skip to Main Content
مرکز تعمیر ماکروفر زیمنس Siemens
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر زیمنس

تعمیر ماکروفر زیمنس و مشکلات احتمالی که در طول بلند مدت ممکن است بر روی این دستگاه رخ دهد، بدون شک یکی از مشکلات مصرف کنندگان این مایکروفر می‌باشد. ماکروفر زیمنس نیز همانند دیگر وسایل برقی، بر اثر استفاده نادرست و گذشت عمر مفید، دچار مشکلاتی می‌شود که بهتر است در صورت بروز این مشکلات حتما اقدام به تعمیر ماکروفر زیمنس Siemens نمایید. این در صورتی است که در صورت عدم رفع این مشکلات، هزینه بیشتری را متحمل خواهید بود. در ادامه این گزارش از نمایندگی تعمیر ماکروفرقصد داریم تا مشکلات و نحوه تعمیر ماکروفر زیمنس را مورد بررسی قرار دهیم.

مراجعه به مراکز تعمیر ماکروفر زیمنس

در صورت خرابی مایکروویو زیمنس، ابتدا بررسی کنید که مشکل از کجاست؟ چرا که برخی از مشکلات توسط شما قابل رفع است. اما اگر موفق نشدید، استفاده از گارانتی و مراجعه به مراکز تعمیر ماکروفر زیمنس یا نمایندگی تعمیر ماکروفر زیمنس، بدون شک بهترین و منطقی‌ترین راه برای تعمیر مایکروفر زیمنس است. اما امکان دارد دستگاه از دوره گارانتی خارج شده یا برگه گارانتی مفقود شده باشد؛ از این رو می‌توانید دستگاه را به یکی از شعب آریابهکار منتقل کنید. پس از انتقال دستگاه به شرکت، توسط کارشناسان مجرب مجموعه عیب یابی خواهد شد.

جهت ارتباط با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214، 02145437 و 02191006676 تماس حاصل فرمایید.

مرکز تعمیر ماکروویو زیمنس

عیب یابی مایکروویو زیمنس

در اکثر مواقع مایکروفر شما با مشکلاتی مواجه می‌شود که باید برای تعمیر آن، ابتدا توسط تکنسین عیب یابی انجام شود؛ عیب یابی دستگاه باید توسط افراد متخصص صورت گیرد، در غیر این صورت هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد. با مراجعه حضوری یا استفاده از پیک رفت و برگشت رایگان ما در آریابهکار، پس از ورود دستگاه به شرکت به‌طور رایگان عیب یابی ماکروفر زیمنس انجام می‌شود و با توجه به ایراد به وجود آمده به شما اعلام هزینه خواهد شد.

 • اپلیکیشن‌های واتساپ، تلگرام، ایمو جهت ارتباط با کارشناسان می‌باشد.
 • می توانید درخواست خود را از طریق پر کردن فرم درخواست تعمیر ثبت نمایید.
 • از طریق خطوط مندرج روی سایت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

هزینه تعمیر ماکروفر زیمنس

با توجه به نوسانات ارزی، هزینه ثابتی را نمی‌توان جهت تعمیر مایکروفر زیمنس مشخص نمود. این در حالی است که شما با استفاده صحیح و اصولی از مایکروویو زیمنس می‌توانید از بروز هر مشکل احتمالی جلوگیری کنید. تمام خدمات و هزینه‌های اعلامی به شما مشتریان عزیز در آریابهکار، براساس نرخ مصوب اتحادیه می‌باشد. لازم به ذکر است در صورتی که تخصص کافی در تعمیر مایکروفر ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر دستگاه نفرمایید.

 • بازبینی و عیب یابی ماکروفر بدون دریافت هیچ هزینه‌ای انجام می‌شود.
 • قطعات استفاده در این مجموعه وارداتی و شرکتی می‌باشند.
 • حضور تکنسین‌های مجرب جهت تعمیر و تعویض قطعات.

تعمیر ماکروفر زیمنس در تهران

شرکت آریابهکار با تاسیس 2 شعبه در شرق و غرب با بیش از 30 سال سابقه و گارانتی 90 روزه با 1 هفته تست رایگان، آماده خدمت رسانی و تعمیر ماکروفر زیمنس در تهران می‌باشد. همچنین تعمیرات دستگاه با استفاده از تجهیزات پیشرفته روز دنیا به بهترین شکل و در سریع‌ترین حالت ممکن انجام می‌شود. در صورت عدم رفع مشکل، دستگاه مجددا جهت تعمیر وارد شرکت می‌شود. لازم به ذکر است برای رضایت شما عزیزان، تست دستگاه توسط واحد کنترل کیفیت برای اطمینان از عملکرد صحیح انجام خواهد شد.

