skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷-۰۲۱

۹۰ روز گارانتی - حمل رایگان - عیب یابی رایگان

تعمیر جاروبرقی بوش
شماره تماس نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش

تعمیر جاروبرقی بوش و مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای آن رخ دهد، می‌توانند دلایل فنی یا مکانیکی داشته باشند که صرفا توسط ما به وجود می‌آیند. این در حالی می‌باشد که جاروبرقی بوش به عنوان یکی از بهترین جاروبرقی‌های موجود در بازار کشور است؛ اما کیفیت به معنای عدم خرابی نیست و باید به بهترین شیوه ممکن از دستگاه استفاده کنید تا نیاز به تعمیر جاروبرقی نداشته باشید. با این وجود در این گزارش آریابهکار به بررسی مشکلات رایج و نحوه تعمیر جاروبرقی بوش (Bosch) پرداخته ایم.

فهرست

تعمیر تخصصی جاروبرقی بوش

جاروبرقی بوش یکی از جاروبرقی هایی می باشد که احتمال خراب شدن آن خیلی کم است و دلیل این موضوع نیز کیفیت بسیار بالای جاروبرقی بوش می باشد! با این وجود اگر جاروبرقی بوش شما خراب شد و یکسری از قابلیت های آن دچار مختل شد، نشان دهنده استفاده نادرست و اشتباه از این دستگاه توسط شما عزیزان می باشد که توصیه می کنیم برای یادگیری اصول استفاده از جاروبرقی بوش، به دفترچه راهنمای جاروبرقی بوش مراجعه کنید؛ چرا که تمام نکات و قوانینی که باید توسط شما در حین استفاده از این دستگاه رعایت شود نوشته شده است.

اما اگر هر گونه خرابی سطحی و کلی برای جاروبرقی بوش شما رخ داده است، جای نگرانی وجود ندارد چرا که ما در آریابهکار به اتفاق تکنسین ها و متخصصان تعمیرات جاروبرقی بوش آماده ارائه خدمات تعمیرات تخصصی هستیم که در طی این پروسه نیازی به تعویض قطعات نخواهید داشت و صرفا مشکل از طریق تعمیرات رفع خواهد شد. از این رو جهت تعمیرات جاروبرقی بوش در آریابهکار باید از طریق شماره 02145437 با تکنسین های ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش

اولین و به صرفه‌ترین راهکاری که ما در صورت خرابی جاروبرقی بوش پیشنهاد می‌دهیم، این است که کارت گارانتی جاروبرقی بوش را بررسی کنید تا در صورت داشتن اعتبار کافی به نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش مراجعه کنید تا با استفاده از خدمات پس از فروش بوش، مشکلات پیش آمده بدون هزینه برای شما رفع شوند! اما همانگونه که گفتیم این راهکار بستگی به اعتبار کافی کارت گارانتی دارد و در صورت اتمام اعتبار، نمی‌توانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید.

اما اگر با بررسی کارت گارانتی دستگاه متوجه این شدید که بازه زمانی کارت گارانتی به اتمام رسیده است، نمی‌توانید از گارانتی استفاده کنید و صرفا باید به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش (Bosch) مراجعه کنید تا با استفاده از قطعات کاملا وارداتی و تکنسین مجرب، مشکلات پیش آمده برای جاروبرقی شما برطرف شوند. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است حتما از نمایندگی فروش جاروبرقی بوش اقدام به خرید دستگاه مدنظر خود نمایید تا کارت گارانتی به شما تعلق گیرد.

تعمیر جاروبرقی بوش

نمایندگی مرکزی تعمیر جاروبرقی بوش در تهران

آریابهکار به عنوان نمایندگی مرکزی تعمیر لوازم خانگی و تعمیر جاروبرقی بوش در تهران دارای دو شعبه تعمیراتی در شرق و غرب تهران می باشد که در صورت خراب شدن جاروبرقی بوش می توانید به نزدیک ترین نمایندگی نسبت به محل سکونت خود مراجعه نمایید تا در ابتدا دستگاه شما توسط تعمیرکاران جاروبرقی بوش به‌صورت تخصصی عیب یابی و سپس جهت تعمیرات تخصصی پذیرش شود. از این رو توصیه می کنیم پیش از مراجعه حضوری به شعب تعمیراتی ما از طریق شماره های مندرج ساعات کاری شعبه مدنظر را جویا شوید تا اختلالی در امورات شما رخ ندهد.

خدمات نمایندگی مرکزی تعمیرات جاروبرقی بوش

خراب شدن جاروبرقی بوش می تواند در ده ها حالت مختلف رخ دهد و ما در آریابهکار تمامی خرابی هایی که ممکن است برای دستگاه جاروبرقی بوش شما رخ دهند را تعمیر می کنیم و برای تعمیراتی که انجام می دهیم، هیچ گونه محدودیتی نداریم و گارانتی کتبی 90 روزه به شما عزیزان ارائه می دهیم تا با خیالی آسوده دستگاه خود را به ما بسپارید. از این رو در ادامه نیز قصد داریم تا برخی از خدماتی که به شما در خصوص تعمیرات جاروبرقی بوش ارائه می دهیم را به‌صورت مختصر نام ببریم. این موارد عبارتند از:

 1. تعمیرات تخصصی موتور جاروبرقی بوش.
 2. تعمیرات تخصصی برد جاروبرقی بوش.
 3. تعویض قطعات با قطعه وارداتی و اورجینال.
 4. رفع مشکل داغ شدن جاروبرقی بوش.
 5. تعمیر روشن نشدن جاروبرقی بوش.
 6. رفع مشکل یکسره شدن جاروبرقی بوش.
 7. تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی بلک اند دکر

