skip to Main Content
تعمیر بخارشوی فیشر (Fisher)
شماره تماس نمایندگی تعمیرات بخارشوی فیشر

بخارشوی فیشر یکی از بخارشورهای محبوب موجود در بازار کشور می‌باشد که در مدل‌های مختلفی می‌توانید این بخارشوی را خریداری کنید. بخارشوها علیرغم قابلیت‌هایی که دارند، بسیار حساس می‌باشند چرا که دائما با آب سر و کار دارند و بخارشو فیشر نیز از این موضوع مستثنا نیست. از این رو باید سرویس بخارشو فیشر به موقع انجام شود در غیر اینصورت نیاز به تعمیر بخارشوی پیدا خواهید کرد. در ادامه این گزارش از آریابهکار با مشکلات رایج و نحوه تعمیر بخارشوی فیشر آشنا خواهید شد.

نمایندگی تعمیر بخارشوی فیشر

عموما تمامی دستگاه‌ها هنگام خرید شامل برگه‌ای با عنوان گارانتی می‌باشند که در صورت خراب شدن دستگاه می‌توانید در بازه زمانی اعتبار گارانتی به نمایندگی تعمیر بخارشوی فیشر مراجعه کنید تا از طریق خدمات پس از فروش بخارشوی فیشر، مشکل شما رفع گردد! این راهکاری بدون هزینه می‌باشد چرا که بدون پرداخت هر گونه هزینه‌ای مشکل پیش آمده برای بخارشوی فیشر شما رفع خواهد شد. با این وجود در ابتدا اعتبار کارت گارانتی بخارشوی را بررسی کنید.

اما اگر اعتبار کارت گارانتی شما به اتمام رسیده است، می‌بایست به مراکز تعمیر بخارشوی فیشر مراجعه کنید تا مشکل دستگاه شما توسط تکنسین‌های مجرب با استفاده از قطعات کاملا وارداتی رفع گردد. از این رو منطقی ترین تصمیم این است که دستگاه را از نمایندگی‌های مجاز فروش بخارشوی فیشر خریداری کنید تا هم از اصلات کالا مطمئن شوید و هم اینکه کارت گارانتی به شما تعلق بگیرد.

نمایندگی تعمیر بخارشوی فیشر

ما در آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر بخارشوی فیشر، تمامی خدمات تعمیرات و تعویض قطعات بخارشوی شما را با قطعات کاملا وارداتی انجام می‌دهیم.

روشن نشدن بخارشوی فیشر

رایج ترین مشکلی که ممکن است در حین استفاده با آن روبرو شوید، روشن نشدن بخارشوی فیشر می‌باشد که یک مشکل اساسی و کلی است چرا که می‌تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد و به این نتیجه خواهیم رسید که دستگاه دیگر ارزش تعمیر ندارد و باید آنرا رها کنیم! اما این گونه نیست. این مشکل می‌تواند بنابر دلایل متعددی برای دستگاه شما پیش بیاید و گاهی اوقات با هزینه کاملا جزئی رفع می‌شود و جای نگرانی ندارد. در ادامه با دلایل روشن نشدن بخارشور فیشر آشنا خواهید شد.

1. خرابی دکمه روشن/خاموش

دکمه پاور بخارشوی فیشر به عنوان کلیدی ترین دکمه بخارشوی می‌باشد که اگر به هر دلیلی دچار خرابی شود، می‌تواند دستگاه شما را تبدیل به یک دستگاه معیوب نماید! از این رو اگر با مشکل روشن نشدن بخارشوی فیشر روبرو شدید، توصیه می‌کنیم تا دکمه پاور یا همان دکمه خاموش/روشن را بصورت دقیق بررسی کنید و در صورت بروز هر گونه خرابی، این دکمه را باید تعویض کنید. برای تعویض دکمه پاور نیز باید به مرکز تعمیر بخارشوی فیشر مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر بخارشوی دلونگی

