skip to Main Content

ماشین لباسشویی از آنجاییکه یک وسیله بسیار مهم در زندگی روزمره هر یک از ما می باشد، اما با استفاده از این دستگاه ممکن است یکسری سوالات مهمی برای شما ایجاد شوند! یکی از این سوالات این است که ماشین لباسشویی چند آمپر برق مصرف میکند؟ بدون شک این یک سؤال کلی است و ما نمی توانیم پاسخ این سؤال را به‌صورت مختصر و در قالب یک جمله بیان کنیم. از این رو در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا عوامل و مواردی را به شما اعلام کنیم که براساس این عوامل و موارد می توانید میزان مصرف برق ماشین لباسشویی خود را متوجه شوید. همراه ما باشید.

ماشین لباسشویی چند آمپر برق مصرف میکند؟

با وجود آنکه ماشین لباسشویی یک وسیله با نقش قابل توجهی در زندگی روزمره هر یک از ما می باشد، اگر گزینه نامناسبی را انتخاب کنید و در حین خرید آن به میزان مصرف برق ماشین لباسشویی خود توجه نداشته باشید، بدون شک در انتهای هر ماه باید هزینه قابل توجهی را بپردازید که برای شما به صرفه نخواهد بود! اما چگونه این موضوع را کنترل کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که میزان متوسط مصرف برق ماشین لباسشویی بین 400 الی 1400 Wh (وات در ساعت) می باشد و هر چقدر شما از این دستگاه به میزان بیشتری در طول هفته استفاده کنید، ممکن است دستگاه دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی نیز داشته باشید و باید هزینه بیشتری بپردازید.

ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می کند؟

برای مثال اگر شما عزیزان 3 بار در هفته از ماشین لباسشویی استفاده کنید، بیش از 100 KWh انرژی در طول یک سال مصرف خواهید کرد و طبیعتا اگر 2 بار در هفته از ماشین لباسشویی استفاده کنید، برآورد میزان مصرف انرژی آن نزدیک به 65 KWh خواهد بود و به همین ترتیب اگر تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی را در طول هفته کمتر کنید، بدون شک عدد کمتری در فیش برق مشاهده خواهید نمود.

اما این اعداد گفته شده برای ماشین لباسشویی های جدید و بروز است و اگر بخواهیم میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی های قدیمی را حساب کنیم، برای 3 بار استفاده در هفته باید مطلع باشید که سالانه حداقل 200 KWh انرژی را مصرف خواهید کرد که یک عدد بسیار زیاد آن هم صرفا برای یک دستگاه برقی در میان ده ها دستگاه برقی در خانه شما می باشد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم است که حتما میزان مصرف خود را کنترل کنید تا خرابی در این خصوص شکل نگیرد.

یک نکته دیگر هم که باید از آن مطلع باشید این است که در حین خرید ماشین لباسشویی پس از آنکه تمام معیارهای شما تائید شدند، اقدام به بررسی میزان مصرف انرژی آن نمایید تا علیرغم خرید یک گزینه منطقی، فیش برق شما سرسام آور نباشد.

چه فاکتور هایی در میزان مصرف برق ماشین های لباسشویی دخیل می باشند؟

چه فاکتور هایی در میزان مصرف برق ماشین های لباسشویی دخیل می باشند؟

همانگونه که در قسمت بالا توضیح داده شد، معیارهای مختلفی برای محاسبه میزان مصرف برق ماشین لباسشویی وجود دارند که باید برای محاسبه این میزان به عوامل مختلفی اشاره نمود. با این وجود در ادامه این بخش از آریابهکار قصد داریم تا مهم ترین فاکتورهای میزان مصرف برق ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان نام ببریم. این عوامل عبارتند از:

 1. گرید (Grade) میزان مصرف برق ماشین لباسشویی.
 2. تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در طول هفته.
 3. میزان وات مصرفی ماشین لباسشویی.