تعمیر جاروبرقی بوش با تعمیرکاران آریابهکار

زمانی می توان مدعی شد که تعمیرات تخصصی جاروبرقی بوش بر روی دستگاه شما انجام شده است که دستگاه توسط یک متخصص جاروبرقی بوش تعمیر شده باشد! منظور از متخصص جاروبرقی بوش چیست؟ فردی است که حداقل 5 سال سابقه تخصصی در زمینه تعمیرات جاروبرقی بوش را داراست و می تواند به محض مشاهده خرابی، مرتبط ترین قطعات را در کمترین بازه زمانی با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا عیب یابی کند و سپس مشکل دستگاه را به‌صورت دقیق به شما اعلام نماید.

تعمیر جاروبرقی بوش با تعمیرکاران آریابهکار

اما این در حالی است که با مراجعه به مراکز غیرمجاز تعمیراتی، به‌صورت چشمی مشکل دستگاه را به‌صورت قطعی بیان می کنند و ادعای متخصص بودن می کنند و اما هیچ گونه تخصصی ندارند و صرفا آماده دریافت هزینه های بسیار هنگفت از شما هستند. همچنین برای تعمیرات و یا تعویض قطعاتی که انجام می دهند هیچ گونه تضمینی به شما نمی دهند و اگر این قطعات خراب شدند، ناچار به تعمیرات مجدد با هزینه جداگانه خواهید بود.

نکات الزامی در تعمیر جاروبرقی بوش

در تعمیرات تخصصی جاروبرقی بوش نیز همانند سایر لوازم برقی خانگی یکسری نکات وجود دارند که اگر تکنسین تعمیرات این نکات را رعایت کنند، قطعا مشکل دستگاه شما به بهترین حالت ممکن با کمترین هزینه رفع خواهد شد و نیازی به تعویض قطعات نخواهید داشت. از این رو توصیه ای که ما برای شما داریم این است که برای تعمیرات جاروبرقی بوش فقط و فقط به مرکز تعمیراتی مجاز و با اصالت مراجعه کنید تا تمام نکات الزامی در تعمیر جاروبرقی بوش بصورت دقیق و بدون هر گونه کاستی اعمال شود.

مزیت های تعمیر جاروبرقی بوش در نمایندگی آریابهکار

بدون شک اگر دستگاه شما در مجموعه آریابهکار تعمیر شود، مزایای متعددی به شما تعلق خواهد گرفت که این مزایا می توانند تضمین کننده حسن نیت کارشناسان و متخصصان ما در ازای تعمیرات دستگاه شما باشند. از این رو برای علیرغم تعمیرات تخصصی جاروبرقی بوش، مزایایی به شما تعلق خواهد گرفت که در ادامه این موارد را نام برده ایم:

 • عیب یابی رایگان جاروبرقی بوش توسط تکنسین های مجرب در حضور شما توسط تکنسین های تعمیرکار جاروبرقی بوش.
 • اعزام پیک رفت و برگشت رایگان.
 • گارانتی 90 روزه در ازای تمامی خدمات.
 • اعلام هزینه براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.
 • تعمیرات تخصصی قطعات بدون نیاز به تعویض.

با این وجود ما به‌صورت تخصصی آماده عیب یابی و تعمیر جاروبرقی بوش شما هستیم تا یکبار برای همیشه مشکل دستگاه را برطرف کنیم و بتوانید برای چندین سال از این دستگاه استفاده کند و نیازی به تعمیرات مجدد نداشته باشید. همچنین این در حالی است که با مراجعه به مراکز غیر مجاز، تنها خدماتی که برای شما انجام خواهد داد صرفا تعویض قطعات (که تمامی این قطعات سالم هستند) را انجام می دهند تا هزینه زیادی از شما دریافت نمایند.

تعمیرات جاروبرقی بوش با ضمانت نامه

آریابهکار همواره به عنوان یکی از قدیمی ترین و با اصالت ترین مراکز تخصصی تعمیرات جاروبرقی بوش، تمام خدمات تعمیرات جاروبرقی بوش را به‌صورت تخصصی انجام می دهد. اما یک معضل در تعمیرگاه های غیرمجاز این است که در ازای تعمیراتی که انجام می دهند، هیچ گونه گارانتی به شما نمی دهند و اگر یک یا دو هفته پس از تعمیرات دستگاه با خرابی آن روبرو شدید، هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص قبول نمی کنند و صرفا باید هزینه تعمیرات مجدد بپردازید. اما در آریابهکار اینگونه نیست و صرفا خدماتی که توسط تکنسین های ما به شما ارائه می شوند، 90 روز گارانتی رسمی آریابهکار به همراه مهر و امضای شرکت ارائه خواهد گردید.

