلینگ یک قطعه ارزان قیمت است و ارزش تعمیر ندارد.

خرابی کوپلینگ ماکروفر

توجه: جهت خرید کوپلینگ می‌توانید به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه نمایید.

6. خرابی خازن؛ از دلایل صدای زیاد مایکروویو

یکی دیگر از دلایل صدای زیاد مایکروویو، خرابی خازن مایکروفر می‌باشد که بدون شک با خرابی این قطعه صدای وحشتناکی به گوش شما خواهد رسید و به مرور زمان می‌تواند صدای بیشتری از خود تولید کند. اما وظیفه خازن چیست؟ مهم ترین وظیفه خازن، ذخیره ولتاژ کافی جهت انتقال آن به مدار در مواقع مورد نیاز می‌باشد تا غذای موجود بر روی سینی به‌صورت کامل و دقیق گرم شود. با این وجود توجه داشته باشید خرابی این قطعه علیرغم صدای زیاد می‌تواند منجر به خرابی ترانس دستگاه نیز شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی دلونگی

7. خرابی ترانس

ترانس مایکروفر یکی از قطعات گران‌قیمت مایکروویو شما می‌باشد که هزینه خرید و تعویض آن نسبت به سایر قطعات بیشتر است. اما ترانس مایکروفر چیست و چه وظیفه ای دارد؟ برق ورودی مایکروفر از طریق ترانس دستگاه عبور می‌کند تا به مراتب پس از عبور از قطعاتی همچون فیوزها و دیود، به مگنترون برسد و در نتیجه گرمای کافی جهت گرم شدن غذا در مایکروفر تولید گردد. اما زمانیکه ترانس خراب شود، می‌تواند به مراتب منجر به صدای زیاد مایکروویو و حتی بلند شدن دود از مایکروفر گردد.

8. خراب شدن موتور گردان مایکروفر

پیش از هر توضیحی باید بگوییم که تمام پروسه چرخیدن سینی مایکروفر توسط موتور گردان انجام می‌شود که همین قطعه از چرخ دنده‌های ریز و درشت ایجاد شده است و در صورت استفاده بیش از حد و قرار دادن غذا در حجم و ابعاد مختلف می‌تواند دچار خرابی شود! با این وجود زمانیکه با مشکل صدای زیاد مایکروویو روبرو شدید باید مطلع باشید که یکی از دلایل اصلی این خرابی، می‌تواند موتور گردان باشد که به نظر تکنسین یا تعمیر خواهد شد و یا تعویض!

بنابراین توصیه ای که برای شما داریم این است که ماکروفر را صرفا به نمایندگی تعمیرات مایکروفر فلر منتقل کنید تا توسط تکنسین‌های کارشناس مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.

خرابی موتور گردان مایکروفر

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فیلیپس

9. جرقه زدن مایکروویو

مشکل جرقه زدن مایکروفر به عنوان یکی از مشکلاتی می‌باشد که معمولا در دفعات ابتدایی استفاده از مایکروویو با آن روبرو می‌شویم؛ چرا که احتمالا ظرف فلزی را ممکن است درون دستگاه قرار دهیم که پس از گذشت 5 الی 10 ثانیه با جرقه زدن مایکروفر روبرو خواهید شد. با ین وجود مشکل جرقه زدن مایکروویو می‌تواند منجر به صدای زیاد مایکروویو شود که توام با صدای وحشتناکی خواهد بود. در این مواقع توصیه می‌شود در صورت مشاهده چنین خرابی فورا مایکروفر را از طریق دکمه Stop خاموش کنید.

توجه: در صورت جرقه زدن مایکروفر تحت هر شرایطی، می‌تواند خرابی گسترده ای برای شما به همراه داشته باشد.

10. خرابی برد مایکروویو

تمامی قطعات برای آنکه شروع به فعالیت کنند، در ابتدا باید از قطعه کلیدی به نام برد دستور دریافت نمایند تا اینکه فعالیت آنها آغاز شود؛ در غیر اینصورت اگر برد دستوری صادر نکند، هیچ قطعه ای اجازه فعالیت نخواهد داشت. با این وجود برد به عنوان یک قطعه کلیدی است که جایگاه بالایی دارد و اگر هر گونه خرابی برای این قطعه رخ دهد، باید منتظر خرابی‌هایی باشید که می‌توانند برای شما کمی گران تمام شوند. یکی از همین مشکلات، صدای زیاد مایکروویو در حین روشن کردن می‌باشد.

