skip to Main Content

علت نشتی آب آبسردکن یا به عبارتی علت آب دادن آبسردکن، یکی از سوالات متداولی می‌باشد که در فصول گرم در طی استفاده از آب سردکن‌ها ممکن است برای هر یک از ما رخ دهد. اما چرا آب از آبسردکن نشتی می‌کند؟ ما امروز در این گزارش از آریابهکار آماده ایم تا به این پرسش شما عزیزان به‌صورت کاملا تخصصی پاسخ دهیم؛ چرا که این مشکل معمولا بنابر دلایل فنی رخ می‌دهد و شما به عنوان یک مصرف کننده همیشگی، باید از دلایل این خرابی مطلع باشید. همراه ما باشید.

دلایل نشتی آب از آبسردکن
علت نشتی آب از آبسردکن

توجه: اگر مشکل نشتی آب از آبسردکن شما خیلی زیاد است و به هیچ وجه قادر به رفع آن نیستید، در ابتدا بدون درنگ دستگاه را از برق بکشید و با تیم پشتیبانی آریابهکار به شماره 02145437 تماس حاصل نمایید تا این مشکل توسط تیم تکنسین مجرب ما برطرف گردد.

علت نشتی آب آبسردکن چیست؟

به‌طور کل دلایل متعددی وجود دارند که به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم می‌توانند منجر به نشتی آب آبسردکن شما عزیزان شوند. اما در این گزارش ما قصد داریم دلایل اصلی و کلیدی که می‌توانند منجر به بروز نشتی آب از آبسردکن شما شوند را معرفی کنیم و فرد تکنسین تعمیرات آبسردکن که قرار است دستگاه شما را تعمیر کند، باید تمام موارد ذیل را مورد بازبینی و عیب یابی مرحله به مرحله قرار دهد. این موارد عبارتند از:

1. باز ماندن دریچه پشتی آبسردکن

تمامی دستگاه‌های آبسردکن در قسمت پشتی خود دارای یک دریچه به نام شیر تخلیه آبسردکن هستند که از این طریق شما می‌توانید تمام آب موجود در آبسردکن را تنها با باز کردن این شیر، به‌صورت کامل تخلیه کنید. اما اگر این دریچه یا پیچ به میزان 98% سفت شده باشد، احتمال نشتی آب آبسردکن وجود دارد و تا زمانیکه آنرا به درستی سفت نکنید، با مشکل آب دادن آبسردکن مواجهه خواهید شد.

پیچ تخلیه آبسردکن چیست؟

2. سوراخ شدن شلنگ؛ از دلایل نشتی آب آبسردکن

همانگونه که در جریان هستید، 2 نوع کلی آبسردکن مخزن دار و بدون مخزن وجود دارند که در نوع بدون مخزن، آب از طریق شلنگ به دستگاه شما متصل می‌شود. اما اگر شلنگ به درستی چفت نشده باشد و یا حتی در مسیر آن اشیاء تیزی قرار دارند، احتمالا با مشکل سوراخ شدن شلنگ دستگاه روبرو خواهید شد که مستقیما می‌تواند منجر به نشتی آب آبسردکن شما شود؛ با این وجود باید شلنگ و سایر اتصالات مورد بازبینی قرار گیرد.

بخوانید: تعمیر آبسردکن مجیک

3. عدم قرار گیری صحیح مخزن

متأسفانه یکی از دلایل رایج نشتی آب آبسردکن، ناشی از مخزن دستگاه می‌باشد؛ چرا که وقتی مخزن به‌درستی بر روی دستگاه قرار نمی‌گیرد و نسبت به دستگاه تراز نیست، با مشکل نشتی آب آبسردکن روبرو خواهید شد. به همین دلیل توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما مخزن را با دقت بر روی دستگاه قرار دهید و مطمئن شوید که تراز است و کج نیست.

