skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

ماکروفر دلونگی از ماکروفرهای شناخته شده در کشورمان می‌باشد و علیرغم ماکروفر، این برند محصولاتی اعم از بخارشوی و جاروبرقی را در مدل‌های متنوع تولید کرده است. اما براساس ظاهر هیچ وقت نمی‌توان تصمیم گرفت! چرا که برند و ظاهر دستگاه نمی‌توانند گویای کیفیت و عمر طولانی دستگاه باشند و صرفا این شما هستید که می‌توانید کیفیت و طول عمر را برای دستگاه تعریف کنید. اما اگر اشتباهاتی را در حین استفاده از مایکروویو دلونگی انجام دهید، قطعا با مشکلاتی روبرو خواهید شد که باید به هر نحوی آنرا رفع کنید. در ادامه این گزارش از آریابهکار با مشکلات و نحوه تعمیر ماکروفر دلونگی (DeLonghi) آشنا خواهید شد.

نمایندگی تعمیر ماکروفر دلونگی

اگر در حین استفاده از مایکروفر دلونگی مشکلی برای دستگاه پیش آمد، بهترین گزینه برای رفع مشکل پیش آمده، مراجعه به نمایندگی تعمیرات مایکروفر دلونگی و استفاده از خدمات پس از فروش دلونگی است که بدون دریافت هر گونه هزینه‌ای اقدام به تعمیر ماکروفر دلونگی خواهند نمود. اما اگر اعتبار گارانتی مایکروویو دلونگی شما به اتمام رسیده است، می‌توانید به مراکز تعمیر ماکروفر دلونگی مراجعه نمایید تا مشکل شما با استفاده از قطعات اورجینال برطرف گردد. لازم به ذکر است اگر به مراکز غیر مجاز تعمیر ماکروفر مراجعه کنید، نه تنها مشکل شما رفع نخواهد شد، بلکه باید هزینه گزافی را جهت تعویض قطعات سالم نمایید.

تعمیر ماکروفر دلونگی

اگر ساکن شرق تهران هستید، می‌توانید به نمایندگی تعمیرات دلونگی شرق تهران مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر فلر

مشکلات رایج ماکروفر دلونگی

در حال حاضر مایکروفر دلونگی تبدیل به یکی از پر استفاده ترین لوازم خانگی شده است که در اثر استفاده نادرست می‌تواند دچار مشکلاتی شود که به سادگی قابل حل نیستند و صرفا باید توسط تکنسین عیب یابی و تعمیر شود. البته اکثر مشکلات پیش آمده به سادگی در منزل قابل حل می‌باشند که در ادامه می‌توانید با آنها آشنا شوید.

اگر تجربه کافی برای تعمیر ماکروفر دلونگی ندارید، توصیه می‌شود که به هیچ وجه اقدام به باز کردن قطعات آن ننمایید.

خاموش شدن ناگهانی مایکروفر دلونگی

اگر علت خاموش شدن ماکروفر دلونگی در حین کار به درستی تشخیص داده نشود، می‌تواند به سادگی منجر به خرابی‌های متعددی شود که صرفا از طریق هزینه بالا قابل رفع هستند. اما چرا ماکروفر به‌صورت ناگهانی در حین کار خاموش می‌شود؟ در ادامه با دلایل این مشکل آشنا خواهید شد:

1. خرابی ترانس:

ترانس ماکروفر دلونگی از مجموعه قطعاتی در مایکروفر است که ولتاژ برق ورودی به دستگاه را بالا می‌‌برد و در صورت خرابی این قطعه، ولتاژ با مقدار مورد نیاز ماکروفر برابر نبوده و باعث خاموش شدن ماکروفر پس از چند ثانیه می‌‌شود. همچنین این قطعه به دلیل بالا بودن نوسانات برقی به مشکلات متعددی بر می‌خورد و بهتر است از محافظ برق استاندارد استفاده شود.

