skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

ماکروفر بوتان در میان تمامی برند‌های موجود در کشور از نظر کیفیت و عملکرد توانست در میان برند‌های خارجی به خوبی بدرخشد و قسمت وسیعی از بازار را به خود اختصاص دهد. از این رو امکان دارد در اثر استفاده‌های نامناسب یا به پایان رسیدن عمر مفید، دستگاه شما خراب شده و نیاز به تعمیر ماکروفر پیدا کنید. با این وجود توصیه می‌شود هنگام خرابی، سریعا اقدام به تعمیر دستگاه نمایید تا خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد نشود. در ادامه این گزارش از آریابهکار می‌خواهیم شما را با مشکلات رایج و نحوه تعمیر ماکروفر بوتان آشنا نماییم.

نمایندگی تعمیر ماکروفر بوتان

ماکروفر بوتان نیز همانند تمامی لوازم خانگی حتی اگر به تازگی خریداری شده باشد، ممکن است دچار مشکلات و ایراداتی شود. به همین دلیل هنگام خریداری ماکروفر بوتان، فروشنده در ابتدا کارتی با عنوان گارانتی به شما ارائه می‌دهد که در هنگام خرابی دستگاه، بدون پرداخت هرگونه هزینه‌ای آن را تعمیر کنید. از این رو با داشتن کارت گارانتی می‌توانید به نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوتان مراجعه نمایید تا از خدمات پس از فروش ماکروفر بوتان استفاده نمایید. اما اگر بنابر هر دلیلی اعتبار کارت گارانتی منقضی شده است، از طریق مراجعه به مراکز تعمیر ماکروفر بوتان (Butane) می‌توانید آسیب‌های پیش آمده را رفع نمایید.

اگر ساکن استان تهران هستید، می‌توانید از طریق مراجعه به نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوتان در غرب تهران اقدام به تعمیر و رفع مشکلات نمایید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر بوتان
نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوتان

مشکلات رایج ماکروفر بوتان

گاها مشکلاتی ممکن است به دلیل استفاده نادرست و عدم سرویس ماکروفر بوتان در طول زمان به وجود آیند که اکثر آنها سطحی و ساده هستند و نیازی به تکنسین تعمیر ماکروفر بوتان نخواهید داشت. اما برخی مسائل نیز تخصصی بوده و صرفا باید توسط تکنسین مربوطه برطرف شود. از این رو توصیه می‌شود بدون تخصص کافی، اقدام به حل مشکل و تعمیر دستگاه نفرمایید. با این وجود در ادامه گزارش سعی داریم تا مشکلات رایج ماکروفر بوتان (Butane) را به همراه دلایل آن بررسی نماییم.

روشن نشدن ماکروفر بوتان

در صورت روشن نشدن ماکروفر بوتان، دستگاه عملا عملکرد خود را از دست می‌دهد و به هیچ عنوان نمی‌توان از ماکروفر استفاده نمود. به طور کل روشن نشدن مایکروفر بوتان از اصلی ترین مشکلات این دستگاه می‌باشد و به دلایل متعددی بستگی دارد که به سادگی قابل حل نمی‌باشد. در ادامه به اصلی ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر بوتان خواهیم پرداخت.

1. خرابی پنل ماکروفر:

خرابی پنل ماکروفر بوتان می‌تواند یکی از عوامل اصلی در روشن نشدن مایکروفر بوتان باشد. در واقع پنل یا دکمه‌های ماکروفر، دستورات لازمه جهت پخت را به سایر اجزای دستگاه صادر می‌کند. بنابراین اگر این قطعه دچار مشکل شده باشد، امکان دارد دستوراتی که در جهت پخت یا حتی روشن و خاموش شدن دستگاه است به ثمر ننشسته و بر همین اساس دستگاه روشن نشود و شروع به کار نکند.

2. ایراد در برق منزل:

در واقع ممکن است این مشکل به نظر ساده و پیش پا افتاده بنظر برسد، اما ایراد در برق خانه از مهم ترین علت روشن نشدن ماکروفر بوتان (Butane) می‌باشد و ممکن است به دلیل نوسانات شدید برقی، دستگاه شما یا اصلا روشن نشود و حتی به دلیل فشار زیاد برقی، باعث پریدن فیوز برق شود. از این رو توصیه می‌شود حتما برای ماکروفر خود از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید تا در صورت نوسان برق، آسیبی به آن وارد نشود.

