skip to Main Content

برد مایکروویو به عنوان کلیدی ترین و اصلی ترین قطعه درون مایکروفر شما می باشد سلامت این قطعه گویای سلامت کلی دستگاه شما و خرابی آن نیز گویای خرابی ماکروفر شما است و با خدمات تعمیر برد مایکروویو رفع خواهد شد. اما تمام قطعات موجود بر روی مایکروویو برای آنکه شروع به فعالیت کنند نیاز به دستور مستقیم برد دارند تا بتوانند کوچک‌ترین عکس العمل را از خود نشان دهند. اما یک نکته اساسی که در این زمینه وجود دارد این است برد یک قطعه حساس می باشد!

با این وجود به درخواست شما عزیزان قصد داریم تا در این گزارش از آریابهکار شما را با تمامی جوانب مختلف و همچنین تعمیرات برد مایکروویو آشنا سازیم تا به تمام سوالات خود در این خصوص برسید. همراه ما باشید.

برد مایکروویو چیست؟

پیش از آنکه به جزئیات بپردازیم، بیاید در ابتدا با ماهیت و کاربرد اصلی برد مایکروویو آشنا شویم. اصولا برد مایکروفر به عنوان مغز و رهبر اصلی دستگاه شما محسوب می شود چرا که تمام فرمان ها توسط این قطعه به سایر قطعات ارسال و مخابره می گردد. با این وجود تمامی دستورات شما که از طریق پنل به مایکروفر ارجاع می دهید، در ابتدا به برد می رسد و در کسری از زمان بررسی های لازم انجام شده و سپس به قطعات مربوطه منتقل می شود.

به همین دلیل زمانیکه برد مایکروفر شما از کار می افتد، نمی توانید به هیچ وجه از پنل و قابلیت های مایکروفر کوچکترین استفاده را ببرید. با این وجود زمانیکه با فشردن دکمه های پنل متوجه خرابی و عدم مصادره دستورات به برد شدید، توصیه می کنیم به دکمه ها فشار بیشتر وارد نکنید و صرفا با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید و مشکل را مطرح نمائید تا مشاوره های لازم در خصوص تعمیر برد مایکروویو به شما صورت گیرند.

خدمات تعمیر برد مایکروفر در تهران

با این وجود اگر در یک قالب کلی بخواهیم برد مایکروفر را تعریف کنیم می توانیم این چنین بگوئیم: برد مایکروویو تصمیم گیرنده تمام اتفاقاتی که قرار است در دستگاه شما رخ دهد، می باشد و تمام قطعات برای آنکه جزئی ترین فعالیت را از خود نشان دهند، باید از برد مجوزات لازم را دریافت کنند.

بخوانید: تعمیر مایکروویو پاناسونیک

تفاوت برد اینورتر و برد معمولی (الکترونیک) مایکروفر

برد الکترونیک یا همان برد معمولی متعلق به نسل قدیمی مایکروفر و همچنین برد اینورتر مختص مایکروفرهای نسل جدید می باشد. به نحوی دیگر اگر بخواهیم بگوییم، برد معمولی مایکروفر، قابلیت مصرف بهینه انرژی را ندارد؛ اما برد اینورتر یک برد کاملا بروز و هوشمند می باشد و می تواند در میزان مصرف انرژی دستگاه شما بهتر عمل کند. به همین دلیل اکثر مایکروفرهای نسل جدید مجهز به برد اینورتر هستند که تعمیرات این نوع بردها کار ساده ای نیست و حتما باید توسط تکنسین با تجربه صورت گیرد.

همچنین یکی دیگر از قابلیت هایی که برد اینورتر به شما ارائه می دهد، صدای کمتر مایکروفر در حین روشن بودن است. اما منظور از صدا چیست؟ زمانیکه شما دستگاهی مانند مایکروفر را روشن می کنید، از همان ابتدا صدایی را از خود منتشر می کند که صدای نسبتا کمی می باشد و این در حالی است که در صورت وجود داشتن برد اینورتر درون مایکروفر، صدایی که به گوش شما خواهد رسید، بسیار پائین است و هیچ آزاری برای شما نخواهد داشت.