تعویض ترانس ماکروفر دلونگی DeLonghi

2. خرابی محافظ حرارتی:

محافظ حرارتی ماکروفر دلونگی در جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دما در ماکروفر کاربرد دارد و اگر این قسمت آسیب ببیند، حرارت ماکروفر اشتباه تشخیص داده می‌‌شود و ماکروفر حین کارخاموش می‌شود. معمولا این قطعه به دلیل استفاده مکرر و نادرست از ماکروفر به وجود می‌آید و به همین دلیل توصیه می‌شود که در حین استفاده از دستگاه، حتما به آن استراحت کافی را دهید.

3. خرابی برد:

برد ماکروفر دلونگی به عنوان اصلی ترین قطعه آن می‌باشد که بسیار حساس بوده و هرگونه اشتباه در تعمیر آن، منجر به پرداخت هزینه‌های گزاف می‌شود. در واقع برد وظیفه ارسال تمامی دستورات به اجزای مختلف را برعهده دارد و هرگونه اختلال در عملکرد برد دستگاه، باعث ایجاد مشکل در کارکرد کلی ماکروفر خواهد شد.

4. مسدود شدن هواکش:

هواکش ماکروفر دلونگی ممکن است در گذر زمان آلوده شده باشد و روی آن را تکه‌های غذا یا چربی پوشانده باشند و در این هنگام، هواکش ماکروفر مسدود شده و فشار قابل توجهی به دستگاه وارد خواهد شد. از این رو ممکن است ماکروفر شما بصورت ناگهانی خاموش شود و به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما آنرا با استفاده از یک پارچه مرطوب آغشته به کف، به آرامی هواکش را تمیز نمایید.

نچرخیدن سینی ماکروفر دلونگی

ماکروفرها دارای قسمتی به نام سینی گردان هستند که غذا بر روی آن قرار می‌ گیرد و با روشن شدن دستگاه، سینی به چرخش در می‌آید تا گرما در سرتاسر مواد غذایی موجود در ماکروفر به طور یکنواخت پخش شود. از این رو در برخی مواقع ممکن است سینی ماکروفر با مشکل روبرو شود و غذای موجود در ماکروفر نیز بصورت کامل گرم نخواهد شد. معمولا یک سری موارد هستند که باعث بروز چنین مشکلی می‌شوند و عبارتند از:

1. خرابی موتور گردان:

موتور گرردان ماکروفر دلونگی به عنوان مهم ترین قسمت در به حرکت درآوردن سینی دستگاه می‌باشد که از طریق نیرویی که تولید می‌کند، کوپلینگ ماکروفر (کوپلار) را به گردش در می‌آورد و از این طریق سینی به چرخش در می‌آید. بنابراین اگر موتور گردان ماکروفر دلونگی آسیب ببیند، دیگر سینی به چرخش در نخواهد آمد. در صورت بروز چنین مشکلی نیز باید اقدام به تعمیر موتور گردان نمایید؛ اگر میزان آسیب وارد شده به موتور گردان زیاد باشد، باید توسط تکنسین تعویض شود.

تعویض موتور گردان ماکروفر دلونگی

2. خرابی کوپلار یا کوپلینگ:

کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر دلونگی که به شفت موتور گردان متصل است، از جنس پلاستیک می‌باشد؛ به همین دلیل یک قطعه حساس و ضعیف است که می‌تواند تحت شرایط مختلف آسیب ببیند. وظیفه کوپلار نیز انتقال نیروی موتور جهت به چرخش در آمدن سینی می‌باشد. اما اگر این قطعه بنابر دلایلی آسیب دید، دیگر سینی دستگاه به چرخش در نخواهد آمد و با مشکل مواجهه خواهید شد. همچنین در صورت خرابی این قطعه، باید اقدام به تعویض کوپلینگ ماکروفر دلونگی نمایید.

