skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ایراداتی که ممکن است در طول زمان برای مایکروفر پاناسونیک رخ دهد، از سوالات دارندگان ماکروفر پاناسونیک است. ماکروفر پاناسونیک، یکی از برندهای معتبر و محبوب در ایران است که می‌تواند در طی استفاده‌های نادرست آسیب ببیند که با استفاده اصولی و رعایت نکات نگهداری با مشکلی روبرو نخواهید شد. در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا مشکلات و نحوه تعمیر ماکروفر پاناسونیک را مورد بررسی قرار دهیم.

مراجعه به نمایندگی‌های ماکروفر پاناسونیک

بهترین تصمیم برای تعمیر ماکروفر پاناسونیک، استفاده از خدمات پس از فروش این شرکت است که می توانید از طریق مراجعه به نمایندگی خدمات پاناسونیک یا خدمات پس از فروش مایکروفر پاناسونیک از گارانتی دستگاه استفاده کنید. اما اگر دستگاه دیگر در دوره گارانتی نیست، می‌توانید با مراجعه به مجموعه آریابهکار با کادری مجرب و ماهر، اقدام به تعمیر ماکروفر پاناسونیک کنید.

 • استفاده از قطعات وارداتی و اورجینال شرکتی.
 • گارانتی رسمی 90 روزه برای تمامی خدمات انجام شده.
 • تعمیر و تعویض تمام قطعات معیوب و از کار افتاده ماکروفر پاناسونیک.
تعمیر ماکروفر پاناسونیک
خدمات تعمیر ماکروفر پاناسونیک

جهت تماس با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 اقدام نمایید.

خرابی برد ماکروفر پاناسونیک

برد ماکروفر پاناسونیک از اجزای کارآمد دستگاه می‌باشد که به عنوان مغز دستگاه شناخته می‌شود و وظیفه انتقال اطلاعات و فرمان دهی به سایر قطعات را بر عهده دارد. خرابی برد باعث به وجود آمدن اختلالاتی در عملکرد قطعات می‌شود. همچنین با خرابی این قطعه، دکمه‌های مایکروفر کارایی خود را از دست می‌دهند. عوامل زیادی باعث خرابی برد ماکروفر می‌شوند که به شرح ذیل هستند:

 • قرار گرفتن دستگاه در معرض رطوبت.
 • عدم استفاده از محافظ برق استاندارد.
 • ورود ولتاژ زیاد به دستگاه.
 • نوسانات شدید برقی.

خرابی سینی ماکروفر پاناسونیک

سینی ماکروفر وظیفه به چرخش درآوردن غذا برای پخش گرما به صورت یکنواخت را برعهده دارد که این مشکل در طول بازه زمانی طولانی مدت و یا استفاده نادرست از سینی، ممکن است رخ دهد. نچرخیدن سینی ماکروفر علت‌های مختلفی دارد که عبارتند از:

1. خرابی کوپلینگ:

کوپلینگ ماکروفر، به یک قطعه پلاستیکی گفته می‌شود که اتصال دهنده موتور به سینی می‌باشد و گاها امکان دارد بر اثر تموم شدن عمر مفید یا استفاده نادرست، آسیب ببیند. در صورت خرابی این قطعه، سینی به گردش در نمی‌آید و به دلیل پلاستیکی بودن جنس کوپلینگ، معمولا خدمات تعویض کوپلینگ برای رفع این مشکل انجام می‌شود.

2. خرابی موتور گردان:

از اصلی ترین دلایل نچرخیدن سینی می‌توان به خرابی موتور گردان اشاره کرد. وظیفه موتور گردان این است که  پس از روشن شدن دستگاه، کوپلینگ را بچرخاند و زمانیکه کوپلینگ بچرخد، سینی ماکروفر نیز به گردش در خواهد آمد. به همین دلیل یکی از دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر، خرابی موتور گردان می‌باشد.