2. خرابی تسمه بخارشوی فیشر

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در روشن نشدن بخارشوی فیشر، خرابی یا پاره شدن تسمه بخارشوی فیشر می‌باشد! در واقع تسمه وظیفه هماهنگی حرکات قطعات داخلی را برعهده دارد و زمانی که دچار مشکل شود، دیگر دستگاه عملکرد مثبتی از خود نخواهد داشت. با این وجود شما می‌توانید به ساده ترین حالت ممکن اقدام به تعویض تسمه بخارشوی فیشر نمایید. اما اگر با این موضوع آشنا نیستید، می‌توانید از طریق تعمیرگاه مجاز بخارشوی فیشر اقدام به تعویض آن نمایید.

تعویض تسمه بخارشوی فیشر

3. تمام شدن آب مخزن

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن بخارشوی فیشر، خالی بودن منبع آب آن است چرا که اگر دستگاه بخارشوی شما آب کافی نداشته باشد، طبیعتا با مشکلاتی روبرو خواهید شد که یکی از مشکلات روشن نشدن دستگاه می‌باشد! با این وجود قبل از هر چیزی توصیه می‌کنیم پیش از روشن کردن بخارشوی فیشر، آب مخزن را به میزان مورد نیاز پر کنید. همچنین تنها آب مناسب بخارشوی فیشر، آب مقطر می‌باشد و استفاده از آب شهری می‌تواند عمر دستگاه را کاهش دهد.

4. استفاده طولانی مدت از بخارشوی

بخارشوی فیشر به عنوان یک وسیله برقی خانگی، دارای محدودیت زمانی می‌باشد و شما باید در یک بازه زمانی مشخص از آن استفاده کنید! اما اگر از یک بازه زمانی مشخص عبور کنید، ممکن است خرابی‌هایی ایجاد شود که شما را شوکه کند. با این وجود توصیه می‌کنیم به بخارشوی در حین استفاده استراحت کافی بدهید تا مشکل بخصوصی به آن وارد نشود و نیازی به تعمیرات بخارشوی فیشر نداشته باشید.

همچنین بخوانید: تعمیر بخارشوی مجیک

باز نشدن درب بخارشوی فیشر

بخارشوی فیشر ارتباط مستقیمی با آب دارد و بدون آب هیچ کاربرد بخصوصی ندارد! بنابراین واضح است که اگر از آب سنگین شهری استفاده کنید، باید منتظر رسوباتی باشید که می‌توانند دستگاه شما را از کار بیاندازند. با این وجود این رسوبات به مرور زمان باعث چسبندگی بویلر بخارشوی فیشر و دهانه دستگاه می‌شود و این چسبندگی سبب باز نشدن درب بخارشویمی‌شود. اما دلایل دیگری نیز برای این مشکل وجود دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

1. رسوب دهانه بویلر بخارشوی فیشر

اصلی ترین علت باز نشدن درب بخارشوی فیشر ایجاد رسوب و جرم در درب مخزن می‌باشد. با این وجود در وهله اول این رسوبات به دلیل استفاده از آب شهری به وجود می‌آیند! لازم به ذکر است که آب شهری به دلیل دارا بودن مواد معدنی زیاد باعث تولید رسوبات در بخارشوی می‌شود. در وهله دوم می‌توان گفت که ماندن آب در مخزن بخارشوی فیشر در بازه زمانی طولانی می‌باشد و این در حالی است که پس از هر بار استفاده باید آب مخزن را تخلیه کنید.

تعمیر و تعویض بویلر بخارشوی فیشر

2. فعال شدن قفل کودک

در اکثر لوازم برقی خانگی دکمه‌ای تحت عنوان قفل کودک طراحی شده تا مشکلات را به کمترین حالت خود برساند. از این رو اگر این دکمه یا کلید قفل کودک بخارشوی فیشر به هر دلیلی فعال شود، عملا دستگاه شما هیچ کارکرد محسوسی نخواهد داشت تا زمانیکه آنرا غیرفعال کنید. از این رو برای غیرفعال کردن این کلید، یا از طریق تفنگی بخارشوی فیشر یا از طریق دکمه‌های موجود بر روی بخارشوی باید اقدام کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر بخارشوی کارچر