خدمات تعمیر ماکروفر زیمنس در تهران
خدمات تعمیر مایکروویو زیمنس در تهران

مشکلات و ایرادات رایج ماکروفر زیمنس

باگذشت زمان و عدم رعایت نکات اساسی در استفاده از ماکروفر زیمنس، طبیعتا دستگاه با مشکلاتی روبرو خواهد شد؛ این در حالی است که با مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر زیمنس می‌توانید با تمام این نکات آشنا شوید. در ادامه این گزارش می‌خواهیم مشکلات و ایرادات رایج ماکروفر Siemens و راه حل رفع آن را برای شما توضیح دهیم که این مشکلات عبارتند از:

نچرخیدن سینی ماکروفر زیمنس

سینی ماکروفر با چرخاندن غذا، گرمای تولید شده را به طور یکنواخت به غذا میرساند. چرخش سینی به وسیله قطعه زیرین آن به نام موتور گردان انجام می‌شود؛ همچنین موتور گردان به وسیله کوپلار یا کوپلینگ نیروی وارده را به صفحه گردان منتقل می‌نمایید و اگر سینی به طور صحیح به چرخش در نیاید، غذا به درستی گرم نخواهد شد.

اکثرا دلیل نچرخیدن صفحه گردان، قرار دادن ظروف بزرگ در مایکروفر است؛ توجه داشته باشید قبل از قرار دادن غذا، به اندازه و وزن آن توجه لازم را به خرج دهید؛ در صورت استاندارد نبودن اندازه و وزن ظرف، سینی به دیواره‌های ماکروفر گیر کرده و مانع حرکت صفحه گردان می‌شود. اما دلایل دیگری اعم از خرابی کوپلینگ، خرابی موتور گردان و… نیز می‌توانند منجر به نچرخیدن سینی مایکروفر شوند که باید توسط تکنسین تعمیر یا تعویض شوند.

 • در زمان‌های معین حتما ماکروفر تمیز شود.
 • از ظروف مناسب ماکروفر استفاده شود.
 • سینی را به درستی در جای خود قرار دهید.
 • از وارد شدن هرگونه ضربه به سینی ماکروفر جدا خودداری بفرمایید.

غذا در ماکروفر گرم نمی‌شود

اگر غذا را داخل ماکروفر قرار دادید و در طی زمان مشخص شده، متوجه این شدید که غذا گرم یا آماده نشده است، نشان دهنده یک مشکل مهم در ماکروویو زیمنس می‌باشد. در این مواقع، دستگاه کارایی اصلی خود را از دست داده است. این مشکل دلایل متعددی داراست که از مهمترین دلایل آن می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1. خرابی مگنترون:

مگنترون از اصلی‌ترین قطعات ماکروفر می‌باشد که وظیفه تولید و آزاد سازی گرما در محیط مایکروفر دارد. بنابراین هرچه ماکروویو زمان بیشتری روشن باشد، میزان گرمای تولید شده در دستگاه نیز افزایش می‌یابد. این قطعه در اثر استفاده نادرست یا تمام شدن عمر مفید خود دچار خرابی می‌شود که به تشخیص متخصص تعمیر لوازم خانگی، قابل تعمیر یا تعویض می‌باشد.

خرابی مگنتران ماکروفر
خرابی مگنتران ماکروفر زیمنس

2. خرابی ترانس:

ترانس، وظیفه تامین انرژی مگنترون را برای تولید امواج و تابش آن در محیط ماکروفر را دارد. این قطعه از تعداد زیادی خازن و سیم پیچ تشکیل شده و با تولید انرژی و ولتاژ به مگنترون در انجام وظیفه، کمک می‌کند. با خرابی ترانس گرم شدن غذا در ماکروفر با اختلال رو به رو می‌شود.

جرقه زدن مایکروفر زیمنس

جرقه زدن ماکروفر از آن دسته از ایراداتی است که می‌توان به راحتی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای آن را رفع نمایید. دلایل جرقه زدن ماکروفر، بسیار زیاد هستند که این مشکل همراه با صدا و نور می‌باشد و در برخی مواقع باعث ایجاد سوختگی در روی دیواره یا سقف درون ماکروفر می‌شود. توجه داشته باشید که جرقه زدن ماکروفر ناشی از چند مورد می‌باشد که عبارتند از:

1. استفاده از ظروف فلزی:

وجود کوچک‌ترین ظروف فلزی در ماکروویو باعث جرقه زدن می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود حتما از ظروف مخصوص ماکروفر و غیر فلزی استفاده کنید.