لازم به ذکر است که برد همانند سایر قطعات مایکروفر صرفا با یک دانش سطحی قابل تعمیر نیست و بلکه صرفا باید حتما و حتما توسط تکنسین مورد بازبینی و تعمیر قرار بگیرد تا به‌صورت دقیق مورد تعمیر قرار گیرد و در کوتاه مدت هم دچار خرابی نشود. تمامی خدمات تعمیر برد ماکروفر در مجموعه آریابهکار توسط تکنسین‌های مجرب و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می‌شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی aeg

11. کثیفی ریل زیرسینی؛ از دلایل صدای زیاد مایکروویو

اصولا برای استفاده از مایکروفر باید در ابتدا دفترچه راهنمای استفاده از مایکروفر فلر را مطالعه کنید تا نکاتی که توسط کارخانه تولید کننده دستگاه برای شما در نظر گرفته شده اند را مطلع شوید. یکی از همین نکات، عدم قرار دادن ظروف حجیم بر روی سینی مایکروفر می‌باشد؛ چرا که در اینصورت ممکن است در حین پخت، مقداری از غذای شما به دیواره و کف مایکروفر پرتاب شود. با این وجود معمولا این نکته همانند سایر نکات برای ما اهمیت ندارد!

در نتیجه این اشتباه کاملا واضح، غذای پرتاب شده در محیط داخلی مایکروفر می‌تواند به سادگی به ریل زیر سینی بچسبد و مانع چرخیدن سینی شود که همین خرابی به خودی خود می‌تواند عاملی بر صدای زیاد مایکروویو شما شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که ظرف پر را داخل مایکروفر قرار ندهید و اگر هم قرار دادید، حداقل قاب داخلی مایکروفر را تمیز کنید و اجازه ندهید ذرات غذا درون دستگاه بمانند!

غلتک زیر سینی مایکروفر

نکته: برای تمیز کردن ماکروفر، دستگاه را ابتدا از برق بکشید و سپس با یک دستمال نسبتا مرطوب اقدام تمیز کردن نمائید.

12. خرابی کاور میکا

کاور میکا در محفظه داخلی ماکروفر قرار دارد که مهم ترین وظیفه این کاور پخش کردن گرمای تولیدی مگنترون در محیط داخلی دستگاه می‌باشد. اما گاهی اوقات ممکن است این قطعه دچار خرابی شود و در صورت خرابی این قطعه، احتمالا با مشکلاتی اعم از جرقه زدن و صدای زیاد مایکروویو روبرو خواهید شد که تنها راهکار شما، تعویض کاور میکا با قطعه جایگزین می‌باشد که در آریابهکار ما این پروسه را به‌صورت 0 تا 100 انجام می‌دهیم. جهت تعویض کاور میکار مایکروفر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

13. خراب شدن درب؛ از دلایل صدای زیاد مایکروفر

درب مایکروفر از قطعات ریز و درشتی تشکیل شده است که هر یک از این قطعات دارای وظیفه بخصوصی هستند. اما گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست از ماکروفر، ممکن است مشکلاتی برای درب دستگاه ایجاد شوند که این مشکلات معمولا منجر به روشن نشدن مایکروویو و همچنین صدای زیاد مایکروویو شما خواهند شد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که از درب به درستی استفاده کنید تا خرابی بخصوصی برای آن رخ ندهد. برای استفاده از درب بهتر است موارد ذیل را بخوانید:

  1. به آرامی درب را باز و بسته کنید.
  2. وزنه ای را به درب و دستگیره درب متصل نکنید.