موتور گردان مایکروویو پاناسونیک

3. سینی به درستی در جای خود قرار نگرفته:

ممکن است پس از خارج کردن سینی مایکروویو، آنرا بصورت صحیح بر روی کوپلینگ قرار نداده باشید. این مشکل می‌تواند به ندرت رخ دهد و به همین دلیل توجه داشته باشید سینی به درستی بر روی کوپلینگ قرار بگیرد. در صورت آسیب دیدن سینی، جهت تعویض سینی ماکروفر پاناسونیک از طریق شماره‌های مندرج با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در حال حاضر بنابر نوسانات ارزی، به‌صورت جداگانه امکان فروش قطعات ماکروفر پاناسونیک میسر نمی‌باشد و صرفا خدمات تعمیر ماکروفر پاناسونیک در آریابهکار انجام می‌شود.

مشکلات رایج ماکروفر پاناسونیک

با گذشت زمان و استفاده از ماکروفر پاناسونیک، ایراداتی بر روی دستگاه رخ میدهند که برخی از این ایرادات بدون پرداخت هزینه، در منزل قابل حل می‌باشند. اما برخی دیگر از مشکلات وجود دارند که توسط شما قابل حل نیستند و صرفا باید توسط تکنسین برطرف شوند. در قسمت بالا دو مورد از مشکلات رایج ماکروفر پاناسونیک را مورد بررسی قرار دادیم و در ادامه به سایر مشکلات این دستگاه خواهیم پرداخت:

روشن نشدن لامپ ماکروفر پاناسونیک

لامپ ماکروفر نیز همانند سایر انواع لامپ‌ها، می‌تواند تحت شرایطی اعم از نوسان برق، شل شدن پایه‌های لامپ و… در طول زمان کارایی خود را از دست دهد. گاها ممکن است روشن نشدن لامپ به دلیل خرابی برد ماکروفر باشد و نیازی به تعویض لامپ ماکروفر پاناسونیک نداشته باشید. در این صورت بهتر است دستگاه توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد.

 • در صورت روشن نشدن لامپ، به مراکز تعمیر ماکروفر پاناسونیک مراجعه نمایید.
 • به هیچ وحه بی دلیل درب ماکروفر را باز نگه ندارید.
 • دو شاخه برق ماکروفر را به‌صورت صحیح به پریز متصل نمایید.

گرم نشدن غذا در مایکروفر

مشکل رایجی که در اکثر ماکروفرها علیرغم ماکروویو پاناسونیک شاهد هستیم، گرم نشدن غذا می‌باشد. علت بروز این مشکل به موارد زیادی بستگی دارد که در ادامه به اصلی ترین این موارد می‌پردازیم:

1. خرابی مگنترون

معمولا گرم نشدن غذا در ماکروفر، ناشی از خرابی مگنترون رخ می‌دهد. مگنترون با تولید اشعه‌های الکترومغناطیسی باعث گرم شدن غذا می‌شود. این قطعه دارای طول عمر مفید است و گرمای لازمه تولید نشده و غذا گرم نمی‌شود. در صورت خرابی این قطعه، می‌بایست اقدام به تعمیر ماکروفر پاناسونیک نمایید.

خرابی مگنترون ماکروفر پاناسونیک
مگنتران ماکروفر پاناسونیک چیست؟

2. خرابی دیود‌ها

دیود وظیفه یکسان‌سازی ولتاژ ترانس را برعهده دارد؛ به عبارتی دیگر وظیفه آن تبدیل برق متناوب به برق مستقیم است. در صورت خرابی دیود امکان بالا بردن ولتاژ وجود ندارد و باعث گرم نشدن غذا می‌شود.

3. خرابی خازن

خازن ماکروفر پاناسونیک وظیفه تبدیل کردن جریان متناوب به مستقیم را دارد که این جریان وارد ترانس ولتاژ شده و با افزایش ولتاژ، انرژی کافی را برای گرم کردم غذا به مگنترون منتقل می‌کند.

در صورت خرابی برد ماکروفر پاناسونیک می‌توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات پاناسونیک در تهران اقدام به تعمیر مایکروفر بنمایید.

جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک

جرقه زدن ماکروفر حین کار، مشکل به‌خصوص و غیرقابل رفعی نیست و به سادگی می‌توان آنرا تعمیر نمود. به‌طور کل، جرقه زدن مایکروفر معمولا دلیل بر خرابی دستگاه نبوده و بیانگر ایراد خاصی نیست. به همین دلیل این مشکل را می‌توان به سادگی و بدون پرداخت هر گونه هزینه‌ای در خانه رفع کنید. در ادامه این گزارش به اصلی ترین دلایل جرقه زدن می‌پردازیم:

1. استفاده از ظروف فلزی:

وجود کوچک‌ترین قطعه فلزی در ماکروفر پاناسونیک، می‌تواند به راحتی باعث ایجاد جرقه شود. از این رو باید توجه داشته باشید به هیج وجه از ظروف فلزی، طلاکوب شده، آلومینیوم و… در داخل ماکروفر استفاده نکنید و حتما از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده شود.