تعمیرات جاروبرقی بوش با ضمانت نامه

این بدین معناست که اگر مشکلی برای بخش تعمیر شده در این 90 روز رخ داد، به‌صورت رایگان توسط تکنسین های ما به‌صورت رایگان و بدون پرداخت حتی یک ریال نیز تعمیر خواهد شد.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی سانی

تعمیر جاروبرقی بوش با قطعات خود برند

پس از آنکه عیب یابی دقیق توسط تکنسین های آریابهکار برای شما صورت گرفت، نتیجه نهایی توسط تعمیرکاران جاروبرقی بوش به شما در خصوص مشکل دستگاه اعلام خواهد شد که اگر یک قطعه قابلیت تعمیر داشته باشد، به‌صورت تخصصی تعمیر خواهد شد و اگر از عدم تعمیر آن قطعه به‌صورت 100% اطمینان حاصل شود، به شما اطلاع داده خواهد شد که قطعه x جاروبرقی بوش قابل تعمیر نیست و صرفا باید تعویض قطعه صورت گیرد. با این وجود یک سؤال ایجاد خواهد شد که آیا این قطعه اورجینال است و دارای اصالت می باشد؟

بله. تمامی قطعات جایگزین در آریابهکار براساس مدل و برند دستگاه شما به‌صورت اختصاصی و وارداتی هستند. از این رو قطعات تعویض در آریابهکار دارای اصالت هستند و براساس برند دستگاه شما به‌صورت اختصاصی وارد شده اند.

اقدامات مهم در زمینه تعمیر جاروبرقی بوش

یکی از اقدامات مهم در زمینه تعمیر جاروبرقی بوش در آریابهکار این است که پیش از پذیرش و تعمیر دستگاه، در حضور شما توسط تعمیرکاران جاروبرقی بوش با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا عیب یابی دقیق و اصولی به‌صورت قطعه به قطعه انجام می شود تا مشکل دستگاه به‌صورت دقیق و بدون هر گونه اما و اگر شناسایی و تشخیص داده شود تا بدون نیاز به هر کار اضافی، مشکل شما برطرف شود و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید! لازم به ذکر است که تمام پروسه عیب یابی جاروبرقی بوش به‌صورت رایگان در آریابهکار برای شما عزیزان صورت می گیرد.

حیاتی ترین زمان برای تعمیر جاروبرقی بوش

طبیعتا اگر جاروبرقی بوش شما از کار افتاده و یا اینکه مشکلی برای قطعات آن پیش آمده است، حیاتی ترین زمان برای تعمیر جاروبرقی بوش می باشد؛ چرا که تمام مشکلات این جاروبرقی به سادگی توسط تکنسین های مجرب و ماهر آریابهکار قابل تعمیر هستند و هیچ محدودیتی نیز در خصوص تعمیرات آن وجود ندارد. لازم به ذکر است که وقتی دستگاه به‌صورت کامل از کار می افتد، علیرغم سوختن و از کار افتادن قطعات باید هزینه بیشتری جهت تعمیر و تعویض قطعات جاروبرقی بوش بپردازید.

اما بهترین زمان برای تعمیر جاروبرقی بوش زمانی نیست که دستگاه از کار افتاده است! بدون شک بهترین زمان، زمانی می باشد که شما ساده‌ترین خرابی و مشکل را درون دستگاه مشاهده می کنید که نشان دهنده خراب شدن دستگاه به‌صورت آهسته می باشد. از این رو توصیه کارشناسان ما به شما این است در صورت مشاهده هر گونه خرابی ساده و بسیار جزئی به مرکز تعمیرات جاروبرقی بوش در آریابهکار مراجعه کنید تا با تعمیرات تخصصی قطعات، مشکل دستگاه رفع گردد و هیچ قطعه ای نیز تعویض نخواهد شد.

دلایل تعمیر جاروبرقی بوش در نمایندگی آریابهکار

اما ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا تعمیرات جاروبرقی بوش را به آریابهکار بسپاریم؟ بدون شک این یکی از سوالات بسیار مهم است که حق شما می باشد که از این سؤال بسیار مهم مطلع باشید. آریابهکار یکی از با اصالت ترین و متخصص ترین تعمیرگاه های مجاز در استان تهران با دو شعبه است که همواره با کمترین هزینه ممکن بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهد تا نیازی به تعویض قطعات و یا خرید جاروبرقی جدید نداشته باشید؛ این موضوع به نحوی یکی از عادات آریابهکار در طی 30 سال اخیر می باشد.

دلایل تعمیر جاروبرقی بوش در نمایندگی آریابهکار

از این رو ما تمامی خدماتی که منحصرا برای جاروبرقی بوش هستند را فقط و فقط به تعمیرکار جاروبرقی بوش می سپاریم؛ چرا که تعمیرکاران جاروبرقی بوش آریابهکار اشرافیت کافی و کاملی نسبت به دستگاه شما دارند و می توانند به‌صورت دقیق مشکل دستگاه را شناسایی و سپس تعمیرات تخصصی انجام دهند. همچنین ما در آریابهکار در ازای تمام خدماتی که به شما ارائه می دهیم، گارانتی 90 روزه در نظر گرفته ایم که تضمین کننده خدمات ما به شما خواهد بود.

مراحل ثبت درخواست تعمیرکار جاروبرقی بوش در نمایندگی مرکزی

جهت ثبت درخواست تعمیرکار جاروبرقی بوش در نمایندگی مرکزی آریابهکار می توانید به‌صورت حضوری به نزدیک ترین شعبه تعمیراتی ما مراجعه کنید تا هماهنگی های لازم به شما صورت گیرد و در حضور شما دستگاه توسط تعمیرکاران متخصص جاروبرقی بوش عیب یابی و سپس پذیرش شوند. از این رو نکته ای که برا مراجعه حضوری وجود دارد این است که پیش از مراجعه حضوری بهتر است از طریق شماره 02145437 ساعت کاری شعبه مدنظر خود را استعلام بگیرید تا اختلالی در امورات شما رخ ندهد.

