skip to Main Content

اگر مصرف کننده جاروبرقی هستید باید با تمام نکات جاروبرقی آشنا باشید تا بتوانید بهترین استفاده ممکن را از جاروبرقی نمایید؛ در غیر اینصورت طبیعتا خطاهایی را انجام خواهید داد که جبران آنها هم زمانبر و هم هزینه‌بر خواهد بود. با این وجود یکی از دانستنی‌های جاروبرقی‌ها که باید حتما از آنها مطلع باشید، انواع کیسه جاروبرقی می‌باشد که در این گزارش از آریابهکار قصد داریم به معرفی انواع کیسه جاروبرقی بپردازیم تا با این موضوع برای همیشه آشنا شوید و دیگر سوالی در این مورد نداشته باشید.

اما سوالی که در همین ابتدا ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند این است که ما چند نوع کیسه جاروبرقی داریم؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در گذشته تنها یک مدل کیسه برای جاروبرقی‌ها وجود داشت اما امروزه به دلیل طراحی‌های مختلف شاهد انواع کیسه جاروبرقی که برحسب مدل و نوع جاروبرقی هستیم که باید پیش از خرید کیسه جاروبرقی، اقدام به بررسی مدل و نوع دستگاه نمایید و سپس تصمیم به خرید بگیرید. در ادامه با این موضوع به بهترین حالت ممکن آشنا خواهید شد.

انواع کیسه جاروبرقی

اگر بخواهیم به‌صورت ریز به ریز بگوییم ما دارای چند صد نوع کیسه جاروبرقی هستیم که براساس مدل و برند جاروبرقی تعیین می‌شوند. اما اگر بخواهیم به‌صورت کلی به این انواع کیسه جاروبرقی بپردازیم، باید بگوییم که ما 5 نوع کیسه داریم که عبارتند از:

 1. کیسه یکبار مصرف جاروبرقی.
 2. کیسه دائمی جاروبرقی.
 3. پاکت جاروبرقی نوع P.
 4. کیسه جاروبرقی نوع G.
 5. پاکت جاروبرقی هپا.

انواع پاکت جاروبرقی

هشدار: پیش از خرید کیسه جاروبرقی مطمئن شوید که کیسه مدنظر، مناسب مدل و برند دستگاه شما می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی AEG

کیسه یکبار مصرف جاروبرقی

کیسه یکبار مصرف جاروبرقی به عنوان بهترین انتخاب از لحاظ فنی و تکنیکال هستند که کارشناسان و متخصصان مجموعه آریابهکار توصیه می‌کنند حتما این کیسه را برای جاروبرقی خود خریداری کنید. همانگونه که از نام این کیسه‌ها مشخص است، صرفا برای یکبار قابل استفاده هستند که باید پیش از استفاده از جاروبرقی آنرا در محل مربوطه قرار دهید و پس از اتمام کار هم آنرا خارج کنید و درون سطل زباله قرار دهید. با این وجود استفاده از این کیسه‌ها به شما این اطمینان را خواهد داد که مشکلی برای جاروبرقی پیش نخواهد آمد.

مزایای کیسه یکبار مصرف جاروبرقی

در ادامه به مزایای مهم و فنی کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی پرداخته ایم که می‌توانند در انتخاب شما نقش مهمی داشته باشند. این مزایا عبارتند از:

 1. صرفا برای یکبار استفاده طراحی شده اند.
 2. کاملا بهداشتی هستند.
 3. استفاده آسان و بی دردسر.
 4. حفظ سلامت موتور.
 5. جلوگیری از داغ شدن جاروبرقی.
 6. جلوگیری از خاموش شدن جاروبرقی.

تذکر: دو مورد آخر که نام برد شدند، ممکن است برای شما تبدیل به یک سؤال شوند که چگونه می‌توانند تبدیل به عاملی برای جلوگیری شوند؟ زمانیکه شما کیسه را به موقع خارج می‌کنید و به موقع کیسه جدید را قرار می‌دهید، احتمال پاره شدن آن وجود نخواهد داشت که ذرات گرد و غبار به موتور منتقل شوند و منجر به سوختن موتور دستگاه شوند.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات ماکروفر زیمنس

معایب کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی

با توجه به بررسی‌هایی که انجام داده ایم، ما به دو معایب رسیدیم که بهتر است در صورت استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی با آنها آشنا شوید:

 1. هزینه‌بر بودن کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی.
 2. قابل استفاده نبودن این کیسه‌ها برای مصرف دوم.

کیسه یکبار مصرف جاروبرقی

کیسه دائمی جاروبرقی

محبوب ترین و پرفروش‌ترین کیسه در بازار ایران و بازار جهانی، کیسه‌های دائمی هستند که یکی از مهمترین انواع کیسه جاروبرقی می‌باشند. اما کیسه دائمی جاروبرقی چیست؟ منظور از کیسه‌های دائمی جاروبرقی همانگونه که از نام آن مشخص می‌باشد، کیسه‌هایی از جنس پارچه ضخیم و فیبری است که شما به‌صورت مدام می‌توانید از آنها استفاده کنید. این نوع کیسه جاروبرقی نه تنها توسط ما ایرانی‌ها بلکه توسط مردمان کشورهای دیگر هم استفاده می‌شود؛ چرا که هزینه‌های شما کنترل خواهد شد!