2. کثیفی داخل ماکروفر:

تجمع روغن، چربی و باقی‌مانده غذا در دستگاه، یکی دیگر از دلایل رایجی است که می‌تواند به سادگی منجر به جرقه در ماکروفر شود. توصیه می‌شود بعد از هر بار استفاده از دستگاه، حتما محفظه درونی مایکروویو را با دستمال مرطوب کاملا تمیز کنید.

قبل از تمیز کردن ماکروفر پاناسونیک، آنرا بصورت کامل از برق جدا کنید.

3. خرابی همزن:

این قطعه وظیفه دارد انرژی گرمایی تولید شده توسط مگنترون را به صورت یکنواخت در دستگاه پخش کند. خرابی این قطعه باعث می‌شود گرما فقط به یک نقطه متمرکز شده و به همین دلیل باعث جرقه زدن ماکروفر می‌شود.

 • بعد از اتمام کار حتما ماکروفر تمیز شود.
 • از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید.
 • از وارد شدن ضربه به دستگاه جلوگیری بفرمایید.

با این وجود توصیه می کنیم پیش از تعمیر ماکروفر پاناسونیک، بصورت کامل دفترچه راهنمای ماکروفر پاناسونیک که به عنوان منبع اصلی اطلاعات دستگاه شما می باشد را مطالعه کنید.

خرابی قفل ماکروفر

اگر درب به درستی بسته نشود، ماکروفر روشن نشده و اصولا کارایی خود را به طور کل از دست می‌دهد. درب ماکروفر دارای اهمیت ویژه‌ای است که هرگونه نقص در این قطعه، خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت. اما به دلایل مختلفی ممکن است قفل درب دچار خرابی شود که این دلایل به شرح ذیل هستند:

1. خرابی چفت درب:

به دلیل ظریف بودن این قطعات، امکان شکستن و ترک خوردگی آنها در اثر استفاده نادرست بسیار زیاد است. این قطعه، درب را به بدنه اصلی قلاب کرده و مانع از باز شدن درب می‌شود.

دلایل باز نشدن درب مایکروفر پاناسونیک

2. خرابی فنرها:

در صورت خرابی فنر‌ها فشار لازم برای باز و بسته شدن صحیح درب وجود ندارد و همچنین درب به درستی باز و بسته نمی‌شود.

3. خرابی دستگیره:

در صورت خرابی دستگیره درب به هر دلیلی، نمی‌توان به راحتی درب را باز و بسته کرد. دستگیره از جنس پلاستیک بوده و به همین منظور ممکن است بعد از مدتی استفاده، دچار مشکل شود که در این صورت توصیه می‌شود اقدام به تعمیر ماکروفر پاناسونیک نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر زیمنس

تعمیر مایکروویو پاناسونیک غرب تهران

مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه در تعمیر لوازم خانگی، دارای دو شعبه جهت تعمیر مایکروویو پاناسونیک در غرب تهران و همچنین در شرق، دسترسی شما عزیزان را به‌صورت حضوری و غیرحضوری آسان نموده است؛ در صورت امکان می‌توانید به‌صورت حضوری جهت عیب یابی بی وقفه اقدام نمایید. اما اگر شرایط کافی برای حضور را ندارید، می‌توانید از خدمات پیک رفت و برگشت رایگان شرکت استفاده نمایید.

 • گارانتی 90 روزه رسمی برای تمامی خدمات تعمیر ماکروفر پاناسونیک.
 • یک هفته تست رایگان پس از تعمیر.

عیب یابی ماکروفر پاناسونیک

عیب یابی پیش از تعمیر ماکروفر پاناسونیک، یک پروسه بسیار مهم می‌باشد؛ در صورتی که عیب یابی دستگاه به درستی تشخیص داده نشود، هزینه بیشتری را برای رفع مشکلات مایکروویو باید بپردازید. ما در مجموعه آریابهکار به‌صورت رایگان عیب یابی ماکروفر را انجام می‌دهیم و سپس اعلام هزینه جهت تعمیر می‌نماییم.