همچنین جهت ثبت سریعتر درخواست خود می توانید تصویر یا ویدیو 30 ثانیه ای از دستگاه و خرابی آن تهیه کنید و سپس از طریق واتساپ و تلگرام شماره 09190111214 برای کارشناسان ما ارسال نمایید تا بررسی ابتدایی شود و اگر راهکاری هم در خصوص رفع این خرابی در خانه توسط شما و بدون هر گونه دانش فنی وجود داشت، به شما اعلام خواهد شد؛ این در صورتی است که مشکل شما بسیار ساده و سطحی باشد. از این رو این روش، می تواند بهترین روش ممکن برای تعمیر دستگاه شما باشد.

نحوه برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش در تهران

برای برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش در تهران و تعمیر رایگان جاروبرقی بوش با استفاده از کارت گارانتی باید به کارت گارانتی جاروبرقی بوش مراجعه نمایید؛ چرا که تمام اطلاعات نمایندگی و خدمات پس از فروش جاروبرقی بوش بر روی این کارت درج شده اند و شما عزیزان می توانید برای تعمیرات رایگان دستگاه خود با این شماره تماس حاصل نمایید. همانگونه که توضیح داده شد، برای استفاده از خدمات پس از فروش جاروبرقی بوش باید از اعتبار کارت گارانتی دستگاه خود مطمئن شوید تا این خدمات به شما تعلق گیرد. از این رو اگر کارت گارانتی شما اعتبار ندارد، نمی توانید از این خدمات استفاده کنید.

همچنین اگر دستگاه شما گارانتی ندارد و مایل به تعمیرات تخصصی توسط افراد کارشناس هستید، می توانید از طریق شماره 02145437 با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی لازم به شما صورت گیرد.

روشن نشدن جاروبرقی بوش

رایج‌ترین ایراد و خرابی که ممکن است برای دستگاه شما رخ دهد، روشن نشدن جاروبرقی بوش که می‌تواند ناشی از دلایل متعددی رخ دهد. در اولین نگاه پس از آنکه این خرابی رخ داد، یقینا به این فکر خواهید افتاد که علت اصلی روشن نشدن دستگاه شما، سوختن موتور جاروبرقی بوش می‌باشد! اما این گونه نیست و با رخ دادن چنین مشکلی اجازه دهید تا تکنسین اقدام به بررسی مشکل پیش آمده کند و با کمترین هزینه ممکن اقدام به تعمیر جاروبرقی بوش (Bosch) شما نماید.

روشن نشدن جاروبرقی بوش، به معنای دور انداختن آن نیست و می‌توانید با تعمیر جزئی، مشکل آنرا برطرف کنید.

در ادامه با دلایل اصلی و کلیدی روشن نشدن جاروبرقی آشنا خواهید شد:

1. مسدودی لوله خرطومی

گاهی اوقات امکان دارد علت روشن نشدن جاروبرقی بوش، مسدودی لوله خرطومی جاروبرقی بوش باشد! اما چگونه؟ اگر در حین جارو کردن محیط کثیف، ذرات درشت را جارو نمایید باید منتظر مسدودی و گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی باشید و این مشکل دقیقا در ابتدا باعث وارد شدن فشار بیش از حد به موتور و سپس روشن نشدن جاروبرقی می‌شود. در نتیجه توصیه می‌کنیم ذرات درشت را با دست جمع آوری کنید.

2. خرابی کلید روشن/خاموش

کلید خاموش/روشن یا همان کلید پاور جاروبرقی بوش، وظیفه اصلی در روشن کردن دستگاه را بر عهده دارد. با این وجود تصور کنید تمام قطعات جاروبرقی شما سالم می‌باشد و هیچ خرابی در آن وجود ندارد و صرفا کلید روشن/خاموش جاروبرقی دچار خرابی شده است. در نتیجه با مشکل روشن نشدن جاروبرقی بوش روبرو خواهید شد. از این رو توصیه می‌کنیم به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش مراجعه کنید تا این مشکل از طریق تعویض کلید پاور جاروبرقی رفع شود.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی میله

3. خرابی موتور جاروبرقی بوش

موتور جاروبرقی بوش به عنوان قلب دستگاه شما می‌باشد که در صورت استفاده نادرست از جاروبرقی می‌تواند دچار خرابی شود. با این وجود باید طرز استفاده خود را از جاروبرقی تغییر دهید تا خرابی برای این قطعه پیش نیاید. به همین ترتیب اگر این قطعه خراب شود، با مشکل روشن نشدن جاروبرقی بوش روبرو خواهید شد. در این صورت تنها راهکار شما همان تعمیر یا تعویض موتور جاروبرقی بوش (Bosch) می‌باشد.

تعمیر موتور جاروبرقی بوش

راهکار جلوگیری از خرابی موتور جاروبرقی بوش

برای اینکه عمر موتور جاروبرقی بوش شما افزایش پیدا کند، باید یکسری نکات را رعایت کنید که در ادامه به این نکات پرداخته ایم:

 • از جارو کردن محیط آزاد خودداری کنید.
 • جاروبرقی بوش را در محیط گرم روشن نکنید.
 • در صورت پارگی دوشاخه برق جاروبرقی، به هیچ وجه آنرا به برق متصل نکنید.