قطعاتی که در ماشین لباسشویی نیاز به مصرف برق دارند؟

بدون شک تمام قطعاتی که در ماشین لباسشویی قرار دارند، برای آنکه بتوانند کارایی ای را از خود نشان دهند، به انرژی نیاز دارند که این انرژی از طریق برق شهری تامین می شود. با این وجود در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که 0 تا 100 قطعاتی که در ماشین لباسشویی قرار دارند، به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم نیاز به برق دارند و اگر برق و انرژی به آنها نرسد، هیچ گونه فعالیتی از خود نمی توانند نشان دهند. به همین دلیل است که اگر یک قطعه ساده در ماشین لباسشویی خراب شود، می تواند باعز از کار افتادن کلی دستگاه شما شود؛ چرا که تمام قطعات ماشین لباسشویی به‌صورت زنجیروار با یکدیگر در ارتباط مستقیم هستند.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما علیرغم رعایت نکات کلیدی استفاده از ماشین لباسشویی، سعی کنید از محافظ برق استاندارد سر راه ماشین لباسشویی استفاده کنید تا نوسان برق شهری به دستگاه شما آسیب وارد نکند.

قطعاتی که در ماشین لباسشویی نیاز به مصرف برق دارند؟

نحوه محاسبه برق مصرفی ماشین لباسشویی

براساس تغییرات انجام شده مبنی بر کم مصرف و پر مصرف بودن مشترک در اداره برق کشور، هزینه ثابتی و دقیق را نمی توانیم مبنی بر میزان مصرف برق ماشین لباسشویی به شما عزیزان اعلام کرد. اما جای نگرانی نیست چرا که ما در ادامه این گزارش قصد داریم تا نحوه محاسبه برق مصرفی ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانید به بهترین حالت ممکن از این موضوع مطلع شوید و یک هزینه کلی از میزان مصرف برق ماشین لباسشویی را با یک تلورانس نسبی کسب کنید. از این رو باید طبق مراحل ذیل پیش بروید:

 1. در قسمت پشتی تمام ماشین های لباسشویی یک برچسب نقره ای درج شده است.
 2. با مطالعه این برچسب می توانید میزان مصرف برق ماشین لباسشویی را برحسب وات مشاهده کنید.
 3. برای مثال اگر ماشین لباسشویی شما 1300 وات در ساعت می باشد، باید آنرا تقسیم بر 1000 کنید تا واحد آنرا به کیلووات در ساعت تبدیل کنید.
 4. اینک به عدد 1.3 کیلووات در ساعت خواهید رسید.
 5. این بدین معناست که ماشین لباسشویی شما عزیزان در هر ساعت به میزان 1.3 کیلووات مصرف برق دارد.
 6. در ادامه نیز لیست کلی هزینه را برای شما عزیزان شرح داده ایم:
مصرف ماهانه برق برحسب KWhهزینه پایه هر Kwh (تومان)
0 الی 100 KWh60
100 الی 200 KWh70

متوسط هزینه برق در ماشین لباسشویی چقدر است؟

براساس توضیحات بخش قبلی و با استفاده از یک ماشین حساب ساده می توانید متوسط هزینه برق در ماشین لباسشویی را برحسب ساعت محاسبه کنید تا از هزینه کلی و حدودی که سر ماه برای شما صادر خواهد شد مطلع شوید. از این رو توجه داشته باشید هر چه میزان وات ماشین لباسشویی کمتر باشد، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. به همین دلیل یکی از شاخصه های مهم برای شما باید میزان وات ماشین لباسشویی باشید و باید به آن دقت کافی داشته باشید.

دلایل مصرف بیش از حد برق در ماشین لباسشویی

دلایل مصرف بیش از حد برق در ماشین لباسشویی

دلایل و عوامل متعددی وجود دارند که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم می توانند منجر به مصرف برق بالا در ماشین لباسشویی شوند که در ادامه آنها را نام خواهیم برد:

 1. قدیمی بودن ماشین لباسشویی.
 2. وات بالای ماشین لباسشویی.
 3. میزان دفعات بالای استفاده از ماشین لباسشویی در طول ماه.
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214