skip to Main Content

جاروبرقی از ابزارها و دستگاه های مصرفی هر یک از ما در خانه می باشد که ممکن است برحسب نیاز به‌صورت هفتگی یک الی سه بار از این دستگاه برای تمیز کردن گرد و غبار استفاده کنیم. اما تصور کنید دستگاهی با این میزان مصرف به‌صورت ناگهانی خاموش می شود و با انجام هر تکنیکی نمی توانید آنرا روشن نمایید. با این وجود ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که علت روشن نشدن جاروبرقی ال جی چیست؟ در ابتدا باید به شما اطلاع دهیم که در صورت روشن نشدن جاروبرقی، آنرا استفاده نکنید و از برق بکشید.

یک نکته مهم که باید از آن مطلع باشید این است که علت روشن نشدن جاروبرقی پاناسونیک با علت روشن نشدن جاروبرقی پارس خزر و هر برند دیگری متفاوت نیست و تمامی مواردی که قرار است ما در این گزارش برای شما عزیزان تشریح کنیم، پاسخگوی برند جاروبرقی شما می باشد. از این رو اگر با این مشکل روبرو شوید، یقینا اختلال در برنامه روزانه و همچنین عدم تمیز شدن گرد و غبار محیط خانه یا محل کارتان روبرو می شوید که این مشکل می تواند گاهی مواقع یک مشکل غیرقابل تحمل برای ما باشد.

با این وجود مشکل روشن نشدن جاروبرقی می تواند بنابر دلایل مختلف و متعددی اتفاق بیافتد که رخ دادن این خرابی می تواند مانع استفاده شما از این وسیله کاربردی شود. معمولا این خرابی بنابر دلایل فنی به وجود می آید که در این صورت باید در مرکز تعمیرات جاروبرقی مورد تعمیر قرار گیرد و از طرفی دیگر شاید یک سری مسائل ساده مانع روشن شدن دستگاه شما شوند که خودتان می توانید این مشکل را بدون نیاز به تکنسین رفع کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش قصد داریم شما را با دلایل روشن نشدن جاروبرقی آشنا سازیم.

1. خراب شدن موتور جاروبرقی

اصلی ترین قطعه جاروبرقی که می تواند تحت شرایط مختلفی دچار آسیب شود، موتور جاروبرقی می باشد که در صورت استفاده نادرست در ابتدا گرم می شود و به مراتب پس از گذشت چند دقیقه از کار می افند! اما به چه علت؟ زمانیکه موتور جاروبرقی به میزان زیادی گرم شود، فورا خاموش می شود و این بیانگر استفاده نادرست و اشتباه شما عزیزان از این دستگاه می باشد. راهکاری که ما در این بخش به شما توصیه می کنیم این است که حتما جاروبرقی را از برق بکشید و استراحت کافی بدهید!

خرابی موتور جاروبرقی

این استراحت نیز حداقل باید 30 دقیقه باشد که از همان ابتدا هم باید دوشاخه برق جاروبرقی را از برق بکشید. پس از گذشت این 30 دقیقه، مجددا جاروبرقی را به برق متصل کرده و دستگاه را تست کنید. اگر با مشکل روشن نشدن جاروبرقی ال جی روبرو شدید، باید به نمایندگی تعمیر جاروبرقی ال جی مراجعه کنید تا این مشکل توسط تکنسین های مجموعه رفع گردد. لازم به ذکر است که موتور جاروبرقی یک قطعه تشکیل شده از چندین قطعه زیر مجموعه می باشد که تحت فشار زیاد می تواند کارایی خود را از دست بدهد.

2. خرابی فن جاروبرقی

اکثر جاروبرقی های نسل جدید دارای فن خنک‌کننده موتور هستند که از طریق این فن، گرمای تولید شده توسط موتور به بیرون از دستگاه منتقل خواهد شد و عملا مانع داغ شدن موتور جاروبرقی می شود. اما اگر این فن به هر دلیلی دچار خرابی شود، طبیعتا باید منتظر خرابی و داغ شدن بیش از موتور جاروبرقی و در نتیجه از کار افتادن آن باشید! با این وجود اگر فن جاروبرقی دچار خرابی شود، با مشکل روشن نشدن جاروبرقی به دلیل خرابی موتور روبرو خواهید شد که باید توسط تکنسین مجرب تعمیر شود.

در تعمیرگاه آریابهکار تمامی خدمات تعمیر و تعویض قطعات جاروبرقی سامسونگ و سایر برندهای موجود در بازار کشور انجام می شود.