3. خرابی سینی ماکروفر:

این مشکل از آن دسته از ایرادات می‌باشد که درصد اتفاق افتادن آن بسیار پایین می‌باشد! گاهی اواقت امکان دارد شیارهای زیر سینی در اثر استفاده نادرست یا وارد شدن ضربه، دچار شکستگی شده باشند و به همین دلیل سینی به درستی بر روی کوپل قرار نگرفته و عملکرد درستی از خود نشان ندهد. در این مواقع، معمولا دیگر سینی ماکروفر به چرخش در نخواهد آمد و این مشکل تا زمانی که اقدام به چفت کردن سینی بر روی کوپل ننمایید، ادامه خواهد داشت.

همچنین لازم به ذکر است که در بعضی مواقع امکان دارد در بین شیارها کثیفی‌هایی وجود داشته باشد و به همین دلیل، مانع از چفت شدن سینی بر روی کوپل دستگاه می‌شود.

4. خرابی غلتک:

غلتک سینی ماکروفر دلونگی در واقع برای حفظ تعادل سینی و کمک به چرخش راحت آن می‌‌باشد که در صورت خرابی آن به درستی در جای خود قرار نگرفته و علیرغم اینکه سر و صدای زیادی ایجاد خواهد نمود، عملکرد صحیحی نخواهد داشت! معمولا آسیب دیدن غلتک به دلیل قرار گرفتن اجسام سنگین بر روی سینی رخ می‌دهد.

همچنین بخوانید: چرا بدنه ماکروفر برق دارد؟

جرقه زدن ماکروفر دلونگی

جرقه زدن ماکروفر دلونگی از آن دسته مشکلاتی می‌باشد که برای اکثر مصرف کنندگان ماکروفرها اتفاق می‌افتد. اما این مشکل معمولا به دلیل اشتباهات ما رخ می‌دهد و جای نگرانی بخصوصی نیست و می‌توانید این مشکل را حتی در خانه برطرف کنید. همچنین این مشکل بنابر دلایلی ممکن است رخ دهد که صرفا باید توسط تعمیرکار ماکروفر دلونگی رفع مشکل شود و اگر تخصص کافی در تعمیر مایکروویو ندارید، بهتر است تلاشی جهت تعمیر قطعات فنی این دستگاه ننمایید. اما چرا ماکروفر جرقه میزند؟

1. وجود ظروف فلزی در ماکروفر:

اصلی ترین علت جرقه زدن ماکروفر دلونگی، وجود ظروف فلزی در دستگاه است. در ابتدا توصیه می‌شود که به هیچ وجه از ظروف فلزی در دستگاه استفاده ننمایید و صرفا از ظروف مناسب مایکروفر استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود که تمام بخش‌های داخلی ماکروفر را هر چند مدت یکبار با استفاده از دستمال مناسب، تمیز و پاکسازی کنید تا ذرات فلزی در دستگاه وجود نداشته باشد.

2. خرابی کاور میکا یا هدایت کننده:

داخل ماکروفر در وسط یکی از دیواره‌ها (معمولا دیواره سمت راست)، یک قطعه مستطیلی شکلی وجود دارد که به آن کاور میکا یا هدایت کننده گفته می‌شود. این قطعه در بالای مگنترون ماکروفر دلونگی قرار گرفته که وظیفه آن هدایت امواج گرم‌کننده غذا را به قسمت مرکزی مواد غذایی موجود در دستگاه می‌باشد. از این رو اگر کاور میکا مایکروفر دلونگی آسیب ببیند، شاهد بروز جرقه در ماکروفر خواهید بود.

مگنترون/مگنتران ماکروفر دلونگی

3. سوختن دیود ماکروفر:

دیود ماکروفر دلونگی با کمک خازن و ترانس، ولتاژ مورد نیاز دستگاه را تولید کرده و این ولتاژ را برای کمک به مگنترون جهت ایجاد گرمای لازمه به ماکروفر منتقل می‌کند. بنابراین این قطعه دارای نقش مهمی می‌باشد. به همین دلیل اگر این قطعه آسیب ببیند، ولتاژ مورد نیاز ماکروفر تولید نخواهد شد و به مرور زمان منجر به جرقه زدن مایکروفر خواهد شد.

