skip to Main Content

جاروبرقی سامسونگ به عنوان یکی از محبوب ترین و بهترین جاروبرقی‌های موجود در بازار کشور می‌باشد که نسبت به سایر برندها، به دلیل کیفیتی که دارد توانست به میزان قابل توجهی به فروش برسد. با این وجود این دستگاه محبوب در طی برخی عادات نادرست و اشتباه ممکن است دچار خرابی‌هایی شود و این خرابی‌ها به سلامت دستگاه شما آسیب برسانند و صرفا از طریق تعمیر جاروبرقی سامسونگ قابل رفع باشند و یکی از این خرابی‌ها هم کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ می‌باشد!

در ادامه این مقاله از آریابهکار به دلایل اصلی و کلیدی آن پرداخته ایم.

1. خرابی موتور جاروبرقی سامسونگ

اولین قطعه‌ای که در صورت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ طبیعتا به ذهن هر یک از ما می‌رسد، خرابی موتور می‌باشد! موتور جاروبرقی سامسونگ به عنوان یک بخش بسیار مهم و اصلی برای میزان مکش دستگاه می‌باشد و خرابی آن می‌تواند تاثیر مستقیم بر روی مکش بگذارد. با این وجود لازم به ذکر است که موتور جاروبرقی صرفا یک بخش واحد نیست و از قطعات مختلفی تشکیل شده است و به نحوی می‌توانیم این قطعه مهم را به عنوان قلب جاروبرقی شناخت.

موتور جاروبرقی چگونه می‌تواند در میزان مکش دستگاه تاثیر بگذارد؟

اگر بخواهیم پاسخ این سؤال را بدهیم، اگر از جاروبرقی به مدت زمان طولانی استفاده کنید و یا حتی در حین استفاده از آن استراحت کافی را ندهید، ممکن است در بازه زمانی کوتاهی دچار خرابی‌هایی شود و این خرابی‌ها می‌توانند به‌صورت مستقیم بر روی سلامت موتور تاثیر بگذارد و به مرور زمان با کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ روبرو خواهید شد. با این وجود توصیه می‌کنیم دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ را مطالعه کنید تا با نکات استفاده از آن آشنا شوید.

تعمیر موتور جاروبرقی سامسونگ

ما در مجموعه آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی عیب یابی جاروبرقی سامسونگ، هر گونه خرابی موتور جاروبرقی را پذیرش و تعمیر می‌کنیم.

2. پر بودن کیسه جاروبرقی سامسونگ

پر بودن کیسه جاروبرقی از رایج ترین دلایل کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ است و به همین منظور، لازم است تا پیش از هر بار استفاده از جاروبرقی، کیسه آنرا با نهایت دقت بررسی کنید و در صورت پر بودن، آنرا تخلیه نمایید؛ چرا که در صورت پر بودن کیسه جاروبرقی سامسونگ، دستگاه توانایی و فضای کافی برای جمع‌آوری زباله‌ها را نداشته و سپس پس از تلاش‌های فراوان موتور برای ایجاد مکش بیشتر، علیرغم ایجاد صدای بیشتر می‌تواند به موتور آسیب وارد کند.

با این وجود اگر از کیسه‌های دائمی استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که پرزهای داخلی آنرا بررسی کنید و در صورت از بین رفتن آنها، کیسه جدیدی خریداری نمایید.

3. ارتفاع زیاد لوله تلسکوپی جاروبرقی سامسونگ

لوله تلسکوپی جاروبرقی سامسونگ قابلیت تنظیم ارتفاع دارد و در صورت افزایش ارتفاع این لوله، طبیعتا روی مکش دستگاه تاثیرگذار خواهد بود؛ اما این مکش به گونه‌ای نیست که مکش دستگاه را 30 درصد و یا بیشتر کاهش دهد! صرفا 3 الی4 درصد نهایتا کاهش مکش خواهید داشت. با این وجود توصیه می‌کنیم با دقت بیشتری این لوله را بررسی کنید و در صورت هر گونه نشتی و خرابی، آنرا تعمیر یا تعویض کنید تا مشکل کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ را برطرف نمایید.

