skip to Main Content

با نگاهی به نسل های اخیر ماشین لباسشویی متوجه میزان پیشرفت قابل توجه این دستگاه در طول سال های اخیر خواهید شد. بدون شک اگر ماشین لباسشویی 5 سال پیش را با ماشین لباسشویی های جدید بازار ایران و جهان را مشاهده کنید، متوجه تغییرات قابل توجه در طراحی، قابلیت ها، عملکرد، میزان صدای شستشو و… می شوید که یک پیشرفت قابل توجه در این زمینه می باشد. از این رو ماشین لباسشویی های نسل جدید دارای قابلیت هایی هستند که شما عزیزان می توانید از این قابلیت ها به بهترین حالت ممکن استفاده کنید و دیگر نیازی به طی کردن پروسه شستشوی قدیم را نداشته باشید. اما این در حالی است که ماشین لباسشویی شما عزیزان دارای ده ها قابلیت باشد که شاید از 80% این قابلیت ها بی خبر باشید!

به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را حتی برای یکبار مطالعه کنید تا از ده ها قابلیتی که درون ماشین لباسشویی شما وجود دارند و از هیچ یک از آنها مطلع نیستید، باخیر شوید. یکی از این قابلیت ها این می باشد که برخی از ماشین لباسشویی ها دارای خشک کن هستند و با استفاده از این قابلیت می توانید البسه و… را که به هر دلیل شسته اید را بدون شستشو درون ماشین لباسشویی، خشک و سپس استفاده کنید. از این رو پیش از آنکه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی از آریابهکار را بخوانید، توصیه می کنیم سری به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود بزنید و مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما عزیزان نیز دارای قابلیت خشک کن می باشد.

با این وجود اگر ماشین لباسشویی شما عزیزان قابلیت خشک کن دارد، می توانید با استفاده از موارد ذیل اقدام به استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی نمایید. همراه ما باشید.

خشک کن در ماشین لباسشویی چگونه کار می کند؟

خشک کن در ماشین لباسشویی چگونه کار می کند؟

پروسه کاری خشک کن ماشین لباسشویی همانگونه که فکر می کنید، یک پروسه کاری ساده و آسان می باشد که امروزه در تمام دستگاه های ماشین لباسشویی این قابلیت وجود دارد. از این رو نحوه عملکرد خشک کن ماشین لباسشویی بدین گونه می باشد که پس از شستشوی کامل لباس های موجود درون دیگ و آبگیری کردن دستگاه که در این پروسه تمام مواد شوینده موجود بر روی لباس ها از بین می رود، خشک کن ماشین لباسشویی آغاز به کار می کند و با استفاده از دور تند اقدام به خشک کردن آب جذب شده لباس شما می کند. از این رو در طی 2-5 دقیقه تمام این پروسه که بستگی به وزن لباس های موجود درون دیگ ماشین لباسشویی قرار دارند، طول خواهد کشید.

وظایف خشک کن در لباسشویی

قابلیت خشک کن ماشین لباسشویی صرفا یک قابلیت منحصر بفرد با یک وظیفه حیاتی در ماشین لباسشویی می باشد که تنها وظیفه این قابلیت، خشک کردن لباس های موجود درون دیگ ماشین لباسشویی است. از این رو تنها وظیفه خشک کن ماشین لباسشویی این است که لباس های موجود درون دیگ را با برنامه خود، خشک می کند.

نحوه قرار دادن لباسشویی بر روی خشک کن

براساس مدل های مختلف ماشین لباسشویی که در بازار ایران وجود دارند، عنوان خشک کن با نوشته های مختلف بر روی این دستگاه درج شده اند. برای مثال در ماشین لباسشویی ال جی برای استفاده از خشک کن باید گزینه Spin را انتخاب نمایید و در یک ماشین لباسشویی دیگر باید گزینه Dry انتخاب کنید! از این رو در ابتدا باید از طریق دکمه Power اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی خود نمایید و پس از روشن کردن ماشین لباسشویی، لباس ها و یا پارچه های خیس را درون دیگ ماشین لباسشویی قرار دهید و با استفاده از گزینه خشک کن اقدام به خشک کردن آنها نمایید. به راستی اگر ماشین لباسشویی شما یکی از گزینه های زیر را داشت، به معنی خشک کن می باشد:

  • Dry.
  • Dry only.
  • Spin.
  • Heat setting.

زمان خشک کردن لباس ها در ماشین لباسشویی

زمان خشک کردن لباس ها در ماشین لباسشویی

بازه زمانی خشک کردن لباس ها در ماشین لباسشویی، به عوامل متعددی بستگی دارد و ما نمی توانیم یک بازه زمان ثابتی را برای شما عزیزان شرح دهیم. یکی از عوامل تاثیرگذار، وزن کلی لباس های موجود در دیگ ماشین لباسشویی است که هر چقدر این وزن بالاتر باشد، بازه زمانی طولانی تری خواهد بود و هر چقدر وزن لباس های موجود در دیگ کمتر باشد، بازه زمانی کمتری طول خواهد کشید. از این رو بازه زمانی حدودی که ما می توانید به شما عزیزان اعلام کنیم، 2 الی 5 دقیقه می باشد که این بازه زمانی براساس مدل، برند و برنامه انتخاب می تواند تغییر کند.

استفاده از خشک کن در لباسشویی به تنهایی

برای استفاده از خشک کن در ماشین لباسشویی به تنهایی باید لباس های خود را درون دیگ ماشین لباسشویی قرار دهید و پس از آنکه این پروسه را انجام دادید، از طریق دکمه Power اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی خود نمایید و در نهایت یکی از 4 گزینه مذکور (Dry، Dry only، Spin و Heat setting) را از میان برنامه های ماشین لباسشویی انتخاب کنید و سپس دکمه Start را بفشارید تا پروسه خشک کن ماشین لباسشویی شما عزیزان فعال شود و لباس های موجود درون دیگ دستگاه شما خشک شوند.

آیا استفاده تنها از خشک کن برای لباسشویی مضر است؟

همانگونه که در بالا گفته شد، خشک کن ماشین لباسشویی صرفا همانند ده ها قابلیتی که بر روی دستگاه شما وجود دارند، به‌صورت مجزا یک قابلیت می باشد! این بدین معناست همانگونه شما از قابلیت Quick 30 به منزله شستشوی مناسب البسه در ماشین لباسشویی در بازه زمانی 30 دقیقه استفاده می کنید، همانگونه نیز می توانید از قابلیت Spin به معنای خشک کن نیز در ماشین لباسشویی خود بدون هر گونه محدودیت خاصی استفاده کنید. از این رو اگر برای شما سؤال شده است که آیا استفاده از خشک کن برای ماشین لباسشویی مضر می باشد؟ باید بگوییم که هیچ آسیبی به دستگاه وارد نخواهد شد. البته باید چند مورد را در حین استفاده از این قابلیت رعایت نمایید. این دو نکته عبارتند از:

  • رعایت محدودیت وزنی ماشین لباسشویی که هم نباید وزن کم باشد و هم نباید وزن بسیار زیاد باشد!
  • به‌صورت پشت سرهم در طول روز از این قابلیت استفاده نکنید.
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214