skip to Main Content

اصلی ترین قابلیتی که یک اتو پرس می‌تواند برای شما عزیزان ارائه دهد، تولید بخار جهت اتو کردن لباس‌های شما می‌باشد؛ هر چند ممکن است ده‌ها قابلیت دیگر نیز داشته باشد. اما تصور کنید اتو پرس همین یک قابلیت را هم از دست بدهد! در این زمان می‌توان گفت که دستگاه شما تمام عملکرد خود را از دست داده و دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. با این وجود مشکل بخار ندادن اتو پرس یک مشکل اساسی می‌باشد و می‌تواند تمام عملکرد دستگاه را مختل کند. اما این خرابی چگونه رخ می‌دهد؟

علت بخار ندادن اتو پرس، می‌تواند شامل تعدادی مورد شود که اکثر آنها فنی هستند و در صورت نداشتن دانش فنی تعمیرات توصیه می‌کنیم به هیچ وجه اقدام به تعمیر آنها نکنید! پیش از اینکه تعمیرات اتو پرس آغاز شود، باید توسط تکنسین مجرب با ابزارهای تعمیراتی مورد بازبینی تخصصی قرار گیرد تا مشکل دستگاه به‌صورت دقیق شناسایی گردد. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار با دلایل بخار ندادن اتو پرس آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1. خالی بودن مخزن اتو پرس

اولین موردی که باید در صورت بخار ندادن اتو پرس بررسی کنید، مشکل خالی بودن مخزن اتو پرس می‌باشد که شاید به دلیل داشتن عجله بالا فراموش کرده باشید که مخزن را بررسی کنید! با این وجود توصیه‌ای که می‌توانیم در این زمینه برای شما عزیزان داشته باشیم این است که حتما پیش از روشن کردن اتو پرس، حتما مخزن آنرا مورد بررسی قرار دهید و در صورت خالی بودن مخزن، آنرا با آب مقطر پر کنید.

مخزن اتو پرس
خالی بودن مخزن اتو پرس

با این وجود اگر اتو پرس را بدون توجه به میزان پر یا خالی بودن مخزن روشن کنید، آسیب قابل توجهی به دستگاه شما وارد خواهد شد؛ عمر مفید قطعات آن کاهش خواهد یافت و سریع‌تر دچار خرابی خواهد شد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات اتو پرس ژانومه

توجه: پس از هر بار استفاده از اتو پرس باید مخزن را جهت جلوگیری از رسوب گرفتن، تخلیه نمایید.

2. کثیفی فیلتر اتو پرس

تمامی اتو پرس‌ها دارای فیلتر در مخزن آب هستند تا از طریق این فیلتر، املاح موجود در آب گرفته شوند و وارد قطعات کلیدی و حساس اتو پرس نشوند. با این وجود اگر مخزن آب اتو پرس را خارج کنید، می‌توانید فیلتر دستگاه را مشاهده کنید که در صورت رسوب گرفتن آن، محتویات داخل فیلتر به رنگ سیاه متمایل خواهد شد که در این صورت امکان بهرمند شدن از اتو پرس وجود ندارد و نمی‌توانید همانند سابق از این دستگاه استفاده کنید؛ چرا که به دلیل خرابی فیلتر، با مشکل بخار ندادن اتو پرس روبرو خواهید شد.

بنابراین اگر فیلتر اتو پرس شما کثیف شده است، نباید از دستگاه استفاده کنید چرا که املاح آب دیگر به فیلتر جذب نخواهند شد و از طریق پمپ به سایر قطعات اتو پرس منتقل می‌شود و منجر به رسوب گسترده خواهد شد. از این رو توصیه می‌کنیم در صورت کثیفی فیلتر، اقدام به خرید فیلتر جدید و کاملا اورجینال نمایید تا همانند روز اول از دستگاه استفاده کنید.

توجه: جهت تهیه و خرید فیلتر اتو پرس مطابق برند و مدل اتو پرس خودتان، با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید.

3. جا نخوردن مخزن اتو پرس

اگر به پروسه خارج کردن و وارد کردن مخزن به اتو پرس را با دقت انجام دهید، متوجه این خواهید شد که در هنگام وارد کردن مخزن به داخل اتو پرس، در قسمت انتهایی زمانیکه می‌خواهید به‌صورت کامل مخزن را جایگذاری کنید، یک صدای چفت شدگی را خواهید شنید که نشان دهنده جایگذازی دقیق مخزن در دستگاه می‌باشد. اما اگر به این پروسه دقت نکنید، احتمالا با مشکل بخار ندادن اتو پرس روبرو خواهید شد؛ همچنین ممکن است قطعات دچار خرابی شوند!

