تعمیر ماکروفر

یکی از لوازم خانگی پر کاربردی که تاثیر بسیار زیادی در وقت و انرژی خانم های خانه دارد ماکروفر است. به وسیله ماکروفر گرم کردن و پخت  پز مواد غذایی را در زمان کوتاهی انجام داد.ماکروویوظاهر نسبتا ساده دارد ولی در اصل ازتکنولوژی پیشرفته ای درون آن استفاده شده است و مانند دیگر وسایل برقی منزل ممکن است نیاز به تعمیر ماکروفر برای شما پیش بیاید. با توجه به ولتاژ بالای درون ماکروویو حتی وقتی دستگاه خاموش می باشد ممکن است خطر آفرین باشد، توصیه می شود هنگام تعمیر ماکروفر از تعمیرکار ماکروفر متخصص کمک بگیرید.

تعمیر ماکروفر

تعمیر ماکروفر در شرکت آریابهکار

شرکت آریا بهکار با مجوز رسمی از اتحادیه تعمیرکاران و با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم خانگی، با بهرمندی از تعمیرکار ماکروفر متخصص کلیه خدمات تعمیر ماکروفر شما را با 90 روز ضمانت قسمت تعمیر شده انجام می دهد. چنانچه در این بازه زمانی قسمت تعمیر شده دچار مشکل گردید کلیه خدمات آن مشکل قدیمی به رایگان انجام میگیرد. خدمات تعمیر ماکروفر با استفاده از قطعات فابریک و اصل شرکتی با هزینه بهینه و در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد. همچنین مشتریان شرکت آریابهکار با دریافت کد اشتراک می توانند از تخفیف های ویژه شرکت استفاده کنند.در ادامه به نکات نگهداری و جلوگیری از تعمیر ماکروویو اشاره می کنیم.

تعمیر ماکروویو

نکات نگهداری و جلوگیری از تعمیر ماکروفر:

بهتراست از یک محافظ برق استاندارد برای دستگاه ماکروفر خود استفاده کنید زیرا نوسانات برق ممکن است موجب خسارت به دستگاه شما شود و هزینه های تعمیر ماکروفر را برای شما ایجاد کند.

●هرگز ماکروویو را خالی روشن نکنید این کار باعث می شود امواج مایکروفر جذب چیزی نشود و موجب آسیب رساندن به قطعات داخلی دستگاه شود وشما را نیازمند تعمیر ماکروفر کند.

● درب دستگاه مایکروویو را محکم نبندید این کار موجب می شود تا مکانیزم بسته شدن درب مایکروفر بهم بخورد.

● بهتر است آب را در کتری بجوش بیاورید. بجوش آوردن آب در ماکروویو باعث بوجود آمدن حالتی به نام فراگرم شدن می شود که میتواند برای شما خطرآفرین باشد.

● فضای داخلی دستگاه مایکروفر را تمیز نگه دارید چون برخورد امواج به تکه های غذای باقی مانده موجب سوختگی آن ها و آسیب رساندن به دستگاه می شود.

●از قراردادن قطعات فلزی و فویل های آلمینیومی در دستگاه خودداری کنید . قطعات فلزی موجب جرقه زدن داخل ماکروویو می شود و موجب آسیب دیدن و نیاز به تعمیر ماکروفر می شود.زمانی که ظرف غذا از خود غذا گرم تر شود یعنی انرژی بیش تری را نسبت به غذا جذب می کند . بهتر است از ظروف مناسب با علامت مجاز در ماکروفر استفاده کنید.

● از صفحه گردان دستگاه برای پخت یکنواخت غذا استفاده کنید.

●اکیدا توصیه می شود هر چند وقت یکبار دستگاه را به مراکز معتبر برای تست اشعه برده و اطمینان حاصل کنید نشتی اشعه ای در دستگاه شما وجور ندارد. این کار بهتر است بدست تعمیرکار ماکروفر باتجربه انجام گیرد

●در هنگام استفاده از ماکروفر فاصله ایمنی با آن را حفظ کنید زیرا ممکن است روی سلامتی شما تاثیر گذار باشد.

● در هنگام شکستگی لامپ درون ماکروویو از یک تعمیرکار ماکروفر با تجربه برای تعویض آن استفاده کنید به دلیل اینکه این لامپ ها حاوی برلیوم هستند. 

تعمیر مایکروفر

مشکلات متداول در تعمیر ماکروفر:

●داخل اتاق ماکروفر جرقه می زند.

● ماکروویو غذا را گرم نمی کند.

● نچرخیدن سینی داخل دستگاه مایکروویو

●دستگاه روشن نمی شود

●پنل دستگاه مایکروفر کار نمی کند

● دستگاه با سرعت پایین و غیر یکنواخت غذا را گرم می کند.

●درب دستگاه باز نمی شود.

●دستگاه ماکروویو موقع کار کردن صدا می دهد.

مایکروفر بعد از کمی کار کردن خاموش می شود

دستگاه استارت که می کند فیوز می پرد.

زمانی که درب دستگاه باز می شود فیوز می پرد.

●درب دستگاه بسته نمی شود.

ماکروفر زمانی که به برق متصل می شود فیوز را می پراند.

●چراغ داخل دستگاه روشن نمی شود.

●تعویض شیشه درب ماکروفر

مقالات مرتبط:

1- تعمیر مایکروفر خراب در منزل

2- نکاتی برای نگهداری و تعمیر مایکروفر

3- چگونه تعمیر مایکروفر را انجام دهیم؟