4. وارد شدن ضربه شدید؛ از دلایل نشتی آب از آبسردکن

اصولا باید از آبسردکن در موقعیتی استفاده کنید که احتمال رخ دادن هر گونه آسیب برای دستگاه شما به صفر نزدیک شود! از این رو قرار دادن آبسردکن در بخش‌های پر تردد خانه یا محل کار، می‌تواند منجر به خرابی بیشتر دستگاه شود. برای مثال اگر آبسردکن در موقعیتی است که مستعد وارد شدن ضربه می‌باشد، باید هر چه سریعتر آنرا جابجا کنید و به جایگاه مناسبی منتقل نمایید. در غیر اینصورت در صورت وارد شدن ضربه به آبسردکن، ممکن است شاسی دستگاه آسیب ببیند.

در نتیجه با مشکل نشتی آب آبسردکن روبرو خواهید شد که باید توسط تکنسین مورد بازبینی قرار گیرد و تصمیم مناسبی جهت تعمیر آن گرفته شود؛ حتی گاهی اوقات این ضربه به نحوی خواهد بود که آبسردکن شما ارزش تعمیرات نخواهد داشت. همچنین اگر شارژ گاز آبسردکن شما به اتمام رسیده است، می توانید از طریق مراجعه به شعب ما اقدام به شارژ اصولی دستگاه خود نمایید.

5. خرابی شیر آبسردکن

شیر آبسردکن قطعه‌ای که است که نتیجه نهایی عملکرد آبسردکن را از خود عبور می‌دهد و از این طریق شما می‌توانید نیاز خود را برطرف کنید. اما اگر به هر دلیلی شر آبسردکن شما خراب شود و چکه کند، در طول یک شبانه روز مقدار آب زیادی از دستگاه به بیرون نشت خواهد کرد و اطراف دستگاه شما خیس خواهد شد. بنابراین اگر شیر آب سردکن شما به هر دلیلی خراب شده است و چکه می‌کند، بهتر است بی درنگ دستگاه را از برق بکشید و آب موجود در آنرا با شیر تخلیه، تخلیه کنید.

علت خراب شدن شیر آبسردکن

سپس با تیم پشتیبانی آریابهکار از طریق شماره‌های مندرج بر روی سایت تماس بگیرید تا راهنمایی لازم به شما در خصوص تعمیرات شیر آبسردکن صورت گیرد.

بخوانید: تعمیر آبسردکن گوسونیک

6. سوراخ شدن مخزن آبسردکن

اگر از یک مخزن به‌صورت ثابت استفاده می‌کنید و به‌صورت دوره‌ای آنرا پر می‌کنید، ممکن است در طول زمان آسیب ببنید. برای مثال ممکن است در حین شستشو و… مخزن آبسردکن شما سوراخ شود. از این رو در ابتدا توصیه می‌کنیم در حین شستشو و پر کردن مخزن آبسردکن، به آرامی اقدام نمایید و اجازه ندهید اشیای تیز به آن برخورد کنند؛ در غیر اینصورت با مشکل نشتی آب آبسردکن روبرو خواهید شد.

7. خرابی پمپ؛ از دلایل نشتی آب آبسردکن

پمپ آبسردکن یک قطعه با طول عمر مفید می‌باشد که پس از گذشت یک بازه زمانی و وارد شدن فشار قابل توجهی به آن، می‌تواند عملکرد و قابلیت خود را از دست بدهد و دیگر نتوانید همانند گذشته از دستگاه استفاده کنید. از این رو یکی از قطعاتی که باید در صورت نشتی آب آبسردکن توسط تکنسین ماهر مورد بازبینی قرار گیرد، پمپ آبسردکن است که در صورت خرابی طبق نظر تکنسین تعمیر یا تعویض خواهد شد.

جلوگیری از نشتی آب آبسردکن

آبسردکن‌ها یکی از دستگاه‌های مصرفی در خانه ها، ادارات، مدارس و… می‌باشد که در طول زمان به دلیل استفاده نادرست و گاها اشتباه ممکن است کارایی خود را از دست دهند و یا با مشکلاتی روبرو شوند که این مشکلات همانند مانع برای عملکرد دستگاه خواهند بود. از این رو ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توانیم مانع نشتی آب آبسردکن شویم؟ برای اطلاع از این موضوع توصیه می‌کنیم حداکثر 5 دقیقه زمان بگذارید و دفترچه راهنمای استفاده از آبسردکن را مطالعه کنید.