علت اصلی این خرابی‌ها هم این است که اگر شما پروسه جایگذاری مخزن اتو پرس را به میزان 90 درصد با موفقیت انجام دهید و 10 درصد باقیمانده آن به درستی انجام نشده باشد، گویا هیچ مخزنی به دستگاه متصل نیست و در نتیجه با فشار قابل توجهی روبرو خواهید شد. از این رو توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که از چفت شدن کامل مخزن اتو پرس مطمئن شوید و سپس دستگاه را روشن نمایید!

مخزن اتو پرس

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک

4. رسوب گرفتن اتو پرس

یکی از رایج ترین دلایل بخار ندادن اتو پرس و سایر خرابی‌هایی که ممکن است به هر دلیلی برای دستگاه شما رخ دهد، رسوب گرفتن اتو پرس می‌باشد که به‌صورت مستقیم می‌تواند تمام قطعات دستگاه شما را خراب و مختل کند. با این وجود چرا اتو پرس رسوب می‌بندد؟ رسوب بستن اتو پرس معمولا تنها به یک دلیل و علت به وجود می‌آید که آن هم استفاده از آب لوله کشی و آب تصفیه می‌باشد! چرا که تنها اب مناسب اتو پرس، آب مقطر است که قیمت بسیار مناسب و پائینی دارد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم مخزن اتو پرس را با آب مقطر پر کنید و پس از اتمام استفاده خود از این دستگاه، مخزن را خارج کرده و سپس تمام آب موجود در مخزن را تخلیه نمایید تا رسوبی به مرور زمان ایجاد نشود.

5. تنظیمات نادرست و اشتباه درجه حرارت

تمام اتو پرس‌ها بر روی قاب رویی خود دارای گزینه‌ای جهت تنظیم دما هستند که هر چقدر شما دمای دستگاه را کاهش دهید، به مراتب تولید بخار کمتری توسط دستگاه شما ایجاد خواهد شد و نمی‌توانید از اتو پرس به عنوان دستگاهی برای اتو کردن البسه خود استفاده کنید! با این وجود قطعا با مشکل بخار ندادن اتو پرس روبرو خواهید شد! این در حالی می‌باشد که صرفا با افزایش دما، تولید بخار بیشتری توسط دستگاه انجام می‌شود و نیازی هم به تعمیرات اتو پرس نخواهید داشت.

از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است حتما براساس جنس لباسی که می‌خواهید اتو کنید، درجه را تعیین نمایید؛ در غیر اینصورت، مجددا با این مشکل روبرو می‌شوید و نمی‌توانید از قابلیت تولید بخار دستگاه استفاده نمایید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فیلیپس

6. عدم استفاده از دستگاه در طی هفته‌های اخیر

اتو پرس یک دستگاه با حساسیت بالا می‌باشد که برای استفاده از آن باید یکسری چارچوب‌ها را مطالعه و اجرا کنید. یکی از مواردی که باید در این زمینه خدمت شما اطلاع دهیم این است که حداقل هفته‌ای یکبار از اتو پرس استفاده کنید! اگر شما هفته‌ای یکبار از اتو پرس استفاده نکنید، با روشن کردن آن متوجه بوق زدن اتو پرس خواهید شد که این مشکل به تنهایی نشان دهنده یک هشدار جدی برای دستگاه است و حتما باید توسط تکنسین بازبینی و عیب یابی شود.

همچنین یکی دیگر از خرابی‌هایی که ممکن است در صورت رعایت نکردن مورد بالا برای دستگاه شما رخ دهد، بخار ندادن اتو پرس می‌باشد که به تنهایی می‌تواند تمام عملکرد و قابلیت‌های دستگاه را مختل سازد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حداقل هفته‌ای یکبار از اتو پرس استفاده کنید تا به مدار و برد الکترونیک اتو پرس، فشار قابل توجهی وارد نشود.

عدم استفاده از اتو پرس

7. نوسان برق

مشکل نوسان برق، یکی از مشکلات پایه ثابتی می‌باشد که در طول زندگی روزمره به طرق مختلفی می‌تواند برای شما رخ دهد و رخ دادن آن نیز به معنای در خطر افتادن سلاامت تمام لوازم برقی خانگی شما می‌باشد. از این رو توصیه‌ای که برای شما در این وهله داریم این است که حتما از محافظ برق استاندارد سر راه اتو پرس استفاده کنید تا نوسان برق و خرابی‌های آن به دستگاه اتو پرس شما اعمال نشود.

با این وجود در صورت بخار ندادن اتو پرس، باید پروسه برق رسانی به دستگاه را بررسی کنید و اگر خرابی سر راه دستگاه شما بود، آنرا شناسایی و برطرف نمائید.