4. خرابی اتصالات جاروبرقی بوش

ابتدایی‌ترین مشکل در صورت روشن نشدن جاروبرقی بوش، عدم برقراری اتصالات مناسب می‌باشد! برای مثال ممکن است پریز برق مدنظر شما دچار قطع و وصلی باشد و یا حتی ممکن است دوشاخه برق جاروبرقی بوش شما دچار پارگی و خرابی شده باشد. از این رو برق کافی به دستگاه نمی‌رسد و در نتیجه با مشکلاتی روبرو می‌شوید که باید هزینه زیادی را جهت تعمیر بپردازید. از این رو پریز برق را با استفاده از فازمتر مورد بررسی قرار دهید و در صورت امکان از یک پریز دیگر استفاده نمایید.

همچنین توصیه می‌کنیم در صورت امکان از یک محافظ برق مناسب سر راه جاروبرقی بوش استفاده کنید.

 • دوشاخه برق دستگاه را بررسی کنید.
 • پریز برق را بررسی نمایید.
 • از محافظ برق مناسب استفاده کنید.

ضعیف شدن مکش جاروبرقی بوش

ضعیف شدن مکش جاروبرقی بوش یکی از مشکلات رایج در میان تمامی برندهای جاروبرقی موجود در بازار کشور می‌باشد که معمولا ارتباطی با برند ندارد و صرفا به ما مرتبط می‌باشد! چرا که اشتباهات ما باعث بروز این خرابی می‌شود. با این وجود در صورتی که این خرابی رخ دهد، نشان دهنده مشکلاتی می‌باشد که باید آنها را بررسی کنید. در ادامه این گزارش از آریابهکار به دلیل اصلی کاهش مکش جاروبرقی بوش پرداخته ایم.

1. پر بودن کیسه جاروبرقی بوش

زمانی که مکش جاروبرقی بوش کاهش می‌یابد اولین مشکلی که به ذهن ما می‌رسد، پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی بوش (Bosch) می‌باشد. در صورت پر بودن کیسه جاروبرقی، قدرت مکش به دلیل نداشتن ظرفیت کافی برای جذب آشغال‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. از این رو توصیه‌ای که ما برای شما داریم این است که پیش از روشن کردن جاروبرقی، کیسه را بررسی کنید و در صورت پر شدن آن، بصورت کامل تخلیه کنید. همچنین کیسه را بررسی کنید که از هیچ نقطه دچار پارگی نشده باشد.

تعویض کیسه جاروبرقی بوش

2. کثیفی فیلتر جاروبرقی بوش

جاروبرقی‌های بوش عمدتا دارای دو فیلتر همزمان و جداگانه می‌باشند که یکی از این فیلترها مانع از رسیدن گرد و غبار به موتور می‌شود و فیلتر دیگر نیز مانع خارج شدن گرد و غبار از داخل به خارج جاروبرقی می‌شود. از این رو هر دو این فیلترها بسیار مهم و موثر هستند و نباید در تمیز کردن آنها کوتاهی کنید. با این وجود اگر فیلتر جاروبرقی بوش را در بازه‌های زمانی مختلف مورد بررسی قرار ندهید، باید منتظر خرابی‌هایی باشید که یکی از آنها کاهش مکش جاروبرقی بوش می‌باشد.

برای تهیه فیلترهای جاروبرقی می‌توانید به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش (Bosch) مراجعه کنید.

3. نشتی هوا از اتصالات

جاروبرقی بوش برای داشتن یک مکش قوی نیازمند به یک هوابندی درست است و اگر این هوابندی به درستی وجود نداشته باشد، طبیعتا مکش دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که اتصالات جاروبرقی بوش را به درستی بررسی کنید. این نشتی معمولا در لوله خرطومی جاروبرقی رخ می‌دهد. اما اگر صدای نشتی می‌شنوید و هنوز موفق به پیدا کردن نشتی نشده اید، توصیه می‌کنیم به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش مراجعه کنید تا این مشکل از نزدیک بررسی شود.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی کنوود

4. تنظیمات نادرست

در بعضی مواقع امکان دارد دستگاه شما هیچ ایرادی نداشته باشد و صرفا ضعیف بودن مکش جاروبرقی بوش ناشی از تنظیمات نادرست باشد! با این وجود هر دستگاهی که خریداری می‌کنید، دارای دفترچه راهنما می‌باشد که طبق این دفترچه راهنما می‌توانید تنظیمات درست را اعمال کنید. با این وجود توصیه می‌کنیم دفترچه راهنمای جاروبرقی بوش را مطالعه کنید و تنظیمات مناسب را انتخاب نمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با مراکز تعمیر جاروبرقی بوش تماس حاصل نمایید.

 • سری‌ها و اتصالات را قبل از روشن کردن دستگاه را چک نمایید.
 • فیلتر جاروبرقی بوش را هر 6 ماه یکبار تعویض نمایید.
 • به موقع اقدام به تعویض کیسه جاروبرقی بوش بنمایید.
 • تنظیمات مدنظر را به درستی انتخاب نمایید.

تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

سر و صدای زیاد جاروبرقی بوش

اگر بخواهیم بصورت کلی این مشکل را بررسی کنیم، باید بگوییم که در صورت روشن کردن جاروبرقی بوش، صدایی تولید می‌شود که یک صدای کاملا معمولی و منطقی می‌باشد؛ در جاروبرقی‌های نسل جدید بوش ما شاهد کمترین صدای ممکن هستیم. اما زمانیکه شما میزان مکش را افزایش می‌دهید، طبیعتا صدای جاروبرقی افزایش خواهد یافت و با این وجود باز هم این صدا مایه آزار و اذیت شما نخواهد شد.