2. خراب شدن ورقه میکا ماکروفر:

ورقه میکا، کاور انتشار امواج نامیده می‌شود که وظیفه آن هدایت گرما به مرکز ماکروفر است. گاها امکان دارد ذرات غذا بر روی این پوشش چسبیده و در این صورت گرمای مگنترون ذرات غذایی را می‌سوزاند و باعث جرقه زدن ماکروفر می‌شود.

 • مطمئن شوید هیچ ضایعه فلزی‌‌ای در ماکروفر قرار نداشته باشد.
 • از درپوش‌های مخصوص ماکروفر استفاده شود.
 • از ظروف لب پر، طلا کوب شده و ظروف چینی استفاده نشود.
 • داخل ماکروفر زیمنس را به‌صورت کامل تمیز کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

خرابی پنل ماکروفر

پنل ماکروفر تمامی دستوراتی که کاربر به آن می‌دهد را کنترل و به قطعات مربوطه ارسال می‌کند. در صورت خرابی پنل، دستگاه به صورت کامل عملکرد کلی خود را از دست می‌دهد. پنل به دلایل مختلفی دچار مشکلات می‌شود که این دلایل عبارتند از:

1. خرابی صفحه کنترل:

در صورتی که صفحه کنترل ماکروفر خراب شود، با فشردن دکمه‌ها متوجه این خواهید شد که هیچ یک از دستورهای شما توسط دستگاه اجرا نمی‌شود. اگر این مشکل برای ماکروفر زیمنس شما رخ داد، باید حتما اقدام به تعمیر آن نمایید.

از فشردن سفت و سخت دکمه‌ها به‌صورت جد خودداری کنید.

خدمات تعمیر ماکروفر زیمنس

2. خرابی سوئیچ غشایی:

زمانی که سوئیچ غشایی ماکروفر خراب شده باشد، صفحه نمایش روشن می‌شود، اما عملا هیچ کدام از دکمه‌های دستگاه عملکردی ندارند. در این مواقع باید سوئیچ غشایی را تعمیر یا تعویض نمایید. لازم به ذکر است به هیچ وجه دکمه‌های پنل را با وسایل تیز فشار ندهید.

3. خرابی برد الکترونیک:

برد الکترونیک ماکروویو قطعه مهمی در دستگاه می‌باشد که تمامی فرمان عملیات را در ماکروفر صادر می‌کند. زمانی که این قطعه آسیب ببیند صفحه لمسی ماکروفر از کار می‌افتد و عملا دستگاه دیگر هیچ کاربردی نخواهد داشت.

 • در زمان‌ها معین اقدام به تمیز کردن پنل بفرمایید.
 • دستگاه به دور از هرگونه رطوبت نگهداری شود.
 • از ضربه زدن به پنل جدا خودداری بفرمایید.
 • از دستمال تمیز و خشک برای تمیز کردن پنل استفاده کنید.
خرابی برد الکترونیک ماکروفر زیمنس
خرابی برد الکترونیک مایکروفر زیمنس

بسته نشدن درب ماکروفر

اگر درب ماکروفر زیمنس به‌صورت کامل به هر دلیلی بسته نشود، بدین معناست که شما نمی توانید از قابلیت‌های ماکروفر کامل استفاده کنید. بسته شدن دربِ ماکروفر توسط میکروسوئیچ کنترل می‌شود؛ میکروسوئیچ در قفل درب قرار دارد. مشکل بسته نشدن درب به سیستم قفل و چفت بستگی دارد که حتما باید توسط متخصصین تعمیر ماکروفر زیمنس در صورت خرابی، تعمیر یا تعویض شود.

 • از بسته شدن درب به صورت کامل اطمینان حاصل کنید.
 • درب را با احتیاط باز و بسته نمایید.
 • سالم یا شکسته بودن میکروسوئیچ درب مایکروفر زیمنس بررسی شود.