بخوانید: عیب یابی مایکروفر سامسونگ در تهران

8. خرابی برد اتو پرس

یکی دیگر از خرابی‌هایی که می‌تواند به‌صورت مستقیم منجر به خرابی و بخار ندادن اتو پرس شما شود، خرابی برد الکترونیک اتو پرس می‌باشد که علیرغم مشکل مذکور، می‌تواند به سادگی باعث خراب شدن سایر اجزای اتو پرس شما عزیزان شود. به همین دلیل توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که در صورت بروز هر گونه خرابی برای برد اتو پرس، به هیچ وجه از دستگاه استفاده نکنید؛ چرا که استفاده بیشتر از دستگاه منجر به خرابی گسترده آن خواهد شد.

توجه: برد الکترونیک اتو پرس یک قطعه کاملا تخصصی و حساس می‌باشد و به هیچ وجه نباید برد اتو پرس توسط افراد غیر کارشناس تعمیر شود! جهت تعمیر تخصصی برد اتو پرس می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

9. خرابی قطعات اتو پرس

اتو پرس یک دستگاه متشکل از قطعات ریز و درشتی می‌باشد که نتیجه کنار هم قرار گرفتن تمام این قطعات، تولید بخار و اتو کردن البسه با جنس‌های مختلف می‌باشد. به همین دلیل به‌صورت چشم بسته نمی‌توانیم اعلام کنیم که قطعه X اتو پرس شما دچار خرابی شده است و باید با استفاده از راهکارهای مختلفی اقدام به رفع آن نمایید! از این رو اگر با استفاده از موارد بالا مشکل شما رفع نشد، باید دستگاه را به شعب شرق و غرب آریابهکار منتقل کنید تا با دقت کافی مورد بازبینی قرار گیرد.

علت بخار ندادن اتو پرس
خراب بودن قطعات داخلی اتو پرس

توجه: جهت تعمیر تخصصی اتو پرس با 90 روز گارانتی رسمی شرکتی، می‌توانید با مجموعه آریابهکار تماس بگیرید.

10. بروز اتصالی در دستگاه

همانگونه که در مورد 7 به‌صورت کامل در خصوص نوسان برق صحبت کردیم، در این بخش قصد داریم تا شما را بیشتر و بیشتر با این موضوع آشنا سازیم تا حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید. زمانیکه اتصالی در دستگاه اتو پرس شما به دلیل استفاده بیش از حد و یا نوسان برق رخ می‌دهد، تمام قطعات دستگاه تحت الشعاع این خرابی قرار می‌گیرند و شما نمی‌توانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید!

با این وجود اگر علیرغم بخار ندادن اتو پرس با مشکلات دیگر مانند برق داشتن بدنه اتو پرس روبرو شده اید، جای نگرانی وجود ندارد چرا که با مراجعه به شعب شرق و غرب آریابهکار و سپردن دستگاه خودتان به دست تکنسین‌های مجرب مجموعه ما، می‌توانید با خیالی راحت همانند روز اول از دستگاه خود بدون هر گونه خرابی استفاده کنید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر گوشت کوب برقی براون

عیب یابی بخار ندادن اتو پرس

اگر با استفاده از موارد بالا موفق به عیب یابی بخار ندادن اتو پرس خود نشده اید و مایل هستید تا دستگاه شما توسط فرد کارشناس، متخصص و باتجربه مورد بازبینی و عیب یابی قرار بگیرد، می‌توانید دستگاه خود را با خیالی آسوده به تکنسین‌های آریابهکار بسپارید تا مشکل دستگاه با کمترین هزینه و بهترین کیفیت توسط تکنسین‌ها با 90 روز گارانتی رسمی آریابهکار، تعمیر و رفع شود. از این رو جهت ارتباط با کارشناسان می‌توانید با شماره‌های مندرج بر روی سایت تماس حاصل نمایید.

نمایندگی تعمیرات اتو پرس در تهران

آریابهکار به عنوان یکی از قدیمی ترین مجموعه‌های تعمیراتی در استان تهران با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات می‌باشد که به دلیل همکاری با تیم متخصص و کارشناس و همچنین استفاده از قطعات کاملا برند و وارداتی، آماده ارائه خدمات تعمیر اتو پرس شما با کمترین هزینه به همراه 90 روز گارانتی شرکتی می‌باشد. لازم به ذکر است که تمامی برندهای اتو پرس موجود در ایران توسط تکنسین‌های مجرب آریابهکار با استفاده از قطعات وارداتی، تعمیر می‌شوند.

