skip to Main Content

کاربرد آب مقطر بیش تر در عدم رسوب گرفتگی لوازم خانگی مانند اتوپرس، بخور سرد و بخارشوی است. این دستگاه ها به علت رسوب گرفتگی منافذ دیگر کار نمی کنند و شما را نیازمند تعمیر اتو پرس و یا سایر دستگاه های مرتبط می کنند. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا از کاربرد آب مقطر در رسوب زدایی اطلاع پیدا کنید.

کاربرد آب مقطر در رسوب زدایی

کاربرد آب مقطر در رسوب زدایی لوازم خانگی

آب سخت آبی است که دارای نمک های معدنی از قبیل ترکیبات بی کربنات، یون‌های کلسیم، منیزیم و…..است.رفع سختی آب فقط با دستگاه های تصفیه آب انجام خواهد شد. فیلتر های رزینی فقط در صد جزیی از سختی آب را میگیرد.

بهترین اب مخصوص لوازم خانگی که با آب کار می کنند، اب مقطر میباشد. آب مقطر آبی است که ناخالصی آن به شیوه تقطیر گرفته شده باشد. در این شیوه آب را جوشانده و بخار آب را به ظروف دیگری انتقال می‌دهند که pH آب مقطر خنثی و در حدود ۷ می‌ باشد.

آب جوشیده سرد شده برای اتو پرس و سایر دستگاه هایی که با بخار کار می کنند مانند بخار شوی، بخور سرد، اتو دستی ضرر بیش تری می رساند، به این دلیل که با جوشاندن اب، غلظت آب را بالامیبریم و زمانی که غلظت آب بالا برود سختی آب نیز بالا میرود.

به طور کلی دستگاهایی مثل که سیکل عملکرد و یا بخشی از آن با آب می باشد حتما آب بدون سختی (اب مقطر) استفاده شود چرا که سیستم کلی دستگاه را دچار مشکل خواهد کرد.استفاده از آب دارای سختی به بخش های از جمله پمپ آب ،شلنگ ها اب .بندها. المنت .سنسورهای حرارتی آسیب جدی وارد میکند.

شرکت آریابهکار متخصص در تعمیر انواع لوازم خانگی مانند تعمیرات اتوپرس، تعمیر بخارشور و .. میباشد. چنانچه نیازمند خدمات تعمیراتی هستید با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214