skip to Main Content

طرز استفاده از زودپز وی ام اف، بدون شک بهترین و ساده‌ترین راهکاری است که شما از طریق مطالعه آن می‌توانید از این زودپز برای چندین سال بدون بروز هر گونه خرابی استفاده کنید! اما چگونه؟ اگر به تازگی اقدام به خرید زودپز وی ام اف کرده اید، لازم به ذکر است که باید به بهترین شکل ممکن از آن نگهداری کنید و به نحوی استفاده نمایید که آسیبی به آن وارد نگردد و نیازی به تعمیرات زودپز وی ام اف نداشته باشید. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار سعی داریم تا یکسری نکات را در خصوص زودپز دبلیو ام اف یا همان وی ام اف بررسی کنیم.

بررسی نحوه کار زودپز وی ام اف

ماهیت تمامی زودپزها از جمله زودپز وی ام اف، بدین شکل می‌باشد که با تشکیل بخار و بالا بردن نقطه جوش درون دیگ، باعث پخت سریع مواد غذایی موجود در دیگ در کمترین زمان ممکن می‌شوند. با این وجود طبیعی است که برای استفاده از این زودپز باید حتما قوانینی را رعایت کنید تا آسیبی به دستگاه شما وارد نگردد؛ چرا که در صورت خراب شدن یکی از قطعات زودپز وی ام اف، دیگر شما زودپز ندارید و صرفا یک قابلمه در کنار سایر قابلمه‌های موجود در آشپزخانه خواهید داشت!

بنابراین توصیه ابتدایی که برای شما داریم این است که حتما دفترچه راهنمای طرز استفاده از زودپز وی ام اف را مطالعه کنید و با نحوه پخت مواد غذایی مختلف درون آن آشنا شوید.

هشدار: زودپز وی ام اف فقط مناسب برای طبخ غذاهای آبکی کاربرد دارد و به هیچ وجه نباید برای طبخ غذاهای روغنی از این دستگاه استفاده کنید؛ در غیر اینصورت نیاز به تعمیرات زودپز خواهید داشت.

همچنین بخوانید: تعمیر زودپز تفال

میزان آب مناسب زودپز وی ام اف

یکی از سوالاتی که ممکن است در روزهای ابتدایی خرید زودپز وی ام اف برای شما رخ دهد، میزان آبی می‌باشد که باید برای طبخ و پخت غذاهای مدنظرتان در داخل زودپز بریزید! اما نکته‌ای که در اینجا باید حتما به شما گفته شود، این است که میزان آب مناسب برای غذاهای مختلف در حجم‌های مختلف، فرق دارد و تنها یک معیار برای این موضوع وجود ندارد که ما بخواهیم برای شما تشریح کنیم.

نکته دیگری که می‌توانیم به شما در این گزارش بگوییم این است که اگر سری به دفترچه طرز استفاده از زودپز وی ام اف بزنید، به سادگی متوجه این موضوع خواهید شد؛ چرا که در این دفترچه به میزان آب مناسب برای طبخ غذاهای مختلف اشاره شده که اگر آنرا رعایت کنید، هیچ آسیبی به دستگاه شما وارد نخواهد شد. اما لازم به ذکر است که آب باید به مقداری باشد که فضای کافی برای بخار تولیدی وجود داشته باشد و همچنین اگر آب کمی بریزید، ممکن است غذای شما در کمترین زمان ممکن بسوزد!

آموزش باز کردن درب زودپز وی ام اف

زودپز‌های وی ام اف در مدل و شکل‌های گوناگونی طراحی و روانه بازار شده اند که نحوه باز و بستن هر یک از آنها بنابر طراحی که دارند، متفاوت می‌باشد. اما کار سختی نیست! اگر روی درب را با دقت ببینید، حتما گزینه Open/Close و یا حتی شکل درب را مشاهده خواهید کرد که فشار دادن این دکمه، می‌توانید اقدام به باز کردن درب زودپز وی ام اف نمایید! اما اگر با بررسی درب هنوز موفق به باز کردن درب دستگاه نشده اید، بهتر است طرز استفاده از زودپز وی ام اف را در دفترچه آن مطالعه نمایید و طبق آن پیش بروید.

نحوه باز کردن درب زودپز وی ام اف

توجه: در زودپز وی ام اف دسته دار، کلید باز و بسته در انتهای دسته قرار گرفته است و در صورت بروز هر گونه خرابی در این دسته، تمام عملکرد دسته از کار خواهد افتاد و صرفا باید از طریق تعمیر زودپز وی ام اف در مراکز معتبر تعمیراتی انجام شود.