بخوانید: علت باز نشدن درب مایکروفر

14. عدم سرویس به موقع

اصولا طبق توصیه کارشناسان حداقل یکبار در سال باید اقدام به سرویس مایکروفر در تهران نمائید تا اگر قطعه ای از قطعات مایکروفر شما در حال خرابی است، با استفاده تعمیرات تخصصی مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد تا مشکلاتی اعم از صدای زیاد مایکروویو برای مایکروفر شما رخ ندهد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما برحسب میزان استفاده از این دستگاه، زمان بخصوصی را در نظر بگیرید و اقدام به سرویس و عیب یابی مایکروفر خود نمائید.

لازم به ذکر است که از طریق سرویس ماکروفر در زمان مشخص، مانع خرابی دستگاه و افزایش طول عمر آن خواهید شد.

تعمیرات ماکروفر در آریابهکار

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر شارپ

علت کم شدن صدای بوق ماکروفر

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای دستگاه شما رخ دهد، کم شدن صدای بوق ماکروفر می‌باشد که معمولا می‌تواند بنابر دلایلی رخ دهد که هر یک از ما از این موضوع آگاه هستیم! با این وجود معمولا علت کم شدن صدای بوق ماکروفر عبارت است از:

  • وارد کردن فشار زیاد.
  • اتمام طول عمر مفید.
  • استفاده نادرست.
  • خرابی برد.

علت صدا دادن سولاردام ال جی

تمام عواملی که در این گزارش در قالب صدا دادن مایکروفر به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفتند، گویای پاسخ سؤال شما در خصوص علت صدا دادن سولاردام ال جی هستند؛ چرا که اساس ساختار ماکروفرها و سولاردام یکسان می‌باشد و صرفا طراحی آنها متفاوت است. با این وجود اگر سولاردام ال جی دارید و جدیدا صدای زیادی از خود منتشر می‌کند، می‌تواند 14 موردی که در این گزارش اعلام شدند را مطالعه کنید تا بصورت سطحی مشکل را ریشه یابی کنید.

همچنین اگر اطلاع بخصوصی در این زمینه ندارید، می‌توانید با شماره مرکزی آریابهکار 02145437 تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم را جهت تعمیرات سولاردام ال جی خود را ثبت نمائید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوتان

تعمیرگاه تخصصی مایکروفر در تهران

ما در مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال تجربه تعمیرات لوازم برقی خانگی علی الخصوص تعمیرات تخصصی ماکروفر و سولاردام، به همراه تیم متخصص و آزموده با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا آماده ارائه خدمات تعمیر مایکروفر شما هستیم. توجه داشته باشید که آریابهکار در شرایط اقتصادی فعلی همواره همراه شما عزیزان است و تمام تلاش خود را جهت عدم نیاز شما به تعویض قطعات انجام می‌دهد تا صرفا با تعمیرات کاملا تخصصی نیازی به قطعه نداشته باشید.

همچنین هزینه تعمیرات مایکروفر در آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می‌باشد و هیچ گونه هزینه غیرمتعارفی از شما جهت تعمیرات دریافت نخواهد شد. لازم به ذکر است که تمامی خدمات ما شامل 90 روز گارانتی رسمی شرکتی و یک هفته مهلت تست رایگان می‌شود و در صورتیکه قطعه تعمیر شده مایکروفر شما به هر دلیلی دچار خرابی شود، مجددا بصورت رایگان تعمیر خواهد شد.

منبع: flamingoappliance

سوالات متداول

علت رایج صدای زیاد مایکروویو چیست؟

در این گزارش ما به 14 مورد از دلایل صدای زیاد مایکروفر اشاره کردیم که رایج ترین علت در میان این موارد، استفاده نادرست از مایکروفر می باشد!

چگونه صدای زیادی مایکروویو را برطرف کنیم؟

معمولا صدای زیاد مایکروفر به دلیل مشکلات فنی رخ می دهد که در صورت نداشتن دانش تعمیرات کافی، توصیه می کنیم دستگاه خود را به کارشناسان ما بسپارید.

علت صدا دادن سولاردام ال جی چیست؟

تمام 14 موردی که در این گزارش مورد بررسی دقیق قرار گرفتند، برای سولاردام ال جی شما نیز صدق می کنند و می توانید از این موارد برای ریشه یابی خرابی استفاده کنید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214