اما اگر به دفترچه دسترسی ندارید، در ادامه ما نکاتی را مطرح کرده ایم که با رعایت آنها می‌توانید اقدام به جلوگیری از نشتی آب آبسردکن نمایید. این نکات عبارتند از:

1. جایگذاری صحیح مخزن

اگر مخزن آبسردکن شما درب ندارد و برای پر کردن آن ناچار به برداشتن کامل مخزن هستید، توصیه می‌کنیم پس از پر کردن مخزن و قرار دادن مخزن بر روی دستگاه، به نحوی قرار دهید که نسبت به آبسردکن تراز باشد و هیچ انحرافی در میان مخزن و آبسردکن وجود نداشته باشد. از این رو باید این نکته را هر دفعه که مخزن را از دستگاه بر می‌دارید، رعایت کنید تا مشکل نشتی آب آبسردکن به وجود نیاید.

آبسردکن مخزن دار چیست؟

2. بررسی اتصالات از جمله شلنگ

اگر آبسردکن بدون مخزن دارید و از شلنگ استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم حداقل هر دو هفته یکبار اقدام به بررسی شلنگ آبسردکن نمایید تا اگر مشکلی به هر نحوی برای شلنگ پیش آمده است، فورا شناسایی و رفع کنید! برای این عیب یابی شما نیاز به دانش فنی آنچنانی ندارید چرا که با مشاهده دقیق قطعات می‌توانید تشخیص دهید خراب شده است یا خیر؟ در صورت هر گونه خرابی قطعات آبسردکن می‌توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید تا این مشکل توسط تکنسین‌های ما با خیالی آسوده برطرف گردد.

بخوانید: تعمیر آبسردکن نوبل

3. تراز کردن آبسردکن

همانگونه که در این گزارش توضیح داده شد، یکی از الزامی ترین نکاتی که باید در صورت استفاده از آبسردکن رعایت کنید، تراز کردن آبسردکن نسبت به سطحی است که بر روی آن قرار دارد. از این رو اگر آبسردکن بر روی سطح صاف قرار نداشته باشد، احتمال نشتی آب آبسردکن بصورت حتمی وجود دارد که مشکل ساز خواهد بود.

4. سفت کردن پیچ پشت آبسردکن

اگر اخیرا شیر تخلیه آبسردکن را جهت تخلیه آب موجود در دستگاه باز کرده اید، توصیه می‌کنیم همین الان دریچه تخلیه آبسردکن را بررسی کنید و اگر این دریچه به مقدار اندکی باز بود، به‌صورت کامل سفت کنید تا مانع نشتی آب از آبسردکن شوید.

5. عدم جابجایی آبسردکن

یکی از توصیه‌های ابتدایی برای نصب آبسردکن در خانه، محل کار، مدارس و… این است که حتما پیش از خرید دستگاه، جای مناسبی را برای آن تعیین کنید؛ چرا که نباید دستگاه آبسردکن پس از نصب جابجا شود! علت این نکته هم این است که در صورت جابجایی دستگاه احتمال بروز مشکلاتی اعم از ضربه، مشکل تراز، خرابی شاسی و… وجود دارد که برای شما مشکل ساز خواهند بود و حتی می تواند منجر به کار نکردن آبسردکن شما شود!

6. سرویس دوره‌ای آبسردکن

بهترین و ساده‌ترین راهکاری که شما می‌توانید برای جلوگیری از هر گونه خرابی در آبسردکن خود انجام دهید این است که به‌صورت دوره‌ای اقدام به سرویس آبسردکن خود در شعب شرق و غرب آریابهکار توسط تکنسین‌های مجرب نمایید که از طریق این راهکار هم مشکلات دستگاه پیش از آنکه تبدیل به یک مشکل بزرگ شوند، مورد تعمیر قرار می‌گیرند و هم می‌توانید از آبسردکن برای مدت طولانی تر بدون هر گونه خرابی استفاده نمایید.

نمایندگی تعمیرات شیر آبسردکن
مرکز تعمیرات آبسردکن در شرق و غرب تهران

همچنین بهترین زمان برای سرویس دوره‌ای آبسردکن حداقل سالی یکبار می‌باشد؛ لازم به ذکر است که اگر مصرف دستگاه شما بالاست، بهتر است بازه زمانی مشخصی را بین 3-6 ماه مشخص کنید.