چگونه زودپز وی ام اف را تخلیه کنیم؟

کارکرد زودپز به صورت کلی بدین شکل است که با بخار موجود در دیگ و فشار بالا، باعث پخت مواد غذایی در کمترین زمان ممکن می‌شود. از این رو می‌بایست در تمامی مراحل پخت مواد غذایی مدنظرتان، فشار زودپز را تحت کنترل خود داشته باشید؛ چرا که گاهی اوقات ممکن است به هر دلیلی فشار موجود در زودپز وی ام اف به‌صورت خودکار خالی نشود و باید به‌صورت دستی آنرا تخلیه کنید. اما چگونه فشار زودپز وی ام اف را تخلیه کنیم؟ در ادامه راهکارهای کاربردی را به شما ارائه کرده ایم:

1. تخلیه فشار با آب سرد

از روش‌های تاثیر گذار و سریع برای تخلیه فشار زودپز وی ام اف، می‌توان به روش آب سرد اشاره کرد که اگر از زودپزها استفاده کرده باشید، قطعا با این موضوع آشنا هستید! اما چگونه؟ اگر متوجه این شدید که فشار به هر دلیلی تخلیه نمی‌شود، به آرامی زودپز را از روی حرارت بردارید و در داخل سینک قرار دهید و به آرامی آب سرد را روی آن بگیرید تا دمای داخلی زودپز کاهش پیدا کند و به آرامی فشار آن نیز تخلیه گردد. در ادامه دو نکته مهم در خصوص این روش گفته شده اند که باید آنها را رعایت کنید:

 1. به هیچ عنوان نباید آب را بر روی تنظیم کننده فشار زودپز وی ام اف بریزید.
 2. به هیچ عنوان نباید زودپزهای برقی را زیر آب بگیرید؛ قطعا دستگاه خواهد سوخت.

2. تخلیه فشار طبیعی

اگر عجله‌ای برای تخلیه فشار زودپز وی ام اف ندارید، این است که اجازه دهید این فشار بدون هر گونه دخالتی و به‌صورت کاملا طبیعی تخلیه گردد! با این وجود اگر عجله‌ای ندارید، اجازه دهید فشار موجود در زودپز به آرامی باعث پخت کامل غذای شما شود و به آرامی نیز تخلیه شود. بنابراین این روش نسبتا طولانی می‌باشد و باید صبوری به خرج دهید.

3. تخلیه سریع زودپز وی ام اف

اما اگر عجله دارید و می‌خواهید در سریعترین زمان ممکن اقدام به تخلیه فشار زودپز وی ام اف کنید، دکمه‌ای بر روی زودپز قرار گرفته که با فشار دادن آن می‌توانید خیلی ساده فشار موجود در زودپز را تخلیه نمایید.

طرز استفاده از زودپز وی ام اف (دبلیو ام اف)

پخت گوشت و مرغ در زودپز وی ام اف

یکی از رایج ترین استفاده‌ها از زودپزها، پخت انواع گوشت قرمز و سفید می‌باشد! اما برای آنکه به بهترین نتیجه ممکن برسید، باید یک نکته مهم را رعایت کنید و آن هم مزه دار کردن گوشت می‌باشد! از این رو پیش از پخت گوشت و مرغ در زودپز وی ام اف، باید گوشت را به خوبی با ادویه‌های مختلف مزه دار کنید و سپس آنها را یا بر روی سبد و یا بر روی کف زودپز وی ام اف قرار دهید تا به آرامی مغز پخت شوند. برای اطلاع از میزان آب، باید به دفترچه طرز استفاده از زودپز وی ام اف مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر زودپز بیم

پخت لوبیا در زودپز وی ام اف

برخلاف برنج، اگر مایل به پخت لوبیا درون زودپز وی ام اف هستید، باید لوبیا را پیش از پخت به مدت 6 الی 7 ساعت در آب، خیس کنید و پس از گذشت این بازه زمانی باید لوبیا را آبکش کنید و سپس درون زودپز وی ام اف بریزید. توجه داشته باشید که میزان آب بستگی به حجم لوبیاها دارد و نباید آب زیادی را درون زودپز بریزید.

پخت ماهی در زودپز وی ام اف

یکی دیگر از قابلیت‌های زودپز وی ام اف، پخت ماهی می‌باشد که شما می‌توانید خیلی ساده در کمترین زمان ممکن اقدام به پخت ماهی نمایید! اما برای پخت ماهی در زودپز وی ام اف توصیه می‌شود از سبد مخصوص زودپز وی ام اف استفاده کنید تا ماهی به کف زودپز نچسبد. لازم به ذکر می‌باشد که حداقل باید 175 میلی لیتر آب را درون زودپز بریزید و در درجه حرارت مشخصی که در دفترچه طرز استفاده از زودپز وی ام اف آورده شده است، قرار دهید.