بخوانید: علت صدای زیاد مایکروویو سامسونگ

علت خراب شدن برد مایکروویو

همانگونه که توضیح داده شد، برد مایکروفر یک قطعه بسیار حساس است و می تواند در فشارهای بیش از حد پس از گذشت یک بازه زمانی کوتاه مدت تمام توانایی و قابلیت های خود را از دست دهد. اما ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که برد چگونه می تواند خراب شود؟ براساس تجربه 3 دهه ای آریابهکار در زمینه مایکروفر و تعمیرات تخصصی آن، یکسری عوامل بسیار مهم و جدی وجود دارند که می توانند مشکلات گسترده ای برای برد ماکروفر ایجاد کنند که این عوامل عبارتند از:

 1. استفاده نادرست از مایکروفر.
 2. عدم مطالعه دفترچه راهنمای مایکروویو.
 3. استفاده طولانی مدت و مکرر از دستگاه در یک زمان.
 4. عدم توجه به نکات نگهداری دستگاه.
 5. محبوس کردن مایکروفر و بسته شدن چهار طرف آن.
 6. قرار دادن مایکروفر در کنار اجاق گاز.
 7. نفوذ آب به مایکروفر.
 8. عدم استفاده از محافظ برق استاندارد.
 9. نوسان برق شدید.
 10. اتصال دائم و ثابت دستگاه به برق.
 11. لمس دکمه های مایکروویو با دستان خیس.
 12. فشردن بیش از حد دکمه ها.
 13. عدم تمیز کردن محیط داخلی دستگاه.
 14. خالی روشن کردن مایکروفر.
 15. طبخ غذاهای پرچرب در دستگاه.
 16. استفاده از ظروف فلزی.
 17. خراب شدن فن مایکروفر.
 18. خرابی ترانس های‌ولتاژ.

تعمیرات ماکروفر در آریابهکار

توجه: اکثرا برد به علت مشکلات فنی دچار خرابی و از کار افتادگی می شود که جهت تعمیر برد مایکروویو در این مواقع باید به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه کنید تا تمام مشکلات مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرند.

علت خرابی برد سولاردام ال جی

هر چند تفاوت هایی در میان مایکروفر و سولاردام وجود دارد، اما ماهیت و ساختار کلی این دو مایکروفر و سولاردام یکی است و صرفا یک تفاوت نسبی وجود دارد که این تفاوت نسبی باعث بهتر بودن سولاردام نسبت به مایکروفر شده است. با این وجود اگر شما سولاردام ال جی دارید و متوجه خرابی برد سولاردام شده اید، باید بگوییم که تمام موارد مذکور در بخش بالا پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشد که بهتر است توسط تکنسین مجرب بازبینی و عیب یابی صورت گیرد و در صورت نیاز تعمیر شود.

نکته: تکنسین های مجرب در آریابهکار براساس تجربه ای که دارند، تمام تلاش خود را در جهت تعمیر برد مایکروویو شما خواهند کرد تا نیازی به تعویض قطعه نداشته باشید.

بخوانید: تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

قطعات تشکیل دهنده برد مایکروفر

از آنجائیکه برد یک قطعه بسیار کاربردی می باشد، صرفا یک کل واحد نیست و از قطعات متعددی به‌صورت کاملا تخصصی تشکیل شده است که از قرار گیری صحیح این قطعات در کنار یکدیگر می توانیم به برد مایکروویو برسیم. با این وجود در صورت خراب شدن هر یک از قطعات تشکیل دهنده برد، باید منتظر خرابی های متعددی باشید که صرفا با تعمیر برد مایکروویو قابل رفع خواهد بود. اینک ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که برد مایکروفر از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

در ادامه این بخش قصد داریم تا تمام قطعات تشکیل دهنده برد مایکروویو را نام ببریم که عبارتند از:

 1. مقاومت برد الکترونیکی.
 2. دیود.
 3. خازن.
 4. ترانزیستور.

نشانه های سوختن برد مایکروویو

برد مایکروویو همانند سایر قطعاتی که درون این دستگاه قرار دارند، دارای علائم و نشانه هایی هستند که با بررسی این علائم می توانید از صحت عملکرد برد مایکروویو آشنا شوید. با این وجود ممکن است اینک این سؤال برای شما پیش بیاید که از کجا و چگونه می توانیم بفهمیم برد مایکروفر سوخته است؟ در ادامه قصد داریم تا نشانه های سوختن برد مایکروویو را برای شما عزیزان نام ببریم. این موارد عبارتند از:

 1. خاموش شدن ناگهانی مایکروویو.
 2. روشن نشدن مایکروویو.
 3. خاموش و روشن شدن اعداد پنل.
 4. عدم کار کردن دکمه ها.
 5. از کار افتادن اکثر قطعات مایکروفر.
 6. عدم کارایی صفحه لمسی مایکروویو.

مشکل پنل مایکروویو

توجه: در صورت مشاهده هر یک از نشانه های نام برده، به هیچ وحه نباید تا پیش از عیب یابی و تعمیر دستگاه از آن استفاده کنید.

