skip to Main Content

ماشین لباسشویی ویرپول از برندهای مطرح و معروف در کشورمان می باشد که تاکنون مدل های متنوعی از این دستگاه به بازار کشور عرضه شده اند که قیمت مطلوبی در کنار قابلیت هایی که در این دستگاه به کار گرفته شده اند، دارند.

از این رو یک نکته اساسی که در خصوص این دستگاه وجود دارد و اگر به تازگی اقدام به خرید این دستگاه نموده اید، بهتر است دفترچه راهنمای این دستگاه را دور نیندازید! چرا که دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ویرپول به عنوان اصلی ترین و مهم ترین مرجع در خصوص ماشین لباسشویی ویرپول می باشد. در غیر اینصورت با مشکلاتی اعم از آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول روبرو خواهید شد!

لازم به ذکر است که مشکلاتی که در ماشین لباسشویی ویرپول رخ می دهند، همانند سایر برندهای موجود در بازار کشور می باشد که در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول آریابهکار قصد داریم تا جوانب مختلف آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. همراه ما باشید.

آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول یعنی چی؟

آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول یکی از مشکلات رایج می باشد که اگر شما از این دستگاه بصورت اصولی استفاده نکنید، بدون شک برای شما رخ خواهد داد و رخ دادن آن می تواند برای شما مشکل ساز باشد؛ چرا که علیرغم اینکه دستگاه خراب شده است، ممکن است دچار برق گرفتگی و… شوید.

آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول یعنی چی

بنابراین آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول مشکلی است که می تواند سلامت شما را تهدید کند. اما منظور از این خرابی چیست؟ آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول مشکلی می باشد که شما پس از روشن کردن این دستگاه متوجه این می شوید که از قسمت زیرین دستگاه، آب بر روی زمین جریان پیدا می کند!

از این رو توصیه ای که برای شما داریم است که فورا دستگاه را از برق بکشید تا مشکلات بیشتری برای شما رخ ندهد. سپس از طریق شماره 02145437 با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول تماس بگیرید تا در اسرع زمان پروسه عیب یابی و تعمیر این دستگاه صورت گیرد.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره علت تخلیه نشدن ماشین لباسشویی ویرپول مقاله علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ویرپول را به شما پیشنهاد میکنیم.

دلایل آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول چیست؟

زمانیکه شما عزیزان متوجه آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول شدید و همانگونه که در قسمت بالا توضیح داده شد اقدام به کشیدن دوشاخه برق دستگاه از پریز کردید، باید این مشکل را تعمیر کنید؛ چرا که این مشکل باز هم برای شما رخ خواهد داد و می تواند تبعات خود را به همراه داشته باشد. از این رو چرا ماشین لباسشویی ویرپول آبریزی می کند؟ در ادامه قصد داریم دلایل آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول را برای شما نام ببریم و شرح دهیم.

1. خرابی پمپ ماشین لباسشویی ویرپول

پمپ ماشین لباسشویی یک قطعه مکانیکی است که وظیفه کنترل آب را در ماشین لباسشویی ویرپول بر عهده دارد. با این وجود پمپ آب به صورت خودکار آب را از مخزن ماشین لباسشویی پس از اتمام پروسه شستشو به سمت فاضلاب می کشد و آن را به داخل فاضلاب تخلیه می کند.

خرابی پمپ ماشین لباسشویی ویرپول

از این رو مهم ترین وظیفه پمپ ماشین لباسشویی ویرپول این است که آب آبکشی شده درون ماشین لباسشویی ویرپول را پس از اتمام شستشوی البسه به سمت فاضلاب منتقل و تخلیه کند. با این وجود اگر پمپ ماشین لباسشویی ویرپول تحت هر شرایطی دچار خرابی شود، در ابتدا اینکه آب آبکشی شده از ماشین لباسشویی ویرپول به سمت فاضلاب منتقل نخواهد شد و سپس می تواند منجر به آبریزی در این دستگاه شود.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که خرابی پمپ ماشین لباسشویی ویرپول را جدی بگیرید و در صورت متوجه شدن خرابی این قطعه، تحت هیچ شرایطی از ماشین لباسشویی ویرپول پیش از تعمیرات تخصصی استفاده نکنید!

2. فرسودگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ویرپول

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ویرپول یک قطعه نرم و انعطاف پذیر است که در قسمت دور درب قرار دارد و وظیفه مهم آن هم جلویگیری از نشتی آب درون ماشین لباسشویی ویرپول به سمت بیرون می باشد. از این رو این لاستیک به عنوان یک سد جلوی ورود آب به خارج از درب ماشین لباسشویی ویرپول را می گیرد.

همچنین همانگونه که از نام این قطعه مشخص است، این لاستیک در قسمت دور درب ماشین لباسشویی ویرپول قرار دارد که دارای عمر مفید می باشد؛ بدین معنا که خرابی در این قطعه یک مشکل متداول است و باید اقدام به تعویض آن در بازه های زمانی مختلف نمایید.

اما علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ویرپول چیست؟ لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ویرپول ممکن است به دلایل زیر فرسوده شود:

1. استفاده بیش از حد

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ویرپول در طول زمان تحت تأثیر استفاده مکرر قرار می گیرد و با باز و بسته شدن ماشین لباسشویی و تماس مکرر با آب و مواد شوینده، لاستیک عملکرد خود را از دست خواهد داد و دچار یکسری خرابی ها خواهد شد که در این مواقع صرفا تعویض لاستیک دور درب می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

استفاده بیش از حد

2. تماس با مواد شیمیایی

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ویرپول ممکن است در تماس با مواد شوینده شیمیایی قرار بگیرد؛ این مواد شیمایی می توانند باعث خشک شدن و ترک خوردن آن شوند. به همین دلیل توصیه می کنیم از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

3. ترک خوردن و خشک شدن

تماس مستقیم با آب و همچنین اثرات حرارت و خشک شدن می تواند لاستیک را کاهش کیفیت دهد و باعث ترک خوردن و فرسودگی آن شود.

4. نگهداری نامناسب

عدم تمیزکاری و نگهداری مناسب می تواند لاستیک دور درب را فرسوده کند؛ چرا که در طول زمان ممکن است مواد شوینده به این بچسبند و باکتری های زیادی در آن رشد کنند.

3. خرابی دیگ ماشین لباسشویی ویرپول

اگر دیگ ماشین لباسشویی ویرپول شما عزیزان خراب شود، در حین چرخیدن می تواند آب موجود درون ماشین لباسشویی ویرپول را به سمت بیرون پرتاب کند! به عبارتی دیگ ماشین لباسشویی ویرپول اصطلاحا دچار نشتی می شود که باید در این مواقع دستگاه توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد.

خرابی دیگ ماشین لباسشویی ویرپول

4. خرابی درب ماشین لباسشویی ویرپول

همچنین اگر درب ماشین لباسشویی ویرپول شما به هر دلیلی خراب شده باشد، بدون شک با مشکلاتی روبرو خواهید شد که از مهم ترین مشکلات در این زمینه می توان به عدم روشن شدن ماشین لباسشویی ویرپول به دلیل عدم بسته شدن درب و همچنین آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول اشاره نمود. از این رو اگر با مشکل آبریزی ماشین لباسشویی ویرپول روبرو شده اید، درب دستگاه باید بصورت دقیق مورد عیب یابی قرار گیرد تا مشکل بصورت تخصصی شناسایی و سپس تعمیر گردد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214