3. از کار افتادن رله؛ علت روشن نشدن جاروبرقی فیلیپس

تمامی جاروبرقی ها دارای قطعه ای به نام رله هستند که وظیفه رله اتصال برق ورودی دستگاه به موتور می باشد که از این طریق موتور شروع به کار خواهد نمود. بنابراین قطعه ای که می تواند باعث روشن شدن و شروع فعالیت موتور جاروبرقی شود، رله است که معمولا به دلیل استفاده طولانی مدت و نادرست دچار خرابی گسترده می شود و باید به نمایندگی تعمیر جاروبرقی فیلیپس مراجعه کنید.

با این وجود تشخیص خرابی یا سوختن رله جاروبرقی کار ساده و آسوده ای نیست و حتما باید توسط تکنسین مجرب با استفاده از ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا صورت گیرد. به همین دلیل اگر با مشکل روشن نشدن جاروبرقی پارس خزر روبرو شده اید، توصیه می کنیم کمی صبورانه عمل کنید و با شماره مرکزی آریابهکار 02145437 تماس بگیرید و درخواست مشاوره در این خصوص نمایید. تیم پشتیبانی ما همواره همراه شما عزیزان هستند.

4. خرابی کلید پاور جاروبرقی

معمولا اکثر ما معقتد هستیم که دکمه پاور جاروبرقی یا همان دکمه خاموش/روشن جاروبرقی به نحوی طراحی شده است که ما با انگشتان پا آنرا بفشاریم! اما این یک تصور اشتباه می باشد و صرف یک عادت قدیمی این اشتباه را هنوز هم انجام می دهیم. لازم به ذکر است که سوئیچ زیرین دکمه پاور جاروبرقی بسیار حساس می باشد و اگر فشاری به هر دلیلی به آن وارد شود، باید منتظر خورد شدن و شکستن این سوئیچ باشید که در نتیجه منجر به روشن نشدن جاروبرقی شما خواهد شد!

خرابی دکمه پاور جاروبرقی

همچنین این در حالی می باشد که تمام قطعات موتوری جاروبرقی شما سالم است و هیچ مشکل جزئی هم حتی برای بخش فنی پیش نیامده و صرفا سوئیچ دکمه پاور جاروبرقی شما باید توسط قطعه جایگزین توسط تکنسین مجرب تعویض شود که ما این خرابی را با قطعه وارداتی و برند جایگزین می کنیم.

5. قطع و وصلی دوشاخه برق جاروبرقی

دوشاخه برق جاروبرقی یکی دیگر از قطعات دستگاه شما می باشد که دارای عمر مفید است و پس از گذشت یک بازه زمانی که بستگی به نحوه استفاده شما دارد، کارایی خود را از دست خواهد داد و دچار پوسیدگی، قطع و وصلی و عدم برق رسانی همانند سابق خواهد شد. بنابراین اگر چندین سال است که از جاروبرقی استفاده می کنید و یا در طی یک اتفاق دوشاخه جاروبرقی شما زیر فشار وزنه سنگین قرار گرفته است، حتما علت روشن نشدن جاروبرقی پارس خزر اینجاست!

اما زمانیکه دوشاخه برق جاروبرقی دچار خرابی می شود، باید از این موضوع مطلع باشید که نباید دوشاخه جاروبرقی را با یک دوشاخه بی کیفیت پلاستیکی تعویض کنید! در این صورت مشکل دستگاه شما صرفا برای یک هفته نهایتا یک ماه برطرف خواهد شد؛ چرا که این دوشاخه های پلاستیکی توانایی کنترل نوسان برق را ندارند و در صورت نوسان برق، موتور و تمام بخش های فنی دستگاه شما از کار خواهند افتاد.

از این رو اگر متوجه خرابی دوشاخه برق جاروبرقی شدید، توصیه می کنیم به یکی از شعب تعمیراتی ما در شرق و غرب تهران مراجعه کنید تا مشکل شما در اسرع وقت توسط تکنسین های مجرب و قطعات جایگزین برطرف گردد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ

6. اتمام ذغالی موتور جاروبرقی

یکی از مهمترین قطعات زیر مجموعه موتور جاروبرقی، ذغالی موتور می باشد که در روشن شدن موتور جاروبرقی دارای نقش و وظیفه مهمی می باشد چرا که به کلکتور می چسبد و سپس مدار شروع به فعالیت می کند. اما زغال موتور جاروبرقی همانند سایر قطعات دارای طول عمر مفید می باشد که بستگی به میزان و نحوه استفاده شما از جاروبرقی دارد! با این وجود چگونه بفهمیم زغال جاروبرقی تمام شده است؟ بارزترین نمادی که گویای اتمام ذغالی موتور می باشد، جرقه زدن جاروبرقی در حین کار است.