بخوانید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ

تعمیر برد مایکروویو در تهران

مجموعه آریابهکار به عنوان یکی از قدیمی ترین مجموعه های تعمیرات لوازم برقی خانگی به‌صورت کاملا تخصصی با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا توسط تکنسین های مجرب در استان تهران می باشد که خدمات تعمیر برد مایکروویو به عنوان یکی از خدمات تخصصی ما می باشد. با این وجود اگر با بررسی نشانه های خرابی برد متوجه خرابی این قطعه بسیار مهم شدید، می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت خدمات تعمیر برد مایکروفر برای شما انجام شود.

لازم به ذکر است که در صورت مشاهده هر گونه خرابی در برد، به هیچ وجه نباید از مایکروفر استفاده کنید؛ در غیر اینصورت باید هزینه قابل توجهی جهت تعمیر و تعویض قطعات مایکروفر نمائید.

 • ارائه 90 روز گارانتی رسمی شرکتی.
 • انجام تعمیرات توسط تکنسین های باتجربه.
 • تعمیرات تخصصی برد مایکروفر.
 • ترجیح تعمیر به تعویض برد.
 • یک هفته مهلت تست رایگان پس از تعمیرات.

هزینه تعمیر برد مایکروویو

یکی از مهمترین معیارهای ما در خصوص انتخالب تعمیرگاه تعمیر برد مایکروویو، علیرغم تخصص بالا بدون شک هزینه متعارف و اقتصادی می باشد تا هم مشکل در کمترین زمان ممکن رفع گردد و هم اینکه هزینه نامتعارفی پرداخت نکنید. ما در آریابهکار به عنوان یک تعمیرگاه کاملا تخصصی با حضور تکنسین های متخصص همواره برد مایکروفر شما را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت به همراه 90 روز گارانتی رسمی شرکتی تعمیر می کنیم و تضمین می کنیم مشکلی برای این قطعه پیش نخواهد آمد.

اما در خصوص هزینه در ابتدا باید تکنسین تعمیرات به‌صورت دقیق مایکروفر شما را عیب یابی کند تا مشکل برد و یا هر قطعه دیگر شناسایی شود! توجه داشته باشید که عیب یابی مایکروفر در آریابهکار به‌صورت کاملا رایگان در حضور شما توسط تکنسین های مجرب و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می شود. پس از آنکه مشکل دستگاه به‌صورت قطعی مشخص شد، اعلام هزینه صورت خواهد گرفت. هزینه تقریبی تعمیر برد مایکروفر در آریابهکار برابر با:

تعمیرات برد مایکروویوهزینه تعمیر (تومان)
هزینه تعمیر برد تغذیه مایکروفر500.000 الی 980.000
هزینه تعمیر پنل مایکروفر (دکمه ای)270.000 الی 490.000
هزینه تعمیر پنل صفحه لمسی مایکروویو400.000 الی 799.000

توجه: هزینه اعلامی تقریبی می باشد و براساس مدل، برند و میزان خرابی می تواند متغیر باشد.

بخوانید: تعمیر گوشت کوب برقی براون

آموزش تعمیر برد مایکروفر در خانه

اگر دانش سطحی در خصوص تعمیرات مایکروفر را دارید و با بررسی تمام عواملی که در این گزارش به اطلاع شما عزیزان رسید، متوجه خرابی برد شده اید و می خواهید آنرا در محیط خانه صرفا با یک یا چند ابزار مورد تعمیر جزئی قرار دهید، در ادامه این بخش قصد داریم تا شما را با شیوه تعمیرات برد مایکروفر آشنا سازیم تا بتوانید در خانه مشکل را در صورت امکان رفع کنید.

تعمیرات برد مایکروفر در خانه

اما مجددا لازم به ذکر یک نکته اساسی در خصوص برد مایکروفر است که برد یک قطعه بسیار حساس می باشد و اگر 1 درصد در حین تعمیر برد صورت گیرد، می تواند به‌صورت کامل از کار بیافتد و کارایی خود را از دست بدهد. با این وجود اگر در دانش خود شک دارید، توصیه می کنیم به هیچ وجه تصمیم به انجام کارهایی از این قبیل نکنید و صرفا اجازه دهید تا توسط تکنسین های متخصص ما انجام شود. به هر حال در ادامه شما به‌صورت کلی با پروسه تعمیر برد مایکروویو در خانه آشنا کرده ایم:

