skip to Main Content

آیا با ماشین لباسشویی میتوان پتو هم شست؟ ظرفیت ماشین لباسشویی برای شستن پتو چقدر است؟ آیا شستن پتو با ماشین لباسشویی باعث نمیشود بعد ها نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی داشته باشیم؟

ماشین لباسشویی های امروزی و نسل جدید بنابر تغییرات گسترده ای که درون آنها لحاظ شده است، توانایی و قابلیت های متعددی برای شستشو انواع البسه، پارچه، پتو و… دارند که شما عزیزان می توانید با استفاده از این دستگاه تمام موارد مذکور را با انتخاب برنامه مناسب بشویید و دیگر از روش های سنتی برای شستشوی آنها اقدام نکنید.

از این رو باید بگوییم که ماشین لباسشویی صرفا برای شستن پیراهن، شلوار و… نیست و شما عزیزان می توانید حتی پتوهای خود را نیز در این دستگاه بشویید. اما اگر مایل به شستن پتو در ماشین لباسشویی هستید، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که ظرفیت ماشین لباسشویی برای شستن پتو چقدر است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که اگر تاکنون تجربه شستن اصولی پتو در ماشین لباسشویی را ندارید و مایل هستید تا به‌صورت اصولی و دقیق اقدام به شستن پتو در ماشین لباسشویی نمایید، باید این گزارش از آریابهکار را مطالعه نمایید.

لازم به ذکر است که هدف اصلی ما از شستن پتو در ماشین لباسشویی این است که هم پتو به نحوی شسته شود که دیگر هیچ گونه لکه ای در آن وجود نداشته باشد و هم اینکه آسیبی به ماشین لباسشویی وارد نشود!

چرا که در صورت وارد شدن آسیب به ماشین لباسشویی به دلیل شستن اشتباه پتو، یا باید اقدام به تعمیرات و یا اقدام به خرید دستگاه جدید کنید که به دلیل افزایش قیمت ماشین لباسشویی، تهیه یک دستگاه جدید کار سخت و دشواری می باشد. از این رو در ادامه این گزارش همراه ما باشید تا با شستن پتو در ماشین لباسشویی بیشتر آشنا شوید.

آیا امکان شستشوی پتو با لباسشویی وجود دارد؟

برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم که به‌صورت چشم بسته و براساس حدس و گمان نمی توان اعلام کرد که ماشین لباسشویی شما مناسب شستن پتو است یا خیر؟! چرا که شستن پتو در ماشین لباسشویی شما بستگی به عوامل متعددی دارد که برای یافتن پاسخ این سؤال باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید و چند دقیق وقت بگذارید و پاسخ این سوال را متوجه شوید.

آیا امکان شستشوی پتو با لباسشویی وجود دارد؟

از این رو اگر ماشین لباسشویی شما براساس دفترچه راهنما قابلیت شستن پتو را داشت، می توانید با خیالی آسوده اقدام به شستن پتو در این دستگاه کنید.

توجه: اکثر ماشین های لباسشویی جدید در بازار ایران دارای قابلیت شستن پتو هستند و برای اطمینان و آسوده‌خاطر بودن بهتر است به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

ماشین لباسشویی تا چند کیلویی برای شستن پتو مناسب است؟

معمولا ماشین های لباسشویی با ظرفیت 7 الی 12 کیلویی توانایی شستن انواع پتو را دارند که برای اطمینان از این موضوع، باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

نحوه شست و شوی درست پتو با ماشین لباس شویی

اگر تاکنون اقدام به شستن پتو در ماشین لباسشویی نکرده اید و می خواهید این پروسه را به‌صورت اصولی انجام دهید، در ادامه این گزارش قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه شست و شوی درست پتو با ماشین لباس شویی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نحوه شست و شوی درست پتو با ماشین لباس شویی

 1. در ابتدا باید پتو را به‌صورت صحیح بررسی کنید؛ بدین معنا که اگر هر گونه ذرات ریز، مو، کرک و… بر روی پتو وجود دارند را بتکانید.
 2. پس از آنکه پتو را تکاندید، باید آنرا درون ماشین لباسشویی قرار دهید.
 3. با استفاده از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی، برنامه مناسب شستشوی پتو را انتخاب نمایید.
 4. سپس دکمه Start را بفشارید تا پروسه شستشوی دستگاه آغاز شود.
 5. در نهایت پروسه شستشو به اتمام خواهد رسید و شما می توانید با پهن و خشک کردن پتو، از آن استفاده کنید.