3. خرابی مگنترون:

مگنترون را می‌توان به عنوان کلیدی ترین علت روشن نشدن ماکروفر بوتان در نظر گرفت. در حقیقت مگنترون ماکروفر بوتان قطعه‌ای است که انرژی برق را از مدار دریافت کرده و امواج را تولید و پخش می‌کند و طبیعی است که با خرابی مگنترون هیچ گرمایی تولید نشده و غذا درون دستگاه گرم نشود. بنابراین عملا دستگاه هیچ عملکرد مثبتی از خود نخواهد داشت و به شکل ساده تر اصلا دستگاه روشن نخواهد شد.

تعمیر خرابی مگنتران ماکروفر بوتان

4. خرابی میکروسوئیچ:

درون درب مایکروویو بوتان چند میکروسوئیچ وجود دارد و تا زمانیکه این قطعه فرمان بسته شدن درب را به برد ماکروفر بوتان ندهد، دستگاه به هیچ عنوان شروع به کار نخواهد کرد و حتما شما نیز از این موضوع مطلع هستید تا زمانی که درب به خوبی بسته نشود دستگاه به هیچ وجه روشن نخواهد شد. از این رو توصیه می‌شود از بسته شدن کامل درب اطمینان کافی حاصل نمایید و در صورت خرابی میکروسوئیچ ماکروفر بوتان اقدام به تعویض آن از طریق نمایندگی تعمیر ماکروفر بوتان نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر زیمنس

جرقه زدن ماکروفر بوتان

یکی از ایرادات متداول ماکروفر که برای اکثر مصرف کنندگان رخ می‌دهد، جرقه زدن ماکروفر بوتان می‌باشد که با صدای بسیار بلندی نیز همراه است. معمولا جرقه زدن مایکروفر به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد که اکثر این مشکلات به راحتی توسط مصرف کننده بدون مراجعه به مراکز تعمیرات ماکروفر بوتان قابل حل می‌باشد. کافی است در هنگام بروز این مشکل، دستگاه را از برق کشیده و در ادامه دلایل بروز این مشکل را مطالعه نمایید.

1. وجود قطعه یا ظروف فلزی در ماکروفر بوتان:

وجود هر قطعه فلزی از جمله ظروف یا حتی یک قاشق فلزی در ماکروویو بوتان، باعث جرقه زدن می‌شود. با این وجود توصیه می‌شود حتما از ظروف مخصوص ماکروفر بوتان در جهت گرم یا طبخ غذا استفاده نمایید؛ زیرا ظروف مخصوص دستگاه با عبور دادن امواج از خود باعث گرم شدن غذا می‌شوند. اما ظروف فلزی امواج را منعکس کرده و به خود دستگاه برگرداننده و باعث جرقه زدن دستگاه حین کار می‌شوند. با این وجود اگر هنوز مشکل شما رفع نشده است، می‌بایست به مراکز تعمیر ماکروفر بوتان مراجعه کنید تا مشکل شما بصورت دقیق عیب یابی و تعمیر شود.

2. کثیفی داخل محفظه ماکروفر:

گاهی اوقات امکان دارد در استفاده‌های مداوم و عدم توجه به تمیزی محفظه داخلی ماکروفر، مواد غذایی یا چربی موجود در غذا داخل دستگاه پاچیده شده و در استفاده‌های بعدی سوخته و باعث جرقه زدن ماکروفر بوتان می‌شود. از این رو بهتر است حتما پس از هر بار استفاده از ماکروفر، اقدام به تمیز کردن محیط داخلی آن کنید.

3. سوختگی دیود ماکروفر:

دیود ماکروفر بوتان وظیفه ایجاد گرمای لازم برای گرم شدن غذا را برعهده دارد. این قطعه با کمک خازن و ترانس ولتاژ بالایی را در ماکروفر به وجود می‌آورد که این ولتاژ به مگنترون مایکروفر بوتان انتقال داده می‌شود تا امواج لازمه برای گرم شدن غذا تولید شود. در واقع سوختن یا اتصالی دیود باعث ایجاد جرقه در ماکروفر بوتان می‌شود که صرفا توسط تکنسین‌های مجرب تعمیر ماکروفر بوتان قابل تعمیر می‌باشد.