3. خرابی رزوه‌های درب

از دیگر دلایل باز نشدن درب بخارشوی فیشر می‌توان به خرابی رزوه‌های درب ناشی از فرسوده شدن رزوه در اثر قدیمی بودن دستگاه، استفاده نادرست و عدم درست بستن درب مخزن بخارشوی فیشر اشاره نمود. با این وجود باید بگوییم که متأسفانه در صورت بروز این مشکل چاره‌ای جز تعویض مخزن بخارشوی فیشر ندارید.

بخار ندادن بخارشوی فیشر

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از دستگاه با آن روبرو شوید، بخار ندادن بخارشوی فیشر می‌باشد! این مشکل می‌تواند تاثیر زیادی در عملکرد دستگاه شما بگذارد؛ چرا که اصلی ترین قابلیت بخارشورها تمیز کردن محیط آلوده با استفاده از بخار می‌باشد. از این رو این مشکل می‌تواند بنابر دلایل متعددی رخ دهد که در ادامه می‌خواهیم به کلیدی ترین دلایل بخار ندادن بخارشوی بپردازیم.

1. داغ نشدن آب به اندازه کافی

اکثر مصرف کنندگان تصور می‌کنند پس از پر کردن مخزن بخارشوی فیشر، بلافاصه دستگاه باید آماده کار شود و تولید بخار کند. اما این در صورتی است که باید حدودا 10 دقیقه به بخارشور وقت دهید تا به میزان کافی داغ شود و سپس از آن استفاده کنید. این بازه زمانی به این علت کمی طولانی است که آب باید توسط دستگاه به 100 درجه سانتی گراد برسد و سپس تبدیل به بخار شود.

2. خرابی المنت بخارشوی فیشر

در صورت خرابی المنت بخارشوی فیشر، دستگاه توانایی لازم برای گرم کردن آب و تولید بخار را نخواهد داشت و در نتیجه دستگاه شما بصورت کامل قابلیت‌های خود را از دست خواهد داد و نمی‌توانید همانند سابق از آن استفاده کنید. تنها راهکار شما این است که به مراکز تعمیر بخارشوی فیشر مراجعه کنید تا توسط تکنسین تعمیرات بخارشوی فیشر مورد تعمیر قرار گیرد.

تعویض المنت بخارشوی فیشر

3. گرفتگی نازل بخارشوی

شایع ترین دلیل بخار ندادن بخارشوی فیشر، گرفتگی نازل دستگاه است! این مشکل اغلب به دلیل عدم استفاده از آب مقطر برای دستگاه پیش می‌آید. بنابراین کافی است نازل بخارشوی را با استفاده از محلول‌های مناسب، رسوب زدایی نموده تا منافذ گرفته شده باز شوند و دستگاه عملکرد درستی از خود ارائه دهد.

هشدار: رسوب گیری بخارشوی فیشر کار تخصصی می‌باشد و هر چند راهکارهای مختلفی برای جرم گیری بخارشوی فیشر وجود دارند، اما توصیه می‌کنیم این کار را به مراکز تعمیراتی بسپارید؛ چرا که گاهی اوقات رسوب گیری می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه شما شود.

نکات نگهداری از بخارشوی فیشر

برای آنکه بتوانید از بخارشوی فیشر برای بازه زمانی طولانی استفاده کنید، طبیعتا باید یکسری نکات مهم و کلیدی را رعایت نمایید که این نکات مساوی با افزایش طول عمر دستگاه شما می‌باشد! از این رو معمولا در حین استفاده از بخارشوی فیشر ما عجله محسوسی داریم و به دنبال این هستیم تا بتوانیم سریعتر محیط آلوده را تمیز کنیم. با این وجود با انجام ساده ترین اشتباهات، خرابی‌هایی را به بار می‌آوریم که می‌توانند عمر دستگاه را تحت تاثیر خود قرار دهند.