توجه مهم: با قرار دادن پتو در ماشین لباسشویی مطلع باشید که وزن آن به دلیل جذب میزان بالای آب می تواند 2 تا 3 برابر شود که اگر ماشین لباسشویی شما عزیزان ظرفیت این وزن را نداشته باشد، می تواند به دلیل فشار زیاد آسیب ببیند. از این رو توصیه می کنیم پیش از قرار دادن پتو، وزن آنرا با استفاده از ترازو بگیرید و سپس ضربدر 3 کنید و با میزان حجم و ظرفیت ماشین لباسشویی خود مقایسه نمایید.

روش خشک کردن پتو بعد از شستشو با ماشین لباسشویی

به دلیل جنس اکثر پتوها شما نمی توانید آنها را با استفاده از اتو خشک کنید و به همین دلیل با خاموش شدن ماشین لباسشویی باید پتو را از درون دیگ خارج کنید و به نحوی آنرا خشک کنید.

برای خشک کردن پتو بعد از شستشو با ماشین لباسشویی می توانید آنرا بر روی آویز لباس پهن کنید تا در یک بازه زمانی کوتاهی خشک شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

برنامه مخصوص شستشوی پتو در ماشین لباسشویی

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی هر برند متفاوت است و ممکن است یکسری از این موارد اشتراک داشته باشند؛ اما اینگونه نیست که ما یک مورد را برای شما عزیزان نام ببریم و شما با استفاده از این یک مورد، اقدام به شستن پتو در ماشین لباسشویی کنید.

به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است برای پیدا کردن برنامه مخصوص شستشوی پتو در ماشین لباسشویی بهتر است به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید تا برنامه متناسب با ماشین لباسشویی برند خود را انتخاب نمایید.

برنامه مخصوص شستشوی پتو در ماشین لباسشویی

لازم بذکر است برای شستن پتو در ماشین لباسشویی باید با آب سرد اقدام و میزان کمی مواد شوینده اقدام نمایید؛ چرا که به دلیل حجم بالای پتو اگر مواد شوینده زیادی در ماشین لباسشویی بریزید، احتمالا با لکه های متعددی روبرو شوید. برای مثال اگر ماشین لباسشویی ال جی دارید، می توانید با استفاده از گزینه های Duvet یا Bulky اقدام به شستن پتو نمایید.

در شستن پتو با ماشین لباسشویی ‏چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

برای شستن پتو در ماشین لباسشویی باید یکسری نکات مهم را رعایت کنید تا هم پتو به بهترین حالت ممکن شسته شود و هم اینکه آسیبی به ماشین لباسشویی وارد نشود که در ادامه این بخش قصد داریم تا این نکات مهم را برای شما عزیزان شرح دهیم:

 1. از ریختن بیش از حد مواد شوینده خودداری کنید.
 2. پتو را به‌صورت کامل بتکانید.
 3. از جا کردن تعداد زیاد پتو خودداری کنید.
 4. پتو را وزن کنید و با ظرفیت ماشین لباسشویی مقایسه کنید.
 5. جنس پتو را بررسی نمایید که آیا قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی دارد یا خیر؟!

مهمترین موارد در شستن پتو با ماشین لباسشویی

در ادامه نیز مهم ترین موارد را در شستن پتو با ماشین لباسشویی برای شما شرح خواهیم داد که باید آنها را رعایت کنید:

مهمترین موارد در شستن پتو با ماشین لباسشویی

 1. دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را مطالعه کنید و مطمئن شوید قابلیت شستن پتو دارد یا خیر؟!
 2. گزینه متناسب با پتو را از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی انتخاب کنید.
 3. پتو نباید ذرات ریز و درشت آشغال داشته باشد.
 4. وزن پتو در ماشین لباسشویی 3 برابر خواهد شد.
 5. پس از شستشوی پتو در ماشین لباسشویی، آنرا فورا در آویز لباس قرار دهید تا خشک شود.
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214