اما اگر میزان مکش در کمترین درجه قرار داشته باشد و صدای ناهنجاری تولید شود، طبیعتا نشان دهنده یک نوع خرابی می‌باشد که باید آنرا پیگیری کنید. از این رو بهتر است به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش (Bosch) مراجعه کنید تا توسط تکنسین‌های مجرب مورد بررسی قرار گیرد؛ اگر تخصص کافی ندارید به هیچ وجه اقدام به باز کردن جاروبرقی نکنید چرا که اول از همه از گارانتی خارج می‌شود و سپس مشکل نه تنها رفع نخواهد شد بلکه خرابی‌های بیشتری را به بار خواهید آورد.

1. لرزش بدنه جاروبرقی بوش

با گذشت زمان و تمام شدن عمر مفید دستگاه، امکان دارد بدنه جاروبرقی بوش (Bosch) شل شود و به مرور سر و صداهای عجیبی را از خود تولید کند. با این وجود بهتر است به موقع اقدام به سرویس جاروبرقی بوش کرده تا از اینگونه خرابی‌های پیش پا افتاده جلوگیری کنید. با این وجود توصیه‌ای که تیم کارشناسی ما در این زمینه دارند این است که از وارد شدن هر گونه ضربه به دستگاه خودداری کنید! لازم به ذکر است که این نوع خرابی نیز در مجموعه آریابهکار قابل تعمیر می‌باشد.

2. وجود آشغال‌های پر سر و صدا

در هنگام جارو کردن سعی کنید اجسام بزرگ و فلزی را از سر راه جاروبرقی بردارید و آنها را با استفاده از جاروبرقی، جارو نکنید! در غیر اینصورت از زمانیکه آنها وارد کیسه می‌شوند، با صداهای ناهنجاری روبرو می‌شوید که می‌توانند شما را آزار دهند. از این رو در صورت جارو کردن این ذرات بزرگ و فلزی، در اسرع وقت جاروبرقی را خاموش کرده و سپس آنرا از کیسه خارج کنید.

در صورت عدم خارج کردن ذرات فلزی از کیسه جاروبرقی، ممکن است باعث پارگی کیسه و وارد شدن گرد و غبار به موتور جاروبرقی شوند.

3. شکستگی قطعات داخلی

ممکن است به مرور زمان و بر اثر وارد شدن ضربه به جاروبرقی بوش، قطعات داخلی آن شل یا از جای خود کنده شده باشند و یا حتی امکان دارد لاستیک‌های نگهدارنده بین قطعات جاروبرقی پوسیده شده و هنگام کار کردن با دستگاه باعث تولید صدای غیر عادی شوند. از این رو صدای زیاد جاروبرقی بوش ناشی از این خرابی می‌باشد! با این وجود در صورت بروز این مشکل حتما به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش (Bosch) مراجعه نمایید تا از خرابی‌های بیشتر خودداری نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی میدیا

4. خرابی فن موتور جاروبرقی بوش

اگر فن موتور جاروبرقی بوش بنابر هر دلیلی آسیب ببیند یا پره‌های آن دچار شکستگی شوند، صدای بسیار بلندی از دستگاه به گوش می‌رسد و به همین دلیل باید اقدام به تعویض این قطعه کنید. فن موتور در اصل وظیفه خنک کردن جاروبرقی را برعهده دارد و در صورتی که صدای غیر معقولی از دستگاه به گوش می‌رسد باید سریعا دستگاه را خاموش نمایید و با مراکز تعمیر جاروبرقی تماس بگیرید.

تعویض فن موتور جاروبرقی بوش

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش

خاموش شدن جاروبرقی بوش می‌تواند بدترین مشکلی باشد که با آن در طول زمان روبرو خواهید شد چرا که می‌تواند در کمترین زمان ممکن شما را کلافه کند! با این وجود توصیه‌ای که ما در این زمینه برای شما داریم این است که در ابتدا آرامش خود را بصورت کامل حفظ کنید و سپس دستگاه را از برق بکشید. جاروبرقی بوش شما دچار خرابی‌هایی شده است که باید آنرا شناسایی و تعمیر کنید. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار شما را با دلایل رایج خاموش شدن جاروبرقی آشنا خواهیم ساخت.

1. استفاده طولانی مدت

هر یک از وسایل برقی که هر یک از ما در خانه هایمان یکی از آنها را داریم، دارای محدودیت زمانی هستند! بدین معنا که برای استفاده از جاروبرقی شما دارای محدودیت زمانی هستید که می‌توانید هم آنرا رعایت کنید و هم رعایت نکنید! اگر رعایت کنید عمر مفید دستگاه شما افزایش پیدا خواهد کرد و به سختی دچار خرابی‌هایی می‌شود؛ در غیر اینصورت خودتان را باید برای تعمیرات جاروبرقی بوش آماده کنید.

با این وجود کارشناسان ما در آریابهکار توصیه می‌کنند که از جاروبرقی در بازه زمانی 10 الی 15 دقیقه استفاده کنید و پس از گذشت این بازه زمانی، اجازه دهید تا در بازه زمانی حدودا 5 دقیقه‌ای خنک شود. در این صورت می‌توانید از جاروبرقی برای تمیز کردن خانه‌های چند طبقه بدون آنکه ضربه‌ای وارد شود استفاده کنید. بنابراین توصیه می‌شود در بازه زمانی گفته شده، از جاروبرقی استفاده نمایید.

