skip to Main Content

صدا دادن ماشین لباسشویی و علت اصلی آن در بیش تر مواقع مربوط به بخش چرخان دستگاه می باشد. قسمت های متعددی در قسمت چرخان یا همان دیگه لباسشویی وجود دارد که موجب صدا دادن لباسشویی می شد.

هنگامی که لباسشویی در حال چرخش صدا ایجاد می کند به احتمال زیاد بلبرینگ های دستگاه دچار آسیب شده است. ما در این مقاله اقدامات انجام شده برای تعمیر لباسشویی که صدا می دهد را آورده ایم.

دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی

1.پاره شدن و یا آسیب دیدن تسمه

پاره شدن یا آسیب دیدن تسمه

پاره شدن تسمه در ماشین لباسشویی یکی از علت هایی است که موجب صدا دادن لباسشویی می شود. بررسی کنید تا تسمه دچار آسیب و یا پارگی نشده باشد و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

2.خرابی بلبرینگ

بلبرینگ

برای اینکه دیگ لباسشویی به راحتی و آزادانه بچرخد بر روی بلبرینگ قرار داده شده است. چنانچه این بلبرینگ ها فرسوده شده باشند موجب صدا دادن لباسشویی می شود.

اگر بلبرینگ لباسشویی شما آسیب دیده باشد به مرور زمان صدای آن بلند و بلند تر می شود.

اگر در هنگام خاموش بودن لباسشویی دیگ آن را بچرخانید و صدای سایش از آن بشنوید و یا اینکه دیگ ناموزون بچرخد نشان از بلبرینگ معیوب می باشد.

زمانی که صدای بلبرینگ مانند صدای جیغ باشد، به این معنی است که برای روان کار کردن احتیاج به روغن کاری دارد . اگر صدایی شبیه آسیاب شدن داد یعنی بلبرینگ در حال از هم پاشیدن است و هر چه زودتر باید تعویض شود چون موجب آسیب زدن به مخزن اصلی دستگاه می شود.

3.کوپلر موتور

کوپلر موتور لباسشویی

وظیف کوپلر انتقال قدرت شفت به موتور است و چنانچه مخزن بیش از حد پر شود از چرخیدن دیگ جلوگیری می کند و از صدمه دیدن شفت و موتور جلوگیری می کند. گاهی اوقات ممکن است کوپلر آسیب دیده موجب سر و صدا در لباسشویی شود.

4.قرقره درایو آسیب دیده باشد

قرقره درایو لباسشویی

تسمه بر روی قرقره قرار می گیرد و وظیفه چرخاندن دیگ لباسشویی را دارد. قرقره می تواند از جنس فلز و یا پلاستیک باشد و در صورتی که آسیب دیده باشد و یا ازجای خود درآمده باشد ایجاد سر وصدا می کند.

5.پمپ تخلیه معیوب

پمپ تخلیه لباسشویی

پمپ تخلیه دستگاه ممکن است مسدود شده و یا دچار آسیب دیدگی شده باشد.صدا دادن لباسشویی اگر به علت پمپ معیوب باشد فقط در فاصله زمانی معینی از چرخش لباسشویی اتفاق می افتد.

6.کلاچ معیوب

کلاچ لباسشویی

کلاچ در لباسشویی موجب می شود قدرت شفت به آرامی به دیگ داخلی منتقل شود و لباسشویی به آرامی به چرخش در بیاید.کلاچ معیوب موجب صدا دادن لباسشویی می شود و باید تعویض گردد.

7.ضعیف شدن فنر

فنر لباسشویی

ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولا دارای فنر و تسمه هایی هستند که مخزن لباس را در مرکز نگه می دارد. اگر یک تسمه یا فنر صدمه ببیند یا ضعیف شود، در حالت چرخش دستگاه صدایی بلند به گوش خواهد رسید. به سادگی تسمه یا فنر را تعویض کنید تا این مشکل را رفع کنید.

8.مشکل در همزن لباسشویی درب از بالا

پروانه های همزن در ماشین لباسشویی های درب از بالا کاربرد دارند. آنها همانطور که در یک جهت می چرخند، دندانه ها را روی قسمت داخلی همزن قرار می دهند. این کار باعث می شود قسمت بالایی همزن تنها در یک جهت حرکت داشته باشد.

قسمت پایینی در هر دو جهت حرکت خواهد داشت. دندانه ها از جنس پلاستیک هستند و با استفاده مداوم از بین می روند. آنها شروع به لغزش کرده و سر و صدای بلندی ایجاد خواهند کرد. راهی دیگر برای اطمینان از معیوب بودن این قسمت این است که متوجه شوید قسمت بالایی همزن حرکت نرم و روانی ندارد. نیمه ی بالایی همزن را در بیاورید تا ببینید آیا دندانه ها از بین رفته اند یا خیر.

چرا ماشین لباسشویی صدا می دهد؟

پاره شدن و یا آسیب دیدن تسمه، خرابی بلبرینگ، آسیب دیدن کوپلر و پمپ تخلیه معیوب از دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی است.

چرا لباسشویی بوی بد می دهد؟

باقی ماندن پسماند آلودگی لباس ها به همراه تجمع مواد شوینده، الیاف پارچه، نخ، پرز و مو باعث می شود تا میکروب ها در رطوبت و گرمای بالا رشد کرده و ماشین لباسشویی بوی بد بگیرد.

چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد؟

اگر سوئیچ درب لباسشویی معیوب باشد و یا در دستگاه به درستی بسته نشده باشد، موجب نچرخیدن ماشین لباسشویی می شود. همچنین ساییدگی کوپلینگ موتور، پارگی و یا شل بودن تسمه از دیگر دلایل عدم چرخش دیگ لباسشویی است.

4.9/5 - (17 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214