skip to Main Content

رایج ترین قطعه ای از چای ساز که می تواند تحت شرایط مختلف آسیب ببیند، المنت چای ساز می باشد! اصولا سوختن المنت چای ساز و یا حتی نیم‌سوز شدن آن، ناشی از عواملی خواهد بود که می تواند کار را برای شما دشوار سازد و دیگر نتوانید همانند سابق از این دستگاه جهت آماده کردن چای یا قهوه در کمترین زمان ممکن استفاده کنید. با این وجود علت خراب شدن المنت چای ساز، می تواند ناشی از عوامل متعددی باشد که در این گزارش از آریابهکار به آنها اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

المنت چای ساز چیست؟

در ابتدا پیش از آنکه به علت سوختن المنت چای ساز بپردازیم، بهتر است با المنت چای ساز بیشتر آشنا شوید. بدون شک المنت به عنوان یکی از مهمترین و کلیدی ترین اختراعات بشریت می باشد که در شکل های مختلف در ابزارهای برقی خانگی هر یک از ما بکار رفته است. برای مثال ما در ابزارهایی همچون اتو، اتوپرس، بخارشوی، چای ساز و…. شاهد بکار گرفتن المنت ها هستیم که هر یک از این ابزارها به نحوی نیاز روزمره ما را رفع می کنند. اصولا المنت از جنس فلزی به نام نیکروم (Nichrome) تولید می شود.

با این وجود زمانیکه شما چای ساز را به برق متصل می کنید، تمام قطعات داخلی چای ساز ولتاژ کافی برای روشن و فعال شدن المنت تولید می کنند و المنت نیز با استفاده از ولتاژ دریافت شده، روشن می شود تا آب درون کتری را به نقطه جوش برساند. از این رو المنت چای ساز دارای وظیفه بسیار مهمی می باشد که در صورت سوختن المنت چای ساز، تمام عملکرد چای ساز شما مختلف خواهد شد و به هیچ وجه دیگر آب درون کتری به نقطه جوش نمیرسد.

همچنین لازم به ذکر است که جهت تست و عیب یابی المنت چای ساز می توانید به نمایندگی تعمیرات چای ساز در تهران مراجعه نمایید.

تعمیر المنت چای ساز

اما اینک ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا المنت چای ساز قابل تعمیر/تعویض است؟ یا اینکه باید چای ساز جدیدی بخریم؟ بله. المنت چای ساز قابل تعمیر/تعویض می باشد و لزوما نیازی به خرید چای ساز جدید گران‌قیمت ندارید! از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که جهت تعمیر المنت چای ساز، به نمایندگی تعمیر المنت چای ساز مراجعه کنید. همچنین توجه داشته باشید که المنت تعداد کمی از دستگاه های موجود در بازار کشور قابل تعمیر هستند.

به هر حال اگر با بررسی دقیق المنت توسط تکنسین، امکان تعمیر المنت چای ساز وجود داشته باشد قطعا خدمات تعمیر آن صورت خواهد گرفت.

بخوانید: عیب یابی چای ساز فلر

علت سوختن المنت چای ساز چیست؟

همانگونه که گفته شد، سوختن المنت چای ساز تنها براساس یک عامل نیست و بلکه می تواند بنابر دلایل متعددی رخ دهد. با این وجود در ادامه این گزارش شما را دلایل خراب شدن المنت چای ساز آشنا خواهیم کرد که تمامی این عوامل توسط تکنسین تعمیر چای ساز تایید شده اند. این عوامل عبارتند از:

1. استفاده زیاد از چای ساز

اصولا نه تنها چای ساز، بلکه برای استفاده از تمام لوازم برقی خانگی باید یک چارچوب اصولی در نظر بگیرید که بتوانید از طریق آن هم به نتیجه مناسب برسید و هم اینکه عمر مفید دستگاه کاهش پیدا نکند؛ چرا که تمام لوازم برقی خانگی دارای عمر مفید هستند! با این وجود معمولا چای ساز می تواند تنها برای 4 نفر نهایتا استفاده شود و زمانیکه چندین نفر به عنوان مهمان به خانه شما می آیند، به‌ناچار دو الی سه بار باید چای ساز را پر کنید تا بتوانید برای میهمانان خود چای آماده کنید.

از این رو اگر این اشتباه را چندین بار به‌صورت مکرر انجام دهید، قطعا آسیب کلی به چای ساز وارد خواهد شد که یکی از این آسیب ها، سوختن المنت چای ساز می باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که از چای ساز جهت مصرف شخصی و خانوادگی خود استفاده کنید و برای میهمانی های خود از سماور برقی استفاده نمایید تا آسیبی به چای ساز وارد نکنید. همچنین بهتر است یک نگاه 3 دقیقه ای به دفترچه راهنمای استفاده از چای ساز خود بیندازید.