4. کثیفی داخل محفظه:

پس از هر بار استفاده از ماکروفر، ذرات غذا در حین پخت بر روی دیواره‌ها پرتاب می‌شوند که اگر به موقع اقدام به پاکسازی داخل دستگاه ننمایید، این ذرات به مرور زمان می‌سوزند و باعث جرقه زدن ماکروفر می‌شوند. به همین دلیل نباید تمیز کردن ماکروفر را فراموش نمایید.

روشن نشدن ماکروفر دلونگی

شایع‌ ترین دلیل روشن نشدن ماکروفر دلونگی، خرابی قفل درب و میکروسویچ‌ می‌باشد! اما چرا میکروسوئیچ؟ میکروسویچ ماکروفر دلونگی اجازه‌ روشن شدن دستگاه را هنگامی که درب دستگاه به درستی بسته شده باشد به دیگر قسمت‌‌های مایکروفر می‌دهد. از این رو اگر به هر دلیلی درب ماکروفر روشن باشد، به هیچ وجه دستگاه شما روشن نمی‌شود؛ هر چند تمام قطعات دستگاه سالم باشند. با این وجود اگر میکروسوئیچ دستگاه شما آسیب دیده است، باید اقدام به تعویض آن نمایید.

 • از وارد شدن هر گونه ضربه به درب جدا خودداری فرمایید.
 • حتما درب را به آرامی باز و بسته نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

نکات نگهداری از ماکروفر دلونگی

برای آن که مایکروفر دلونگی سال‌ها بتواند به خوبی عملکرد خود را به خوبی حفظ کند، باید روزانه از آن نگهداری و مراقبت شود! البته نگهداری از آن باید به طور صحیح و از طریق مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر دلونگی (DeLonghi) انجام شود. اما اگر از دستگاه به درستی نگهداری نشود، قطعا مشکلاتی به وجود خواهند آمد که به سادگی قابل رفع نیستند. در ادامه یک سری نکات مهم را جمع آوری کرده ایم که می‌توانند در این مسیر شما را همراهی نمایند:

 1. دستگاه را در جای مناسب و به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 2. تحت هیچ شرایطی ماکروفر را خالی روشن نکنید.
 3. از بسته شدن کامل درب اطمینان حاصل نمایید.
 4. مواد غذایی فریز شده را مدتی در فضای منزل قرار داده و پس از آب شدن کامل، داخل ماکروفر قرار دهید.
 5. در ساعات اوج مصرف، دستگاه را روشن ننمایید.
 6. در صورت جرقه زدن ماکروفر، آنرا بلافاصله خاموش نمایید.
 7. در جهت از بین بردن لکه‌‌ها از محلول آب و صابون استفاده کنید.
 8. هرگز برای گرم کردن مایعات از ماکروفر استفاده نکنید.
 9. از آب‌پز کردن تخم مرغ داخل دستگاه بپرهیزید.
 10. استفاده از برنامه‌های پخت از پیش تعیین شده ماکروفر.
 11. هنگام گرم کردن غذا از درب مخصوص ماکروفر استفاده نمایید.
 12. حتما از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.
 13. پس از هر چند بار استفاده، حتما با استفاده از دستمال دستگاه را تمیز کنید.
 14. در طی بازه زمانی مناسب، اقدام به سرویس ماکروفر دلونگی نمایید.

رفع مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر دلونگی

هزینه تعمیر ماکروفر دلونگی

اگر مایکروفر دلونگی شما دچار خرابی شده و بابت قیمت تعمیر ماکروفر دلونگی (DeLonghi) دچار تردید شده اید، می‌توانیم تماما به شما اطمینان خاطر لازمه را بدهیم که تمامی هزینه‌های اعلامی جهت تعمیر ماکروفر دلونگی بر اساس نرخ مصوب اتحادیه می‌باشد. لازم به ذکر است که ما در آریابهکار جهت کاهش هزینه‌های شما، در ابتدا دستگاه شما توسط تکنسین مجرب در تعمیرگاه عیب یابی می‌شود و سپس اعلام هزینه صورت می‌گیرد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر زیمنس