4. شکستن پروانه

پروانه مکش جاروبرقی سامسونگ، قطعه‌ای است که بخش مهمی از مکش دستگاه شما برعهده این قطعه است و در صورت بروز هر گونه خرابی برای این قطعه، با کم شدن مکش جاروبرقی روبرو خواهید شد! با این وجود اگر این قطعه به هر دلیلی دچار خرابی شده، باید آنرا با قطعه جایگزین رفع نمایید و توصیه می‌شود این کار توسط تکنسین‌های مجرب انجام شود تا مجددا خرابی بیشتری برای دستگاه شما رخ ندهد.

5. گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ

اگر برای جارو کردن ذرات درشت و نسبتا سنگین از جاروبرقی استفاده می‌کنید، باید این انتظار هم داشته باشید تا این ذرات درشت بتوانند باعث بروز گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ شوند! بنابراین توصیه می‌کنیم برای جمع‌آوری ذرات درشت از جاروبرقی استفاده نکنید و در صورت استفاده از جاروبرقی نیز توصیه می‌کنیم لوله خرطومی را با دقت کافی بررسی کنید تا خرابی این چنینی برای شما رخ ندهد و نیازی به تعمیر موتور جاروبرقی سامسونگ نداشته باشید.

توجه داشته باشید که این مشکل می تواند در طول زمان حتی باعث داغ شدن جاروبرقی نیز شود.

خرابی لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ

6. تنظیمات اشتباه جاروبرقی

در بعضی مواقع تمامی قطعات جاروبرقی سامسونگ از سلامت کامل برخور دارند اما مکش دستگاه همچنان ضعیف است و به این فکر برسید که علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ چیست؟ اگر چنین شرایطی برای شما رخ داده است، توصیه می‌کنیم تنظیمات دستگاه را با دقت کافی بررسی کنید و در صورت تغییر یافتن این تنظیمات، آنها را به حالت ابتدایی برگردانید تا هم صدای جاروبرقی کاهش پیدا کند و هم اینکه مکش را به میزان مشخصی افزایش دهید.

7. کثیفی فیلتر جاروبرقی سامسونگ

اکثر جاروبرقی‌های موجود در بازار اعم از جاروبرقی سامسونگ، دارای دو فیلتر مجزا از هم هستند که هر یک از آنها کارایی و عملکرد متفاوتی دارند. با این حال لازم به ذکر است که فیلتر جاروبرقی سامسونگ می‌تواند به سادگی در طول زمان به دلیل استفاده طولانی مدت و وارد شدن گرد و غبار دچار کثیفی و آلودگی‌های متعددی شود. از این رو توصیه می‌کنیم فیلترهای جاروبرقی را هر هفته یکبار (بستگی به میزان استفاده شما دارد) بشویید و در صورت از بین رفتن آنها، اقدام به خرید فیلتر کنید.

زمان تقریبی تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ نیز طبق نظر تکنسین‌های آریابهکار، هر 6 ماه یکبار می‌باشد؛ در غیر اینصورت با مشکلات متعددی روبرو خواهید شد که یکی از این خرابی‌ها هم کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ می‌باشد.

8. نشتی هوا از اتصالات

به منظور بالا بودن قدرت مکش جاروبرقی سامسونگ و جمع‌آوری تمامی زباله ها، لازم است تا هیچ گونه درز و نشتی هوایی در این دستگاه وجود نداشته باشد؛ چرا که وجود شکستگی، ترک، پارگی از جمله دلایلی هستند که سبب نشتی هوا و کم شدن قدرت مکش جاروبرقی سامسونگ می‌شوند. لذا کافیست در صورت ضربه دیدن جاروبرقی، پیش از استفاده تمامی درز ها، ترک‌ها و… را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مشاهده محل نشتی هوا، آنرا تعمیر یا تعویض کنید.

در صورت عدم توجه به این خرابی، لازم است بدانید که به مرور زمان خرابی‌های بیشتری برای دستگاه شما به وجود خواهد آمد.