تعمیر و تعویض دیود ماکروفر بوتان

4. خرابی فن گردش هوا:

فن گردش هوا ماکروفر بوتان باعث به چرخش در آمدن گرمای تولید شده توسط مگنترون می‌شود. همچنین این قطعه باعث می‌شود گرما به طور یکنواخت در تمامی محیط دستگاه پخش شود. اما اگر این فن گردش هوا به هر دلیلی معیوب شده باشد، گرمای تولید شده فقط به یک نقطه از غذا تابیده و باعث جرقه زدن دستگاه می‌شود که جهت تعمیر یا تعویض آن می‌بایست به مراکز تعمیر ماکروفر بوتان مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بایترون

نچرخیدن سینی ماکروفر بوتان

نچرخیدن سینی ماکروفر بوتان از عمده ترین مشکلاتی است که در صورت رخ دادن این مشکل، اکثر خریداران به دنبال پیدا کردن پاسخ آن هستند. در واقع سینی ماکروفر بوتان با چرخش باعث می‌شود گرمای درون دستگاه به یک شکل به تمامی نواحی غذا برسد و اگر این قطعه وظیفه خود را به درستی انجام ندهد، یا مواد غذایی می‌سوزد یا غذا به درستی گرم نخواهد شد. در ادامه این گزارش اصلی ترین دلایل بروز نچرخیدن سینی مایکروفر را بیان کرده ایم.

1. خرابی سینی:

خرابی سینی از معدود مشکلاتی است که امکان دارد برای مایکروفر بوتان شما پیش بیاید. از این رو گاها به دلیل استفاده نادرست یا وارد شدن ضربه به شیارهای موجود در زیر سینی، آسیب دیده و ممکن است به درستی برروی کوپلینگ سوار نشود و چرخش سینی با اختلال مواجهه خواهد شد. توصیه می‌شود در نگهداری سینی ماکروفر بوتان توجه لازم را بخرج دهید.

2. خرابی موتور گردان:

موتور گردان در واقع از مهم ترین عوامل به چرخش در آمدن سینی ماکروفر می‌باشد. موتور گردان ماکروفر بوتان با فرمان برد الکترونیکی شروع به کار می‌کند و توسط شفت و کوپلینگ با سینی در ارتباط می‌باشد. اگر بنابر هر دلیلی این موتور گردان بسوزد یا نیم سوز شود، سینی به هیچ وجه به گردش در نخواهد آمد و عملکرد دستگاه مختل می‌شود. با این وجود اگر موتور گردان ماکروفر بوتان شما آسیب ببیند، در صورت آسیب جزئی امکان تعمیر آن وجود دارد؛ اما اگر این آسیب کلی باشد، باید اقدام به تعویض موتور گردان ماکروفر بوتان (Butane) نمایید.

خرابی موتور گردان ماکروفر بوتان

3. خرابی کوپلینگ یا کوپلار:

کوپلینگ ماکروفر بوتان قطعه‌ای پلاستیکی و به شدت شکننده دارای سه شیار است که سینی بر روی آن چفت می‌شود. در واقع کوپلینگ به شفت موتور متصل شده و نیروی موتور گردان مایکروویو بوتان توسط آن به سینی انتقال داده می‌شود. با این وجود گاهی اوقات امکان دارد در اثر استفاده‌های نادرست، شکسته یا لب پر شود و به همین دلیل با مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر بوتان آشنا خواهید شد.

4. کثیفی زیر سینی:

همانگونه که در مطالب بالا گفته شد، باید بعد از هر بار استفاده از مایکروفر بوتان، محیط داخلی ماکروفر را به خوبی تمیز نمایید. بعضی مواقع امکان دارد تمامی قطعات ماکروفر بوتان سالم بوده و فقط کثیفی زیر سینی باعث عدم چرخش صحیح سینی شود و این مشکل با یک پاک سازی ساده، قابل حل می‌باشد و جای نگرانی وجود ندارد.