همچنین آریابهکار به عنوان تنها نماینده رسمی رادکس در کشور می‌باشد که جهت انجام تمامی خدمات تعمیر اتو پرس رادکس، می‌توانید به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه کنید تا دستگاه عیب یابی و اعلام هزینه تعمیر شود. در ضمن اگر شاغل هستید و زمان کافی ندارید، می‌توانید از طریق انجام هماهنگی‌های لازم، از پیک رفت و برگشت رایگان آریابهکار استفاده کنید تا دستگاه شما پس از ارائه قبض دریافت دستگاه، به شعب تعمیراتی آریابهکار منتقل شود.

خدمات تعمیر اتو پرس رادکس در تهران

دلایل بخار ندادن اتو پرس در یک نگاه

در این گزارش از آریابهکار سعی کردیم تا تمام جوانب مختلفی که می‌توانند به هر نحوی منجر به خرابی و بخار ندادن اتو پرس شما شوند را بررسی کردیم و یکسری راهکارها هم در این خصوص ارائه گردید. اما در ادامه این گزارش قصد داریم تا شما را با دلایل بخار نکردن اتو پرس به‌صورت کلی و مختصر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

دلایل بخار ندادن اتو پرسعلت و راهکار
خالی بودن مخزن اتو پرسپیش از روشن کردن اتو پرس، میزان آب موجود در مخزن را بررسی کنید.
کثیفی فیلتر اتو پرسدر صورت کثیفی و اتمام طول عمر مفید فیلتر اتو پرس، اقدام به خرید فیلتر جدید نمایید.
جایگذاری نادرست مخزن اتو پرسپس از پر کردن مخزن، آنرا به‌صورت کامل و با دقت کافی به اتو پرس چفت سازی کنید.
رسوب گرفتن اتو پرسشروعی بر تمام خرابی‌های اتو پرس می‌باشد که جهت رسوب گیری اتو پرس می‌توانید به شعب آریابهکار مراجعه کنید.
تنظیمات نادرست و اشتباهبرای اتو کردن لباس خود، گزینه مرتبط با لباس را انتخاب و تنظیم نمایید.
عدم استفاده طولانی مدتحداقل 4 دفعه باید در طول یک ماه از اتو پرس استفاده نمایید.
نوسان برقدر صورت استفاده از محافظ برق استاندارد، نوسان برق تاثیری روی دستگاه شما نخواهد داشت.
خرابی برد اتو پرسمعمولا به دلیل استفاده زیاد و نوسان برق رخ می‌دهد که ما تعمیرات تخصصی آنرا انجام می‌دهیم.
اتصالی قطعات داخلیمعمولا به دلیل نوسان برق به وجود می‌آید که در این صورت باید دستگاه بصورت دقیق مورد بازبینی قرار بگیرد.
خرابی قطعات داخلیباید عیب یابی تخصصی توسط تکنسین‌های مجموعه آریابهکار صورت گیرد تا مشکل دستگاه شناسایی گردد.

منبع: beko

سوالات متداول

علت بخار ندادن اتو پرس چیست؟

دلایلی اعم از کثیفی فیلتر، رسوب گرفتگی، خالی بودن مخزن، خرابی برد الکترونیکی، تنظیمات نادرست، نوسان برقو اتصالی در قطعات داخلی می توانند مانع بخار دادن اتو پرس شوند.

چگونه مشکل بخار ندادن اتو پرس را تعمیر کنیم؟

برای تعمیر مشکل بخار ندادن اتو پرس می توانید راهکارهایی که در این گزارش اشاره شد را مطالعه و اجرا نمایید.

5/5 - (13 امتیاز)

This Post Has 20 Comments

 1. سلام، اتوپرس من موقع اتوکشی لباس هارو جمع میکنه، قبلا اینجوری نبود، آیا تنظیماتش بهم خورده؟

  1. باسلام
   علت جمع شدن لباس مناسب نبودن درجه حرارت با جنس لباس شما است، همچنین ممکن است که ابر کفی اتوپرس شما خراب شده است. برای مورد اول درجه حرارت را متناسب با جنس لباس خود تنظیم کنید و برای مورد دوم از یک سرویسکار کمک بگیرید تا ابری صفحه اتوپرس شما را تعویض نماید.

 2. سلام، اتوپرس مارک بیترون دارم مشکلش اینه باوجودی که گرم میکنه اما بخار نمیکنه، برای درخواست تعمیر چجوری میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام
   چون اتوپرس شما داغ میکنه بنابراین مشکل فنی نداره، ممکنه آب مخزن تمام شده باشه و یا تنظیمات درجه حرارت درست نبوده باشه، برای درخواست خدمات عیب یابی می توانید با شماره 02145437 تماس بگیرید.