بخوانید: تعمیر آبسردکن بیم

دلایل نشتی آب از آبسردکن در یک نگاه

در این گزارش از آریابهکار تلاش کردیم تا تمام جوانب مختلف نشتی آب آبسردکن را مورد نقد و بررسی قرار دهیم تا ساده‌تر بتوانید به پاسخ سؤال خود برسید و حتی در صورت امکان، خودتان مشکل را برطرف کنید. اما در این بخش قصد داریم تا این دلایل را به‌صورت مختصر و مفید برای شما عزیزان شرح دهیم.

علت نشت آب از آبسردکنراهکار
شل بودن شیر تخلیه آبسردکنبه آرامی با استفاده از انگشتان دست اقدام به بستن و سفت کردن شیر تخلیه آبسردکن نمایید.
سوراخ شدن شلنگتعمیر شلنگ یکی از راه‌های غیرمتعارف می باشد و شاید برای چند وقت پاسخگو شما باشد؛ اما توصیه می‌کنیم اقدام به تعویض شلنگ آبسردکن نمایید.
وارد شدن ضربه شدیددر صورت وارد شدن ضربه شدید باید اجازه دهید تا توسط تکنسین مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.
خرابی شیر آبسردکنهم قابل تعمیر و هم قابل تعویض است که باید توسط تکنسین متخصص تشخیص داده شود.
سوراخ شدن مخزن آبسردکنباید مخزن جدید خریداری کنید.
خرابی پمپطبق نظر تکنسین، هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد.
تراز نبودن مخزن و دستگاهپیش از روشن کردن آبسردکن، بررسی کنید که هم دستگاه و هم مخزن نسبت به سطح زیرین تراز می‌باشد.

مرکز تعمیر آبسردکن در تهران

مجموعه آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات لوازم برقی خانگی، تمامی خدمات تعمیر آبسردکن شما را با استفاده از تیمی مجرب و کارشناس و با استفاده از قطعات کاملا وارداتی انجام می‌دهد تا مشکل شما برای همیشه برطرف شود و بتوانید حتی بهتر از روز اول از دستگاه خود استفاده کنید. با این وجود اگر دستگاه آبسردکن شما به هر دلیلی خراب شده است و به دنبال راهکاری جهت رفع این مشکلات هستید، می‌توانید دستگاه آبسردکن خود را به کارشناسان ما با خیالی آسوده بسپارید.

  • ارائه گارانتی 90 روزه برای تمامی خدمات.
  • تعمیرات تخصصی آبسردکن به‌جای تعویض قطعات.
  • کنترل هزینه‌های مشتری با تعمیرات تخصصی.
  • اعلام هزینه براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.
  • عیب یابی رایگان آبسردکن در آریابهکار در حضور مشتری.
  • دو شعبه در شرق و غرب استان تهران.
  • امکان استفاده از خدمات ویژه آریابهکار.
  • استفاده از قطعات کاملا وارداتی و برند.
  • تکنسین‌های مجرب و باتجربه تعمیرات.

سوالات متداول

علت نشتی آب از آبسردکن چیست؟

از مهم‌ترین دلایل نشتی آب از آبسردکن می توان به عدم تراز بودن مخزن و آبسردکن، وارد شدن ضربه، خرابی شیر و خرابی پمپ آبسردکن اشاره کرد.

چگونه نشتی آب آبسردکن را تعمیر کنیم؟

اگر علت نشتی آب آبسردکن شما سطحی می باشد و نیازی به ابزارهای تعمیراتی ندارد، می توانید اقدام به تعمیر آن نمایید؛ در غیر اینصورت به مرکز تعمیرات آبسردکن مراجعه کنید.

هزینه تعمیر نشتی آب آبسردکن چقدر است؟

همانگونه که گفته شد، دلایل متعددی می توانند منجر به نشتی آب آبسردکن شوند و تا زمانیکه عیب یابی دقیق توسط تکنسین انجام نشود، امکان اعلام هزینه وجود ندارد.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214