 • پس از آنکه سینی را از ماکروفر خارج کردید، آنرا به دقت بر روی کوپلینگ قرار دهید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

سر و صدای زیاد ماکروفر بوتان

سر و صدای ماکروفر بوتان هنگام کار تا حدودی طبیعی می‌باشد و جای نگرانی ندارد. اما این مورد تا جایی جزء ایرادات به حساب نمی‌آید که صدا بیش از حد آزار دهنده نباشد. در غیر اینصورت اگر صدا بیش از حد معمول باشد، قطعا دستگاه دچار ایراداتی و مشکلاتی شده که بهتر است در اسرع وقت برای رفع آن اقدام نمایید. با این وجود معمولا سر و صدای زیاد مایکروفر بوتان به دلیل خرابی غلتک‌های زیر سینی می‌باشد؛ چرا که ممکن است با گذشت زمان یا به دلیل استفاده از ظروف سنگین و حجیم روی سینی، ترک هایی ایجاد شود که باعث می‌شود تعادل سینی به مشکل بخورد و باعث تولید صدای فراوان شود.

اگر مشکل سر و صدای زیادی ماکروفر شما از این طریق رفع نشد، می‌بایست به مراکز معتبر تعمیر ماکروفر بوتان مراجعه کنید تا مشکل شما به درستی عیب یابی شود.

نکات نگهداری از ماکروفر بوتان

ماکروفر بوتان به یکی از لوازم ضروری در منازل تبدیل شده است که همانند دیگر وسایل برقی دارای طول عمر مفید می‌باشد و چه بسا بهتر است برای افزایش این طول عمر، نکات نگهداری آن را به درستی انجام دهید تا دستگاه سالیان سال بهترین عملکرد خود را ارائه دهد. با این وجود توصیه می‌شود اگر به تازگی اقدام به خریداری ماکروفر کرده اید، حتما دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر بوتان (Butane) را مطالعه نمایید که در ادامه به بررسی این نکات پرداخته ایم.

 1. توصیه می‌شود حتما از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده شود.
 2. مایکروویو بوتان را در محیطی به دور از رطوبت و وسایل گرمازا نگهداری کنید.
 3. پس از هر بار استفاده، محیط داخلی و همچنین محیط خارجی دستگاه را به درستی پاک سازی نمایید.
 4. از فشردن دکمه‌ها با اجسامی تیز به طور جد خودداری فرمایید.
 5. ماکروفر بوتان را به هیچ عنوان خالی روشن نکنید.
 6. در صورتی که کارتن با دستگاه به اتمام رسیده حتما آن را از برق بکشید.
 7. محدودیت‌های وزنی در ماکروفر را رعاییت فرمایید.
 8. حتما از بسته بودن کامل درب اطمینان حاصل نمایید.
 9. مراقب باشید به دستگاه هیچ گونه ضربه‌ای وارد نشود.
 10. درب دستگاه را با احتیاط کامل باز و بسته نمایید.
 11. از کشیدن بی مورد سیم ماکروفر بپرهیزید.
 12. هنگام گرم یا طبخ غذا از درپوش‌های مناسب برای غذا استفاده نمایید.
 13. ماکروفر را در محیطی قرار دهید که فضای کافی در اطراف آن وجود داشته باشد.

هزینه تعمیر ماکروفر بوتان

امروزه، هزینه‌ها حرف اول را می‌زنند و منطقی می‌باشد که پیش از تعمیر ماکروفر بوتان از هزینه‌های آن اطلاع داشته باشید، زیرا امکان دارد هزینه اعلامی در برخی کارگاه‌ها و مراکز تعمیر ماکروفر با خرید یک ماکروفر نو برابر بوده و به هیچ عنوان دستگاه ارزش تعمیرات نداشته باشد. آریابهکار این نوید را به شما مشتریان عزیز می‌دهد که تمامی هزینه‌های اعلامی از سوی ما بر اساس نرخ مصوب اتحادیه بوده و هیچ هزینه غیر معقولی از شما دریافت نخواهد شد.

همچنین به دلیل نوسانات ارزی و تفاوت قیمت قطعات و نوع خرابی ماکروفر بوتان بهتر است به صورت حضوری به یکی از شعب مجموعه ما در شرق و غرب تهران مراجعه نموده تا کارشناسان ایراد دقیق دستگاه را عیب یابی نموده و با توجه به آن، هزینه تعمیر ماکروفر بوتان را به شما عزیزان اعلام نماییند.

