skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۰۲۱۹۱۰۰۶۶۷۶

مشکل بخار ندادن اتو پرس را در بیش تر مواقع می توانید با بررسی مخزن آب و یا تنظیم درجه حرارت بر طرف کنید.

در صورتی که مشکل بر طرف نشد، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با دیگر عوامل بخار ندادن اتوپرس آشنا شوید.

با توجه به اینکه دستگاه اتوپرس دستگاه ساده ای است ولی دارای حساسیت هایی است که بهتر است تعمیر اتو پرس بدست افراد متخصص و با تجربه انجام گیرد.

شرکت آریابهکار متخصص در تعمیر انواع مدل ها و برند های اتوپرسی است و در صورتی که نیاز به خدمات تعمیری دارید می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.

بررسی دلایل بخار ندادن اتو پرس

 1. مخزن آب به درستی وصل نیست
 2. درجه حرارت پایین
 3. اشباع شدن فیلتر
 4. اتمام آب مخزن موجب بخار ندادن اتوپرس می شود
 5. استفاده مرتب از دستگاه
 6. نقص فنی
 7. مخزن آب به درستی وصل نیست

۱٫ مخزن آب به درستی وصل نیست

مخزن آب اتو پرس را چک کنید تا به درستی متصل شده باشد. در صورتی که این مخزن در جای خودش قرار نگرفته باشد، پمپ دستگاه با اینکه کار می کند ولی بخاری از اتوپرس خارج نمی شود. همچنین فیلتر داخل مخزن را هم چک کنید تا به درستی در جای خودش قرار گرفته باشد.

۲٫ درجه حرارت پایین در بخار ندادن اتو پرس

پارچه های نایلونی و ابریشمی در اثر برخورد به بخار آب ممکن است جمع شوند. به همین منظور روی دمای پایین تنظیم می شود . در این حالت بخار اتو کم است و صدای پمپ به گوش نمی رسد. پس بهتر است در اولین قدم دمای اتوپرس را تنظیم کنیم. برای پارچه های کتان و لی دمای دستگاه را بالا تر برده و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا گرم شود و شروع به تولید بخار کند.

کار فیلتر اتو پرس گرفتن املاح داخل آب می باشد. در صورتی که فیلتر در اثر جذب این املاح اشباع شده باشد نیاز به تعویض دارد.

۳٫ اشباع شدن فیلتر

بخار نکردن اتو پرس به دلیل اشباع شدن فیلتر از رسوبات

کار فیلتر اتو پرس گرفتن املاح داخل آب می باشد. در صورتی که فیلتر در اثر جذب این املاح اشباع شده باشد نیاز به تعویض دارد. برخی مدل های اتو پرس مجهز به سیستم هشدار اشباع شدن فیلتر می باشد و نمایش این آلارم موجب بخار ندادن اتوپرس می شود. اگر اتوپرسی خود را تازه خریدید بهتر از فیلتر آن را به مدت ۲۴ ساعت در داخل آب قرار دهید تا آب از داخل فیلتر عبور کند و سپس فیلتر را جا بزنید.

۴٫ اتمام آب مخزن موجب بخار ندادن اتو پرس می شود

بخار نکردن اتو پرس به دلیل استفاده از آب شهری حاوی املاح بالا

کار کردن اتو پرس بدون آب باعث بخار ندادن اتو پرس و آسیب دیدن پمپ هوا می شود. بهتر است قبل از استفاده از دستگاه آب مخزن را چک کنید. برای پر کردن مخزن اتو پرس بهتر است از آب مقطر استفاده کنید. آب شهری دارای املاح است و موجب رسوب گرفتن دستگاه و در نتیجه خرابی آن می شود.

بهتر است از اتو پرس هفته ای یکبار استفاده کنید تا از رسوب گرفتن دستگاه جلوگیری شود.

۵٫ استفاده مرتب از دستگاه

بهتر است از اتو پرس هفته ای یکبار استفاده کنید تا از رسوب گرفتن دستگاه جلوگیری شود. اگر از دستگاه کم استفاده می کنید باید مخزن آب آن را خالی کنید تا رسوب نگیرد.