استفاده نادرست از چای ساز

2. عدم استفاده از محافظ برق استاندارد

همانگونه که توضیح دادیم، المنت چای ساز برای آنکه بتواند شروع به فعالیت کند، نیاز به ولتاژ کافی دارد و این ولتاژ باید توسط قطعات چای ساز تامین و به المنت منتقل شود. اما اگر در کلانشهرها ساکن هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که در طول روز چندین دفعه با نوسان برق روبرو می شوید که این نوسان برق می تواند تمام ابزارهای الکتریکی محل زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار بدهد.

به همین دلیل است که تکنسین های مجرب ما به شما توصیه می کنند تا حتما از محافظ برق استاندارد سر راه چای ساز استفاده کنید تا این ولتاژ برق باعث وارد شدن آسیب به دستگاه شما نشود! از این رو یکی دیگر از عواملی که می تواند در کوتاه مدت باعث سوختن المنت چای ساز شما شود، عدم وجود محافظ استاندارد و وارد شدن نوسان برق به دستگاه شما می باشد.

بخوانید: دلایل روشن نشدن چای ساز

3. خرابی اتصالات چای ساز

درون هر دستگاه برقی، اتصالاتی وجود دارند که تمام قطعات از طریق این اتصالات با یکدیگر در ارتباط هستند. با این وجود اگر شما از محافظ برق استاندارد استفاده نکنید و از چای ساز هم برای چندین بار پشت سرهم و بدون استراحت استفاده کنید، یقینا با خرابی اتصالات چای ساز روبرو خواهید شد که به مرور زمان باعث از کار افتادن چای ساز شما خواهد شد. اما چه زمانی اتصالات چای ساز دچار خرابی می شود؟ معمولا در ابتدا برخی از اتصالات ذوب می شوند و به مرور عملکرد خود را از دست می دهند.

4. نیم سوز شدن برد چای ساز

برد چای ساز به عنوان یک قطعه کلیدی در دستگاه شما قرار دارد که هر گونه خرابی در این قطعه می تواند به‌صورت مستقیم در عملکرد کلی دستگاه تاثیر بگذارد و حتی آنرا به‌صورت کامل از کار بیندازد! از این رو اگر چای ساز شما به‌صورت کامل هیچ گونه عملکردی از خود نشان نمی دهد، باید مطلع باشید که این موضوع می تواند باعث از کار افتادن المنت و سایر قطعات چای ساز شود. از این رو اگر هیچ یک از دکمه های چای ساز روشن نمی شوند، احتمال با مشکل سوختن برد چای ساز روبرو شده اید.

تعمیر برد چای ساز

لازم به ذکر است که برد چای ساز هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می باشد و الزامی به خرید چای ساز جدید نیست. از این رو اگر با چنین مشکلی روبرو شده اید، بهتر است به نمایندگی تعمیر چای ساز بکو در تهران یا استان محل سکونت خود مراجعه کنید و درخواست تعمیر یا تعویض این قطعه را دهید.

اگر برد چای ساز قابل تعمیر باشد، آنرا تعمیر کنید؛ در غیر اینصورت ناچار به تعویض برد هستید.

5. خراب شدن دکمه روشن و خاموش چای ساز

گاهی اوقات ممکن است کار نکردن و سوختن المنت چای ساز، به هیچ یکاز قطعات چای ساز ارتباطی نداشته باشد و صرفا مشکل از یک بخش دیگر باشد! برای مثال اگر از دکمه خاموش و روشن به اشتباه استفاده کنید، طبیعتا دچار یکسری خرابی خواهید شد که حتی این خرابی می تواند باعث شکستن پین های زیرین آن شود و با فشردن آنها هیچ عملکردی از دستگاه را شاهد نباشید.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما دکمه پاور چای ساز یا همان دکمه خاموش و روشن را بررسی کنید و در صورت متوجه شدن هر گونه خرابی در این قطعه، به نمایندگی تعمیرات چای ساز فلر در تهران مراجعه کنید و درخواست تعمیر این خرابی را دهید.

جلوگیری از خراب شدن دکمه پاور چای ساز

برای جلوگیری از خراب شدن دکمه پاور چای ساز حتما باید یکسری نکات را رعایت کنید که در ادامه آنها را نام برده یم:

 1. عدم لمس دکمه های چای ساز با دستان خیس.
 2. قرار ندادن چای ساز در محیط مرطوب.
 3. قرار ندادن چای ساز در محیط گرم.
 4. جلوگیری از لمس دکمه های چای ساز توسط کودکان.