عیب یابی ماکروفر بوتان

عیب یابی ماکروفر بوتان پیش از تعمیر مایکروفر، جزء فاکتور‌های اساسی می‌باشد و تحت هر شرایطی حتما باید توسط تکنسین انجام شود. اما نکته مهمی وجود دارد که اکثرا به این نکته توجه نمی‌کنیم! عیب یابی پروسه‌ای است که حتما و حتما باید توسط متخصصین خبره انجام شود تا مشکل شما به دقیق ترین حالت ممکن شناسایی شود و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. از این رو هنگامی که عیب یابی به درست ترین شکل ممکن انجام نشود، ممکن است خسارات و هزینه‌های جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود.

از این رو با مراجعه به نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوتان یا مرکز معتبر تعمیر ماکروفر بوتان، عیب یابی توسط ماهرترین کارشناسان انجام خواهد شد. ما در آریابهکار  با استفاده از تکنسین‌های مجرب آماده عیب یابی مایکروویو بوتان بدون پرداخت هر گونه هزینه عیب یابی هستیم.

 • تعمیر و تعویض قطعات ماکروفر بوتان (Butane).
 • از طریق شماره‌های مندرج در سایت، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
 • می توانید درخواست خود را از طریق پر کردن فرم درخواست تعمیر ثبت نمایید.

همچنین بخوانید: چرا بدنه ماکروفر برق دارد؟

تعمیر ماکروفر بوتان در تهران

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان و تیم مجرب دارای دو شعبه تعمیرات ماکروفر بوتان در شرق و غرب تهران است که در صورت بروز هر گونه مشکلی می‌توانید به نزدیک ترین مرکز مراجعه کنید تا در اسرع وقت مشکل شما برطرف گردد. از این رو اگر دستگاه شما دچار خرابی شده است و نیاز به تعمیر دارید، می‌ توانید به صورت حضوری به یکی از شعب ما مراجعه کنید. اما اگر بنابر هر دلیلی قادر به مراجعه حضوری نیستید، بهتر است از خدمات غیر حضوری با پیک رفت و برگشت رایگان استفاده کنید.

این در حالی است که پس از تحویل دستگاه توسط پیک آریابهکار، قبضی مبنی بر دریافت دستگاه توسط پیک به شما تحویل داده خواهد شد. همچنین پس از انتقال ماکروفر بوتان شما به شرکت، فورا توسط تکنسین‌های حاضر در مجموعه عیب یابی صورت می‌گیرد و اعلام هزینه می‌شود. همچنین تمامی خدماتی که ما در جهت تعمیر مایکروویو بوتان انجام می دهیم، دارای 90 روز گارانتی رسمی هستند و در صورت خرابی مجدد دستگاه، بصورت رایگان دستگاه شما تعمیر خواهد شد.

خدمات تعمیر ماکروفر بوتان
تعمیرات ماکروفر بوتان در تهران

اگر ساکن استان اصفهان هستید، می‌توانید به نمایندگی ماکروفر بوتان در اصفهان جهت تعمیر و تعویض قطعات مراجعه نمایید.

خدمات ما برای تعمیر ماکروفر بوتان

ما در آریابهکار تمامی خرابی‌ها و مشکلات پیش آمده برای ماکروفر بوتان را بدون هر گونه محدودیتی تعمیر می‌کنیم. همچنین اگر قطعه‌ای بصورت کامل معیوب شده باشد و هیچ راهکاری برای تعمیر آن وجود نداشته باشد، ما از قطعات اصلی و برند بوتان استفاده خواهیم کرد. در ادامه به برخی از خدمات آریابهکار جهت تعمیر ماکروفر بوتان اشاره کرده ایم:

 1. تعمیر و تعویض برد الکترونیکی ماکروفر بوتان
 2. تعویض مگنترون (لیزر)
 3. تعمیر و تعویض موتور گردان
 4. تعویض ترانس های‌ولتاژ
 5. تعمیر صفحه لمسی ماکروویو
 6. تعویض خازن ماکروویو بوتان
 7. تعویض دیود مایکروویو
 8. سرویس ماکروفر بوتان
 9. تعویض فیلتر اشعه مایکروویو
 10. تعویض شیشه ماکروفر بوتان
 11. چربی زدایی دیواره سقف و کف مایکروفر
 12. تعویض فیوز ماکروویو و…

مشکلات ماکروفر بوتان در یک نگاه

در این گزارش از آریابهکار، تلاش شد تا تمام مشکلات احتمالی ماکروفر بوتان را به همراه دلایل و راهکارهای آن تحت بررسی قرار دهیم. با این وجود جهت سهولت شما در این بخش قصد داریم تا تمام این مشکلات را به همراه راهکارهای آن بصورت مختصر ذکر کنیم.