عیب یابی ماکروفر دلونگی

همان گونه که گفته شد، عیب یابی ماکروفر دلونگی بسیار مهم است که صرفا باید توسط تکنسین مجرب صورت گیرد. اما چرا عیب یابی؟ راه دیگری نیست؟ عیب یابی به پروسه‌ای گفته می‌شود که کارشناس با دقت کافی اقدام به بررسی ایرادات پیش آمده می‌کند تا مشکل را بسیار دقیق تشخیص دهد. در این صورت با هزینه منصفانه‌ای مشکل شما برطرف خواهد شد و نیازی به پرداخت هزینه‌های جانبی نخواهید داشت. اما اگر این پروسه توسط افراد مجرب انجام نشود، نه تنها مشکل شما رفع نخواهد شد، بلکه هزینه بالایی را صرف تعویض قطعات سالم باید بپردازید.

در آریابهکار تمامی خدمات ما جهت عیب یابی مایکروفر دلونگی، بصورت رایگان توسط تکنسین‌های مجرب انجام می‌شود.

همچنین خدمات تعمیر ماکروفر دلونگی قدیمی در مجموعه ما پذیرش می‌شود.

 • پس از اتمام کار دستگاه فاکتور ارائه می‌شود.
 • تعمیرات با بهترین متد روز دنیا انجام می‌شود.
 • تعمیر و تعویض تمامی قطعات ماکروفر دلونگی.
 • عیب یابی کاملا رایگان انجام می‌شود.
 • پس از عیب یابی دقیق، اعلام هزینه بر اساس نرخ مصوب اتحادیه اعلام خواهد شد.

تعمیر ماکروفر دلونگی در تهران

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر ماکروفر دلونگی و سایر برقی خانگی، دارای دو شعبه در شرق و غرب تهران است که می‌توانید از این طریق اقدام به رفع مشکل پیش آمده برای دستگاه خود نمایید. لازم به ذکر است که تمامی خدمات تعمیر ماکروفر دلونگی توسط کادری مجرب و ماهر با قطعات وارداتی و اصلی برند دلونگی انجام می‌شود.

جهت استفاده از خدمات ما می‌توانید بصورت حضوری به نزدیک ترین شعبه ما مراجعه کنید تا مشکل دستگاه در حضور خودتان عیب یابی شود. اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید از خدمات حضوری ما استفاده کنید، می‌توانید از خدمات غیرحضوری ما با پیک رفت و برگشت رایگان استفاده نمایید. از این طریق، پیک شرکت دستگاه شما را تحویل خواهد گرفت و پس از تحویل دستگاه، قبضی به شما ارائه خواهد شد. همچنین پس از حضور دستگاه در شرکت، عیب یابی توسط تکنسین شعبه صورت خواهد گرفت.

 • استفاده از خدمات حضوری و غیر حضوری.
 • ساعات اداری شرکت شنبه تا چهارشنبه از 9 الی 18 و پنچشنبه‌ها 9 الی 14 می‌باشد.
 • قطعات استفاده شده برای تعمیر ماکروفر دلونگی، وارداتی و شرکتی می‌باشد.
 • جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق تلگرام، ایمو و واتساپ اقدام نمایید.
 • استفاده از بروزترین ابزار روز دنیا جهت تعمیر ماکروفر دلونگی.

خدمات تعمیر ماکروفر دلونگی DeLonghi در تهران

همچنین بخوانید: 5 علت دود کردن ماکروفر

مشکلات رایج ماکروفر دلونگی در یک نگاه

در طی این گزارش از آریابهکار تلاش شد تا تمام مشکلات و ایراداتی که ممکن است در طول زمان برای ماکروفر دلونگی شما رخ دهند، به همراه دلایل و نحوه آنها بررسی شوند. اما اینک در این بخش از این گزارش، با مشکلات احتمالی و دلایل آنها بصورت مختصر آشنا خواهید شد.