همانگونه که شما مطلع هستید و ما در این گزارش اطلاع دادیم، نباید از روغن درون زودپز وی ام اف استفاده کنید، اما برای جلوگیری از چسبیدن ماهی به زودپز باید سبد را چرب کنید تا ماهی به بهترین حالت ممکن بپزد. اما منظور از چرب کردن سبد چیست؟ صرفا با چند قطره روغن سبد را باید چرب کنید و روغن نباید به هیچ وجه چکه کند! بنابراین به این موضوع دقت بخرج دهید. برای اطمینان از این موضوع هم می‌توانید به دفترچه طرز استفاده از زودپز وی ام اف مراجعه نمایید.

نحوه پخت برنج زودپز وی ام اف

برای پخت برنج به شکل سنتی، در ابتدا چندین ساعت برنج را همراه با نمک خیس می‌کردیم و پس از گذشت چندین ساعت، اقدام به پخت آن می‌کردیم. اما اگر زودپز وی ام اف خریداری کرده اید و می‌خواهید با استفاده از آن اقدام به پخت برنج نمایید، نیازی به خیس کردن برنج ندارید و صرفا باید برنج را بشویید و سپس با میزان آب مناسب درون زودپز قرار دهید و در بازه زمانی مشخصی با دمای مشخص، اقدام به پختن برنج نمایید. در واقع پخت برنج در زودپز وی ام اف کار ساده‌ای می‌باشد.

نکات نگهداری زودپز وی ام اف

برای آنکه زودپز وی ام اف شما در طی سالیان متعددی بدون هر گونه خرابی همانند روز اول کار کند و هیچ خرابی درون آن شکل نگیرد، شما باید نکات طرز استفاده از زودپز وی ام اف را به‌صورت قدم به قدم اجرا کنید تا آسیبی به آن وارد نگردد! از این رو بلاشک هر چه به نکات نگهداری و نکات استفاده از زودپز وی ام اف دقت بیشتری شود، بدون شک طول عمر دستگاه خیلی چشم گیر افزایش پیدا خواهد کرد و نیازی به تعمیر و تعویض قطعات زودپز وی ام اف نخواهید داشت.

راهنمای طرز استفاده از زودپز وی ام اف

با این وجود اگر به هر دلیلی دسترسی به دفترچه زودپز وی ام اف ندارید، در ادامه به یکسری نکات کاربردی و بسیار ساده اشاره کرده ایم که در صورت رعایت این نکات، آسیبی به دستگاه شما وارد نخواهد شد و عمر مفید آن نیز افزایش خواهد یافت. این نکات عبارتند از:

 1. آموزش اولیه استفاده از زودپز وی ام اف را از فروشنده محصول یاد بگیرید.
 2. به هیچ عنوان زودپز فیک و تقلبی خریداری نکنید.
 3. طرز استفاده از زودپز وی ام اف را به‌صورت کامل از طریق دفترچه مطالعه کنید.
 4. بهتر است فقط زودپزهای حاوی قفل ایمنی را تهیه و خریداری کنید.
 5. از زودپز برای طبخ غذاهایی که کف می‌کنند استفاده نکنید.
 6. توجه داشته باشید که به مقدار کافی درون زودپز آب بریزید.
 7. همیشه زیر زودپز را نه کمتر از حد معمول بگذارید و نه بیشتر از حد معمول.
 8. پس از هر بار استفاده به صورت کامل دستگاه را بشویید.
 9. در فواصل زمانی معین، اقدام به سرویس زودپز وی ام اف کنید.
 10. پیش از استفاده از دستگاه تمامی اجزای آن را از نظر سلامتی بررسی کنید.
 11. از رودپز برای سرخ کردن و پخت‌های معمولی استفاده نکنید.
 12. جهت تهیه قطعات زودپز وی ام اف، به مراکز معتبر مراجعه کنید.
 13. برای شستن زودپز وی ام اف، از ابرهای نرم استفاده کنید.
 14. زودپز وی ام اف را در ارتفاع قرار ندهید.
 15. سعی کنید زودپز را در کابینت مشخصی و بدور از دسترسی کودکان قرار دهید.

مرکز تعمیر زودپز وی ام اف

مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه در زمینه تعمیر لوازم برقی خانگی و به عنوان مرکز تخصصی تعمیر زودپز وی ام اف آماده ارائه هر گونه خدمات تعمیر زودپز وی ام اف می‌باشد که در صورت بروز هر گونه خرابی و کار نکردن زودپز وی ام اف، می‌توانید با کارشناسان ما به شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید و مشکل را مطرح نمایید تا راهکاری برای آن در نظر گرفته شود. با این وجود توصیه می‌شود برای استفاده از زودپز، حتما نکات طرز استفاده از زودپز وی ام اف را مطالعه کنید تا هیچ گونه خرابی برای این دستگاه رخ ندهد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214