خدمات تعمیر ماکروفر پاناسونیک
عیب یابی مایکروویو پاناسونیک

هزینه تعمیر ماکروفر پاناسونیک

همانگونه که گفته شد، ما در آریابهکار در ابتدا عیب یابی دستگاه را انجام می دهیم و سپس اعلام هزینه توسط تکنسین ها انجام می شود. لازم به ذکر است که تعرفه های تعمیر ماکروفر پاناسونیک در آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می باشد و هیچ هزینه غیرمتعارفی از شما دریافت نخواهد شد. همچنین تکنسین های ما سعی دارند تا از طریق تعمیر قطعات، هزینه های تعمیراتی شما را کاهش دهند و نیازی به پرداخت هزینه های تعویض قطعات نداشته باشید.

مشکلات رایج ماکروفر پاناسونیک در یک نگاه

ایرادات و مشکلات رایجی ممکن است در طول زمان برای ماکروفر پاناسونیک رخ دهد که تمامی این مشکلات قابل تعمیر هستند. در این گزارش از آریابهکار سعی شد تا مشکلات متداولی که در طول زمان برای مایکروویو پاناسونیک رخ می‌دهند را بررسی کنیم. در ادامه نیز تمامی این مشکلات را به همراه پاسخ کوتاه و مختصر فراهم کرده‌ایم:

جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک این مشکل ناشی از عوامل و دلایل مختلفی است که باید توسط تکنسین عیب یابی شود.
نچرخیدن سینی ماکروفر پاناسونیک دلایل متعددی دارد و بهتر است در ابتدا سینی را با استفاده از دستمال خشک، تمیز کنید.
گرم نشدن غذا در مایکروفر ناشی از خرابی مگنترون، دیود و خازن‌ها رخ می‌دهد.
بسته نشدن درب ماکروفر پاناسونیک خرابی فنر، دستگیره، چفت‌ها و میکروسوئیچ در بسته نشدن درب ماکروفر نقش دارند.
خرابی برد ماکروفر پاناسونیک در صورت صلاح‌دید تکنسین، هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد.
خرابی کوپلینگ مایکروویو معمولا خدمات تعویض کوپلینگ در صورت خرابی انجام می‌شود.
نیم سوز شدن و خرابی موتور گردان ماکروفر نسبت به خرابی پیش آمده برای موتور گردان ماکروفر، هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض است.
خرابی مگنترون مایکروویو پاناسونیک طبق نظر تکنسین، خرابی مگنترون از طریق تعمیر یا تعویض قطعه، قابل رفع است.
میکروسوئیچ درب ماکروفر در صورت آسیب دیدن میکروسوئیچ، باید توسط تکنسین تعویض شود.
خرابی ترموستات ماکروفر پاناسونیک این مشکل طبق نظر تکنسین قابل تعمیر یا تعویض است.

چگونه عیب یابی مایکروویو پاناسونیک را انجام دهیم؟

عیب یابی مسائلی که ساده هستند را می توانید در خانه انجام دهید. اما در صورت نداشتن دانش کافی، توصیه می‌شود از کارشناسان تعمیر ماکروفر کمک بگیرید.

تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک چه مدت طول می‌کشد؟

به دلیل بالا بودن درخواست‌ها، امکان اعلام مدت زمان معین برای تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک امکان ندارد.

چگونه قطعات ماکروفر پاناسونیک را خریداری کنیم؟

در حال حاضر امکان فروش قطعات ماکروفر پاناسونیک به‌صورت جداگانه در فروشگاه آریابهکار میسر نیست.

آیا سینی مایکروفر پاناسونیک قابل تعمیر است؟

خیر. معمولا تعویض سینی ماکروفر پاناسونیک انجام می‌شود.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام، ماکروفر پاناسونیک دارم که دکمه هاش عمل نمیکنه، یه دفعه این اتفاق افتاد! مشکلش چیه؟

  1. باسلام

   دوست عزیز قطع شدن مدار، خرابی برد الکترونیکی و خازن معیوب باعث عمل نکردن دکمه های ماکروفر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button