لازم به ذکر است که این جرقه معمولا قابل مشاهده نیست و صرفا با بدست گرفتن دسته جاروبرقی آنرا لمس خواهید کرد. با این وجود در این مواقع توصیه می کنیم از جاروبرقی استفاده نکنید و فورا دستگاه را به نمایندگی تعمیر جاروبرقی میله منتقل کنید تا آسیب جدی به موتور وارد نشود و نیازی به تعویض موتور دستگاه نداشته باشید. بنابراین اتمام طول عمر مفید ذغالی یکی از دلایل روشن نشدن جاروبرقی ال جی می باشد که حتما باید مورد عیب یابی قرار گیرد.

7. اتصالی قطعات داخلی

اگر چندین سال است که از جاروبرقی استفاده می کنید و حتی یکبار هم دفترچه راهنمای جاروبرقی را مطالعه نکرده اید و در تمام طول این چند سال به بدترین شیوه ممکن از دستگاه استفاده نموده اید، قطعا با مشکل اتصال داخلی قطعات جاروبرقی روبرو خواهید شد که در نتیجه منجر به روشن نشدن جاروبرقی شما می شود. با این وجود معمولا در صورت اتصالی قطعات، به دلیل در بر گرفته شدن تمام قطعات، ارزش تعمیر دستگاه پایین است و توصیه می کنیم دستگاه جدید خریداری کنید.

با این وجود توصیه می کنیم برای تعمیر چنین خرابی به مراکز مجاز و معتبر تعمیرات جاروبرقی مراجعه کنید تا با بررسی دقیق دستگاه، ارزش تعمیر برحسب قیمت واقعی دستگاه را اعلام کنند. برای مثال اگر جاروبرقی شما در بازار فعلی دارای ارزش 6 میلیون تومانی است، در صورت اتصال قطعات داخلی و سوختن تعداد زیادی از قطعات ممکن است ناچار به پرداخت هزینه حدودا 4-5 میلیون تومانی باشید که در این صورت ما توصیه می کنیم از تعمیرات بگذرید و دستگاه جدید خریداری کنید.

8. خرابی سیم جمع کن

سیم جمع کن جاروبرقی دارای وظیفه جمع کردن سیم جاروبرقی است که در صورت کشیده شدن بیش از حد سیم یا عدم استفاده مناسب می تواند کارایی خود را از دست بدهد و تبدیل به یک قطعه معیوب شود. اما کار نکردن و خرابی سیم جمع کن چگونه می تواند تبدیل به یک عامل برای روشن نشدن جاروبرقی شود؟ طبیعتا برای آنکه جاروبرقی را روشن کنید، باید در ابتدا دوشاخه جاروبرقی را از طریق سیم جمع کن بیرون بکشید و در صورت خراب بودن این قطعه، کابل بیرون نخواهد آمد.

تعویض سیم جمع کن جاروبرقی

بنابراین در این مواقع باید مشکل خرابی سیم جمع کن را بررسی کنید تا مشکل آن برطرف گردد و بتوانید به راحتی گذشته کابل برق را بیرون بکشید.

 • دکمه سیم جمع کن جاروبرقی را با استفاده از انگشتان دست بفشارید.
 • اگر با مشکل گیر کردن کابل در سیم جمع کن جاروبرقی روبرو شده اید، با شماره های مندرج بر روی سایت ما تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کنیم.

9. خرابی پریز برق؛ دلیل روشن نشدن جاروبرقی ال جی

گاهی اوقات هم ممکن است علت روشن نشدن جاروبرقی پاناسونیک ناشی از خود دستگاه نباشد و مشکل ناشی از برق رسانی نادرست رخ داده باشد! برای مثال ممکن است مشکل دستگاه شما از طرف پریز برق باشد که احتمال رخ دادن چنین خرابی بسیار پایین می باشد و با این وجود باز هم توصیه می کنیم این مورد را تست کنید. برای تست هم می توانید سایر پریزهای برق موجود در خانه را تست کنید. اگر مشکل از این بخش نبود، موارد دیگر در این گزارش از آریابهکار را مطالعه نمایید.