روشن نشدن ماکروفر بوتان می تواند تحت شرایط و دلایل مختلفی رخ دهد که معمولا خرابی برد، از کار افتادن قطعات کلیدی، استفاده طولانی مدت و… می‌توانند منجر به چنین خرابی شوند.
خرابی موتور گردان مایکروفر استفاده از ظروف حجیم و سنگین بر روی سینی ماکروفر بوتان می‌تواند منجر به خرابی و از کار افتادن موتور گردان دستگاه شما شود.
نچرخیدن سینی ماکروفر بوتان از کار افتادن موتور گردان و همچنین آسیب دیدن کوپلینگ می‌تواند منجر به نچرخیدن سینی مایکروفر شما شود.
خرابی کوپلینگ ماکروفر استفاده طولانی مدت از دستگاه و همچنین فشار بیش از حد ناشی از ظروف سنگین می‌تواند منجر به خرابی کوپلینگ شود.
نیم سوز شدن موتور ماکروفر بوتان نوسان برق و استفاده نادرست از ماکروویو بوتان (Butane) می‌تواند منجر به خرابی موتور ماکروفر شما شود.
خرابی دیود ماکروفر می تواند منجر به جرقه زدن ماکروفر شما شود و معمولا در صورت خرابی این قطعه باید اقدام به تعویض آن نمایید.
خرابی مگنترون ماکروفر بوتان استفاده نادرست و طولانی مدت از ماکروفر بوتان می‌تواند منجر به خرابی مگنتران ماکروفر بوتان شود که بسته به میزان آسیب، قابل تعمیر و تعویض می‌باشد.
از کار افتادن فن گردش هوا معمولا به دلیل استفاده نادرست از ماکروفر دچار خرابی می‌شود و در صورت خرابی این قطعه باید اقدام به تعویض آن نمایید.
خرابی برد الکترونیک ماکروفر بوتان این مشکل اکثرا به دلیل نوسان برق رخ می‌دهد و تعمیر و تعویض آن بستگی به میزان آسیب وارد شده دارد.
جرقه زدن ماکروفر بوتان می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که رایج ترین علت آن استفاده از ظروف فلزی می‌باشد.

تعمیر ماکروفر بوتان در آریابهکار دارای گارانتی تعمیر است؟

بله. تمامی خدمات تعمیر ماکروفر بوتان در آریابهکار دارای گارانتی رسمی 90 روزه هستند.

روشن نشدن ماکروفرو بوتان به چه دلایلی رخ می دهد؟

این مشکل معمولا به دلیل استفاده طولانی مدت و نادرست و همچنین نوسان برق رخ می دهد که قبل از تعمیر و تعویض قطعات معیوب، باید توسط تکنسین عیب یابی دقیق صورت گیرد.

چرا ماکروفر بوتان خاموش می شود؟

خراب شدن چفت درب ماکروفر و وجود نقص فنی در مگنترون به همراه خرابی فن و یا فیوز داخلی، باعث خاموش شدن ناگهانی ماکروفر بوتان می شود.

چرا دکمه های ماکروفر بوتان عمل نمی کنند؟

خرابی خازن و برد الکترونیکی و قطع شدن مدار از دلایل کار نکردن دکمه های ماکروفر بوتان است.

4.7/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام و عرض ادب

  مشکل ماکروفر من این است که جدیدا صدای غیر معمولی می دهد. سوال من این است که منشا این صدا از خرابی کدام قطعه می تواند باشد؟

  1. باسلام

   دوست عزیز خراب شدن موتور گردان، مگنترون، شکستن کوپل و غلتگ های زیر سینی و خرابی دیود ولتاژ بالا و فن خنک کننده همگی می تواند از دلایل صدای غیر عادی ماکروفر باشد.

  1. باسلام

   دوست عزیز سوختن دیود و مگنترون به همراه خرابی فیوز حرارتی باعث گرم نشدن ماکروفر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button