روشن نشدن ماکروفر دلونگی روشن نشدن مایکروفر دلونگی معمولا به دلایل متعددی رخ می‌دهد که رایج ترین آن خرابی مگنترون است.
خرابی ترموستات ماکروفر آسیب دیدن و از کار افتادن ترموستات معمولا به دلیل استفاده مداوم و نادرست از دستگاه رخ می‌دهد.
خرابی کوپلینگ ماکروفر دلونگی استفاده از ظروف غیراستاندارد و سنگین باعث آسیب دیدن کوپلینگ می‌شوند.
تعویض قطعات ماکروفر دلونگی خدمات تعویض قطعات مایکروفر دلونگی توسط تکنسین‌های ما در آریابهکار انجام می‌شود.
خرابی موتور گردان ماکروفر استفاده مداوم از ماکروفر، باعث خرابی موتور گردان دستگاه می‌شود که معمولا باید آنرا تعویض کنید.
آسیب دیدن برد ماکروفر دلونگی نوسان برق و قطع و وصلی دستگاه می‌تواند به سادگی منجر به سوختن برد دستگاه شود.
خرابی مگنتران مایکروفر دلونگی استفاده مداوم از ماکروفر دلونگی، باعث خرابی مگنتران مایکروفر می‌شود.
جرقه زدن مایکروفر مشکل جرقه زدن مایکروفر دلونگی، معمولا به دلیل استفاده از ظروف فلزی رخ می دهد. اما اگر از ظروف فلزی استفاده نمی کنید، علت این مشکل خرابی مگنترون مایکروویو دلونگی می‌باشد.
نچرخیدن سینی مایکروفر این مشکل معمولا به دلیلی خرابی سینی و موتور گردان رخ می‌دهد که قابل رفع است.
از کار افتادن موتور ماکروفر دلونگی وارد کردن فشار بیش از حد به ماکروفر و همچنین نوسان شدید برق، می‌تواند باعث سوختن موتور ماکروفر دلونگی شود.
خرابی دیود مایکروفر استفاده نادرست و اشتباه از ماکروفر، باعث از کار افتادن دیود می‌شود و جهت رفع این مشکل باید دیود را تعویض کنید.

چرا ماکروفر دلونگی جرقه می‌زند؟

دلایل متعددی وجود دارند که باعث بروز این مشکل می‌شوند و مهم‌ترین علت آن نیز وجود ذرات فلزی در دستگاه می‌باشد.

خرابی موتور ماکروفر دلونگی قابل تعمیر است؟

بله. اگر مشکل ایجاد شده جدی نباشد، قابل تعمیر خواهد بود. اما اگر مشکل بسیار جدی باشد، باید اقدام به تعویض موتور ماکروفر دلونگی نمایید.

چرا سینی ماکروفر دلونگی نمی‌چرخد؟

معمولا این مشکل به دلیل خرابی موتور گردان و کوپلینگ رخ می‌دهد که نسبت به خرابی پیش آمده، قابل تعمیر و تعویض هستند.

چرا ماکروفر دلونگی دود می‌کند؟

این مشکل معمولا به دلیل پخت و پز غذاهای چرب به وجود می‌آید. اما اگر غذای موجود در ماکروفر چرب نیست، باید مشکل توسط تکنسین عیب یابی شود.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام علت اینکه ماکروفر غذا رو خوب گرم نمیکنه چیه؟ تظیماتش درسته ولی مثب سابق عمل نمیکنه، برند دلونگی هست

  1. باسلام

   سوختن دیود و مگنترون به همراه خرابی فیوز حرارتی باعث گرم نشدن ماکروفر می شود.

   برای درخواست خدمات تعمیر می توانید با شماره 02145437 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

  1. باسلام

   معیوب شدن پروانه، مگنترون دیود و صفحه محافظ میکا دستگاه همگی از دلایل جرقه زدن ماکروفر است.

   بایستی توسط تعمیرکار بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top