10. سوختن برد جاروبرقی

برد الکترونکی جاروبرقی یک قطعه بسیار حساس و متشکل از قطعات ریز بسیار زیادی می باشد که در صورت وارد شدن هر گونه فشار زیادی می تواند عملکرد و قابلیت خود را از دست بدهد! با این وجود تست و بررسی خراب بودن برد جاروبرقی کار ساده ای نیست و حتما باید توسط تکنسین مجرب صورت گیرد که در مجموعه ما تکنسین ها با استفاده از ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا در حضور شما به‌صورت کاملا رایگان انجام می دهند. به همین دلیل توصیه می کنیم به مراکز تعمیر مجاز مراجعه کنید.

معمولا برد جاروبرقی به دلیل استفاده نادرست، طولانی مدت و اعمال فشار بیش از حد به موتور دچار خرابی می شود و اگر این خرابی را در همان ابتدا تعمیر کنید، نیازی به تعویض برد جاروبرقی نخواهید داشت. اما اگر این خرابی را پشت گوش بیندازید، نه تنها برد را باید تعویض کنید، بلکه باید قطعات کلیدی دیگر را نیز تعویض نمایید.

11. پر بودن بیش از کیسه جاروبرقی

معمولا پیش از آنکه ما جاروبرقی را روشن کنیم، اقدام به بررسی کیسه دستگاه نمی کنیم و اغلب هر 3-4 هفته یکبار کیسه را بررسی می کنیم. اما اگر در حالی که کیسه بصورت کامل پر شده است اقدام به روشن کردن جاروبرقی کنید، فشار قابل توجهی به موتور وارد خواهد شد و در نتیجه جاروبرقی شما خاموش می شود و با انجام هر کاری نمی توانید مجددا جاروبرقی را روشن کنید.

در این مواقع توصیه می کنیم که جاروبرقی را به مدت 30 الی 45 دقیقه خاموش کنید و در همین حین کیسه را خارج و سپس تخلیه نمایید. کیسه را در جای خود قرار دهید و سپس اقدام به روشن کردن جاروبرقی کنید. اگر جاروبرقی روشن نشد، آنرا از برق بکشید و با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید تا مشکل شما بررسی و در اسرع وقت تعمیر شود.

کیسه یکبار مصرف جارو برقی

12. استفاده طولانی مدت از جاروبرقی

اگر دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی را برای یکبار مطالعه کنید، متوجه این موضوع خواهید شد که نباید از جاروبرقی به مدت چندین دقیقه و بدون استراحت استفاده کنید! این دقیقا مشکلی است که هر یک از ما به دلیل عجله و محدودیت زمان آنرا انجام می دهیم! با این وجود اگر مطلع هستید که علت روشن نشدن جاروبرقی ال جی شما ناشی از استفاده طولانی می باشد، جاروبرقی را خاموش کنید و اجازه دهید تا یک ساعت استراحت کند.

با این وجود باز هم با مشکل روشن نشدن جاروبرقی روبرو شدید، نشان دهنده خرابی قطعات داخلی است که باید توسط تکنسین های مجرب مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.

13. کثیف شدن فیلتر جاروبرقی

اصولا تمام جاروبرقی ها دارای دو فیلتر هستند که وظیفه اصلی این فیلترها هم خارج نشدن خاک موجود به بیرون از دستگاه می باشد. اما فیلتر جاروبرقی هم همانند سایر قطعات جاروبرقی دارای طول عمر مفید می باشد و در صورت عدم توجه به تمیز یا کثیف بودن فیلتر در بازه های زمانی مختلف، دچار پوسیدگی و خرابی خواهد شد. با این وجود توصیه می کنیم حتما فیلتر جاروبرقی را در بازه های زمانی مختلف بشویید و مانع پوسیدگی و خرابی گسترده آن شوید.

در غیر اینصورت کثیفی فیلتر می تواند منجر به روشن نشدن جاروبرقی پاناسونیک شود.

14. داغ شدن جاروبرقی

همان گونه که توضیح داده شد، اگر استفاده نادرستی از جاروبرقی داشته باشید و فشار قابل توجهی به آن وارد کنید، باید منتظر داغ شدن جاروبرقی و سپس خرابی های گسترده ای باشید که می توانند تمام عملکرد جاروبرقی را مختل سازند! با این وجود یکی دیگر از عوامل کلیدی که می تواند ابتدایی برای خرابی های مهمی از جمله روشن نشدن جاروبرقی فیلیپس باشد، داغ شدن جاروبرقی می باشد که باید آنرا بسیار جدی بگیرید.

 • برای جلوگیری از داغ شدن جاروبرقی باید استراحت کافی به دستگاه در حین استفاده بدهید.