از این رو در ابتدا توصیه می‌کنیم دفترچه راهنمای استفاده از بخارشوی فیشر را با دقت کافی مورد مطالعه قرار دهید تا با قوانین استفاده از آن آشنا شوید. به هر حال ما در ادامه این بخش تعدادی از نکات کلیدی را آورده ایم که اگر آنها را رعایت کنید، عمر دستگاه شما کاهش نخواهد یافت و می‌توانید چندین سال بدون هر گونه خرابی از آن استفاده کنید.

 1. از قفل کودک یا همان قفل ایمنی بخارشوی فیشر صرفا برای چند ثانیه یا نهایتا 1 دقیقه استفاده کنید.
 2. پارچه ‌های ظریف را با بخارشوی فیشر تمیز نکنید.
 3. هنگام تمیز کردن، بخارشوی فیشر را به مدت طولانی روی سطوحی مانند کاغذ، چوب، مقوا و کامپوزیت نگه ندارید.
 4. اجازه دهید دستگاه کاملا خنک شده و درب را باز نمایید.
 5. در صورت اتمام کار، دستگاه را حتما از برق بکشید.
 6. مطمئن شوید هنگام کار چیزی مانع خروج بخار نشود.
 7. حتما در هنگام استفاده از بخارشوی، کفش یا دمپایی بپوشید.
 8. از محافظ برق استاندارد سر راه بخارشوی فیشر استفاده کنید.
 9. هنگام استفاده نکات ایمنی را رعایت فرمایید.
 10. قبل از استفاده از دستگاه مطمئن شوید اتصالات بخارشوی به درستی متصل شده باشند.
 11. هنگام پر کردن مخزن بخارشوی فیشر حتما دستگاه را از برق بکشید.
 12. بعد از اتمام کار با بخارشوی به هیچ وجه سری‌ها را لمس نکنید.
 13. پس از هر بار استفاده، مخزن آب بخارشوی را خالی کنید.

نکات استفاده از بخارشوی فیشر

عیب یابی بخارشوی فیشر

اگر به هر دلیلی بخارشوی شما خراب شده است و همانند گذشته قابلیت‌های ابتدایی را ندارد، طبیعتا باید به مرکز تعمیر بخارشوی فیشر مراجعه کنید تا مشکل شما از نزدیک توسط کارشناسان مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد. اما عیب یابی چیست؟ عیب یابی به یک پروسه گفته می‌شود که تکنسین پیش از تعمیر دستگاه شما، آنرا با استفاده از ابزارهای تعمیراتی مورد عیب یابی و بازبینی قرار می‌دهد تا قطعه/ قطعات معیوب را مورد تست قرار می‌دهد تا مشکل شما صرفا از طریق تعمیر رفع شود.

با این وجود اگر به مراکز تعمیر بخارشوی فیشر مراجعه کنید، هزینه کمتری برای تعمیر بخارشوی خواهد پرداخت و طبیعتا مشکل شما در سریعترین حالت ممکن رفع می‌شود. لازم به ذکر است که عیب یابی بخارشوی فیشر در آریابهکار بصورت رایگان توسط تکنسین‌های مجرب و با ابزارهای روز دنیا انجام می‌شود تا نیاز به تعویض قطعات بخارشوی فیشر نداشته باشید.

همچنین بخوانید: تعمیر بخارشوی بیم

هزینه تعمیر بخارشوی فیشر

همانگونه که در بخش عیب یابی گفته شد، ما در ابتدا با استفاده از تکنسین‌های مجرب در مجموعه آریابهکار و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا، دستگاه شما را عیب یابی می‌کنیم تا مشکل شما به بهترین حالت ممکن رفع شود. از این زمانیکه دستگاه شما وارد مجموعه ما می‌شود، پس از عیب یابی دقیق اعلام هزینه می‌شود. لازم به ذکر است که هزینه‌های اعلامی آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می‌باشد و هیچ هزینه غیرمتعارفی از شما دریافت نخواهد شد.