 1. مایکروفر را از برق بکشید و پس از گذشت 15 دقیقه مراحله دوم را بخوانید چرا که میزانی انرژی درون خازن ذخیره می شود و باید پیش از تعمیرات تخلیه گردد.
 2. به‌صورت یک به یک اقدام به باز کردن پیچ های بدنه مایکروفر نمایید و آنها را شماره گذاری کنید.
 3. قاب رویی مایکروویو را بردارید.
 4. اینک می توانید محل قرار گیری برد را مشاهده کنید.
 5. به آرامی برد را از جای خود بلند کنید و در صورتیکه اتصالات آنرا قطعه نکرده اید، بررسی کنید.
 6. با استفاده از مولتی متر دقیق و مناسب، اقدام به بازبینی و عیب یابی برد نمائید.
 7. تمام بخش های برد باید به‌صورت دقیق عیب یابی شود و اگر در حین تست با مشکل روبرو شدید، باید تعمیرات لازم صورت گیرد.
 8. همچنین اگر قسمتی از برد سیاه شده و یا سوخته است، باید اقدام به تعویض و خرید برد جدید نمایید.

بخوانید: تعمیرات مایکروویو دوو در تهران

تعمیر تاچ مایکروویو

یکی دیگر از خدمات ما در مجموعه آریابهکار ارائه خدمات تعمیر تاچ مایکروویو می باشد که شامل 90 روز گارانتی رسمی و شرکتی ما می شود. با این وجود باید مطلع باشید که برای بررسی و تعمیر تاچ مایکروفر نیاز به بررسی سوئیچ غشایی دارید؛ توصیه می کنیم اگر تخصص کافی ندارید، به هیچ وجه تصمیمی مبنی بر تعمیر تاچ ماکروفر نگیرید. همچنین در ادامه قصد داریم تا شما را با نحوه نعمیر تاچ مایکروویو آشنا سازیم تا بتوانید در صورت امکان مشکل را برطرف کنید. همراه ما باشید:

 1. مراحل 1 تا 3 بخش بالا را با دقت انجام دهید.
 2. اینک پس از خارج کردن قاب رویی مایکروفر باید به دنبال سوئیچ غشایی دستگاه بگردید که معمولا به برد متصل می باشد.
 3. پس از آنکه سوئیچ غشایی را یافتید، اینک فرصت آن رسیده است که مورد بررسی قرار دهید.
 4. برای تست این قطعه نیاز به مولتی متر و سایر ابزارهای تعمیراتی مایکروفر دارید.
 5. اگر سوئیچ غشایی سوخته است، باید اقدام به خرید و تعویض آن نمایید.

نشانه های خرابی تاچ مایکروویو

اما پیش از آنکه اقدام به تعمیر تاچ مایکروویو نمایید بهتر است تا با نشانه های خرابی تاچ مایکروفر آشنا شوید که عبارتند از:

 1. عدم کار کردن تاچ.
 2. عدم امکان استفاده از قابلیت های مایکروفر.
 3. از کار افتادن پنل.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات بخارشوی دلونگی

تعمیر برد اینورتر ماکروویو

اما اگر برد مایکروویو شما یک برد ساده نیست و مجهز به برد اینورتر می باشد و دچار خرابی شده است، جای نگرانی وجود ندارد چرا که تکنسین های مجرب ما برد اینورتر مایکروفر را نیز تعمیر می کنند. از این رو اگر مشکلی در برد اینورتر مایکروویو احساس کرده اید، می توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار به شماره 02145437 تماس بگیرید تا راهنمایی لازم خدمت شما اعلام گردد.

خدمات تعمیر برد اینورتر مایکروفر

توجه داشته باشید که خدمات تعمیر برد اینورتر مایکروفر در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی رسمی شرکتی و یک هفته مهلت تست رایگان می باشد.

 • تعمیر برد اینورتر ماکروویو توسط تکنسین های متخصص مجموعه.
 • تضمین خدمات در قالب 90 روز گارانتی رسمی.
 • اعلام هزینه براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.

سوالات متداول

هزینه دقیق تعمیر برد مایکروویو چقدر است؟

در این گزارش در قالب یک جدول به‌صورت کامل نرخ و تعرفه تعمیرات برد را بیان کردیم که جهت اعلام هزینه نهایی باید دستگاه توسط تکنسین های مجموعه عیب یابی شود.

تعمیر برد اینورتر مایکروویو نیز در آریابهکار انجام می شود؟

بله. تمام خدمات مرتبط با تعمیر برد اینورتر مایکروفر نیز در آریابهکار توسط تکنسین ها انجام می شود.

نشانه های سوختن برد مایکروفر چیست؟

معمولا دلایلی اعم از خاموش شدن ناگهانی، روشن نشدن مایکروفر، خرابی دکمه ها و.... از مهم ترین دلایل و نشانه های سوختن برد مایکروفر هستند.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214