۶٫ نقص فنی در بخار ندادن اتو پرس

در صورتی که بخار ندادن اتوپرس هیچ کدام از دلایل بالا را نداشت به احتمال زیاد دچار نقص فنی شده است که در این حالت بهتر است سرویس اتوپرس توسط تعمیرگاه مجاز اتوپرس انجام شود

۷٫ مخزن آب به درستی وصل نیست

مخزن آب اتو پرس را چک کنید تا به درستی متصل شده باشد. 

۸٫ درجه حرارت پایین در بخار ندادن اتو پرس

ممکن تنظیمات درجه حرارت اتو پرس بهم خورده باشد و چون اتو داغ نمی کند لذا بخاری تولید نمی شود. لذا نیاز است تا دمای اتوپرس را تنظیم کنید.

تعمیرگاه تخصصی رفع مشکل بخار ندادن اتوپرس در تهران

تعمیر مشکل بخار ندادن اتو پرس در تهران

چنانچه به دنبال تعمیرگاهی تخصصی برای رفع مشکل بخار ندادن اتو پرسی در تهران می گردید، ما به شما آریابهکار را پیشنهاد می کنیم. 

در این مرکز خدمات عیب یابی و تعمیر کلیه برندهای اتوپرسی از مدل ها مختلف صنعتی و خانگی با ۹۰ روز گارانتی انجام می شود.

هزینه تعمیر بر اساس هزینه های اعلام شده وسط اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی محاسبه می شود. همچنین تسویه حساب با ارائه فاکتور شرکتی انجام می گیرد.

سرویس های ویژه تعمیر ۷ روزه، کدهای تخفیف ویژه مشترکین، جمع آوری دستگاه معیوب توسط پیک شرکت و عدم نیاز به مراجعه حضوری از دیگر خدمات آریابهکار به مشترکین خود است.

چرا اتو پرس بخار نمی دهد؟

وصل نبودن صحیح مخزن اتوپرس، درجه حرارت پایین اتو و اشباع شدن فیلتر از رسوبات از دلایل بخار ندادن اتوپرسی است.

چرا اتوپرس بوق ممتد می زند؟

خرابی برد الکترونیک در اثر نوسانات برق شهری از دلایل بوق ممتد دستگاه است.

چرا اتوپرس روی لباس ها لکه زرد می اندازد؟

رسوب گرفتن فیلتر و مسیر لوله های پمپ آب اتوپرسی باعث می شود تا روی لباس ها لکه زرد رنگ ایجاد شود.

5/5 - (11 امتیاز)

This Post Has 8 Comments

  1. باسلام
   علت جمع شدن لباس مناسب نبودن درجه حرارت با جنس لباس شما است، همچنین ممکن است که ابر کفی اتوپرس شما خراب شده است. برای مورد اول درجه حرارت را متناسب با جنس لباس خود تنظیم کنید و برای مورد دوم از یک سرویسکار کمک بگیرید تا ابری صفحه اتوپرس شما را تعویض نماید.

 1. سلام، اتوپرس مارک بیترون دارم مشکلش اینه باوجودی که گرم میکنه اما بخار نمیکنه، برای درخواست تعمیر چجوری میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام
   چون اتوپرس شما داغ میکنه بنابراین مشکل فنی نداره، ممکنه آب مخزن تمام شده باشه و یا تنظیمات درجه حرارت درست نبوده باشه، برای درخواست خدمات عیب یابی می توانید با شماره ۰۲۱۴۵۴۳۷ تماس بگیرید.

  1. باسلام
   برای عیب یابی اتوپرس باید سیم کشی، اتصالات برق و منبع تغذیه بررسی شود. بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 2. اتوپرس من مارک آر تی اس هست دستگاه داغ میشه کلید اسپری که مخصوص بخار هست روشن میشه اما زمانی که کلید بخار رو میزنم فقط صدامیکنه ولی بخار خارج نمیشه مخزنشم تقریبا چک کردم

  1. باسلام

   پایین بودن درجه حرارت، اتصال نامناسب مخزن آب، اشباع شدن فیلتر و استفاده نکردن طولانی مدت از اتو همگی از دلایل بخار نکردن اتو پرس است.

   برای مشاوره رایگان عیب یابی و تعمیر اتوپرس می توانید با شماره ۰۲۱۴۵۴۳۷ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

   همچنین می توانید فرم درخواست خدمات تعمیر اتوپرس موجود در وب سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران ما بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top