 • تعمیر و تعویض قطعات بخارشوی فیشر.
 • قطعات استفاده شده در دستگاه وارداتی و شرکتی می‌باشد.

هزینه تعمیر بخارشوی فیشر

تعمیر بخارشوی فیشر در تهران

ما برای سهولت دسترسی شما عزیزان به مرکز تعمیر بخارشوی فیشر دو شعبه در شرق و غرب تهران را در نظر گرفته ایم تا در صورتا بروز هر گونه خرابی برای بخارشوی، در سریعترین حالت ممکن به مرکز تعمیرات بخارشوی فیشر دسترسی پیدا کنید. از این رو شما می‌توانید بصورت حضوری به شعب ما در شرق و غرب تهران مراجعه کنید تا دستگاه شما مورد عیب یابی و بازبینی قرار گیرد.

لازم به ذکر است که آریابهکار دارای 30 سال سابقه درخشان در حوزه تعمیر لوازم برقی خانگی می‌باشد که تعمیر بخارشوی فیشر صرفا یکی از خدمات ما است! همچنین تمامی خدمات تعمیرات ما با استفاده از تکنسین‌های مجرب و حاضر در شعب با قطعات کاملا وارداتی و برند فیشر انجام می‌شوند و هر یک از این خدمات شامل 90 روز گارانتی شرکتی می‌باشند و در صورت بروز هر گونه خرابی پس از تعمیر بخارشوی فیشر در مجموعه ما، بصورت رایگان در بازه زمانی گفته شده بدون هزینه تعمیر خواهد شد.

در ضمن اگر به هر دلیلی نمی‌توانید به شعب ما بصورت حضوری مراجعه کنید، می‌توانید از پیک رفت و برگشت رایگان ما استفاده کنید که راننده پیک با ارائه قبض دریافت دستگاه، دستگاه را از شما دریافت می‌کند و سپس به تعمیرگاه ما منتقل می‌کند و پس از عیب یابی دقیق توسط تکنسین ها، اعلام هزینه تعمیر توسط کارشناسان انجام خواهد شد.

 • پیک در قبال دریافت دستگاه به شما قبض می‌دهد.
 • هزینه پیک در صورت تعمیر دستگاه در مجموعه، رایگان می‌باشد.
 • 90 روز گارانتی شرکتی برای تمامی خدمات تعمیر.
 • انجام خدمات تعمیر 86 برند.

خدمات ما برای تعمیر بخارشوی فیشر

همانگونه که گفته شد، ما تمامی خدمات تعمیر بخارشوی فیشر را انجام می‌دهیم و هیچ محدودیتی جهت تعمیر دستگاه شما نداریم. از این رو بنابر سوالاتی که معمولا توسط مشتریان پرسیده می‌شود، با این وجود در این بخش صرفا به برخی از خدماتی که در مجموعه ما انجام می‌شوند اشاره کرده ایم. این خدمات عبارتند از:

 • تعویض مخزن بخارشوی
 • تعمیر و تعویض بویلر بخارشوی فیشر
 • تعویض لوله خرطومی و تفنگی
 • تعویض المت بخارشوی فیشر
 • تعویض لوله‌ها و سری ها
 • تعویض تسمه بخارشوی فیشر
بخارشوی فیشر
تعمیر بخارشوی فیشر در آریابهکار

مشکلات رایج بخارشوی فیشر در یک نگاه

در طی این گزارش تلاش شد تا به تمام ابعاد و جوانب مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای بخارشوی فیشر شما رخ دهند، به همراه تمام دلایل و راهکارهای بپردازیم. با این وجود در ادامه این بخش می‌خواهیم شما را با این مشکلات و راهکارهای آن بصورت مختصر و کوتاه اشاره کنیم تا سریع تر به پاسخ سوال خود برسید.