 3. سلام خسته نباشید، مشکل اتوپرس من اینه که روشن نمیشه مارکش گوسونیک هست. آیا قابل تعمیر هست؟

  1. باسلام
   برای عیب یابی اتوپرس باید سیم کشی، اتصالات برق و منبع تغذیه بررسی شود. بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 4. اتوپرس من مارک آر تی اس هست دستگاه داغ میشه کلید اسپری که مخصوص بخار هست روشن میشه اما زمانی که کلید بخار رو میزنم فقط صدامیکنه ولی بخار خارج نمیشه مخزنشم تقریبا چک کردم

  1. باسلام

   پایین بودن درجه حرارت، اتصال نامناسب مخزن آب، اشباع شدن فیلتر و استفاده نکردن طولانی مدت از اتو همگی از دلایل بخار نکردن اتو پرس است.

   برای مشاوره رایگان عیب یابی و تعمیر اتوپرس می توانید با شماره 02145437 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

   همچنین می توانید فرم درخواست خدمات تعمیر اتوپرس موجود در وب سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران ما بمانید.

  1. سلام و وقت بخیر. جهت عیب یابی با کارشناسان ما در آریابهکار تماس بگیرید.

 5. سلام اتو پرس تازه خریدم خواستم برای اولین بار استفاده کنم اتو کاملا داغ میشه ولی وقتی دکمه بخار رو میزنم دستگاه صدا میده ولی بخار نمیکنه مشکل از چی می‌تونه باشه

  1. سلام. به احتمال زیاد دستگاه شما رسوب گرفته است. اما برای عیب یابی دقیق‌تر دستگاه، باید توسط تکنسین بررسی شود.

 6. سلام اتو بخار من بخار نداره بعد باز کردم مخزنش توش یه چیزی هست اینگار شکسته بوده تو علتش چیه لطففع

  1. سلام. احتمال زیاد دستگاه دچار رسوب شده است که باید رسوب گیری کنید. اگر روش صحیح رسوب گیری را اطلاع ندارید، بدون دانش کافی آنرا رسوب گیری نکنید.

 7. سلام وقت بخیر. اتو پرس من مارک هیوندای هست سوال 1) تمام صفحه روشن میشه و خوب گرم می‌کنه اما بخار نمیده ، طبق فرمایشات شما کارشناسان گرامی ، مخزن رو آب کردم و به درستی دقت کردم تا جا بیفته اما باز هم بخار نداد دکمه steam روشن هست اما گزینه yes یا no در steam روشن نمیشه و از بخار خبری نیست علت چیه؟ البته من برای گزینه نایلون و کتان از دستگاه استفاده‌ کردم . 2)اینکه گاهی بوق میزنه اما بوق ممتد نیست این طبیعیه ؟

  1. سلام وقتتون بخیر.
   دوست گرامی، از خرابی دستگاه خود فیلم 30 ثانیه ای بگیرید و برای تکنسین های ما در واتساپ، تلگرام و اینا به شماره 09190111214 ارسال کنید تا مشکل دستگاه بررسی گردد و راهنمایی های لازم صورت گیرد.
   بابت سؤال دوم شما نیز باید عرض کنیم که بوق ممتد نشان دهنده خرابی هست و بستگی دارد که صدای بوق در چه زمان و در چه حالتی از دستگاه شنیده می شود؟

 8. سلام بنده تازه اتو پرس برند دلمونتی گرفتم، از کارتن در آوردیم ، داغ میکنه اما بخار نمیده،لطفآ راهنمایی بفرمایید سپاس از شما

  1. با سلام. کاربر گرامی ما به تمامی موارد که در خصوص بخار ندادن دستگاه شما می باشد، اشاره کرده ایم. اگر مواردی که در متن مقاله ارتباطی با بخار ندادن دستگاه شما می شود، پس باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد. شما می توانید از بخش عیب یابی رایگان آریابهکار استفاده نمایید و تمامی مشکلات ایجاد شده در دستگاه خود را به صورت کامل برطرف نمایید. برای بازدید از دستگاه و عیب یابی رایگان آن با شماره های قرار داده شده تماس حاصل نمایید.

 9. سلام و خسته نباشید سوالی که دارم اینکه که آیا زمانی که لباس رو بخار میگیریم بخار خارج شده از اتو قابل مشاهده هست یا اینکه به شکل هوا میاد بیرون ؟؟
  ممنون میشم راهنمای کنید

  1. با سلام. بله کاربر گرامی، شما می توانید بخار خارج شده از اتو را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214