9. کثیفی پارویی جاروبرقی سامسونگ

پارویی جاروبرقی سامسونگ از جمله قطعاتی است که ارتباط مستقیمی با زباله‌ها دارد و در صورت کثیفی آن با مشکل کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ مواجه می‌شوید. اما کثیفی پارویی جاروبرقی چگونه رخ می‌دهد؟

با گذشت زمان پرز، مو، گرد و غبار فراوانی به برس پارویی جاروبرقی سامسونگ می‌چسبند و این اتفاق برابر با مسدودی محل عبور و مرور جریان هوا در جاروبرقی است و می‌تواند علیرغم وارد کردن فشار بیش از حد، باعث کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ نیز شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در طول زمان پارویی دستگاه را با دقت کافی بررسی کنید و در صورت چسبیدن ذرات ریز و درشت، آنها را جدا کنید.

خرابی پارویی جاروبرقی سامسونگ

10. نیم سوز شدن سیم پیچ

موتور تمامی جاروبرقی‌های موجود در بازار دارای سیم پیچ است که اغلب به دلیل استفاده نادرست و مداوم، می‌تواند نیم سوز شود و حتی به‌صورت کامل از کار بیافتد و همین قضیه باعث می‌شود تا قدرت مکش جاروبرقی سامسونگ کاهش چشمگیری پیدا کند. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که در طی یک چارچوب از جاروبرقی سامسونگ استفاده کنید تا این چنین خرابی‌هایی برای شما رخ ندهد.

11. سوراخ بودن کیسه جاروبرقی

در صورت جارو کردن اشیاء تیز و برنده مانند شیشه، طبیعتا علیرغم گرفتگی لوله خرطومی می‌تواند حتی باعث پاره شدن کیسه جاروبرقی شود و در صورت پاره شدن کیسه، ذرات موجود در آن وارد موتور شده و به مرور باعث کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ می‌شود! از این رو توصیه کلیدی که برای شما داریم این است که به هیچ وجه اشیاء تیز و برنده را جارو نکنید.

12. خرابی لاستیک موتور

در جاروبرقی‌ها لاستیکی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی موتور در نظر گرفته شده که به منظور هوابندی و چسبیدن موتور به بدنه در نظر گرفته شده است. با این حال امکان دارد این قطعه در طول زمان به دلیل استفاده طولانی مدت، دچار فرسودگی و یا پارگی شود و به‌صورت مستقیم در میزان مکش جاروبرقی شما تاثیر بگذارد. بهترین راهکاری که برای جلوگیری از این خرابی داریم این است که در بازه‌های زمانی مختلف اقدام به سرویس جاروبرقی سامسونگ در مراکز تعمیراتی معتبر کنید.

برطرف سازی مکش جاروبرقی سامسونگ در نمایندگی آریابهکار

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم برقی خانگی علی الخصوص تعمیرات جاروبرقی سامسونگ، آماده ارائه خدمات تعمیر دستگاه شما با استفاده از قطعات کاملا وارداتی می‌باشد. از این رو اگر با استفاده نکات گفته شده هنوز مشکل کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ پابرجا است، بهتر است دست نگه دارید و اجازه دهید توسط تکنسین‌های مجرب ما با ابزارهای تعمیراتی بروز عیب یابی و تعمیر شود. جهت درخواست تعمیر می‌توانید با شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید.

سوالات متداول کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

علیرغم توضیحات جامعی که در قسمت بالا داده شد، در ادامه به سوالات شما در خصوص کم شدن مکش جاروبرقی نیز پرداخته ایم:

کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ در خانه قابل تعمیر است؟

بله. البته باید بگوییم که اگر این خرابی سطحی باشد بدون نیاز به تکنسین تعمیراتی می توانید در خانه رفع کنید.

آیا کیسه جاروبرقی سامسونگ می تواند در کم شدن مکش تاثیر بگذارد؟

بله. تاثیر کاملا مستقیمی دارد و به همین دلیل توصیه می شود حتما کیسه جاروبرقی را پیش از استفاده از آن به‌صورت دقیق بررسی کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214