روشن نشدن بخارشوی فیشراین مشکل معمولا در صورت خرابی موتور، پارگی تسمه و همچنین خالی بودن مخزن رخ می‌دهد که باید توسط تکنسین بازبینی و سپس رفع مشکل شود.
بخار ندادن بخارشویمعمولا به دلیل بسته نشدن صحیح درب مخزن، عدم وجود آب کافی و همچنین از کار افتاده المنت و بویلر بخارشوی فیشر رخ می‌دهد که طبق نظر تکنسین مورد تعمیر قرار خواهد گرفت.
نشتی داشتن بخارشوی فیشرناشی از سوراخ شدن مخزن می‌باشد که تنها راهکار آن تعویض مخزن بخارشوی فیشر می‌باشد.
ترموستات بخارشویجهت کنترل دمای بخارشوی فیشر طراحی و تعبیه شده است که در صورت خرابی آن، توسط تکنسین مورد تعمیر یا تعویض قرار خواهد گرفت.
خرابی بویلر بخارشوی فیشربه دلیل رسوب و استفاده از آب شهری می‌تواند دچار خرابی شود که این قطعه طبق نظر تکنسین تعمیر یا تعویض خواهد شد.
هزینه تعمیر بخارشویهزینه تعمیر بخارشوی فیشر پس از عیب یابی دقیق توسط تکنسین آریابهکار اعلام خواهد شد.
تعویض فیلتر بخارشوی فیشراصولا هر 6 ماه یکبار باید اقدام به تعویض فیلتر بخارشوی فیشر نمایید. جهت تهیه فیلتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
آب مناسب بخارشویتنها آب مناسب برای بخارشوی فیشر، آب مقطر می‌باشد.
آب پس دادن بخارشوی فیشرناشی از دلایل مختلفی می‌باشد که باید توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرد.
باز نشدن درب بخارشویمعمولا به دلیل رسوب گرفتگی درب مخزن می‌تواند رخ دهد که تنها راهکار آن تعویض درب بخارشوی فیشر می‌باشد.

سوالات متداول تعمیر بخارشوی فیشر

در ادامه این بخش نیز به سوالات رایج شما عزیزان پرداخته ایم.

علت روشن نشدن بخارشوی فیشر چیست؟

معمولا به دلیل سوختن موتور، خالی بودن مخزن و پاره شدن تسمه بخارشوی فیشر رخ می دهد.

علت نشتی بخارشوی فیشر چیست؟

معمولا به دلیل سوراخ شدن مخزن ناشی از ضربه رخ می دهد.

بویلر بخارشوی فیشر قابل تعمیر است یا باید تعویض شود؟

تعمیر یا تعویض بویلر بخارشوی فیشر بستگی به میزان خرابی آن دارد که طبق نظر تکنسین قابل تشخیص می باشد.

تعمیر بخارشوی فیشر در آریابهکار شامل گارانتی می شود؟

بله. تمامی خدمات تعمیر بخارشوی فیشر در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی شرکتی می باشد.

امتیاز page

This Post Has 6 Comments

 1. سلام
  ببخشید شما قطعه رابط میان بورس بزرگ و لوله بخارشوی فیشر را دارید؟
  چطور میتونم عکسش رو براتون بفرستم؟

  1. باسلام
   جناب آقای کمالی عزیز لطفا با شماره ۰۲۱۴۵۴۳۷ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.
   شما همچنین می توانید فرم درخواست خدمات تعمیر بخارشوی موجود در وب سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران ما بمانید

  1. دوست عزیز برای اطلاع از موجودی قطعه مورد نظر خود می توانید با شماره ۰۲۱۴۵۴۳۷ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.
   همچنین می توانید فرم درخواست خدمات تعمیر بخارشور موجود در وب سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران ما بمانید.

 2. سلام بخارشوی ما مارک فیشر هست به محض روشن شدن بخار شور همزمان چراغ سبز روشن میشه ولی هیچ بخاری ازش بیرون نمیاد برای اولین بار هم استفاده می‌کنیم علت چیه؟

  1. سلام آقای بختیاری.
   از نظر کارشناس ما، مشکل از قطعات پمپ و سنسور بخار شوی فیشر می‌باشد. اما برای عیب یابی دقیق‌تر، نیاز به بررسی کارشناس دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214