مزایای کیسه‌های دائمی جاروبرقی

از مهم ترین مزیت‌هایی که می‌توان برای این نوع جاروبرقی نام برد، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. قابل شستشو هستند.
 2. در صورت پر شدن آنرا تخلیه خواهید کرد.
 3. ذرات گرد و غبار را در پرزهای درونی خود حفظ می‌کند.
 4. عدم خرابی در صورت استفاده درست.
 5. خرید ساده و آسان از فروشگاه‌های مجاز.

بخوانید: تعمیرات جاروبرقی سامسونگ

معایب کیسه‌های دائمی جاروبرقی

طبیعتا کیسه‌های دائمی برخلاف قابلیت‌هایی که دارند، انتظار میرود که عیوبی نداشته باشند! اما اینگونه نیست و در ادامه قصد داریم تا به این معایب بپردازیم:

 1. سخت بودن تخلیه کیسه‌های دائمی.
 2. احتمال پاره شدن در مصارف زیاد؛ انتقال گرد و غبار به جاروبرقی.
 3. مشکل ساز شدن تخلیه نادرست.

تذکر: برای تخلیه کیسه‌های دائمی جاروبرقی توصیه می‌کنیم از ماسک مناسب استفاده کنید.

کیسه جاروبرقی نوع P

پاکت جاروبرقی نوع P یا سری P یکی دیگر از انواع کیسه جاروبرقی می‌باشد که در زیر مجموعه کیسه‌های دائمی قرار می‌گیرند. اما چه تفاوتی میان این دو کیسه وجود دارند؟ جنس کیسه جاروبرقی نوع P از 5 لایه میکروفیلتر است که قدرت جذب گرد و غبار را در این کیسه‌ها افزایش داده و شما می‌توانید این کیسه را برحسب مدل و برند جاروبرقی خود از فروشگاه‌های مجاز خریدار کنید. توجه داشته باشید که این کیسه‌ها به دلیل فناوری به کار رفته، باید هزینه بیشتری نسبت به کیسه‌های عادی کنید.

معرفی کیسه سری P جاروبرقی

مزایای کیسه جاروبرقی نوع P

در ادامه با مزایای کیسه جاروبرقی نوع P آشنا خواهید شد:

 1. جذب بیشتر ذرات گرد و غبار.
 2. بسختی دچار پارگی می‌شود.
 3. متشکل از 5 میکروفیلتر.
 4. عمر مفید بیشتر.
 5. دارای ظرفیت بیشتر نسبت به مدل‌های قبلی.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی

کیسه جاروبرقی نوع G

کیسه‌ جاروبرقی نوع G را می‌توان به نوعی آخرین کیسه جاروبرقی تولیدی دانست که نسبت به کیسه‌های بالا از فناوری و قابلیت‌های بیشتری بهرمند است و اگر تصمیم به خرید این کیسه دارید، باید در ابتدا مدل و سپس برند دستگاه را به فروشنده کیسه اعلام کنید تا برحسب اطلاعات داده شده، کیسه نوع G را به شما تحویل دهد. اما شاخص ترین و مهم ترین قابلیت این کیسه ها، قدرت جذب بسیار بالا و بیشتر می‌باشد که براساس این قابلیت مطمئن خواهید شد که حتی ذره‌ای گرد و غبار به موتور دستگاه منتقل نمی‌شود.

مزایای کیسه جاروبرقی نوع G

 1. قدرت جذب بیشتر ذرات گرد و غبار.
 2. طول عمر بیشتر.
 3. ظرفیت بیشتر.
 4. عدم سوراخ شدن.
 5. مقاومت بالا در برابر ذرات تیز مانند شیشه.

کیسه جاروبرقی هپا (HEPA)

کیسه هپا جاروبرقی، به کیسه‌هایی گفته می‌شود که دارای حداکثر توانایی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به موتور دستگاه هستند! بدین معنا که این کیسه‌ها دارای منافذی هستند که به هیچ وجه اجازه فرار کردن ذرات ریز و درشت را نمی‌دهند و به همین دلیل از نظر بهداشتی دارای جایگاه بالایی هستند. اما چرا این کیسه‌ها به نام هپا نام گذاری شده اند؟ عنوان HEPA مخفف عبارت “high efficiency particulate air” می‌باشند که به عبارت ساده نوعی فیلتر است که می‌تواند کوچکترین ذرات را به دام بیندازد!

همچنین در دوران کرونا برای ماسک‌های مخصوص از پارچه به کار رفته در کیسه‌های هپا استفاده شد و حتی برای افرادی که آلرژی دارند هم به کار می‌رود. لازم به ذکر است که اگر حامی محیط زیست هستید و نمی‌خواهید آسیبی به محیط زیست وارد کنید، کیسه‌های HEPA به‌صورت 100% قابل بازیافت هستند. بنابراین اگر از کیسه هپا جاروبرقی استفاده کنید، به هیچ عنوان ذره‌ای گرد و غبار به موتور جاروبرقی منتقل نخواهد شد.

معرفی کیسه جاروبرقی هپا

مزایای کیسه جاروبرقی هپا

 1. دارای قدرت جذب بسیار بالا.
 2. عدم امکان خروج ذرات گرد و غبار.
 3. قابل استفاده برای تمام مدل ها.

سوالات متداول

چه تعداد کیسه جاروبرقی وجود دارد؟

کلا 5 نوع کیسه جاروبرقی وجود دارند که در این گزارش به‌صورت کامل توضیح داده شدند.

کدام کیسه جاروبرقی مناسب‌تر است؟

انتخاب و خرید کیسه جاروبرقی بستگی به بودجه و برند دستگاه شما دارد. اما از نظر تکنسین های مجموعه ما، استفاده از کیسه یکبار مصرف، انتخابی مطمئن و بی دردسر می باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214