اما نکته مهم اینجا است که وقتی از جاروبرقی در بازه زمانی طولانی استفاده کنید، به میزان قابل توجهی داغ می‌شود و در صورت داغ شدن جاروبرقی برای جلوگیری از سوختن قطعات جاروبرقی بوش، دستگاه فورا خاموش می‌شود. به همین دلیل است که توصیه کردیم در طی یک بازه زمانی به جاروبرقی استراحت دهید.

2. نوسانات برق:

اگر ساکن شهر تهران هستید، لازم به ذکر است که روزانه در ساعات اوج مصرف شاهد نوسانات برق هستیم که این نوسانات برقی می‌توانند برد جاروبرقی بوش را هدف بگیرند و منجر به بروز خرابی‌هایی در این دستگاه شوند. از این رو توصیه می‌کنیم در ساعات اوج مصرف برق از جاروبرقی استفاده نکنید و همچنین از محافظ برق استاندارد بر سر راه جاروبرقی استفاده نمایید تا نوسان برق را کنترل کند. در صورت بروز هرگونه خرابی در اتصالات توصیه می کنیم به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش مراجعه کنید تا مشکل برطرف گردد.

4. خرابی برد:

برد الکترونیکی جاروبرقی بوش یکی از مهم‌ترین قطعات موجود در جاروبرقی می‌باشد که تمام کارهای دستگاه را مدیریت می‌کند. با این وجود اگر این قطعه به هر دلیلی خراب شود، عملکرد سایر قطعات جاروبرقی بوش نیز دچار اختلال خواهد شد و نمی‌توانید از دستگاه استفاده نمایید. با این وجود باید به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش مراجعه کنید تا طبق نظر تکنسین برد دستگاه را تعمیر یا تعویض نمایید.

تعمیر و تعویض برد جاروبرقی بوش

نکات نگهداری جاروبرقی بوش

اصولا برای افزایش طول عمر هر دستگاهی از جمله جاروبرقی بوش بهتر است نکات نگهداری و نحوه استفاده از آن را رعایت کنیم تا از خرابی‌های جبران ناپذیر و پر هزینه جلوگیری کرد. از این رو اگر به تازگی جاروبرقی بوش را خریداری کرده اید، توصیه می‌کنیم دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی بوش را مطالعه کنید تا با این نکات آشنا شوید. با این وجود در ادامه این گزارش شما را با نحوه استفاده صحیح از جاروبرقی بوش آشنا خواهیم ساخت.

 1. برای تمیز کردن هر سطح از برس مخصوص استفاده کنید.
 2. از کشیدن سیم جمع کن جاروبرقی بوش تا انتها بپرهیزید.
 3. زمان جارو کردن مواظب باشید لوله خرطومی آسیبی نبیند.
 4. از فشردن دکمه پاور جاروبرقی بوش با پا خودداری کنید.
 5. از جارو کردن مایعات و اشیاء تیز بپرهیزید.
 6. اگر از جاروبرقی استفاده نمی‌کنید، آن را از برق بکشید.
 7. از کیسه‌های یکبار مصرف به جای کیسه دائمی استفاده نمایید.
 8. برای جا به جایی جاروبرقی بوش، از دسته آنرا نگه دارید.
 9. از محافظ برق مناسب استفاده کنید.
 10. جاروبرقی را در محیط‌های گرم روشن نکنید.
 11. از جاروبرقی در محیط‌های باز و بدون سقف استفاده نکنید.
 12. دستگاه را در مکانی مناسب به دور از دسترسی کودکان قرار دهید.
 13. جاروبرقی را به دور از رطوبت و مواد گرمازا قرار دهید.

بررسی نکات جاروبرقی بوش

تعمیر جاروبرقی بوش در تهران

ما در مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم برقی خانگی علی الخصوص جاروبرقی بوش (Bosch)، به همراه تیم مجرب و قطعات کاملا وارداتی و برند آماده ارائه خدمات تعمیر هستیم. از این رو برای دسترسی آسان شما عزیزان به مراکز تعمیر جاروبرقی بوش، دو شعبه در شرق و غرب تهران در نظر گرفته ایم که براساس موقعیت محل زندگی یا محل کار خود می‌توانید به نزدیک‌ترین شعبه ما بصورت حضوری مراجعه کنید تا دستگاه در حضوری شما توسط تکنسین عیب یابی شود.

اما اگر به هر دلیلی توانایی مراجعه حضوری ندارید، ما خدمات پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما در نظر گرفته ایم که پیک به همراه قبض دریافت دستگاه به محل شما اعزام خواهد شد و سپس دستگاه را به نزدیک‌ترین شعبه آریابهکار جهت عیب یابی منتقل خواهد نمود تا دستگاه بصورت مستقیم مورد عیب یابی قرار گیرد و پس از گذر از این مرحله، کارشناسان جهت اعلام هزینه تعمیر با شما تماس خواهند گرفت.

 • در صورت تعمیر دستگاه در آریابهکار، پیک رایگان خواهد بود.
 • خدمات ویژه با سرعت بالا ظرف مدت 7 روز کاری.
 • ارائه قبض توسط پیک بعد از دریافت دستگاه.

عیب یابی جاروبرقی بوش

عیب ‌یابی جاروبرقی بوش را می‌توانیم مهم‌‌ترین مرحله از مراحل تعمیر جاروبرقی بوش بدانیم چرا که اگر عیب یابی به درستی انجام نشود، هر چند شما قطعه یا قطعاتی را تعویض کرده باشید، اما باز هم خرابی وجود خواهد داشت و نهایتا ناچار به خرید دستگاه جدید خواهید شد. اما اگر در همان ابتدا به مرکز تعمیر جاروبرقی بوش (Bosch) مراجعه کنید، بدون هر گونه هزینه اضافی، مشکل شما عیب یابی و رفع می‌شود و ممکن است در این مسیر حتی نیاز به تعویض قطعه نداشته باشید!