نکات نگهداری از ماکروفر زیمنس

به طور میانگین ماکروفر بین 5 تا 10 سال عمر مفید دارد. اما برای اینکه ماکروفر عمر طولانی مدت داشته باشد و بتواند به خوبی کارایی خود را حفظ کند، باید نکات مهمی را رعایت کنید تا تحت هیچ شرایطی شاهد خرابی نباشید. از اساسی‌ترین راه حل‌ها و بایدها و نبایدها برای نگهداری از ماکروفر زیمنس می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • هرگز ماکروفر را به‌صورت خالی روشن نکنید.
 • به هیچ وجه کنسرو یا شیشه شیر را در مایکروفر داغ نکنید.
 • از زمان‌های پخت از پیش تعین شده استفاده نمایید.
 • محدودیت‌های وزنی حتما رعایت شود.
 • برای از بین بردن لکه‌های سخت، یک فنجان آب را به مدت 60 الی 90 ثانیه در مایکروفر گرم کنید.
 • مواد غذایی فریز شده را قبل از قرار دادن داخل ماکروفر در دمای منزل قرار دهید.
 • از دستمال خشک و تمیز جهت پاک کردن داخل ماکروفر استفاده کنید.
 • قبل از تمیز کردن مایکروویو زیمنس، دو شاخه را از برق بکشید.

مشکلات رایج ماکروفر زیمنس در یک نگاه

در این گزارش سعی شد تا شما را با مشکلات رایج و راه حل‌های مایکروفر زیمنس آشنا سازیم. در ادامه به صورت مختصر این مشکلات و راه حل‌های آنها را بررسی نموده‌ایم:

روشن نشدن لامپ ماکروفر زیمنسدر صورت روشن نشدن لامپ درون ماکروویو، توسط تکنسین تعویض می‌شود.
کار نکردن دکمه‌های ماکروفراگر بنابر هر دلیلی دکمه‌های ماکروفر زیمنس کار نکردند، توسط تکنسین تعمیر یا تعویض می‌شوند.
جرقه زدن ماکروفر زیمنسدلایل متعددی برای جرقه زدن ماکروفر وجود دارند که برای تعمیر باید عیب یابی انجام شود.
بسته نشدن درب ماکروفراین مشکل قابل تعمیر نیست و باید اقدام به تعویض میکروسوئیچ ماکروفر زیمنس کنید.
گرم نکردن غذا در مایکروفر زیمنسمشکل گرم نکردن غذا در ماکروفر زیمنس دارای دلایل متعددی است که باید عیب یابی صورت گیرد.
خراب شدن مگنتران مایکروویوخرابی مگنتران معمولا از طریق تعویض آن رفع می‌شود.
نچرخیدن سینی مایکروفراین مشکل باید توسط تکنسین عیب یابی و بازبینی شود.
خرابی برد الکترونیک ماکروفر زیمنسخرابی برد الکترونیک ماکروفر زیمنس، طبق نظر کارشناس قابل تعمیر یا تعویض می‌باشد.
از کار افتادن ترموستات مایکروویو زیمنساز کار افتادن ترموستات مایکروفر، معمولا قابل تعویض می‌باشد.
کار نکردن موتور گردان ماکروفردر صورت خرابی موتور گردان نسبت به وضعیت قطعه، هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض است.

علت روشن نشدن ماکروفر زیمنس چیست؟

این مشکل دارای دلایل متعددی است که باید توسط تکنسین عیب یابی صورت گیرد.

علت داغ نشدن غذا در مایکروویو زیمنس چیست؟

معمولا به دلیل خرابی مگنتران است.

چرا سینی ماکروفر زیمنس نمی‌چرخد؟

این مشکل می تواند ناشی از خرابی کوپلینگ یا موتور گردان رخ دهد.

دکمه‌های مایکروویو زیمنس قابل تعمیر هستند؟

بله. قابل تعمیر هستند.

امتیاز page

This Post Has 4 Comments

 1. سلام، ماکروفر زیمنس دارم که جدیدا جرقه میزنه، ظرف فلزی هم استفاده نکردم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. باسلام
   معیوب شدن پروانه، مگنترون و دیود دستگاه و استفاده از ظروف فلزی منجر به جرقه زدن ماکروفر می شود.
   همچنین می توانید مطلب ” ۸ علت جرقه زدن ماکروفر و راه حل آن” را مطالعه بفرمایید.

 2. سلام، مشکل ماکروفر من اینه که غذا رو خوب گرم نمیکنه، یطرف غذا گرمه و یه طرف دیگه سرد!

  1. باسلام
   جناب آقای موسوی عزیز پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از کلیه دلایل گرم نشدن غذا در ماکروفر مطلب ” دلایل گرم نکردن مایکروفر ” را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214