skip to Main Content

صدای زیاد یخساز خانگی و صنعتی می‌تواند یکی از عواملی باشد که در محیطی مانند آشپزخانه دچار سردرد شوید و تمرکز خودتان را از دست دهید. با این وجود ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که علت صدای زیاد یخساز خانگی چیست؟ اصولا نه تنها یخسازهای خانگی و صنعتی، بلکه تمامی دستگاه‌هایی که در بدنه خود دارای موتور هستند، صدایی از خودشان منتشر می‌کنند که طبیعتا نشان دهنده روشن بودن و عملکرد موتور و سایر قطعات یخساز می‌باشد و اگر این صدای جزئی شنیده نشود، جای شک است!

اما گاهی اوقات ممکن است این صدای زیاد تبدیل به یک صدای آزار دهنده‌ای شود که می‌تواند آرامش شما را به سادگی سلب کند و حتی باعث سردردهای شدیدی نیز شود. با این وجود اگر صدای این چنینی شنیدید، نشان دهنده یک هشدار جدی مبنی بر خرابی دستگاه شما می‌باشد که اگر این صدا خیلی زیاد بود، باید از طریق مراجعه به نمایندگی تعمیر یخساز در تهران آنرا رفع نمایید. در این گزارش از آریابهکار نیز قصد داریم تا دلیل صدای زیاد یخساز خانگی و صنعتی را بررسی کنیم. همراه ما باشید.

1. خرابی موتور یخساز

همانگونه که مطلع هستید، موتور یخساز از قطعات متعددی تشکیل شده است و خرابی هر یک از این قطعات می‌تواند به سادگی عملکرد موتور یخساز خانگی و صنعتی شما را مختل سازد! ساده‌ترین و بارزترین نشانه این خرابی نیز صدای زیاد یخساز می‌باشد که اگر به آن بی توجهی کنید، تبدیل به یک مشکل وسیع و گسترده‌ای خواهد شد که شما را آزار خواهد داد. با این وجود اگر احساس کردید مشکل از این بخش است، به هیچ وجه اقدام به باز کردن بدنه یخساز نکنید؛ چرا که مشکلات دستگاه بیشتر خواهد شد!

توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما یخساز را در ابتدا از برق بکشید و سپس با تعمیرکار یخساز در غرب تهران و یا منطقه محل سکونتتان تماس بگیرید و درخواست تعمیر کنید. لازم به ذکر است که تعمیرکاران یخساز مجموعه آریابهکار آماده تعمیر موتور یخساز شما در تمام مناطق استان تهران هستند.

خراب شدن موتور یخساز

2. خرابی کمپرسور؛ علت صدای زیاد یخساز

شاید تاکنون نام کمپرسور را چندین بار شنیده باشید اما از وظیفه و کاربرد آن در یخساز و یخچال مطلع نباشید. کمپرسور یخساز دارای وظیفه کلیدی و بسیار مهمی مبنی بر فشرده ساز هوا و سایر گازها است که نتیجه این عملکرد، تولید سرمای لازم برای تولید یخ می‌باشد. با این وجود کمپرسور نیز دارای محدودیت‌هایی است و اگر فشار قابل توجهی به آن وارد شود، می‌تواند عملکرد خود را به مرور از دست بدهد و صدای زیادی از یخساز به بیرون منتشر کند.

لازم به ذکر است که بررسی خرابی کمپرسور یخساز کار ساده‌ای نیست و حتما باید تگنسین‌های مجرب و حرفه‌ای در زمینه تعمیرات یخساز صورت گیرد. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که اجازه دهید تا خرابی این قطعه و سایر قطعات یخساز توسط تکنسین‌های مجرب مجموعه ما مورد بررسی قرار گیرد تا مشکل صدای زیاد یخساز نیز رفع گردد و نیازی به خرید یخساز جدید نداشته باشید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات یخساز الکترولوکس

3. خراب شدن فن یخساز

اصولا کاربرد فن در لوازم برقی این است که گرمای تولیدی در بدنه یخساز را به بیرون منتقل کند تا مانع بروز هر گونه خرابی شوند. در یخسازها نیز اینگونه می‌باشد! چرا که موتور و سایر قطعات یخساز برای آنکه وظیفه خود را انجام دهند، گرمای بخصوصی را به مرور منتشر می‌کنند که اگر این گرما به بیرون از دستگاه منتقل نشود، می‌تواند باعث صدای زیاد یخساز شما شود. در نتیجه اگر با شنیدن صدای یخساز متوجه عدم کارکرد فن آن شدید، باید بگوییم که می‌تواند ناشی از خرابی فن باشد که هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض است.