با این وجود ما در آریابهکار با استفاده از کارشناسان مجرب دستگاه شما را بصورت دقیق و جزئی مورد بررسی و عیب یابی قرار می‌دهیم تا مشکل پیش آمده را بدون تعویض قطعات، تعمیر کنیم تا دستگاه شما با هزینه به صرفه‌ای رفع مشکل شود. بنابراین اولین مرحله‌ای که دستگاه شما در مجموعه آریابهکار باید بگذراند، عیب یابی دقیق جاروبرقی در ابتدا توسط تکنسین می‌باشد.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ

هزینه تعمیر جاروبرقی بوش

دومین مرحله‌ای که دستگاه شما پیش از تعمیر باید در مجموعه آریابهکار بگذارند، اعلام هزینه تعمیر می‌باشد. بدین معنا که در مرحله اول تکنسین با استفاده از بروزترین ابزارهای دنیا دستگاه شما را مورد عیب یابی قرار می‌دهد و سپس به شما با تعرفه مصوب اتحادیه، اعلام هزینه می‌کند. همچنین این موضوع هم مطرح خواهد شد که اگر دستگاه ارزش تعمیر داشته باشد، تعمیر کنید.

 • هزینه‌های اعلامی براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می‌باشد.
 • برای تمامی خدمات انجام شده فاکتور ارائه می‌شود.
 • از طریق فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان باشید.
 • تعمیر قطعات بجای تعویض قطعات جاروبرقی بوش.
 • عدم پرداخت هزینه‌های غیرمتعارف.

خدمات تعمیر جاروبرقی بوش

مشکلات رایج جاروبرقی بوش در یک نگاه

در این گزارش از آریابهکار تلاش شد تا تمام مشکلات رایج و اصلی جاروبرقی بوش (Bosch) را مورد بررسی قرار دهیم تا هر گونه خرابی پیش آمده را با علت آن متوجه شوید. اما در این بخش نیز قصد داریم تا تمام این مشکلات را صرفا بصورت مختصر به همراه دلایل و راهکارهای آن معرفی کنیم.

روشن نشدن جاروبرقی بوشمعمولا به دلیل استفاده بیش از حد و بدون استراحت و همچنین پر بودن کیسه رخ می‌دهد.
جرقه زدن جاروبرقیبه دلیل اتمام و یا ساییدگی بیش از حد ذغالی جاروبرقی بوش رخ می‌دهد.
تعمیر موتور جاروبرقی بوشدر مجموعه آریابهکار توسط تکنسین‌های مجرب انجام می‌شود.
سر و صدای زیاد جاروبرقیمعمولا کثیفی فیلتر، انسداد لوله خرطومی و پر شدن کیسه جاروبرقی باعث سر و صدای زیاد دستگاه می‌شوند.
لوازم یدکی جاروبرقی بوشدر حال حاضر به دلیل نوسان ارز امکان فروش جداگانه لوازم یدکی جاروبرقی بوش را نداریم.
خرابی لوله خرطومی جاروبرقیبا کشیدن بیش از حد لوله خرطومی، دچار خرابی‌هایی می‌شود که با استفاده از کاتر می‌توانید آنرا تعمیر کنید. اما اگر بصورت منطقی امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، باید اقدام به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی بوش (Bosch) کنید.
تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوشبستگی به میزان خرابی پیش آمده دارد و در آریابهکار توسط تکنسین‌های آریابهکار مورد تعمیر قرار می‌گیرد.
خرابی کلید خاموش/روشن جاروبرقیناشی از وارد شدن ضربه تحت هر حالتی است که تنها راهکار آن تعویض کلید می‌باشد.
ضعیف شدن مکش جاروبرقی بوشمسدودی لوله خرطومی و همچنین پر شدن کیسه از عوامل کلیدی کاهش مکش جاروبرقی هستند.
خاموش شدن جاروبرقیاستفاده طولانی مدت و بدون استراحت از جاروبرقی باعث داغ شدن آن و سپس خاموش شدن ناگهانی آن می‌شود.

سوالات متداول تعمیر جاروبرقی بوش

هر چند در طی این گزارش از آریابهکار با تمام نکات برای استفاده از جاروبرقی بوش آشنا شدید، اما قصد داریم تا به برخی از سوالات شما پاسخ دهیم.

چرا جاروبرقی بوش روشن نمی شود؟

دلایل متعددی برای روشن نشدن جاروبرقی بوش وجود دارند که اصلی ترین دلایل عبارتند از استفاده طولانی مدت، عدم استراحت کافی، پر شدن فیلتر، سوختن موتور و غیره.

آیا خدمات تعمیر موتور جاروبرقی بوش در آریابهکار انجام می شود؟

بله. تمامی خرابی های موتور جاروبرقی بوش در مجموعه آریابهکار انجام می شوند.

آیا تعمیرات جاروبرقی بوش در آریابهکار شامل گارانتی می شود؟

بله. تمامی خدمات تعمیر جاروبرقی بوش از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین تعمیرات شامل گارانتی 90 روزه آریابهکار می شوند.

علت خاموش شدن جاروبرقی بوش چیست؟

معمولا استفاده طولانی مدت و بدون استراحت از جاروبرقی باعث خاموش شدن ناگهانی آن می شود.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214