خرابی کلید روشن و خاموش چای ساز

6. عدم رعایت نکات نگهداری

هر دستگاهی که شما خریداری می کنید، اگر داخل جعبه را نگاه کنید متوجه یک دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه خواهید شد که کمپانی تولید کننده، تمام نکات مهم را جهت نگهداری از دستگاه برای شما به‌صورت کامل تشریح نموده است! برای موضوع برای تمام دستگاه ها از جمله چای ساز صدق می کند و می توانید از طریق این نکات، عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید. با این وجود اکثر خرابی هایی که می تواند برای چای ساز شما رخ دهد، ناشی از عدم مطالعه این دفترچه می باشد.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما دفترچه فارسی راهنمای استفاده از نکات نگهداری چای ساز را مطالعه کنید و تمام اصول و قواعدی که برای دستگاه شما توسط کمپانی سازنده پیشنهاد شده اند را مطالعه و اجرا نمایید؛ در غیر اینصورت خرابی های متعددی برای دستگاه شما ایجاد خواهد شد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات چای ساز گوسونیک

راه های جلوگیری از سوختن چای ساز کدام اند؟

تا این قسمت از این گزارش با علل و عوامل سوختن المنت چای ساز به‌صورت کامل آشنا شدید که ما تمام تلاش خود را جهت معرفی نکات این خرابی انجام دادیم. اما چگونه از سوختن الکمنت چای ساز فلر جلوگیری کنیم؟ در ادامه نکاتی را نام برده ایم که می توانید به آنها اکتفا کنید:

 1. عدم استفاده طولانی مدت.
 2. داشتن استفاده صحیح از چای ساز.
 3. مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از چای ساز.
 4. استفاده از محافظ برق استاندارد.
 5. عدم لمس دکمه های چای ساز با دستان خیس و مرطوب.
 6. قرار ندادن چای ساز در محیط مرطوب.
 7. عدم اتصال دائم چای ساز به برق.
 8. فشردن دکمه های چای ساز با فشار زیاد.

نمایندگی تعمیر چای ساز در تهران

مجموعه آریابهکار به عنوان قدیمی ترین مرکز تعمیر لوازم برقی خانگی علی الخصوص تعمیر چای ساز به همراه تیم تکنسین مجرب و کارآزموده خود آماده ارائه خدمات تعمیر چای ساز شما در کمترین زمان و با ارزانترین قیمت ممکن می باشد. از این رو اگر با انجام تکنیک های مختلف موفق به رفع خرابی المنت چای ساز نشدید، ما با قطعات وارداتی برند چای ساز شما آماده ارائه خدمات تعمیر هستیم. جهت مشاوره رایگان و ارتباط با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های مندرج بر روی سایت اقدام به تماس نمایید.

توجه داشته باشید که تمامی خدماتی که ما به شما ارائه می دهیم، دارای 90 روز گارانتی شرکت آریابهکار و یک هفته مهلت تست رایگان می شوند.

منبع: applianceanalysts

سوالات متداول

شایع ترین علت سوختن المنت چای ساز چیست؟

شایع ترین علت بروز سوختن المنت چای ساز، استفاده نادرست و غیراصولی از این دستگاه می باشد.

المنت چای ساز قابل تعمیر است؟

بله. بستگی به خرابی و نوع المنت چای ساز شما دارد که با بررسی دقیق تکنسین تعمیرکار چای ساز، تصمیم نهایی بابت تعمیر یا تعویض المنت گرفته خواهد شد.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام خسته نباشیداگرچای سازدرحالت گرم نگهدارنده باشدوقتی آب تمام بشه.خوبخودخاموش میشه یااینکه میسوزه
  چای سازمکسیمن2079دارم

  1. با سلام،
   کاربر گرامی برای دریافت اطلاعات دقیق تر و تخصصی میتوانید با شماره 02145437 آریابهکار تماس حاصل فرمایید.

 2. سلام چای‌ساز الان مدت کمی است که سیم برقش خیلی داغ میشه.بطوری که پس از استفاده از پریزبرق به سختی بیرون میاد.البته ناگفته نشده آب را جوش میاره.فقط علت داغ شدن سیم برق چه می باشد؟

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل داغ کردن سیم دستگاه شما می تواند به این دلیل باشد که سیم آن از داخل به مشکل خورده است و نیاز به تعویض دارد. اما ممکن است شما بتوانید این مشکل را با استفاده از یک محافظ برق نیز بر طرف کنید. در غیر این صورت می توانید با شماره 02145437 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214