توجه: اگر فن یخساز کار نکند، علیرغم صدای زیاد یخساز با مشکل آب شدن یخ‌های یخساز روبرو خواهید شد.

4. اتمام شارژ گاز یخساز

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث صدای زیاد یخساز شود، اتمام شارژ گاز یخساز است که معمولا به دلیل استفاده زیاد، سن بالای یخساز و… رخ می‌دهد که در این مواقع شما نیاز به تعویض یخساز ندارید و صرفا با خدمات شارژ گاز یخساز می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. اما به چه علت با اتمام شارژ گاز دستگاه، صدای زیاد از آن شنیده می‌شود؟ طبیعتا عملکرد یخساز به این گاز متکی است و اگر به هر دلیلی این گاز به اتمام برسد، عملکرد آن مختل خواهد شد و فشار زیادی به یخساز وارد می‌شود.

از این رو برای رفع این خرابی تیم مجرب ما آماده خدمات شارژ گاز یخساز خانگی و صنعتی شما در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن هستند.

تعمیرات یخساز اسکاتمن در تهران

5. عدم تراز بودن یخساز

مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیلی که می‌تواند باعث صدای زیاد یخساز شما شود، عدم تراز بودن یخساز می‌باشد. با این وجود اگر شما احساس می‌کنید که به هر دلیلی در طی روزهای اخیر تراز دستگاه را برهم زده اید، توصیه می‌کنیم با استفاده از تراز (یا همان تراز سنج) اقدام به بررسی تراز یا عدم تراز بودن یخساز نمایید. همچنین اگر با نحوه تراز کردن یخساز آشنا نیستد، می‌توانید با کارشناسان ما در آریابهکار تماس بگیرید و درخواست خدمات تعمیر یخساز را بدهید.

بخوانید: هزینه تعمیر یخساز اسکاتمن

6. جابجا کردن یخساز

پیرو مورد بالا، عدم تراز بودن یخساز می‌تواند به دلیل جابجایی بیش از حد نیز رخ دهد! اما جابجا کردن یخساز چه ارتباطی با عدم تراز بودن آن دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که فرایند تراز کردن یخساز با استفاده از پایه‌های یخساز صورت می‌گیرد و این پایه‌ها در حین جابجایی ممکن است شل شوند و ارتفاع تعیین شده آنها تغییر یابد که نتیجه آن نیز، صدای زیاد یخساز خانگی و صنعتی شما خواهد بود.

توصیه می‌شود به هیچ وجه اقدام به جابجایی یخساز در خانه، رستوران، کافه و… نکنید و جایگاه آن ثابت باشد.

تعمیرگاه تخصصی یخساز صنعتی و خانگی در تهران

آریابهکار به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های تعمیر لوازم برقی خانگی در استان تهران، خدمات تعمیر یخساز را به کمک تیم تکنسین مجرب و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا انجام می‌دهد تا خرابی دستگاه شما بدون نیاز به تعویض قطعات و صرفا با هزینه جزئی جهت تعمیرات رفع شود و در شرایط اقتصادی فعلی نیازی به خرید دستگاه جدید و همچنین تعویض قطعات یخساز نداشته باشید.

با این وجود اگر با مشکل صدای زیاد یخساز صنعتی و خانگی روبرو شده اید، ما آماده ارائه خدمات تعمیر آن هستیم. در ضمن تمامی خدمات ما شامل 90 روز گارانتی رسمی شرکت آریابهکار و یک هفته مهلت تست رایگان می‌شود؛ بدین معنا که در طی این بازه زمانی اگر هر گونه خرابی برای قطعه تعمیر شده رخ داد، ما مجددا آنرا به‌صورت رایگان تعمیر خواهیم کرد.

منبع: soundproofnquiet

سوالات متداول

رایج ترین علت صدای زیاد یخساز خانگی و صنعتی چیست؟

رایج ترین علتی که می تواند باعث صدای زیاد یخساز شما شود، عدم تراز بودن یخساز می باشد.

آیا خرابی کمپرسور می تواند باعث صدای زیاد یخساز شود؟

بله. یکی از عواملی که می تواند باعث ایجاد صدای زیاد یخساز شود، خرابی کمپرسور می باشد که باید توسط تکنسین مجرب مورد عیب یابی و بازبینی قرار گیرد.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214