جلوگیری از مشکل روشن نشدن جاروبرقی پاناسونیک

اگر مایل هستید تا به بهترین حالت ممکن از جاروبرقی استفاده کنید و در طول زمان آسیبی به آن وارد نشود، باید یکسری اصول و نکات مهم را رعایت کنید که این نکات در دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی نوشته شده است. با این وجود در این گزارش ما تمام عواملی که می توانند باعث روشن نشدن جاروبرقی شما شوند را آورده ایم و راهکارهایی را هم ارائه کردیم که با رعایت آنها مانع روشن نشدن جاروبرقی پاناسونیک خواهید شد. در ادامه نیز بصورت مختصر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. از وارد کردن فشار زیاد به موتور جاروبرقی خودداری کنید.
 2. فیلتر جاروبرقی را در بازه های زمانی مختلف بررسی کرده و در صورت نیاز بشویید.
 3. حتما یکبار دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی را مطالعه کنید.
 4. از جاروبرقی در بازه های زمانی طولانی استفاده نکنید.
 5. اگر کار شما با جاروبرقی زیاد است، به ازای هر 15 دقیقه استفاده، 5 دقیقه استراحت به دستگاه دهید.
 6. کیسه جاروبرقی را پیش از روشن کردن دستگاه بررسی کنید.
 7. حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.
 8. اگر برد جاروبرقی خراب شده است، صرفا به مراکز مجاز مراجعه کنید.
 9. سیم جمع کن را به آرامی با انگشتان دست بفشارید.
 10. دکمه های جاروبرقی را با پا نفشارید.
 11. از کشیدن سیم و دوشاخه جاروبرقی خودداری نمایید.
 12. در محیط های گرم از جاروبرقی استفاده نکنید.
 13. جاروبرقی را به دور از کوگاتن در جایی خشک استفاده نگهداری کنید.

نمایندگی تعمیر روشن نشدن جاروبرقی

اگر به هر دلیلی با مشکل روشن نشدن جاروبرقی روبرو شده اید، توصیه می کنیم که در صورت نداشتن دانش فنی به هیچ وجه اقدام به باز کردن و تعمیر دستگاه نکنید! چرا که نه تنها مشکل را رفع نخواهید کرد بلکه هزینه زیادی را متحمل خواهید شد که می تواند برای شما جبران ناپذیر شود. با این وجود ما در آریابهکار به همراه تیم تکنسین و مجرب آماده ارائه خدمات تعمیر جاروبرقی زیمنس، بوش، فیلیپس، سامسونگ و… هستیم که تمام خدمات تعمیر ما شامل 90 روز گارانتی رسمی شرکتی آریابهکار خواهد شد.

تعمیر جاروبرقی در آریابهکار

همچنین لازم به ذکر است که تمام خدمات تعمیر جاروبرقی شما توسط تکنسین های کارآزموده و متخصص صورت می گیرید که با عیب یابی دقیق تمام تلاش خود را می کنند تا در شرایط اقتصادی کنونی نیازی به تعویض قطعات نداشته باشیبد و صرفا با هزینه تعمیرات جزئی مشکل شما را رفع کنند. جهت تماس با تکنسین ها و تیم پشتیبانی آریابهکار می توانید از شماره های مندرج بر روی سایت اقدام نمایید تا در سریعترین حالت ممکن دستگاه شما تعمیر شود.

نتیجه گیری

مشکل روشن نشدن جاروبرقی یکی از مشکلاتی می باشد که تنها توسط ما به وجود می آید!بدین معنا که اگر ما به درستی و براساس اصولی که کمپانی سازنده جاروبرقی مشخص نموده است پیش برویم، مشکلی به وجود نخواهد آمد که به دنبال راهکارهایی برای آن باشیم. با این وجود نکاتی که در این گزارش توضیح داده شدند را جدی بگیرید و به هیچ وجه برخلاف آنها عمل نکنید تا متحمل خرابی، اختلال در برنامه روزانه و هزینه تعمیرات نشوید.

منبع: applianceanalysts

سوالات متداول

رایج ترین علت روشن نشدن جاروبرقی چیست؟

رایج ترین علتی که می تواند منجر به روشن نشدن جاروبرقی شما شود، استفاده نادرست و طولانی مدت از این دستگاه می باشد.

مشکل برد جاروبرقی قابل تعمیر است؟

بله. مشکل برد جاروبرقی در مجموعه آریابهکار توسط تکنسین های مجرب و ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا قابل تعمیر است و نیازی به تعویض برد نخواهید داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214